Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k

Hozzászólások

(#1036) redati válasza subset (#1033) üzenetére


redati
tag

Ez a csúcs fényesség, sztem egy kicsit túl van tolva.
Egy jelenetet idézve a jurassic world film elejéről:
Amikor a víz alatt szembe fordul velem a tengeralattjáró lámpája, már az előző tvmnél is majdnem elforditottam a fejem, mert este vakitott lecsökkentett fényerő mellett is. A mostani tv még erősebb, itt már hunyorgok. Még erősebb fényerőnél már lehet be is csukom a szemem, de akkor meg már inkább alszok is eggyet :D Nyilván kicsit kisarkosítottam a szituációt, meg lehet csak az én szemem olyan mint a bagolyé. :)) De verőfényes nyári napon, az udvar közepén kiállított tvnél lehet tényleg kell a 600 millió-csillió nit/m², de aki általában este mozizik, (nekem csak ekkor van rá időm) annak szerintem még sok is ez a fényerő. A Dolby Vision formátumnál pl van sötét, meg világos mód. Ezeket lehet konfigurálni is, bizonyos határok közt. De kimondottan tetszene egy night dark mód is, merthogy a hdr10 - 10+ nál jobban le tudom venni a fényerőt, ami este nekem üdvözlendőbb. A színmelység:
A 8 bit vs 10bit közti különbség az én szemem számára elég nagy ugrás. A 10 vs 12 viszont már inkább matematikai. Persze van különbség, főleg az élénkebb színeknél, de számomra nem akkora az ugrás, mint az előbbinél. A Dolby Vision sztem nagyon nagy előnye a magas képfrissítési ráta, szemmel láthatóan folyamatosabbak az így forgatott filmeknél a gyors jelenetek. Emellett a netflixen is csak ez a dinamikus Hdr formátum van, illetve ha jól tudom az xbox-on sincs Hdr10+, csak Hdr10 - Dolby Vision páros

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.