Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) Tristis


Tristis
őstag

Viszont nekem is lenne kérdésem!
Keresek, valami olyat, ami a Catan mellet/helyett hasonló nehézségű stratégiai társas, amihez iszogatva is neki lehet ülni. Olyat keresnék, ami újrajátszható sokszor, nagyjából ki van egyensúlyozva és a kiegészítő nélkül is élvezetes. Nem baj ha szerencse szerepe nagyobb (Catanban is nagy). Jah és persze kicsit más...

Eddig találtam:
- Mission: Red Planet
- Stone Age
- Lords of waterdeep
- Raiders of the North Sea
- Champions of Midgard

Nagyon örülnék, hogyha mondanátok róluk véleményt, személyes tapasztalatot, vagy esetleg eszetekbe jutni még más lehetséges variáció is.

Diszkvalifikálva vannak az alábi versenyzők:
- 7 csoda megvan.
- Castles of Burgundy megvan.
- Carcassonne (telefonon szétjátszottuk a párommal)
- Queendomino (annyira csúnya, hogy nem érdekel)
- Takenoko (nagyon kevés)
- Splendor - Spice road (kevés)
- Forbidden desert-island (co-op más kategória, majd egyszer)
- Alhambra (kevés)
- Kingdom Builder (kevés)
- Viticulture (akkor már inkább Agricola, ami megvan)
- Dominion és társai más témakör deckbuilding

[ Szerkesztve ]

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#402) ldave válasza Tristis (#401) üzenetére


ldave
félisten

Small World? Nekünk bevált, népválasztós, területfoglalós játék. Jópofa.

A Slime draws near! Command?

(#403) doc válasza Tristis (#401) üzenetére


doc
nagyúr

Tigris es Eufratesz?

(#404) KillArmy válasza Tristis (#401) üzenetére


KillArmy
tag

Lords of Waterdeepet nagyon ajanlom; elkepesztoen igenyes es nem lehet megunni, de hozzateszem a kieg megvasarlasa is abszolut ajanlott melle.
Nagyon hasonlo felepitesu a Champions of Midgard, de azt max 4szemely jatszhatja... :(

(#405) maross válasza Tristis (#401) üzenetére


maross
veterán

Stone Age nekunk nagyon bejott. De amiket felsoroltal mind jok, en videot neznek roluk a helyedben, es megvennem a legszimpibbet. Waterdeep bookdepositoryn szokott 10ezer kornyeken lenni (ingyen posta), tobbi árát tarsasjatekok.com -on nezd meg ha nincs jobb otlet.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#406) Tristis


Tristis
őstag

Stone Age-t néztem: sajnos úgy látom, hogy a leegyszerűsített módban az Agricola szerintem tudja azt simán, mint a Stone Age és a 2016-os verzió marha jól is néz ki.

Raiders of the North Sea tetszik, de nagyon aggályos az újrajászhatósága... Ennek még utána járok.

Small World valahogy nem, pedig próbáltam már sokszor, de valahogy nem.

Lords of the Waterdeep érdekes, kicsit túl random talán, de meg van benne a stratégia is és az egymással való kicseszés is. Kicsit féloldalasnak érzem. A koponya kártya erős... stb.

Mit gondoltok a Concordiáról? Az már túl bonyolult? (Tigis és Euphrates az sajnos látom rajta, bár egy kiváló játék). Nem lesz jó, túl hosszú... Jajj, valami egyszerűsített Keyflower kéne.

Tényleg belépő szinű játék kellene, mert bonyolultabb van már. A Castles of Burgundy egyébként jó, de egy picivel már összetettebb, mint ahogy kellene talán, ahhoz, amit most én keresek. Azzal kell játszani először és utána a 4. sör környékén jön a Catan. :))

[ Szerkesztve ]

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#407) maross válasza Tristis (#406) üzenetére


maross
veterán

Fields of Green, tanyaépítős, draftolós. Nekem nagyon bejott, be is rendeltem belole a kickstarteres verziot, haromszor jatszott retail verzio elado :). Concordiat sokan szeretik, bonyolultsaga passz, abbol kiindulva hogy 3.13 nehezseg es 100min van rairva bgg-n, elegge elnyulos es nem a legkonnyebb jatek.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#408) Tristis válasza maross (#407) üzenetére


Tristis
őstag

ISLE OF SKYE: FROM CHIEFTAIN TO KING, találtam egy ilyet is. ;]

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#409) maross válasza Tristis (#408) üzenetére


maross
veterán

Az is az egyszeru fajta, vaklicites. Nekunk annyira nem jott be, még egyszer akarok jatszani vele, aztan eladom :) (de persze ez erosen szubjektiv velemeny, nem rossz jatek az) Akkor mar Century: Fűszerút, splendor bonyolultságú játék.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#410) Tristis válasza maross (#409) üzenetére


Tristis
őstag

Annyira nehéz belőni ezt. Ahhoz képest, hogy a Catan csak egy 7.2-es játék a BGG-n, mennyi örömöt, újrajátszhatóságot és nevetés tud adni újra és újra. Nagyon nehéz találni valami olyat, ami ezt meg tudja adni és még sem válik unalmassá egy idő után. :DDD

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#411) maross válasza Tristis (#410) üzenetére


maross
veterán

Ilyen ez, ki kell probalni klubokban (pl most vasarnap este 6-tol a grundon, 400ft beugro, 100+ tarsas, de lehet 200+ fene tudja). Még szabalyt is magyaraznak, ha talalsz szabad jatekmestert. Amikrol beszeltunk azoknak a fele tuti megvan ott (skye, fuszerut biztos, fields of green nem hiszem).

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#412) nagybá


nagybá
senior tag

Srácok, karácsonyra tökéletes ajándék! Karácsonyfa
Magyar fejlesztés, 3 nehézségi szint, szerintem nagyon tuti! :)

(#413) apholyon


apholyon
aktív tag

Pandemic Original és Legacy között mi a különbség? Érdemes lehet Legacyt megvenni annak, aki az eredetivel nem játszott?

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#414) maross válasza apholyon (#413) üzenetére


maross
veterán

Legacy egyszervegigjatszos (12 "palya", max 2x lehet jatszani mindegyiket ,feltéve ha az elso proballkozast bukod). Én biztos hogy nem azzal kezdenék. Nagyon jo jatek, de sima Pandemicet ajanom, ha az bejon, még mindig raersz a bonyibb Legacyt venni, ha pedig nem jon be, el tudod adni bolti ar 70-80%-ert, mig a legacy erteke a komponensek tonkretetele miatt gyakorlatilag nulla kozelive amortizalodik, még akkor is ha csak par palyat jatszottaktok vele. (esetleg Pandemic Iberia, most metaban 11ezer ft, az jonak szamit - ez is egy alap pandemic par modositassal, jol mukodik, ha szimpibb a kor/helyszín, ezt is nyugodtan lehet venni)

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#415) apholyon válasza maross (#414) üzenetére


apholyon
aktív tag

Köszönöm!

Még egy kérdésem lenne:
Honnan tudnám megrendelni emberi áron a következő 3 játékot úgy, hogy hétvégéig kihozzák (esetleg személyes átvétellel)?:
- 7 Wonders Duel (magyar nyelven)
- Pandemic alapjáték (magyar nyelven)
- Carcassone

(Fontos, hogy magyarul legyenek, mert ajándékba lesz).

Köszönöm előre is! :R

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#416) ldave válasza apholyon (#415) üzenetére


ldave
félisten

A Gémklub, ha raktáron van a termék, akkor szerda délutáni rendelést vállal még pénteki kiszállítással, de azért érdemes előtte telefonon rákérdezni, mert lehet hogy az ünnepek miatt terheltebb a rendszer, mint általában.

A Slime draws near! Command?

(#417) maross válasza apholyon (#415) üzenetére


maross
veterán

tarsasjatekok.com , www.argep.hu , erre a ket helyre bepotyogod, 95%-at lefedi a magyar piacnak. Gemklubban konnyu osszekattingatni 10% kedvezmenyt (azt hiszem tarsasjatek.com -os ar eleve 5%-kal szamol).

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#418) Tristis


Tristis
őstag

Tapasztaltatok már Karácsony utáni társasjáték leértékelést? Lehet még lenne egy-két darab, amit be kellene szerezni :U

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#419) Donnos


Donnos
tag

Sziasztok!
Kis segítséget szeretnék kérni!
Szeretnék a páromnak olyan társasjátékot venni, amit kerten is tudunk élvezhetően játszani.
Bármilyen stílusú érdekelhet(nyomozós, fantasy stb)

Tudtok valamit ajánlani?
:)
Előre is köszi!

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#420) Melorin válasza Donnos (#419) üzenetére


Melorin
addikt

(#421) doc válasza Donnos (#419) üzenetére


doc
nagyúr

ami igy hirtelen eszembe jut direkt ketszemelyesbol:

Long live the Queen
Star Wars Birodalom vs Lazadok
Elveszett Varosok

Siman jatszhato ketten pl:

Carcassonne
Keltis

illetve barmelyik kooperativ is johet nyilvan (pl. Pandemic)

[ Szerkesztve ]

(#422) Tristis válasza Tristis (#401) üzenetére


Tristis
őstag

Végül erre a végeredményre jutottam, mint játék, ami a Catan mellé megfelelő:
- Mission: Red Planet (megrendelve)
Különbözik minden más játékunktól, gyönyörű, belépő szintű játék, megfelelő újrajátszhatóság, de azért van benne stratégiai kell szinten. Kiválóan játszható 3-6 főig. Nem találtam ennél jobbat. Egyébként drága játék, de a részei felhasználhatók az Alien Frontier figuráiként. És pl. a Citadella a közelébe se ér ennek a játéknak.
- Raiders of the North Sea (előrendelve)
Fantasztikusan gyönyörű, megfelelően újrajátszható, munkáselhelyezős, de teljesen máshogy mint bármelyik eddig, nagyon jó hangulata van, félelmetesen jó a fémpénzek benne, kiválóan játszható minden létszámmal.
- Alien Frontier
Ő lesz még tervben, de valószínűleg nem fogok érte kiadni 15.000 Ft-ot. Felét éri max.

Futottak még:
- Stone Age, helyett egyszerűsített Agricola lesz (2016-os kiadás kártyák nélkül)
- Lords of the Waterdeep pedig megfontolás tárgyává lesz téve a jövőre. Valószínűleg nem lesz megvásárolva. Esetleg valami felújított változata egyszer.
- Small World: Mission: Red Planet jobb
- Champions of Miregard: csak kiegészítővel együtt jó, de úgy már 24.000 Ft magassága...

A többi vagy túl nehéz, vagy nem elég nehéz vagy nem kapható Magyarországon. Köszönöm a tippeket.

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#423) apholyon


apholyon
aktív tag

Amiket mostanság beszereztünk, mind telitalálat, köszönöm a tippeket! :R

Igaz kb. mind alap, de szeretek biztosra menni:

- 7 Wonders
- 7 Wonders: Duel
- Pandemic
- Carcassonne

Ha majd tudtok kihagyhatatlan játékot / ajánlatot, továbbra is várom (várjuk?) szeretettel! Kellemes ünnepeket! :K

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#424) Polacheck válasza apholyon (#423) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Bang és bang párbaj is nagyon jó szerintem, illetve a pandemic kiegészitője a pengeélen is jó.

less qq more pewpew!

(#425) maross válasza apholyon (#423) üzenetére


maross
veterán

koopbol peldaul a teboly nagykonyve, lightosabb kompetitivbol century: fuszerut , splendor , istanbul. Árakat erdemes figyelni, ha valahol 20%-kal a tobbi alatt van, akkor behuzni. Vagy facebook tarsasjatek adasvetele cserebere topic, ott szoktak linkelni a boltok akcioit.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#426) Tristis válasza apholyon (#423) üzenetére


Tristis
őstag

Egyrészt ott a lista, másrészt 2 főre mehetnek komolyabbak is?! A következő szint a Castles of Burgundy. Két fővel egy óra, de 3-an és ha feszesen játszotok 4-en is élvezetes játék. A másik Jaipur Aliexpressről.

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#427) 66zio válasza Tristis (#426) üzenetére


66zio
aktív tag

Milyen játékokat érdemes csájnából beszerezni? Eddig az Exploding kittenst vettem és gondolkodom a Jaipuron és a Secret Hitleren.

(#428) maross válasza 66zio (#427) üzenetére


maross
veterán

en eddig sushi got, exploding kittens+imploding+nsfw -t vettem.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#429) attiati válasza 66zio (#427) üzenetére


attiati
veterán

A jaipur miniatűr kártyákkal érkezik Kínából. Olyan, mintha utazó készlet lenne.
Lehet, hogy az eredeti is akkora. Azt nem tudom.

Patchwork angol kiadást láttam még picit olcsóbban.

(#430) 66zio válasza maross (#428) üzenetére


66zio
aktív tag

A sushi go milyen minőségű?

Nekem az exploding kittens NSFW verzió van meg, nem top, de bőven játszható minőség. 2-3 lapon meg van folyva a festék, van ahol hátul is, még szerencse, hogy nem a bomba lapon és nem is akció kártyán, így nem lehet csalni azzal, hogy ismered a lapokat.

(#431) maross válasza 66zio (#430) üzenetére


maross
veterán

Pont olyan mint a kittens, teljesen elegedett vagyok vele. Sot a doboza is kartondoboz, nem papirtarto. Viszont leiras az szep kinai :). Sushi go party-t sajnos nem talaltam.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#432) 66zio válasza attiati (#429) üzenetére


66zio
aktív tag

Ebayen a 2000ft-os meg a 3000ft-os is "utazós" méretű, nem tudod?

(#433) attiati válasza 66zio (#432) üzenetére


attiati
veterán

Szerintem amelyiken a doboz jobb alsó sarkában a gameworks logó helyett az amerikai zászló van, azok a kis méretű "utánzatok".

Csak a példa kedvéért. Itt le is mérték.

(#434) doc válasza 66zio (#427) üzenetére


doc
nagyúr

nekem Secret Hitlerem van Kinabol, pont tegnap nezegette kollega hogy milyen baromi jo mar, egyaltalan nem latszik hogy Kinaban keszult :) (bar a csomagolas es a design erosen budget stilusu, de ez nem gagyisag hanem szandekos design :D)

illetve uton van Spot It, Werewolf, Resistance es Dixit

Exploding Kittens jo otlet, rendelek olyat is :D

(#435) maross


maross
veterán

Nahat, napi ujdonsag (nekem), race for the galaxy steamen. Ez volt az egyik jatek anno ami behuzott a tarsasok vilagaba :).

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#436) 1eske


1eske
tag

Sziasztok!

Karácsonyra szeretnék venni egy 4 tagú családnak társasjátékot. Szinte soha sem játszunk mióta felnőtt mindenki, legutoljára mikor gyerek voltam 10-15 éve volt a kezünkben.

Most szeretném kicsit visszahozni ezt és a családot összébb rántani egy kis játékkal.

Érdeklődni szeretnék, hogy ki mit ajánl, viszonylag sürgős lenne a dolog. :R

Jelenleg az alábbiakat néztem ki:
CENTURY - FŰSZERÚT
TAKENOKO
EXPLODING KITTENS (Sajnos ezt nem igazán találtam raktáron itthoni boltokba)

Ki mit ajánl ezek közül vagy ezeken felül?

Szempontok:
Max 30-40 perces játékidő
4 fős játékmód
Ne legyen túl bonyolult, de ne is csak egymás szívatásáról szóljon, kelljen egy kicsit benne gondolkodni is.

Köszönöm szépen a segítséget előre is!

:R

(#437) doc válasza 1eske (#436) üzenetére


doc
nagyúr

nalunk mostanaban megint elokerult a Keltis, es nagyon szereti a tarsasag.
max 4 fo, harman is nagyon jo, taktikazos/gondolkodos, a masikkal kiszurni kicsit lehet, de nem az a fo irany
kb fel ora egy jatek

(#438) maross válasza 1eske (#436) üzenetére


maross
veterán

Century nem rossz kezdet, takenokoban kicsit erosnek erzem a szerencsefaktort, exploding kittens pedig teljesen partyjatek, konnyen ki lehet esni, nem szabad komolyan venni. Ha van ra lehetoseged, az elso 1-2-3 probalkozast inkabb kolcsonozném ismerosoktol/boltbol. 10+ ev utan nem olyan konnyu ratalalni arra ami be fog jonni.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#439) 1eske válasza doc (#437) üzenetére


1eske
tag

Keltis-ből csak kártyajátékot találtam a boltokban, de inkább társast keresnék :)

maross:

Persze, nem biztos, hogy be fog jönni, de ha nem jön be hát nem, annyira nem nagy kár érte. De karácsonyra csak nem adhatok kölcsönadott játékot a családnak... :)

Szerintem a Fűszerúttal annyira talán nem lehet félrelőni, adok neki egy próbát ha délutánig nincs jobb ajánlat :)

[ Szerkesztve ]

(#440) nagybá válasza 1eske (#436) üzenetére


nagybá
senior tag

Hali!

Én a Karácsonyfát tudom ajánlani! :)
Lehet 4-en játszani, nincs benne egymás szívatása, 3 nehézségi szintje van és elég mély tud lenni.
Olvass bele a szabálykönyvbe, ha érdekel, szerintem nem fogsz csalódni :)
[link]

(#441) maross válasza 1eske (#439) üzenetére


maross
veterán

igaz, karacsony, sorry :) elfelejtodott. pandemicet vagy 7 wonderst is csak ajanlani tudom, nagyon jo gateway jatekok, és Fuszerutnal csak kicsit bonyolultabbak.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#442) 1eske válasza nagybá (#440) üzenetére


1eske
tag

Olvasgattam a leírást, de ebben tényleg csak karácsonyfát kell díszíteni és kész? Milyen logika alapján? Nem csak szubjektíven kell eldönteni melyik a legszebb ugye? :F

(#443) doc válasza 1eske (#439) üzenetére


doc
nagyúr

a tablas verzio eleg regi, ujan mar lehet hogy nem lehet kapni

(#444) nagybá válasza 1eske (#442) üzenetére


nagybá
senior tag

A játék a következőképpen néz ki:

Mindenkinek van egy saját karácsonyfája. 3 kör alatt díszítjük fel. Minden kör elején minden játékosnak kiosztunk 8 lapot. Abból 1-et kiválaszt mindenki szimultán, majd lehelyezi a saját fáján. Ezután a kezedet a bal szomszédodnak adod. Megint kiválasztotok 1 lapot. Ez megy 7x, az utolsó lap kimegy a játékból. Ezután jön a lerakott lapok alapján egy értékelés fázis. No de mi alapján, ugye, itt jön a szubjektivitás kezelése. A játék kezdetekor minden játékos kap 4 értékelő lapot, amivel meghatározhatja, hogy mi a "szép", mi ér pontot. Ilyen lehet az, hogy pl.: legyen 3 egyforma formájú üvegdísz egymás mellett, vagy legyen minél több lila színű díszed. Ezekből egyébként elég sok féle van, az egyszerűektől a nehezekig. Na ezekből az értékelőkből minden játékos egyet kiválaszt a kör elején (ugye 3 kör van, mindegyik elején egy kerül kiválasztásra) és azt beteszi az asztal közepére. Miután mindenki kiválaszt egyet, felfordítjuk őket és arra a körre ezek az értékelők mondják meg, hogy mi ér pontot. A kör végeztével pedig kimennek a játékból és jön a következő kör. A következő körben megint mindenki kap 8 lapot, megint mindenki kiválaszt egy értékelőt, középre helyezi felforgatjuk, után jön a laplehelyezés/kéz tovább adás kombó, amikor elfogyott az összes lap kiértékeljük a kör elején lehelyezett értékelők alapján a fákat, ez megvan jön a következő kör és ennyi.
Szóval röviden: Nem, nem egyszerűen szubjektíven megy a pontozás, hanem azokból a szempontokból választhatsz ami éppen a játék elején hozzád került.
Egyébként nagyon mély tud lenni, mert ugye azt az optimális lapot keresed mindig, amivel a legtöbb értékelési halmazt tudsz lefedni. Mert ha éppen azt értékeljük, hogy legyen minél több zöld színű dísz, meg minél több csillag alakú dísz, stb., akkor egy zöld csillag üvegdísszel két értékelőből is kapsz pontot.

Egyébként az a szabályvariáns amit leírtam az a családi verzió, ezt lehet még fokozni (pl.: a pro verzióban már nem középre tesszük az értékelő lapokat, hanem a kezünkbe és ugye az is megy majd körbe a többi lappal, így csak néhány kör múlva tudod meg azt, hogy a másik mit választott. A kezdő verzióban meg nincs értékelő választás, ott random teszünk játékosszámnak megfelelő értékelő lapot az asztal közepére)

szerk.: A szabálykönyvet le tudod tölteni a honlapról, ott lehet világosabb, hogy miről beszélek :) [link]

[ Szerkesztve ]

(#445) Kalandor


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Korábban kellett volna idetalálnom :D

Nem vagyok hardcore gamer, nem a nagydobozos, drága játékok mentén mozgok, hanem máshol keresgélek:
- kevésbé onyolult szabályrendszer,
- 3-4000 forint max, csak 2 drágábbat vettem eddig
- nem olyan hosszú játékidő (20-60 perc),
- kisméretű (nincs erre egy külön szekrényem), így a játékaim egy nagy része a 10*12cm-es Piatnik méretűek közül van.

Itt az én gyűjteményem és a leírás helyett inkább csak a véleményem, mert nagy részét úgyis ismeritek:


Hanamikoji
Számomra a legkedvesebb (és a legnehezebb). Minden változik benne, semmi se fix, sok a gondolkodás és a passzivitás, nem azt játszol ki, amit akarsz, az ellenfél borítja a tervedet, stb. És nem egy offenzív, frontális, megszokott nyugati játék. Egyszerű szabályok, kevés kártya, pár lapka és lehet kombinálni. Nagyon rá lehet pörögni, én az első meccs után ezzel álmodtam. Csak ketten játszható és nagyon szép a grafika.


Bang sorozat:
- az alapjáték hamar unalmas lett, a Dodge City szinte kötelező, az Aranyláz tökéletes, a két kis kiegészítő, a High noon / Fistful of dollars és a Wild west show már csak fekete öveseknek való, mert annyi mindent kell csinálni egy körben, hogy ha nem rutinból megy, belassul.
A Párbaj nagyon jól játszható kettesben
A Kockajáték megvan, de még nem próbáltuk.


Aranyásók sorozat:
Szerintem izgalmas, az alapjáték sem rossz, viszont a szabotőrködést nem mindenki reagálja le jól, meglett családapákat láttam felállni az asztaltól :) A kiegészítővel sokkal jobb játszani, főleg 4-en
A Párbaj kifejezetten jól sikerült.


Rio Grande
Unalmasnak tűnő, de nagyon pörgős folyóépítő játék, lehet építeni, rombolni, jól ki van egyensúlyozva, jól lehet egyéni szabályokat hozni rá (plusz pont, ha a folyó színe végig egyezik, stb.), ketten érdemesebb 5 helyett 6 kézben tartott lappal játszani.


Brain storm
9 (nálunk 12) lerakott kártyából kell kettőt felvenni és mondani valamit, ami összekapcsolja őket. Lehet nehezíteni, hogy csak filmcímet mondani, ilyesmi. Fáradtan nem lehet játszani, mert kártyabámulásba vagy röhögésbe fullad.


Királyi áru
Döbbenetes. Egyszerűen hihetetlen, hogy 2 pakli kártyába belezsúfoltak egy egészen bonyolult építgetős-fejlesztős játékot, sok a szabály, figyelni kell, de megéri. Nagydobozos játékokat lepipál komplexitásban, pár napja 2-2.5 óra után alig bírtuk abbahagyni.


Sínen vagyunk
Egy agyament grafikájú játék, ahol a csökkenő sorszámú 7 kártyát növekvőbe kell tenni, mások előtt. Nagyon kell agyalni, figyelni másokra, előre gondolkodni.


Nincs kegyelem
Az egyik legszájhúzósabb, mi a franc ebben a játék típusú játék - az első körben, aztán a legnagyobb csaták zajlanak, ahogy mindenki ráérez. Néhány emelkedő sorrendű kártya és érme, tehát kb. a passziánsz és a snóbli szerelemgyereke. Nem mindenki személyisége bírja.


Vigyázz 6
A Honfoglalón régebben futott valami más néven, kártyapakolgatós, számolgatós, nem mindenki szereti (én sem annyira, a feleségem igen). Annyit kell számolgatni benne mint a Nincs kegyelemben, de nekem annyira mégsem az igazi.


SOLO
Jobb mint az UNO :) Háziszabályként nekünk van játékirányjelző hozzá, amit a megfelelő kártya kijátszásakor meg kell fordítani, aki nem fordítja meg, kettőt húz :)


Bohnanza és a Ladybaby még szűz játék, mert a La Isla Bohnita kiegészítőt keresem hozzá, csak nem megvehető. Farmoló-kereskedős játék amúgy.


Antigua
Még az eddigi játékoknál is kisebb, feleakkora, kincset kell keresni, nagyon jó darab, méretéhez képes komplex. Bábuk helyett bizonyos kártyalapokat kell félbehajtani, mekkora ötlet már.


Tuareg
Pakolgatós-lerakós, egyszerűnek tűnik, könnyen unható, ha csak lötyögnek a játékosok, de ha nyerni is akarsz, nehéz és izgalmas. Ketten nem jó, csak négyesben.


Dobble
Meglett családapákat lehet vele megőrjíteni, ugyanis a játék csak annyi, hogy 2 kártyán mindig csak egy ábra az ugyanaz, azt kell megtalálni, ebben viszont minél fiatalabb valaki, az a jobb. Páréves gyerekek mindenkit le tudnak alázni, de amúgy is inkább egy röhögős játék. Fáradtan nem érdemes játszani.


Bantumi (Kalaha, Mankala, ki hogy ismeri)
Egy tábla és pár marék golyó, amivel több száz fajta játék játszható, mi a Bantumit szeretjük.


Scrabble (utazó)
Kicsi az egész, és csak 2700 forint mostanában.


Hive (+ kiegészítők)
Jó játék, de már megbántam, hogy megvettem, miután írta itt a topikban valaki, hogy lehet rendelni hatszögletű falapkákat, azokat lehet festeni-lakkozni, és ötödárból megvan. Na mindegy, majd eladom, ha az kész.

7 Csoda Párbaj: közepesen nagydobozos játék, olcsón vettem, nem bírtam kihagyni, majd meglátjuk mennyire lesz jó.


Dixitből van gyári paklink is, saját magunk készítette is meg ilyen promo zsebdixit is, nem véletlen, az egyik legjobb igazi társas-játék, vagy totál ismeretlen emberekkel vagy pont jól ismert emberekkel az igazi, a kettő köztiekkel nem annyira.

Plusz rendeltem most az aliról jópár játékot olcsón (Mahjong, stb.), azokat angyon várom :)

[ Szerkesztve ]

(#446) maross válasza Kalandor (#445) üzenetére


maross
veterán

eladlak-ra és tulelok szovetsege-re nezz ra, ezek még jok lehetnek a kisebb dobozos kategoriabol. Illetve a Kingdomino ~4500 korul.

1eske : Kingdomino-t nagyon ajanlom karacsonyra, az tenyleg behuzos kis tarsas, szep is jo is, szeretjuk.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#447) Kalandor válasza maross (#446) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az eladlak egy túlbonyolított Nincs kegyelem, ahogy én nézem. A zombis nem jön be, a Kingdomino érdekes lehet majd jövőre, ha olcsóbb lesz.

(#448) ldave válasza Kalandor (#447) üzenetére


ldave
félisten

Hanabi? Kártyás játék, ahol a többiek látják csak a nálad lévő lapokat és korlátozott számban adhatnak csak neked információt erről. Jópofa játék, mi kedveljük.

A Slime draws near! Command?

(#449) maross válasza ldave (#448) üzenetére


maross
veterán

Azt is szeretjuk :). Eleg a sima kiadas, nem kell semmi extra hozza.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#450) Kalandor válasza ldave (#448) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Már be van rendelve, csak még nincs itt :P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.