Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1101) DJGABI válasza maross (#1097) üzenetére


DJGABI
addikt

mármint BGG? jó tipp, mindig tanul valamit az ember, de ezek kb mindegyike megugrotta a 7 pontot ;]

Kingdomino lett végül (ez már korábbról is érdekelt, meg amúgyis Carcassonne-ból ez a dominós téma tetszik)

érdekes, mert Explodingot én se különösebben szeretem, de nálam fejben még mindig előkelőbb helyen van mint pl a túlhypeolt Camel up. Ha lesz rá alkalmam szerintem meg is szabadulok tőle, 2 személyre nem próbáltuk, de látom előre hogy nem jó, 4-en se igazán láttam a mélységét. Lehet fogadni hú de jó, meg a kockadobó piramis tényleg egyedi alkatrész aztán így ennyi

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#1102) Tristis válasza maross (#1099) üzenetére


Tristis
őstag

A játékok komplexitásával nől az értékelés. Pl. egy 3.0 feletti BGG komplexitásnál már a 7.2-es nehézségű játék sem igazán érdemel említést. Addig egy 1.5-ös nehézségű játéktől teljesen elfogadható a 6.9-es pont is.

Amit most említettem az egyik a Qwirkle nevű játék a másik a Cuba.

Természetesen nem arról van szó, hogy ezek rossz játékok, hanem arról, hogy egyszerűen van jobb.

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#1103) maross válasza Azie (#1100) üzenetére


maross
veterán

Ez egy szuro, mivel eves szinten 5000 jatekkal nem tudsz jatszani. sot eves szinten azzal a par szaz ujjal se tudsz jatszani, ami 7 folott van, akkor minek szorakozni az alatta levokkel. Annnnyira nem durva altalanositas. Nyilvan kipotyog a rostan par jatek, de lenyegesen tobb penzt es idot megtakaritasz, ah hagyod veszni a tobbi aprohallal egyutt, es nem veszed meg a kinezetalapjan, csak ha haverok is ajanljak. ahogy tristis mondta: "van jobb".

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#1104) caminoi


caminoi
csendes tag

ezt felteszem itt is, lehet aktuálisabb :)

[link]

(#1105) Milán13


Milán13
tag

Sziasztok!

Hexpanse-ről vélemény?

Üdv, Milán

(#1106) Azie válasza maross (#1103) üzenetére


Azie
őstag

nyilván, én is megvettem a kroniát ósanban 4k, de nem fogunk vele játszani úgy érzem. alapvetően nem rossz, csak "van jobb" :) főleg a novemberi bevásárlás után o.O

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#1107) Azie


Azie
őstag

pillars of the earthről vélemény/tapasztalat?
néztem videót, bár a waterdeep alacsonyabb pontú, sokkal magasabb a rankja - és szimpatikusabb is :)

[ Szerkesztve ]

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#1108) Azie


Azie
őstag

deltavision is kirakta az akciókat

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#1109) Polacheck válasza Azie (#1108) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Mar-mar kellemetlenul erzem magam, hogy nem vettem egy tarsast sem ma :(

less qq more pewpew!

(#1110) Bugarov válasza Polacheck (#1109) üzenetére


Bugarov
aktív tag

Holnap is lesz nap :) Ha kettőt veszel, helyreáll a karmád!

(#1111) maross válasza Azie (#1107) üzenetére


maross
veterán

A rankot a pontszam es az ertekelesek szama adja, amibol mar sokat eladtak es sokan ertekeltek, elokelobb helyen van. Tobb ev mire egy jatek eleri a csucsot, es hanyatlani kezd a rankja. Waterdeepet nagyon sokan szeretik, nalam is itt a polcon bontatlanul, pillasr of earth-t nem ismerem.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#1112) doc válasza Milán13 (#1105) üzenetére


doc
nagyúr

Kicsit sokat ker a kezdeshez (tehat nem 2 perc elmagyarazni minden szabalyt hanem mondjuk 10, meg kell szokni az ikonokat, stb) ahhoz kepest hogy lenyegeben egy felturbozott amoba, de amugy nagyon jo kis jatek, kellemes grafikaval.

(#1113) doc válasza maross (#1097) üzenetére


doc
nagyúr

Ezzel magaddal szursz ki.
Igy kb. csak a hype-olt, nepszeru jatekokat fogod latni, azok, amik lehet hogy zsenialisan jok de kevesbe jo a marketingjuk kiesnek a szurodon.
Tegnap pl. jatszottunk az Orphan Black-kel, ami bgg-n csak 6.5, megis szerintem baromi jo jatek (meg ha nem is 10 pontos), mindenki imadta. En is csak azert vettem meg mert a sorozatot nagyon szerettem, es nagyon olcso akcioban sikerult megcsipni, amugy ha nem tudnam mi az az 'orphan black', eszre sem vettem volna.
Erdemesebb inkabb megnezni adott jateknal a szoveges ertekeleseket, abbol sokkal jobban kepet lehet alkotni arrol hogy mennyire jo, mint siman csak a pontszambol.

(#1114) maross válasza doc (#1113) üzenetére


maross
veterán

Hidd el nem szurok ki magammal, annyi jo jatek van, hogy a 80%-aval igy se tudok jatszani. Az ertekeles kiszor par jo jatekot is, de lenyegtelen, mert ugyis jatszhatatlan mennyisegu jo jatek marad. Amit kiszortam az ajton, abbol is a jobbak altalaban visszamasznak az ablakon az ismerosok ajanlasai alapjan. Es legalabb kevesebbszer veszek meg olyat, ami jo esellyel nem fog bejonni es csak folos ido, energia es penz buko jatszani es eladni. En elegedett vagyok a strategiaval :). Mas: tegnap két Exit jatek kerult sorra (forbidden island), The Mind-dal jatszottunk kettot harmat, Sprawlopolis-szal kettot, es egy Zombicide Green Horde kerult még sora.

Kivancsisagbol megneztem mik azok amik megvannak nekem, 7 alattiak, es szeretem: Bang (regi idok tuti jateka, nagyon szerettuk), Forbidden Island (a pandemic kezdeti idokbol, szerettuk, be is rendeltem most a forbidden skyt ami szinten 7-nel remeg), space hulk death angel (amikor meg keves koopom volt, gyakran elokerult), qwirkle (jopofa, de kiidegel a szerencsefaktor), guillotine (imadtuk!!!, rengeteget jatszottam vele), vigyazz6 (rengeteget jatszottuk, ~10eve), dice city (ez akar most is elokerulhet, amikor ido van ra, parom nagy kedvence), FITS (tuti kis tetris partyjatek, tetszik, de tuljatszottuk, mostanaban nmbr9 kerul elo helyette) , imagine (6.99-cel hataron, szuper activity-potlo), Planet (most vettem meg mert tetszik benne a kulonleges foldgomb-alkatresz, nem csalodtam benne, ajanlott), Zombie Tsunami (tipikus partyjatek, eleg kozepes, de sokat nevettunk, ugyhogy maradhat :) ).

Szoval annyira nem a satan termekei, de utobbi 2 evben (KS-t leszamitva amit nem lehet tudni milyen lesz), ossz 3-at vettem 7 alatt, a Rising5-ot (ezt eladom, bar jo, de nekem keves), Unearth-ot (fuszerut kategorias, szerintem jo, siman megerne 7.5-ot, ebbol is van egy pluszpeldanyom, jart hozza egy promo lap es kellett :P), es Planet-et (itt se ertem a nyafogast, tok jo a mechanika is, es szuper a magneses foldgomb is). Mind 6.8-7 kozott :). Ez kb a vasarlasaim 1.5%-at teszi ki, hibahataron belul van :).

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#1115) tomee007007


tomee007007
őstag

Akit érdekel, emagon most elég jó áron van A világ története...

(#1116) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

TWD by TV series kb. 9300 ft - zavvin rakok össze éppen rendelést, ha kell valakinek :U (vagy más társas)

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1117) doc válasza Mr.Csizmás (#1116) üzenetére


doc
nagyúr

jo kis jatek, mokas volt mikor a Zasszony baseball-utovel verte szet az aposa fejet, miutan az megzombult :D

(#1118) Milán13 válasza doc (#1112) üzenetére


Milán13
tag

Köszi, mégsem kapott el a vásárlási láz. Inkább Tzolkin és Everdell előrendelés lett :)

(#1119) sir0cco


sir0cco
tag

Sziasztok.
Runebound (Third Edition): Unbreakable Bonds-ot
lehet valahol még kapni?
Vagy esetleg ha valakinek van és megválna tőle írjon privit.
Köszönöm

(#1120) Bullitz


Bullitz
aktív tag

Sziasztok!

Valaki próbálta már a Clans of Caledonia-t? Van hozzá esetleg magyar szabály?
Nagyon érdekel. Pedig már pont azt hittem, hogy semmilyen újdonságra nincs szükség, minden meg van amit akartam.. :(

HALA MADRID // 18' Auris HSD

(#1121) maross válasza Bullitz (#1120) üzenetére


maross
veterán

sajna még nem kerult sorra, bontatlan :(. Most nezem nagyon hasit elore, 46. hely :Y . 18 kerben kiprobalhato ha valaki olvas szabalyt :P.

Ma forbidden sky es v-commandos kerult teritekre az ujak kozul. a sky katasztrofalisan random, le lesz haziszabalyozva. a v-commandos jopofa. Egy sub terra fért még bele a coop napba, az mindig jo, konnyed tulelos.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#1122) Bullitz válasza maross (#1121) üzenetére


Bullitz
aktív tag

Kerestem, de nem találtam hozzá magyar szabályt.. esetleg ti tudtok róla, hogy létezik?

HALA MADRID // 18' Auris HSD

(#1123) szabacsik


szabacsik
őstag

Bocsi, nem ide

[ Szerkesztve ]

/\____/\

(#1124) maross válasza Bullitz (#1122) üzenetére


maross
veterán

Tudtommal nem letezik. Amugy philibert rendeles van, még kb egy ora erejeig, akit erdekel valami irja be a tablazatba.euro kozeparfolyam, 0 posta.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#1125) maross válasza maross (#1124) üzenetére


maross
veterán

lezartam a rendelest, bar egy chain food magnatet es egy welcome to-t betettem pluszba a kesoknek.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#1126) tomee007007


tomee007007
őstag

Delta Vision-nél van most pár akció....

(#1127) DJGABI


DJGABI
addikt

Love letter / Coup / Mascarade hármasból (hasonló mechanika, kb ebben a sorrendben bonyolódik) szerintetek melyik a definitív? korábban volt téma [link] h a komolyabb nem feltétlen jobb, itt is kb így érzem, egyszerű, gyors partyjáték, ne kelljen már aranyat számolgatni. bár még coup-ban talán elmegy, de az meg nincs magyarul :O

szerk: de kb one night werewolfot is ide lehet venni, csak ahhoz meg főleg nagy társaság kell, bár aztán lehet a fentiekhez is?

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#1128) doc válasza DJGABI (#1127) üzenetére


doc
nagyúr

love letterbol csak az advanced kiadas lesz jo nagy tarsasaghoz, az alapjatek 3/4 fos, es magyarul szerintem csak az van (hivatalosan). a werewolfnak nem sok koze van a love letterhez, de szerintem a masquerade-nek sem

(#1129) Tristis válasza DJGABI (#1127) üzenetére


Tristis
őstag

Love Letter (aliexpress, 1000 Ft), One Night Werewolf Deluxe (aliexpress 1600 Ft). Keresgélj :)

Megkerestem neked.

[ Szerkesztve ]

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#1130) Baltincs


Baltincs
tag

Sziasztok! Párommal keresünk jó kétszemélyes játékot.
A 7 csoda párbaj megvolt, nagyon tetszett, várjuk hátha megjelenik a kiegészítő is magyarul, vagy ha nem bírunk várni lecsapunk angolul rá, túléljük. A kérdésem az lenne, hogy nagyon vacillálunk a Tiltott Sziget, a Tiltott Sivatag között, illetve még talán a Téboly Nagykönyve is szóba jöhet, de arról nem hallottam annyira jókat. Mi a véleményetek? Játszottatok-e velük, és mi a tapasztalat?

(#1131) doc válasza Baltincs (#1130) üzenetére


doc
nagyúr

Nekem a Tiltott Sziget nem jott be, sajnos a koop jatekok rakfeneje, az alfajatekos-problema abszolut jelen van, raadasul maga a jatek is eleg kevesse 'jatek', a legtobb esetben eleg egyertelmuen kimatekozhato hogy mit erdemes csinalni.

Ha mar ketszemelyes es koop akkor inkabb valamilyen szabaduloszobas jatek (az EXIT-ek pl. nagyon jol mukodnek ket fovel), esetleg Legendary jatekok (de az brutal nehez lesz, ez by design ilyen :D)

(#1132) Baltincs válasza doc (#1131) üzenetére


Baltincs
tag

A párbajban is az tetszik, hogy nincs két ugyanolyan játék, és elég sokat lehet vele szöszmötölni, illetve figyelni kell a másik játékosra, nehogy úgy nyerjen, hogy észre sem veszed.
Az exit játékok számomra ezért kicsit kiesősek, mert egyszer végigviszed, és kész. Most kezdünk beleszagolni a társasjátékozásba (mármint a kétszemélyes vonalon), és jelenleg nagy örömnek számít az is, ha többször előveszünk egy játékot. A párbajnál ez sikerült, de van amikor másra vágyik az ember :)
Ha van egyéb ötlet, szívesen veszem, mert eléggé szűk még a látóköröm, és az ismereteim is ilyen játékok terén.

(#1133) ZS3NI válasza Baltincs (#1132) üzenetére


ZS3NI
őstag

Két személyre:

Patchwork, Hanamikoji, Hive, Jaipur, Santorini, Lost Cities

Ezeket mind nagyon szeretjük.

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#1134) doc válasza Baltincs (#1132) üzenetére


doc
nagyúr

igaz hogy az EXITet csak egyszer lehet vegigjatszani, viszont utana (ha figyelsz ra hogy a jatek ne seruljon, es visszarendezed ahogy volt) akkor elcserelheted egy masikra, es egy egyszeri befektetessel az osszeset vegigjatszhatjatok :D

Santorinit amugy en is ajanlom, brutal jo jatek, es elkepesztoen egyszeru. Lost Cities, Szelmalomharc direkt ketfos jatekok, nagyon jopofak, egyszeru szaballyal, nem tul hosszu jatekmenettel (raadasul a Szelmalomharc tobbfele modon jatszhato, attol fuggoen hogy mennyire akartok a taktika vagy inkabb kicsit a szerencse fele menni)

(#1135) maross válasza doc (#1134) üzenetére


maross
veterán

Igy van, en is pont ezt csinalom, csinos pakk gyult ossze. A héten fejezzuk be oket (még 2db exit jatek, 1 escape room es 1 escape the room), aztan megy eladasra. Es ha neadjisten hasznaltan veszi az ember, még jobb, azon mar csak minimalis a buko (ha lesz rajta egyaltalan). A negativuma az, hogy a szettepheto-hajtogathato feladatokat vagy kinyomtatod, vagy megoldod egy kis kepzeloero plusszal. pl egyik jatekban van sudoku, azt kinyomtattam ket peldanyban, hogy legyen a kovetkezo joembernek is :P. es apropo tonkreteheto jatekok:

megjelent a pándemik s2 és a roma bukasa is

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#1136) Baltincs


Baltincs
tag

Még a Jacket néztük, hogy nem írnak róla rosszakat. Tiltott sivatag nem volt meg senkinek?

(#1137) maross válasza Baltincs (#1136) üzenetére


maross
veterán

Nekem megvan mindharom (sziget/sivatag/fellegek), nekem a sziget jott be a legjobban. egyszeru es jo, akinek bejon maris lapozhat pandemicre :).

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#1138) Baltincs válasza maross (#1137) üzenetére


Baltincs
tag

És mennyivel másabb, mint a sivatag?
Ezen a kettőn agyalok nagyon. Azt olvastam, hogy a mechanika más, mert a szigetben ami elsüllyed, az elsüllyed és így jártál, de a sivatagban más a dolog, viszont ha mindkettő megvan, mitől gondolod jobbnak pl a szigetet a sivatagnál, vagy miért érzed úgy, hogy az jobb?

(#1139) maross válasza Baltincs (#1138) üzenetére


maross
veterán

Jobb a hangulata. Nem baj az ha elsullyed, pont ez a lenyeg, te donthetsz hogy megmented, vagy tudatosan hagyod pusztulni a szamodra kevesbe lenyeges reszeit a szigetnek. Egyebkent teljesen szubjektiv, nekem a sziget jobban tetszett, jobb volt a hangulata, szebbek a tileok. Kettobol csak az egyiket venném meg a helyedben. Nézz videot youtubeon, altalaban segit donteni.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#1140) goccer válasza Baltincs (#1136) üzenetére


goccer
aktív tag

Jack egy kicsit absztrakt nekünk, de kategóriájában szuper. Egy feltuningolt dámajáték-Scotland Yard mix :)

(#1141) Milán13 válasza maross (#1135) üzenetére


Milán13
tag

Az lehet tudni, hogy a Pandemic Legacy S1-S2 egymásra épül-e?
Ha annyira nem, lehet, hogy a másodikkal kezdenék, mert legalább lehet kapni.

(#1142) maross válasza Milán13 (#1141) üzenetére


maross
veterán

Nem epul egymasra, az s2 sok evvel az s1 utan jatszodik, teljesen mas a map felepitese is.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#1143) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Mennyi bonyolult szerintetek koca/kezdő társasozóknak az alábbi játékok?

Nottingham Bírája: Nagyon tetszik ez a blöffölős kereskedős játékmenet.
A nagy western utazás
Dice Forge: A sors kovácsai
Five Tribes – Naqala Dzsinnjei

Lehet "hinni/bízni" a https://tarsasjatekok.com által megadott osztályozásoknak, nehézséget illetően?

Üdv

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#1144) Tristis


Tristis
őstag

Két fővel Castles of Burgundy természetesen kötelező darab.

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#1145) doc válasza Predator2 (#1143) üzenetére


doc
nagyúr

a Great Western Trail nagyon komplex, kezdokkel inkabb ne.
a tarsasjatekok.com meg siman a boardgamegeek ertekeleseit (meg komplett adatbazisat) halaszta le ;)

(#1146) maross válasza Predator2 (#1143) üzenetére


maross
veterán

nezz meg boardgamegeek-en par ertekelest azokrol a jatekokrol amit még elbir a csapat, altalaban jol fedi a valosagot - utana pedig meg lehet nezni ezek ertekeleset is. nagy western utazas biztos hogy sok, de valoszinuleg five tribes is. notthingham biraja egyszeru, a dice forge kozepeske, tarsasagfuggo (mi nagyon szeretjuk). kezdo csapattal 2.5 fole nem nagyon mereszkednék, de 3 fole tuti nem.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#1147) Bullitz válasza doc (#1145) üzenetére


Bullitz
aktív tag

A GTW-t én sem ajánlom kezdőknek. Mi egyetlen szabály félreértelmezés miatt 7 óráig játszottuk az első menetet. Hozzáteszem a menyasszonyom kedvence, én annyira nem preferálom, de valóban jó játék.
Inkább kezdjetek valami egyszerűbbel. A többiről nem tudok nyilatkozni.

HALA MADRID // 18' Auris HSD

(#1148) Milán13 válasza maross (#1142) üzenetére


Milán13
tag

Be is rendeltem magyarul az S2-t. Még nem játszottam Legacy típusú játékkal, nagyon kíváncsi vagyok rá.

(#1149) Bugarov válasza Milán13 (#1148) üzenetére


Bugarov
aktív tag

Nektek tetszik a Blood Rage? Nekem eddig kimaradt, mert a gyerekek nem szeretik a direkt konfrontációt... Ennek ellenére elgondolkodtam a digitális verzió pledge-elésén. Az alapjáték ráadásul szintén beszerezhető lenne méltányos áron, spéci tokenekkel.
Ajaj, lehetséges, hogy ez már a kickstarter láz lenne?!? :F

[ Szerkesztve ]

(#1150) Bugarov válasza Milán13 (#1148) üzenetére


Bugarov
aktív tag

Nekem az 1-es fél éve a polcon van, várja a nyugdíjas éveimet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.