Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6001) TrollBalint válasza mike1334 (#5999) üzenetére


TrollBalint
addikt

Május 8-án írod, hogy ebben a hónapban nem veszel már semmit... hmmm... :U
Téged ismerve az itteni irásaid alapján szerintem ezt kicsit korai volt kijelenteni :D ;]
De legyen igazad :)

;] De ha elbuksz, én ott leszek, hogy én megmondtam ;]

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#6002) mike1334 válasza Tristis (#6000) üzenetére


mike1334
veterán

Ha tényleg ilyen hosszúak, akkor most spóroltam egy csomó pénzt, mert nem veszem meg egyiket se :DDD

Isle of Sky-t néztem korábban, de 2 főre nem ajánlják, ezért kimaradt.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#6003) mike1334 válasza TrollBalint (#6001) üzenetére


mike1334
veterán

Félre ne értsd, a júniusi lista már megvan, de próbálok önmérsékletet tartani :D ...plusz most már tényleg elfogyott a hely, és még van 2 philis rendelésem, amit nem vettem át.
Igaz, beindult az eladás is, ha minden jól megy a TTR: San Franciscot elviszik.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#6004) Azie válasza mike1334 (#5999) üzenetére


Azie
őstag

még csak 8-a van, ez elég bátor kijelentés :D :D
hát a TG elég misztikus, és úgy osztjátok be az alkalmakat, ahogy akarjátok - de inkább 2-3 órás etapok

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#6005) mike1334 válasza Azie (#6004) üzenetére


mike1334
veterán

Köszi! Az a Tainted Grail?

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#6006) Azie válasza mike1334 (#6005) üzenetére


Azie
őstag

igen.

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#6007) time_drainer válasza mike1334 (#6002) üzenetére


time_drainer
csendes tag

Én csak a régi táblás Arkham Horrort (aka Rettegés Arkhamban) ismerem, ha jól értem Tristis is arról beszélt. Az valóban bitang hosszú. Viszont az alapján amit az LCG-ről tudok az teljesen másképp működik, és elvileg sokkal rövidebb.

Ezzel együtt, ha tényleg spórolni akarsz nem jó ötlet állítólag belevágni, mert a többi ilyen LCG-hez hasonlóan az újrajátszahtóságot kismillió kiegészítővel tudod megvásárolni, és van annyira addiktív, hogy meg is tedd. Én ezért is nem mertem belekezdeni. :)

(#6008) belgast


belgast
csendes tag

Üdv!
Páros (2fő) 40 év körülieknek milyen társas játékot tudnátok ajánlani,
rövid szórakoztató
közepes idővel gondolkodós/rejtélyes

(#6009) Dr.NX válasza belgast (#6008) üzenetére


Dr.NX
addikt

Néhány tipp 2 főre:
Azul
Fedőnevek négyszemközt
7 Csoda Párbaj
Hanamikoji
Jaipur

Gondolkodós-rejtélyesnek szabadulós játékok vagy Bűnügyi Krónikák.
https://www.okosjatek.hu/legjobb_szabadulos_jatekok

Elfogadom a sütiket.

(#6010) JoinR válasza belgast (#6008) üzenetére


JoinR
senior tag

(#6011) Theodorci válasza belgast (#6008) üzenetére


Theodorci
junior tag

Best: 7 csoda párbaj (+kiegekkel)
további kva jók:
Azul
Cascadia
Hanamikoji
Kingdomino kezdetek
Patchwork
:R

(#6012) mike1334


mike1334
veterán

Írjátok többen is a Hanamikojit...hát nem tudom, nekünk nagyon nem jött be, az is felkerült eladásra.
Ha már eladás...pár társas már elment, jellemzően a ritkábbak. Azért itt is van önérzetes hobbiárellenőr.. megvenni nem akarja, de szerinte túláraztam...

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#6013) Mexbacsi válasza mike1334 (#6012) üzenetére


Mexbacsi
tag

Az nálunk sem jött be. Értettem a játékot viszont játszani nem tudtam. Nem jöttem rá mi ebben a stratégia. Inkább eladtam. Viszont a többi jó tipp. (mondjuk a watergate ügyet sem szívlelem. )

(#6014) Theodorci válasza mike1334 (#6012) üzenetére


Theodorci
junior tag

Hát kinek mi, mondjuk én jobban szeretem mint a párom, 10bol 8x én nyertem az elején. Azóta jobban megizzasztjuk egymást. Egy olyan mechanikája van amire vagy rááll az agyad vagy nem. :R

(#6015) citkar válasza mike1334 (#6012) üzenetére


citkar
addikt

Nem vagyunk egyformák...én ránéztem és annyira nem fogott meg, hogy ki akarjam próbálni.

(#6016) Azie válasza mike1334 (#6012) üzenetére


Azie
őstag

hanamikojit én elajándékoztam.

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#6017) B1T3 válasza Azie (#6016) üzenetére


B1T3
addikt

Nekünk pl. nagyon bejött a Hanamikoji, és egészen elképesztő, hogy 21 kártyalappal (meg persze a pár extra kartonnal) ilyen élményt és újrajátszhatóságot biztosít. Ettől függetlenül el tudom képzelni, hogy megosztó, és valakinek nem tetszik, de azt el kell ismerni, hogy amennyire egyszerűnek tűnik a komponensek alapján, annyira komplex játék a gyakorlatban.

(#6018) Dr.NX válasza B1T3 (#6017) üzenetére


Dr.NX
addikt

BGG 7.5 és általában benne szokott lenni minden két fős light-medium light Top 10-ben.
Szóval azért tud valamit. :)
Engem is le tud nyűgözni, ha egy játék kevés komponenssel is jó, lásd még Szerelmes levél.

Elfogadom a sütiket.

(#6019) jansky1


jansky1
senior tag

Sör és kenyérre ráröppent valaki?

(#6020) Tristis válasza jansky1 (#6019) üzenetére


Tristis
őstag

Én csak azt tudom mondani, hogy a Föld és víz biztosan nem ajánlható... Hosszú, vontatott, esetleges megoldások és a végén így is úgy is kb. ugyanannyi pontotok lesz...

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#6021) mike1334


mike1334
veterán

Játszott már valaki innem a Fjords-szal? Akár a régi kiadással, akár az újjal. Ha igen, mik a tapasztalatok?

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#6022) goccer


goccer
aktív tag

Nem sokára indul az új AR kampány: S.T.A.L.K.E.R. The Board Game
Játékmenetről még nem sok részletet tudni, dungeon crawler-szerű, több rövidebb kampányról van eddig szó, illetve egy túlélős szcenárió addon-ról. Engem sajnos a Stalker IP-vel már meg is vettek, csak szomorú, hogy kampányról kampányra emelik a core box árakat :O

(#6023) maross válasza goccer (#6022) üzenetére


maross
veterán

De legalabb awaken realms, es utobbi par jatekuk is minosegi cucc lett. Jobban aggodnek, ha modiphius/steamforge/mythic-jamarnem/elsobalozo kapta volna. Minden draga, de meg igy is olcsobb lesz mint boltban. Alap vagy alap + kampanykieg lesz nalam.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#6024) jansky1


jansky1
senior tag

Gémklubnál van pár játék egész jó, -36% akcióval. Heavy hatos akció.

Mivel játszottatok mostanában?

Nálunk most gyerekjátékok pörögnek, felnőtt társasággal nem sikerült leülni játszani :DDD
Dragomino, Kuruzsló és Tsa, Karak + kiegek.
Érdekes ez a Dragomino, nem gondoltam, hogy sikere lesz, mivel már jól játszanak a kölykök a Kingdominoval is, de ez a lesz-e valami a tojásban, vagy nem, nagyon tetszik nekik. Plusz próbálják kihozni, hogy egy lapka lehelyezésével minél több tojáshoz jussanak.

Kuruzsló és Tsa: élvezik a zsákból húzást, táblán haladást, eledelvásárlást, különböző képességeket és még jókat is nevetgélnek játék közben.

Karakot meg nem kell külön bemutatni senkinek gondolom, sokszor volt már szó itt róla :)

[ Szerkesztve ]

(#6025) Tony21 válasza jansky1 (#6024) üzenetére


Tony21
tag

Itt a nyár, jó idő, gyerek is kint az udvaron, nem pörög a társas ... szóval a mostanában nekem az utóbbi 2-3 hónapot jelenti :)
Ha néha mégis rá lehet venni, akkor Zombie Teenz (van, hogy összekombinálva a Kidz-el), Karak, Tiltott sziget, nagy ritkán Cascadia, Rókanyomon, Dinó mentőakció szokott pörögni.

(#6026) Azie válasza jansky1 (#6024) üzenetére


Azie
őstag

idő hiányában főleg mtg arena :D

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#6027) TrollBalint válasza jansky1 (#6024) üzenetére


TrollBalint
addikt

Mi pont most tartottunk egy társas hétvégét. Mysterium Park, Nemesis és Citadella.
És gondolkodom, hogy az Avalont csak be kellene szerezni, de ha jól emlékszem ahhoz kevés a 4 fő :(

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#6028) maross válasza jansky1 (#6024) üzenetére


maross
veterán

Ma kerult sorra a Paleo, és a Dungeons Dice and Danger. Jopofa mindketto, de nem kiemelkedoek. Paleo nagyon szep, jo a tema, de tobbet vartam tole. DDaD azt hozta amit vartam, nem volt olyan magasan a lec :). Welcome to és Qwixx egybegyurva, az egesz beszorva egy dungeonbe :)

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#6029) mike1334


mike1334
veterán

Közös phillis rendelés kapcsán lehet lesz pandemic iberia magyar nyelvű szabálykönyv és kártya nyomtatás. Ha valakit érdekel, az dobjon egy üzenetet, messenger csoportban gyülekezünk :)

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#6030) mike1334 válasza jansky1 (#6024) üzenetére


mike1334
veterán

TTR Northern Lights és Azul Királyi Pavilon.
Illetve folytatódik a gyűjtemény apasztása, hétvégén kap még egy esélyt az unmatched, de ha nem adja, akkor mennek a háztól.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#6031) maross válasza mike1334 (#6029) üzenetére


maross
veterán

small world-os wowra van/lesz?

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#6032) mike1334 válasza maross (#6031) üzenetére


mike1334
veterán

Arra a múltkor volt, most nem láttam, hogy írták volna.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#6033) Mortein válasza maross (#6031) üzenetére


Mortein
tag

Arról én is lemaradtam sajna.

(#6034) NyxNyxNyx válasza jansky1 (#6024) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Köszi, behúztam egy Luna Maris-t, kíváncsi leszek.

Utóbbi időkben Blood Rage-dzsel játszottam párat és húztam fel magam :D. Beszereztünk egy Cascadia-t és az lett nálunk a light játékok staple-je amíg meg nem unjuk, illetve a Szép új Világ még mindig pörög néha.
Party játéknak strandon a Cica, Pizza,... játék ment.
Vörös katedrálist sikerült kipróbálni és nagyon tetszett.

Hétvégén remélhetőleg sikerül újra elővenni a Brass Birmingham-et.

[ Szerkesztve ]

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#6035) Azie válasza NyxNyxNyx (#6034) üzenetére


Azie
őstag

jah én is, még 16ért megjelenéskor...
kicsit gusztustalan az 1év> játékok ilyen mértékű akciózása
mondjuk azóta is rengetegen árulják 16 alatt, mintha rossz játék lenne :D

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#6036) Never79 válasza NyxNyxNyx (#6034) üzenetére


Never79
tag

Blood Rage-ben mi húzott fel? Én eleinte nem éreztem rá erre a draft/területfoglaló/taktikázó kombóra, én is felhúztam magam rajta. Aztán egyre többet játszottunk 4-en 5-en, s egyik kedvencemmé nőtte ki magát.

(#6037) jansky1


jansky1
senior tag

Brazilra, Messinára én is szívesen beruháznék, de nem lenne kivel játszani, így kimarad :(

(#6038) orc88 válasza jansky1 (#6037) üzenetére


orc88
őstag

Brazilon én is erősen gondolkoztam, de végül sikerült lebeszélni magam róla. :B

4X játéknak már megvan a Scythe több kieggel, ahhoz képest "gagyi" lenne, sok különböző dolgot akar a játék de mindenből csak egy keveset.

Viszont annyira meg nem tűnik egyszerűnek, hogy bármikor elő lehessen venni akár kezdőkkel is, arra megint vannak jobb játékok pl. Arnak.

"Life's simple: You make choices and you don't look back."

(#6039) Tristis válasza orc88 (#6038) üzenetére


Tristis
őstag

A Scythe-ba az a 4x, hogy a játék 80%-ban matatsz a saját tábládon, a főhőssel elmész egymáshoz teljesen hasonló "kincsekhez", harcolsz pontosan egyet (ott ha legyőzöl valakit, utána gyorsan legyőznek téged is ;] ), majd próbálsz szétterpeszkedni a térképen?? Háát....

Civilization New Dawn: Terra Incognita az inkább 4x vagy a Space Empires 4X.... :R

[ Szerkesztve ]

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#6040) orc88 válasza Tristis (#6039) üzenetére


orc88
őstag

Ezek tények, tisztában vagyok a Scythe hibáival, pusztán csak arra akartam célozni, hogy ha már van egy hasonló tipusu játék, akkor inkább nem veszem meg a Brazilt. :R

Nem mellesleg ugyanezeket a hiányosságokat felhozzák a BB esetében is, szóval csak visszalépés lenne.

(Egyébként a Scythe legtöbb hibája akkor jön elő, amikor nagyon különböző skillel rendelkezű játékosok ülnek le mellé)

"Life's simple: You make choices and you don't look back."

(#6041) NyxNyxNyx válasza Never79 (#6036) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Az húzott fel, hogy túl komolyan veszem. :D
3an játszottunk és mindig úgy éreztem hogy ha valaki nagy erővel el akar vinni valamit nem lehet védekezni ellene mert ha megteszed lever a harmadik ember és még meg sem kaptad a raid-ért járó jutalmat.
Meg hogy visszakapja a vesztes a felhasznált lapját nem érzem fernek.
Ami még nem tetszett, hogy az attack lapok kő papír olló szerűek tudnak lenni. Van a 0 támadásos meg a 3 támadásos ami canceleli a szövegeket, meg mondjuk egy 6 pontos lap körbe veri egymást.

4-en, 5-en? Nem 4 személyes a játék?

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#6042) goccer válasza NyxNyxNyx (#6041) üzenetére


goccer
aktív tag

Ó de hát a Blood Rage-nek pont az a szépsége, hogy 86-féleképpen meg lehet nyerni a játékot, amiből egy az, hogy lenyomsz csatákban mindenkit.

(#6043) Tristis válasza orc88 (#6040) üzenetére


Tristis
őstag

Én nagyon javaslom, hogy a Civ. New Dawn+Terra Incognita kieget vedd meg inkább, hiába dupla annyi, esély van rá legalább, hogy megverje a Scythe-ot :R .

Egyébként Brazillal nem játszottam, de nekem is az jött le a végigjátszás videók alapján, hogy hasonló a két játék :K

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#6044) Davebowman válasza NyxNyxNyx (#6034) üzenetére


Davebowman
senior tag

Brass holnap beizzítva nálunk is, meg Pax Pamir és Brazil szintén terítéken van. Gyorsan ki is alszom magam :))

Vargalex 1.1.7

(#6045) orc88 válasza Tristis (#6043) üzenetére


orc88
őstag

Köszi az ajánlást, mindenképp ránézek! :R

"Life's simple: You make choices and you don't look back."

(#6046) TeebyKay válasza goccer (#6042) üzenetére


TeebyKay
őstag

Nem tudom, hogyan lehet többféleképpen, tizenpár alkalommal játszottuk és kivétel nélkül mindig az nyert aki kivette a valhallába kerülős meg lokis lopkodós lapokat. Messze több pontot lehet szerezni velük mint a normál terület dominancia lapokkal.

(#6047) goccer válasza TeebyKay (#6046) üzenetére


goccer
aktív tag

Jó, alapvetően tényleg csak két fő irány van, vagy megpróbálod nyerni az összes csatát, vagy minél több egységeddel próbálsz meghalni. Ezeken belül viszont tényleg sok opció van, mert rengetegféleképpen tudsz pontot szerezni. Például rámész Ygrassil kifosztására, hogy maxold a klánjellemzőidet (+60 pont a végén), vagy Ragnarök alatt öngyilkolod le a hajódat, plusz a hidrát azzal a lappal kombózva ami erre csomó plusz pontot ad. 30 körüli játék után nálunk nem alakult ki egy mindent vivő taktika.

[ Szerkesztve ]

(#6048) NyxNyxNyx válasza goccer (#6047) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

De ezek nekem elég hasonló takikák. Ha csatára mész akkor is el akarod vinni a klán jellemző boostolókat. Ha meg nyered a csatákat, és van még ott hely, akkor neked van a több unitod kinyírni őket a Valhallába a végén.
A hajó kamikazét meg nem tudom mennyire nevezném tudatos taktikának, a játék végén beküldöm a levesbe sok pontért de azon hogy mi a tervem előtte, nem sokat változtat.

Mi azt a lapot bannoltuk, amivel rakhatsz ingyen mégegy harcost ha leraksz egy egységet. Amikor bent volt mindig az nyert akinél volt.

Biztos nagyon jó játék, csak még nem játszottam vele eleget, hogy átálljon az agyam a korábban panaszkodott dolgokra. Adok még neki esélyt, már csak azért is, mert nagyon király a hangulata.
____________

Más:
Ha a Witcher board game Kickstarteres all in pledge-et, vagy Kickstarteres Deluxe-ot szeretnék venni azt Ebayen kívül hol érdemes keresni? Ebayen rámegy még az áfa ha eu-ból rendelném? Elég nagy összeg bárhogy is sikerül találni. :N

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#6049) NyxNyxNyx válasza Davebowman (#6044) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Sikerült Brassozni a hétvégén. Arra emlékeztem, hogy az utak sok pontot adnak és brutálisan jó hozamom volt, szóval dupla utakat építettem folyamatosan. El sem tudtam költeni a pénzem, de kikaptam pont ezért, mert a másik játékosnak már így az utak adottak voltak és végig vitte a házakat. Tanulságos volt. :)

[ Szerkesztve ]

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#6050) Never79 válasza NyxNyxNyx (#6041) üzenetére


Never79
tag

Vannak erősebb lapok, de egyensúlyban kell választani küldetés/erős támadó/ klán fejlesztés/ lapok között. Nagy a random egy játékban, nekem/nekünk ez tetszik. Tényleg sokat kell játszani vele, mire kijön összeérik mindenkiben mit hogyan, na akkor lesz igazán élvezhető. 3-an szerintem nem biztos, hogy jó.

Van hozzá 3 kieg: sámános, szerintem nagyon jó, az 5 játékos kieg, illetve van az Istenek, na az jól megkeveri a játékot. Pl. az egyik isten képessége, hogy az adott területen ahol a csata folyik, csak a lapok ereje számít, az egységeké nem. Van olyan, hogy a fosztogatás 2x adja a bónuszt. Na most ha az az isten bekerül középre akkor ott durva csata várható:)).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.