Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4001) Tristis válasza DrDobos (#4000) üzenetére


Tristis
őstag

Meg egy Stellart meg egy Botanikot, esetleg egy Hanamikojit, egy Kartográfusokat, egy 7 Csoda Párbajt leginkább. Vagy inkább ezeket még a Patchwork előtt :))
És még Jekyll vs. Hyde vagy Fox in the Forest, Kingdomino Origins, Mandala stb-stb-stb. Lesz még sok ilyen érzésed :B

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#4002) Mexbacsi válasza DrDobos (#4000) üzenetére


Mexbacsi
tag

Nova lunat is tudom ajánlani :)

(#4003) jansky1


jansky1
senior tag

Unmatched is jópofa.

(#4004) DrDobos válasza jansky1 (#4003) üzenetére


DrDobos
őstag

Köszönöm a tippeket :D csak kerlek titeket sorrendet is irjatok legkozelebb, hogy hol kezdjem ;] ;] ;]

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A55 5G

(#4005) mike1334


mike1334
veterán

Juharvölgy Krónikákát (Creature Comforts) tervezi valaki megvenni? Elvileg a héten jelenik meg, közepes nehézségű, kocka-munkás, draftolós cukiság :)

[ Szerkesztve ]

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#4006) Nunder válasza mike1334 (#4005) üzenetére


Nunder
őstag

Ez mennyire jópofanak tűnik. Köszi, hogy felhívtad rá a figyelmet!

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#4007) mike1334 válasza Nunder (#4006) üzenetére


mike1334
veterán

Szívesen :) egy ideje figyelem, szerintem behúzom. Remélem jó lesz 2 fővel is. Aztán egy ideig pihentetem a társasokat, mert van még egy bontatlan Pandemic kieg, Hanamikoji, 7 csoda párbaj Agóra otthon, és reflexből előrendeltem a Fungit, és március körül jön az Egy szép új királyság is..

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#4008) jansky1 válasza DrDobos (#4004) üzenetére


jansky1
senior tag

Sorrendet nem tudok, de az elmúlt időben a kedvenc kétszemélyes játékunk a Ganz Schön Clever volt. Gyors setup, gyors játék, közben szórakoztató. Azult nem láttam a felsorolásban, de az is nagyon jól működik ketten.
Amikor van több időnk akkor szívesen terraformáljuk a Marsot is kettesben, vagy Concordiázunk valami szűkebb pályán.

(#4009) Mexbacsi


Mexbacsi
tag

Botanikot lehet szerezni valahonnan? Sehol nincs készlet. Meg mielőtt a csoportokban elkezdenek érdeklődni. :)

(#4010) jansky1 válasza Mexbacsi (#4009) üzenetére


jansky1
senior tag

Gameshelfet érdemes figyelni, ott szokott lenni.

(#4011) Nunder válasza cool3636 (#3998) üzenetére


Nunder
őstag

Gameshelfen is talán beszerzik őket.

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#4012) Azie válasza Mexbacsi (#4009) üzenetére


Azie
őstag

https://boardgameprices.co.uk/item/show/37476/botanik?sid=905138&search=botanik
emberi áron én is szeretnék egyet amúgy

[ Szerkesztve ]

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#4013) DJGABI


DJGABI
addikt

Picit megkésve: [link]
hétfőn megyeszékhelyi teszkóban jártam (Szombathely), ezek voltak még. De eléggé le volt rabolva a készlet.

Bohókák 1,9k
Color Code / Színkép 5495 Ft
Haramiák kapitánya 2049 Ft
Kanaloa 1749 Ft
QuadroPolis 6k (bakker, ha ezt tudom.... nem rendelem meg jateknet-ről :DDD )
Ramen Fury / Nyerőleves 1,9k
Scrap Racer 6,5k (utolsó darab)
Skicc 3399 Ft

Ma Sárvár: [link] Dixit 8393Ft

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#4014) Tristis válasza DrDobos (#4004) üzenetére


Tristis
őstag

1. Kartográfusok (nem alegjobb, de a legbiztosabb tipp)
2. Stellar
3. Botanik
4. Clever hoch Drei
5. 7 Csoda Párbaj
6. Kingdomino Origins
7. Cascadia (nekem kevés, de sokan szeretik)
mondjuk

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#4015) jansky1 válasza Tristis (#4014) üzenetére


jansky1
senior tag

Clever hoch dreit miben látod jobbnak a GSCnél?
És a Kingdomino originst a simánál 2 fő esetében?

(#4016) DrDobos válasza Tristis (#4014) üzenetére


DrDobos
őstag

:R

Samsung Galaxy A55 5G

(#4017) tepenzed válasza DrDobos (#4016) üzenetére


tepenzed
őstag

Nekem legjobb két fős játékok (sok játék és kölcsönzés után, amit még mindig izgatottan veszek elő):
1. Five Tribes
2. Mr. Jack in New York
3. Raptor
4. Unmatched összes kiegészítővel
5. Schotten Totten 2
6. Arnak elveszett romjai
7. 7 csoda párbaj kiegészítők variálásával (egyszerre csak egy)

Amit sokan szeretnek, de szerintem baromi ingerszegény, kevés interakciót nyújt, viszont pont ezért teljesen halott állapotban, akár tv nézés közben szoktunk :D : Kingdomino, Patchwork

(#4018) DrDobos válasza tepenzed (#4017) üzenetére


DrDobos
őstag

Tobbet nem ismerek kozuluk, megnezem, koszi :R

Samsung Galaxy A55 5G

(#4019) fateless


fateless
veterán

Azért az érdekes, hogy most mennyire mondjátok, hogy a quadropolis 6k-ért micsoda jó ár, de amikor benyomtam a képet, hogy 15k-ért 8 társast sikerült venni, és köztük volt a Quadropois 3999-ért, vagy pl A zsákmány 1499-ért (mind a kettő remek), akkor nem az jött, hogy hú, erre lecsapunk, hanem az, hogy minek megvenni minden akciós vackot.
Oké, még csak a játékok bő felét (ötöt) sikerült kipróbálni, de a kicsiknek valók egyértelműen bejöttek, élvezték, a Zsákmány és a Quadropolis is telitalálat lett, a vérfarkasok miller's hollow-ban "kártya nélküli" (gyilkosos, rendőrös, orvosos) változatát évtizedek óta játszuk nagy csoportban, csak most lett hozzá egy készlet is. Szóval már csak három játék nem lett tesztelve, amiből kettő borítékolható, hogy jó lesz adott csoportban, csak az Animix marad kérdőjeles.

Szóval bátorítalak benneteket továbbra is, hogy ha már elég jól ismeritek a játékokat, akkor ránézve a játékmenetre, bátran rendeljetek meg egy-egy játékot, amennyiben ismeritek, melyik csoporttal, közösséggel, családdal mit szoktatok játszani, mert ritka a kiugróan más játékmenet (az ilyen egyedibbek - pl root, viticulture, lépten-nyomon - pedig általában játékmániásoknak, akik élvezik a különlegességet, rögtön bejönnek

MOD
Még annyit ahhoz, hogy ha már megismerted a társasokat, meg nagyjából pár képről, kis leírásról össze tudod rakni a játékmenetet, akkor utána sok egyéb dologban is segítség tud lenni. Pl a pictureka-t azért is vettük meg, mert a 4 és 6 éves gyerekeinknek sokat segít a figyelemben és fókuszálásban, ahogy pl a dobble és a méhsejt is (mindegyiket nagyon élvezik) De pl a Sárkányfogak játékot megvettük talán egy ezresért, és azon tanulták, tanulják meg a számokat is, amit így élveznek, és közben játszunk is. Majdnem minden este van társas nekik, és alkalmanként nézünk egy kis mesét, de élmény azt tapasztalni, hogy simán beáldozzák a netflix-et a társasért, csak hogy 15 perccel többet játszhassunk.
Csak az elmúlt fél évben 11 új társassal játszottunk a gyerekeinkkel, mind olyan, hogy vagy fejlesztő játék, és tanulnak vele (színeket, figyelem és koncentrációs dolgokat, ügyességit), vagy csak az élmény kedvéért. Olyat, hogy ki nevet a végén és hasonlók csak egyszer láttak, a nagymamánál, de 5 perc után ráuntak. Viszont az biztos, hogy a tavalyi évben is többszáz játékmenetet lenyomtunk, és idén is garantáltan meghaladjuk ezt (nem listázom, de csak eddig az évben legalább 50 volt - tegnap és tegnapelőtt 8)
Szóval játszani, minél többet!
Na, megyek dolgozni, hogy holnap délután el tudjak menni társas klubba :)

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#4020) Dr.NX válasza fateless (#4019) üzenetére


Dr.NX
addikt

+1 az akciós játékokra és a minél több játszásra minél több játékkal. :)

Elfogadom a sütiket.

(#4021) maross válasza fateless (#4019) üzenetére


maross
veterán

Quadropolis nem a "random szar" kategoria, a zsákmány örvendetes, hogy bejött nektek, de bgg alapján a többségnek nem jönne be. Alapvetően mindig igaz, hogy nem kell minden szart megvenni, mert nem az a drága, hogy megveszed 3000 forintért, hanem az, hogy elolvasod a szabályt, lejátszol egy-két partit, nem jön be, unjátok, és még adhatod is el 3000 forintért, miközben buktál mondjuk 3-4 órát az életedből. Helyette lehetett volna melózni, és egy normális játékot venni. Ez csak tapasztalat a random játékokkal, nem a konkrét merítésedre vonatkozik.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#4022) fateless válasza maross (#4021) üzenetére


fateless
veterán

Erre írom azt, hogy ha már sokat játszottál (közel 40 éve társasozunk igen rendszeresen), akkor már meg fogod ismerni annyira a játokokat, hogy imsered azt is, melyik milyen játékmenettel rendelkezik, melyik milyen komplexitással van, melyiket kivel jó játszani.
Más játékkal játszunk itthon a gyerekekkel, mással akár a pápai vagy épp a nagykanizsai társasklubbosokkal, és mással a mensa-s társascsoportokkal, de pl más játékot veszek elő akkor is, amikor a nővéremmel, de akkor is, amikor a növérem lányával és az ő párjával játszunk. Tudom, mit szeretnek ők (nem játékot, tipust), és ezért könnyebb jó élményt adni (pl az utóbbiaknak simán jó egy Mars terraformálása, egy Tokió királya vagy egy Viticulture, de feleségem családjánál A zsákmány, a Magyar népmesék jön elő, míg anyukámnál inkább egy klasszikus Alhambra vagy Catan fog működni, alkalmanként megspékelve egy The mind-dal). De ha már ismered jól a játékokat, akkor már egy perc alatt - megnézve a játékelemeket, eszközöket, elolvasva röviden a dobozon lévő leírást - tudni fogod, hogy van-e olyan ismerősi köröd, akikkel ez a játék jó lehet. Mivel én elvakult fanatikus vagyok, mindegyik fajtához van "csoportom", akikkel tudom játszani, de nem viszem mindegyiket mindenkihez. Amennyiben valaki csak bizonyos fajtákkal szeret játszani, ne kezdjen el ész nélkül kipróbálni mindent, mert sok csalódás lesz benne. Ezért is írtam úgy, hogy ha már elég jól ismeritek a játékokat, akkor bátorítalak a próbálgatásra, mert csak azt fogod kipróbálni, ami ízletesnek tűnik.

Bár ki nem állhatom, de még akár egy ki nevet a végén és ehhez hasonló dobok és lépek játék is lehet valakinek jó (bár akkor már inkább legyen egy up the rock, hogy legyen valami ici-pici íze is a játéknak a dobok és lépek folyamán). Sőt, még nekünk is van itthon monopoly, amit már vagy másfél éve előveszünk havonta kb 1x a gyerekekkel (oké, ez a kutyás-macskás, bankkártyával), mert néha azt kívánják meg, bár mi nem szeretjük. Sőt, még egy Star Wars monopoly is van, de csak azért, mert star wars, nem a monopoly miatt :)
De ha valaki szeretne egy hosszú és izgalmas játékot játszani, még mindig van itthon Harc Európáért, ami teljességgel lemossa a pályáról a trónok harca katyvaszt, még ha az jobban fel is hívja az emberek figyelmét...

Szóval egyetértek veled, hogy ne vegyél meg egy játékot 3000Ft-ért ész nélkül, de hozzáteszem azt is, hogy ne vegyél meg egy játékot semmennyiért sem csak azért, mert sokat beszélnek róla pozitívan, vagy mert az épp a Top 100 játékban van a BGG-n, hiszen attól még lehet, hogy nem a te játékstílusod szerint való, és potyára fizettél ki bármennyit érte. Ha ismered már a játékokat, akkor tudni fogod, melyik fajta a neked való, ha nem, akkor pedig menj el a közeli társas klubba (szinte mindenhol van ilyen relatíve közel), és kérdezd meg ott az embereket. Ha valakinek van, elhozza, kipróbáljátok közösen, és megismered, miközben még kapcsolatok is épülnek. Ezalatt pedig a te "játéktered" is kibővül.

MOD
Egyébként 20-25 éve még úgy vásároltunk játékot, hogy mi kapott spiel des jahres vagy mensa select díjat vagy jelölést adott kategóriákban, és akkor azzal csak nem hibázunk akkorrát. Aztán úgy 10 éve már annyira rájár a szemem a játékokra, hogy kb megmondom, kivel fogom ezt úgy játszani, hogy élvezni fogjuk, vagy épp ő fogja a barátaival. Szóval idővel kialakul ez. Most viszont már egyszerre segítség egy BGG oldal, de lehet hátráltató téynező is, mert felületesen ránézve csak azt látja valaki, hogy pl 5,4 a pictureka, akkor az totál béna, míg a 4 és 6 éves lányaimnak igazi kincsesláda az a játék. Majd pár év múlva már nem fogja őket érdekelni, de sörözős társaságban még akkor is hatalmas röhögéseket tud okozni pár üveg után, saját szabályokkal ;)

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#4023) Dr.NX válasza maross (#4021) üzenetére


Dr.NX
addikt

"Helyette lehetett volna melózni, és egy normális játékot venni."

Bocs, de ez akkora baromság, hogy arra szavak nincsenek. :Y Ezt olvastad valami magazinban?
Van ilyen, aki így számolja a szabadidejét? Pláne egy hobbinál, ahol ilyen tíz-húszezres nagyságrend van árban. Ha félmillió-milliós nagyságrendű hobbiról lenne szó, azt mondanám, hogy oké.
Mi számít normális játéknak? Honnan tudod, hogy az a normális játék be fog jönni nektek?
Egy költő barátom kérdezi.
Megyek is dolgozni, hogy legyen pénzem normális társasjátékra.

"buktál mondjuk 3-4 órát az életedből."
Úgy is fel lehet fogni, hogy tapasztalatot szereztél, mondjuk az adott játéktípussal kapcsolatban.

Elfogadom a sütiket.

(#4024) maross válasza Dr.NX (#4023) üzenetére


maross
veterán

Ha szar jatekkal jatszom, igenis sajnalom a ra "koltott" idot, ezert is probalok eloszurokent egy minel magasabb bgg ertekelest nezni, utana design + mechanika (ami most epp a coop, minden mennyisegben), + utana az aprosagok. "Ha félmillió-milliós nagyságrendű hobbiról lenne szó, azt mondanám, hogy oké." - akkor mondhatjuk, hogy ez nalam oke, még ha fel is szoroztad volna parral ezeket a számokat. Lehet ez a baj, nem atlagos tarsasjatek user vagyok, tobb mint eleg kivalo es még jatszatlan jatek van a polcomon, a hatam kozepere se hianyzik egy kozepes random jatek. Mellesleg most is jatszunk, epp Oltréé-t valtjuk Pandemic On the Brink kiegre :). Es tegnap is, es tegnap elott is tarsasoztunk, es holnap is fogunk :).

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#4025) NyxNyxNyx válasza tepenzed (#4017) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Unmatched 1v1-hez jó matchupokat tudsz ajánlani? Eddig csak kipróbálni sikerült, de a random kiválasztott Medusa vs Alice sehogyan sem volt fer. A robin hood-os kieg van meg, és az első felvonás.

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#4026) Azie válasza Dr.NX (#4023) üzenetére


Azie
őstag

Bocs, nem akarok tapasztalatot szerezni egy szar játékon keresztül, főleg nem fizetni érte. Csak hogy földhözragadtabb példát mondjak, nem akarok szar kaját enni és utána gyomorrontással lenni még egész nap, ha a reviewkat megnézve jó eséllyel kiderül, hogy ez fog történni, akkor inkább még melózok vagy ritkábban eszek lazacot, de amikor eszek, akkor jó szájízzel állok fel mellőle.

On topic: mi számít normális játéknak? Nem tudom, nálam a játékok, amiket kibontottam, max 3 játék van bennük, mert érdekelnek az újak. Szerencsére a többségükkel szívesen leülnék újra, ha nem lenne itt is picit nagyobb nagyságrend a 10-20 ezres összegnél, de ez talán azért van, mert alaposan utánanézek annak, mit veszek, vagy az impulzusvásárlásos dolgok sosem kerülnek sorra az előbbi ok miatt. :) Nekem az a normális, ahol a komponens-játékszabály összhangban van az árral. 1. Ne rohadjon szét a játék 2 játék után, 2. ne nekem kelljen kitalálnom tök általános szabályt, vagy az idő 90%ában a szabályt bújni, 3. ne legyen az az érzésem, hogy full RNG - persze van akinek meg ez nem jön be.

Honnan tudom be fog-e jönni? Hát azért ebben a korban már nem baj, ha rendelkezel ekkora önismerettel.

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#4027) Dr.NX


Dr.NX
addikt

Nyilván én is megnézem a BGG ratinget, mielőtt megveszem a Tescos akciós játékot és végiggondolom, hogy melyik társasággal fogom tudni játszani.
Szándékosan "szart" (ha már így hivatkozunk rá) én sem akarok venni.

Elfogadom a sütiket.

(#4028) tepenzed válasza NyxNyxNyx (#4025) üzenetére


tepenzed
őstag

Tudok,van egy ezzel foglalkozó oldal, érdemes azt is nézni, hogy hány meccsből állt össze az a nyerési ráta..
https://unmatched.cards/results

[ Szerkesztve ]

(#4029) Dr.NX


Dr.NX
addikt

Egy ideje gondolkozom azon, hogy mitől "jó" egy játék és mitől "rossz".
Egyáltalán a játékkal játszunk vagy egymással?
Ha Bogyó és Babócás dobok-lépeket játszom a gyerekkel és együtt izgulunk, bosszankodunk, nevetünk a dobásokon, többször újrajátszva, akkor a játék jó vagy a játékosok?
Dixit-party is tud laposka lenni meg olyan fergeteges is, hogy már mindenkit beérkeztetünk, csak ne legyen még vége. (Nyilván más egy partijáték és egy medium agyégetős euró.)
Ha valami nem működik a játékban, de egy (vagy több) szabálymódosítással javítható, akkor az még ugyanaz a játék? (Thészeusz hajója?)
Érdekes egy világ ez.

Elfogadom a sütiket.

(#4030) citkar válasza Dr.NX (#4029) üzenetére


citkar
addikt

Az, hogy egy játék jó, vagy rossz az több mindentől függ. Ez egy szubjektív döntés, vagy érzés, amihez hozzájárul maga a játék, már a megjelenése, a játék mechanikája és sok játéknál legalább ennyire a játékos társak maguk is. Nekünk is van több olyan játékunk a társaságban, amit csak a társaság egy részével érdemes játszani (mint pl az Álarcosbál, a Lifeboat, a Csótánypóker). Nem is azért, mert a társaság másik felével baj lenne, csak nekik nem fekszik az a játék, nem is értik más miért szereti. Nem vagyunk egyformák.

(#4031) goccer


goccer
aktív tag

Lehet nekem abban más a felfogásom, mint itt páraknak, hogy nem akarok mindenkivel mindenáron társasozni :D Rokonságban van olyan akikkel max Activityzni meg Dixitezni lehet, amit nem igazán szeretek, tehát velük nem feltétlenül dobom be az ötletet, hogy kéne valamit játszani. Olyan társasággal szeretek játszani, akikkel olyat játszunk, amit én IS szeretek. Csak ezeket 99%, hogy nem a Tesco akciós polcon fogom megtalálni :U

(#4032) Mexbacsi


Mexbacsi
tag

Sorry, rossz topik:)

[ Szerkesztve ]

(#4033) fateless válasza goccer (#4031) üzenetére


fateless
veterán

Miért, nem találtál Secret Hitler-t a Tescoban?
Ott van pedig az irodarészlegen a nyomtató is meg a papír is. :DDD

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#4034) goccer válasza fateless (#4033) üzenetére


goccer
aktív tag

Ki van nyomtatva, párszor elő is került szilveszteri bulikon, azt szeretjük. De nem onnan jött az ötlet, hogy megláttam 50%-os akcióban valahol :D Bgg-n jött velem szembe, mint egy remek dedukciós játék, majd 1-2 parti után kiderült, hogy mechanikában veri az Avalon és hasonszőrű gyilkosos játékokat.

Ne érts félre amúgy, semmi gond nincs azzal a társas "fanatikussággal", amit te is említettél fentebb, csak gondoltam rámutatok, hogy ez lehet a gyökere az eltérő társas beszerzési szokásoknak.

(#4035) fateless válasza goccer (#4034) üzenetére


fateless
veterán

Nem értem félre, csak poénkodni akartam ezzel, hogy még az is van a Tescoban, csak DIY kivitelben :DDD

Egyébként pedig épp ezt írtam, hogy az a jó, ha valaki tisztában van vele, hogy milyen játékot szeret, és akkor annak a mintáján fog választani. Ha abba a mintázatba beleillőt talál leakciózva, megveszi. Ha nem talál, nem veszi meg - ez az ideális folyamat.

Az Exploding kittens-t már mikor megvettük, hét dobozzal elosztogattunk belőle (így sajnos nálunk már csak NSFW változat maradt, ami a gyerekeknek, hmm, nem ideális), aztán elkezdett itthon is feltűnni, pár hete pedig még Tesco vagy Spar polcán is láttam, meg is lepődtem rajta. Szóval ilyen dolgok is bekerülhetnek a kék-fehérek kínálatába...

Mivel megtelt nálunk két nagy szekrény társassal, ezért feleségem határt húzott, és sok játékot továbbajándékoztunk (azért 3 hét múlva tőle is társast fogok majd kapni, mert tudja, hogy szeretem őket). Szóval most csak egy és negyed szekrény van tele, meg a gyerekeknél egy Gersby könyvespolc, oda pakolok az enyémekből is :B De ahogy írtam, én elvakult vagyok, mindenfelé vannak társasjátékos kapcsolatok, és akármikor megyünk valahova, viszünk játkot is magunkkal. Vannak személyes kedvencek, de kiismertem, ki mivel szeret játszani, és olyanokat viszek magammal, ezért élmény tud lenni mindenkinek a játék, ugyanakkor a többség úgy van velük, mint te is, hogy főként egy-két fajta típus tetszik nekik, olyanokat keresnek. Épp ez a jó az egészben, hogy meg lehet találni mindenkinek az ízlését.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#4036) Tristis válasza jansky1 (#4015) üzenetére


Tristis
őstag

Clever hoch Drei: nagyon sokat fejlődött, okosodott, mélyült a játék. Az alacsony dobások is lehetnek jók pl., ami az első részben kicsit gyengus. Kicsit komplexebb módon jönnek a bónuszok, több döntési tered van.

Kingdomino Kezdetek: először is a lapkák típusai jobban ki vannak egyensúlyozva. Kevesebb a korona, helyette van külön ilyan mező, ami "koronát" ér, de cserébe az a domino fél megakadalyozza az összefüggő vagy csak simán hasznos területek létrehozását (5x5-nél ez elég fájdalmas). Vannak plusz nyersanyagok, amikkel komákat lehet venni, ami igen jó móka (7x7-nél ez adominánsabb). Szóóval egy picit összetettebb, kicsit jobban kiegyensúlyozott, de nagyon jó móka!

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#4037) mike1334 válasza Nunder (#4006) üzenetére


mike1334
veterán

Tegnap megjelent a Juharvölgy Krónikája, és van is rá most egy kis kedvezmény a Reflexshopnál :)

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#4038) Nunder válasza mike1334 (#4037) üzenetére


Nunder
őstag

Köszi, tarsasjatekok.com is dobta :) Egérleső jött szembe most egy random boltban, majdnem elhoztuk mert ugye nem nagyon lehet kapni.

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#4039) fateless


fateless
veterán

Equinox 3,5k, Sushi go 2,8k, Quadropolis 3k és hasonló árak a Tesco-ban (legalábbis Pápán)

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#4040) doc válasza fateless (#4039) üzenetére


doc
nagyúr

uhh, ha el nem felejtem, holnap este beugrok, hatha lesz meg Quadropolis :D

(#4041) fateless válasza doc (#4040) üzenetére


fateless
veterán

Ne a társasjáték soron keresd, az épp leghátul van jobb oldalt, ahol a non food raktárba vivő szolgálati ajtó van.
Több játék is ott van csak, pl a sushi go, kokopelli (3k), míg más játékok ott is és a helyén is vannak (pl Timline star wars 1k, de azzal játdzottam barátaimmal, nem olyan jó, mint a film + zene, sztem nem éri meg), megint mások csak a helyén vannak (Equinox 3,5k)

Ha van lányod, rengeteg Barbie, Jégvarázs és egyéb kacatok is 75%-kal olcsóbbak (mi egész évre bevásároltunk a lányainknak társasból, játékokból, 53k-t költöttünk összesen, pedig egy baba csak 2k volt)

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#4042) DJGABI válasza fateless (#4041) üzenetére


DJGABI
addikt

Uhh brutál jó árak ezek a "nagy" társasokért (Kokopelli, Quadropolis, Equinox). Itt Sárváron semmi.

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#4043) Mexbacsi


Mexbacsi
tag

Úgy néz ki nem helyi akció. Hatvanban voltam. Sajnos, equinox már nem volt. Quadripolis és kokopelli hoztam haza egyet-egyet. :) köszi az infókat

[ Szerkesztve ]

(#4044) fateless válasza Mexbacsi (#4043) üzenetére


fateless
veterán

Voltak még egyebek is, pl a smart10 2,2k volt, a Schotten totten meg 1074 - példaképp

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#4045) citkar válasza doc (#4040) üzenetére


citkar
addikt

Valaki Szép új világot is látott (6-7 ezer közt) valahol, de azt már nem találtam amerre járni szoktam...

(#4046) doc válasza fateless (#4041) üzenetére


doc
nagyúr

Eleg keson, de azert eljutottam a papai tescoba, jol le volt rabolva a keszlet, de azert par 'aprosagot' sikerult begyujteni, koszi a tippet :)

(#4047) ZsZso


ZsZso
Közösségépítő

Gémklubon ingyen szállítást adnak a JONI_APP kuponnal vasárnapig.

(mostanában több akciót is osztottam tőlük, leszögezem, hogy nem vagyok velük kapcsolatban, csak feliratkoztam a hírlevelükre :B )

armegoszto.hu - akciók egymás közt :::..::.. https://www.facebook.com/armegoszto ::..::

(#4048) Azie válasza ZsZso (#4047) üzenetére


Azie
őstag

mondjuk asszem 10k fölött amúgy is ingyenes :D
fontosabb akció a TIME stories pakk 25k-ért, alap + 5 kieg szerintem

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#4049) maross válasza Azie (#4048) üzenetére


maross
veterán

Es a 15k-ert 5 kieg, ha mar meglenne az alap, ez meg jobb deal.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#4050) Mortein


Mortein
tag

Debreceni 2 Tesco teljesen le van rabolva, kb. semmi sincs már. Auchanban vannak játékok, de egyedül a Reworld van leárazva (4k), meg a Coppenhagen (6K de karácsony környékén volt 4k is).

Little Town-t sikerült 4k körül behúzni még pár hete a Tesco-ból és ennyiért nagyon megérte. Mondhatni kiütötte nálunk a Stone Age-et, imádjuk. Aranyos kis munkáslehelyezős, építkezős, taktikázós játék, "némi" konfrontációval. Elsőre nem is gondoltam, hogy mennyi lehetőség van benne. Gyorsan kipakolható 3 játékosnál kb 45-80 perc játékidővel, de rövidebbnek érződik.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.