Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) fateless válasza ZS3NI (#600) üzenetére


fateless
veterán

Hogy hiányozhat a szent Catan a szekrényből :( :B

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#602) ZS3NI válasza fateless (#601) üzenetére


ZS3NI
őstag

Sok minden hiányzik még. :) Wishlist gyarapszik.

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#603) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

Szellemes kincskeresők outlet 7500
Gémklub Hutter Touria társasjáték outlet 9190

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#604) Tristis válasza Mr.Csizmás (#603) üzenetére


Tristis
őstag

Touria itt olcsóbb :))
A játék abszolút középszer by the way. :N

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#605) Mr.Csizmás válasza Tristis (#604) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

rendeltem egy MTF-et 10890-ért :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#606) Tristis válasza Mr.Csizmás (#605) üzenetére


Tristis
őstag

Mi az ég az az MTF? :))

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#607) 66zio válasza Tristis (#606) üzenetére


66zio
aktív tag

Mars Terraformálása?

(#608) Mr.Csizmás válasza Tristis (#606) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

:K

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#609) Predator2 válasza Mr.Csizmás (#603) üzenetére


Predator2
addikt

Helló

Kinek ajánlod ezeket a játékokat?

Keresek olyan társast aminek nem kell sok idő a szabályrendszer megértéséhez, főként felnőttek játszanának vele, de egy gyereknek (10+) se okozzon gondot. Ne kelljen benne sokat beszélni.
Izgalmas, esetleg vicces legyen. kb 1 óra alatt lefusson egy kör. Minimum ketten játszanánk vele.

Nem tudom milyen infó kell még, hogy társast ajánljatok az embernek. Szívesen válaszolok mindenre.

Üdv

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#610) fateless válasza Predator2 (#609) üzenetére


fateless
veterán

A kommersz helyeken megkaphatók közül a Sultan, Catan, Carcassone, Alhambra jók ilyen célra és könnyrn elérhetők, sokan ismerik, könnyen tanulhatók.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#611) Predator2 válasza fateless (#610) üzenetére


Predator2
addikt

Sajnos csak ritkán van idő és megfelelő mennyiségű ember, hogy társasozzunk. Ha annak a kis időnek a fele a szabályértelmezéssel megy el, már megette a fene. Ezért keresek olyan játékokat aminek nem tart sok ideig megérteni/alkalmazni a szabályzatát.

A másik fontos dolog, de kimaradt, hogy magyar nyelvű legyen a játék.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#612) fateless válasza Predator2 (#611) üzenetére


fateless
veterán

Ismerős a helyzet.
36 társas van itthon, de ugyanazzal az 5-6 játékkal játszunk csak, ha jönnek hozzánk, hogy ne kelljen tanulgatni szabályokat.

Mind van magyarul, amiket írtam

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#613) maross válasza Predator2 (#609) üzenetére


maross
veterán

Én Dixitet probálnék, izgalmas, vicces, egy szavas/mondatos körök. Lexikai tudás hiánya hátráltathat egy tizenévest, de szerintem így is jó móka nekik is.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#614) Tristis válasza Predator2 (#609) üzenetére


Tristis
őstag

Izgalmas: Mysterium, szép egyszerű Azul, dobókockás-izgis: Ganz schön clever (magadnak is simán meg tudod csinálni), Carcassonne nagyon jó választás, ahogy írták más előttem, Spice Road-Splendor klasszikus, Codanames szintén, Clank! szintén, Magic Maze nagyon jó felpörgető játék, 4-5-en nagyon jó!

Naqyon érdemes nézni a BGG TOP 50-es listáját. És ott a 2.00-nél egyszerűbb játékokat egyszerűen kigyűjteni. Lehet nem ezek a legjobb játékok (Sagrada nekem kicsit túl egyszerű, túl mákolós), de az emberek mégis ezekkel játszanak, ezek érik az asztalt (leszámítva néhány újdonságtól, amit felkapnak).

Nagy igazság, hogy nem a legjobb játékok érik a legtöbbet az asztalt. Mi nagyon sokra tartjuk az Agricolát. Ketten 1,5 óra alatt simán megvan, de mégse éri az asztalt szinte sosem....

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#615) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Akkor mit ajánlanátok, ha csak kifejezetten felnőttek játszanának vele? (nem feltétlen szex témakörre gondolok)

Itt is fontos, hogy ne kelljen 1 órát tökölni a szabályzat megtanulásával/megértésével.

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#616) Predator2 válasza Predator2 (#615) üzenetére


Predator2
addikt

Róla esetleg vélemény? [link]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#617) Mr.Csizmás válasza Predator2 (#616) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ok

sztorikocka, dixit, pandemic, avalon, 7 csoda, imho ajánlás.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#618) doc válasza Predator2 (#616) üzenetére


doc
nagyúr

inkabb ne, nagyon gyorsan meg fogjatok unni...

(#619) Mr.Csizmás válasza doc (#618) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

+ monopoly

a társasjátékok call of dutyja :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#620) doc válasza Mr.Csizmás (#619) üzenetére


doc
nagyúr

az angol kiralyi csaladban nem veletlenul van tiltva a monopoly :D

Raadasul csak egy sima szerencsejatek nagyon minimalis interakcioval es hosszu jatekmenettel.
Kerulendo :)

(#621) Tristis válasza doc (#620) üzenetére


Tristis
őstag

Ha már Monopoly, csináltak belőle egy kártyajátékot, ami már becsúszik a tűrhető kategóriába a tiltottból :D

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#622) Mr.Csizmás válasza Tristis (#621) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

a lakkozott lapok elég nehezen fognak tüzet brikettel.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#623) Bullitz válasza Predator2 (#616) üzenetére


Bullitz
aktív tag

Nekünk van egy, 2x játszottunk vele. Szerintem meg tudunk egyezni egy árban, ha mindenképp szeretnétek megvenni.
Nekünk a sok komolyabb stratégiai mellett ezekre nem jut már figyelem és idő. :)

HALA MADRID // 18' Auris HSD

(#624) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Volna egy újabb kérdésem. Mely boltot/boltokat ajánljátok ahol az általatok ajánlott játékokat olcsón beszerezhetném? Hátha van egy favorit.

Üdv

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#625) 66zio válasza Predator2 (#624) üzenetére


66zio
aktív tag

Én mindig rákeresek a konkrét társasra mert ki lehet fogni akciókat. Fontos, hogy ne csak az árukeresőt használd hanem az árgépet is. De észrevettem, hogy sokszor itt olcsóbbak a játékok.

(#626) maross válasza Predator2 (#624) üzenetére


maross
veterán

Mindig ra kell keresni, itt mar a legtobb bolt listazva lett, mostanaban csak ezzel keresek. Na meg a kulfoldi rendelesek amiket neha szervezunk (philibert.com, vengefulgames.dk). Van egy facebook cserebere csoport is, ahol egy threadben mindig linkelik az aktualis akciokat, illetve itt hasznaltan is ki lehet fogni jo dolgokat.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#627) Tristis válasza Predator2 (#624) üzenetére


Tristis
őstag

Én is azt mondom, mint a srácok: legolcsóbb társasjátékrendelés, társasjátékvásár, néha egy-két kis bolt.
Hosszú távú kapcsolatot én a Gémklub-bal ápolok. Gyorsan összejön a 10% állandó kedvezmény, 10.000 Ft ingyen szállítás, nagyon rendesek, nem kamuznak, tájékoztatnak és egyszer volt egy trükkös helyzetünk Karácsony előtt de azt is nagyon korrektül megoldották. Én csípem őket, de persze a pénz beszél.
Google: társasjáték neve + ár + Ft szavak beírása, és kidobja szinte az összes találatot :)

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#628) Predator2 válasza maross (#626) üzenetére


Predator2
addikt

Köszönöm a válaszokat.

Melyik Fb csoportra gondoltál? Egy linket megköszönnék.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#629) maross válasza Predator2 (#628) üzenetére


maross
veterán

[link]. A thread pedig amire gondoltam (valoszinuleg csak akkor latod ha mar beleptel a csoportba: [link] ), itt egy kep rola, ilyesmit kell elkepzelni.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#630) Predator2 válasza maross (#629) üzenetére


Predator2
addikt

:R

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#631) tomee007007


tomee007007
őstag

Aki esetleg Pandemic-en gondolkozik, itt most elég jó áron be lehet szerezni.

(#632) doc válasza tomee007007 (#631) üzenetére


doc
nagyúr

7191-ert vettem mult heten a tarsasnavigatoron, de 'visszadragult' :D

(#633) Predator2 válasza tomee007007 (#631) üzenetére


Predator2
addikt

Mennyire nehéz megtanulni/megérteni a szabályrendszerét.

Most egy kicsit jobban bevásárolnék társasokból. Keresek érdekes, kooperatív játékot is.

Annyi játék van, nem tudok dönteni.

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#634) citkar válasza Predator2 (#633) üzenetére


citkar
addikt

Ha régi, hosszabb játékidős is szóba jön a Rettegés Arkhamban nagyon hangulatos, kiegészítőkkel több tucatszor sem érzed, hogy ismétlődne, unalmas lenne, hatalmas az újrajátszhatósága. Sajnos a kiegészítők mind angolul vannak (pontosabban magyarul nem elérhetőek) és nem is könnyű beszerezni őket. Ehhez a képest a Pandemic (kiegészítővel is) nekem unalmas volt és monoton, de ez nyilván személyenként változó, sőt azt javaslom próbáld ki mielőtt az Arkhamot megveszed, mert sokan nem bírják az Arkham sötét világát, a hosszú játékmenetet (kiegészítőkkel mondjuk sokkal gyorsabb is lehet) és a sok bukást.

[ Szerkesztve ]

(#635) doc válasza citkar (#634) üzenetére


doc
nagyúr

Elegge mas a ketto.
Az Arkham hosszu, eleg bonyolult (pontosabban nem bonyolult, csak nagyon sokmindenre oda kell figyelni).
A Pandemic gyors (az Arkhamhoz kepest mindenkepp), egyszerubb.

Hogy melyik konnyebb, fene tudja... Az Arkham nagyon erosen fugg a jatekosszamtol, az en tapasztalataim alapjan 3 fovel a legjobb, felette mar nagyon konnyu lesz, alatta nehez.

A Pandemic-kel egyelore keves a tapasztalatom, nehezsegrol igy nem nagyon nyilatkoznek, mindenesetre az eddigiek alapjan azt mondanam, nagyon oda kell figyelni hogy ne szivjak meg a jatekosok :D

Erdemes mindkettot kiprobalni aztan a szimpatikusabb mellett donteni. Az is szamithat hogy az Arkham minimum duplaja arban :D

(#636) doc


doc
nagyúr

Mostanaban divatos coop egyebkent a Tiltott sziget/Tiltott sivatag is (vagy a Ronbison Crusoe, de azt kezdoknek nem feltetlenul ajanlanam).
Regebbiek kozul eleg sajatsagos hangulat es vilag a Ghost Stories.

Eleg erdekes a Walking Dead (ebbol van sok fajta, arra gondolok ami coop modon indul a jatekosokkal mint tulelokkel, aztan vagy hogy idonkent valaki 'megzombul' :D).

(#637) maross válasza Predator2 (#633) üzenetére


maross
veterán

Konnyu kategoriabol pandemic/pandemic iberia, tiltott sivatag/sziget, erdekes, jo es kevesbe ismert, porgos a thunderbirds (mostanaban nagy kedvenc), es a burgle bros is jopofa tematikus cucc. kockadobalasftwbol elder sign. Picit nehezebbol a ghost stories, pandemic legacy, time stories, hosszabb de jo ameritrash a zombicide sorozat, valamint orok kedvenc a pakliepitos koopbol, zsenialis, Aeons End. Nehezbol arkham horror, spirit island, robinson crusoe (nem eroltetném amig nem hangzik baratian a 30 oldalas szabalykonyv es a 4-6 oras jatekmenetek). Nehez es dragabol Gloomhaven es 7th continent. :). Kezdjetek az elejen a legszimpibbel kepek/video alapjan, a dontes soha nem lesz konnyu. Nem kell tulgondolni, elobb-utobb beszerzed mindet :P. Ha erdekel hogy hol szerezheto be egy adott cim legolcsobban, szolj, csak ne a teljes repertoart kerdezd :)

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#638) citkar válasza doc (#635) üzenetére


citkar
addikt

Persze, hogy más, azért érdemes kipróbálni, de érdekes kooperatívat keresett. Az Arkham horror elég retegjatek, de használtan ki lehet fogni jó árban és az ujrajatszhatosaga miatt meg is érheti, de a próba kötelező, mert tényleg nehéz, nyomasztó és az alap hosszú is. Egyes kiegészítővel akár 1-2 órás átlagos játékidő is lehetséges, míg az alapjatek jóval hosszabb.

Könnyebb és rovidebb az Eldtitch horror, emiatt az sokaknak jobban is tetszik.

A Robinson is elég jó, a többféle játékmód és a nehézség ott is megvan, az is sokszor ujrajatszhato.

A tiltott sivatag már kifejezetten egyszerű, de nem feltétlen könnyű, Arkham, vagy Robinson után pont jó.

[ Szerkesztve ]

(#639) Mr.Csizmás válasza citkar (#634) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ha már eldricht/arkham, akkor mansion of madness 2nd, steames appal tv-re kötve a gépet nagyon feelinges. ha droidos okostévé, akkor lehet a mobilos verziót is telepíteni - nemtudom :F

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#640) tomee007007 válasza Predator2 (#633) üzenetére


tomee007007
őstag

A Pandemic-ról nem nagyon tudok nyilatkozni, baráti társaság ajánlotta, én pedig gondolkozom erősen a beszerzésén :D
Nem olyan rég léptem be a "komolyabb" társasjátékok világába, szóval még kezdőnek számítok e téren :B

Jelenleg a D&D: Dragonfire a nagy kedvenc: valódi kooperatív, de egyedül is könnyedén játszható, mindenkinek tudom ajánlani, bár a szabályrendszer nem túl egyszerű, viszont amint bele jön az ember, hihetetlen élményt adó koop-pakliépítő játékot kap az ember, végtelen újrajátszással.
Ez mellett még az Eldritch Horror az új szerzemény, ebből van magyar nyelvű változat ami nagyban megkönnyíti a szabályok értelmezését. Az első játék még folyik, eddig 3 órát töltöttünk el vele, de még az elején vagyunk :D Elsőre ez is nagyon jónak tűnik, ezt is csak ajánlani tudom, ez már inkább sztori-alapú.

(#641) citkar válasza tomee007007 (#640) üzenetére


citkar
addikt

Ha az Eldritch Horror tetszik akkor érdemes az Arkhamot kipróbálni, az összetettebb, nehezebb, izgalmasabb. Nekem mindkettő tetszik, de az Eldritch-csel nem nagyon játszottam, mert az Arkhamot nem tudom megunni. Sokaknak viszont csak az egyik tetszik, mert vagy túl egyszerű, vagy túl bonyolult az egyik, vagy a másik.

(#639) Mr.Csizmás :

Ez a Mansions of Madness hangulatosnak tűnik, köszi a tippet, hogy PC-n is elérhető, a társast néztem, de még nem próbáltam.
Az Elder sign-t is nemrég próbáltam ki PC-n, de az annyira nem jött be nekem, de ennek adok egy esélyt, jónak ígérkezik.

[ Szerkesztve ]

(#642) Mr.Csizmás válasza citkar (#641) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

:K

azé' jó a 2nd edition, mert ott a gép mesél, mondja a sztorit, és mit hova kell lehelyezni táblákat, jelölőket. így az előkészületek is jóval rövidebbek, csak negyed óra :D 25e-t megért nekem, ezúton is köszönöm a kollégának :R

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#643) citkar válasza Mr.Csizmás (#642) üzenetére


citkar
addikt

Nekem nem tiszta, hogy a társas vagy a steames változat önállóan is játszható, vagy kombinálták valahogy?

(#644) Mr.Csizmás válasza citkar (#643) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

megveszed a dobozt (talicskát vigyél), és letöltöd hozzá az androidos, vagy steames ingyenes appot. anélkül nem játszható. (vagyis lehet, de csak customrulessel)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#645) citkar válasza Mr.Csizmás (#644) üzenetére


citkar
addikt

Köszi, érdekesen hangzik, múltkor havert vittem társasboltba és láttam az "emeletes" dobozát, felteszem a listára :)
Mondjuk az angol felolvasás hangulatos, de gondolom olvasni is lehet. Nekem az fontos, mert annyira nem vagyok profi angolból, időnként egy-egy szónak is utána kell nézzek.

[ Szerkesztve ]

(#646) Mr.Csizmás válasza citkar (#645) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

[link] csak olvasni kell, nem pofázik. szal bocs a fogalmazásért :R

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#647) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Nos urak, összeállítottam magamnak egy kisebb csomagot. Kérném a véleményeket. Árakkal kapcsolatban is!
Ha azt mondjátok, hogy várjak egyik másik játékkal mert szokott sokkal olcsóbb lenni akkor rendben van türelmes vagyok.

[link]

Kezdő társasozók vagyunk, sajna ritkán van idő játszani, akkor viszont szeretném ha nem a szabályértelmezéssel menne el az idő. Főként felnőttek játszanak majd, elvétve 1-1 gyerek.
A 7 csodából melyik verzió az ajánlottabb? A 2 vagy a több személyes változat? Maga a téma tetszik.

Ha még 1 játékot kellene választanotok az alábbi csomaghoz mi lenne az?
- Alhambra
- Carcassonne
- Catan telepesi
- Century: Fűszerút
- Spendor

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#648) doc válasza Predator2 (#647) üzenetére


doc
nagyúr

szerintem jo valasztas, BANG-et hanyan akartok jatszani?

mert 6-7 fovel az igazi, kevesen nem lesz jo... illetve a kieso jatekos lehet hogy kicsit unatkozni fog amig a tobbiek jatszanak, amugy jo kis jatek :)

(#649) Mr.Csizmás válasza Predator2 (#647) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

munchkin esetleg, fun az is.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#650) Predator2 válasza doc (#648) üzenetére


Predator2
addikt

Változó. 5-en játszottuk eddig max. Egyik haveromnak van meg angolul. A saját csajával vertem el :D

A többi kérdésre is válaszolj majd ha lesz egy kis időd.

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.