Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1201) Polacheck válasza maross (#1198) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

A concordia ennyire egyszerű? Keresek valamit ami az Agricola után egy jó továbblépés lehet, elsőre ez jónak tűnt.

less qq more pewpew!

(#1202) DJGABI


DJGABI
addikt

uhh láttam helyi játékboltban marco polo-t, első gondolatom: mennyi cucc van ebben, de qva nehéz ez :DDD második az ára, valami 16k volt

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#1203) Tristis válasza DJGABI (#1202) üzenetére


Tristis
őstag

Kb. 2 hete volt 6.000 Ft az egyik webáruházban :)

Agricola 8700 Ft: https://www.tulli.hu/agricola-tarsasjatek-uj-kiadas-105055
Űrcsempészek 3.000 Ft

[ Szerkesztve ]

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#1204) DJGABI válasza Tristis (#1203) üzenetére


DJGABI
addikt

tudom, pont azért néztem rá :D

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#1205) maross válasza Polacheck (#1201) üzenetére


maross
veterán

Annnnnyira nem egyszeru, de agricolanal egyszerubb. Nagy elonye azon kivul hogy jo - olcso, magyar es kategoriajaban gyors jatek. A bonyibb jatekoknak (lacerda, mindclash) azert mar megkerik az arat. Mondjuk meretre es kilora se osszehasonlithato egy concordia egy vinhos-szal vagy anachronyval.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#1206) Polacheck válasza maross (#1205) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Akkor agricola utan hova tovabb? Javaslat?

less qq more pewpew!

(#1207) maross válasza Polacheck (#1206) üzenetére


maross
veterán

tzolkin, le havre ami hirtelen eszembe jut.

szerk: ja es persze ha nem unod a temat uwe mester tovabbi remekmuvei, caverna (ez kis ugras, erosen hasonlit),de ott van még fields of arle es feast for odin is. Ha erosebb, de még megfizetheto (ertsd 20k alatt) - feudum, de ez mar gyotri az agysejteket. minden masra ott a vital lacerda (kiveve a mostani kanban kiadas, azt ki kell hagyni, minosegbeli problemak vannak vele - nemsokara lesz uj nyomas belole mas kiadoval).

koop fronton spirit island ami jo kis agytorna, nemo's war is nagyon bejott bar az inkabb tematikusabb kockasabb,. A zuzosabb de azert nem dicefest kategoriabol a deep madness es a nemesis ami most bejott, ezek azert mar komolyabb osszegekbe kerulnek, foleg ha KS kiadast akarsz utolag venni.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#1208) maross


maross
veterán

food chain magnate kimaradt, ebbol még mindig megvan a pluszba rendelt peldany amire azt hittem lesz vevo mig befut hozzam a csomag, nem lett :). de ez is 20k+. Alapvetoen ami bgg-n 4-es erosseg folotti, az ma rbevallalosabb es erosebb, csak kerdes az hogy mennyire riaszt el a rairt 240perc, azt erdemes figyelni (mert abbol sose 240 lesz, az tuti). En szivem szerint sose mennék 120 fole, de neha kompromisszumot kell kotni :).

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#1209) doc válasza Polacheck (#1197) üzenetére


doc
nagyúr

reszemrol inkabb Concordia, a TM tulsagosan absztrakt volt nekem, a Concordia legalabb megprobal nehol a tematikahoz visszanyulni :D

(#1210) maross


maross
veterán

ah, még ketto eszembe jutott, az uj brass lancashire es birmingham. de mombasa es marco polo is jo lehet, ~10k.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#1211) Azie


Azie
őstag

rendelnék zaturól seafallt (18gbp), ha többen rendelünk oszlik a shipping, 10k körülre jön ki, akit érdekel az délutánig jelezze privátban. +ha szeretne esetleg mást is

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#1212) Bullitz válasza maross (#1208) üzenetére


Bullitz
aktív tag

Na ezért utálok társasokról olvasni, társas fórumokat és kiadókat nézegetni.. pokolian jó ötlettel van megáldva ez a játék, ahogy utána olvastam.
Hála a magasságos égnek, hogy ilyen drága. :Y

[ Szerkesztve ]

HALA MADRID // 18' Auris HSD

(#1213) Polacheck válasza maross (#1210) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Tök jó ajánlások, de egyelőre valamiért csak magyarokat rendeltünk a nehezebbek közül, angol nyelvűből egyedül partijátékaink vannak (sushi go party, xploding kittens party pack). Igazából nem lenne akadály a nyelv, sőt, de valamiért kicsit blocker még, túl kell lépni rajta.

less qq more pewpew!

(#1214) Bullitz válasza Polacheck (#1213) üzenetére


Bullitz
aktív tag

Ha túl akartok lépni az Agricola-n, akkor talán nem a legjobb választás, de mégis angol a Viticulture: Essential Edition. Mindenképp kötelező hozzá a Tuscany: Essential Edition kieg.

Minimál angol nyelvtudással játszható, magyar szabály mind a kieghez, mind az alapjátékhoz van.
Nehézségi szintben nincs az agricola előtt, talán kicsit mögötte, némi szerencse faktor is van benne, (kártyahúzás) de pl. rengeteg opció van kártyaszerzésre, és cserélni is lehet.

Szerintem nagyon jó játék, az is mindent elmond róla, hogy BGG-n már az Agricola előtt van.
Apropó, a Mars Terraformálása meg van?

Én a Clans of Caledonia-val szemezek, de drága. Viszont elég jónak tűnik, de tudtommal ahhoz pl. nincs magyar szabály.

[ Szerkesztve ]

HALA MADRID // 18' Auris HSD

(#1215) maross válasza Polacheck (#1213) üzenetére


maross
veterán

Mostanaban a legtobb euro nyelvfuggetlen, csak a szabalyt kell (már ha nincs leforditva) angolul olvasni hozza.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#1216) sir0cco válasza tomee007007 (#1200) üzenetére


sir0cco
tag

Nyálelszívót beraktam...

Jó játékot hozzá :)

(#1217) tomee007007 válasza sir0cco (#1216) üzenetére


tomee007007
őstag

Köszönöm szépen :)
Sajnos idő és év végi leterheltség okán csak eddig jutottam, de amint le tudok bonyolítani egy próbajátékot megírom a tapasztalatokat!
Elsőre a fordítás nagyon jól sikerült, a doboz tartalma pedig iszonyat jó minőségű a kártyáktól a tokeneken át a figurákig.

(#1218) Bullitz válasza tomee007007 (#1217) üzenetére


Bullitz
aktív tag

Milyen ehhez (Descent) hasonló játékot tudtok ajánlani?
Őszintén ezeket nem ismerem, de tetszik amit látok képen.
Tehát ez a kóborolni kell egy pályán gondolom küldetéseket megoldani különböző képességű hősökkel, különböző szörnyeket legyőzve? Félig meddig ilyen MMORPG-nek tűnnek ezek.
Melyek a legjobbak ezen "kategóriában"? Mondjuk ami nem 30 ezer? =)

HALA MADRID // 18' Auris HSD

(#1219) Mr.Csizmás válasza Bullitz (#1218) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

mansion of madness 2nd + expansionok

olyan 80€ az alap, és 20-60€ közöttiek a kiegészítők.

ps. érdemes 3d nyomtatni a tokeneket, bútorokat, meg ajtókat, sokat dob a játékélményen. :))

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1220) Bullitz


Bullitz
aktív tag

[link]

Gémklubnak (szerintem véletlenül) teljesen látható az adventi akciósora.
Ebből szerintem ami igazán "akció", az a Terra Mystica, ezzel a kedvezménnyel 11.800.- Ft lesz, ami elég jó ár, HA érdekelne valakit esetleg.. :)

HALA MADRID // 18' Auris HSD

(#1221) Ferfiu


Ferfiu
tag

Én a Cultistorm nevű, magyar fejlesztésű, Lovecraft tematikájú társast támogattam a Kickstarter kampányukban.
Elég tetszetős játéknak néz ki, remek tematikával, rengeteg tartalommal.
Képek alapján bőven hozza a Fantasy Flight Games minőségét, jóval kedvezőbb áron.

(#1222) tomee007007 válasza Bullitz (#1220) üzenetére


tomee007007
őstag

Az olcsóbb mint előrendelői akcióban volt :(

(#1223) Ilidzser válasza Bullitz (#1220) üzenetére


Ilidzser
tag

Írtam nekik, hogy nem jön ki az ár az ajánlatban szereplőhöz képest.
Semmi válasz, cserébe levették 10%-ra a kedvezményt 30-ról. No comment.

(#1224) Bullitz válasza Ilidzser (#1223) üzenetére


Bullitz
aktív tag

Ehh, az kemény.. :D erre nem reagálok. Majd megveszik máshol akkor a népek.
Áldom az eget, hogy a COncordia-t nem rendelte melő.. könyvbagolyon elhoztam jóval olcsóbban rá 2 hétre..

HALA MADRID // 18' Auris HSD

(#1225) Polacheck válasza Bullitz (#1224) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Most a concordia is olcsóbb a Gémklubon, be is rendeltem. Gondolkodom egy terra mysticán is mellé, csak még mellette ott van a Nottingham bírája, kicsit sok lenne egyszerre három.

less qq more pewpew!

(#1226) Bugarov válasza Ferfiu (#1221) üzenetére


Bugarov
aktív tag

Hát a kedvező ár legalábbis vitatható... Sok sikert nekik bár én biztosan másként szerveztem volna a kampányt.

(#1227) Bugarov válasza tomee007007 (#1217) üzenetére


Bugarov
aktív tag

Nekem megvolt az első kiadás de olyan rondák voltak a minik h eladtam. Ebben milyenek?

(#1228) Bullitz


Bullitz
aktív tag

Ba**za meg.
[link] Ennek "nem" örülök.. de hála az égnek csak jövőre jön. :W ;]

[ Szerkesztve ]

HALA MADRID // 18' Auris HSD

(#1229) maross válasza Bullitz (#1228) üzenetére


maross
veterán

huhuuu, tok jo, vegre egy nem nyelvfuggetlen jatekot forditanak le. nagyon jo, koopativ euro, igazi kincs :).

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#1230) Bullitz válasza maross (#1229) üzenetére


Bullitz
aktív tag

Játszottál már vele? Milyen?
Eladhatom a Holtak Tele-t? Meg a Pandemicet is? :D

HALA MADRID // 18' Auris HSD

(#1231) maross válasza Bullitz (#1230) üzenetére


maross
veterán

Áh, teljesen más. De tényleg teljesen. Pandemic egy laza 1-2 oras moka, spirit island meg egy 3-4 oras agyégetés. Holtak tele is egy teljesen mas, mindharom jatek mas kategoriat kepvisel.

btw: pandemic romat kiprobaltuk, tegnap egy easyt, ma egy normalt, jopofa ez is. engem mondjuk zavar a tematika, rising tide-dal is jobban tudtam azonosulni, itt kicsit fura az egesz harcos-töris téma. De mint játék, nem rossz, ha valaki szereti a pandemicet és nem odzkodik a roma-tematol, nyugodtan megveheti. És persze kellokeppen mas mint a pandemic, még ez is elfer a pandemic alap mellett a polcon, nemhogy a spirit island :).

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#1232) DJGABI


DJGABI
addikt

[link] tescoban minden társasra -30%, az akciósokra is. most vitte carcassonne-ra is. 3,4k volt. más sárga címkéset nem láttam ami megérte vna

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#1233) DJGABI válasza maross (#1135) üzenetére


DJGABI
addikt

vettem exitet is, még nem bontottam ki, ezek amiket tépni/hajtogatni kell jelölve vannak vagy épp amikor a feladathoz értek akkor másolod le?

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#1234) maross válasza DJGABI (#1233) üzenetére


maross
veterán

amit kellett lerajzoltam, vagy lefenykepeztem+kinyomtattam, es utana lehet hajlitgatni+vagdosni.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#1235) doc válasza DJGABI (#1233) üzenetére


doc
nagyúr

legyen nalatok nehany sima papirlap, ollo, atlatszo nejlon (sima nejlonzacsi is jo) meg filc, ezekkel meg lehet oldani roncsolasmentesen (mi is igy csinaltuk)

(#1236) Polacheck válasza Polacheck (#1225) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Tegnap végül elhoztam a Concordiát, este játszottunk is vele egyet ketten, nagyon jónak tűnik. Nyilván gőzünk nem volt a pontozásról és arról, hogy milyen kártyákat kell/érdemes gyűjteni, ennek megfelelően hogy kell alakítani a stratégiát, de nagyon tetszett.

Asszem elhozom a terra mysticát is (bár a gaia projekt is nagyon teszik külsőre) :)

less qq more pewpew!

(#1237) maross válasza Polacheck (#1236) üzenetére


maross
veterán

konyvbagolyban nagyon jo aron vannak, folyamatosan.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#1238) Bullitz


Bullitz
aktív tag

Bevallom máig nem olvastam a Notthingman Bírájáról, de most igen.
Elég jó kis partyjátéknak tűnik. Valakinek rövid beszámolója van, aki már próbálta? :)

HALA MADRID // 18' Auris HSD

(#1239) Azie


Azie
őstag

index cikk

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#1240) Bullitz válasza Azie (#1239) üzenetére


Bullitz
aktív tag

Pont ennek kapcsán érdeklődtem! :D Számomra relevánsabb egy itteni felhasználó beszámolója, mint egy Index cikk!

HALA MADRID // 18' Auris HSD

(#1241) Tristis válasza Bullitz (#1238) üzenetére


Tristis
őstag

Indexes srác aranyos, de kb. minden játékért rajong, pl. az Igen? nevű darabért is, ami sokunk számára a társas körben minősíthetetlen kategória...

Maga a játék ötletes, drága, vicces. Nekem az volt a bajom csak vele, hogy folyamatosan hazudozni kellett, ami nagyon megterhelő volt. Komolyan. Így nem mindenki gyűjteményébe való. :) Egyébként egy nagyon jópofa játék.

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#1242) Bullitz válasza Tristis (#1241) üzenetére


Bullitz
aktív tag

Hát akkor kihagyom. Én már attól is megfeszülök, mikor Avalon-ba a rossz oldalra kerülök.. pedig imádom azt a játékot, de annyi feszület pont elég, amennyit ott kapok. :D

HALA MADRID // 18' Auris HSD

(#1243) Ilidzser válasza Bullitz (#1240) üzenetére


Ilidzser
tag

Pár gondolat a játékról. Elsőre nekem jó élményt nyújtott , kifejezetten vicces volt. Viszont a második játék már sokkal laposabb, pedig ugyanazzal a társasággal voltunk. Szerintem a tiltott árus rész nem kap akkora reflektort, mint várná az ember. Sokkal fontosabb, hogy az egyes legális termékekből tiéd legyen a legtöbb áru. Ez miatt nekem elment egy kicsit a szerencse vonalára, mert ha be tudtál rakni a zsákba 4 kenyeret például, azt általában nem hiszi el az adott bíró és így mindenképpen jól jársz.
A tiltott áruk viszont nem hoztak akkora hasznot, hogy megérje velük kockáztatni.
Parti játéknak egyébként nem rossz, de például a Skull ezt bőven veri, ráadásul olcsóbban és nagyobb létszámmal is akár.
Nálunk egy Modern Art is hamarabb előkerül, ha jól akarunk szórakozni.
Összességében tehát nem rossz játék, de max 6-7000 Ft-ot ér szerintem.
A kieggel állítólag jobb lesz, de az plusz pénz és én azzal már nem próbáltam. Inkább eladtam az alapot.:-)

(#1244) maross válasza Bullitz (#1242) üzenetére


maross
veterán

pont mint az elotted szolo. nem rossz, de tenyleg folyamatosan hazudni kell szemrebbenes nelkul, meg folyamatosan analizalni mindenkit hogy hazudik-e. ha ez bejon, akkor neked valo, ha nem akkor sajnos kerulendo.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#1245) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

Pasareti Aldiban van Catan alap, jopar darab.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1246) Bettti válasza Mr.Csizmás (#1245) üzenetére


Bettti
újonc

A Tescoban 5600Ft már egy ideje a Catan, ahol még maradt belőle. A hétvégén még ebből jöhetett le elvileg a -30%, bár ahol én jártam már nem volt egy darab sem, kiegészítőből sem maradt (Lovagok és varosok, Kereskedők és barbárok). Viszont maradt még Carcassonne kiegészítő, amit így kb. 1600Ft-ért sikerült megvenni. Jó áron volt Stone Age és Fűszerút is, hátha lesz még ilyesmi akció mostanában.

(#1247) Mr.Csizmás válasza Bettti (#1246) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

tescos akciókat el se merem olvasni :U :DDD mondjuk ha elviszik a catant, akkor lehet benézek. Bp-n van még hely ahol érdemes keresgélni? 30% már nincs? :(

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1248) DJGABI válasza Mr.Csizmás (#1247) üzenetére


DJGABI
addikt

péntektől vasárnapig volt csak a -30. majd most hétvégére leszek kíváncsi, de karácsony előtt gondolom nem lenne már üzlet nekik. vagy hát ki tudja

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#1249) tomee007007 válasza Mr.Csizmás (#1247) üzenetére


tomee007007
őstag

Hétvégén volt.. én a Carcassonne-al szemeztem, alapból volt rajta -26%, ehhez jött még a -30, így 3100 körül el lehetett volna hozni, de ott hagytam... így is van otthon 5 társas amit még ki sem próbáltam :(

(#1250) Mr.Csizmás válasza tomee007007 (#1249) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

akkor marad a cultistorm KS-be befizetés januárban.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.