Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) maross válasza NyxNyxNyx (#700) üzenetére


maross
veterán

mysteriumon gondolkodni/emlekezni is kell, neha hosszabb tavon, nem neveznem ivos jateknak. dixiten letudsz egy kört, sirsz vagy nevetsz, aztan johet a kovetkezo.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#702) Mr.Csizmás válasza NyxNyxNyx (#700) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

monopoly, korrupció enabled?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#703) Bugarov válasza maross (#698) üzenetére


Bugarov
aktív tag

Köszi, Klank! megvan, nagyon bejön ahogy a deck buildinget házasítja a táblával, de valami area controllos dologra gondoltam inkább.

Small World-re ránézek még egyszer, bár nekem ez a decline-os mechanizmus annyira nem jött át elsőre.

(#704) Tristis válasza NyxNyxNyx (#697) üzenetére


Tristis
őstag

One night werewolf deluxe (Ali Express 1800 Ft max) , Jungle speed, részegedős jenga, tick tack bumm party edition, concept nálunk ezek aratnak. Avalon és a Secret Hitler (Alin van szintén) is jó lehet. Wits and Wagers fantasztikus játék, a mi baráti körünk imádja! Megcsinálni házilag pofon egyszerű. Nagy kedvenc szintén.

[ Szerkesztve ]

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#705) fateless válasza NyxNyxNyx (#700) üzenetére


fateless
veterán

Én is a Tic Tac Boom-ot ajánlanám annyi szabálymódosítással, hogy ha nálad robban fel, akkor nem egy kártyát teszel el, hanem meg kell inni 1dl rövidet, és mehet tovább a játék. Extrém esetben iugy is játszható, hogy ki az utolsó ember, aki még az asztalnál tud maradni hányás/kidőlés nélkül.

Ugyanerre a célra még közel 25 éve mi snapszereztünk, csak nem pontot kaptunk, hanem a pontoknak megfelelő számú felest kellett innia a nyertesnek (kompenzációként). Persze akkor négyen voltunk. Egy snapszer bemondásánál - ha elég genya az ellenfél, és tudja, hogy nem nyerhet - akár kontrázhat is. Persze kockázatos, mert ha a másik fél is genya, rekontráz, és szándékosan veszít. Ez egyből 24 feles. Mi meghúztuk azt a szabályt, hogy nincs kontra.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#706) maross válasza fateless (#705) üzenetére


maross
veterán

1dl rovidet...kemenyek vagytok...

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#707) Tristis válasza maross (#706) üzenetére


Tristis
őstag

Snapszerezés nem tart sokáig akkor :DDD :DDD :DDD

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#708) NyxNyxNyx


NyxNyxNyx
addikt

Szerintem veszek egy darts táblát és bekaphatja, akinek nem tetszik. ;]

De amúgy az ivós Tic Tac Boom tetszik ötletre (az 1dl rövid már kevésbé :D ), remélem strapabíró a bomba.

Tristis: Egyik sem fogott meg, de tényleg köszi az ötleteket. :R

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#709) fateless válasza maross (#706) üzenetére


fateless
veterán

Mi snapszereztünk anno, az ütősebb volt, de már felnőttem, nem játszunk ilyeneket.
Az 1dl soknak hangzik, de egy játék során úgysem jut annyi rád, havsak hatni nem kezd túl gyorsan.

Nálunk anno kártyázás alatt akár két liter is elfogyott. Persze a tinédzser szervezet más. Utána mentünk egyszer Samsung futásra másnaposan, az ütős volt. A büfögés még pálinkaszagú volt.

Így utólag nem vagyok büszke a negyed századdal ezelőtti énemre :B

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#710) Tristis válasza Bugarov (#689) üzenetére


Tristis
őstag

Nekem most fog összeállni a rendelés:
- Qwirkle (fémdoboz)
- Bohnanza
- Vigyáz(z)6!
- Koponya Király (Wizard felturbózva)

+ lehet még becsúszik a Schotten Totten/Battle Line.

Nézegettem a 8 perces birodalmat is, a Vikingdoms-ot is, a Fungi-t is, Üdvözlet a mélybent is... egyelőre maradnak ezek.

8 perces birodalom helyett meg marad a Mission Red Planet area kontrolnak. Nekem csúnyácska nagyon.

[ Szerkesztve ]

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#711) -Faceless-


-Faceless-
őstag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy megszeretnék válni egy Catan Telepesei, és a Kalóz kiegészítőjétől. Mind a kettő az új generációs 4 személyes (műanyagfigurás), egyetlen egyszer fel lett bontva, majd a szekrényemben csücsül már 3 éve talán.
Az alapjátéknak viszont most vettem észre (ennyi év után :W ), hogy hibás a csomagolása. Két leírás van benne, és a számkorongok száma annyi, ami tartozékok számán fel van tüntetve, de kevés a játék leírásához a szabályzatban (szóval nem lehet játszani hiányzik 3 db 5Ft-os nagyságú papír fecni).
Gondolom ez igen csak vág le az értékéből (minden más pontos, és megvan) ilyen esetben valahonnan lehet szerezni csak pár olyan korongot, vagy érdemes egyáltalán ezzel foglalkozni?

Bocsi, de nem vagyok benne a témában, és tulajdonképpen csak meg akarok szabadulni tőle most.

A segítséget megköszönném! :R

(#712) doc válasza -Faceless- (#711) üzenetére


doc
nagyúr

irj a kiadonak, lattunk mar tobbszor olyat hogy jo fejek voltak...

(#713) -Faceless- válasza doc (#712) üzenetére


-Faceless-
őstag

Köszi szépen!

Bár pont most találtam meg a hiányzó darabokat elbújtak....

[ Szerkesztve ]

(#714) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Ismertek olyan céget ahol nagyobb volumenű rendelésnél kedvezményt ad?
Kicsit bevásárolnék 40-50k lenne a vége.

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#715) doc válasza Predator2 (#714) üzenetére


doc
nagyúr

azert ez meg nem olyan orult nagy mennyiseg (egy-egy komoly gamer jatek is kerul ennyibe).
annyi kedvezmenyt szoktak adni hogy a szallitas altalaban mar ingyenes, amugy onnan rendeld meg ahonnan legolcsobb szerintem

(#716) maross válasza Predator2 (#714) üzenetére


maross
veterán

gemklubnal konnyu kigyujteni a 10%-ot mindenfele kattingatassal. 40-50k tenyleg nem nagy penz a tarsasjatek boltoknak, ez mostanban mar 2 "atlagos komolyabb" alapjatek. Esetleg ha felsorolod a cimeket, nekem van jopar eladosorban bontatlanul is, hasznaltakbol is, hátha pont beletalalsz, vagy hatha tudok valakit aki elad ilyet (felteve ha jo second hand).

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#717) Bugarov válasza Tristis (#710) üzenetére


Bugarov
aktív tag

Köszi!

Nekem is eldőlt mit szerzek be a nyaralásra:
Sushi Go
Port Royal
Aranyásók
Splendor (occsóé' sikerült megcsípni, majd kiszedem a dobozból, hogy hordozhatóvá tegyem)
Ultra Tiny Epic Kingdom (print and play verzióban = ingyé')
Deep Sea Adventure (ezt meg összebarkácsolom :) )

Versenyben volt még:
Age of War
Love letter
Királyi áru
Loot Island
+ Traders of Osaka, de ez végül 9000-ért húzósnak ítéltetett

Tetszett, de pillanatnyilag nem találtam a hazai boltokban:
Ticket to ride kártyajáték
Castle of Burgundy - A kockajáték
Dungeon Roll
One Deck Dungeon
Coup

Félek, hogy amiket most nem vettem meg, azokat is előbb-utóbb be fogom szerezni :DD

[ Szerkesztve ]

(#718) Mr.Csizmás válasza Bugarov (#717) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

TTR = vonatos monopoli, anno vasutas suliban jó volt :( :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#719) doc válasza Bugarov (#717) üzenetére


doc
nagyúr

a Love Letter nagyon jo, csajok is szoktak szeretni, csak eleg szuk a jatekosszam-tartomany amiben jatszhato (hivatalosan 2-4, gyakorlatban szerintem inkabb 3-5, legjobb negyen)

(#720) Bugarov válasza doc (#719) üzenetére


Bugarov
aktív tag

Yep. De létezik valami delux változata, ami egészen 8-ig bővíti a játékosszámot, asszem.

(#721) Bugarov válasza Mr.Csizmás (#718) üzenetére


Bugarov
aktív tag

Öööööö, frappáns bon mot, de nyilván nem (a hétvégén volt szerencsém Monopolyzni egy csapat 8 évessel :O
).

[ Szerkesztve ]

(#722) Polacheck


Polacheck
HÁZIGAZDA

Secret hitler létezik magyarul? Imádjuk az avalonhoz hasonlító játékokat, de a családom egy része nem beszél angolul.

Esetleg ha Avalonhoz hasonlító játékot tud valaki, ne tartsa magában.

less qq more pewpew!

(#723) doc válasza Polacheck (#722) üzenetére


doc
nagyúr

melyik reszet akarod magyaritani? :F
a jatekban kb. ketto szo van idegen nyelven (fasiszta es liberalis), a tablan levo nehany szot meg mindenki latja, vagyis ha egyvalaki beszel angolul, mar el tudja mondani mi az (es a felette levo ikon eleg beszedes)

amugy avalon-like pl. Resistance, One Night Revolution, a klasszikus Werewolf/One night werewolf, Saboteur (Aranyasok)

[ Szerkesztve ]

(#724) Tristis válasza Bugarov (#717) üzenetére


Tristis
őstag

Deep sea adventure van 10 dolcsiért Ali expressen. Annyiért, ha tetszik teljesen jó.

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#725) Bugarov válasza Tristis (#724) üzenetére


Bugarov
aktív tag

Wow nagyonnagyvagy! :R

Eszembe nem jutott volna az aliexpressen játékokat nézni... Legit ez a cucc?

Erre most rácuppanok.

[ Szerkesztve ]

(#726) maross válasza Bugarov (#725) üzenetére


maross
veterán

Nem legit, es lehet silany minosegu a kartya/nyomtatas, valamint dobozbol biztos akkorat kapsz hogy epphogycsak elfer benne a tipikusan egy max ket pakli kartya, es vege. Nekem exploding kittens van alirol, elegedett vagyok vele. "Doboz" = vastagabb papirbol valami tarto kb tizedakkora mint a bolti :).

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#727) Bugarov válasza maross (#726) üzenetére


Bugarov
aktív tag

Gondoltam... értékeléseket olvasva azért a minőség elfogadható. Inkább morális aggályaim vannak :)

(#728) Bugarov válasza Bugarov (#727) üzenetére


Bugarov
aktív tag

+ a kártyám adatait se szívesen adnám meg a kínai államnak (látom PayPal nem játszik).

(#729) citkar válasza Bugarov (#728) üzenetére


citkar
addikt

Alin nincs gond, ez az AliPay vagy mi megbízható, persze nem hiszem, hogy teljesen független az államtól, de azt se, hogy gondot okozna.

[ Szerkesztve ]

(#730) Mr.Csizmás válasza Bugarov (#728) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nem a pénzed kell nekik ;)

;]

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#731) Tristis válasza Bugarov (#725) üzenetére


Tristis
őstag

Ali-n, amit érdemes venni:
- Dixit 1-2-3 egybecsomagolva, kezdő 4 dolcsis akcióval
- One night werewolf deluxe gomokért
- Love Letter 1000 Ft (Coup is olcsó)
- Deep Sea adventure
- Jaipur
hirtelen most ennyi jut eszembe. Esetleg Lost cities.

A Dixit kártyák kisebbek, de kapsz tatyót és ha megesznek egy-két lapot rá se rántasz :D. Jajj és mindenki imádja a fülbevalós kemény szavazólapot.( kiderült, hogy ez valami telefon jack dugó védő ékszer vagy mi :DDD )
One night werewolf tökéletes minőség, Love letter tökéletes minőség. Jaipur teljesen jó, arra amire kell. Deep Sea Adventure-ral szemezek.

[ Szerkesztve ]

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#732) ZS3NI válasza Tristis (#731) üzenetére


ZS3NI
őstag

Aliról vettem Lost Citiest, ill. Jaipurt mind a kettőt megbántam. Nem lett volna sokkal drágább normális minőségűt venni, aminél értelmes anyagból van a kártya, token sőt insertet is adnak. :( Ezt a bóvlit el sem lehet adni.

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#733) Tristis válasza ZS3NI (#732) üzenetére


Tristis
őstag

Nézd, Jaipur 1700 Ft kontra 4400 Ft. Nekem abszolút megérte. Ha meg túl vagyok 100 partin még mindig megvehetem a boltit.

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#734) NyxNyxNyx


NyxNyxNyx
addikt

Én a csótánypóker 2 verzióját vettem alie-ről. Örülök, hogy onnan vettem, mert nem jöttek be. A kártyák minősége nem a legjobb, de mi nyomtatott játékkal is szoktunk játszani + kártyavédő. Fogok még venni onnan.

[ Szerkesztve ]

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#735) NyxNyxNyx


NyxNyxNyx
addikt

Tényleg azt kérdezni akartam, hogy rendelt már valaki alie-ről kártyavédőt?

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#736) maross


maross
veterán

Sántoríni 5990 , Freskó 5990, olcsók, jók.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#737) Bugarov válasza maross (#736) üzenetére


Bugarov
aktív tag

Wow, Santorinit néztem nemrég, mindenhol 10 rugó volt, ez tényleg jó ár.

(#738) Bugarov


Bugarov
aktív tag

Fémpénzt szerzett be valaki mostanában társashoz? Merchants and Marauders-hez akarok fémpénzt, de olyan árak vannak, hogy ennyi erővel akár eredeti XVIII századi spanyol érméket is vehetnék.

[ Szerkesztve ]

(#739) Bugarov válasza NyxNyxNyx (#734) üzenetére


Bugarov
aktív tag

Nyomtatott játékokból mivel?

(#740) Mr.Csizmás válasza Bugarov (#738) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

"pirate coin"

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#741) maross válasza Bugarov (#738) üzenetére


maross
veterán

Nekem lesz egy elado sorozatom ebbol (110db). 3*110-et rendeltem, ugy volt jo(bb) ara :).

És ilyet vettem [link] probabol, eleg meh minosegu - varhato volt. De azert egynek elmegy. Alin lehet még keresgelni, hatha van valami jo.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#742) Bugarov válasza Mr.Csizmás (#740) üzenetére


Bugarov
aktív tag

Köszi, de ez mind műanyag.

(#743) Bugarov válasza maross (#741) üzenetére


Bugarov
aktív tag

Now we're talking! :C
Pontosan egy ilyen válaszban reménykedtem. Írok priviben.

(#744) doc válasza Tristis (#731) üzenetére


doc
nagyúr

Ebayrol/Aliexpressrol en is rendeltem mar parat, vegyesek a tapasztalatok

Uno: eleg gagyi minoseg, arban sem sokkal olcsobb mint itthonrol megvenni, de kenyelmes, csak kattintani kell es varsz :D

Dixit: hatalmas csalodas, NAGYON figyeljetek oda! Az a verzio amit rendeltem nem normalis Dixit, hanem Dixit-kepek ketoldalas kartyakon, hasznalhatatlan Dixitkent. Szoval alaposan meg kell nezni hogy TENYLEG a normalis Dixit legyen!

Exploding Kittens: ujabb, de most kellemes csalodas :D nagyon jo minosegu kartyalapok, pont olyan mint amilyennek lennie kell

Sushi Go: a celnak teljesen megfelel, olcso

Saboteur/Aranyasok: ez most igy fejbol nem megy, de ugy remlik teljesen jo minoseg, nem volt vele gond

Spot It/Dobble: femdobozos verzio, egesz jo aron, tokeletesen hasznalhato

One Night Werewolf: filleres cucc, a celnak megfelel, bar a design erosen izles dolga

Hanabi: szinten teljesen jo

Secret Hitler: mostanaban leginkabb 'Secret Game' neven kaphato, teljesen jo cucc, bar amiota sikerult havernak venni egy eredeti verziot, azota sirva nezek a sajatomra :D (az 'eredeti' fa cuccokkal, vastag, minosegi kartyakkal keszult)

Most rendeltem Deep Sea Adventures-t meg Coupot, szerintem hozzacsapok meg egy Mr Jack Pocketet, meg esetleg egy Splendort :D

[ Szerkesztve ]

(#745) Bugarov válasza doc (#744) üzenetére


Bugarov
aktív tag

Splendor magyar kiadás most 6600 a tarsas.hu-n. Azért a 2500 Ft különbség már nem olyan vészes, hogy az Aliról rendeljem. Aliról csak akkor rendelnék, ha nem kapni azt itthon, amit keresek (pl Coup).

(#746) Tristis válasza doc (#744) üzenetére


Tristis
őstag

Nincs normális méretű Dixit Alin jó áron. A problémád azért nem értem, mert a leírásban teljesen világosan le van írva, hogy milyen méretűek a lapok (rendes, francia kártya méret), így nem érhetett volna elméletileg csalódás.

Régebben még jobb ára volt (Én 20.6 dollár-4 dollár első regisztrációért, tehát olyan 4.400 Ft-ért vettem 15-16.000 Ft helyett az első három készletet tatyóval). Jelenleg olyan 4.800 Ft körül van ugyanez a csomag.

Az, hogy mekkora csalódás ízlések és pofonok. Én pl. imádom, mert nagyon jó ez a kis neszeszeres tatyó, teljesen hordozhatóvá teszi. Bedobom a whiskyk meg a sörök közé és már viszem is. Ha egy-két lap tönkremegy teljesen mindegy, van másik 280.... Szuper jó a szavazós lapka is....

Van Mysteriumunk, természetsen teljesen más élmény a lapok minősége, de én a Dixitre piálós játékként gondolok (amíg a Mysteriumra családi játékként), így én nagyon boldog vagyok a saját kis készletemmel.

Nem védeni akarom az Ali-t, tényleg csak egy-két játék van, amit megéri megvenni onnan. Az igazság az, hogy a nagy játékboltok óriási haszonkulccsal dolgoznak, és ezért rendesen körül kell nézni. Ahogy nőnek itthon is a darabszámok, úgy esik majd az ár és az Alira is egyre kevésbé lesz szükség.

Még egy tipp: Blokus-t venni ebay-ről. Itthon kicsit túlárazott.

[ Szerkesztve ]

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#747) citkar


citkar
addikt

Valaki tud olyan helyet, társas üzletet/klubot ahol a Cashflow 101 kipróbálható?

Szeretem a pénzes játékokat, erről jókat hallottam, de már alig kapni és használtan is olyan drága, hogy azért kipróbálnám, meggyőződnék róla, hogy bejön-e nekem.

(#748) Bugarov válasza citkar (#747) üzenetére


Bugarov
aktív tag

Print and play kapcsán: itthon tud valaki emberi áron ilyen kis színes kockákat, amiket társasban használhatnék, vagy azokat is Kínából kell rendelnem?

(#749) doc válasza Tristis (#746) üzenetére


doc
nagyúr

a valaszodat azert nem ertem, mert teljesen vilagosan leirtam hogy nem a meretevel van a problemam

Bugarov
ugy remlett, joval dragabb itthon a Splendor, ennyiert tenyleg nem szenvedek (majd megveszem akcioban, olcso/ingyen postaval itthonrol)

(#750) Bugarov


Bugarov
aktív tag

Hol pörög most a használt társas piac?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.