Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1701) csakb válasza maross (#1691) üzenetére


csakb
őstag

Én egy hónapja kerestem a csoportban, és 0.0 db válasz jött.
Közben beszereztem egy Fesztávot, úton van még két játék, plusz feltűnt a radaron 3-4 komolyabb, ami érdekel, és még be is szerezhető, szóval én le is tettem a Race-ről. Jódarabig el leszünk látva minden mással. :)

(#1702) maross válasza tboj (#1698) üzenetére


maross
veterán

társasjáték, kis adásvétel kis moderációval, nagy adasvetel nagy moderacioval :).

+itthoni arkereso, kulfoldi arkereso , ezekbol mar realis arat lehet kepezni szinten mindenre ami nem tartalmaz ks exkluziv cuccot.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#1703) maross


maross
veterán

napi penztarcaellenes percek kovetkeznek: megnyitotta kapuit a dungeonology ks , early bird -8 euro, 6 perc alatt elfogyott 400db az 1000bol.

PeP masodik felvonas: kingdom rush, a szeretnivalo meltan hires tower defense tablasitasa, most probalunk nemi kedvezmenyt kicsikarni, egyelore 20-an vagyunk.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#1704) Azie válasza maross (#1703) üzenetére


Azie
őstag

És ott az on mars és az anachrony fot is 16-án...

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#1705) maross válasza Azie (#1704) üzenetére


maross
veterán

on mars az sajnos alap, anachronyt kihagyom, nalam soha nem kerulnek sorra a kiegek, foleg nem bonyi jatekoknal. anachronyt is csak mashol jatszottam, enyem bontatlan :(.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#1706) Bugarov válasza maross (#1703) üzenetére


Bugarov
aktív tag

Nézem ezt a Kingdom Rusht, mert végre egy új ötlet, de a 80 dollár nagyon combos érte :O

Szerk: bocs, benéztem, csak 60, az már határeset

Azt meg tudjátok mondani, hogy a retail verzióba is bekerülnek-e a stretch goal-ok?

[ Szerkesztve ]

(#1707) maross válasza Bugarov (#1706) üzenetére


maross
veterán

Ahogy nezem igen, itt a "fizesd meg ha jobb verziot akarsz aka deluxe" vonal mentén mennek. ks exkluzivokat nem latok. szerintem elengedheted, foleg ha amugy is alapverzioban gondolkodsz. majd retailbol, akciosan.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#1708) Bullitz


Bullitz
aktív tag

Egy kis infó, mert látom sokakat érdekel.
Tegnap leveleztem a Rio Grande Games-sel, akik a Race for The Galaxy-ért felelnek.
Állítólag megérkezett a szállítmány hozzájuk, a következő hetekben európába is megérkezik, csak ugye overseas tehát kicsit több idő, de úgy néz ki elérhető lesz a kontinensen is lassan a játék újra..! :)

HALA MADRID // 18' Auris HSD

(#1709) Bugarov válasza maross (#1707) üzenetére


Bugarov
aktív tag

Igen, én is így okoskodtam, köszi!

(#1710) tboj válasza maross (#1702) üzenetére


tboj
tag

Köszönöm!

Micimackó, kérsz mézes teát?Kérek Malacka, csak tea nélkül, ha lehet...

(#1711) maross


maross
veterán

Kaptam par nap haladekot az aktualis melom elvegzesere, igy maradt nemi energia szervezni, vengefulgames lett belole. Bar philibertrol is kene 2 tenyleg aprosag (welcome to kieg es egy francia railroad ink)...de ezt majd legkozelebb. Lényeg hogy azert az idom sajnos nem lett vegtelen, jo lenne ha minel kevesebb emberbol megoldodna, es minel kevesebb postaval. mindjart osszedobok egy tablazatot ide.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#1712) Azie


Azie
őstag

365-ön volt dead man's doubloons... 2 percig. mire végigvittem a rendelést, elfogyott :(

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#1713) maross válasza Azie (#1712) üzenetére


maross
veterán

6.91..jot tett veled az elet :P

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#1714) Azie válasza maross (#1713) üzenetére


Azie
őstag

lehet, de a véleményeket olvasva tetszik. 16 volt az ára. ACÁPÁSIS! :D :D :D

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#1715) Bullitz


Bullitz
aktív tag

Aeon's End, és a Spirit Island mennyire hasonlít vagy tér el ?
Előbbit most fedeztem fel, utóbbi meg elő van rendelve. =)

HALA MADRID // 18' Auris HSD

(#1716) maross válasza Bullitz (#1715) üzenetére


maross
veterán

Nem mondom hogy nagyjabol eg es fold, mert mindketto koop es a kezedben levo kartyakat osztod be, de nagyon elteroek. Spirit island sokkal gondolkodosabb, eloretervezosebb. Aeons Enddel sokat jatszottam, spirit islanddel meltanytalanul keveset, elo kene kotorni :(.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#1717) Bullitz


Bullitz
aktív tag

Suburbia vagy Quadropolis? :C

HALA MADRID // 18' Auris HSD

(#1718) Tristis válasza Bullitz (#1717) üzenetére


Tristis
őstag

Szerintem talán Between two cities+Capitals kieg.
Ha ebből kell választani és nem játszanak gyerkőcök akkor a Suburbia okosabb játék, inkább az.

Brass Birminghamről van vélemény? Tegnap éjjel nem tudtam aludni és igen jól néz ki mondjuk a Great Western Trail vagy Agricola helyére... (hasonló: komplexitás, skálázhatóság, játékidő, euro stb).

[ Szerkesztve ]

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#1719) Ilidzser válasza Bullitz (#1717) üzenetére


Ilidzser
tag

Suburbia!

(#1720) Bullitz válasza Tristis (#1718) üzenetére


Bullitz
aktív tag

Köszi mindkettotoknek. Birminghamat régóta próbálom lavadaszni. Egy honapja leveleztem a roxley gamessel azt mondtak hogy majus körül lesz reprint. Videok alapján elég jonak tunik, bar sok helyen olvastam hogy a felidei megallas es ujrakezdesnel ha előtte valamit rosszul csináltál akkor szidhatod magad mert újra kell kezdeni. Vagy valami ilyesmi.. Korán van és mobilról írok :)

HALA MADRID // 18' Auris HSD

(#1721) Tristis válasza Bullitz (#1720) üzenetére


Tristis
őstag

Nekem ugyanez az infóm van, hogy nagyságrendileg május végén jön a reprint. Mivel a Great Western Trail-t eladtam (túl sok matek), ezért nagyon várom én is a játékot! A reprint már reméljük olcsóbb lesz valamelyest, bár a sikeresség miatt lehetséges, hogy magasan árazzák majd...
Nekem a GWT-hez képest folyékonyabbnak tűnik a játék, magas az egymásra hatás, nem csak a hosszú távú stratégia számít, hanem megfogni a momentumot. Ez egy rendkívüli előnynek tűnik, amibe a kedvenc játékom, a Concordia kiváló. Az újrajátszhatóság közepes első ránézésre, de nem is kell magasabbnak lennie, mert úgy sem játszol olyan sokat egy ennyire összetett játékkal. Szóval egyelőre nagyon szimpi. :K

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#1722) maross válasza Tristis (#1721) üzenetére


maross
veterán

Esetleg ha valakinek Lancashire Deluxe is jo lenne, szoljon ram. Kicsit lightosabb mint a Birmingham, cserébe 2 játékossal nem az igazi, 4 a legjobb.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#1723) Bullitz


Bullitz
aktív tag

Ezt hívják mázlinak. Gondolkodtam múlt hét péntek / szombat, hogy elhozom 15-ért a Suburbia-t a metagamesből, egyedül ott volt.. de végül megakartam várni, hogy asszonypajtás megnézze melyik tetszene jobban neki a quadropolis suburbia kettősből, erre most reggel lfg társasba az egyik kolléga felrakta 14-ért az alapjátékot meg az " Inc " kiegészítőt =)

Holnap el is hozom, alig várom hogy kipróbáljuk :))

HALA MADRID // 18' Auris HSD

(#1724) maross válasza Bullitz (#1723) üzenetére


maross
veterán

altalaban a nemreg lefutott ks miatt kerulnek fel ezek a peldanyok :). szerettem volna, de egyszeruen tul sok penz. kieggel a 15k koruli ar teljesen jo.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#1725) Bullitz válasza maross (#1724) üzenetére


Bullitz
aktív tag

30.000.-t egyértelműen nem adnék egyetlen társasért sem.. szerintem bőven elég nekem ez.
Igen írta a kolléga is. Annyira tetszik neki is, hogy megvette a collectorst, nekem meg tökéletes lesz ez is ! :C

HALA MADRID // 18' Auris HSD

(#1726) Azie válasza Bullitz (#1725) üzenetére


Azie
őstag

30.000.-t egyértelműen nem adnék egyetlen társasért sem.. ...ifjú padawan :)
pár hónapja én is ezt hittem :( :(

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#1727) Bullitz válasza Azie (#1726) üzenetére


Bullitz
aktív tag

Tényleg nem. :D 20-24 a max. PL. Scythe. Ha hozzáadjuk a Rise of Fenrist, akkor már több mint 30, de az kieggel együtt ugye. Annyit nem játszunk, hogy megérje.

[ Szerkesztve ]

HALA MADRID // 18' Auris HSD

(#1728) maross válasza Bullitz (#1727) üzenetére


maross
veterán

Egy kis tudattagitas, bar reszleteiben mar tobbszor mondtam: nem annyiba kerul a tarsas, amennyit adsz erte, hanem a veteli es eladasi ar kulonbsege, ami normalis esetben a jatek aranak 20-30%-a, de jo vetel eseten akar pozitiv is lehet a merleg :). Masik szempont: jatszani dragabb mint megvenni. Ha egy jatekba beleversz tiz orat, akkor az neked minimum 10000 forint kieses, ha dolgoztal volna helyette :). Egy 30 ezres társason viszonylag nehéz 10k-t bukni. Ezert nem veszunk kozepes-szar-nemtuldraga jatekokat, dupla buko jatszani veluk. Inkabb 5-10 tulora, es megvan az a jatek amire sokkal jobban vagyik az ember es alig varja hogy leuljon elé. Személy szerint legjobb strategia mindig az aktualis akcios kinalat kozul azt venni ami a legjobban tetszik, artol fuggetlenul. Ha nepszeru jatek, ugyis elmegy minimalis bukoval. Nyilvan nincs ingyen, all benne a penz, de ennyit kell adozni a jatekisteneknek. Konvertibilis valuta, koltozes/penzsuke eseten el lehet adni, nekem is volt mikor el kellett adnom 200k+ ra. Gyakorlatilag ha van olyan penzed amit nem hasznalsz, es esszel vasarolsz, bar draga hobbinak tunik, de szinte ingyen kijon, attol fuggetlenul, hogy a jatekok amiket veszel 3000 vagy 30000-es kategoriabol vannak.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#1729) Bullitz


Bullitz
aktív tag

Marosvölgyi Úr, csinálsz közös rendelést a Turmoil kiegre? Jól értem hogy 35 USD szállítással együtt?
Már csak a kicseszett több layeres playerboard miatt is megérné. Maga a kieg fura, nem tudom miképp fog bele illeni a játékba és mennyit ad hozzá játékidőbe..

HALA MADRID // 18' Auris HSD

(#1730) Azie válasza Bullitz (#1729) üzenetére


Azie
őstag

fb csoportban van aki csinál

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#1731) maross válasza Bullitz (#1729) üzenetére


maross
veterán

csak 4-5 embereset csinalok, es mar vagyunk harman. nem eri meg tobb, utana mar csak 100-200 forintokat lehet nyerni. ha valaki el tud jonni erte, csatlakozhat amig be nem telunk. egyebkent mas is nyugodtan indithat belvarosibb helyen, nem egy nagy kunszt. ha jol emlekszem 13$ az alap posta, es ez osztodik annyi fele, ahanyan vagyunk.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#1732) tomee007007


tomee007007
őstag

Sziasztok!

Lords of Hellas-al szemezgetek :D
Van esetleg valakinek tapasztalata? :R

(#1733) tuki2200 válasza tomee007007 (#1732) üzenetére


tuki2200
senior tag

3x játszottunk, nekem tetszett, majd még elővesszük csak nagyon hosszú játék. Szerintem az építhető isten szobrokat máshogy kellett volna megoldani, mert kb soha nem épülnek fel teljesen, de így is túl nagyok és sokat takarnak, arról nem is beszélve, hogy a szörnyekkel együtt festetlenül elég meh..

(#1734) Bugarov válasza Bullitz (#1723) üzenetére


Bugarov
aktív tag

Én már nem veszek új társast csak lfg. Nincs olyan hogy valami "azonnal" kelljen. Boven ráérek kivárni.

(#1735) Bugarov válasza tuki2200 (#1733) üzenetére


Bugarov
aktív tag

Rakjal ra egy gyors "sundrop"-ot az nagyon menő 😊

(#1736) maross


maross
veterán

underwater cities kozos rendeles is szervezodik, ha valait erdekelne. jo esetben 44 lesz (30+ ember) eur biodome promoval egyutt.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#1737) Azie


Azie
őstag

[jajj]

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#1738) Bugarov válasza Azie (#1737) üzenetére


Bugarov
aktív tag

Van ilyen kutyásban is, ha jól tudom.
Az egeresről nem is beszélve.

Szerk: utánanéztem, a kutyásat ugyanez az ürge csinálta :C

[ Szerkesztve ]

(#1739) Bullitz


Bullitz
aktív tag

Hétvégén kipróbáltuk a nem régiben vásárolt Suburbia-t, és nagyon vegyes érzéseim vannak.
A játék maga nagyon tetszett videók alapján, ahogy említettem is a Quadropolis meg ez volt a versenyben, végül emellett döntöttem mivel LFG-n épp megvált tőle valaki. Hát.. ez a játék borzasztóan jó.. olyannyira, hogy vegyes érzéseim vannak. Nem maga a játék miatt, hanem amiatt, hogy ez volt az első, amire azt mondtam hogy újra és újra játszanám, most, bármikor, bárhol. Korábban azt hittem, hogy csomó tök jó társasom van, és hogy a 9-10-es ratinget azért adtam nekik, mert így is gondoltam, de ezek után nem tudom, hogy bármelyiknek is ezen kívül kéne 10-est adnom, pedig imádom mind a Marsot, a Korokon átot, az Avalont, Viticulture-t.. mégis, egyiknél sem éreztem még ennyire azt, hogy bármikor-bárhol.

A játékidő a második játéknál már úgy emlékszem a dobozon látható 90 perc alá ment, így azt mondhatjuk viszonylag pörgős, és abszolút nem tűnik amúgy másfél órának.. pörgős, mély, borzasztóan izgalmas és végig odaláncol az asztalhoz, leköt.. iszonyat jó móka, aki valaha is gondolkodott rajta, és érdeklik az ilyen városépítős játékok azt mondom vegye meg, bátran.. perfect. :R

[ Szerkesztve ]

HALA MADRID // 18' Auris HSD

(#1740) Tristis válasza Bullitz (#1739) üzenetére


Tristis
őstag

A közmegítélés az csak egy dolog, egy átlag :) Nekem az egyik legkedvesebb játékom, ami 7,3-as játék (bár a kártyajátékok között ez egy igen magas szám): Skull King. Suburbia elég csunyácska, ez is közrejátszik a BGG pontszámában...
Örülök, hogy lett egy kedves játékod és ne aggódj a többi is jó nagyon! :K
Korokon Át-ot bármikor, bárhol! Avalont eladjuk, az asszony nem tud kamuzni és múltkor is lehordott, hogy hogy vagyok képes a képébe hazudni?!?! :))

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#1741) Bullitz válasza Tristis (#1740) üzenetére


Bullitz
aktív tag

:D Igen, ahhoz kell egy fajta lazaság, hála istennek nálunk működik, szerintem megfelelő társasággal az a 10/10-es partyjáték :DD

HALA MADRID // 18' Auris HSD

(#1742) Tristis válasza Bullitz (#1741) üzenetére


Tristis
őstag

Nálunk a One night werewolf deluxe maradt helyette :)
Az is jó :)

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#1743) maross


maross
veterán

Nalunk most qwixx, ganz schön clever, zombie tsunami, mind uralom van ha partyjatekokrol van szo :). bar ganz schönön már lehet gondolkodni is :).

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#1744) Tristis válasza maross (#1743) üzenetére


Tristis
őstag

Peti Qwixx helyett Qwinto? Nagyon hangulatos és az egy újradobásos mechanika nagyon jó! :)

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#1745) maross válasza Tristis (#1744) üzenetére


maross
veterán

elobb-utobb beszerzem mindegyiket :). qwixx-et is tok konnyen lehetne picit bonyolultabb es lenyegesen jobb jatekka tenni, enyemek lennének a jogok azonnal kiadnék valami qwixx+ tvagy hasonlot :)

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#1746) Bugarov


Bugarov
aktív tag

Bloodborne-t backeli valaki?
Alapvetően nem szívem csücske a dungeon crawler zsáner, de annyi exkluzív cucc van hozzá, hogy lassan elcsábulok.

[ Szerkesztve ]

(#1747) Tristis


Tristis
őstag

Az útóbbi napokban felkutattam mindent, hogy találjak egy olyan társast, ami 2,25-2,85 közötti nehézségű, 30-40 perc játékidejű és kifejezetten jól működik két fővel (illetve nem deck building).

A Raiders of the north sea-t lehet el kellene adni (vagy megvenni hozzá a Hall of Heroes kieget).
Az ő helyére kerestem valamit, de nem találtam semmit. Komplexebb és hosszabb játékunk van elég ami 3.00-as nehézség és 1 óra játékidő (Burgundy, Concordia stb.), de ebbe a szegmensbe nem találtam nagyon semmit. A Five Tribest is ide sorolom, a Viticulture-t is.
Valószínűleg 7 Wonders Duel lesz belőle. Átkutattam mindent, de nem igen találtam alternatívát. :(

Van ötletetek mi jöhetne még szóba? Everdell, Imperial Settlers, ezek is nagyon 2,8 felé vannak és 45-50 perc körül inkább első ránézésre... Esetleg valami a lenti listából mégis?

Kiesettek:
- Targi (60 perc játékidő)
- Wingspan (nekem nem jön át annyira)
- Pandemic (nem értem a sikerét, nagyon faék játék)
- Race/Roll for the galaxy
- Isle of sky, Istanbul (nem jó ketten)
- Five Tribes (nehezebb, hosszabb, CoB kategória)
- The quest for el dorado (kevés)
- Roll player (akkor már inkább ganz schön clever I-II)
- Everdell (nem tetszik)
- Photosyntesis (ugyanaz minden játék)
- Champions of midgard (nem jó két fővel)

[ Szerkesztve ]

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#1748) maross válasza Bugarov (#1746) üzenetére


maross
veterán

Én backelem, eleg sok az exkluziv cucc, ha nem rontjak el nagyon, mukodni fog a "ha nem jon be max eladom ugyanannyiert/tobbert" taktika. +3 fő erejéig be lehet szallni hozzam.

tristis: 7 wonders duel jo valasztas, bar amilyen jo jatekokat kizartal, elobb kiprobalnam a helyedben :P. Nekunk szinten nagyon bejott a rovidek kozul a Dresden Files.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#1749) maross válasza Bugarov (#1746) üzenetére


maross
veterán

kimaradt: Dungeonologyt is backelem, ide is johet 2-3 fő :P.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#1750) Bugarov válasza Tristis (#1747) üzenetére


Bugarov
aktív tag

A kiesettek közül a Quest for el Dorado amugy is deckbuilding.
Sagrada esetleg?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.