Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) Milán13 válasza Predator2 (#650) üzenetére


Milán13
tag

Sziasztok!

Annyit tennék hozzá a beszélgetéshez, hogy én és párom is most kezdtünk bele a társasozásba és a Pandemic-et nagyon tudom ajánlani. Most vettük meg hozzá a Pengeélen kiegészítőt. Azzal és anélkül is szuper kis játék, csak ajánlani tudom.

Üdv, Milán

(#652) updog válasza Predator2 (#647) üzenetére


updog
senior tag

Mi több mint 10 éve toljuk a Carcassonne-t és még nem untuk meg :DDD Hozzátartozik az igazsághoz, hogy majdnem mindegyik kiegészítő és 2 mini kiegészítő megvan hozzá, az alapjáték azért elég hamar uncsi lesz. Ellenben így már Monopoly szintű szívatásokat lehet eszközölni ;]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#653) doc válasza Predator2 (#647) üzenetére


doc
nagyúr

ugy remlik a 7 csoda 'sima' valtozata is teljesen jol jatszhato ketten, szoval ha eselyes hogy tobben ulnetek neki, nyugodtan lehet a normal valtozat a duel helyett

carcassonne nem rossz, a jatekido nagyon erosen fugg attol hogy hany kiegeszitot pakoltok bele, minel tobb a lapka, annal tovabb tart. nalunk minden jatek azzal kezdodik hogy megbeszeljuk, melyik kiegek szabalyaval jatszunk, a tobbit csak sima lapkakent hasznaljuk. az alap szabalyok nagyon egyszeruek es konnyen elmagyarazhatok barkinek

a catan mai szemmel kisse idejetmult, de a tarsasjatek-vilaggal ismerkedoknek nagyon jo belepo a komolyabb jatekok fele

(#654) Predator2


Predator2
addikt

Az Alhambra egy Monopoly klón akar lenne?

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#655) doc válasza Predator2 (#654) üzenetére


doc
nagyúr

hat ezt mibol gondolod? :D
a monopoly egy egysiku szerencsejatek, az Alhambra meg inkabb "strategia" :)

(#656) Tristis válasza Predator2 (#647) üzenetére


Tristis
őstag

Ticket to Ride-ban egyetlen nyerő stratégia van...: telehúzgálod magad lapokkal és a végén lerakod. Ahol szükös a hely, oda beszúrsz az elején egy-két fontos utat, de ennyi.... én semmi pénzért nem venném meg. Nekünk megvan de nem éri az asztalt....

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#657) Predator2 válasza Tristis (#656) üzenetére


Predator2
addikt

Este akarok rendelni, de így elgondolkodtattál. Mások is így gondolják?

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#658) Tristis válasza Predator2 (#633) üzenetére


Tristis
őstag

Úgy érdemes csomagot választani, hogy mindegyik játék különbözzön. Ilyen szempontból jól van összerakva a pakk. Magadtól kérdezd meg, hogy fontos-e hogy csak ketten is tudjatok játszani játékokkal?

Ha így van nálunk most kedvenc két fős játékok:
- Azul (2-4 minden játékosszámmal jó)
- Ganz schön clever (2-4 fő, minden játékosszámmal jó)
- Carcassonne (2-5 fő, minden játékosszámmal jó) ez tud drága lenni, a megfelelő kiegekkel sajnos, tehát talán
csak az alapjátékot venném, de az meg úgy vékonyka kicsit.
- Keyflower (2-6 fő, 2-5 főig csodálatos játék). Összetettebb játék kicsit.
- Raiders of the north sea (2-4 fő, minden játékosszámmal jó)

Első kooperativ játéknak én a nagy pandemic mánia helyett, lehet a tiltott sivatagot ajánlanám. Nekem a Pandemic nagyon magától értetődő volt... A tiltott sivatagban tényleg van együttműködés, mindenki használja a különleges képességeit.

Szintén kooperativ játék és szuper olcsó a Hanabi. Abszolút ajánlom. Szuper cuki, szuper különleges (3-5 fővel jó inkább).

Splendor jóval olcsóbb, mint a Fűszerút, inkább az ára miatt azt.

A Bang helyett lehet vennék egy sima Bhonanza-t, bár tényleg sokan szeretik ezt a lövöldözős izét, engem annyira nem hatott meg.

Ameddig az embernek kevesebb játéka van fontos a skálázhatósága a játékoknak és az, hogy különbözőek legyenek. 7 Csodát mindenképpen ajánlom. Nem jó ketten, de 3-7 főig viszont teljesen jól működik. Két főre vannak fentebb játékok, amik jó négy főre is, azokból szemezgess. Én nem venném meg külön a Párbajt.

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#659) TrollBalint válasza citkar (#641) üzenetére


TrollBalint
addikt

Mi a különbség az Eldritch és az Arkham között? (nem az alapjátékot, hanem a kiegészítőket is figyelembe véve)
Az alap játékkal játszottam mindegyiknél, de nem tudnám eldönteni, melyik a jobb, az Eldtritch-ben tetszett, hogy vannak sérülések, egyes kártyák, aminek a hátoldalán van, hogy mi történik ha.... persze nem fordíthatod meg, amíg be nem jön az az esemény... Ki lehet lootolni a halott társunkat :)
Az arkham meg azért tetszett, mert összetettebb, számít, hogy mágikus, vagy fizikai fegyvered van, mozognak a szörnyek, neked kell lezárni a kapukat, nem pedig a kártya dönti el, hogy mi van.
Viszont ha jól tudom, ami az egyikbe volt, azt a másikban is bevezették későbbi kiegészítők során, ezért kérdezem, úgy, hogy ha az összes (lehetőleg az összes, de inkább minél több) kiegészítőt figyelembe vesszük, mennyire különbözik a két játék?

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#660) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

(#661) citkar válasza TrollBalint (#659) üzenetére


citkar
addikt

Az Eldritchből csak az alapot láttam, az Arkhamból már minden kiegészítője megvan nekem vagy a baráti társaságomban.
Az Arkhamnál egy kör is bonyolultabb, de a kiegészítők csak fokozzák ezt, nem is kicsit.
Például az egyikben sérülés vagy őrületkártyát húzhatsz, ha életerőd, vagy épelméd elfogy, nem tudhatod milyen negatív tulajdonságot fogsz kapni, de így elkerülsz egy halált, aztán lehet vitatkozni mikor melyiket éri meg. Másik kiegészítőben sötét paktumot köthetsz, hogy egyszerűen feltöltsd az életed, vagy az épelméd (vagy társat kapj), ami (paktumtól függően) további előnyökkel is jár, de aztán jönnek bizonyos kártyák és meg kell fizesd a paktum árát (és/vagy a társaidnak). Maga a játékmenet is változik egyes kiegészítőkkel, sokkal több nyomozó kerül be, több vén és az alapjáték kártyáinak többszöröse kerülhet be egy játékba, mert kombinálhatóak a kiegészítők.
Bekerülnek kapcsolatkártyák, ami téged és egy szomszédod erősítenek.
Nyomozónként egyéni küldetések, ami ha sikerül kapsz valamit, ha elbukod nyilván rosszul jársz.
A közönséges tárgyak pakliba is bekerülnek bizonyos küldetések, könnyebbek és nehezebbek, az egyiknél például, ha sikerül automatikusan nyersz, de hát nem egyszerű megcsinálni.

Amiért sokan szeretik a kiegészítőket, hogy sok hátrányát kiküszöböli az alapjátéknak, meg lehet gyorsítani a játékot, volt, hogy 40 perc után leéledt a vén, míg az alapjátékban simán előfordult, hogy az utolsó két végzetjelző kb 2 óra alatt került fel a vénre, emiatt 6-8 órás játék sem ritka.
Ha kíváncsi vagy rá, akár egy (vagy több) játékra is becsatlakozhatsz (Budapesten), nálam van 3 nagy dobozos és két kis dobozos kiegészítő (a többi is úton van, de sokára fog ideérni :) ).

(#662) Mr.Csizmás:

Simán jelentkezhet bárki, privátban írj s egyeztetünk.
Emiatt kaptam nagy asztalt, addig a földön kellett nálam játszani.

[ Szerkesztve ]

(#662) Mr.Csizmás válasza citkar (#661) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

arkham partira szabad jelentkezni? :B :R

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#663) TrollBalint válasza citkar (#661) üzenetére


TrollBalint
addikt

ja igen, az Eldtirchben még ez az ereklye vagy milyen vadászat is tetszett, ehhez hasonló ez a küldetéses dolog?
Sajnos nem valószínű, hogy meglesz akár az Arkham akár az Eldritch, mert a feleségemnek annyira nem jön be, olyat meg nem igazán szeretnék venni, és vannak olyanok, amik szintén jók, és még a baráti társaságnak is tetszik :)
(De, természetesen folyamatosan promotálom, hátha egyszer megtörik a jég és megtetszik neki :D )
ez a társasosdi lehet érdekelne :)

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#664) citkar válasza TrollBalint (#663) üzenetére


citkar
addikt

Mielőtt valaki megveszi érdemes kipróbálni, mert nem egy könnyed játék. Az alapjátékot és a kiegészítők nagyját használtan vettem, mert sokaknak hosszú, nehéz, vagy csak nem jön be ez a sötét játékvilág (és hát olcsóbb is). Meg már sok mindent nem is gyártanak.
Örömmel várok bárkit, szívesen Arkhamozok, privátban egyeztethetünk.

Egyedül a Fáraós kis kiegészítő amivel még nem játszottam, pedig haveromnak megvan, de olyan sok van, hogy még nem került rá sor.

[ Szerkesztve ]

(#665) doc válasza citkar (#664) üzenetére


doc
nagyúr

nekem megvan a Faraos kiegeszito (az Exhibitions-re gondolsz, ugye?)
nem rossz, kisebb valtoztatasokat hoz a jatekmenetben, kicsit talan konnyit is a jatekon

az biztos hogy nem Sarga Kiraly, ami halalra szivat :D

(#666) doc válasza citkar (#664) üzenetére


doc
nagyúr

nekem megvan a Faraos kiegeszito (az Exhibitions-re gondolsz, ugye?)
nem rossz, kisebb valtoztatasokat hoz a jatekmenetben, kicsit talan konnyit is a jatekon

az biztos hogy nem Sarga Kiraly, ami halalra szivat :D

Predator2-nek is ajanlom, ketten es tobben is nagyon jo!

(#667) citkar válasza doc (#666) üzenetére


citkar
addikt

Arkham Horror: The Curse of the Dark Pharaoh Expansion (Revised Edition), amit rendeltem (majd egyszer megkapom), ezt 2011-ben kezdték el gyártani, ebben van egy Ősi suttogás és több Őrjárat jelölő, amik a korábbiban nem voltak.
Ismerősnek van egy, de az még kimaradt, a Kecskés, a Lurkeres és a Sárga király valahogy előbb kerültek sorra, bár nehéz szekta tagnak lenni a Kecskésben, azt sajnáljuk.

A Sárga király kemény, főleg egyes vénekkel párosítva, vagy Innsmouth-szal :D , bár a múltkor, hogy Dunwich, Miskatonic mellé tettük a Sárga királyt, így olyan sok mítosz kártya volt a pakliban, hogy a felvonások alig haladtak, de a rettegés az keményen ment fel így is :)

(#668) doc :

Hát nehéz beszerezni sajnos már a kiegeket, sokat kerestem, de végül ezt az USA-ban találtam egy webshopban (ott is utolsó volt, de még néhol találni), ahonnan Európába nem postáznak, így ismerőshöz kértem USA-ban, aztán majd jövőre elhozza.

[ Szerkesztve ]

(#668) doc válasza citkar (#667) üzenetére


doc
nagyúr

nekem meg a regi verzio van, abban semmi ilyen suttogas es tarsai nincs :(

(#669) Milán13


Milán13
tag

Sziasztok!

Pandemic után melyiket ajánlanátok?
Eldritch vs Arkham? és Star Wars: imperial Assault vs SW Rebellion/Lázadás?

Válaszotokat előre is köszönöm!

Üdv, Milán

(#670) maross válasza Milán13 (#669) üzenetére


maross
veterán

Ezek sokkal kemenyebb diok mint a pandemic, en nem ugranek ekkorat a helyetekben (esetleg az eldritch, de mar az is nagyon hosszu es 3.3 nehezseg). Kozben eszembe jutott még egy amit nem soroltam fel, Sub-Terra, tipikus pandemic nehezseg, nagyon szeretjuk. Eggyel erosebbol en Aeon's End-et vennék (ha megy a tarsasagnak az alap angol), esetleg Ghost Stories-t. Vagy d&d tomb of annihilationt, (dragabbacska) ha szimpi a dungeonos kalandozas.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#671) Mr.Csizmás válasza maross (#670) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

descent? :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#672) maross válasza Mr.Csizmás (#671) üzenetére


maross
veterán

Elég megoszto jatek, sokan nagyon hamar megunják. Csak proba utan javaslom :).

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#673) Milán13 válasza maross (#670) üzenetére


Milán13
tag

Köszönöm! Leginkább a tematikájuk miatt érdekelnek. Most ismerkedünk a Mars Terraformálásával. BGG szerint hasonló nehézségüek. SW ből melyik az ajánlottabb?

(#674) Tristis válasza maross (#670) üzenetére


Tristis
őstag

Minden szavát adom a fórumtársnak. :R

SW játékok: drágák, nagyon drágák és még drágábbak :U
Star Wars-t inkább nézni :DDD

[ Szerkesztve ]

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#675) Predator2 válasza Tristis (#656) üzenetére


Predator2
addikt

Bemásoltam ezt a kommented név nélkül egy fb csoportba. Egy kisebb fajta zavargás tört ki. :D
Tömören nem értettek veled egyet.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#676) doc válasza Milán13 (#673) üzenetére


doc
nagyúr

Mars szerintem nagyon jo, bar sokak szerint tulertekelt. En szeretem az erosen tematikus jatekokat, es a Marsnal ez nagyon szepen kijon, szoval nekem bejovos :)

Star Warsbol ket szemelyre a Sorsok? van kulon ketjatekos doboz ami nem draga, azzal mar lehet valamennyire jatszani (foleg ha kettot vesztek belole), illetve van sok 'starter' doboz amiben fix dolgok vannak, igy nem kell zsakbamacskat jatszani. raadasul nagyon olcson lehet kiloszamra venni a common lapokat a rendszeres jatekosoktol, azzal pedig hatalmas lesz a valtozatossag

(#677) Tristis válasza Predator2 (#675) üzenetére


Tristis
őstag

Néztem :DDD Semmi gond, jól tetted.
Mások vagyunk, én azért tényleg eléggé gamer beállítottságú vagyok; ha van bármilyen játékban egy egyértelmű csapás, azért meg szoktam találni.

Viccet félretéve a Carcassonne-t jobb tippnek találom. Hogy miért?!

Ezt a képet még érdemes megnézned szerintem nagy felbontásban: a legtöbbet játszott családi társasjátékok listája. A Carcassonne többször éri az asztalt. ;)

Nade tényleg, ez is olyan mint minden más: ízlés kérdése. Pl. a King of Tokyo-t én kifejezetten nem szeretem... Mások meg odavannak érte... ilyenek vagyunk.

Még egy link arról, hogy melyik játék mennyit szerepel a top 50-ben.
Mind a kető időtlen örök klasszikus. Bár a chart 4 éves, tehát nem mai na....

[ Szerkesztve ]

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#678) maross


maross
veterán

Philibert sale van

pl wasteland express delivery service 71.2 euro, the others: 7 sins 69.3 euro, kepler 3042 52.46euro, oroszlanszivu richard 48.69 euro, three kingdoms redux 47.2 euro, charterstone 47.92euro, legendary: buffy the vampire slayer 45.47 euro, yokohama 34.97euro, xenoshyft dreadmire 34.5 euro, whistle stop 32.4euro, hexpanse 38.4 euro, rise to nobility 38.32 euro, rone+1expansion 25.17 euro.

szervezek egy kozos rendelest facebookon, ha osszejovunk elegen. ha valakit erdekel szoljon, bar max holnap lezarom (lehet még ma, fogynak a joarasitott jatekok). ah inkabb a tablazatot nezzetek, csak irjatok a nevetek mellé hogy (nick.ph), tudjam mi a helyzet, koszi. euro kozeparfolyam, postakoltseg nincs. Aki maganak akar rendelni, talan 12 euro postabol ussza meg.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#679) Bugarov válasza Predator2 (#647) üzenetére


Bugarov
aktív tag

Bang-nek mindenképpen a kockajáték változatát venném!

Ticket to ride : Mi öten szoktunk játszani, ott a kolléga által említett stratégia megabukó. Két fős játék esetén, ahol kevésbé valószínű, hogy egyfelé építkezzenek a játékosok, lehet igazsága.

Pandemic is jó választás. Felsoroltak itt még tök jó kooperativ játékokat, de a Pandemic annyira az alapműveltség része, hogy én biztos azzal kezdenék.

7 csodáig még nem jutottam (tematika távol áll a közönségtől) de én is úgy hallottam, hogy az alapjáték is játszható ketten, én azt választanám a Duel helyett.

Egyébként meg nem kockáztatsz sokat, ha valamelyik nem tetszik, pikk-pakk el lehet adni.

[ Szerkesztve ]

(#680) Predator2 válasza Bugarov (#679) üzenetére


Predator2
addikt

Bang-nél miért?

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#681) maross válasza Bugarov (#679) üzenetére


maross
veterán

Bang kocka is eleg megoszto, en egyszer jatszottam, es mar ment is aprora. De sokan szeretik.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#682) Predator2


Predator2
addikt

A 7 csodáról azt hallottam, hogy ketten nem jó, még ha lehet is, azért csinálták a párbaj verziót.
Igaz ez?

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#683) Milán13 válasza doc (#676) üzenetére


Milán13
tag

Köszönöm, megnézem!

(#684) Milán13 válasza Predator2 (#682) üzenetére


Milán13
tag

Így van, gyakorlatilag ezért készült el a kétszemélyes verzió.

(#685) Bugarov válasza Predator2 (#680) üzenetére


Bugarov
aktív tag

Sokkal letisztultabb, bárki 2 perc alatt felfogja ami hatalmas előny egy partijátéknál. És mindenki imád kockákat dobálni, az újradobásokkal variálni pedig jó móka.

(#686) Bugarov válasza Predator2 (#682) üzenetére


Bugarov
aktív tag

Ez tényleg igaz, ennek ellenére olvastam olyan ismertetőt ami inkább ajánlja az 'eredeti' 7 Csodát két főre, mint a Párbajt (ami pedig kifejezetten a két személyes játékra készült). De mivel nem próbáltam egyiket se, nem akarom nagyon tolni ezt a témát, csak mondom, ilyen is van.

[ Szerkesztve ]

(#687) Bugarov válasza Tristis (#677) üzenetére


Bugarov
aktív tag

Jók ezek az ábrák.

(#688) Bugarov válasza maross (#670) üzenetére


Bugarov
aktív tag

Burgle Bros? Nem játszottam még, de a hangulatosnak tűnik.

(#689) Bugarov válasza Tristis (#586) üzenetére


Bugarov
aktív tag

Ebben az irányban gondolkodok én is egy-két hete.

8 Perces Birodalmat vettem meg kifejezetten ilyen célra, kicsi és táblás, ami ritkaság, van interakció, vonaton is sikerült lenyomni vele egy meccset, nekem nagyon bejött. Van egy folytatása is, Eight minute empire legends, ami állítólag még jobb.

Condottiere ami még ígéretes (és szintén táblás), Kínából babokért lehet rendelni valamiért, én bepályáztam, most várom.

(#690) maross válasza Bugarov (#688) üzenetére


maross
veterán

Hangulatos es izgalmas, nagyon sokaig nem volt kaphato csak a kiado oldalan, azert nem terjedt el igazan. Mikor onnan rendeltem (harmat kellett hogy emesztheto legyen a posta), azonnal elvitték a masik ket peldanyt. Most gemklubban is van, 13000 (-10%)-ert mar jonak mondhato. Egy kis kompakt doboz egyebkent. Eszembe jutott még egy hangulatos koop, maximum apocalypse, ezt is gyakran elokerul a sub terra mellett. Kampany alapu, de lehet random missionoket is generalni ha jol emlekszem. Felfedezel tileokat, huzol a deckedbol vagy kulonbozo helyszinekrol, dobsz kockaval (szivsz :D), es utod/lovod a zombikat/alieneket/mutansokat/amitamissionad, ja es probalsz nem ehen halni, mindezt posztapokaliptikus kornyezetben. Alap angol nem art hozza, kartyakon neha van egy-ket sor szoveg.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#691) Bugarov válasza maross (#670) üzenetére


Bugarov
aktív tag

Sub Terrának úgy látom, hogy elérhető a print and play verziója a kickstarter oldalukról, úgyhogy ki lehet próbálni.

(#692) fateless válasza Bugarov (#689) üzenetére


fateless
veterán

Érdekes, mert nekem tetszett a 8 perces birodalom, de a családnak egyáltalán nem jött be.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#693) doc válasza Bugarov (#689) üzenetére


doc
nagyúr

8 perces birodalmat hanyan jatszatok? mi eddig csak ketten probaltuk, ugy jopofa, tobben biztos meg jobb :)
a folytatasrol meg nem hallottam, de rakeresek, koszi!

(#694) Bugarov válasza doc (#693) üzenetére


Bugarov
aktív tag

The more the merrier :)

5-en is játszottuk, a kaotikusság nagyban emeli a fun factor-t, mert többen húzzák át a számításodat. Hatalmas tolongás tud kialakulni a központi kontinensen :)

Tudtok hasonló játékot ajánlani nagyban? Kerestem, de nem igazán tetszettek a populárisabb javaslatok (mind túl van csinálva). Illetve tegnap bukkantam egy jópofa alternatívára Saga of the Northmen címmel, de még nem mélyültem el benne.

[ Szerkesztve ]

(#695) Bugarov válasza fateless (#692) üzenetére


Bugarov
aktív tag

Lelkesnek nálam is csak az öcsém lelkes, a többieket zsarolással / megvesztegetéssel szoktam rávenni a játékra.

(#696) Bugarov válasza maross (#690) üzenetére


Bugarov
aktív tag

Ezt le fogom csekkolni közelebbről, most hogy mondod, hogy koop.

(#697) NyxNyxNyx


NyxNyxNyx
addikt

Ivós társasnak mi a legjobb sok emberre? Tabu és Activity saját feladványokkal ami mindig megy nálunk, de unjuk már kicsit (illetve elfogytak a Tabu feladványok).

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#698) maross válasza NyxNyxNyx (#697) üzenetére


maross
veterán

Dixit és Imagine, mindketto kivalo kovetkezo lepcso az activity-fanoknak :).

bugarov: small world (ha 4 ember es total mas tema is jo, fun jatek kategoriaban clank!, avagy magyaru talan klank!)

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#699) Tristis válasza NyxNyxNyx (#697) üzenetére


Tristis
őstag

Legjobb ivós társas: cetlivity

Hossz: 30-40 perc
Nehézség: nagyon könnyű, de figyelni kell végig mindenre!
Ideális játékosszám: 6-10 főig, ideális játékosszám 6 vagy 8 fő. 8-cal talán a legjobb
Röhögés: maximális
Ivás: folytonos

Előkészületek: szétosztunk nagyságrendileg 30 cetlit mindenkinek egyenlően (6x5, 8x4 stb.). Mindenki felír egy szót a cetlire majd összehajtja és bedobja egy zsákba, sapkába stb.

A játékosok párokba rendeződnek (érdemes pároknak együtt lenni, édesek ahogy szidják egymást :DDD ). Minden párnak 1 perce van egy adott körben. Ez idő alatt kell minél több szót "elmagyarázni" a másiknak. A szabályok egyszerűek. Most jön a csavar.

1. kör: körülírás
2. kör: mutogatás
3. kör: egy szó
4. kör: egy mozdulat
5. kör: egy hang

A játék lényege, hogy mindig ugyanaz a 30 szó kerül vissza minden egyes körben újra és újra. A hangulat folyamatosan javul. Mikorra eljutunk az egy hangig általában mindenki sikítva röhög, megy a tehénbőgés és szidják egymást a párok rendesen, hogy hogy lehet ekkora barom hogy olyan hangot ad ki, mint egy kecske, pedig egy szamárról van szó?! :W

A játék akkor ér véget, amikor az ötödik körben is elfogytak a cetlik, vagy amikor a játékosok megerélték magukat.

A magam részéről azt szeretem legjobban, amikor valaki ugyanazt a mozdulatot egyre kecsesebben adja elő és két ismétlés között csak annyit mond: hát tudod mi ez!!! és közben mereszti a szemét a másikra, aki nagyon bután néz közben a semmibe :DDD

Megunhatatlan, tönkretehetetlen, és mindenki nagyon röhög a játék alatt. Imádjuk!

[ Szerkesztve ]

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#700) NyxNyxNyx válasza maross (#698) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

De ezek már kevésbé ivósak nekem. Én személy szerint nem szeretem a Dixitet, Imagine és Concept jobban bejön. Pedig nagyon szép a Dixit, csak valami kis plusz kéne bele, hogy élvezni tudjam. (Ezért gondolkozok most a Mysteriumon.)

Valami olyasmi kéne, amihez nem kell egy kiskupacba gyűlni. Valószínűleg nem létezik ilyen, vagy csak valami blöffölős szerepjáték, amik nálunk szintén nem arattak sikert.

Tristis
Ja igen ez jó. :C Én is játszottam már ilyet és hatalmas. Főleg ilyen kiégős utolsó játéknak tökéletes.

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.