Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1751) Bugarov válasza maross (#1748) üzenetére


Bugarov
aktív tag

En is erre gondoltam, megerősítettél, köszi! Beszallnek hozzad szivesen de tudván h nagyon kint laksz marad a facebookos csoport azt hiszem.

(#1752) Tristis válasza Bugarov (#1750) üzenetére


Tristis
őstag

Sagrada 1,9-es komplexitású játék, sajnos nem jó.

7 Woders Duel lesz belőle. És még ki is próbáltuk tegnap. :DDD
Bár jó lett volna valami picivel összetettebb... :U

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#1753) as89 válasza Tristis (#1752) üzenetére


as89
csendes tag

7 Wonders Duel a Pantheon kieggel erősen ajánlott! Monolith Arena-val szemezgetek hasonló elvárásokkal

(#1754) maross válasza Tristis (#1752) üzenetére


maross
veterán

az osszetett es a 30-40 perc azert erosen uti egymast

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#1755) Tristis válasza maross (#1754) üzenetére


Tristis
őstag

Raiders 2,55 BGG komplexitás mellett 40 perc, Istanbul még rövidebb :)

Azt írtam, hogy picit összetettebb. Mondjuk Stone Age szerű. De jó lesz a Duel. Kieget is ajánlják hozzá. Nem is drága...

[ Szerkesztve ]

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#1756) Bullitz


Bullitz
aktív tag

Megvettük múltkor a Clank! In Space-t végül.. hát 1x játszottunk de nem nekünk való.
Így akinek az első tetszett, vagy amúgy szemezett vele.. szóljon nyugodtan. Felraktam már egy-két helyre!
Csereberélni is lehet ha úgy van :)

HALA MADRID // 18' Auris HSD

(#1757) maross válasza Tristis (#1755) üzenetére


maross
veterán

Nem teljesen ertem, stone age joval egyszerubb mint az istanbul, es meg igy is masfel oras.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#1758) Tristis válasza maross (#1757) üzenetére


Tristis
őstag

Peti, BGG szerint tudtam csak meghatározni a paramétereket, a BGG szerint ezek egyforma nehezek...
Én nem tudom, mert nem játszottam velük, meg az én gamer fejemnek mind nagyon könnyű :)
Istanbul-Azul szinte ugyanaz.

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#1759) maross válasza Tristis (#1758) üzenetére


maross
veterán

nem artana egy év szerint generalt szorzo a nehezsegre. regenmindennehezebbvot :)

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#1760) Bullitz


Bullitz
aktív tag

Most jött meg a Race for The Galaxy az USA-ból.
HA valakit érdekel honnan vettem szívesen megadom, hiánytalannak tűnik és nem sérült.
12-13 ezer volt mindennel együtt. (szinte sehol nem kapni..)

HALA MADRID // 18' Auris HSD

(#1761) maross válasza Bullitz (#1760) üzenetére


maross
veterán

Ha bejon, roll for the galaxyt is csak ajanlani tudom, es remelem a new frontierst is, de még nem futott be a gemklubos rendeles :). Jump Drive viszont nem jött be, túlságosan lebutították. Reméltem 30 percben valami hasonlot kapok, de hamar meguntam.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#1762) Bullitz válasza maross (#1761) üzenetére


Bullitz
aktív tag

Ránézésre a kockás sokkal kevésbé érdekelne, ezért voltam úgy vele, hogy inkább megpróbálom ezt beszerezni minden áron. A New Frontiers meg túl drága. Pont a kártyák miatt esett a Race-re aválasztás :)

HALA MADRID // 18' Auris HSD

(#1763) Bugarov válasza Bullitz (#1762) üzenetére


Bugarov
aktív tag

Várjuk a beszámolót!

(#1764) maross válasza Bullitz (#1762) üzenetére


maross
veterán

usas-rendelossel ez se olcso moka, new frontiersben azert tobb anyag van.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#1765) gyantaszuz


gyantaszuz
tag

Baratnom szuleinek szeretnenk venni valami remek tarsast. Foleg logikai/szamolos/pakli epitos vonalon nezelodunk.
Kingdomino, Lost Cities, Tiny Epic Vegtelen Galaxisok vonal bejott nekik.
Dixit es tarsai felejtos, valamint komplexebb jatekot nem igazan vennenk nekik (pl. a pandemicet mar nem igazan elveztek, robbano cicak viszont tul egyszeru nekik).
Esetleg van valami remek (honositott vagy nyelvfuggetlen) jatekotletetek min. 2 fo reszere?

(#1766) doc válasza gyantaszuz (#1765) üzenetére


doc
nagyúr

lehet hogy mar elcsepelt, de Carcassonne?

(#1767) Azie válasza gyantaszuz (#1765) üzenetére


Azie
őstag

azul, dobble (...kasza, monopoli :D )

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#1768) Tristis válasza gyantaszuz (#1765) üzenetére


Tristis
őstag

Fesztávot vedd meg nekik szerintem ha van lóvé rá. Az még szerintem beleférhet nehézségbe. Biztos tetszeni fog nekik a téma és a játék gyönyörű, beszippantja majd őket a társasok világába.

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#1769) Azie válasza Tristis (#1768) üzenetére


Azie
őstag

amúgy igen, mindenképpen valami SZÉP játék legyen, ami általános témájú. akár arboretum, photosínthesis, vagy állatos

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#1770) maross válasza gyantaszuz (#1765) üzenetére


maross
veterán

Planet = kingdomino vonal es nehezseg, kutyuk icipicit bonyolultabb de szerintem sokkal jobb, tiny epicbol a quest. Mindharombol van magyar.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#1771) gyantaszuz válasza maross (#1770) üzenetére


gyantaszuz
tag

A Dobble-t már mi is unjuk, minden létező játékmódban .. :D A Photosyntesis elég megosztó játék a társaságban (bár nekem bejön). Az Azul pedig első körben saját részre lesz megvásárolva (bár gondolkodom a Sintra üvegcsodáin, nekik meg jó lenne a sima).

Viszont a többit felírtam, köszi a tippeket! :)

// A Carcassone-t néztük múlt héten, a debreceni reptéri Tescoban 3,5k volt, de végül mire rábeszéltem a kisasszonyt, lemaradtunk róla. #sadstory

[ Szerkesztve ]

(#1772) Bugarov válasza gyantaszuz (#1765) üzenetére


Bugarov
aktív tag

8 Perces Birodalom?
Királyi áru?
Sagrada?
Concordia ? (kicsit komplexebb a fentieknél)

[ Szerkesztve ]

(#1773) Bugarov válasza maross (#1770) üzenetére


Bugarov
aktív tag

Ez a Planet baromi jól néz ki, megsasolom közelebbről! :R

(#1774) gyantaszuz válasza Bugarov (#1773) üzenetére


gyantaszuz
tag

Elég egyedinek tűnik, életem értelme is rápörgött.
A Concordia már a listánkon van, meglesem a többit is. Köszi! :)

(#1775) Bullitz válasza gyantaszuz (#1774) üzenetére


Bullitz
aktív tag

A Concordia-t "első" játéknak nem ajánlom.
Valóban nem nehéz, de ellenben (szubjektív) csúnya, és szerintem hosszabb mint ami belefér elsőre, inkább valami rövidebbet választanék. Pandemic? Az elején mi is ezzel kezdtünk, a kooperativ élmény összehoz. :)

HALA MADRID // 18' Auris HSD

(#1776) Milán13 válasza Tristis (#1755) üzenetére


Milán13
tag

A Raiders nagyon szépen mélyül a kiegekkel. és a HoH venném elsőnek. Kibővíti egy kocsmával a táblát, ahol a mézsör ad extra variációt, 3 felfordított városlakó közül lehet választani és a már kifosztott területeken újabb küldetések jelennek meg. Nem utolsó sorban a játékos táblák is benne vannak.

(#1777) Bugarov válasza Bullitz (#1775) üzenetére


Bugarov
aktív tag

Csunya az bizony objektíve is :)

(#1778) Azie válasza Milán13 (#1776) üzenetére


Azie
őstag

apropó [mézsör] of ö trú híró

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#1779) DJGABI válasza Tristis (#1768) üzenetére


DJGABI
addikt

ez a fesztáv tényleg gyönyörű

planet is tetszetős, kingdomino annyira nem jött át

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#1780) Azie válasza gyantaszuz (#1774) üzenetére


Azie
őstag

ja és segítség, ha mondasz témákat, amiket szeretnek a szülők

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#1781) w.miki


w.miki
veterán

Ma Imhotep, és Azul-t játszottunk a klubban.
Az Imhotep nagyon jó, változatos játék, az építkezés, hajózás. és a kártyák miatt, én ajánlom.
7 csoda-hoz hasonló, érdekes játék (az is jó) csak szerintem egyszerűbb, átláthatóbb.
Azul se rossz, de szerintem az jóval egyszerűbb, kicsit unalmasabb a csempegyűjtögetés...

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#1782) Tristis válasza w.miki (#1781) üzenetére


Tristis
őstag

Azullal érdemes játszani 5-7 partit mikorra igazán rájössz, hogy mekkora mocsok egy játék. Az elején én se voltam túlságosan oda érte, de félelmetesen jó! Ha az alját gyűjtöm lesz oszlopom, ha a tetejét, hamarabb kapok egymásra épülő pontokat, de közbe az egy szín ad 10 pontot, de az egy szín meg össze-vissza van a táblán, csak egy részét lehet kötésbe rakni, hogy rendesen adja a pontokat. Mi van ha a nagy része a közepét akarja gyűjteni, hopp egy lepattanó sor, ezt csak elviszem! Ha már elvittem, lehet, hogy inkább mégis csak oszlopra kéne menni... stb. :DDD

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#1783) citkar


citkar
addikt

Clank! kiegészítőkkel játszik valaki? Van esetleg olyan ami különösen ajánlott közülük?

(#1784) Milán13 válasza citkar (#1783) üzenetére


Milán13
tag

Ha rám hallgatsz, akkor Gold & Silk kieget veszed. Kétoldalas játéktábla van, amik pont csavarnak egy kicsit az alapjátékon. Érdemes megnézni a szabályokat a renegade hivatalos honlapján.
Nekem mind a három megvan, ezért ajánlottam a fentit.

[ Szerkesztve ]

(#1785) citkar válasza Milán13 (#1784) üzenetére


citkar
addikt

Köszi, néztem azt is, de úgy értelmeztem, hogy a múmiásban meg a vizesben is van új tábla.
Minden esetre akkor azt szerzem be először :)

(#1786) maross válasza citkar (#1785) üzenetére


maross
veterán

mindegyikben van uj tabla, mumiasban es vizesben uj szornyek is (lehet sajat lapokbol is, még nem neztem). En azt vennem amelyik szimpibb/akciosabb, mindharomnak teljesen jo az ertekelse bgg-n. bar megvan mindharom, még egyik se kerult sorra :). Ha eleg csak egy uj tabla uj szornyek nelkul, akkor valoszinuleg a silk a te kieged, az csak egy tabla es par meeple, doboz nelkul az egesz egy muanyag tokban, cserebe olcsobb.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#1787) Milán13 válasza citkar (#1785) üzenetére


Milán13
tag

Igen, ahogy maross írta, mindegyikben van új tábla. A vízesben a víz alatti részek az izgibbek. A múmiásban bejön a sárkányon kívűl egy múmia is. Itt valóban mindkét kiegnek van 1-1- extra paklija. Amit én javasoltam a legegyszerűbb, de nekem valahogy az jött be a legjobban.

[ Szerkesztve ]

(#1788) citkar


citkar
addikt

Köszönöm, akkor nezelodom és amit sikerült jó árban beszerezni az lesz az első.

(#1789) Azie válasza citkar (#1788) üzenetére


Azie
őstag

alternatívának ott van még az in space, bár az ugye árban drágább, használtat ki lehet fogni olcsón.
Ééééés! ne feledkezzünk el az ősszel érkező leacyról sem
https://www.youtube.com/watch?v=HKFWt9lX51o

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#1790) citkar válasza Azie (#1789) üzenetére


citkar
addikt

Az űrös téma, ehhez nekem nem jön be, azért azt ki is hagytam a listámból, de a többi szimpatikus. Egyelőre mindegyik kiegészítő újdonság számomra, sőt, az alappal is keveset játszottam, így ráér, elkezdem nézni őket és amelyik jó vételnek tűnik, arra le is csapok (kivéve az űröst).

[ Szerkesztve ]

(#1791) Tristis


Tristis
őstag

Kinéztem egy társast: Gold West

Nem találom sehol, semelyik normális EU-s boltban, ahonnan szoktak rendelni a magyarok.

Ahol megtaláltam: https://www.bookdepository.com/
De furcsa mód csak amazonon keresztül.

Rendeltetek esetleg-e már játékot bookdepository-ból? Vagy onnan de amazonon keresztül? A szállítási költség kiváló, kicsit túl olcsó is (1000 Ft alatt). Az ára így is borsos, de legalább beszerzhető. Mik a vélemények, volt-e már hasonló rendelésetek?

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#1792) Azie válasza Tristis (#1791) üzenetére


Azie
őstag

az amazonos téma tök rendben van, nálam mellé dobva egy tételt 11gbp a shipping (75gbp 2 itemre), ami tök normális. az más kérdés, hogy a játék milyen lehet.

a te játékod magában tényleg csak 3gbp shipping :)

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#1793) Bugarov válasza Tristis (#1791) üzenetére


Bugarov
aktív tag

Én már többször rendeltem a bookdepository-ból könyvet (igaz, 2-3 éve, mielőtt átálltam volna a könyvolvasóra). Nem volt semmi probléma velük.

Asszem nem volt szállítási költség.

[ Szerkesztve ]

(#1794) maross válasza Tristis (#1791) üzenetére


maross
veterán

bookdeporol regebb sok tarsast rendeltem, soha nem volt gond veluk. mostanaban sajna tarsas nincs jo aron, max a konyvek es a kepregenyek. lehet van még oda egy 10% kuponom (nincs kizarva hogy lejart), de ha regisztraltok, nehanapjan kuldenek emailben. szallitas nem a leggyorsabb, 2-4 het.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#1795) Tristis válasza maross (#1794) üzenetére


Tristis
őstag

Köszönöm a hasznos infokat! :R

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#1796) Bullitz válasza Bugarov (#1763) üzenetére


Bullitz
aktív tag

Race for The Galaxy

Na, hát 3 party már lement, annak ellenére, hogy nem sok időnk volt most.
Borzasztóan király. Pont ilyen játékot kerestem az elmúlt 2-3 hónapba.
Legyen gyors a setup, menjen le 1 órán belül minimum, és legyen elég mély az igényeinknek.
Na hát ezt mind tudja, de a lehető legjobban. Megértem miért ez a kártyás tableu / engine builderek classic királya. Az, hogy megfelelő számú és formájú ikonnal egy ennyire fasza, és mély játékot összeraktak annó, az valami zseniális. Félreértés ne essék, nem egy Korokon át, de bőven van benne potenciál hosszú távon, a kártyákat úgy kombózod ahogy jónak látod.. a végén vagy be jön, vagy nem. Célszerű figyelni az ellenfeleket is, mert könnyedén elúszhatsz.. asszony így vert el a 3. alkalommal :D de csúnyán.

Ajánlom mindenkinek aki gyors setupos, 30-45 perces stratégiai játékot keres.. nem utolsó pont, hogy elfér egy zokniban, ha már nem kell a szabálykönyv.. tökéletes.

margóra: szombaton fél 5-ig toltuk négyen 2 cimborámmal meg a menyasszonyommal a társaspartyt, egy Suburbia-t követően elővettük a Chicago Expresst, mert érdekelte a srácokat.. hát negyed óra után már mondták, hogy "ez k*rva jóó ez a társas, micsoda taktikázás van benne". Szóval aki szerette (vagy szeretni akarta) a Monopoly-t, annak ez egy jó alternatíva lehet. Számomra ez a játék, na meg a Suburbia mutatta meg, hogy a BGG rating az esetek nagy részében sajnos abszolút irreleváns. Csak, és kizárólag mély taktikázás, előre gondolkodás, pókerarc, és jó üzleti érzék kell hozzá, zéró szerencsével.. imádjuk. (és 3000.- volt használtan.. kb. újszerű állapotba :C )

[ Szerkesztve ]

HALA MADRID // 18' Auris HSD

(#1797) maross válasza Bullitz (#1796) üzenetére


maross
veterán

Itt minden amit felsoroltal 7.2-7.8 kozotti bgg-s, nem nagyon ertem a bgg pontozas irrelevans reszt :)

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#1798) Azie válasza maross (#1797) üzenetére


Azie
őstag

én sem értettem

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#1799) Bullitz válasza maross (#1797) üzenetére


Bullitz
aktív tag

Az, hogy pl. egy 7.2-vel a Chicago Express 391.
Míg a Ticket to ride top 100?(javítva: 101) Amúgy a 7.2 szerintem elég gyenge, nem értem néha mi alapján pontoznak az emberek, a maga nemében és műfajában a Chicago express szerintem majd nem tökéletes.
Számomra a top 100-ban ami sok embernek és ezidáig nekem is mérvadó volt, rengeteg olyan játék van aminek nem lenne ott a helye. Clank 61.? :D az istenért sem tudom eladni az In space verziót, pedig állítólag jobb mint a Clank.. mégis szerintem közelébe nem ér egy csomó top 100-as játéknak. Az egész úgy katyvasz ahogy van.

[ Szerkesztve ]

HALA MADRID // 18' Auris HSD

(#1800) Azie válasza Bullitz (#1799) üzenetére


Azie
őstag

2 fajta játék van:
1. ami szembe jön, randomparaszt megveszi, mivel mást nem ismer, jujj beregel felpontozza.
2. hevi gémerből csomó kipróbálja, de nem veszi meg, mert még annyi más van, ami jó. de felpontozza, mert amúgy jó. ők az 1-es kategóriát meg sem nézik és le sem pontozzák.

ja és van a tematika dolog. CE-t ki vesz? akit érdekel a vonatos téma. clankot ki vesz? kb bárki, aki látta a trónokharcát :D :D :D

nem tudod eladni. mert 1., nem hypeolt 2., nem ár alatt adod. full áron aki vagyonokat költ, nem vesz csak ritkaságot. ahhoz meg drága, hogy józsipisti beruházzon rá

[ Szerkesztve ]

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.