Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2001) Azie válasza Frod (#2000) üzenetére


Azie
őstag

gémnél is olcsó. le volt akciózva UKban pár hete

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#2002) Tristis


Tristis
őstag

Tudom, hogy offseason van, de idepöttyintek néhány sort. Nagyon kerestem az utóbbi időben olyan társast, ami ketten is kifejezetten jó és 30-40 perc alatt lemegy, szórakoztató, ha lehet nem csak sima kártyajáték, hanem annál valamivel összetettebb táblás vagy táblaszerű.

Nos, hosszas keresés után megvan a két "nyertes":

- 7 Csoda párbaj
Néha elfelejtik az emberek, hogy nem feltétlen kell mindig hajtani az újra. El kell ismerni bevált és nagyra tartott játékokat. Sokáig vakaróztam ettől a játéktól és úgy voltam vele, hogy a 7 Csoda mellé nem szükséges. Brilliáns játék, alapmű, nagyon könnyed, nagyon kellemes.

- Crusaders: Thy will be gone

A másik ami úgy néz ki kiállja az idő próbáját. Metanál most 16.000 Ft, drága mint a kutya, de rendkívül szép is. Szép mechanika, kedves játékmenet. Nem egy nagy kaland, de 2,4-es összetettségről beszélünk. Istanbul se egy nagy kaland mégis zseniális. Nagyon ritka kategória ez, örültem, hogy megtaláltam ezt a játékot.

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#2003) Bugarov válasza Tristis (#2002) üzenetére


Bugarov
aktív tag

A 7 Csoda párbajjal nekem az volt a bajom, hogy a győzelemhez vezető három út közül kettő (a hadászati és tudományos) gyakorlatilag nem járható.
Plusz kifejezetten genyónak kell lenni a játékban, és ez olyasmi, ami a potenciális játékostársaim körét egyetlen emberre redukálja.

(#2004) Tristis


Tristis
őstag

Fontos figyelembe venni azt, hogy nem feltétlenül kell nyerned, elég ha a másikat rákényszeríted arra, hogy védekezzen, olyan kártyákat vegyen meg ami akkor neki nem igazán megfelelő. Te pedig, amikor felfordul két olyan kártya ami nem ér sokat bátran rámehetsz újra a hadászatra, vagy akár kigyűjthetsz egy párt/ tovább veszélyesztethetsz. Különösen a tudománynál ez okozhatja azt, hogy egy sor olyan kártyát húz fel az ellenfeled, amit nem is szeretne ;-) Hidd el, jól ki van találva.
A párom utálja a konfrontatív, egymásnak komolyan keresztbe tevős játékokat, de mégis imádja a 7 Wonders Duel-t. :) 7 Csoda mellé vakaróztam megvenni, de a játék fenomenális magában is, és különösen azt nézve, hogy mi van a kategóriájában (játékidő, összetettség, élmény).

Jah és Raiders of the North Sea-t eladjuk úgy néz ki a Crusaders miatt. Ma kaptam meg rá a kilövési engedélyt :) Bevált.

[ Szerkesztve ]

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#2005) NyxNyxNyx válasza Tristis (#2004) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Nekem nem tetszett a játék sajnos, pedig nagy reményeket fűztem hozzá. Túlságosan sokszor volt olyan, hogy pont mindig az egyik játékosnak jött ki jól, hogy mit dob fel éppen és a másik mindig csak olyat tud elvenni, ami szemét, vagy fordít a másiknak. 5 meccset játszottam, egyik sem volt igazán szoros.

Emiatt megvettem hozzá a kiegészítőt, mert azt írták az javít rajta, de azóta még nem került elő a játék.

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#2006) Azie válasza Frod (#2000) üzenetére


Azie
őstag

reggel úgy döntöttem, hogy annyit megér, amennyiért gém árulja. kivették a kínálatból :(

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#2007) as89


as89
csendes tag

Sorcerer kapható metában. Valaki próbálta már? Bgg-s infókból nem tudtam koherens véleményt alkotni :)

(#2008) Azie válasza as89 (#2007) üzenetére


Azie
őstag

tartok tőle, hogy mivel kiegészítőpaklik vannak hozzá, lesz ebből probléma.

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#2009) hmatyas


hmatyas
tag

Sziasztok,

Ezt a játékot nem láttátok valahol:
https://www.boardgamegeek.com/boardgame/25242/relikt

Előre is köszi

(#2010) Tristis válasza hmatyas (#2009) üzenetére


Tristis
őstag

Szerintem ez a játék csunyán a múlt homályába veszett. Kivéve itt:

https://www.amazon.de/gp/offer-listing/B000I4GEKI/ref=dp_olp_new?ie=UTF8&condition=new

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#2011) Azie válasza hmatyas (#2009) üzenetére


Azie
őstag

ez jó? :D

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#2012) hmatyas válasza Tristis (#2010) üzenetére


hmatyas
tag

Köszi! Sajnos semelyik nem szállít mo-ra... :( A játék maga jó - legalábbis jókat játszottam vele, de egy szerencsétlenség miatt nem maradt meg a pakli.

(#2013) Azie válasza hmatyas (#2012) üzenetére


Azie
őstag

bgg-n geekmarket

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#2014) Bugarov


Bugarov
aktív tag

Mars Terraformálásához keresek 3D nyomtatott cuccokat. Tudtok kontaktot?

(#2015) Mr.Csizmás válasza Bugarov (#2014) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

pm.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#2016) Tristis válasza hmatyas (#2012) üzenetére


Tristis
őstag

Szállít az... Mond nekik, hogy utalsz előre és bízol bennük, aztán hátha. Máshol nem lesz... Sok sikert! :)

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#2017) Tristis


Tristis
őstag

Junk Art Társasnavigátoron 6.000 Ft. Annyit megér. Az egyik legjobb pakolós játék. Ha más nem fejlesztőjáték lesz gyerkőcnek ;-)

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#2018) maross válasza Tristis (#2017) üzenetére


maross
veterán

Az tenyleg jo ar, es a jatek is vicces tud lenni. van még egy uj learazas (legalabbis en most vettem eszre) , petrichor, 7250

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#2019) maross


maross
veterán

Kozben atneztem kb az elso tiz oldalt. szomoru, hogy egy csomot sokkal dragabban vettem, es par még bontatlan belole :). Tenyleg semmit nem erdemes mar venni normal bolti ar korul, csak aminek azonnal nekiugrik az ember.

Petrichor 7250
Junk Art 6000
Alhambra Big Box 11650
Charterstone (angol) 10000
Charterstone Recharge Pack (angol) 3250
Valletta 5850
Axio 2650
Godfather 16450
Lords of Hellas 17000
Quadropolis 8250
Noria 6990
Olympus 5450
Outlive 8490
Rise to Nobility 7000
Vengeance 10000
The Networks 8750
Professor Evil and the Citadel of Time 5250
Seikatsu 6250
Hexpanse 6250

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#2020) Bugarov válasza maross (#2019) üzenetére


Bugarov
aktív tag

Úgy látom azon játékok angol példányai vannak brutál leárazva, amelyek időközben kijöttek magyarul.

[ Szerkesztve ]

(#2021) NyxNyxNyx válasza maross (#2019) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Megvan a délutáni programom, köszi :D

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#2022) Azie válasza Bugarov (#2020) üzenetére


Azie
őstag

független a dolog a magyar kiadástól. azok vannak leárazva, amik az UK marketen fél-1 hónapja voltak ennyiért, illetve kicsit olcsóbban.

@maross a petrichor és outlive a friss én is így vettem észre

sajnos/szerencsére nagy része nem hozott lázba, ami igen, azt már megvettem náluk.

petrichor érzésem szerint szebb, mint jobb kategória, félek megvenni, junkart nem tudom mennyit kerülne le a polcról. :(

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#2023) Bugarov válasza Azie (#2022) üzenetére


Bugarov
aktív tag

Lehetséges, de azért érdekes látni, hogy az angol kiadást a magyar árának feléért lehet beszerezni:

Lords of hellas
Petrichor
Carta Impera Victoria
Hexpanse
Citadel of time

[ Szerkesztve ]

(#2024) NyxNyxNyx válasza Bugarov (#2023) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Lords of hellas sajnos nincs raktáron már. :(

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#2025) Azie válasza Bugarov (#2023) üzenetére


Azie
őstag

azért ezek kinn már kifutott, 2-3+ éves játékok, nálunk azért lehet még drágán adni, mert ismerjük a lakosság nyelvtudását - ami fura, mert szerintem aki már kiad 20k nagyságrendben társasra pénzt, az jó eséllyel utánanéz/beszél angolul

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#2026) Azie


Azie
őstag

más: én a cry havoc + dreadmire + assault of titanson sopánkodok, amíg olcsóér' vannak, de az árukból lehet inkább olyat kéne, ami wishlisten van :D

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#2027) NyxNyxNyx válasza NyxNyxNyx (#2021) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Végül nem vettem semmit. Ami tetszene, azt elkapkodták már. Közepes játékot olcsón meg nincs értelme venni.

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#2028) DJGABI


DJGABI
addikt

vasárnaptól aldikban megint társasok lesznek:
kártyázósok (vigyázz6, ladybaby, witches, unter spannung /high voltage/) [link] 2k
(sok netes árnál olcsóbb, első kettő okés kategória, bár inkább 3+ fő, úgyhogy nem sokszor kerültek elő nálunk. többiről nem is hallottam

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#2029) tboj válasza DJGABI (#2028) üzenetére


tboj
tag

A vigyázz6 nagyon jó kis játék, akárhány fővel. Másik nagy előnye, hogy akinek nem számít a mintázat, csak a játékélmény, annak a The Mind is simán játszható vele, így nem kell külön megvenni. 2in1:)

Micimackó, kérsz mézes teát?Kérek Malacka, csak tea nélkül, ha lehet...

(#2030) DJGABI válasza tboj (#2029) üzenetére


DJGABI
addikt

ketten annyira nem jött be, de írtam már erről korábban

annyiból jó hogy megvan, hogy no thanks!-et is gyártottam belőle. ilyen kalózérmékkel. 3in1 ;] mind-hoz amúgy vannak ilyen pár körönként extra lapok... azokat pl hogy oldottad meg?

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#2031) Tristis válasza DJGABI (#2030) üzenetére


Tristis
őstag

Sőt ha felhasználsz hozzá egy fél pakli francia kártyát, még Elad-lak is lehet akár belőle 7 Csoda pénzzel :o

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#2032) tboj válasza DJGABI (#2030) üzenetére


tboj
tag

Néhány cetlivel, nincs túl nagy jelentőségük.:)

Micimackó, kérsz mézes teát?Kérek Malacka, csak tea nélkül, ha lehet...

(#2033) Azie


Azie
őstag

Ingyen cucc:
https://u.to/27DKFQ

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#2034) viny válasza Azie (#2033) üzenetére


viny
tag

Köszi!

Never underestimate the power of a sick mind!

(#2035) DJGABI


DJGABI
addikt

[link] alis csájníz dixit, appból ~5e Ft

rendes méretű lapokkal, nem sokkal olcsóbb mint itthon az alapjáték. de ehhez 164 lap jár

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#2036) Tristis válasza DJGABI (#2035) üzenetére


Tristis
őstag

Ez ratyi. A narancs pipere táskás, 3 csomag paklis, 22 dollár körül az a jó. Este megkeresem most meló.

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#2037) DJGABI válasza Tristis (#2036) üzenetére


DJGABI
addikt

abból csak pici kártyásat látok. meg drágábban

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#2038) Mr.Csizmás válasza Tristis (#2036) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

érdemesebb eredetit venni. ez pont olyan mint az adidos póló, meg pumo cipő.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#2039) maross válasza Mr.Csizmás (#2038) üzenetére


maross
veterán

igen, es ha koltseghatekonysag a cel, akkor 4k-ert egy szimpatikus akcios kieg + par dobokocka amivel jelzed hanyadik kepre tippelsz.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#2040) Tristis válasza Mr.Csizmás (#2038) üzenetére


Tristis
őstag

Borral leönteni jó. Nálunk a csájna Dixit erre van. 288-ból eddig 2 kártyát tettek csak tönkre. Igaz tényleg romlik a játékélmény a kis kártyák miatt.

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#2041) w.miki


w.miki
veterán

Ligretto Junior magyar játékszabályt tud valaki linkelni? Dobozban semmi nincs.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#2042) Tristis


Tristis
őstag

Van Caper használatan Facebook adás-vétel csoportban 4.000 Ft-ért. Annyit szerintem megér, ha két fős társast kerestek. (Majdnem ezt vettem 7 Csoda Duel helyett.)

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#2043) somasz


somasz
addikt

Sziasztok!

Ebayről érdemes venni társast? Vagy nagyon gagyi minőségű másolatok vannak csak?
Vagy vegyes a tapasztalat és érdemes olyantól venni, aki sok eladás után is magas reputációval rendelkezik?

A kinézett játék az Unstable Unicorns: [link]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#2044) maross válasza somasz (#2043) üzenetére


maross
veterán

egy-ket paklis olcso jatekokban biztos lehetsz, hogy utannyomottak, borzasztoan valtozo minosegben. tipikusan exploding kittens es unstable unicorns + kiegek.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#2045) Tristis válasza somasz (#2043) üzenetére


Tristis
őstag

Meg ha veszel, ne angliából vedd (ha valóban hamisítvány), hanem kis csájníztől. Aliexpress álltalában olcsóbb.

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#2046) DJGABI válasza somasz (#2043) üzenetére


DJGABI
addikt

[link] én anno vettem. Teljesen oké minőségű volt az is meg az exploding is. Egyedül hanabi volt gagyibb kínából

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#2047) somasz válasza DJGABI (#2046) üzenetére


somasz
addikt

Na most, ha hamisítvány, akkor nem támogatom őket, nem veszem meg Kínából sem. Inkább legyen minőségi, támogatva a kreativitást.

Honnan lehet így kiszűrni a hamisakat?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#2048) tboj


tboj
tag

Megvettem a Captain Sonar magyar nyelvű kiadását a könyvbagolytól. Tegnap ki is próbáltuk, nagyon jó kis játék.

Viszont feltűnt pár bosszantó hiba ebben a kiadásban. Egyrészt a térképek mindkét oldalán a "valós idejű" címke szerepel, miközben az egyik oldalon (a világosabb árnyalatún) "körökre osztott"-nak kellene szerepelnie az angol kiadás szerint. Ez még talán annyira nem is zavaró, mert meg lehet jegyezni a térkép árnyalata alapján, hogy melyik módban melyik használandó.

A másik hiba sokkal zavaróbb: a körökre osztott módban használandó mérnök tábláján (világos árnyalatú oldal) nem egyeznek meg a szimbólumok a két csapatnál. Az angol kiadás alapján viszont meg kell egyezniük (és egyébként is így logikus). A sárga csapat táblája ez alapján rendben van, viszont a kéknél mindkét oldalon a valós idejű módban használt szimbólumok szerepelnek, ami nagyon nem okés.

Valakinek esetleg megvan a játék magyar kiadása? Ha igen, szintén hibásan érkezett? Kit keressek ezzel kapcsolatban: a boltot vagy egyből a kiadót?

Micimackó, kérsz mézes teát?Kérek Malacka, csak tea nélkül, ha lehet...

(#2049) maross válasza tboj (#2048) üzenetére


maross
veterán

Valoszinuleg az osszes ilyen. Magyar kiadasokkal eleg sok gond van sajna, ha nem a legegyszerubb 50 lapos nyelvfuggetlen jatekrol beszelunk, mar lehet ra nyugodtan penzt tenni, hogy valamit hiba lesz benne. Itt szokták gyujteni a hibakat, captain sonart viszont nem latom.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#2050) tboj válasza maross (#2049) üzenetére


tboj
tag

Ez a játék is gyakorlatilag nyelvfüggetlen. A hibás lapkán egy deka szöveg nincs, csak szimbólumok és rosszul. Itt vannak képek is, miről beszélek.

Mérnök-körökre osztott mód-kék Mérnök-körökre osztott mód-sárga Mérnök-valós idejű mód-kék Mérnök-valós idejű mód-sárga

Ilyen sorrendben páronként meg kellene egyeznie a lapkákon található szimbólumoknak. Az első kettőre ez nem teljesül, mert a legelső lapkán a szimbólumok a második pár szerint vannak feltüntetve.

Ha ez mindegyik magyar kiadásban ilyen, akkor hogy-hogy még senki nem panaszkodott rá? Keresgéltem, de nem találtam sehol említést ilyen típusú hibáról.

Micimackó, kérsz mézes teát?Kérek Malacka, csak tea nélkül, ha lehet...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.