Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Kakaduku válasza 3lb4nd1 (#200) üzenetére


Kakaduku
senior tag

Szia!
Légy üdvözölve,bár amikor én is rátaláltam erre a topicra, akkor nagyon megörültem, de sajna tényle ki van halva egy kicsit. Életet kellene bele lehelni.

Jövő évben tervben van egy klub kialakítása részemről és egy - két haverom részéről, szóval majd jelentkezni fogok a részletekkel, már amennyiben van érdeklődés az ilyenekre.

(#202) doc


doc
nagyúr

nalunk szerencsere nincs gond a tarsasaggal, a kollegak abszolut vevok a jatekra, pentekenkent szoktunk maradni az irodaban es ejszakaba nyuloan jatszani mindenfelet :)

fillernek nalunk a Zombie Dice nagyon bejott, a masik ilyesmi kedvenc a 'bás' nevu kockajatek (ket kocka kell hozza meg papir/ceruza, mas nem)

(#203) 3lb4nd1 válasza Kakaduku (#201) üzenetére


3lb4nd1
tag

Szia!

Ha Budapest és vonzáskörzetében van a dolog, abszolút. :) Egyébként vannak egész pofás társasozós bárok, ilyen a Társa's Játék Bár (szerintem a legjobb ár-érték arány), vagy akár a Board Game Café (legnagyobb játékfelhozatal) de a Barcraft 2-ben is vannak pofás lehetőségek. Anno egyébként egy teaházba ültünk be egy másik fórumról összeszedett emberekkel, és mindenki hozott valamit, (általában Dixit, Munchkin és effélék folytak) szóval sok opció van.

@doc Hú, mit nem adnék ilyen kollégákért :D Bár nem tudom, hogy az irodában csövelés mennyire megoldható nálunk, de tetszik a koncepció. :) A Zombie Dice elég király, lehet hozzáveszem a kiegészítőket is, ötletesek. Bár, minek tovább bonyolítani egy egyszerű filler-játékot....

Egyébkén távlati tervben van még mindenképp a Carcassonne, meg egy Ticket to ride - de ezzel picit dilemmában vagyok. Család-barátabb, hogy magyarul van az Europe változat, viszont az jóval összetettebb, még nekem is elveszi a varázsát a direkt leszűkített pálya, az alagútépítős és egyéb plusz szabályelem. Az USA kiegészítői még patentabbak is szerintem. Nem tudok ezzel dűlőre jutni. :D

Általában amúgy szeretem, ha PC-n és/vagy androidon ki tudom próbálni a társast amit megvennék.

[ Szerkesztve ]

PSN: elbunda94

(#204) doc válasza 3lb4nd1 (#203) üzenetére


doc
nagyúr

na igen, raadasul most a heten jott uj kollega aki hozzam hasonloan eros (sot...) boardgame addict :D

Carcassonne nalunk is bejovos volt, nagy favorit meg a Galaxis Roncsderbi, szokott lenni gyakran Walking Dead (abbol ket kulonbozo is), Elder Sign, meg ami eppen jon

Androidon vannak nagyon jo tarsasjatek-konverziok, a Talisman pl. egy az egyben ugyanaz mint az eredeti jatek, jol sikerult, a Galaxy Trucker meg egeszen zsenialis konverzio, az eredeti jatek szabalyaira huztak ra egy baromi jol mukodo kampanyt, remek humorral :R

[ Szerkesztve ]

(#205) mike1334 válasza doc (#204) üzenetére


mike1334
veterán

Mindig kíváncsi voltam a droidos táblás játékokra (ismerősi kör passzivitása miatt), de még sose próbáltam. Telefonon is élvezhető vagy mindenképpen tablet ajánlott hozzá?

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#206) maross válasza mike1334 (#205) üzenetére


maross
veterán

nekem fullhd 5.5" mobilom van, nem volt hianyerzetem.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#207) mike1334 válasza maross (#206) üzenetére


mike1334
veterán

Én kisebben nyomulok, csak 4.7 colos :B

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#208) Kakaduku válasza 3lb4nd1 (#203) üzenetére


Kakaduku
senior tag

Budapestről lenne szó. Onnan jött az ötlet, hogy sajnos nincs társaság a társasjátékokhoz (párom kivételével). A party játékok még csak- csak mennek, de a komolyabbak nem és én inkább ilyen stílusú játékokra szeretnék szervezni, mint például Game of Thrones, Korokon át, Agricola, Terra Mystica stb.

Ezek több órás játékok és ezt sok embernek nem veszi be a gyomra. :DDD

mike1334: Milyen droidos társasról beszéltek?

[ Szerkesztve ]

(#209) mike1334 válasza Kakaduku (#208) üzenetére


mike1334
veterán

Rengeteg van. Carcassone, Talizmán, Alhambra, Catan, Ticket to Ride, Mr Jack Pocket, Stratego, Scotland Yard, Elder Sign, Pandemic, stb stb stb....

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#210) doc válasza mike1334 (#205) üzenetére


doc
nagyúr

nekem az 5"-os telefonon teljesen jol megy pl. a Galaxy Trucker, egyszer sem jutott eszembe hogy nagyobb kellene
a Talisman is hasznalhato, de ott mar jol johet a nagyobb kijelzo
a tobbit egyelore nem probaltam, pedig van nehany (szoktak lenni Humble Bundle-ben)

(#211) mike1334 válasza doc (#210) üzenetére


mike1334
veterán

Köszi! :) a galaxy truckerre amúgy is kíváncsi vagyok, majd kipróbálom, max játszok otthon tableten, ha nagyon kicsi lenne a kijelző...
Amúgy van egy oldal, hirtelen nem ugrik be a neve, ahol ingyen lehet online játszani egy csomó játékkal a többi online lévő emberrel...

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#212) doc válasza mike1334 (#211) üzenetére


doc
nagyúr

van tobb ilyen oldal is, en a youplay.it-en toltam anno neha egy kis Cartagenat

a Galaxy truckert csak dicserni tudom, az amugy is jo tarsasjatekra felhuztak egy egeszen zsenialis mobilos jatekot, ami uj dimenziot ad az egesznek. en most vagyok a kampany legvegen (enyhe spoiler: a legutolso lepes a kampanyban, annak a 'megnyerese' egy hagyomanyos haromfordulos jatek, eleg durva gepi ellenfelek ellen), es eleg sok wc-n uldogelos oram van benne :D szoval abszolut megeri azt az 5 ojrot (plusz van hozza DLC szinten 5 ojroert, azt meg nem vettem meg, de amint sikerul megnyernem a kampanyt, beruhazok ra)

(#213) kdr730 válasza mike1334 (#211) üzenetére


kdr730
tag

szerintem erre gondolsz: https://hu.boardgamearena.com

(#212) doc
Amíg ios -es volt a mobilom nálam a Ticket to ride volt a favorit.
A mostani Win8-ra sajna nem sok társast csináltak meg, de mintha a Galaxy Trucker pont volna, na majd megnézem!

[ Szerkesztve ]

(#214) Scale


Scale
őstag

Sziasztok!

A bangből van kocka meg társasjáték és most nem tudom melyikkel játszottam anno de azt hiszem a kockajátékkal és most majdnem megrendeltem a társast de ez másabb.

Melyik a jobb szerintetek?

(#215) doc válasza Scale (#214) üzenetére


doc
nagyúr

en csak kartyajatekrol tudtam eddig :D

(#216) Scale válasza doc (#215) üzenetére


Scale
őstag

Pedig van kettőféle, én is egyről tudtam eddig :K

(#217) 3lb4nd1 válasza mike1334 (#209) üzenetére


3lb4nd1
tag

Szerintem teljesen jók kisebb kijelzőkön is. Ticket to ride király, de a Carcassonne is oké csak kicsit bugos néha. Small World is oké bár ott nehéz kiolvasni a leírásokat, de nem lehetetlen. :D boardgamearena-t am napi szinten nyúzom, többnyire az Aranyásók a fun ott, meg a 6 nimmt, esetleg egy jó kis stone age. Sok mindent nem próbáltam még ki az oldalon egyelőre, de nekem ez csak laza kikapcsolódás. Ki lehetne próbálni csoportosan, teamspeakkel v akármivel, szerintem királyság. :D

@Kakaduku
Ja szal ilyen hardcore game-ek lennének:) Hát ha nem exkluzívan überhardcore lenne, hanem beleférne pár könnyedebb, partytól közepes nehézség is akkor simán. Mármint nincs bajom a komplex játékokkal de szeretem a kevésbé ráfeszülős témákat, ilyen nekem a Small World, kicsit random, de azért stratégiai elemek megvannak és mégse akkor szívfájdalom ha nem nyersz, mert csak szórakozol. :P Vagy akár a Munchkin, ami tiszta poén kategória meg a másik szívatása :D

[ Szerkesztve ]

PSN: elbunda94

(#218) Kakaduku válasza 3lb4nd1 (#217) üzenetére


Kakaduku
senior tag

Természetesen benne vagyok ilyenekben is. Az a lényeg, hogy ne egy Monopoly szintű játékok legyenek, főleg játék mechanikájában.
Mi például mostanában az Építőmestereket szoktuk játszani. Egyszerű kártyajáték, de nagyon szuper. Kell benne gondolkozni is, de 20-30 perc alatt lejátszható egy forduló, tehát a hétköznap estékbe is belefér 1-2 party. :)
Most a Days of Ire (Pesti srácok) társast akarom megvenni. Még nem próbáltam kooperatív játékot, de ezzel meggyőztek, hogy kipróbáljam és nem is vészes az ára.

[ Szerkesztve ]

(#219) kdr730 válasza Scale (#216) üzenetére


kdr730
tag

Csak a kártyás (Bang!) van meg nekem. Nálunk 1-2 játék után nem nagyon került többet elő, polcon porosodik. A fő gond az volt vele, hogy aki először kiesik egy 4-5 fős partiban, annak akár fél órát is kell várnia a következő játékig. Nem tudom, hogy a kiegészítők esetleg változtatnak-e ezen a számomra igen fajsúlyos problémán.

(#218) Kakaduku
Az építőmesterek nálunk is favorit, a 8 éves kislányommal szoktunk játszani. Egész jól tolja már, a múltkor pl. sikerült is legyőznie, úgy hogy nem hagytam magam! :)
A Pesti srácok is megvan, eddig 1 játszma van benne, sajnos elnéztünk egy fontos szabályt (pedig a szabálykönyv elég részletes), és így túl könnyűre sikerült, de legalább most már tudom hogyan lehet a nehézségi szintet házilag szabályozni. Amúgy bejövős, a dizájn nagyon jól sikerült, egyedül a játéktábla anyagával nem vagyok elégedett, mivel nem simul az asztalra kinyitáskor.

Kezdő kooperatívnak még a Pandemicet tudnám ajánlani, asszonykámnak az a kedvence.

[ Szerkesztve ]

(#220) maross válasza kdr730 (#219) üzenetére


maross
veterán

A Bang! a legnépszerűbb kártyajátékok egyike, többmilliónyi cowboy esküszik rá. Sikerét mi sem jelzi jobban, mint a sorra megjelenő kiegészítők. A legújabb a sorban a Gold Rush névre hallgat, és az egyik legvadnyugatibb témát, az aranylázat járja körül.

A játékosok aranyrögöket gyűjthetnek, melyeket aztán felszerelésekre költhetnek. A játékban új tárgyak, lapok kaptak helyet, valamint egy új játékvariáns, mellyel a lelőtt játékosok sem esnek ki, hanem szellemként visszatérhetnek!

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#221) kdr730 válasza maross (#220) üzenetére


kdr730
tag

Szóval vennem kell egy Gold rush-t! :R

(#222) maross válasza kdr730 (#221) üzenetére


maross
veterán

Ha nem tudsz olcsobban szerezni, gemklubos kolcsonzest ajanlok, ha nem jon be csak 10%-ot buksz :). En megvettem mert szimpi volt, de nyilvan tularazott dolog egy pakli kartyahoz meg par aranyroghoz kepest. És természetesen még nem probaltuk ki :DDD.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#223) Kakaduku válasza kdr730 (#219) üzenetére


Kakaduku
senior tag

A Bang!- nek van a Halo változata, én azzal játszottam több ismerősömmel és az szerintem sokkal jobb, mert ki van küszöbölve az általad említett probléma. Ott vannak Dog tag-ek és és ha az életed elfogy, akkor abból veszítesz 1-et és utána "újraéledsz". Tehát van , ha jól emlékszem 3-4 dog tag-ed.

A Pesti Srácokat már nagyon várom. Igaz, hogy ajándék lesz párom számára, amiről még nem is tud. ;]

Mi a Korokon át-ban néztünk el két szabályt is. Abban van 4 játékunk ketten, de csak a 4-ik játék volt olyan ahol már nem kellett sokat bújni a szabálykönyvet, bár az elég nehéz és hardcore játéknak számít már.

(#224) Kakaduku válasza kdr730 (#213) üzenetére


Kakaduku
senior tag

Online játékokból, mint például amit linkeltél, vannak még oldalak, ahol több játékkal lehet játszani? Nagyon szuper ez a honlap, de nem sok "hardcore" társas van.

(#225) 3lb4nd1 válasza Kakaduku (#224) üzenetére


3lb4nd1
tag

Az nem is nagyon lesz ilyen oldalakon. :) Ajánlom esetleg a Tabletop Simulator nevű programot, csinálnak hozzá mindenféle játékot, de neked/nektek kell benne betartani a szabályokat meg csinálni mindent. Ilyen virtuális valóság feeling.

PSN: elbunda94

(#226) 3lb4nd1


3lb4nd1
tag

Találtam egy Vassel nevű engine-t amit online társasozásra/társaskészítésre fejlesztettek, és van benne online funkció is. És elég szép terjedelmes játéklistája is van. Ehhez össze kell beszélni, de egy skype-al és jópár szabad órával tolható, csak úgy fent kevesen vannak alapból és a vassel fórumon se látok nagy életet, szóval valszeg mindenki a haverjaival beszéli össze a játékokat. Ez is ilyen csináld magad dolog, adottak az elemek, a map de te rakosgatsz mindent. Alapvetően használhatónak tűnik csak még nem rágtam át magam az instrukciókon túlzottan. Érdemes ránézni azért. Java kell hozzá.

Igazából azt akartam megnézni, hogy hogyan csináltak anno ilyen fórumos társasozást pl boardgamegeeken, hogy az emberek írták a lépéseiket és valaki összeszerkesztette egy képen az állásokat. (ezt spec small world-el néztem, pl ezt: itt, maga a kombináció is tetszik) Valószínűnek tartom h az előbbi programmal történhetett, bár lehet, hogy csak photoshoppolt a fickó. Tetszik ez a módszer is, ha egy nap csak kevés szabadidőd van is le tudsz folytatni egy játékot szép lassan, levelezős módon szinte.

Mindenesetre, sok opció van erre. Tényleg csak egy élő közösség kell,hogy akár élőben akár így online legyen valami mozgás. Nem feltétlen a prohardveren, mert azért itt inkább általánosabb módon van fóruma a társasnak, arra pont jó, hogy elinduljon valami, ha akarjuk. :D

[ Szerkesztve ]

PSN: elbunda94

(#227) Kakaduku válasza 3lb4nd1 (#226) üzenetére


Kakaduku
senior tag

A fórumos társasjátékozásról még nem is hallottam, de akkor inkább élőben. :) Természetesen úgy a legjobb. Időtöltésnek és "étvágy" csökkentésnek gondoltam az online tárasast. :DDD

A kezdeményezésem alakulóban van, amit már említettem, csak a december egy kicsit káosz, mind itthon, mind a munkahelyen, úgyhogy jegeltem a dolgot januárig.

(#228) 3lb4nd1


3lb4nd1
tag

Nos, a Carcassone eléggé bejött, társaságban is, a második olyan vételem volt a hónapban, amire azt mondtam: hogy a francba nem vettem meg ezt eddig? (A másik egy psvita játék volt :D)

Ahogy nézem, bőven vannak kiegészítők is a játékhoz, a legkülönbözőbb típusokból. Ti próbáltátok már valamelyiket, meg egyáltalán, van-e must have Carcassone kiegészítő szerintetek, amit kifejezetten érdemes hozzácsapni?

PSN: elbunda94

(#229) maross válasza 3lb4nd1 (#228) üzenetére


maross
veterán

Sarkanyosat ne :). nagyemberes nem rossz, a folyos is egesz jo. kb 10 kiegnel jar, 4 utan mar nem kovettem :). bgg-n probald nezni az ertekeleseket, ha tanacstalan vagy. Esetleg ár vagy review-k alapjan valasztani, csak idot kell befeccolni. Nalunk ma 7 wonders duel volt, jo-jo, de hogy 8. helyen legyen, kicsit erosnek erzem. Artifacts, Inc volt a masodik négy személlyel, ez elhuzodott. Nekem bejott, jo kis solitaire pontgyujtogetos fejlesztgetos, nem kell bantani senkit max lapot lehet elhuzni elole. Levezeteskepp pedig "nem erek ra mennem kell" "na jo csak husz perc" = masfel ora Imagine ejfeltol :). Azt hozza amit elvar az ember tole, kivaloan activity potlo, concepthez hasonlit.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#230) doc válasza 3lb4nd1 (#228) üzenetére


doc
nagyúr

Sarkanyosat mindenkepp tedd bele :D

Mi pl. tegnap Carcassonne-oztunk utoljara. Sok kiegeszitom van hozza, valtozo hogy melyiket hasznaljuk

A Folyo az alap, mindenkepp erdemes beszerezni.
Az 'elso kiegeszito' szinten (ha jol remlik ebben van a nagy emberke, katedralis meg utmenti tavacska).
Az utepitos/disznos nem rossz, erdemes lehet belerakni.
A grofos, kiralyos/lovagos kiegeszitok nem jottek be.
A sarkanyos nagyon jo ha a tarsasag nem hisztizik a PvP miatt (nalunk otthon emiatt sajnos tiltolistas, de kollegakkal szeretjuk).
A torony valamennyier hasonlo mint a sarkanyos, bar kevesbe ellenseges, jopofa de nem nelkulozhetetlen.
A birkas kiegeszitot most nemreg kaptam, meg nem probaltuk ki, a szabaly alapjan ez sem lesz nelkulozhetetlen, de legalabb hozott uj teruletlapkakat :D

(#231) maross


maross
veterán

Valakit erdekelhet innen hetfo este 6-tol blaha müsziben tarsasozas? Valoszinu szabotalni fog a megszokott csoportom, en jarok a legritkabban. Egyedul viszont nem szivesen lézengenek ott csoportot keresve. Egyelore felteteles modban van az egesz, de még ma este el fog dolni.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#232) maross


maross
veterán

Ha nem hat nem, probalok egy facebookos szervezest :)

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#233) Kakaduku válasza maross (#232) üzenetére


Kakaduku
senior tag

Szia! Bocs, de én későn olvastam el amit írtál, pedig szívesen mentem volna. Sűrűn van ott ilyen jellegű program? Mert ha igen, akkor vevő lennék rá más alkalommal.

(#234) maross válasza Kakaduku (#233) üzenetére


maross
veterán

Minden hetfon van 6-tol, de en ritkan jutok el oda.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#235) maross


maross
veterán

Esetleg kov hetfo 6-tol musziben? Elso ph-s tarsasjatek est cimen :)

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#236) Kakaduku válasza maross (#235) üzenetére


Kakaduku
senior tag

Az 2016. december 19-e lenne, jól gondolom? Nekem úgy néz ki jelenleg, hogy megfelelő az időpont. Milyen játékokkal van lehetőség játszani? Vagy mindenki viszi a sajátját?

(#237) maross válasza Kakaduku (#236) üzenetére


maross
veterán

Mindenki hozhat egyet, de ott is van kb 50 darab mindig szabadon (lehet több). Én viszek egyet amivel még nem játszottam, Prodigals Club-ra gondoltam, az előzménye, Last Will nagyon bejött. Ha nem lesz időm elolvasni, akkor valami mást viszek :).

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#238) mike1334 válasza maross (#237) üzenetére


mike1334
veterán

A Last Will két játékossal is élvezetes?

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#239) maross válasza mike1334 (#238) üzenetére


maross
veterán

Nemmel szavaznek, 4 emberrel az igazi, +- 1.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#240) mike1334 válasza maross (#239) üzenetére


mike1334
veterán

Kár, pedig érdekesnek tűnt...akkor marad a Mr Jack :) Ahhoz hasonló még van?

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#241) maross válasza mike1334 (#240) üzenetére


maross
veterán

Két személyesekben én lemaradtam patchworknél és 7 wonder duelnél. Minimálisat ismerek, es csak asszonnyal tudok jatszani, par jatek utan nagyon meg tudja unni a rommaverest...ezert inkabb koopozunk mindenfelevel, altalaban fejenkent ket jatekost iranyitva. itt mar kiveséztem mit ajanlanek :)

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#242) mike1334 válasza maross (#241) üzenetére


mike1334
veterán

Tudom, azt olvastam köszi :) De a coop annyira nem bejövős sajna egyikőnknek sem :(

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#243) 3lb4nd1 válasza maross (#229) üzenetére


3lb4nd1
tag

illetve @doc

Na, máris van egy kis zavar az erőben a témát illetően. :D Haha, egyébként abban a helyzetben vagyok, hogy már csak azt a kiadást adták, amiben alapból benne van a folyó kiegészítő, illetve az apát is amit szerintem nem fogok erőltetni... :D Nos, a "nagyemberes" első kieg must have szerintem, kipróbáltam telón. :) Sárkányos meg tetszik meg kicsit kompetitívebb lesz tőle a játék. Úgyhogy első kieg mindenképp (+játékosszámot is emeli), sárkányos meg bakancslistás.
Desznóssal nem tudom hogy álljak, majd tesztelem androidon azt is...

BGG-s értékelések tényleg néha elég érdekesek, és van, hogy alulértékelnek elég jó dolgokat is. Kezdeti irányzéknak azért jók.

@maross Nekem is jónak tűnik ez a hétfői dolog:) Nem tudom, vigyek-e valamit. Smash Up, Carcassone, Munchkin, Aranyásók, Smallworld - ezek közül tudnám elképzelni, hogy valamelyiket magammal viszem.

[ Szerkesztve ]

PSN: elbunda94

(#244) maross válasza 3lb4nd1 (#243) üzenetére


maross
veterán

Szuper, három ember már valami, még egy ember és gyakorlatilag tele vagyunk :). Ne hozz semmit, ezek szerintem mind megvannak a helyszínen. Hozok én két újat az egyenlő esélyek kedvéért, 2x2 parti, és már éjfél lesz :). Most ahogy így nézegetem a polcot, Dojo Kun-t vagy Ancient World-ot szívesen kipróbálnám, de igazából Evolúciót is <- erre van reális esély hogy más ismeri a szabályokat.

Legközelebb majd valaki elolvassa a Robison Crusoe szabályokat, 8.0!! értékelésű koop, bonyika :DDD. Nagyon kellene mar jatszani vele, még egy kieget is megvettem, természetesen még bontva sincs :).

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#245) Kakaduku válasza maross (#244) üzenetére


Kakaduku
senior tag

Nekem itthon az Építőmesterek - Ókor, Korokon át, Carcassonne, Agricola, Trónok harca vannak meg. Valami jó kis co-op- ot is szívesen kipróbálnék. Szóljatok előre, hogy mivel fogunk játszani, esetleg felkészülök a szabályokból.
Én még mondjuk a Dominion-t is kipróbálnám.

(#246) citkar


citkar
addikt

Üdv!

Erről a Pandemic játékról érdeklődnék.
Olvastam, hogy van valami kártyatépkedős része és így korlátozott számmal játszható.
Ez azt jelenti, mondjuk 12 játék után használhatatlan? Így kissé drágának érzem.

(#247) mike1334 válasza citkar (#246) üzenetére


mike1334
veterán

Csak a Legacy edition. Az elvileg (ha tényleg tépsz/ragasztasz), akkor egy hosszú (több alkalommal folytatott) játékra van kitalálva.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#248) citkar válasza mike1334 (#247) üzenetére


citkar
addikt

Szóval a sima Pandemic, ami 8000 körül mozog nem tépkedős?
Lehet beruházok egyre.

(#249) doc válasza citkar (#246) üzenetére


doc
nagyúr

mihez kepest? 4-5 ember 10+ oran keresztul jol szorakozik
szamold ki hogy mennyibe kerulne ez ha mondjuk moziba mennetek

(#250) citkar válasza doc (#249) üzenetére


citkar
addikt

Más társasjátékhoz képest, ahol több órát játszik az ember (társaság), hasonló összegért.
Számold ki mennyibe kerül, ha 2000-rel olcsóbban veszek egy társast és mondjuk 95 órát szórakozik vele jól 4 ember.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.