Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1601) petrusz82


petrusz82
aktív tag

Sziasztok!
Ma váltottam kábelnet premiumról kábelnet mediumra.A T-Home oldalán a szolgáltatásaim menüpont alatt a kábelnet medium csomag található.A sebességem azonban még nem változott.Mennyi idő kell,míg a sebességem is átvált az új csomagnak megfelelően?

(#1602) szimcsi


szimcsi
senior tag

helló,
Lassan 2 és fél éve fizetünk elő Kábelnet Start Plusz csomagra, ami azóta is 5900 ft, azt hiszem. Mivel nem lakom otthon ezért nem nagyon kísértem figyelemmel a változásokat, ezért kérdezném, hogy nincs e már valami újabb csomag ami kedvezőbb lenne számunkra? Manapság már elég sovány ez a kb 1mbit/s ennyiért. Mire lehetne váltanunk kb ezen az áron?

XP

(#1603) Rick4 válasza szimcsi (#1602) üzenetére


Rick4
félisten

ha gyorsabbat akarsz picit többért, akkor a papírjaidat előkészítve hívd fel a 1412-t, és váltsd le a jelenlegi csomagodat kábelnet médiumra, megcsinálják rövid idő alatt, csak győzd kivárni azt a 15-20 percet amíg élőhangon bele nem szólnak.... a csomag kb 8Mbit le, és 2Mbit feltöltést tud, mindössze 6890/hó.ért. esetleg ha nem kell ekkora tempó, akkor 2Mbit le, és 192K feltöltéssel 3990-ért van a kábelnet happy. ha az ár- érték arányt nézem, akkor viszont mindenképp az előbbi a tuti. ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1604) szimcsi válasza Rick4 (#1603) üzenetére


szimcsi
senior tag

Kösz a választ.Jár valami plussz költséggel? Vagy megint hüséget kell fogadni?
Az ip cím is megváltozik? Mert a tüzfal állandóan beriaszt, blokkol különböző forgalmakat, kb 1éve. Amióta rendes biztonsági rendszer lett telepítve, mindig csipog, előtte lehet hogy az elavult tüzfal használata miatt nem vettük észre.Lehet hogy ez egy örökség az ip cím előző tulajdonosától...

XP

(#1605) Rick4 válasza szimcsi (#1604) üzenetére


Rick4
félisten

a jelenlegi neted fix ip-s lenne? :Y szerintem sok jelentősége nincs, ha normál felhasználó vagy. tűzfalat le kellene cserélni, most szerintem a comodo 3.0-s verzió (nem mellesleg ingyenes) bőven kielégítő, frissíti magát rendesen, és jól dolgozik. hogy a különböző forgalmak hol, kitől jönnek mennek, azt neked kellene ( vagy aki ott van a gépnél) jobban tudni, meg ugye az már nem is ide tartozik...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1606) Skynet258 válasza Rick4 (#1603) üzenetére


Skynet258
veterán

Tegyük hozzá azért halkan, hogy az a 2Mbit feltöltés csak jelenleg ennyi, hivatalosan ez 512 kbit/sec - ergo idő kérdése, mikor pakolják helyre a dolgokat ;)

https://geekpulse.hu

(#1607) Rick4 válasza Skynet258 (#1606) üzenetére


Rick4
félisten

Sosem tudni, nem-e fejlesztenek, és így marad...Igazából a netezés közben nincs komoly változás, ezt sem szúrtam ki, csak a speedtestnél derül ki, hogy ennyi. Ha így marad jó, ha nem, hát nem.. :U :K

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1608) Skynet258 válasza Rick4 (#1607) üzenetére


Skynet258
veterán

Netezés közben én sem érzek nagy változást, ellenben képek feltöltése nagyon faszán megy, torrent arányomról nem is beszélve :D Nálam a letöltés nem sokat változott, jelenleg 4Mbit körüli, ellenben a feltöltés cirka tízszerese lett (256kbit--->átlag 2500kbit lett).
Mindezt 10 forinttal olcsóbban hozzák, mint eddig... Jó ez a T, na :DDD

https://geekpulse.hu

(#1609) Snooker


Snooker
senior tag

Valaki letudná írni, hogy most milyen csomagok vannak a T-online-nál? A letöltési sebesség, a feltöltési sebesség, és az ára érdekel!

t-online.hu-n kerestem, de összevonták az összes "T"-s honlapot, és így elég átláthatatlan lett szvsz, és nem akartam szórakozni vele..

(#1610) Rick4 válasza Snooker (#1609) üzenetére


Rick4
félisten

[link] ez gondolom elég átlátható. kábeles net alul, mint kábelnet.. ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1611) front3r


front3r
őstag

Hóha most látom a T-Home oldalán hogy a feltöltési sebességet átírták 1Mbit-re a csomag leírásánál.
Na még 1 Mbit.... :)
(Kábelnet Medium)

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#1612) Rick4 válasza Skynet258 (#1606) üzenetére


Rick4
félisten

no, tényéleg ott van, mostmár hivatalosan 1Mbit felfelé...csak jobban jön ki, ha nagyobb csomagot adnak olcsóbban.. :C
meg még picit javult is:

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1613) UCNLM


UCNLM
tag

Tudja valaki, hogy mitől lehet az, hogy a net időnként fogja magát és kinyiffan kb fél percre, mindeztúgy, hogy csak http alapon. Ftp feltöltés, torrent tökéletesen megy tovább ilyenkor de pl msn kilép, az oldalak error-ral leállnak... Baromi idegesítő, segít valamit ha bejelentem (bár most is folyamatban van egy hibajelentés, amire azóta sem érkezett válaz, hogy megjavították volna, szerelők sem hívtak...)

(#1614) TiMoN válasza UCNLM (#1613) üzenetére


TiMoN
senior tag

Ez nállam is előfordul. Idegesítő, de én a torrentre fogom :] Próbáld ki ha azt kilövöd előjön-e a probléma. Bár nem sürün torrentezem, de csak akkor vettem észre ezt a hibát.

Netem beállitottáák nekem is ugyláccik 1M feltöltésre :) Pedig jó volt az a + fél mega :D

-TiMoN-

(#1615) UCNLM válasza TiMoN (#1614) üzenetére


UCNLM
tag

Én is arra szoktam fogni, de torrent most épp nem megy, helyette ftp feltöltés folyik Total Commanderben. És az a durva, hogy meg sem ingadozott a sebesség, ment folyamatosan, minden más meg leállt.

(#1616) Skynet258 válasza Rick4 (#1612) üzenetére


Skynet258
veterán

Azannya, de ezt eddig nem tudták? :C Sebaj, mi akkor jól jártunk, megmarad a nagy része a mostani sebességnek! :DD Jó ez a T, mondom én! :DDD

https://geekpulse.hu

(#1617) TiMoN válasza UCNLM (#1615) üzenetére


TiMoN
senior tag

Érdekes probélma nállam is volt hogy fel le ment fullon netezni tudok. Cfosspeed nevü progi megy tökéletesen szokta a dolgát csinálni tudok jáccani webezni, de mostanság néha lefullad a web és nemtoom mért :(

-TiMoN-

(#1618) UCNLM válasza TiMoN (#1617) üzenetére


UCNLM
tag

Nekem ez időszakosan előjövő gond, 2-3 havonta szokott lenni. Most épp van, remélem elmúlik. Hátha pont a sávszél emelés/osztogatás miatt instabilabb egy kicsit. Az is lehet, hogy csak a szemetes gépem (eléggé az) miatt, és csak megkergülnek a böngészők...

(#1619) UCNLM


UCNLM
tag

Nah, folyamatban van az ügyintézés végre. Nem értem miért volt ilyen nehéz rávenni a családot a telefonálásra, a 10900 vs 6890 Ft engem ennél jobban motiválna. De remélem most már nem lesz gond, én is 1 Mbit-tel akarok feltölteni! :DD
(Sikerült kideríteni amúgy, hogy a mostani csomag neve Kábelnet W-Lan. Kicsit régi :) )

[ Szerkesztve ]

(#1620) Rick4 válasza UCNLM (#1613) üzenetére


Rick4
félisten

ilyenkor nézz rá a modemedre, mit csinálnak a ledek.. :K

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1621) UCNLM válasza Rick4 (#1620) üzenetére


UCNLM
tag

Sajnos (?) azt amit kell. Így nincs igazán mit mondani az ügyfélszolgálatnak sem...

(#1622) front3r válasza Rick4 (#1620) üzenetére


front3r
őstag

Nálam ma teljesen elment a net, be is telefonáltam, de 1-2 óra múlva már jó is lett.
Viszont most este meg akadozik sajnos, de csak ritkán, nem is tudom hogy érdemes-e betelefonálnom, vagy még inkább várok vele egy kicsit. Lehet tud róla a T-Com és karbantartás vagy valami hasonló van.... 3. ker. tapasztalt valaki ilyet a környéken?

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#1623) Tacsika válasza front3r (#1622) üzenetére


Tacsika
aktív tag

Reggel óta ez megy (a tv-vel együtt) :W

(#1624) T-online válasza Tacsika (#1623) üzenetére


T-online
tag

Mindkettőtöknek a TV-vel együtt akadozik a dolog? Ebben az esetben a 1298-at kellene hívni, hogy nézzék meg, mert ha a kábeltv rossz, akadozik vagy elmegy ugyan erre a sorsra jut a net is.

front3r: ha szakadozik, akadozik jelentsd be

[ Szerkesztve ]

T-Home TV - Ne csak nézz, tévézz! (www.t-hometv.hu) - megújultunk

(#1625) Tacsika válasza T-online (#1624) üzenetére


Tacsika
aktív tag

Reggel 5-kor keltem, sehol semmi. mondom 1214. Már előre mondja a gép hogy több helyen... etc. Délben megjött. Este megint akadozik.
Amúgy kösz a tanácsot, de ha már a marketing úgy szól hogy mindent 1 helyen (hiszen 1 helyre fizetek!) akkor nem fogok rohangálni egyik tel.ról a másikra. Reggel óta kb 15 perceket várok, aztán megunom azt a szép zeneművet.

(#1626) c41r0^


c41r0^
őstag

nekem is a múlt hét közepén aktiválták a Kábelnet Medium-ot Kábelnet Maximumról, de a sebességértékek nálam egyelőre maradtak ~7500Kb/s / 460Kb/s körül :(
BP XVII. ker.
1 megabites feltöltést akajoook :DDD

(#1627) JoHnni


JoHnni
senior tag

Üdv!

Lenne egy olyan kérdésem, hogy ha nekem a régi 8megás csomagom van akkor most vajon annak is megemelik a feltöltését, vagy ahhoz váltanom kéne mediumra?

...:''[*\www.alfaamore.hu/*]'' :...

(#1628) Rick4 válasza JoHnni (#1627) üzenetére


Rick4
félisten

mi értelme a régi 8 megás csomagot megtartani, ha ez eleve kevesebbe kerül? még ha ugyanúgy marad, akkor is olcsóbb.. :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1629) JoHnni válasza Rick4 (#1628) üzenetére


JoHnni
senior tag

az merült fel bennem, hogy én valószínűnek tartom hogy jönni fog egy nagyobb csomag, vmi maximum nevű dolog és akkor ha most aláírok nem lehet majd váltani, de aztán is eszembe jutott, hogy felfele talán lehet:D Mindenesetre azért időközben váltottam mediumra neten:D

...:''[*\www.alfaamore.hu/*]'' :...

(#1630) intruder1234


intruder1234
csendes tag

Szia Petrusz82.
Pár nap mire elindul, de ne felejtsd el újra indítani a kábelmodemet. Áram kihúz, visszadug...
Ha bent van, ird meg légyszi mekkora sebességet sikerült elérned vele, mert nekem csak max 4.8 Mbit/s t.
Elég messze van a 8-tól.
üdv.

(#1631) T-online válasza JoHnni (#1629) üzenetére


T-online
tag

Jól tetted, hogy váltottál Mediumra, ez egy nagyon jó csomag.

Innentől kezdve tudsz lefelé is váltani, felfelé régebben is tudtál, annyi történik, hogy a váltástól indul az 1 év hűség.

T-Home TV - Ne csak nézz, tévézz! (www.t-hometv.hu) - megújultunk

(#1632) petrusz82 válasza intruder1234 (#1630) üzenetére


petrusz82
aktív tag

Szia!

Közben átállították a sebességet és most már megvan a 8Mb/sec.

(#1633) T-online válasza petrusz82 (#1632) üzenetére


T-online
tag

Feltöltés hogy tetszik? :)

T-Home TV - Ne csak nézz, tévézz! (www.t-hometv.hu) - megújultunk

(#1634) c41r0^ válasza T-online (#1633) üzenetére


c41r0^
őstag

nekem pl. egyelőre nem annyira a XVII. kerületben :(
~460 Kbit/sec, mint eddig
sztem még csak névlegesen van Kábelnet Medium csomagom, de nem sírok, mert ugyanazt kapom, mint eddig, csak kevesebbért

ja most jövök rá, nem csináltam még modem-resetet :)

[ Szerkesztve ]

(#1635) TiMoN


TiMoN
senior tag

a 8M csak névlegesen elérhető maximum! Amit én sem érek el általában, de ugye ez függ a kábelen zajló más adatforgalomtól stb... A feltöltésnek örülök végre áttok küldeni bármit a haveroknak eddig megoldottam cd-n de mivel 200km van köztünk mert elköltöztem igy mmár ez is zökkenőmentes :D Nem hittem h kimondom hogy végre 1 szolgáltató ami tud jót is adni (jó csomagot)

-TiMoN-

(#1636) UCNLM válasza TiMoN (#1635) üzenetére


UCNLM
tag

Vééégre. Átváltották a csomagot, az előbb majd' 2 MBit-et mértem speedtesten felfelé. Viszont tegnap egész nap (dél előtt nem tom) nem volt net. Azt hittem megkattanok tele voltam munkával, letöltenivalóval. Azt mondták délután, hogy valami központi dolog van, hamarosan megoldják, de éjjel kettőkor ugyanúgy semmi. Reménykedtem, hogy mostanra minden jó lesz

(#1637) almafa42


almafa42
aktív tag

Sziasztok, az a kérdésem, hogy a kábelmodemet hova kell pontosan kötni? Azt hittem úgy működik, hogy bejön a házba a koax, rákötöm modemre, majd modemből megy tovább a kábel, és egy plusz UTP is megy amit a gépre köthetek.

Ergo azt kell csinálni, hogy meg kell osztani bejövő koax-ot, majd az egyik ág megy tovább tv-re, a másik ág megy modembe? Mit kell beszerezni ennek a megoldásához?

Valaki magyarázza el plz (relatíve sürgős is)
Köszönöm előre is

(#1638) T-online válasza c41r0^ (#1634) üzenetére


T-online
tag

c41r0^: egy modem újraindítás nem ártana. :)

almafa42: ezt a szerelők szokták megcsinálni, nálad miért van ez másképp?

T-Home TV - Ne csak nézz, tévézz! (www.t-hometv.hu) - megújultunk

(#1639) c41r0^ válasza almafa42 (#1637) üzenetére


c41r0^
őstag

úgy ahogy utólag írod

egy elosztót (splitter, a különböző frekvenciájú jeleket osztja nálam 3 tartomány-sávra és továbbítja a külön kimenetekre, tulajdonképpen ez egy szűrő) tett a szerelő a lakásba bejövő koax-ra (sajna nem otthon vok, így nem tudom leírni a splitter típusát), aminek 3 "out-lába" van: TV, Multimedia, Radio

a nem használatos out-okat (nálam csak a Radio ilyen) lezáró, rátekerős ellenállással le kell zárni, hogy ne zavarjon be visszirányba a jelnek

a TV "outja" megy a tvhez (vagy egy másik, kifejezetten kábeltévéhez használatos elosztóhoz, ha több TV van), a Multimedia "outról" pedig megy egy koax-kábel a kábelmodembe. A modemet UTP-n (ezt javaslom, mert stabilabb) vagy USB-n keresztül tudod a géphez csatlakoztatni, UTP esetén hálókártyát DHCP-re kell tenni, USB esetén meg a modem driverét kell telepíteni.

[ Szerkesztve ]

(#1640) c41r0^ válasza T-online (#1638) üzenetére


c41r0^
őstag

persze, mert újra kéne neki szinkronizálnia a központtal, mostmár leesett, miközben írtam a saját "sajnálkozó" hüelyeségemet az előbb :)) vasárnap meg is teszem

(#1641) c41r0^ válasza almafa42 (#1637) üzenetére


c41r0^
őstag

ilyesmi a kinézete a fő splitternek, de a konkrét típus nem biztos, hogy jó, amit linkelek, nehogy megvedd és rám fogd, hogy nem jót ajánlottam, a kép csak illusztráció :)

KATT

(#1642) almafa42 válasza c41r0^ (#1641) üzenetére


almafa42
aktív tag

Köszönöm a segíséget, azonnal rohanok és veszek egy pontosan ilyet, mint amilyet linkeltél, ha nem megy, akkor meg leverem az árát rajtad :) j/k

Még egyszer, thx

(#1643) TiMoN válasza almafa42 (#1642) üzenetére


TiMoN
senior tag

Csak nem értem h ezt hh nem a szerelők csinálták megneked? Nekem akkor tették fel mikor bekötötték ide a kábeltv-t :)

-TiMoN-

(#1644) JoHnni


JoHnni
senior tag

valaki váltott csomagot neten? mikor fognak visszahívni?

...:''[*\www.alfaamore.hu/*]'' :...

(#1645) petrusz82 válasza T-online (#1633) üzenetére


petrusz82
aktív tag

Szia!

Nagyon jó,hogy sokkal gyorsabb mint 1024 Kb/sec.Csak maradjon is így :)

(#1646) sanzik válasza JoHnni (#1644) üzenetére


sanzik
senior tag

én 09. 12-én,de azóta se hív senki.... :U
amúgy ma járt le az 1 éves hűségidő, ha nem hívnak a jövő héten sem akkor elbúcsúzunk egymástól,ha ennyire nem számít egy ügyfél.... :(

(#1647) almafa42 válasza almafa42 (#1642) üzenetére


almafa42
aktív tag

Bekötöttem, tettem egy filtert az a koax elé, amelyik a modembe megy, a TVk képe teljesen korrekt maradt, de net még nincs. A modemen villog a Receive led, és ennyi. Pár órája semmi. Ez normális, hogy így van? Várjam meg, amíg szinkronizál, és utána kössem cask rá a routert? Thx :)

(#1648) tkesy


tkesy
őstag

Múlt héten telefonáltam, és nemrég konstatáltam:

Remélem ez így marad, vagy csak jobb lesz... :))

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#1649) TiMoN


TiMoN
senior tag

Előbb kaptam ezt le: (szlogennel jó) :D

Tre-home gazdaságos oldal

Be szerettem volna lépni a My-T Home-ba. De ez pocsékabb mint volt.

[ Szerkesztve ]

-TiMoN-

(#1650) TiMoN válasza sanzik (#1646) üzenetére


TiMoN
senior tag

Hivd őket fel és mond mi a helyzet telefonon mindent meg lehet oldani! 1412 asszem :]

-TiMoN-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.