Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1451) ForRedGlory válasza vbbb (#1432) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Amikor te voltál új belépő, akkor más mennyit fizetett érte? :U

(#1452) ForRedGlory válasza T-online (#1439) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Te figyi, neked még nem mondták hogy nem kéne szivárogtatni az infót? Ez a HD-s dolog titkos volt, te meg itt megosztod a fórumon?! :F :W

[ Szerkesztve ]

(#1453) T-online válasza ForRedGlory (#1452) üzenetére


T-online
tag

VDSL hozzászólás Olvasd már el ezt a hozzászólást, köszönöm.

T-Home TV - Ne csak nézz, tévézz! (www.t-hometv.hu) - megújultunk

(#1454) Fulmi válasza ForRedGlory (#1452) üzenetére


Fulmi
senior tag

Nagyon titkos lehet ha mar az ASZF-ben is benne volt mielott irta a tonline forumtag.... remelem felnyomtad es kirugjak :DDDDDDDDDDdd

(#1455) Snoop-y válasza Fulmi (#1454) üzenetére


Snoop-y
veterán

Mondjuk botorság olyan szolgáltatást ajánlani amivel még semmi pozitív tapasztalatunk nincs...

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1456) Fulmi válasza Snoop-y (#1455) üzenetére


Fulmi
senior tag

Ha elkezdte ajanlgatni akkor a teszidoszak alatt biztos voltak pozitiv tapasztalatok...

(#1457) Red_Bull


Red_Bull
aktív tag

Nincs valami infótok arról hogy mikor gyorsítják már ezt a szart?
1M/128K-s van és már kezd egy kicsit kevés lenni, majdnem ugyanennyi pénzért a Chello 2M/1M-es netet ad azért az már használhatóbb

(#1458) Syl


Syl
nagyúr

Erre senki?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1459) Rick4 válasza Red_Bull (#1457) üzenetére


Rick4
félisten

kérj 8 megás netet, akkor gyorsabb lesz.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1460) c41r0^ válasza Syl (#1458) üzenetére


c41r0^
őstag

én csak annyit tudok, hogy a modemet aktiválják a MAC address szerint és ezt a központban menedzselik, de hogy ez helyhez kötött lenne-e, azt nem...elképzelhető, hogy az

(#1461) vasas1911


vasas1911
csendes tag

A Kábelnet esetében van egy 250 GB-os havi korlát, amely után lekorlátozzák a felhasználót. A T-Online él ezzel a jogával, vagy csak próbálja a usert önkorlátozásra bírni?

(#1462) T-online válasza vasas1911 (#1461) üzenetére


T-online
tag

Elég sok kábelnetes előfizetővel beszéltem már, de ilyen problémával még nem találkoztam soha bár úgy gondolom, hogy 250GB-ba azért bele lehet férni, ha nem sikerül, akkor pedig teljesen jogos a korlátozás.

T-Home TV - Ne csak nézz, tévézz! (www.t-hometv.hu) - megújultunk

(#1463) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

Segítség kellene!
Adott egy xp-s gép, melyen tökéletesen müködik a t-kabel-es net. Most hazahoztam a saját gépemet is, melyen vista van, és istenért sem tudom fölcsatlakoztatni a netre. Próbálok új kapcsolatot létrehozni, az meg is van, új broadband kapcsolat, stb.., kér esetleges user és pass-t, de az nálunk nincs, nem kaptunk.
Az xp-s gépen is egyszerüen csak aktiválva van mintha helyi kapcsolat lenne, és megy. Gondolom, kapott automtikus ip-t és bye. Vista alatt sehogy sem tudok felcsatlakozni, pedig marhára kéne a net.
Ha valaki tud, segítsen! Köszi!

(#1464) Tibiajax válasza Tibiajax (#1463) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

Megoldódott.

(#1465) Veron válasza T-online (#1462) üzenetére


Veron
őstag

nem ide akartam, bocsánat. törölve.

[ Szerkesztve ]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#1466) mormogipapa


mormogipapa
csendes tag

Helló
Abban kérném a segítségeteket, hogy most akarok átváltani kábelnetre a telefonosról hogyan működik ez a dolog megrendelem, kijönnek a matávtól és hogyan tovább mit csinálnak tehát milyen eszközt , eszközöket szerelnek be, esetleg lemérik a kábeltévén bejövő jelet stb. Köszi

(#1467) Snoop-y válasza Fulmi (#1456) üzenetére


Snoop-y
veterán

Hogyne a DSLAM-tól 1 méterre sem ment rendesen :C

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1468) Blackdeath


Blackdeath
aktív tag

üdv

nemsokára költözünk, és ahová mennénk, ott sajna nincs upc net(17.ker - Rákoskert, családi ház, csendítő utca), így lehet hogy egy 8 megás t-online kábelnetet rendelnénk oda.

a kérdésem az lenne, hogy mennyire jön ki a max. sebesség? eléri a 8 megát? mennyi a letöltési sebesség? milyen modemet adnak hozzá? egyéb tapasztalat?

(#1469) Skynet258 válasza Blackdeath (#1468) üzenetére


Skynet258
veterán

Nekem ugyan csak 4 megás netem van, de azt hozza is stabilan. 400 körül jön a letöltés, amióta feltettem a Speed Connect nevű progit, azóta 470 :D
A 8 megásra viszont sokan panaszkodnak, általában nem hozza a kívánt sebességet, inkább 6, esetleg 7 megás lesz belőle...
A modem egyébként amit én kaptam hozzá egy Thomson, nem volt még vele semmi gond ;) Szakadás nem szokott előfordulni.

https://geekpulse.hu

(#1470) PEPE85 válasza Blackdeath (#1468) üzenetére


PEPE85
senior tag

Egy évig 8Mbit-es kábelnetet használtam VIII. kerületben, 7-es ping, full stabil kapcsolat, egyetlen egy hibabejelentés sem volt, letöltési sebesség 900kbyte/s volt, ha jól emlékszem.

Watch 4k movies with Netflix :)

(#1471) Rick4 válasza Blackdeath (#1468) üzenetére


Rick4
félisten

Szeged, városszéle, a központtól kb 4 km, 3 év alatt talán 5X volt hálózati probléma, a műsor szinte mindíg ennyivel jön:

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1472) Blackdeath


Blackdeath
aktív tag

oksa, thx mindenkinek. erre voltam kíváncsi. :R

megnéztem, hogy kivitelezhető-e az új, 17.kerületi kecónkban a t-online kábelnet, és erre ezt írta ki:

"Az Ön által megadott címen a Kábelnet-szolgáltatás nagy valószínűséggel kiépíthető. Kábelnet-szolgáltatásainkról bővebben a T-Online honlap Ajánlataink menüpontjában tájékozódhat, és a kiválasztott szolgáltatás oldalán, akár rögtön meg is rendelheti internet-hozzáférését. A megrendelést követően a pontos eredményt a kábeltévés szolgáltató műszaki felmérése nyújtja, amely a szolgáltató műszaki felmérése után hamarosan megtörténik. Az eredményről írásos értesítést küldünk."

ezek szerint megoldható a bekötése nem?

[ Szerkesztve ]

(#1473) Rick4 válasza Blackdeath (#1472) üzenetére


Rick4
félisten

mondjuk az én logikám azt diktálná, hogy becsöngetek egy két szomszédhoz, vagy a lépcsóházban, ház előtt rákérdezek, hogy tud-e valakinél T-s netről. sokkal hamarabb kiderül milyen lehetőségek vannak.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1474) Snoop-y válasza Blackdeath (#1472) üzenetére


Snoop-y
veterán

"ezek szerint megoldható a bekötése nem?"

Nagy valószínűséggel kiépíthető a szolgáltatás. Ennél bővebbet nem fogsz megtudni míg meg nem rendeled. A rendszer annyit néz meg ,hogy visszirányosított legyen a vonal valamint legyen működő fejállomás a közeledben. Egyéb műszaki akadályokat az előminősítő jelenleg nem lát.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1475) cecil


cecil
aktív tag

adott T-kábel + Dlink DI-604

haa kábel egyenesen gépbe dugom megy a net...
ha routerbe nem! és nem érem el a router admin felületété sem!
ha beírom a 192.168.0.1 címet valami alapállapotba áll a hálózat?!
nem tudom resetelni se!!!
ha manuálisan írom be xp alatt az ip címet, hogy legalább a router elérjem az se működik...

(#1476) Gabás válasza cecil (#1475) üzenetére


Gabás
addikt

a hálózati kártyának be kell állítani az IP címét, ugyanarra a hálózatra, mind a routert (192.168.0.x)

(#1477) lansz válasza Rick4 (#1473) üzenetére


lansz
csendes tag

hello!

Pingértéket tudnál nekem mondani Szegedről?

(#1478) Rick4 válasza lansz (#1477) üzenetére


Rick4
félisten

tudnék.

de inkább ezt nézd:

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1479) lansz válasza Rick4 (#1478) üzenetére


lansz
csendes tag

Latom, hogy a sebesség jó,de cmd-ből pingeld már le nekem bix.hu-t!
köszi!

(#1480) Rick4 válasza lansz (#1479) üzenetére


Rick4
félisten

közbe van iktatva egy wifi router, és épp notiról vagyok, már ha ez számít..

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1481) UCNLM


UCNLM
tag

Sziasztok!
Egy fontos kérdésem lenne a szolgáltatással kapcsolatban.

Dunakeszin lakom, kb 4 éve van itthon kábelnet, ereetileg 512-es volt, majd mikor lejárt az a hűségnyilatkozat 2 megabitesre fizettünk elő havi 13 ezerért, majd egy év után 11 ezerért (a router és a wifis hálókártya árát kellett egy évig fizetni), ezt pedig tavaly a sávszélemeléskor 8 megabitesre bővítették és 1-2 hónapon belül (mikor az új csomagokat bevezette a T-Online) levitték havi 9 ezerre. Most viszont megint 11-et kell érte fizetni.
Azt néztem, hogy ha most új előfizető lennék akor ugyanez havi 8 ezer lenne.

Az igazi gond az, hogy amúgy is nagyon soknak tartom ezt a havidíjat, és valamilyen módon szeretném csökkenteni. Pláne, hogy körbenéztem és 8M/512k-s net, ami itt van nem épp a legjobb ajánlat, fáj is a szívem pl a Chello 10M / 2M netjéért havi 7 ezerért, de itt sajnos nem elérhető.

Milyen lehetőségeim vannak, azt figyelembe véve, hogy lehetőleg nem mennék 8 megabit alá, már nagyon hozzászoktam (ráadásul a 4 megás kábelnethez csak 256k-s feltöltés jár, ami nagyon kevés).
Esetleg tud valaki valami egyéb szolgáltatót Dunakeszin, mert én nem nagyon találtam? A kábel egyébként meg azért fontos, mert házig be van kötve ugyan, de nincs vezetékes telefon és nem is szeretnék, tehát ADSL kilőve, a TV meg amúgyis kábelen jön.

Tud ebben nekem valaki segíteni, hogy mi lehet a megoldás (más szolgáltató, új szerződés stb)?

(#1482) T-online válasza UCNLM (#1481) üzenetére


T-online
tag

Azt javaslom várd meg a szeptember 8-át, igen nagy kedvezmények várhatóak, jóárasítunk neked egy jó kis 8Mbit-es csomagot. :)

T-Home TV - Ne csak nézz, tévézz! (www.t-hometv.hu) - megújultunk

(#1483) UCNLM válasza T-online (#1482) üzenetére


UCNLM
tag

Hmm, és ez a meglévőre is vonatkozik, vagy szükség lesz valami fondorlatra? :)

(#1484) T-online válasza UCNLM (#1483) üzenetére


T-online
tag

Újraindul a hűség, de mindenki igénybe veheti.

T-Home TV - Ne csak nézz, tévézz! (www.t-hometv.hu) - megújultunk

(#1485) laovjrqá válasza T-online (#1484) üzenetére


laovjrqá
csendes tag

2 napja kötötték be a kábelnetet és valami miatt egyfolytában szakadozik, van, hogy naponta párszor, de olyan is hogy 2 percenként. A nettel egyidőben a kábeltelefon is elmegy, mivel IP alapú az is....Amikor a gép ki van kapcsolva és nem megy a net, akkor a telefonnal semmi gond nincsen. Beszéltem egyik ismerősömmel, és nála dettó ugyanez volt, az ügyfélszolgálaton azt mondták semmi hiba nincs a rendszerben. Kb. 2 hétig ment így neki, aztán egyik pillanatról a másikra megszűnt a szakadozás, és már lassan egy éve rendesen megy neki.
Valaki, akinek volt már ilyen vagy sejti mitől lehet ossza már meg velem is! Időbe telik amíg belövi magát a rendszer? Amúgy új bekötésről van szó, eddig nem volt se tv, se semmi aktiválva. Nálam tuti nincsen hiba, mert most léptem át másik szolgáltatótól, és náluk simán ment a net, így a hálókártyámmal nincsen baj. Szerintem az ügyfélszolgálaton is azt mondják majd, hogy semmi gond, mert amíg a szerelők itt voltak, addig ment minden, ahogy elmentek, akkor kezdte ezt csinálni. De akkor hol a hiba??
Várjak, hátha nálam is helyreáll pár nap múlva minden??

(#1486) Snoop-y válasza laovjrqá (#1485) üzenetére


Snoop-y
veterán

Nyugodtan jelentsd be hibára. Elötte érdemes csinálni azért egy modem áramtalanítást és után megnézni produkálja e a hibát. Ha igen akkor go ügyfélszolgálat.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1487) UCNLM válasza T-online (#1484) üzenetére


UCNLM
tag

Köszi az infót, nagyon kíváncsi leszek miben is nyilvánul ez meg pontosan :)

(#1488) Skynet258 válasza T-online (#1482) üzenetére


Skynet258
veterán

Ne csak a kollégának jóárasítcsatok mán, engem is érdekel a dolog :D

https://geekpulse.hu

(#1489) Rick4


Rick4
félisten

na, nekem is elkezdett szarakodni a modemem, régi motoros vagyok, az első modem kibírt vagy egy évet, akkor cserés volt, most ez a motorola elégj ól bírja, de pl mostanában csinál ilyet, hogy ledob a netről skype, msn is, közben nézem a modem ledeket, és a us, olnile ledek nem világítanak, eltelik 15 másodperc, szépen visszajön minden, és megint megy egy negyed óráig. csak elég unalmas így skype-olni..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1490) luciferk válasza Rick4 (#1489) üzenetére


luciferk
senior tag

A motorola hány éves?

(#1491) Rick4 válasza luciferk (#1490) üzenetére


Rick4
félisten

júius 29-én volt kettő. ez a beüzemelés dátuma.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1492) luciferk válasza Rick4 (#1491) üzenetére


luciferk
senior tag

Akkor a motorola is a gagyi modemek közé sorolható? mert 1 normál modemnek illő lenne 1-2 évnél tovább müködnie hibátlanul.

(#1493) T-online válasza Rick4 (#1489) üzenetére


T-online
tag

Hívd a 1412-t, jelentsd be hibára, hogy szakadozik és megnézik neked, hogy a modemmel vagy valami mással van-e a gond és természetesen meg is oldják.

T-Home TV - Ne csak nézz, tévézz! (www.t-hometv.hu) - megújultunk

(#1494) Rick4


Rick4
félisten

ezen már rég túlvagyok, nemsokára jönnek a szerelők. :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1495) Pyro05


Pyro05
tag

Sziasztok!

A napokban köttettünk be T-Online Kábelnetet az új albérletünkbe, és szeretnénk ezt megosztani 2 gép között. Azonban mindíg csak az egyik gépen van net. Ha én csatlakozok fel először akkor az én gépemen, de ha reszetelem a modemet és a másik gép csatlakozik fel először akkor neki van net. Tehát (gondolom én) a modem csak 1 IP-t oszt ki. Mit tudok tenni annak érdekében, hogy működjön mind2 gépen az internet :F

Hogyha a T-Online csak 1 IP-t bocsájt rendelkezésünkre, akkor megoldás az, hogy a Modem és a Switch közé beteszek egy Routert? Vagy tudtok ajánlani valami más megoldást? Esetleg a T-Online-al meglehet beszélni, hogy adjon 2 IP-t :))

És ha a T-Online több IP-t is ad, de mégis fennáll a hiba, akkor mit tehetnénk?

Előre is köszi a választ!

[ Szerkesztve ]

War. War never changes.

(#1496) T-online válasza Pyro05 (#1495) üzenetére


T-online
tag

Azt javaslom a modem után köss egy routert és úgy tökéletes lesz, switch-re nincs szükséges.

T-Home TV - Ne csak nézz, tévézz! (www.t-hometv.hu) - megújultunk

(#1497) veze válasza T-online (#1482) üzenetére


veze
őstag

sziasztok!
ugy döntöttem feladom a 4Megás invitel adsl-em.. és t-kábere váltom.. nem kell telefonfövonalat fenttartanom emiatt.. szept 06-án a telefonos ütyfélszolgálat fel is vette a rendelésem 8 Megás csomag 8900-é és egy év hüséget kell bevállalni érte..( ez még mindig kevesebb mint a 4mega adsl.+telefonfövonal ára)
családiházas környék, szeged,remélem veri majd a 4M -ás max 350 kb/s -os adls letöltést...
most olvasom hogy szept 08-ig érdemes várni mer "jóárasitás" elképzelhetö... ) akkormostmegszivtam?? még megse kaptam a szerzödést postán, majd csak a jövöhéten érne ide.. ne irjam akkor alá? hanem rendeljem meg 8-a után? vagy én már ügyfélnek számitóok (kaptam a telefonos hölgytöl egy ügyfélszámot) tuti ha olcsobb lesz 8-a után sose irom alá hiába küldikel..
mi a véleményetek?

[ Szerkesztve ]

(#1498) T-online válasza veze (#1497) üzenetére


T-online
tag

Válthatsz majd T-home-os csomagra, hamarosan kiderül milyen akciók lesznek és majd eldöntöd mit érdemes csinálnod.

T-Home TV - Ne csak nézz, tévézz! (www.t-hometv.hu) - megújultunk

(#1499) veze válasza T-online (#1498) üzenetére


veze
őstag

köszi:))
vajon mikor hamarosan?..)
mert nekem valszeg szerdan hozza a postas a szerzödést két példanyban egy év hüségnyilatkozattal, és aláirva vissza kell küldenem egy példanyt..tuti hogy akkor egy évig azt nem csökkenthetem (és csökkentik) ha má aláirom.. ennyire derülátó nem vagyok azé:)
és pengethetem a 8900-at:))
valamit mindenképpen csinálnom kell, net nélkül nem maradhatok:DDD

(#1500) veze válasza T-online (#1498) üzenetére


veze
őstag

van olyan kábelmodem amit USB-n és utp csatlakozoval is csatlakoztathatok a géphez attol függöen hogy nekem melyiket szeretném épp használni? adsl-ben volt ilyen modem..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.