Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  SZTE Infósok topicja

Hozzászólások

(#4851) ALI_G


ALI_G
veterán

Szörényi Balázs milyen arc?

thx show.man És nem tudod, hogy hol lehet rá keresni?

[ Szerkesztve ]

(#4852) snow.man válasza ALI_G (#4851) üzenetére


snow.man
csendes tag

A tanszéki könyvtárban... :)

(#4853) phantom88


phantom88
tag

Szakdolgozat szövege 1.5 sorköz vagy sem? Csak mert www.inf.u-szeged.hu-n 1.5-nek írják, de egyik mintában sem úgy van beállítva:D

Rock, paper, scissors, lizard, Spock..... http://www.youtube.com/watch?v=_4PFWow-q1s

(#4854) ALI_G válasza phantom88 (#4853) üzenetére


ALI_G
veterán

1,5-nek tudom én is.
Egyébként ahogy bnőm konzulense megmondta, el kell olvasni a szakdolgozat készítése c. könyvet :)

(#4855) Frenky89


Frenky89
őstag

"Prérifarkas"web-ről tud valaki valamit?

(#4856) ALI_G


ALI_G
veterán

ezen a címen miért nem tudok belépni?
ftp.inf.u-szeged.hu

(#4857) elnofx válasza ALI_G (#4856) üzenetére


elnofx
csendes tag

maradj a linux.inf.u-szeged.hu-nal:)

(#4858) ALI_G válasza elnofx (#4857) üzenetére


ALI_G
veterán

az se jött be.

(#4859) 8nemesis8 válasza ALI_G (#4858) üzenetére


8nemesis8
veterán

linux.cab vagy home.cab nekem mindkettő jó, most néztem meg

(#4860) ALI_G válasza 8nemesis8 (#4859) üzenetére


ALI_G
veterán

Akkor az én oldalamon lehet a hiba. De eddig működött TC-vel ssh pluginnal.
ti mivel nyomjátok? Elvileg böngészőből is elérhető, nem? de hol?

[ Szerkesztve ]

(#4861) 8nemesis8 válasza ALI_G (#4860) üzenetére


8nemesis8
veterán

Én puttyot használok, meg winscp-t mindenhez és ez tökéletes páros, bár magában a putty is elég lenne, de másolásnál nem szeretek pötyögni.

(#4862) AbdulJabal


AbdulJabal
újonc

Fontos lenne:
Két főt keresünk albérletbe a József Attila sgt. és a Retek utca sarkán.
A közlekedés kiváló (busz(20) a ház előtt, villamos(4,3) 100m-re), bolt a ház előtt(Match), teljesen felszerelt (bútorozott,felszerelt konyha,mikró,hűtő fagyasztóval,mosógép,internet,kábeltv,...) , a két szabad ágy egy nagyszobában van.
Jelenleg két lakó van(komm-média és mérnök infó).
Az ár négy fő esetén 15.000+rezsi negyede. (összesen kb 25.000-re jön ki havonta)
A lakást előre megbeszélt időpontban meg lehet tekinteni.
Elérhetőség: 30/518-5255

(#4863) Gergello


Gergello
addikt

Kémia és a társművészetek teljesítéséről tudna írni valaki? Lemaradtam arról a részről amikor elmondták és kurzus fórum nem túl aktív. Kösz.

(#4864) MrTurner válasza AbdulJabal (#4862) üzenetére


MrTurner
csendes tag

én a Szamosban lakom szintén mérnök infós vok. Esetleg megtudhatnám ki az a mérnök infós kolega aki veled lakik? :)

(#4865) 8nemesis8 válasza MrTurner (#4864) üzenetére


8nemesis8
veterán

Ha jól tévedek:
Vér Bence lenne ő. ;)

(#4866) c4-eXp


c4-eXp
aktív tag

Valaki tud valamit a Nokia Siemens Networks koop képzésről, hogy mennyire húzós? Mert felvettek, aztán most 8 hónapig itt húzom az igát, de hallottam egykét olyan véleményt, hogy kihajtják az emberből a szart is.:D Mindenesetre egyelőre örülök, csak kíváncsi vagyok, hogy van-e valakinek tapasztalata.:)

while (state(Korso) != _BROKEN) go(Korso, &Kut);

(#4867) 8nemesis8 válasza c4-eXp (#4866) üzenetére


8nemesis8
veterán

Mesélnél nekem, hogy milyen volt a "felvételi" eljárás?
Hogyan tudtál bekerülni?

(#4868) Orionk válasza szkatus (#4812) üzenetére


Orionk
senior tag

Végül aztán, amikor cserélgették a grafika gyak tanárt, akkor sikerült Tanács egyik gyakorlatára átjelentkeznem. De talán jobb lett volna Németh Józsefnél maradni, mert Tanács nem annyira jó.

A programokat, amelyeket gyakorlaton készítünk, azt nem osztja meg sehol, és ha nem birtad követni a gyakorlaton, nem birtad írni, mert olyan gyorsan legépeli és futtatja, akkor aztán neked kell kitalálni, hogy hogyan kell megvalósítani.
Ha meg kérdezel valamit, akkor azt mondja, hogy ezt a gyakorlat elején elmondta, vagy előző gyakorlaton már beszéltünk róla.

Ugyhogy egyenlőre nem tudom, hogy miért mondták, hogy Tanács Attilához érdemes menni...

(#4869) AbdulJabal válasza MrTurner (#4864) üzenetére


AbdulJabal
újonc

én lennék személyesen :D (Vér Bence)

(#4870) 8nemesis8 válasza AbdulJabal (#4869) üzenetére


8nemesis8
veterán

Akkor jól tippeltem, HÖK-ön olvastam én is a hirdetésed.

(#4871) c4-eXp válasza 8nemesis8 (#4867) üzenetére


c4-eXp
aktív tag

Szabó Saroltához kell bemenni az Árpád térre, ő adja az infókat a koop képzésről. Nekem is felsorolt pár céget, a Nokia Siemens Networks-öt kiemelte, hogy velük kifejezetten szoros kapcsolatban állnak. Megadta a kapcsolattartójuk email címét (megadhatom neked, ha érdekel), aztán mondta, hogy küldjem el a magyar és angol nyelvű szakmai önéletrajzomat. Ezután pár nappal telefonáltak, hogy behívnak interjúra. Bementem, öltöny, nyakkendő, stb. Az interjúztató meg egy 33 éves srác volt, farmer+pólóban, szóval kicsit furán éreztem magam úgy kiöltözve.:D Az interjú szakmai része kb 1 óra volt. Adtak kisebb gondolkodtató programozási feladatokat (ilyen pár sorban megoldhatót), amiket táblánál kellett megoldani, kérdezgettek javaból, hálózatokból, meg volt egy sql feladat is (de gondolom attól függ, hogy mit kapsz, hogy mit írtál az önéletrajzba, mert az alapján döntik el, hogy melyik részleghez kerülsz). Aztán egyetemmel kapcsolatban is volt jópár kérdés, főleg, hogy ő is Szegeden végzett, úgyhogy volt téma. Például megkérdezte, hogy Jelasitynak megvan-e még a szakálla.:D De egyébként nagyon jófej volt a srác, segített sokat, meg úgy elég laza hangvételű volt az egész. Kb ennyi volt, aztán mondták, hogy majd értesítenek. Én meg megkérdeztem, hogy akkor addig izguljak?:D Erre azt mondta, hogy jó akkor ne izguljak, és kihívta a másik interjúztató srácot (aki javaból kérdezett) 5 percre, visszajöttek, aztán mondták, hogy fel vagyok véve.:D

while (state(Korso) != _BROKEN) go(Korso, &Kut);

(#4872) 8nemesis8 válasza c4-eXp (#4871) üzenetére


8nemesis8
veterán

Egészen jól hangzik.
Kíváncsi leszek, hogyan fog menni és mennyire lesz kemény ez az egész neked.
Esetleg emlékszel javaból milyen kérdések voltak?
Nyelv milyen szintű ismerete szükséges?

(#4873) c4-eXp válasza 8nemesis8 (#4872) üzenetére


c4-eXp
aktív tag

Ja igen, nyelvet elfelejtettem mondani. Igazából durvábbra számítottam, azt hittem az interjú egy része angolul lesz. Erre kb annyi volt, hogy megkérdezte, milyen formában szoktam használni az angolt, mert látta, hogy az önéletrajzban ott van a középfokú vizsga. Meg a feladatok, amiket adott, angolul voltak leírva a lapra, viszont válaszolni lehetett magyarul. Szerintem elég könnyű volt megérteni, de mondták, hogyha nem értem, akkor szóljak és segítenek.
Javaból ezekre emlékszem: static, interface, abstract, final, finally, finalize, collections. El kellett mondani, hogy melyik mit jelent, szóval szerintem nem volt olyan vészes.

while (state(Korso) != _BROKEN) go(Korso, &Kut);

(#4874) 8nemesis8 válasza c4-eXp (#4873) üzenetére


8nemesis8
veterán

Hát akkor kb, mint egy zh javaból :D
Vagyis még talán annyira sem volt vészes.
Más egyéb kérdés, amire emlékszel még, akár Java akár nem??? Fizetésről tudsz valamit? :U

(#4875) c4-eXp válasza 8nemesis8 (#4874) üzenetére


c4-eXp
aktív tag

Ja, hát annyira nem mentek bele, csak kábéra megnézték, hogy mennyire vagyok képben javaból, ha már az önéletrajzban a javahoz meg c#-hoz írtam a legtöbb tapasztalatot.
Az első táblánál megoldandó feladat egy fv írása volt, ami visszaadja az n-edik Fibonacci számot. Először megírtam faszán rekurzívan, mer az olyan szép.:D Erre kérdezte, hogy azzal mi a probléma. Mondom lassú, meg hamar megtelik a stack. Erre mondja, hogy ja, szóval írjam meg rekurzió nélkül is.:D Végén még volt egy ilyen összetettebb vonatvezérlős feladat, azzal szenvedtem egy jó darabig, meg sokat segítettek, de végül összejött. Azt most ha nem gond nem írom le, mert elég nehéz lenne.:D
Fizetést 4 napra 8 órában kapok 80k-t, plusz 15k lakhatási támogatás, mert Szegedről megyek. Ezen felül még jár telefon 10k kerettel, meg ingyen kondi+szauna.:D Szóval összességében szerintem elég korrekt.

while (state(Korso) != _BROKEN) go(Korso, &Kut);

(#4876) 8nemesis8 válasza c4-eXp (#4875) üzenetére


8nemesis8
veterán

Mi az, hogy korrekt?:D
Nagyon is fasza.
Telefon kondi meg minden?Nem rossz.
Lakhatási támogatás miért kapsz ,ha Szegedről mész?
Akkor nem vészes ezek szerint.
Kb 1év múlva talán lesz rá időm, akkor megpróbálom én is.
Egyébként ha még bármi eszedbe jutna szívesen fogadom :U
Még egy kcisit talán idő illő, de talán mégsem szorosan.
Prog1 hanyasra sikerült?

(#4877) c4-eXp válasza 8nemesis8 (#4876) üzenetére


c4-eXp
aktív tag

Lakhatásit azért kapok, mert Budapesten van a dolog.:D Szóval mindenki kap, aki vidéki egyetemről megy.
Prog1-em 5-ös lett, mert abban az időben már amúgy is elég sokat javaztam, úgy meg nem volt nehéz. Azóta többnyire áttértem c#-ra, mert a java nekem elég fapadosnak tűnik sok tekintetben hozzá képest, erre most úgy néz ki, hogy újra javazhatok.:D
Szerintem próbáld meg mindenféleképpen, mert azt mondják, ha végig csinálsz egy ilyen képzést, az nagyon nagy előnyt fog jelenteni majd a munkaerőpiacon, azokkal szemben, akik kijönnek az egyetemről diplomával a kezükben, de 0 tapasztalattal. Szóval hajrá. ;)

while (state(Korso) != _BROKEN) go(Korso, &Kut);

(#4878) 8nemesis8 válasza c4-eXp (#4877) üzenetére


8nemesis8
veterán

Nekem 4es lett, de még életemben először láttam javat előző félévben.
Akkor Budapestre kell járni dolgozni?Nem igazán értem.
Én úgy tudom szegeden van a munkahely nem?

(#4879) c4-eXp válasza 8nemesis8 (#4878) üzenetére


c4-eXp
aktív tag

A Nokia Siemens Networks az pont Budapesten van. De van több olyan cég is, ami Szegeden van. Pl. Siemens (náluk most úgy tudom létszám stop van), CAS Software, Epam Systems, Régens, stb. Szóval azért lehet Szegeden is válogatni, bár én egy igazán megfelelőt se találtam. Régensnél érdeklődtem, de ahogy megláttam a válasz emailben a PHP+MySQL+HTML+CSS kombót, elég hamar tudatosult bennem, hogy nem az az én helyem.:D Epamtól választ se kaptam, a CAS meg többnyire silverlighttal foglalkozik, az szintén nem érdekel annyira.
Egyébként úgy tudom 4 lezárt félév kell ezekhez a koopos dolgokhoz, szóval ha jól veszem ki akkor most 2. éves vagy, így jövőre simán jelentkezhetsz.

while (state(Korso) != _BROKEN) go(Korso, &Kut);

(#4880) 8nemesis8 válasza c4-eXp (#4879) üzenetére


8nemesis8
veterán

Hát sajnos 3.éves vagyok, csak progalap nem ment elsőben.
Soha nem tanultam programozást, de utána már 4es progalap ,illetve sorban sikerülnek a tárgyak, de valahogyan elsőre sok volt a progalap.

(#4881) c4-eXp válasza 8nemesis8 (#4880) üzenetére


c4-eXp
aktív tag

Lényeg, hogy most már megy. Akkor ha jól gondolom, egy év csúszás van belekalkulálva a diplomába. Az a +1 év pont tökéletes egy koop képzésre, mert már alig lesz tárgyad. Én is ilyen okból csinálom többnyire, csak elég gyök vagyok, mer a szakdogán csúsztam el.:DDD De így, hogy felvettek, nem is nagyon bánom, hogy így alakult.

[ Szerkesztve ]

while (state(Korso) != _BROKEN) go(Korso, &Kut);

(#4882) 8nemesis8 válasza c4-eXp (#4881) üzenetére


8nemesis8
veterán

Igazából eddig úgy néz ki, hogy nem fogok csúszni.
Ha most sikerülnek a tárgyak akkor behoztam a lemaradást, majd elválik.
Én sem bánom, ha el tudok menni ilyen koop képzésre, mert nyelvre külön rá akarok feküdni meg valami ilyesmi munkára is szeretnék.

(#4883) MrTurner


MrTurner
csendes tag

üdv nekem olyan gondom lenne, hogy mérnök infós vok, és egyenlőre úgy néz ki, hogy nem indul mérnök infó Msc. Azt szeretném megtudni, hogy a gazdinfó illetve proginfó mesterképzés melyik félévben indul? A mérnök infó bsc 7 féléves, tehát ha az msc ősszel indul, akkor fél évem kiesik.

(#4884) audreyblack válasza MrTurner (#4883) üzenetére


audreyblack
újonc

PTI-hez csupán annyi van írva, hogy nappalin és levelezőn is indul, GI-n viszont ki van emelve, hogy ősszel és tavasszal IS elindul.

[ Szerkesztve ]

(#4885) 8nemesis8 válasza MrTurner (#4883) üzenetére


8nemesis8
veterán

Nem is lesz Szegeden MI MSc?
Ezt is érdekesnek találom, hogy miért nem indítanak vajon.

(#4886) snow.man válasza 8nemesis8 (#4885) üzenetére


snow.man
csendes tag

Még hök fórumon írta asszem egy illetékes, hogy az akkreditáció folyamatban van. Állítólag a tanterv már rég kész, de nincs elég oktató a tárgyakra. Nem egyszerű így, hogy Szegeden nincs igazi műszaki képzés. Bár eddig is volt műszaki infó, 5 éves egyetemi szak, valahogy ott is megoldották ezt a kérdést...

(#4887) 8nemesis8 válasza snow.man (#4886) üzenetére


8nemesis8
veterán

Inkább programozás van a műszaki dolgok helyett:(
Van pár számítástudományos tárgy ami helyett inkább műszakit kellene oktatni, jobban járna mindenki vele szerintem.

(#4888) sss válasza snow.man (#4886) üzenetére


sss
senior tag

"Bár eddig is volt műszaki infó, 5 éves egyetemi szak, valahogy ott is megoldották ezt a kérdést..."
Megoldották, csak úgy, hogy az összes ilyen tárgyat bme-n kellett megcsinálnunk...

(#4889) snow.man válasza sss (#4888) üzenetére


snow.man
csendes tag

Igen, nem is olyan régen még kötelező volt egy évet a bme-n lehúzni, de az utóbbi pár évben már volt szegedi szakirány is műinfósoknak. Pesttel egyébként kpm-esek is szívtak...

(#4890) azbest


azbest
félisten

Srácok, van aki Microsoft szakkönyvek és vizsgák felé kacsintgat? Lenne néhány könyvcsomag, amelyektől megfelelő áron megválnék :)
A két könyvcsomag bontatlan. A listaárakat csak azért tüntettem fel, hogy legyen viszonyítási pont a könyvek értékére. A könyveket külön-külön is belinkeltem, hogy részletesebb infókat olvashassatok róluk.



Windows Server® 2008 Resource Kit
eredeti listaár: $250
Ennek tartalma a következő 6 könyv és a melléklet:


- Windows Server 2008 Networking and Network Access Protection (NAP)
eredeti listaár: $60


- Windows Server 2008 Security Resource Kit
eredeti listaár: $50


- Windows Server 2008 Active Directory Resource Kit
eredeti listaár: $50


- Windows PowerShell Scripting Guide
eredeti listaár: $50


- Windows Administration Resource Kit
eredeti listaár: $60


- Internet Information Servicies (IIS) 7.0 Resource Kit
eredeti listaár: $50

- Scripts, eBooks, Digital Resources


Windows Server® 2008 TCP/IP Protocols and Services
eredeti listaár: $50


MCITP Self-Paced Training Kit (Exams 70-640, 70-642, 70-646): Server Administrator Core Requirements
eredeti listaár: $160
Ennek tartalma a következő 3 könyv és melléklet:


- Configuring Windows Server 2008 Active Directory Training Kit (70-640)
eredeti listaár: $70


- Configuring Windows Server 2008 Network Infrastructure Training Kit (70-642)
eredeti listaár: $70


- Windows Server Administration Training Kit (70-646)
eredeti listaár: $70

- Practice Tests, eBooks, Trial Software

[ Szerkesztve ]

(#4891) ivjoe válasza sss (#4888) üzenetére


ivjoe
tag

Utoló (talán utolsó kettő) műinfós évfolyamnak már nem kellett Pestre mennie. :)

http://lorem.hu

(#4892) ivjoe válasza MrTurner (#4883) üzenetére


ivjoe
tag

Nekem amúgy ugyan ez a problémám, ebben a félévben végeznék, tanterv szerint, de msc sehol. Júniusban futottam pár kört: Tanulmányi felelős-nél (Gergely Tamás), Engi Erzsinél, és Gombás Évánál. Az akkreditációt Gombás Éváék csinálják elvileg, de semmi kézel fogható infó, azt mondták, hogy a jövő szeptemberi indulást még nem késték le. Szted? :D

http://lorem.hu

(#4893) 8nemesis8 válasza ivjoe (#4892) üzenetére


8nemesis8
veterán

Mérnök infón nem kapkodják el.
Nem értem miért nem lehet időben megcsinálni, ha egyszer szeretnének indítani, hiába ha kevés a tanár, akkor meg mondják, meg, hogy lehet menni mondjuk BMEre vagy ilyesmi.

(#4894) snow.man válasza ivjoe (#4892) üzenetére


snow.man
csendes tag

Szerintem még szeptemberben sem fog elindulni.
De még mindig ott van GI vagy PTI MSc, ha mindenféleképp Szegeden szeretnétek maradni...

(#4895) 8nemesis8 válasza snow.man (#4894) üzenetére


8nemesis8
veterán

Jah de mondjuk, így mérnök infósokat szívatják rendesen. Ha mi ezzel szeretnénk foglalkozni, és még itt is maradni szegeden akkor egyenlőre nem sok lehetőséget biztosítanak erre.

(#4896) MrTurner válasza 8nemesis8 (#4895) üzenetére


MrTurner
csendes tag

idén jól meg kéne őket nyaggatni, mondjuk kollektívan. És akkor talán jövőre már indulna. A tanárokat pedig ösztönözhetnék jobb fizukkal :)

(#4897) SirDave


SirDave
újonc

POKER - Sziasztok!!! Lehet rossz helyen keresgélek de azért megpróbálom... Nincs itt véletlenül valaki aki szokott pokerezni? Valami kisebb társaságot keresek akik gyakran összejárnak játszani egyet. Van itt ilyen? Ha van, mindenképp vegyen fel msn-en: sirdave@yelloo.hu :) köszi - POKER

(#4898) 8nemesis8 válasza MrTurner (#4896) üzenetére


8nemesis8
veterán

Igazából nem értem hol az akadály.
Eddig volt egyetemi képzés műszaki infóból, ez volt az elődje, most mérnök inf.
Elvileg a tanárok megvannak hozzá, még most is vannak akik osztatlanba tanulnak, azt megértem, hogy már nem éri meg, pár embernek tartani az órákat és ugye fizetni a profokat.

(#4899) unbekannt


unbekannt
csendes tag

A segítségeteket szeretném kérni, köszi esszémhez kellene vmi anyag, + mondjuk az órai anyaghoz is jól jönne vmi input :D szóval ha vki tudna jegyzetet, könyvet, vagy vmi kiindulási pontot (lehetőség szerint magyart, mert az angol tudásom nem túl erős.. :S) az légyszi írjon :) köszi :) a témám egyébként: a pontos összeadás (accurate summation) példákon összevetése a hagyományos módszerrel
ja igen, az Intlabbal kapcsolatos az esszé :D

[ Szerkesztve ]

(#4900) snow.man


snow.man
csendes tag

Nem tudja valaki, hogy ha vissza szeretnék vinni a TIK-be egy kikölcsönzött könyvet, akkor kell hozzá a kölcsönzési papír is, amit kölcsönzéskor adtak? Csak mert az sikeresen kidobtam szerintem. Már olyan rég kölcsönöztem a TIK-ből, hogy nem is emlékszem, hogy a visszaadás hogy is működik pontosan...

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  SZTE Infósok topicja
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.