Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) Foremi válasza boborján2 (#896) üzenetére


Foremi
tag

"A csatorna így hogyan értékesíti a reklámidőt?"
Szintén ez fogott meg engem is... Ha kivennék a visszanézhető műsor lehetőséget, nem kérdés, hogy lemondanám a szolgáltatást, illetve keresnék alternatívát, pl. streamingre fizetnék elő ennek a szolgáltatásnak az árából. Jelenleg 3900 Ft-ot fizetek havonta, ebből kapnak részarányosan valamit a csatornák is. Ha lemondanám, akkor a semmiből nem kapnának semmit.
Mi a nagyobb veszteség? Ha fizetek érte, de cserébe elvárom, hogy akkor nézhessek meg adott műsort, amikor nekem jó? Vagy ha nem fizetek? Mert már most nagyságrendekkel kevesebben és kevesebbet néznek TV-t, pont a streaming miatt, ez pedig a jövőben még inkább így lesz. A streaming jobb, mint az élő TV, mert azt nézek benne és akkor, amit és amikor én szeretnék. A TV szolgáltatáson keresztül visszanézhető műsorok pont ezt a hátrányt kompenzálják, ezáltal TV-nél sem vagyok időhöz kötve. Ha kivennék a felvételeket, a TV árából inkább választanék egy streaminget, bár ez egy elég ésszerűtlen döntés lenne, amit aligha mernek meglépni (ezzel rengeteg előfizetőt buknának).

(#902) zelikocc válasza kis.zsolt (#900) üzenetére


zelikocc
senior tag

Vagy: adott kereskedelmi csatornán nem lehet visszatekerni a műsort, mint ahogyan most is.
Így akit nem érdekel amúgy az RTL és TV2 csoport, annak nem kell feleslegesen többet fizetnie.

[ Szerkesztve ]

(#903) mzso válasza boborján2 (#896) üzenetére


mzso
veterán

Tényleg csak a Telekomnál van multicast? Elég gáz, TV műsort nem multicast-ben küldeni teljesen abszurd...

(#904) mzso


mzso
veterán

Másnak is döblődött mostanában a Sweet? Az imént nem töltődött be a weboldalon, megakadt. Kétszer ráfrissítettem, utána lett jó. Pár nappal korábban is volt ilyen. De akkor néztem és megakadt. Utána percekig nem lehetett TV-zni.

(#905) boborján2 válasza mzso (#903) üzenetére


boborján2
tag

Igen ott van csak multicast.

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#906) vampire17 válasza boborján2 (#905) üzenetére


vampire17
addikt

En ugy tudom, a Voda is multicastot hasznal.

#903mzso

Sajnos a multicastnak megvannak a hatulutoi... Ami miatt az unicast jobb. Persze annak meg mas gondja van.

(#907) kis.zsolt válasza mzso (#904) üzenetére


kis.zsolt
tag

Hazudnék, ha azt írnám, hogy 100%-os a Sweet mostanában, de mióta a régi gagyi mobilnet helyett Giganet megy, azóta 99% os a hibamentesség. Ami hiba van, az is legfeljebb fél másodpercestől max 2-3 mp-es karikázásban nyilvánul meg, heti 1-2 alkalommal, random csatornákon. Szerintem ez nem is olyan vészes, legalábbis nem szedek Xanaxot miatta.
Az is igaz, hogy én a WebOS tévén nézem, nagyon ritka, hogy egyéb okos eszközön, vagy PC-n nyitnám meg.

Ne kérdezd: LEGÁLIS!!!

(#908) mcll


mcll
senior tag

Kocsiba be akartam állítani a Sweet-et, de nem sikerült. Android 10 van az eszközön, feltelepül szépen, de ha be akarok lépni, vagy csak regsiztrálni akarok, a login megadása után annyit dob ki csak "Túl sok kísérlet, próbáld újra később". Szóval itt vmi bug van. Ha valaki kapcsolatban áll a fejlesztőkkel, szóljon már nekik pls.

"Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

(#909) seger válasza mcll (#908) üzenetére


seger
addikt

Root-olt készülék?

(#910) mcll válasza seger (#909) üzenetére


mcll
senior tag

nem.

"Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

(#911) mzso válasza vampire17 (#906) üzenetére


mzso
veterán

Ebben az esetben mégis mi?

(#912) Bl.Gyo. válasza kis.zsolt (#907) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Én ezektől a no signal szín csíkoktól szedek xanaxot lassan, ami tv nézés közben hopp csakúgy beugrik azt ki tudja meddig kell azt néznem.

(#913) vampire17 válasza mzso (#911) üzenetére


vampire17
addikt

Pl esetemben pppoe passthrough használok. Azzal nem megy a multicast.

(#914) mzso


mzso
veterán

Az normális, hogy a Viasat Nature-ön nincs eredeti hangsáv? A 4IG-nél van.

(#915) Foremi válasza mzso (#914) üzenetére


Foremi
tag

Ez szolgáltató függő, hogy mely csatornáknál van több/eredeti hangsáv. A Sweet TV-nél azt is észrevettem, hogy egyes csatornáknál csak élő műsornál van több hangsáv, más csatornáknál viszont a felvételeknél is elérhető. Lehet megállapodás kérdése ez is a tartalom szolgáltatóval, mint az, hogy melyik csatornáknál engedélyezett a felvétel, meg egyes műsorokat nem közvetíthetnek.

(#916) mzso válasza Foremi (#915) üzenetére


mzso
veterán

Most a BBC Earth-öt néztem, erre menet közben eltűnt az angol hangsáv, és visszatekerve sincs...

Hát ennek a szolgáltatásnak még van jó sok területen fejlődni valója...

(#917) szaboi6512 válasza mzso (#916) üzenetére


szaboi6512
őstag

Pc-n van mindkét hangsáv....

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#918) FR33


FR33
aktív tag

Sziasztok! Visszanezheto a sweeten pl. RTL, stb?

(#919) szaboi6512 válasza FR33 (#918) üzenetére


szaboi6512
őstag

Az RTL az pont nem....

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#920) FR33 válasza szaboi6512 (#919) üzenetére


FR33
aktív tag

Köszönöm!

(#921) mzso válasza szaboi6512 (#917) üzenetére


mzso
veterán

Már nekem is. Vagy kliens hiba, vagy ideiglenesen hiányzott.

(#922) cigam


cigam
félisten

Elromlott a TV-m, így most élesben megy a teszt. Ha kirakom teljes képernyőre, nem tűnik el az egér (egy idő után sem).
Ez nálatok is ilyen, vagy böngésző függő?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#923) mQWeXgsf válasza cigam (#922) üzenetére


mQWeXgsf
aktív tag

Nálam eltűnik (LG webos, PC Firefox, android TV), ha nálad nem akkor húzd a jobb alsó sarokba :)

(#924) panizzi válasza cigam (#922) üzenetére


panizzi
aktív tag

krómon eltűnik rendben

no limit

(#925) kis.zsolt válasza mQWeXgsf (#923) üzenetére


kis.zsolt
tag

+1
Nekem semmilyen platformon nem marad ott az egérkurzor. Pár mp után köddé válik, és ha újra megmozgatom az egeret, vagy a távirányítót, csak akkor jelenik meg ismét.

Ne kérdezd: LEGÁLIS!!!

(#926) cigam


cigam
félisten

Köszi! Akkor nálam nem stimmel vmi.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#927) boborján2


boborján2
tag

Epic drama csatornán elég vicces most a kép :(((

(Android tv)

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#928) zdehima


zdehima
újonc

Sziasztok,

Szlovákiában élek.
tudná-e valaki, nekem egy "magyar Sweet.tv" fiókot regisztrálni?

(#929) 1stVikman válasza zdehima (#928) üzenetére


1stVikman
senior tag

Szia!
Ha még nem csinálta meg senki, akkor keress meg privát üzenetben és segítek. ;)

(#930) xido


xido
csendes tag

Mi van olyankor..ha regisztráltam,kipróbáltam,az ingyenes időszak alatt le is mondtam,ha belépek appon vagy neten,folyton csipog,hogy inaktiv,előfizetést folytatni kéne..és mégis bejön minden adó..vagy legalábbis 98%-a...minden offos,nincs titkos elfelejtett folyamatban lévő előfizetés..

(#931) pourri válasza xido (#930) üzenetére


pourri
aktív tag

A következő esedékes napig mikor számláztak volna, odáig még megmarad az előfizetés.

[ Szerkesztve ]

(#932) Foremi


Foremi
tag

Néztem a csatornalistát, bővült tematikus felsorolással is. Van benne egy prémium TV-csatornák kategória is, ebben a Fireplace 4K és Aquarium 4K szerepelnek (ha valakinek nem ismerős, az egyikben egész nap egy tűz ég, a másikban pedig egy akvárium van). Ez a kettő prémium. :)
Erről a Vissza a jövőbe trillógia 2. része jut eszembe, amiben volt egy tájkép csatorna, ami egész nap "megnyugtató tájképeket" sugárzott. A film készítői ezt 1985-ben viccnek szánták, bár a jelek szerint volt némi selytésük, mert mára már valóság lett a dolog.

(#933) cigam válasza Foremi (#932) üzenetére


cigam
félisten

Valószínű a 4k miatt lett "prémium". Amúgy ez nem újdonság, még a Vodafone előtti időkben, már a UPC-nél is volt évszaknak megfelelő csatorna. Most egy őszi lombhullató erdős parkot mutatnak madárcsiripeléssel a 22-es csatornán.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#934) mcll válasza Foremi (#932) üzenetére


mcll
senior tag

Az a két csatorna már jóideje ott van a listában, nem újdonság.

"Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

(#935) Foremi válasza mcll (#934) üzenetére


Foremi
tag

Tudom, hogy benne volt eddig is, csak a prémium TV-csatorna besorolást furcsálom.

(#937) vampire17 válasza #32839680 (#936) üzenetére


vampire17
addikt

nem lehet, mert multicast minden szolgaltato. Azt meg nem fogja wifire kirakni.

(#938) Foremi válasza #32839680 (#936) üzenetére


Foremi
tag

Láttam egy külföldi videót, amiben egy Sweet TV-s Android TV BOX-ot mutattak be. Nem tudok róla, hogy Magyarországon kapható-e jelenleg ez a készülék, de ha külföldön népszerű lesz, szerintem előbb vagy utóbb hozzánk is megérkezik.
Egyébként számtalan oldalról vehetsz számtalan típúsú Android TV BOX-ot. Árban 10-15.000 Ft-nál kezdődik. Gondolom ezek alkalmasak a Sweet TV-re, bár még nem próbáltam.
Én is gondolkozom egy ilyen TV BOX vásárlásán, ha előnyös árban lenne, inkább a Sweet TV sajátját választanám, mivel akkor biztos lehetnék abban, hogy működni fog vele ez a szolgáltatás.

(#939) zelikocc válasza Foremi (#938) üzenetére


zelikocc
senior tag

Xiaomi Mi Box S
Első generáció Android TV (ez van nekem) a második generáció már Google TV.
Jól működik vele a sweet TV.
Feltéve hogy borzalmasan kínosan lassú maga a rendszer, legalábbis Apple TV mellett használva borzalom. Iszonyat hosszú idő és sok lagg mire bekapcsol és feláll a rendszer, de ha egyszer sikerül elindítania a sweet tv appot akkor az már viszont működik pörgősen.
Szerencsére csak másodlagos eszközként van használva a konyhában egy kisebb TV-n.

(#940) zelikocc válasza #32839680 (#936) üzenetére


zelikocc
senior tag

Azért nem fogják engedni WiFi-n, mert az egy szűk keresztmetszet tud lenni helytől függően és bármi tudja interferálni. Lehetetlen megjósolni hogy milyen lesz a WiFi minősége Marika néni hálószobájában. Éppen ezért nem is tudnak garantálni rá semmit sem. Ezért marad a kábel (nagyon helyesen). Nálam is kábelen van minden helyhezközött eszköz, még a laptop is ha le kell tölteni valamit, pedig fullos WiFi 6-os 5 GHz-es lefedettséget csináltam az egész házra és udvarra is.

(#941) Akelaus válasza zelikocc (#939) üzenetére


Akelaus
senior tag

Nekem a 2. Gen van, azon szerencsére nincsenek kínok.
Bekapcsolom, lemegy a Google animáció, és ahogy látni a Sweet tv "ikont" már indítom is. Magában az alkalmazásban sincs ezen a cuccon semmi döcögés.

(#942) patex1983 válasza Foremi (#938) üzenetére


patex1983
őstag

Mi az, hogy sweet.tv-s box?
A sweet.tv egy internetes kapcsolaton keresztül használható szolgáltatás, amit minden olyan eszközön elérsz, aminek van internetkapcsolata.... Igen, még egy mezei böngészőből is normálisan működik, akár mobiltelefonon is.
Nem kell hozzá semmilyen dedikált készülék, vagy varázs -hardver, amin "biztosan" megy.
Amit te láttál az maximum egy kínai médialejátszó, amire előre telepítették a sweet.tv apk-t.... Legalábbis mást nem nagyon tudok elképzelni.

X

(#943) zdehima válasza patex1983 (#942) üzenetére


zdehima
újonc

(#944) 4Grider válasza zdehima (#943) üzenetére


4Grider
nagyúr

Igen, ez egy kínai médialejátszó, amin előre telepítették a sweet tv appját...

(#945) boborján2 válasza vampire17 (#937) üzenetére


boborján2
tag

Tévedés.
Jelenleg a trékom iptv és telekom tv ami multicast.
Voda OTT , directnow OTT , sweet OTT.

Nem mellesleg a trékom egyes HGW-in , a multicast stream is mehet wifin. (illetve mehetett, mert mára lehet hogy letiltották)

[ Szerkesztve ]

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#946) vampire17 válasza boborján2 (#945) üzenetére


vampire17
addikt

direct-now meg sweet nem szolgaltato, nyilvan nem adhat multikastot. Minn is adna? :) (mi szolgaltatokrol beszeltunk)

Voda pedig multicastot hasznal a set-top-boxainal. lasd: [link]

Az élő tévé multicast.
Kivéve néhány ügyfélnek, akinek valamiért átállították unicastra. Az unicast módúra állított ügyfél simán más internetről is tudta használni. A hwsw tesztelős embere is ilyet kapott.
Anno a boxok bevezhetésekori hírek kommentjei közt rengeteg beszélgetés volt ezekről.

Ahogy irja, lehet olyan spec. eset, hogy te kerheted az unicastot (mert pl PPPoE Passthrought hasznalsz, vagy gondod van az IGMP snoopingal) de az "out of the box" config a multicast.

Multicast wifin?? azert az meredek. Jobb is hogy letiltottak... Nekem volt hogy veletlenul kiment multicast wifire, ESP alapu IoT eszkozeim lehaltak tole egy az egyben...

[ Szerkesztve ]

(#947) boborján2 válasza vampire17 (#946) üzenetére


boborján2
tag

Értem , azért multicast mert valaki azt írta egy másik fórumon :F

Nem halt le a wifi ,mert valahogy a sagem hgw megoldotta ,hogy csak a box lássa a multicast csomagokat.

A voda nálam pl alapból nemmlehet multicast, mivel telekom koaxon vagyok.
Sőt amennyire én tudom a voda tv DVB-C vagy OTT.
Az OTT pedig nem multicast.

[ Szerkesztve ]

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#948) vampire17 válasza boborján2 (#947) üzenetére


vampire17
addikt

Nem, nem azért mert más ezt írta, hanem mert ebben a szakmában dolgozom 😊 a hup ot azért linkeltem, mert gondoltam ha más is mondja nem csak én akkor "elhiszed" 😊

A voda ettől függetlenül speciális, mert régi UPC területen koaxon ad valóban dvb-c-t, Telekom területen multicastot. Spec. Esetekben, lasd hup fórum, lehet unicast is. Fontos megjegyezni, hogy a visszajátszás, videótar viszont unicast, ezért van hogy ahhoz még koax mellett is kell a "rendes" internet.

(#949) xabolcsy


xabolcsy
aktív tag

Sziasztok elő szeretnék fizetni, nem tud valaki promó kódot?
Vagy most, hogy lenne a legolcsóbb?

(#950) zelikocc válasza xabolcsy (#949) üzenetére


zelikocc
senior tag

Nézd meg a kuf.hu -t, én most veszek éves előfizetést rá.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.