Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) patex1983 válasza cigam (#850) üzenetére


patex1983
őstag

Ha felvetted a kedvencek közé a csatornát, átnavigálsz rá, megnyomod a 'balra' gombot és át tudod helyezni a kedvencek csatornalistában az adott adót.

X

(#852) cigam válasza patex1983 (#851) üzenetére


cigam
félisten

Köszi!
---
Visszajátszásnál nem jegyzi meg hol tartottam. :(

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#853) patex1983 válasza cigam (#852) üzenetére


patex1983
őstag

Olyat nem tud.

X

(#854) leveskocka01 válasza 1stVikman (#840) üzenetére


leveskocka01
újonc

Igen igen! Én is észrevettem ezt a problémát + azt még nem tudom észrevetted e, de full angol a menü és az én esetembe csak oroszra tudnám változtatni.

(#855) kis.zsolt


kis.zsolt
tag

Nos, a mai nappal megszúnt a gagyi Vodamobilos netem, helyette gigabites Té-net lett.
Hogy is mondjam finomkodva.... kibebaxottk_rvayó lett minden csatorna a sweet.tv-n. Várok még 1-2 hetet, de most teljesen 100-as minden. Remélem így is marad.

Ne kérdezd: LEGÁLIS!!!

(#856) mcll válasza kis.zsolt (#855) üzenetére


mcll
senior tag

Hát a vodamobil netnál nem is csoda hogy ultraxar volt minden. A Sweet app is úgy működik mint a többi ilyen app, hogyha alacsony sebességű, vagy gyenge netet érzékel akkor a felbontást aszerint csökkenti, így nemhogy HD nem lesz de még SD sem, hanem az alatt valahol. Vagy szaggat, laggol stb.

"Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

(#857) kis.zsolt válasza mcll (#856) üzenetére


kis.zsolt
tag

Ez így igaz... de: majdnem mindig fullhd adás jött. Alig volt bajom a minőséggel.

Ne kérdezd: LEGÁLIS!!!

(#858) cigam válasza mcll (#856) üzenetére


cigam
félisten

Ez fura, mert nekem kábeles internettel is szakadozik. Megy egy ideig (1-2 óra?) aztán csökkenti a felbontást, végül elkezd akadozni. Mintha folyamatosan csökkentené valami a sávszélességet, míg élvezhetetlenné válik.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#859) zelikocc válasza szaboi6512 (#846) üzenetére


zelikocc
senior tag

De akkor mi értelme a csatornának benne lennie a kínálatban? Akkor vegyék ki, ha még egy így jártam anyátokkal sem nézhető rajta.
A TV2 meg kenje a hajára a sz.rját. Remélem lesz majd idő amikor vissza nyal a fagyi nekik. Az online TV a jövő.

(#860) urgoz


urgoz
tag

A Viasat 3-on megint iszonyat el van csúszva a hang, de úgy nézem, hogy az m1-en is egy kissé. Úgy látszik, hogy a széteső kép már nem trendi, most ez lesz az új nyavalya.

[ Szerkesztve ]

(#861) mcll válasza urgoz (#860) üzenetére


mcll
senior tag

Nálam minden rendben, sehol sem látok elcsúszást, Viasat 3 is ok.
Szerk: Helyesbítek, rossz helyen néztem, nem a Sweet-ben, sorry. Szóval tényleg baromi nagy az elcsúszás. De ezek szerint ez a Sweet hibája, mert máshol rendben van.

[ Szerkesztve ]

"Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

(#862) Foremi válasza zelikocc (#859) üzenetére


Foremi
tag

Vannak műsorok, amiknek engedik a közvetítését, de ez így fél vagy negyed csatornák csak. Az egy (meg)érthető dolog, hogy nem mindegyik csatorna jogtulajdonosa engedélyezi a felvételt, illetve az adások vissza nézését. Az élő műsort viszont nem értem, hogy "normál" TV előfizetéssel lehet, onlineval nem, pedig ahogy mondod ez a jövő. Internetre sokan előfizetnek, egyre többen vesznek okos TV-t vagy TV okosítót, így viszont nem szükséges hagyományos kábel TV-re előfizetni, így aki megfelelő eszközzel rendelkezik, több TV szolgáltató között választhat. Nem az adás közvetítését kellene korlátozni, hanem a képernyő felvételt (akár csatornánként is megoldható lenne ez technikailag). Bár aki nagyon akarja, így is tudja rögzíteni hagyományos TV-ről.
Egyébként én nem TV készüléken nézem, hanem mobil eszközökön. Továbbá nagyrészt nem élő TV műsort, hanem felvételeket. Nálam egy olyan TV szolgáltatás nem is lenne életképes, amiben nincsenek visszanézhető műsorok.
Nálunk ami gáz, hogy két TV előfizetést kell(et) vennünk, hogy mindenki tudja nézni. A Telekomnál van a TV, internet és telefon, de korlátozott az egyszerre nézhető eszközök száma (egy TV és 2 TV GO), tehát egy előfizetéssel hárman nézhetjük. Viszont mindenki mobil eszközön nézné inkább, a nagy TV-t jóformán csak a nagymama nézi. Így a két párhuzamosan nézhető adás kevés ötünkre. Ezért fizetünk a Sweet TV-re is elő, persze így két felé fizetünk ugyanazért a szolgáltatásért, de mindenki tudja párhuzamosan nézni.

(#863) mcll válasza Foremi (#862) üzenetére


mcll
senior tag

Ez nem azért van mert nem engedi felvenni a jogtulajdonos. Regionális jogokkal rendelkezik, és emiatt van letiltva egyes műsor. Mivel neten keresztüli streamről van szó, így azt konkrétan a Föld bármely pontján lehetne nézni. Na emiatt van ez a korlátozás.

"Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

(#864) cigam válasza mcll (#863) üzenetére


cigam
félisten

A régiókorlátozás műszakilag simán megoldható.
A TV2 play-en se nézhető?!

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#865) vampire17 válasza Foremi (#862) üzenetére


vampire17
addikt

ma valami valtozott... minden TV2 erdekeltsegu csatorna elerheto volt egesz este... nem tudom h ez hiba, vagy tenyleg valtozas van... Ha lesz hiv. info, majd leirom.

(#866) mcll válasza vampire17 (#865) üzenetére


mcll
senior tag

Igaz, most is megy mindegyik TV2 érdekeltségű korlátozás nélkül.

"Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

(#867) pkaresz


pkaresz
senior tag

Ez szuper!
Ha hazérek megnézem! :-)
Kössz!

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#868) cigam


cigam
félisten

A hang csúszás nem csak a Viasat3-on van. Visszanéztem volna az AXN-en későeste kezdődő "Almanach projekt"et, de súlyos másodpercekre eltávolodik a kép és a hang.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#869) Gtaati


Gtaati
őstag

Helló Mindenki!

Érdeklődni szeretnék, hogy az működhet-e, hogy itthon Magyarországon előfizetünk a sweet tv-re és ezt laptopon böngészőből Ausztriában és Németországban ottani ip címről vpn minden egyéb plusz nélkül lehetne-e használni? Köszönöm szépen! :R

(#870) urgoz válasza vampire17 (#865) üzenetére


urgoz
tag

Tv2 Séf most korlátozva van.

(#871) seger válasza Gtaati (#869) üzenetére


seger
addikt

Olvass vissza egy kicsit. Pont volt szó róla. Ott azt írták, hogy magyar ip-ről legyen a regisztráció, utána menni fog. Ez az infó nekem is csak innen van :) tapasztalatom nincs

(#872) 1stVikman válasza Gtaati (#869) üzenetére


1stVikman
senior tag

Röviden : igen.
Hosszabban [link].
Személyes tapasztalat alapján is csak megerősíteni tudom. M.o.-i regisztráció, külföldi felhasználás, mennek a magyar nyelvű csatornák.
Ellenben a videókölcsönző hangjai / feliratai az internetszolgáltató ország nyelvén lesz+ angolul.

#854 leveskocka01
Nálam philips android tv-n magyar a menü, igaz vpn-nel telepítettem az alkalmazást. Ha nyelvet akarnék váltani, akkor csak angol, szlovák, cseh a választék, ezért nem bántom. :DDD
Viszont most kipróbáltam, ha vpn-nel magyar ip-ről indítom az alkalmazást, akkor angol és magyar a választék.

[ Szerkesztve ]

(#873) Gtaati


Gtaati
őstag

Köszönöm szépen a válaszokat! :R

(#875) vampire17 válasza Peti981218 (#874) üzenetére


vampire17
addikt

meg ha nem is kell masra csak TV, en akkor is inkabb google certeset vennek, pl: [link]

(#876) eFeMeR74 válasza Peti981218 (#874) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

emag box Droid 4.4 1 gb ram hát én nem tudom. Nálam biztos nem játszana még ha csak a tvre kell akkor sem.
Pie9 és felette, ha nem akarsz szivni vele.
Szerintem A4.4 nem is futna a sweet.

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#877) vampire17 válasza Peti981218 (#874) üzenetére


vampire17
addikt

(#878) leveskocka01 válasza 1stVikman (#872) üzenetére


leveskocka01
újonc

Hát remélem azért majd ez ki lesz javítva és megnyílik nekünk is a filmszolgáltatás.

(#879) CP111


CP111
tag

Ekkora sz@rt!!!
Mostanában sokszor sok csatornánál elmegy a magyar hang!!! :W
Dobom a Sweetet! Ez nekem így nem fér bele! Plusz, sok adás nem érhető el mert a jogtulaj nem engedi. :W

Infláció mögé bújtatott vagyonelkobzás folyik a világban!

(#880) seger válasza CP111 (#879) üzenetére


seger
addikt

Ha találsz jobbat, megoszthatod velünk

(#881) vampire17 válasza seger (#880) üzenetére


vampire17
addikt

na igen... nincs alternativa.. (legalabbis nekem)

(#882) RoSSo3 válasza vampire17 (#881) üzenetére


RoSSo3
senior tag

Nálam eddig az IttOttTV bejött!

(#883) vampire17 válasza RoSSo3 (#882) üzenetére


vampire17
addikt

Nem működik Google Tv-n

(#884) seger válasza RoSSo3 (#882) üzenetére


seger
addikt

Van nekem is, mert van egy régi samsung tv, amin nincs sweet alkalmazás

(#885) RoSSo3 válasza vampire17 (#883) üzenetére


RoSSo3
senior tag

Én egy Samsung Smart TV-n használom, de hamarosan kellene keresnem egy "okosítót" egy régebbi tv-hez. Ez egyelőre folyamatban van. Az oldalukon elvileg van infó, hogy milyen a megfelelő eszköz.

(#886) kis.zsolt válasza CP111 (#879) üzenetére


kis.zsolt
tag

Megértelek, én is alkalmanként szórtam az átkot, de nálam most már pont fordított a helyzet.
Igaz, szolgáltatót váltottam jobb sávszélességűre, de problémásabbra (korábban sok negatív jelzés volt a Telekomos Sweet-tel kapcsolatban a teszter csoportban).
Most sokkal többet tévézek a sweet-en, pontosan azért, hogy lássam mi az ábra. Bár csak a kedvenc csatornáimról nyilatkozhatok, de azt kell mondjam, 99%-os a "rendelkezésreállás", azaz vannak apró karikázások mondjuk hetente 1x, 2x pont azon a csatornán, ahol nézem, de később belenézve a router LOG-ba (Unifi UDM-SE, saját Telekom kütyü Bridge módban), a szolgáltató, tehát a Telekom jelkimaradása okozta a karikázást és nem a Sweet.
A tesztelői csoportban is kérik alkalmanként a fejlesztők, hogy a hibajelzés előtt győződjünk meg arról, hogy jó-e az internetkapcsolat, és csináljunk egy speedtesztet.
Ugyanakkor el kell ismerjem: a hang "elmenése" bizony nem sávszélesség vagy internet szolgáltatói hiba. Ezt tényleg nehéz megfogni, közhellyel élve: nem tudni hol van a kutya elásva.
Ha visszaolvasod a bejegyzéseimet a sweetről, én is írtam már jót és rosszat is, nagyon hullámzóan, de az elmúlt pár hónapban szerintem igencsak rendbe rakták a dolgaikat. Nálam Telekom optikán (Borsodban) nagyon kevés a hiba, de még a régi rossz Vodás mobilneten sem voltak már annyira nagy bajok, leszámítva, hogy alapból sokszor SD-re állt be a rendszer, mert annyira gyér volt a streamhez a sávszélesség.
A jogtulajos dolog pedig nem a sweet hibája. Szerencsémre pont azokat a csatornákat blokkolom, melyek "jogtulajdonososak", ergo nekem ez a rész éppen hogy haszon.
És én is csak azt tudom mondani: egyelőre nincs jobb a piacon.

[ Szerkesztve ]

Ne kérdezd: LEGÁLIS!!!

(#887) panizzi


panizzi
aktív tag

Egyelőre nálam bevállt (csak sportot nézek)

no limit

(#888) Danecay válasza panizzi (#887) üzenetére


Danecay
őstag

A jogtulajdonos kérésére cenzúrázott tartalommal kapcsolatban, azt a választ kaptam a KÜF FB csoport chat-jén keresztül, idézem

"Online tv adók most írnak alá uj szerződést a tv2 cégcsoporttal utána ez minden online tv esetén megszűnik"

Kértem, de nem kaptam megerősítést, hogy jól értelmezem a leírtakat! Tehát jól értelmezem, hogy az új szerződések aláírása után, a korlátozások fognak megszűnni, vagy netán a korlátozások megkerülésének lehetősége (pl. Yettel TV) szűnik meg, mert nem mindegy? Azt is kérdeztem ,hogy erre mikortól lehet számítani, de egyelőre ez is válasz nélkül maradt.

(#889) urgoz


urgoz
tag

A mai Liverpool meccs is tiltva volt. Ha már a Spílerek nem mehetnek, legalább ezt adhatták volna. Mindig tv-n kódolatlan, tehát végképp érthetetlen bármit tiltani a TV2-n.

(#891) kis.zsolt válasza urgoz (#889) üzenetére


kis.zsolt
tag

Igen, nálam is a MindigTV a redundáns műsor szolgáltató, igaz alapból nagyon szűkös kerettel - de legalább ingyen.

Ne kérdezd: LEGÁLIS!!!

(#892) urgoz válasza kis.zsolt (#891) üzenetére


urgoz
tag

Én is ott néztem végül.
De nem értem a logikát. Nyilván promóciós céllal rakták át ezt az egy meccset a TV2-re a Spílerről, aztán meg online letiltják, miközben földi sugárzással bárki kódolatlanul nézheti. Ez az egész történet teljesen érthetetlen számomra a TV2 szempontjából.
Amúgy meg az OTT szolgáltatók helyében én jól kiszúrnék velük, és közzétenném a saját nézettségi méréseimet. Ami ugye percre és nézőszámra leosztva is pontosan mérhető. Nyilván a tiltogató TV2 a béka segge alatt szerepelne, hiszen senki se nézi a kék képernyőt.

[ Szerkesztve ]

(#893) Foremi válasza Danecay (#888) üzenetére


Foremi
tag

Remélhetőleg a korlátozások szűnnek meg. Nem hiszem, hogy ez a csatornáknak is jó, mivel egyre többen fizetnek elő online TV-re. Sokan vannak, akik kábel TV helyett inkább ezt választják. Ha van internet, nem kell a TV-t külön beköttetni, elég csak megrendelni, okos TV esetén telepíteni és már működik is. Továbbá visszanézhető műsorok is vannak benne, ez nem minden kábel TV szolgáltatónál van.

Én azt mondom, hogy ma már az is elég erős korlátozás, ha egy csatorna műsorai nem nézhetőek vissza. A hagyományos TV egyre inkább kezd háttérbe szorúlni a streaming mellet, ezért a fő cél az életben maradás. A TV a streaming mellett csak akkor maradhat életképes, ha egy számomra érdekes műsort akkor nézhetek meg, amikor nekem jó. Ha pedig egy TV csatorna ezzel nem ért egyet, akkor én mint néző másikat fogok választani, van bőven miből. :)

(#894) Dave1984 válasza Foremi (#893) üzenetére


Dave1984
őstag

Minden szavaddal egyet értek :R

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#895) zelikocc válasza Foremi (#893) üzenetére


zelikocc
senior tag

Így van.
És az sem elhanyagolható szempont, hogy nem kell kábelezgetni és nem kell külön set-top boxos hülyeség mint a Telekomnál, hanem natívan futhat a TV-den az app.
Ez a jövő.

A DIGI - Vodafone is valószínűleg ilyen OTT technológiát fog bevezetni a nem túl távoli jövőben. Albániában már elindult az új platformuk a ONE TV.

(#896) boborján2 válasza Foremi (#893) üzenetére


boborján2
tag

TV a streaming mellett csak akkor maradhat életképes, ha egy számomra érdekes műsort akkor nézhetek meg, amikor nekem jó.

Nagyjából egyetértek. Itt csak az a probléma, hogy a csatorna így hogyan értékesíti a reklámidőt?
Valszeg abból nem tudja magát egyik sem fenntartani, amit a szolgáltatótól beszed havonta.
(Más kérdés, hogy ma már egyes csatornákon gusztustalanul sok a reklám)

@zelikocc
A trékom otthoni tv nem véletlenül IPTV és nem OTT még ma sem.
Iptv (multicast) -n csak egyszer kell minden csatit kitolni a saját "belső" hálózatára és jónapot.
Aki jogosult becsatlakozhat , és ez szerver oldalon sokkal költség hatékonyabbá teszi az egész rendszert.

Trékom tv-t ha bekapcsolva hagyom , az garantálom ,hogy a végtelenségig képes akadás nélkül működni, amíg van net kapcsolat.

Bármilyen másik OTT viszont bele hibázgat néha a streambe. Néha nagyon keveset , néha többet, mert nincs multicast és itt mindenkit egyenként kell kiszolgálni.
+ ha hiba van , akkor gondolj csak bele szolgáltató szempontból melyiket milyen managelni , javítani.

a; random eszközön , random oprendszeren (annak random verzióján) amelybe random belepiszkálhatott a user, random internettel hiba van a tv adással

b; saját zárt rendszeren, saját boxon , a saját belső hálózaton hiba van a tv adással.

Én is azt kívánom ,hogy legyen egy tv app és kész , de ha szolgáltató lennék , az a; opció csalán lenne a se....ben az tuti.

[ Szerkesztve ]

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#897) boborján2 válasza boborján2 (#896) üzenetére


boborján2
tag

SZERK:

A trékom stabilitását természetesen a régi wince alapú boxra értem. A droid boxuk köztudottan egy szoftveresen félregányolt valami, ami mindenre jó ,csak a saját tv adásolra nem :)

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#898) zelikocc válasza boborján2 (#896) üzenetére


zelikocc
senior tag

Érthető amit mondasz, én is tisztában vagyok vele, de akkor találjon ki a T valamit arra, hogy lehessen használni saját eszközzel és ne kelljen a bugyuta okos boxuk hozzá, mert a falra mászok a boxos TV-től, főleg hogy nagyon megutáltam az androidos boxokat, mióta Apple TV-re váltottam (mindenféle apple fanatizmus nélkül). Biztos hogy nem viselnék el mégegy boxot.

Már régebben is agyaltam erről, amikor elkezdett terjedni az IPTV Magyarországon, hogy ott van a TV-ken is ugyanúgy az RJ45 csatlakozó, van okos rendszerük, miért nem csinálnak minden TV-re appot ami kezeli a zárt rendszerű IPTV-t? Sokkal praktikusabb lenne... Aztán jött az OTT technológia és sokkal jobb élményt nyújt, még úgy is hogy nem olyan jó a képminőség

[ Szerkesztve ]

(#899) boborján2 válasza zelikocc (#898) üzenetére


boborján2
tag

Ma már biztosan megoldható lenne ,de valószínüleg nagy benne a hiba lehetőség. Tv gyártó kiad egy firmware-t , az app letérdel az ügyfél máris jogosan kopogtat a kötbérért.

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#900) kis.zsolt válasza boborján2 (#896) üzenetére


kis.zsolt
tag

Egyetértünk, de:
"...a csatorna így hogyan értékesíti a reklámidőt?"

A csatorna számol azzal, hogy "reklámidő vákuum" keletkezik, mert mindenki átugorja azt, így beleépíti az árba ennek hiányát. Emelt áron jut tehát az OTT szolgáltató a visszatekerhető streamhez, majd az OTT szolgáltató ezt a növekményt továbbszámlázza a júzernek.

Ne kérdezd: LEGÁLIS!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.