Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) #48613632 válasza eFeMeR74 (#199) üzenetére


#48613632
törölt tag

Ezt az IP-s dolgot nem biztos, hogy értem. Nem nagyon értek ehhez sajnos.
Ami az OKO VPN-t illeti, feltettem FS-re, de csak egy alap feleületem vanm, amin van egy bazi nagy ON/OFF kapcsoló, meg hogy kapcsolódik e, vagy sem. Semmi beállítás menü. Ezen felül, csak France-hoz tud kapcsolódni .... :DDD
Te amúgy FS-en használod?

(#202) Leki78 válasza eFeMeR74 (#200) üzenetére


Leki78
tag

3900 csak szólok, igen tudjuk. :C

Le szoktál maradni a kedvenc műsorodról a Tv-ben? Ennek ezennel vége! Itt a megoldás: http://tvben.hu/zzepg/zzepg/ajanlas.php?ki=24

(#203) #48613632 válasza #48613632 (#201) üzenetére


#48613632
törölt tag

Jah FS az Firestick, merthogy onnan keveredtem ide, de nyilván akkor nem, vagy nem feltétlen.

(#204) Mano66


Mano66
senior tag

Nincs IPTV-m csak műholdas. Ahhoz tudom hasonlítani. De ez a HD minőség ott az SD-nek felel meg. Ritka rossz. Vagy minden szolgáltatónál ilyen az IPTV?

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#205) vampire17 válasza Mano66 (#204) üzenetére


vampire17
addikt

Nem az IPTV-n mint technologian mulik a dolog. Nyilvan a felbontas adott, abban nincs kulonbseg a muholdashoz kepest (1080p)

A problema a bitrata...

A muholdasnal a muhold kuld le egyetlen streamet, amit lenyegeben akarhany ember foghat, nem szamit a muhold savszelessegenek/terheltsegenek a szempontjabol.

IPTVnel ket fajta lehet a musorszoras, Unicast, vagy Multicast. Multicast eseten (ezt hasznalja pl a Telekom) A server felol egy stream jon, es a kozbeeso switchek elvegzik a forgalomiranyitast. (ennel persze komplexebb a dolog, de picit leegyszerusitem). A dolog elonye, hogy kevesbe terhelodik a kozponti server, hatranya, hogy csak "LAN" ban (a szolgaltato szemponthabol, tehal csak a sajat infrastrukturaban) mukodik.

A masik mod az Unicast. Ebben az esetben minden keres ami a serverhez jon, egy sajat kapcsolatot/stream-et hoz letre. Tehat az osszes ember, aki pl a TV2-t nezi, az sajat streamet kap a servertol. Ha tetelezzuk fel, egy stream 2 mbit, akkor ha ketten nezik (ugyanazt) az server oldalrol mar 4 Mbit... es ez igy no, minden egyes uj nezovel.
Elonye az unicastnak, hogy teljesen mindegy honnan nezed, melyik szolgaltatotol, minden infrastrukturaban mukodik. Hatranya nyilvan a fentiek... nagyon nagy a savszel igenye illetve a server erosen terhelt... Magyarul a fentartasa nagyon koltseges.

A sweet unicastot hasznal, termeszetesen (mas nem is tudna, hiszen nem szolgaltato). A Bitratat ezert megprobaljak erosen alacsonyan tartani, a koltsegek miatt.
A megoldas erre foleg az, ha no az elofizetok szama, akkor kenytelenek lesznek az infrastrukturajukat novelni, ami minosegjavulast hoz(hat).
Van mas mod is, (pl kodolas modositasa h264-rol h265/HEVC-re, ez fele savszelen ad ugyanolyan minoseget, mint a h264, de ennek egyeb technika akadalya lehet, pl hogy ok is eleve h264-ben kapjak a streamet, kompatibilitas a kliens eszkozokkel, okosttv-vel bongeszokkel, etc...Mivel a HEVC egy fizetos szabvany, ezert sok eszkoz alapbol nem tudja)

Szoval osszetett a dolog... Jelenleg sok az ingyenes user is, amik lenyegeben "viszik el a savszelt" tehat a sweet most erosen veszteseges modben "uzemel". Nyilvan ez most a beetetesi fazis, ha normalizalodik a helyzet, nekik is tobb budzse lesz arra, hogy noveljek az infrastrukturajuk kapacitasat.

(#206) vampire17


vampire17
addikt

Aki esetleg hasznal Kodi-t, kiprobalhatna, mukodik-e:

Sweet.TV addon:

https://github.com/mbebe/blomqvist/files/10974476/plugin.video.sweettvpl-0.2.zip

(#207) vampire17 válasza vampire17 (#206) üzenetére


vampire17
addikt

tesztelve, hibatlanul mukodik :)

(#208) eFeMeR74 válasza #48613632 (#201) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

Nem telefonon. Meg MI BOXon. Igen sajnos ott csak légegérrel vagy egérrel tudod bal oldalról beusztatni a menűt. Nincs optimalizálva. :(
[kép] [kép] [kép]

[ Szerkesztve ]

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#209) eFeMeR74 válasza Leki78 (#202) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

Ugyes vagy grat jár a taps :C Azért a régi ( 2 hónappal ezelőtti) 1290 és a 3990 ja bocsi 3900 között már jelentős a különbség. Ez a kereslet- kinálat :D

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#210) #48613632 válasza eFeMeR74 (#208) üzenetére


#48613632
törölt tag

Azt hiszem, ezt meg tudnám oldani. Mintha a Sticken lenne ilyen opció ... mindjárt ránézek. Kösz a tippet.

(#211) korfa válasza 1stVikman (#126) üzenetére


korfa
aktív tag

milyen vpnt használsz?

(#212) hedgehog válasza Mano66 (#204) üzenetére


hedgehog
senior tag

Tegnap nézegettem a (régi) Yettel-tv és a Sweet közti különbséget. Érezhetően volt a Yettel, de nem nagyságrendekkel. Az új yettel elvileg ma érkezik hozzám, azzal is megnézem majd.
(a terv az, hogy kihasználom a 3 hónap tesztet a yettelből, és ha addig sem engedélyezik más előfizetés nélkül, akkor marad a sweet, mert a tkom optikát nem fogom lecserélni a mobilnetjükre :D )

-- aka p3d3str1an

(#213) #72010496


#72010496
törölt tag

Rosszabb vagy jobb volt?

(#214) 1stVikman válasza korfa (#211) üzenetére


1stVikman
senior tag

csibVPN-t, abból is még csak a free-t.
Mivel csak a sweet.tv-re kell, nem volt indokolt más, drágább megoldás.

(#215) urgoz


urgoz
tag

Egy bosszantó dolgot vettem észre. Ha VPN-el nézem valamelyik másik ország kínálatát, akkor egy idő után törlődnek a kedvencekbe berakott csatornáim. Gondolom azért, mert ilyenkor kvázi kiürül a kedvencek lista, hiszen a magyar csatornák nem látszanak, és azt menti el.
Talán szerencsésebb is lenne, ha minden eszközön egyénileg lehetne a kedvenceket menteni, mert ami jó nekem, az nem biztos, hogy a gyerekszobába is megfelel.

(#216) hedgehog válasza #72010496 (#213) üzenetére


hedgehog
senior tag

Bár megérkezett az új Yettel TV-s csomag, mint kiderült meg kell várnom míg visszaér hozzájuk az "átvettem" szállítólevél, és csak utána aktiválják az előfizetést (próbáltam a telefonos ügyfélszolgálaton, ők pattintottak le ezzel a szöveggel). Szóval valamikor majd a jövőhéten referálok :)
Egyébként tovább tesztelgetve a Sweetet, nálam teljesen rendben van. 2016-ban vásárolt Philips 7181-en használom, gyors, nem bufferel, működik jól. Alapvetően a minőség is rendben van, néha a nagyon gyors váltásoknál szokott csak bekockásodni, de csak 1-2 másodpercre.

-- aka p3d3str1an

(#217) vampire17 válasza hedgehog (#216) üzenetére


vampire17
addikt

En varnek rola nagyon egy beszamolot a sweet-el osszehasonlitva :) (foleg a bitrara erdekelne)

(#218) Akelaus


Akelaus
senior tag

Én ma koraeste felraktam újra egy Xiaomi boxra.
Adtak 3 filmhez kódot, mondom akkor próba. Kb. 5 percenként állt meg a lejátszás. Oké, jöjjön valami tvcsatorna, ott egy fokkal jobb volt a helyzet.
Most nézem a Paramount Chanelt, hasonló az eredmény mint a film alatt. Ez így elég tré (még)...

HBO max, Skyshowtime, M3 rendben van tehát nem a net vagy a "vas" nem bírja.

[ Szerkesztve ]

(#219) szabonagyur válasza Akelaus (#218) üzenetére


szabonagyur
félisten

Gépen megnyitottam az említett csatornát és semmi gond a lejátszással, vissza is tudtam tekerni az aktuális műsort.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#220) vampire17 válasza Akelaus (#218) üzenetére


vampire17
addikt

Megneztem most en is Google TV-n, nem tapasztalok az emlitett csatornan most bufferelest. Ettul fuggetlen, ez egy letezo problema sok esetben...

Igyekszunk minden ilyet jelenteni, remeljuk, segit a jovoben...

(#221) Akelaus válasza szabonagyur (#219) üzenetére


Akelaus
senior tag

6 után újra megnéztem, minden is rendben volt vele. 🤷‍♂️
Este még a kábeleket is átdugtam a routerben, újraindítás stb..hátha.
Mivel minden más oké volt így elengedtem a dolgot.

(#222) #72010496


#72010496
törölt tag

France 24 Arabic mellett az English változat is HD-re váltott!
A HGTV-s feliratot is kijavíthanák végre HGTV HD-re.
Amúgy így 23 nap tesztelgetés után kijelentem, hogy elégedett vagyok. LGTV-s appon lehetne esetleg még mit javítani. De az andoridos verzió teljesen jó.

[ Szerkesztve ]

(#223) vampire17 válasza #72010496 (#222) üzenetére


vampire17
addikt

Hint: RTL csoport hamarosan...... :K

(#224) hedgehog válasza vampire17 (#217) üzenetére


hedgehog
senior tag

Újabb tapasztalatok:
minőségre kicsit jobb a Yettel, de csatornája válogatja. Ami feltűnő, az a képváltásoknál való bekockásodás, az nem annyira van a Yettelen mint a Sweeten.
Viszont. A Yettel applikációja kritikán aluli. Legalábbis amíg meg nem változtatják azt a hozzáállást, hogy az EPG-ben a műsorra kattintva nem az adás indul el, hanem bejön a műsor adatlapja, és rá kell nyomni a lejátszás gombra, addig pocsék.
A másik, hogy a nem túl fiatal tévémen (lásd fenn) a Sweet appja szép gyors, gond nélkül használható, a Yettel új verziója borzasztóan lassú.

Úgyhogy egyelőre nekem jobb tapasztalataim vannak a Sweettel mint a Yettellel (nem beszélve az árról nemyettelesként).

-- aka p3d3str1an

(#225) zsozsa19


zsozsa19
csendes tag

Üdv! Most ha én előfizetem akkor a filmek továbbra is kölcsönözhetőek és megvásárolhatóak maradnak vagy lehet mindet streamelve nézni? Bocs ha hülye kérdés de ezt nem értem hogy van :R

[ Szerkesztve ]

(#226) 1stVikman válasza hedgehog (#224) üzenetére


1stVikman
senior tag

Mondjuk én örülnék, ha lenne az epg-hez adatlap is. Akár streamet elindítva egy infó menü alul vagy bármi, amire kattintva bejönne a film tartalma, műsor leírása.
Tapasztalat:
Most hétvégén nézve, eddig elég stabil volt. Ugyanaz minden ( tv, internet, vpn).
Persze volt néhányszor karikázás, meg kockásodás, illetve pár másodperces ugrások a filmben, de sokat javult szerintem. Csak így tovább.
Nekem már jövő héten indul a rendes áras hónap, szerintem maradok.

(#227) hedgehog válasza 1stVikman (#226) üzenetére


hedgehog
senior tag

igen, az adatlap nekem is hiányzik.
A yettelről még elfelejtettem megírni a számomra legbosszantóbb dolgot: nem lehet (vagy csak én nem találtam módot rá) sorbarendezni a csatornákat. Vagyis nincs egy "kedvencek" mint a Sweetnél.
Egyébként ma összenéztem a régi Yettelt, a Sweetet és az új Yettelt az M4 csatornán az F1 futam közben... az új Yettelen nem is volt HD az adás. A felbontása szerintem a Sweetnek volt jobb (élesebb volt a kép ha nem volt mozgás), a bitráta a régi Yettelé volt magasabb (kevésbé látszott a tömörítés a gyors mozgásoknál).

Nekem 30-áig tart az ingyenes, de hiába lenne 3 hónap ingyen az új Yettellel, szerintem előfizetek a Sweetre.

-- aka p3d3str1an

(#228) csernak75


csernak75
senior tag

Ma este teszteltem itt néztem a F1-et, azt kel hogy mondjam hogy kicsit talán kisebb a bitráta mint a M4Sport oldalán az 1080P-nek, de cserébe folyamatosabnak tűnt a kép mintha 25/50fps lett volna a különbség!

A 2 óra alatt végig 1080P beállításon ment 1 db megakadás nélkül!
Ha az RTL csatornák is HD-ben lesznek teljesen jó lesz. :C

(#229) htc07 válasza hedgehog (#227) üzenetére


htc07
addikt

régi yettelnél a mobilappon lehetett rendezni a csatornákat, és utána az volt a sorrend minden platformon.

(#230) hedgehog válasza htc07 (#229) üzenetére


hedgehog
senior tag

Tudom, ezért első dolgom volt ott megnézni, és ennél nem lehet ott sem.

Egyébként nem voltam egyértelmű: a fenti problémák az új yettellel nem androidtv app specifikusak, hanem koncepcionálisan ilyen minden felületen. (hogypl. a műsorújságban kiválasztva egy műsort, még egyszer rá kell nyomni hogy el is induljon stb.)
Még egy bosszantó apróság: a régi yettelen és a sweeten is ha nézed az epg-t, kis ablakban azért ott megy a korábban kiválasztott adó. Az új yettelnél ez sincs.

-- aka p3d3str1an

(#231) modd3r


modd3r
őstag

Ma futottam bele ebbe a topikba, és nagyon megörültem neki.
Autós (Androidos) fejegységen szerettem volna TV-t nézni, kipróbáltam már mindent (Yettel TV, Telekom TV GO, MindigTV), de mindegyikkel volt valami gond, nem működtek.
Ez a Sweet viszont tökéletesen működik, nagyon elégedett vagyok vele. :R

(#232) kis.zsolt válasza modd3r (#231) üzenetére


kis.zsolt
tag

Szerintem írd meg a supportnak. Minden infónak örülnek. info.hu@sweet.tv

Ne kérdezd: LEGÁLIS!!!

(#233) modd3r válasza kis.zsolt (#232) üzenetére


modd3r
őstag

Ment a köszönet és a bugreport. :D

(#234) #72010496


#72010496
törölt tag

Információt kaptam, hogy az Amazon Fire TV is hamarosan bekerül a támogatott eszközök listájába, de még tesztelés alatt van. Bár én már azon használom! :D

(#235) vampire17


vampire17
addikt

Az RTL csoport csatornái HD ban elérhetőek! Kicsit még bug os de alakul :)

(#236) vampire17 válasza vampire17 (#235) üzenetére


vampire17
addikt

Ezekről a csatornákról van szó

RTL HD
RTL KETTŐ HD
RTL HÁROM HD
Film+ HD
Cool HD

(#237) vampire17


vampire17
addikt

Kodi addon segitsegevel kis info a jelenlegi bitratarol:

HD adások egységesen: 3.7 Mbit/sec
SD adások egységesen: 1.73 mbit/sec

(#238) csernak75 válasza vampire17 (#237) üzenetére


csernak75
senior tag

720p a 2 között gondolom. :D

(#239) vampire17 válasza csernak75 (#238) üzenetére


vampire17
addikt

HD adasok 360/720/1080p felbontasban jonnek
SD adasok 360/576p

Kodi addonal csak a max felbontas bitratajat latom, az adaptiv felbontas valtozast nem tudja a kodi addon, maxra allitja be mindig a stream minoseget.

[ Szerkesztve ]

(#240) 1stVikman válasza vampire17 (#237) üzenetére


1stVikman
senior tag

Szuper hír!
Hétvégén talán lesz időm nézni. :)
Bitráta is egész vállalható, remélem stabilan tudják tartani.
Esetleg várható leírással bővített epg is valamikor? :B

[ Szerkesztve ]

(#241) vampire17 válasza 1stVikman (#240) üzenetére


vampire17
addikt

Picit en azert foljebb vinnem ezt a bitratat... De legalabb megváltoztatnám VBR-re.

(#242) htc07 válasza vampire17 (#241) üzenetére


htc07
addikt

szerintem az is csoda hogy ezt a bitrátát képesek tartani, tekintve, hogy 2-3 másodperces részleteket küld a szerver, utána új HTTP kérés megy mindig. Roppant pazarló megoldás.

Még a yettelnél is úgy ment a régi fajta, hogy pár óránként változik meg a stream url.

(#243) vampire17 válasza htc07 (#242) üzenetére


vampire17
addikt

ezt neztem en is pont, a chrome dev tool-al....

Erdekes megoldas...

(#244) hedgehog válasza vampire17 (#236) üzenetére


hedgehog
senior tag

ennek én is megörültem tegnap, úgyhogy jutalomból most gyorsan elő is fizettem :)
már tényleg csak a részletesebb epg hiányzik és tökéletes lesz a szolgáltatás.

-- aka p3d3str1an

(#245) kis.zsolt


kis.zsolt
tag

A CBS reality még mindig ergya: csehszlovák vagy fenetudja felirat, angol hang.

Ne kérdezd: LEGÁLIS!!!

(#246) vampire17 válasza kis.zsolt (#245) üzenetére


vampire17
addikt

már jelentem is!

(#247) #72010496 válasza kis.zsolt (#245) üzenetére


#72010496
törölt tag

Nekem erre azt írták múltkor, hogy folyamatosan dolgoznak új csatornák és az elérhető nyelvek bővítésén. Úgyhogy tudnak róla, csak várni kell.

(#248) modd3r válasza modd3r (#233) üzenetére


modd3r
őstag

A hibabejelentésem napján kérte a cég a felhasználói azonosítómat, majd ezt követően a hibát (az Android értesítési sáv néha nem tűnt el teljes képernyőnél az autós fejegységen) még aznap (!) javította. Ilyet azért ritkán tapasztalok. :R

[ Szerkesztve ]

(#249) vampire17 válasza #72010496 (#247) üzenetére


vampire17
addikt

(#250) #72010496 válasza vampire17 (#249) üzenetére


#72010496
törölt tag

Nem feltétlen szükséges lecserélni, elég ha majd a magyar hangsávot is ki lehet majd választani. Szerintem felesleges országonként külön csatorna, bár ők tudják.
Amúgy már nem sok csatorna van, amiből lehet HD, nekem így is megfelel, ahogy most van! :) Főleg hogy vannak zenei csatornák, az plusz pont.

Nálunk DIGI Kábel van, lassan utoléri annak minőségét...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.