Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) kis.zsolt válasza hedgehog (#600) üzenetére


kis.zsolt
tag

+1
A SkyShowTime is ugyanígy leszedi a havi 999Ft-ot. Ez úgy tűnik egységes megoldás az ilyen stream szolgáltatóknál (mert anno a Netflix is így csinálta velem).

Én magam is megelégedéssel használom a sweet TV-t. Hogy magyar munkatársai is lettek, ez külön pozitívum a számomra, főleg, hogy teljesen korrekt infókat kapunk azóta a miértekért.
Az ár pedig relatív. Most mennyi lehet egy hasonló kábeles csomag, ahol tévékészülékenként fizetek és bizonyos esetekben csak egy set-top-boxot kapsz ingyen.
Itt az egyetlen feltétel a kompatibilis tévé (swett.tv app telepíthető legyen rá). Még a középkori 20/5-ös netemen is fullHD adást nézek.

Ne kérdezd: LEGÁLIS!!!

(#602) Bl.Gyo. válasza hedgehog (#600) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

"Ez a "remélem elkaszálják" kedves kis mondat"

Éppen nagyon mérges voltam hogy kihasználják hogy a 390ft fizetéssel bekerül a kártya (ez a céljuk evvel) amiről aztán automatikusan leemelik a kövi teljes havit, és 390ft időszak vége előtt 1-2 nappal már hogy az ember elfeledkezzenn róla mert ugye a lejárati dátum van a fejében többnyire, ha akkor jut eszébe ez is akkor már késő. Megoldották. Elnézését ha valakinek a lelkébe gázoltam evvel a mondatommal indulatból jött, de nem nagyon tűnik kereknek ez a cég nekem. Nem is akarnám használni tovább csak ugye sikerült már leszedi a 4900ftot...

(#603) pkaresz válasza Bl.Gyo. (#602) üzenetére


pkaresz
senior tag

Én szerencsés voltam eszembe volt, s egy pár nappal a lejárta előtt töröltem a regesztrációmat, weben. A minősége nem tetszett, tv okosítón néztem, Firestick 4K 2021 en. S azóta olvasom, van pár műsor mely nem elérhető. S az ára, az sem mindegy.
Sz.V.Sz.

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#604) hedgehog válasza Bl.Gyo. (#602) üzenetére


hedgehog
senior tag

Hát, ha emiatt elkaszálják a Sweetet, akkor vele bukik az Amazon is, mert pont ugyanígy működik a Prime video előfizetés :) (free trial, utána szépen automatikusan emelik le a díjat a regisztrációkor megadott kártyaadatok segítségével).

A free trial időszaknak nem az a célja, hogy ingyen legyen az cucc, hanem az, hogy van egy heted kipróbálni, aztán ha nem jött be, lemondod. Érted... kipróbálod, nemtetszik, lemondod. Nem a határidőt várod...

-- aka p3d3str1an

(#605) mcll válasza Bl.Gyo. (#602) üzenetére


mcll
senior tag

Érdekes gondolkodásmód... Mivel kb mindegyiknél ez így működik és nincs is ezzel semmi baj. Ez egy teszt időszak. Ha nem tettszik akkor lemondod és ennyi, elbúcsúztok egymástól. Ha nem mondod le akkor meg ez azt jelenti hogy beleegyeztél az előfizetésbe, mivel eleve csak így vehetsz részt a tesztben. Ez benne van ÁSzF-ben is amúgy.
Én is le fogom mondani a teszt vége előtt (Google calendarba beírtam magamnak, nem felejtem el) pár nappal és annyi. Mert nagyon drága, ez tény.

"Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

(#607) patex1983 válasza Mr.Talbot (#606) üzenetére


patex1983
őstag

15 nap próbaidőre a teljes, legnagyobb csomagot kapod.

X

(#609) cocka válasza vampire17 (#509) üzenetére


cocka
veterán

a legnagyobb merítést mindig a kábel TV-s megoldások kapják, hiszen ott az egész rendszer zárt

És mi van akkor ha a kábeles (gondolom ez alatt DVB-C-t értünk) megoldásokat szép fokozatosan leváltják az OTT rendszerek a szolgáltatói boxok esetén is? Akkor majd minden ötödik műsor lesz nézhető, mert valaki úgy gondolta, hogy neten nem mehet az adás?

Mellesleg bizonyos esetekben a Voda TV boxok is OTT rendszert használnak. És ez nem "majd lesz", hanem ez már a valóság. A hosszú távú céljuk nyilván az, hogy mindenkit átirányítsanak a netes adásra, ha már képes lesz a rendszerük megbirkózni azzal a rengeteg adatforgalommal, amit egy-egy ilyen adás generál.

(#610) kis.zsolt


kis.zsolt
tag

LG WebOS tévére tegnap frissült a sweet.tv appja.

Elsőre nem veszek észre semmi csecsát, de stabil és jó képet ad, és ugyanúgy néz ki, mint az előző verzió.

Ne kérdezd: LEGÁLIS!!!

(#616) Sword válasza Sword (#615) üzenetére


Sword
őstag

Én is elengedtem már a Sweet TV-t. Borzalmasan idegesítő az igérgetés (Spilerek pl.) és a gagyi gépminőség.
Azóta Yettel TV-t nézek, az sem egy vezetékes Voda, de bárhol megy, majdnem bármin + dobozkát is oda dugod, ahol net van és megy. Szóval simán Sweet konkurencia, ha van vmi Yettel-es előfizu a környéken, aki hajlandó rendelni TV-t. 3 box + majdnem mindenhova app.

[ Szerkesztve ]

The lesbians next door bought me a Rolex for my birthday. I think they misunderstood when I said I wanna watch...

(#617) zelikocc válasza Sword (#616) üzenetére


zelikocc
senior tag

Hát a sweetnek inkább van kb mindenhova app.
Most rákerestem a Yettel TV-re és nincs Apple TV-re. Rákerestem a Hisense TV áruházában és nincs (sweet gyárilag előtelepítve). Szóval még kipróbálni sem tudom 2 eszközből 0.

A képminőség tekintetében viszont nagyon kíváncsi lennék, hogy milyen összehasonlítva a kettő.

(#618) szaboi6512 válasza zelikocc (#617) üzenetére


szaboi6512
őstag

Jelenleg ezen eszközökre elérhető.

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#619) vampire17 válasza zelikocc (#617) üzenetére


vampire17
addikt

A legnagyobb gond, hogy mindenkepp kell melle valami Yettel.... Ha ez nem lenne, akkor elgondolkodnek a valtason...

[ Szerkesztve ]

(#620) zelikocc válasza vampire17 (#619) üzenetére


zelikocc
senior tag

Adott esetben ezt megtudom oldani akár ismerőssel is. A gond nálam inkább az, hogy nem tudom kipróbálni pár napig hogy lássam milyen a kettő között a különbség. Illetve nagyobb gond, hogy egyik általam használt platformra sincs app.

Hogy ON legyek: van esetleg valakinek legalább bitráta információja a sweetről és a yettelről?

Amúgy a sweettel csak az a problémám, hogy nagyon megdrágult és hogy eléggé kockásodik a kép a hirtelen képváltásoknál akár SD akár HD csatorna. Pedig közvetlen kábeles gigabites csatlakozása van az internet felé. A Yettel TV is hasonló lenne?

(#621) szaboi6512 válasza zelikocc (#620) üzenetére


szaboi6512
őstag

Szia!
Nem nézem állandóan, de kockásodást nem tapasztaltam.

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#622) urgoz


urgoz
tag

Nemsokára jön a Match4, Spíler nem lesz (forrás: facebook)

(#623) szaboi6512


szaboi6512
őstag

Nagyon nem ügyfélbarát a csomagok díja.
Pedig több csati nem érhető el náluk.
Kár értük...

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#624) vampire17 válasza zelikocc (#620) üzenetére


vampire17
addikt

HD csatornak 3.7 Mbit/sec
SD csatornak 1.73 mbit/sec

Sprort csatornak (sport1, Eurosport, etc...) HD: 4,7 Mbit/sec

(#625) urgoz válasza urgoz (#622) üzenetére


urgoz
tag

Meg is érkezett...

(#626) Sword válasza szaboi6512 (#618) üzenetére


Sword
őstag

Már Sony-ra is.

The lesbians next door bought me a Rolex for my birthday. I think they misunderstood when I said I wanna watch...

(#627) Sword válasza zelikocc (#617) üzenetére


Sword
őstag

Ahova nincs app, adnak dobozkát.
Én is Apple TV-n nézném, igérgetik is egy ideje... Mivel megjött Sony TV-re így kevésbé bánkódom, dobozka pihenhet. Az látszik, hogy folyamatosan jönnek ki a fejlesztések, most léptek ki bétából, public-ba.

Kipróbálni semmiképpen nem tudnád, hacsak nem szerzel vhonnan user/pwd párost (akkor dobozkát is tudnál :D ), kell hozzá szerződés, ami Yettel-es előfizetéshez kötött, szóval stand alone TV nem megy sajnos :( Talán ha ráéreznek, hogy ebben is van piac és kb. mindent megcsináltak már, kb. nettó nyereség lenne... Talán felébrednek :D

Sweet pofátlan lett és az arrogancia továbbra is erősségük. Nem szimpik :(

The lesbians next door bought me a Rolex for my birthday. I think they misunderstood when I said I wanna watch...

(#628) zelikocc válasza Sword (#627) üzenetére


zelikocc
senior tag

Nem vagyok hajlandó plusz dobozkát tenni a TV-hez, amikor így is Apple TV-n van mindenem.
Előtte androidos box volt (Xiaomi Mi box S), soha többet nem akarok androidosat látni.
Szóval várok a kipróbálással amíg kijön vagy Apple TV-re, vagy Hisense VIDAA rendszerre. Ha ez meglesz, akkor nagy árkülönbség miatt valószínűleg váltani fogok. Úgyis tervben van jövőre egy Yettel mobil flotta.
Három csatorna kell nekem összesen: Comedy Central, NatGeo, Discovery Science. Utóbbi a sweetnél a legnagyobb csomagban van csak, a Yettelnél a közepesben is benne van.

(#629) trec12 válasza zelikocc (#620) üzenetére


trec12
addikt

"Amúgy a sweettel csak az a problémám, hogy nagyon megdrágult és hogy eléggé kockásodik a kép a hirtelen képváltásoknál akár SD akár HD csatorna. Pedig közvetlen kábeles gigabites csatlakozása van az internet felé. A Yettel TV is hasonló lenne?"

Nekem volt pár napig Yettel TV állítólag magas bitrátával tolják a kép is ennek megfelelő volt szemre Digi ktv-nél is jobb volt. (Mondjuk nem csoda mert a Digi levette a bitrátákat valami relytélyes okból olyan is... :(() A "leggyengébb" a három közül a sweet de itt nyilván magas bitráta nehéz ügy kapacitásban és gazdaságilag.
Amúgy nem rossz a sweet főleg 15 nap ingyen v. 390/hóért amíg lehet. :N Visszatérve a Yettelre ha a Digi repül nálam akkor biztos Yettel lesz helyette. :K Egyedül a sportcsatik amikkel nem voltam elégedett (25 fps).

[ Szerkesztve ]

(#630) zelikocc válasza trec12 (#629) üzenetére


zelikocc
senior tag

Az állítólagos magas bitrátáról tudsz esetleg konkrét információt?
Vagy inkább a Yettel topicban érdeklődjek?

(#631) urgoz


urgoz
tag

Mostantól vannak ingyenesen nézhető filmek is a videotárban.

(#632) hedgehog válasza Sword (#627) üzenetére


hedgehog
senior tag

A Yettelnél még mindig megvannak a korábbi hülyeségek? Hogypl. nem lehet sorbarendezni a csatornákat, meg a műsorújságban nem lehet csatornát váltani, csak ha bemész egy adott műsorra, és ott újra rányomsz az indításra? És máshol meg egyáltalán nem lehet csatornátváltani? (és mindemellett borzalmas lassú volt az app)

Anno amikor teszteltem tavasszal, én emiatt maradtam a Sweetnél. Szerencsére nekem a sportcsatornák nem hiányoznak, mert úgyis csak Forma1-et nézek, az meg van :D

-- aka p3d3str1an

(#633) trec12 válasza zelikocc (#630) üzenetére


trec12
addikt

Nem sajnos, konkrét adatot sehol nem láttam de az alábbi beszédes lehet:
https://www.yettel.hu/tv

(#634) kis.zsolt válasza urgoz (#631) üzenetére


kis.zsolt
tag

Igen. Teszteltem is, bár engem megtréfált az LG webOS app: máshol mutatta az ingyenes filmeket, így azt hittem elsőre, hogy nekem nem jutott belőle.
Viszont: szerintem az én filmízlésemnek egész jó az ingyenes kínálat, és a képminőség is.

Ne kérdezd: LEGÁLIS!!!

(#635) zelikocc


zelikocc
senior tag

Visszaálltak a régi árak, vagy csak valami hiba?

(#636) urgoz válasza zelikocc (#635) üzenetére


urgoz
tag

Igen, olcsóbb lett... De változott az ingyenes kipróbálás is. Bankkártya nélkül már csak 7 napig lehet nézni, de bankkártya megadás után még van egy 14 napos ingyenes periódus. Viszont nincs 390 Ft-os első hónap.

(#637) mcll válasza zelikocc (#635) üzenetére


mcll
senior tag

Rájöttek hogy az a kb hatezres ár kissé túlzás. Így már emészthetőbb azért.

"Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

(#638) vampire17 válasza urgoz (#636) üzenetére


vampire17
addikt

A 390 es eltörlést már nagyon vártam!!! Rengeteg visszaélésre adott lehetőséget, növelte a userek számát, de a bevételt alig... (Ami pedig a fejlesztéseket gátolta)

Én a 7 napos próbaidőt is bankkártyához kötnem.... az is egy kiskapu...

(#639) kis.zsolt válasza vampire17 (#638) üzenetére


kis.zsolt
tag

Igen, egyetértünk!
Alakulgat ez azért. Mire elér hozzám a Telekom optika, addigra szép kerek lesz, remélhetőleg.

apropó: tegnap havernál bográcsoztunk és közben a The Voice-ot (is) néztük Telekom Giganetes tévé felokosítóval 4K-s LG tévén. Pár hónapja kötötték be neki.
Nos, az RTL nézhetetlen volt, annyira szaggatott és kockásodott. Még jó, hogy én csak netet akarok a Tré-től.

[ Szerkesztve ]

Ne kérdezd: LEGÁLIS!!!

(#640) zelikocc válasza kis.zsolt (#639) üzenetére


zelikocc
senior tag

Gondolom WiFi-n volt az az okosító, nem pedig kábelen. Ezért szaggatott.

(#641) kis.zsolt válasza zelikocc (#640) üzenetére


kis.zsolt
tag

Kábelen volt, direkt megnéztem, még a TV- és okosbox menüben is. Még én kábeleztem át a havernak (IT-s vagyok) CAT6-os kábelekkel a T-router vezetékes környezetét, mert ezek az olcsó kínai 160 centis fullgagyi madzagokkal volt a rendszer megcsinálva és néhány helyen rövid is volt. Csak a mobiltelók és a tabletek mennek neki wifiről.
Ja: más csatornák (3-at, 4-et néztünk meg) akkor nem szaggattak. Gyanítom, hogy a stream feladásnál volt gond, de nekem a mobilon a Sweet TV hibátlanul hozta az RTL-t pár mp-es csúszással, és szaggatás nélkül az ő wifijéről 1080-as képméretben.

Más, de nem OFF:
Lejárt a hűségidőm. Úgy érzem olyan állapotban van már a Sweet.TV, hogy előfizetek rá, de teszter is maradok. Már nincs pofám ingyenes hónapért kuncsorogni, és amúgy is tényleg megfelelő ebben az állapotban számomra.

[ Szerkesztve ]

Ne kérdezd: LEGÁLIS!!!

(#642) Foremi


Foremi
tag

Én most váltottam a Sweet TV-re. Hamarabb is hallottam róluk, többször láttam a reklámjukat, viszont eddig sokaltam az árát, ezért máshol fizettem elő online, pontosabban OTT TV-re. Van jó pár versenytársuk (kapásból ötöt ismerek), elég telített a piac, akinek pedig igénye van ilyen szolgáltatásra, már jó eséllyel előfizető valahol. Azaz egy viszonylag új szolgáltatónak csak akkor van esélye ügyfél szerzésre, ha valamelyik versenytársától csábít át előfizetőket. Ez pedig nem könnyű, különösen magas árakkal, ha az előfizető elégedett a meglévővel, csak akkor fog váltani, ha hasonló árban jobb és több szolgáltatást kap.

Az eddigi szolgáltatásom 3600 Ft-ért 90 csatornát kínált, SD minőségben, és 3 napig lehetett visszanézni. A Sweet TV most 3900 Ft/hó áron ad 80 csatornát, (vagy 4900 Ft-ért 114-et). Cserébe HD minőséget és 7 napos visszanézhető műsort kínál. Előtte 5500 Ft (80 csatorna), illetve 6600 Ft (114 csatorna) volt az ára. A régi árak a számomra magasak voltak, a 3600 Ft helyett biztos nem fizettem volna 5500 Ft-ot, akkor sem, ha jobb. Most már viszont úgy érzem, hogy az M csomag 3900 Ft-ért megéri. Hasonló ár, mint az eddigi szolgáltatásom, hasonló kínálat, jobb képminőség, hosszabb ideig visszanézhető műsorok, így már érdemes váltani.

Szerintem ha tudják tartani ezeket az új árakat, akkor rövidesen komoly szereplői lesznek az online TV piacnak.

(#643) szaboi6512 válasza Foremi (#642) üzenetére


szaboi6512
őstag

Nagyjából így van.
Kicsit árnyalja a képet hogy egyes tv2 tulajdonú tv-k nem érhetőek náluk, jogosultság híján.
Super tv2
Izaura tv
Jockey tv (Időszakosan)
Tv2 séf
De ezek jelentéktelenek....

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#644) Foremi


Foremi
tag

Egy technikai dolog érdekelne, aki előfizető. Az M csomagnál azokat a csatornákat kihagyja lapozáskor, amikre nem fizetek elő?

(#645) Foremi válasza szaboi6512 (#643) üzenetére


Foremi
tag

Ez máshol is így van, a tartalomszolgáltató nem engedi egyes műsorok online közvetítését.

(#646) szaboi6512 válasza Foremi (#645) üzenetére


szaboi6512
őstag

Yetinél nincs így, miért mondod ?
De ismétlem ezek olyan csatik, amiknek a nevét sem érdemes megjegyezni.
Nem a Sweet ellen beszélek..
.

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#647) pourri válasza szaboi6512 (#646) üzenetére


pourri
aktív tag

Azért szerintem kicsit cink, hogy egy szolgáltatónál a 3. legnézetebb kereskedelmi tv nem, elérhető. (Super tv2) Mondom ezt úgy, hogy én sem szoktam nézni, és nekem is yettel tv-m van már. :D

(#648) szaboi6512 válasza pourri (#647) üzenetére


szaboi6512
őstag

Egy ideig elérhető volt, aztán beszólt a tv vezetése.....

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#649) korfa válasza Foremi (#642) üzenetére


korfa
aktív tag

Mi az az 5 szolgaltato? Én a yettelt ismerem csak amire elő lehet fizetni.

(#650) vampire17 válasza korfa (#649) üzenetére


vampire17
addikt

En konkretan meg azt sem, mivel arra sem lehet kulon, csak tarsitva egy masik szolgaltatasuk melle...

Nem ertem a "telitett piac" dolgot, konkretan a sweet-en kivul a Direct One Magyarorszagon az egyetlen olyan OTT szolgaltato (bar az is ilyen "nyakatekerten"), amit barmilyen Okos TV-n nezhetsz es nem kell mas elofizura befizetni mellette (IP/kabel/Tanyeros TV)

#646szaboi6512

Yettel spec eset, mas jellegu a szerzodesuk (regebbi) azert nezheto. De pl a Telekom TV GO szinten blokkolja. A Direct One nem blokkolja, de az megint egy spec eset, mert "kiegeszito szolgaltatasnak" minosul a tanyeros tv-juk mellett. "Hivatalosan" a DIrect One nem is OTT szolgaltato, konkretan ha csak a netes TV-t kered, akkor is kapsz muholdas kartyat :D (szep megkerulese a torvenyeknek) Ez amugy arra is feljogositja a Direct One-t hogy szabadon modositsa (elvegyen) a neten elerheto csatornakbol, mert ugye "hivatalosan" a muholdas csatik a fo szolgaltatasa, a netes csak kiegeszites, kvazi "ajandek"....

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.