Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) vampire17 válasza #72010496 (#250) üzenetére


vampire17
addikt

Ha egy nagyon picit varialnak a bitrataval meg (szo szerint, attehetnek CBR-rol VBR-re :D :D , meg egy picit emelhetnenek rajta...), meg fixaljak azt a ritka bufferelos/adaskimarados gondot (bar amugy egyre jobb a helyzet!) akkor kb number one szolgaltato lesz. Meg egy kiegeszito csomagot elviselnek HBO(max) csomaggal, olyan 1600-1700 Ft ert es akkor tenyleg best :D

(#252) Sword válasza vampire17 (#251) üzenetére


Sword
őstag

Sajnos ez édeskevés lesz a sportközvetítésekhez.
Tesztelem én is rendszeresen, de úgy tűnik ez nem fog megoldódni :(

The lesbians next door bought me a Rolex for my birthday. I think they misunderstood when I said I wanna watch...

(#253) kis.zsolt válasza #72010496 (#247) üzenetére


kis.zsolt
tag

vampire17 és vpeti22: én is jeleztem még a legelején (akkor még kis zsolt név alatt, de azóta átírtam az ID-ra a felhasználónevem a WhatsAppon), és akkor még nem reagáltak.
Nem mindig olvasok el minden bejegyzést, de azért köszönöm, hogy jeleztétek ti is, mert így legalább egy picit erősebbnek látják az igényt.
Mint annak idején írtam: nem vagyok nekro-izé, de Judy birónőt nagyon bírom ;)

Ja, apropó: egyébként nagyon szépen alakul. Szerintem nagyon pöpec kis szolgáltatás kezd gömbölyödni belőle.

[ Szerkesztve ]

Ne kérdezd: LEGÁLIS!!!

(#254) vampire17 válasza Sword (#252) üzenetére


vampire17
addikt

Igen, annak keves. legalabb a duplaja kene. De az sztm IPTV-vel kivitelezhetetlen... (max csak Multicast-al...)

(#255) Akelaus válasza vampire17 (#251) üzenetére


Akelaus
senior tag

Igen, egyre jobb a helyzet a bufferelés/kimaradás ugyében. Szombat óta nem keveset néztem, inkább esténként úgy 7 óra után kb. 11-ig. Tegnap este volt azóta az első, hogy a Banki meló közben párszor bufferelt, amúgy a kölcsönzött két filmet is szépen vitte, illetve a tv adások alatt sem volt hiba. 👌

Gondolkoztam rajta, hogy ha lejár a 15 nap akkor megtartom még egy hónapra tesztelgetni.

(#256) csernak75 válasza vampire17 (#237) üzenetére


csernak75
senior tag

Hogy oldottad meg hogy kodival menjen kérhetem a segítséged?

(#257) vampire17 válasza csernak75 (#256) üzenetére


vampire17
addikt

persze, ezzel az addon-al:

[link]

Szerk: kozben frissult: [link]

innen van az addon: https://github.com/mbebe/blomqvist/issues/916

Itt szoktak frissiteni.

[ Szerkesztve ]

(#258) csernak75 válasza vampire17 (#257) üzenetére


csernak75
senior tag

Telószámmal regisztráltam, azt meg nem fogadja el az addon :(
Most utólag írtam be e-mail címet a profilomhoz a weboldalon de csak nem enged be.

Szerencsére egész jó a gyári alkalmazásuk is android tv-re.

[ Szerkesztve ]

(#259) vampire17 válasza csernak75 (#258) üzenetére


vampire17
addikt

Próbálj írni a linkelt github issue ba! Sztm megoldják a teloszamos belépést is.

(#260) K Norbi válasza vampire17 (#152) üzenetére


K Norbi
addikt

Előfizettem én is 30 napra.
Sony Androidos tv-n a csatorna fel le léptetés fordítva működik.
Írjak a supportnak?

Egy kérdésem lenne :)
Nekem is T com optika van, de IP tv nincs.
Csak telefon és net.
Azt szeretném kérdezni.
Lenne nekem egy Asus router RT-AC57U v2 ezt akarom használni.

T com os Ont Sagemcom F@st 5655v2
Ezen meg wifi ki.

Érdemes a szolgáltatói boxon bekapcsolni a pppoe passthrough?
És az Asus Routerembe beállítani szintén.
Aztán beírni a bejelentkezési adataimat.

Mert mondták, dupla Nat lesz, meg IP ütközés.
Most nem nyúltam még semmihez.

De teszteltem külön külön a szolgáltatói wifit, meg a saját routeromat is.
Semmi különbség nincs.
Speedtest szerint se, és én se érzem lassabb lenne az Asus böngészés közben.
Hogy ellenőrizhető ha a dupla natom van?

Érdemes a pppoe passthrough foglalkoznom?

[ Szerkesztve ]

(#261) K Norbi válasza K Norbi (#260) üzenetére


K Norbi
addikt

Most a filmek, azok külön fizetősek a sweet tv-?

[ Szerkesztve ]

(#262) szaboi6512 válasza K Norbi (#261) üzenetére


szaboi6512
őstag

Igen, az premium szolgáltatás.

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#263) #72010496 válasza K Norbi (#260) üzenetére


#72010496
törölt tag

A fel-le léptetés mindenkinél fordítva működik!
Úgy oldottam meg, hogy fordított csatornasorrendet állítottam össze a kedvencekbe! 😃

(#264) kis.zsolt válasza #72010496 (#263) üzenetére


kis.zsolt
tag

LG okostévé appot használok sweet tévézésre. A tévém távirányítóján kétféle módon léptethetem a csatornákat: a program fel és le gombokkal, illetve középen a menü-fel és menü-le gombokkal.
Nálam ez rendben működik mindkét esetben.

Ne kérdezd: LEGÁLIS!!!

(#265) #72010496 válasza kis.zsolt (#264) üzenetére


#72010496
törölt tag

Az odáig rendben van, nálam is így működik az LG okostévén, hogy mindkettővel tudok csatornát váltani. A fel-le léptetés működik fordítva a TV-n és a Fire TV Stick-emen is. Tehát nem úgy, mint a sima kábel TV-n: a felfele nyíl léptet előre a csatornák között, hanem itt a felfele nyíl vissza léptet és a lefele előre. Használok egy másik alkalmazást is: Tivify. Spanyol csatornákat lehet nézni VPN-nel, ott rendesen működik az előre gomb.

De ez nem akkora egetverő probléma, sorrendet fordítva állítottam össze és teljesen jó, úgyis körbe megy a léptetés.

[ Szerkesztve ]

(#266) kis.zsolt válasza #72010496 (#265) üzenetére


kis.zsolt
tag

Vágom, persze, értem mit írsz. Csak annyit akartam reflektálni, hogy szerencsére ez az LG appnál rendben van. De úgy látom másoknál, más rendszerekben is baj, úgyhogy foglalkozni kell vele.

A fordított lapozás pedig szvsz. elég zavaró nekem. Volt réges-régen egy médialejátszóm, ahol a Back gombbal nem a lejátszott filmből léptél vissza a gyökérkönyvtárba, hanem egy mappával feljebb léptetett. Kis híján az őrületbe kergetett, de aztán az utolsó FW frissítéssel ezt orvosolták. De ez egy 20 éves történet...

Ne kérdezd: LEGÁLIS!!!

(#267) #72010496 válasza kis.zsolt (#266) üzenetére


#72010496
törölt tag

"szerencsére ez az LG appnál rendben van"

Milyen TV-d van? Mert a mienk LG 55UN73003LA és ugye azon sem jó.

(#268) K Norbi válasza szaboi6512 (#262) üzenetére


K Norbi
addikt

Jó drága :DDD

(#269) kis.zsolt válasza #72010496 (#267) üzenetére


kis.zsolt
tag

LG OLED55B7V, a távirányítója ilyen:

De ha munkából hazaértem, újra kipróbálom, lehet a sötétben én nyomok fordítva :))

[ Szerkesztve ]

Ne kérdezd: LEGÁLIS!!!

(#270) K Norbi válasza kis.zsolt (#269) üzenetére


K Norbi
addikt

Ez egy légegér :C

(#271) htc07 válasza kis.zsolt (#269) üzenetére


htc07
addikt

ez a fel-le lépkedés szürkezóna, mindenki máshogy implementálja, mióta van EPG. Mert az epg-ben ugye számsorrendben vannak a csatornák lefelé növekvő sorban, tehát a lefele nyíllal lépsz az egyel nagyobb számú csatornára. Szemben a régi, "felfele a következő csatorna" megoldással.

Szerintem is az a legkényelmesebb, ha a ch+ meg a lefelenyíl hozza a következő csatornát, de én hamar megszokom az ilyeneket, úgyhogy annyira nem érdekel. :DDD lg tv-n is a ch+ lefele léptet egyébként.

(#272) kis.zsolt válasza K Norbi (#270) üzenetére


kis.zsolt
tag

Igen. Giroszkóp, meg mikrofon (is) van benne, ez utóbbi a hangos kereséshez. Gyárilag ezt adták hozzá. A régi LG 42LM660S tévémhez külön volt (akkor akciósan ajándékba) a légegér a hagyományos mellé, de azon alig voltak gombok. Sajnos az LM660S-re nincs sweet-tv applikáció, mert kicsit öreg, 2012-es modell. Pedig lenne rá igény.

[ Szerkesztve ]

Ne kérdezd: LEGÁLIS!!!

(#273) vampire17 válasza K Norbi (#260) üzenetére


vampire17
addikt

Irtam whatsapp csoportba, a csatorna leptetes problemarol.

(#274) vampire17 válasza K Norbi (#260) üzenetére


vampire17
addikt

PPPoE-t ha routert kotsz utana mindenkepp erdemes bekapcsolni. Nem csak a dupla nat miatt (ott sztm a sebesseg kulonbseget nem fogod eszrevenni) de a port forward miatt mindenkepp.

(#275) K Norbi válasza vampire17 (#274) üzenetére


K Norbi
addikt

Köszönöm szépen :R

(#276) #72010496 válasza kis.zsolt (#269) üzenetére


#72010496
törölt tag

Teljesen ugyanez a táv van nekünk is! Az egeres! :D

(#277) #72010496 válasza vampire17 (#273) üzenetére


#72010496
törölt tag

Köszi, max. akkor szerkeszthetem újra a sorrendet! :D
Szerencsére telón is lehet és akkor mindkét eszközön úgy változik!

(#278) #72010496 válasza #72010496 (#277) üzenetére


#72010496
törölt tag

Apropó sorrend, szerintem ezért majd szólni fognak nekik, hogy nem a közszolgálati csatornák vannak a lista elején. Erre elvileg törvény kötelezi a szolgáltatókat. Bár streaming-re lehet nincs ilyen kikötés, nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#279) 1stVikman válasza vampire17 (#273) üzenetére


1stVikman
senior tag

Hát ez a csatornaléptetés szerintem szubjektív dolog.
Nálam a listában ha a nézett csatorna feletti adót akarom, akkor felfelé nyomom a gombot, ha az alatta lévőt, akkor meg a lefelé - t.
Ez így logikus is szerintem. :B

(#280) urgoz


urgoz
tag

Ezt ismeri valaki? A csatornalista alapján gyanús, hogy a sweet tv-t értékesítik.
[link]

(#281) korfa válasza urgoz (#280) üzenetére


korfa
aktív tag

ez inkább a yettel 5g és hozzá a tv, persze ez csak tipp.

[ Szerkesztve ]

(#282) Sword válasza korfa (#281) üzenetére


Sword
őstag

Yettelnek van Spiler 1 2, itt nincs. Sweet-nek sincs. Inkább tippelnék a Sweet-re és ezektől független Yettel internet eladásra, a térkép a Yettelé.

The lesbians next door bought me a Rolex for my birthday. I think they misunderstood when I said I wanna watch...

(#283) Pityu89 válasza urgoz (#280) üzenetére


Pityu89
senior tag

Facebook feldobta mint hirdetés. Kommentben megkérdezték, milyen app kell hozzá. Válaszban a sweet.tv mondták, velük van szerződésük.

(#284) #72010496 válasza Pityu89 (#283) üzenetére


#72010496
törölt tag

Akkor magyarán sok értelme nincs!
Fashion TV-t nem tudom, hogy sikerült beintegrálniuk a kiosztásba.. :N

(#285) K Norbi


K Norbi
addikt

Még mindig fordítva működik a csatorna léptetés. :U

(#286) vampire17 válasza K Norbi (#285) üzenetére


vampire17
addikt

Jeleztem csoportban, hogy nem jó. Páran írtak hogy így logikus ahogy most van. Lehet nem fejlesztik le ha nem kérik elegen.

(#287) htc07 válasza K Norbi (#285) üzenetére


htc07
addikt

tartsd fordítva a távirányítót :D

(#288) vampire17 válasza K Norbi (#285) üzenetére


vampire17
addikt

A gond azóta van amúgy , mióta van epg az ilyen szolgáltatásoknál. Ugye az epg-n, logikusan, egymas alatt vannak növekvő sorrendben, számozva a csatornák. Amikor lepkedsz, ha nem is látszik, lényegében ezen a listán lepkedsz. Tehát ha felfelé nyomod a gombot, az egyel nagyobb sorszámra ugrasz, viszont ez ugye a listán az egyel lentebb lévő csatorna...

(#289) DrKapocs


DrKapocs
őstag

Szóval, olvasva az összes kommentet, ha jól értem, akkor nem igazán érdemes lemondani egy kábeltv előfizetést és váltani a Sweet-re?

5290 Ft a kábel tv előfizetésünk és gondolkoztam a váltáson. (Bár szerintem mindkettő pazarolás, szinte Netflixen és letöltött filmeken kívül mást nem is nézünk. Nekem fel sem tűnne, ha nem lenne kábeltv előfizunk.) Inkább az tartott vissza, hogy tv boxot is venni kellene, mert laptopot nem használnék erre.

[ Szerkesztve ]

(#290) Sword válasza DrKapocs (#289) üzenetére


Sword
őstag

Azonos minőséget nem kapsz.

Eddigi tapasztalatom, hogy a nagy szolgáltatók online szolgáltatásai kiválthatják a kábeles előfizetést, de olyan meg nemigen van külön, csak a kábeles előfizetés mellé adják.

Úgy néz ki hogy a Yettel Tv-je fut egyedül tisztességes "vason", rendes sávszél mellett, jó minőségben, de náluk sem lehet standalone TV előfizetést venni, kell hozzá egy lakossági hang alapú számlás előfizetés.

The lesbians next door bought me a Rolex for my birthday. I think they misunderstood when I said I wanna watch...

(#291) urgoz válasza htc07 (#287) üzenetére


urgoz
tag

Miboxnál ezt csinálom 😏 Infrás távval nehezebben megoldható. Jó lenne egy opció a beállításoknál erre. Szerintem seperc alatt bele lehetne rakni, és mindkét tábor boldog lenne.

(#292) vampire17 válasza DrKapocs (#289) üzenetére


vampire17
addikt

A sorrend:

Telekom/Vodafone - multicast iptv, legjobb minőség, csak saját STB-vel , saját hálózatról megy.

Yettel tv - Unicast, közepes minőség, Android tvrol megy, de kell hozzá valamilyen yettel mobil előfizetés. (Én magam még nem teszteltem, van amiben amúgy elmarad a sweet tol, sok adás Csak 720p , de a bitráta jobb)

Sweet/Direct one - leggyengébb minőség, viszont full Unicast, megy mindenhonnan, van sok okostv re applikáció.

(#293) Sword válasza vampire17 (#292) üzenetére


Sword
őstag

Telekom / Vodafone megy browserből, appról is, már ahova van appjuk. Érdemes ezek minőségét a Yettel-lel összehasonlítani, nem a kábeles - settopbox-os verziót.

Yettel netről néztem du. a Telekom TV Go-t, Vodafone TV-t, nem csak saját hálózatról mennek.

Yettel TV: Yettel fórumban vki írta, hogy patika a minősége nagytv-n vmelyik filmcsatornának,, mintha bluray-t nézne.... Kicsit kétlem, de bíztató a lelkesedés :D

[ Szerkesztve ]

The lesbians next door bought me a Rolex for my birthday. I think they misunderstood when I said I wanna watch...

(#294) vampire17 válasza Sword (#293) üzenetére


vampire17
addikt

Az teljesen mas. A Telekom appos verzioja ugyanugy Unicastos, mint a sweet. Minosegben gyengebb mint a STB-s Multicast. de ezek igazabol nem alternativai a sweet-nek, vagy akar a kabelnek....

Mire mesz veluk, meg ha jobb is a minoseguk, ha a Té és a Voda is tiltja a TV-s telepítést?

Ok, bongeszobol megy, de TV-re hogyan juttatod el? Castot nem engedelyezik, okostv app nincs... Persze lehet HDMI-vel osszekotni, meg ilyenek, de az minden csak nem kenyelmes...

Amugy Yettel TV-t tenyleg megneznem a sajat szememmel... Abban van kb az utolso remeny a normalis minosegre :)

[ Szerkesztve ]

(#295) Sword válasza vampire17 (#294) üzenetére


Sword
őstag

Jajaj, csak tisztességes net és vas van mögötte. De jah, önállóan nem működnek...

Telekom minősége x nagyságrenddel jobb, mint a Sweet, hiába Unicast.

De egyetértek... Yettel TV az egyetlen maradék remény vagy az, hogy a Sweet átmegy egy rendes iptv szolgáltatóhoz (Yetteles fórumon írták, hogy hol tolják a "nagyok").

The lesbians next door bought me a Rolex for my birthday. I think they misunderstood when I said I wanna watch...

(#296) szabonagyur válasza Sword (#295) üzenetére


szabonagyur
félisten

Azt se feledd ingyen használható 2 hétig / email cím. A többinél nem tudsz ennyit sem kipróbálni. Esélyesen ha eltűnik a sok ingyen élő a Sweetről lesz változás (kevésbé kihasznált hálózat és/vagy hálózat a fizetőknek).

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#297) vampire17 válasza Sword (#295) üzenetére


vampire17
addikt

sztm sweet muholdrol tolja... En legalabbis ugy csinalnam. Olcsobb sztm, mint bejovo savszelt is berelni...

Ilyesmivel szoktak:

http://www.ipmacro.com/products/Head_End_Product/216.shtml

DVB-S a bejovo, amit tovabb stream-elnek.

[ Szerkesztve ]

(#298) Sword válasza szabonagyur (#296) üzenetére


Sword
őstag

tök mindegy, ha a kimenő jel vacak...

The lesbians next door bought me a Rolex for my birthday. I think they misunderstood when I said I wanna watch...

(#299) szabonagyur válasza Sword (#298) üzenetére


szabonagyur
félisten

Dehogy mindegy.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#300) vampire17 válasza Sword (#298) üzenetére


vampire17
addikt

Kimeno jelet csak savszel novelessel lehet javitani. 8-10 Mbit (VBR) HD adas mar tobb mint jó lenne (ez mar kozel 1080p "kaloz" h264 mkv szint) Ez jelen esetben kb 3x os savszel novelest kovetelne meg a sweet-tol...

Ezt vagy ugy erik el, ha megszuntetik az ingyenes elerest es mellette arat is emelnek. (Ilyes savszelhez olyan 5-6e forint lenne az idealis havidij) De ha ezt meglepnek, elparologna az elonyuk a tobbi szolgaltatohoz kepest....

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.