Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) mcll


mcll
senior tag

Üdv!
Nemsokára Ausztriába (Tirol) megyünk nyaralni. Mire lehet számítani, fognak menni ott is a magyar csatornák (tableten) vagy felejtős a dolog?

"Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

(#552) urgoz válasza mcll (#551) üzenetére


urgoz
tag

EU-n belül megy.

Én megváltam a sweet-től, pontosabban ők váltak meg tőlem... Akciós L csomagom volt, de fordulónap után 3 nappal minden indoklás nélkül törölték az előfizetésem. Hiába reklamáltam e-mailben, hétfőre ígérték, hogy utánanéznek, de ma már csütörtök van, és semmi. 6000-ért meg kenjék a hajukra a kitakart tartalmaikat, a hiányos sportkínálatot, meg a semmitérő cseh, bolgár, török, lengyel, stb... csatornákkal felduzzasztott kínálatukat.
Azért az NMHH-nak írok egy panaszlevelet, mert ez az eljárás, és ez az üzletpolitika szerintem nem kóser.

(#553) mcll válasza urgoz (#552) üzenetére


mcll
senior tag

Köszi.
Amúgy igen, az a csomag ami valamirevaló is lenne az a legnagyobb csomagjuk. De annyiért meg nem éri meg. Én még a 15 napos tesztben vagyok, utána hosszabbítoma 30 napos párszáz forintosat, de aztán lemondom. A nyaralást bírja ki. :)
Vajon a 30 napos párszáz forintos is a fullos kínálatot adja addig?

"Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

(#554) urgoz válasza mcll (#553) üzenetére


urgoz
tag

Na válaszoltak. Svéd regisztrációm volt, ami 3 eurós, ezzel néztem eddig a magyar csomagot. Az ajánlatban 1590 Ft volt havonta. Valószínűleg vagy a melóhelyről regisztráltam, ahol svéd proxyn megy minden, vagy vpn aktív volt, mert Svédországban nem jártam.
Mondjuk azt nem értem, hogy ha eddig 3 euró volt, akkor most miért akarnak érte 7199 Ft-ot kérni...
:( Amúgy meg nincs is svéd csomag.

[ Szerkesztve ]

(#555) Gabesz25 válasza urgoz (#554) üzenetére


Gabesz25
tag

Akkor én is számíthatok hamarosan valami szankcióra. Én németben regisztráltam, szinten 3€ volt, és simán nézem a magyar csatornákat. Éves előfizut be is iktattam, kíváncsi leszek mikor függesztenek fel és mi lesz a már befizetett összeggel.

(#556) urgoz válasza Gabesz25 (#555) üzenetére


urgoz
tag

A pénzt visszautalták, azzal nincs gond.
Azt viszont nem értem, hogy miért fájt nekik, hiszen a legelső magyar bevezető ár még ennél is olcsóbb volt, és arra meg azt írták, hogy garantálják, amíg folyamatos az előfizetés.

(#557) urgoz válasza Gabesz25 (#555) üzenetére


urgoz
tag

Valószínűleg fordulónap után fogják megszüntetni. Nekem csak 3 hónapos volt.

(#558) adolfo01


adolfo01
tag

Valami történt a sweet tv addon-al.
Eddig működött coreelec alatt is.Most android alatt és Kodi alatt is működik,de coreelec alatt a sweet tv kezdőképernyőt hozza fel azzal az üzenettel,hogy olvassa be a qr kódot. :F
Használja valaki coreelec alatt?

(#559) Pogifej


Pogifej
csendes tag

Nem vagyok boldog. Lejárt az akciós 390-es hónap és automatikusan leemelt 4900-at. Döbbenten tapasztaltam, hogy az akciós csomag L volt utána meg M-be kerültem. Mivel kezdettől variáltak a csomag árakkal nem is néztem melyik mennyi. Most le kell mondanom és L-re előfizetnem. Hát kommunikáció az kicsit izé.

(#560) trec12 válasza Pogifej (#559) üzenetére


trec12
addikt

Nekem szerencsém volt mert a kártyán nem volt annyi pénz. :B (web kártya én töltöm fel).

[ Szerkesztve ]

(#561) mcll válasza trec12 (#560) üzenetére


mcll
senior tag

Na ez jó ötlet. Nekem 28-án jár le a 15 napos ingyenes, a 390 Ft-osba még belemegyek, de utána lehet már leállok. De lehet akkor a 390-et a Revolutos egyszer használatos kártyával fogom kifizetni. Így nem tudnak utána már semmit sem behajtani.

"Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

(#562) trec12 válasza mcll (#561) üzenetére


trec12
addikt

Ha nem teljesül a fizetés a hozzáférésed elvileg automatikusan megszűnik.

[ Szerkesztve ]

(#563) Bl.Gyo. válasza Pogifej (#559) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Igen trükkösek, mert a 390ft fizetésnél automatikusan sutyiba bekerül a bankkártya a profilodba, és automatikusan vonja utána arról. Nekem nem mert 390ft fizetés után átnéztem a dolgokat pont az ilyen sunyi dolgok miatt, és töröltem a bankkártyát onnan. Nem is vonta le, szolgáltatás megszűnt.

[ Szerkesztve ]

(#564) Pogifej válasza Bl.Gyo. (#563) üzenetére


Pogifej
csendes tag

Nem a levonással volt bajom, hanem a tájékoztatás hiánya miatti csomag módosítással. Az, hogy csomagot módosítani csak úgy lehet, hogy fordulónapon lemondva, megszüntetni és másik csomaggal újrakötni na ez meg nonszensz.

(#565) mcll válasza trec12 (#562) üzenetére


mcll
senior tag

És ez is a célom. a 390 Ft-os hónap után nem is akarok előfizetni. És így nincs az hogy elfelejtem időben törölni a kártyámat. :)

"Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

(#566) mcll


mcll
senior tag

Ez érdekes. A Mozi+ HD, TV2 Kids, TV2 Comedy, Izaura TV HD és Jocky TV csatornákon csak egy szép kék tábla látható "Ez a műsor a jogtulajdonos kérésére nem elérhető" felirattal...

"Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

(#567) trec12 válasza mcll (#566) üzenetére


trec12
addikt

Azokat az adásokat a jogtulajdonos (TV2 csoport) tiltása miatt nem láthatod. A sweet tv-nek ki kell takarnia ezen tartalmakat. Hogy mi alapján dönti el a jogtulajdonos, hogy mit nem láthatunk a sweet-nél arról dunsztom sincs... :(

[ Szerkesztve ]

(#568) mcll válasza trec12 (#567) üzenetére


mcll
senior tag

igen gondoltam, csak elég fura hogy a sweet egyes műsorokat nem továbbíthat. Így az egész elég bizonytalannak tűnik, főleg hogy milyen drága a havi előfizu...

"Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

(#569) kis.zsolt válasza mcll (#566) üzenetére


kis.zsolt
tag

ITT mindent szépen leírtak már egyszer ezzel kapcsolatban.

Ne kérdezd: LEGÁLIS!!!

(#570) mcll válasza kis.zsolt (#569) üzenetére


mcll
senior tag

Köszi a linket, most már minden tiszta. Nem tudtam erről.

"Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

(#571) kis.zsolt válasza mcll (#570) üzenetére


kis.zsolt
tag

Valóban, elég aktív ez a fórum, ezért fentihez hasonló bejegyzések hamar "hátrébb" kerülnek.
Elég sokat kellett várni addig, míg végre leírták, mi is a szitu az ilyen jogdíjas csatornákkal kapcsolatban. Addig sokunk hibának jelentette a teszter csoportban, mert nem tudtuk mi megy a háttérben.

Ne kérdezd: LEGÁLIS!!!

(#572) allfinanz válasza mcll (#568) üzenetére


allfinanz
senior tag

Nézd meg ezt: [link]
Díjak: [link]

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#573) urgoz


urgoz
tag

Azért az az indoklás több helyen is sántít.

A TV2 csoport csatornáin eddig se volt catchup szolgáltatás élesítve, vagyis csak a lineáris műsorok kerültek továbbításra, visszajátszási lehetőség nem volt. Így nem is volt riválisa a Sweet a TV2 Play-nek (ellentétben néhány másik internetes szolgáltatóval, amelyeknél ezeken a csatornákon is van catchup funkció).

Ha viszont csak a lineáris adások mennek, akkor teljesen irreleváns, hogy a műsor milyen technológiával jut el az előfizetőkig. Ha nem vonatkozik a földi, műholdas, kábeles, iptv, stb... technológiákra a korlátozás, akkor vajon miért korlátozzák az internetes technológiát?

Az se tiszta, hogy ha az egyik internetes szolgáltatóra vonatkozik a korlátozás, akkor a másikra miért nem? Mi az, hogy a Yettel TV-nek régebbi szerződése volt? Az egy február óta létező szolgáltatás, jóval később indult, mint a Sweet.

Itt valami susmus van a háttérben. Teljes árú szolgáltatást kínálnak korlátozott tartalommal.

(#574) mcll válasza allfinanz (#572) üzenetére


mcll
senior tag

ez engem nem érdekel. De ettől még mindig drágállom a Sweet-et.

"Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

(#575) vampire17 válasza urgoz (#573) üzenetére


vampire17
addikt

Nincs susmus. A telekom szinten korlatozza (TV GO val)....

ha jol ertelmezem, kozarolag csak azokra a szolgaltatokra vonatkozik a korlatozas, ahol OTT-re teljesen fuggetlen elo tudsz fizetni es nem kiegeszito szolgaltataskent veszed igenybe. Ezert nem megy a TV Go es a Sweet, de pl a Direct one megy, mert az a Direct one muholdas szolgatatas mellekszolgaltatasa.

A Yettel TV, bar nem kiegeszito szolgaltatas, de a regi Yettel szolgaltatas jogutodja, tehat ra meg a regi szerzodes vonatkozik.

Par hete beszeltem a Telekom ugyfelszolgalattal, pontosan ugyanazt mondtak mint a sweet.tv. El kell fogadni, itt e TV2 csoport a hibas, nem a szolgaltato.

"Ha viszont csak a lineáris adások mennek, akkor teljesen irreleváns, hogy a műsor milyen technológiával jut el az előfizetőkig. "

nem az... a szolgaltato az OPCIOT is el akarja venni arra, hogy egy adott musort interneten nezz. Mert az amugy elerheto az o sajat szolgaltatasaban. Az most, hogy te ezt "eloben" nezed, vagy visszajatszva, teljesen mind1. Ha megnezed, ezer eves dolgokat is korlatoz, amit amugy mar 1000x vetitettek (pl Columbo reszek) mert ezek a musorok a Nielsen meresek szerint nepszeruek... Tehat felrakjak oket megnezhetonek a sajat szolgaltatasukba, ahol nezheted, penzert...

[ Szerkesztve ]

(#576) urgoz válasza vampire17 (#575) üzenetére


urgoz
tag

A jelenlegi Yettel TV-nek semmi köze a régihez. A régi elfőizetéseket mindenkinél felmondták. Az újra pedig korlátozott feltételekkel lehet csak előfizetni.

Nekem is volt az Ignis előtt egy Swiftem. Mindkettőt Suzynak hívom, mégis új kötelezőt kellett kötnöm, amikor váltottam.

Ha az egyik fodrász levágja 2000 Ft-ért a hajamat, a másik meg ugyanennyiért féloldalt meghagyja, mert az ő ollója csak baloldali vágásra jogosít, akkor joggal vagyok felháborodva.

Leszarom, hogy nekik milyen szerződésük van, engem a végeredmény érdekel, amiért ÉN fizetek (mondjuk most épp nem, mert ez így ennyit nem ér)

(#577) vampire17 válasza urgoz (#576) üzenetére


vampire17
addikt

En megertelek, de ami teny: OTT szolgaltatasnal ez igy van es pont... Nem a szolgaltatok miatt, nem kimondottan a sweet miatt, nem az afrikai burgonyavesz miatt, hanem csak es kizarolag a tartalomszolgaltato miatt. Ha ez gond, akkor mas szolgaltatasi format kell valasztanod.

"A jelenlegi Yettel TV-nek semmi köze a régihez. A régi elfőizetéseket mindenkinél felmondták. Az újra pedig korlátozott feltételekkel lehet csak előfizetni."

Nem a lakossag es a yettel, hanem a yettel es a tv2 csoport kozotti szerzodesrol beszelunk.

(#578) urgoz válasza vampire17 (#577) üzenetére


urgoz
tag

Értem én... Csak leszarom. Engem az érdekel, amit látok (vagyis nem látok), nem pedig a jogi és pénzügyi háttér. Hogy a törvény rossz, vagy a tartalomszolgáltató sprórol bizonyos jogdíjakon, vagy a Sweet kötött rossz szerződést, az már részemről teljesen mellékes.

(#579) mcll


mcll
senior tag

Lehet valahogy a csatornalistát rendezni? Bepakoltam amit akartam a kedvencek közé, de nem találom hogy tudom rendezni a sorrendet.

"Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

(#580) patex1983 válasza mcll (#579) üzenetére


patex1983
őstag

AndoridTV-n, ha a csatornalistán állva megnyomod a balra gombot, akkor az adott csatornát tudod mozgatni le-fel.
Egyébként olyan sorrendben adja a kedvencekhez, ahogy veszed fel őket.
Én már alapból így csinálom és akkor egyből megvan a sorrend, nem kell utólag pakolgatni.

X

(#581) vampire17 válasza urgoz (#578) üzenetére


vampire17
addikt

Szived joga... Csak ilyenkor engem az zavar, hogy egy adott szolgaltatas "rossz hiret" tudjak igy kelteni olyan miatt, ami rajtuk teljesen kivul all... Mintha a benzinkutassal orditanal a kuton, hogy miert olyan draga a jovedeki ado miatt a benzin....

(#582) urgoz válasza vampire17 (#581) üzenetére


urgoz
tag

Itt nem csak az a baj, hogy drága a benzin (mindenhol drága), hanem az, hogy vizezik... És nekem mindegy, hogy ki adta az utasítást a vizezésre, tankolok a másik kúton, és mindenkit lebeszélek róla, hogy itt tankoljon.

(#583) vampire17 válasza urgoz (#582) üzenetére


vampire17
addikt

Nem jo a hasonlatod, a kuton a kutas vizezi a benzint... A sweetet meg a jogszabalyok kotik... Persze kijatszhatna, ugy mint a Direct One, aki gyakorlatilag "muhodas TV-t" ad (meg kartyat is ad a netes elofizetes melle, tiszta vicc...), csak "veletlen" mellette neten is nezheto... :D ez sem szebb.... Nyilvan felh. szemszogbol "jo" de akkor is atbaxas...

(#584) urgoz válasza vampire17 (#583) üzenetére


urgoz
tag

Valószínűleg a Yettel is valami hasonló okból alakította át a Yettel TV-t, hogy már csak Othonnet mellé rendelhető...
De akkor se érdekel. Engem az érdekel, amit látok. A babakék képernyőre pingált fehér macska nekem nem műsor. Oldják meg okosban, vagy lobbizzanak a TV2-nél, hogy OTT jogokat is engedélyezzen a műsoraira. Amúgy miért nem kérdés ez a többi tartalomszolgáltatónál (RTL csoport, Network4, AMC Networks, stb...)?

(#585) trec12 válasza urgoz (#584) üzenetére


trec12
addikt

"Valószínűleg a Yettel is valami hasonló okból alakította át a Yettel TV-t, hogy már csak Othonnet mellé rendelhető..."
...meg lakossági számlás hangszolgáltatás mellé de ilyenkor a box nem jár nem is kérhető. (flotta haghoz is kérhető a Yettel Tv)

[ Szerkesztve ]

(#586) vampire17 válasza urgoz (#584) üzenetére


vampire17
addikt

Mert a tv2 nek most indult a platformja, amit fel kell futtatni. Az RTL-nek mar van egy ideje ilyenje (RTL+)

(#587) urgoz válasza vampire17 (#586) üzenetére


urgoz
tag

És ha letiltják a lineáris műsorok egy részét, akkor majd mindenki rohan előfizetni, hogy nézhesse a Columbot? Ne röhögtess már...

(#588) #72010496


#72010496
törölt tag

Ha ezért a semmilyen tartalomért még fizet a sweet.tv a TV 2 csoportnak, és beleépíti azt az előfizetési díjba, akkor ehhez csak gratulálni tudok én is. Kíváncsi lennék, hány embert érdekli ez az izgalmas műsor. Helyettük nyugodtan lehetne adni más csatornákat is, nem kötelező leszerződni a TV 2-vel ...

(#589) mcll válasza #72010496 (#588) üzenetére


mcll
senior tag

Egyetértek veled, azonban a valóság sajnos nem ez. Megdöbbennél ha látnád mennyien nézik azokat a xarokat. Ha a TV2 csoport csatornáit kivennék az előfizetők túlnyomó része már menne is át a másik szolgáltatóhoz. Sajnos ez a valóság.

"Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

(#590) urgoz válasza mcll (#589) üzenetére


urgoz
tag

Így is átmegy, ha nézni akarja...

(#591) DrKapocs válasza mcll (#589) üzenetére


DrKapocs
őstag

Itt vannak a pontos számok; jól mondod, még mindig relatíve nagyon sokan nézik. És igen, ez a magyar valóság. A mobilaréna fórumozói nem reprezentálják (jobban képzett, otthonosan mozog az interneten, stb.) a magyar sokaságot/valóságot.

[ Szerkesztve ]

(#592) kis.zsolt válasza mcll (#589) üzenetére


kis.zsolt
tag

+1.

Ide írtam még egy kis eszmefuttatást a lakájmédiáról és azok nézőiről, de inkább kitöröltem...

Ne kérdezd: LEGÁLIS!!!

(#593) Bl.Gyo.


Bl.Gyo.
őstag

S csomag 3300ft, 29 csatornával amiből majdnem a fele a TV2-höz tartozik ami sokszor szünetel. ez az :C
ez a csomi nemrég 1900ft volt de még az is sok volt érte ami benne van semmire nem jó.

(#594) urgoz válasza Bl.Gyo. (#593) üzenetére


urgoz
tag

Úgy látom megint volt egy kis emelés, az L is felment 6200-ról 6600-ra :Y

(#595) pourri válasza urgoz (#594) üzenetére


pourri
aktív tag

Az kemény, nem sokan fognak maradni ha ez így folytatódik. :D

(#596) zelikocc válasza urgoz (#594) üzenetére


zelikocc
senior tag

Nemár... ez már tényleg gáz... pedig nagyon tetszik ez a platform, de ha így megy tovább... ez az ár már nagyon nem éri meg...

(#597) Leki78


Leki78
tag

Nálunk Tarr kábel tv van, amiről sok minden elmondható, de az, hogy olcsó az nem. Ennél még az is olcsóbb és van hozzá online változat is, persze nem ennyi csatornával. A régi 3900 ft-os ár az megérte, de ez már nagyon nem.

Le szoktál maradni a kedvenc műsorodról a Tv-ben? Ennek ezennel vége! Itt a megoldás: http://tvben.hu/zzepg/zzepg/ajanlas.php?ki=24

(#598) pourri válasza Leki78 (#597) üzenetére


pourri
aktív tag

Mondjuk megérte a próbaidőszakban előfizetni, nekem még mindig 3990-et von, kopp-kopp. :)

(#599) Bl.Gyo. válasza pourri (#595) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Gondolom az emelt ár azokra vonatkozik akik pl. most mennek bele a dologba. Akik régebben, azok azon az áron kapják tovább amiről akkor szó volt, gondolom. Inkább csak nem nagyon lesz már új előfizető ezekkel az árakkal, régiek maradnak akiknek akkor megfelelt az az ár.
Viszont az nagyon sunyi hogy a 390ft-al a háttérben automatikusan bekerül a bankkártya amiről automatikusan levonodik 1 hónap után a teljes összeg. Én most így jártam, behúztak 4900ft-al amikor nekem nem kell tovább a dolog. El felejtettem törölni a kártyám de pont az utolsó nap eszembe jutott és töröltem is amikor még ment a 390ftos időszak. Aha, de előtte lévő nap már le is vonta, amit a banki appom számla történetből tudtam most meg. Fura volt hogy néhány csatorna még mindig megy azután hogy lejárt a dolog. Hát ezért.
Sunyi egy cég, nem korrekt dolgok történnek körülötte, remélem elkaszálják a fenébe...

[ Szerkesztve ]

(#600) hedgehog válasza Bl.Gyo. (#599) üzenetére


hedgehog
senior tag

Miért lenne ez "sunyi"? Minden előfizetés így működik szinte. A Netflixen se kell minden hónapban újra megadni a kártyaadatokat...

(szerk: az ÁSZF III/7-9. pontjaiban le is van írva ráadásul).

Ez a "remélem elkaszálják" kedves kis mondat annak fényében, hogy többen megelégedéssel használjuk :(

[ Szerkesztve ]

-- aka p3d3str1an

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.