Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) #72010496


#72010496
törölt tag

Gondolom sokan elmentek a Vodafone-tól és a DIGI-től is a minőségromlás miatt és lehet így próbálják visszaszerezni az előfizetőket. Ez mondjuk elég gusztustalan megoldás lenne. Mi is jövő héten köszönünk el a DIGI-től, de ez a korlátozás engem biztos nem fog visszatartani.

(#502) trec12 válasza #72010496 (#501) üzenetére


trec12
addikt

Nem hiszem mert a legtöbb előfizetőnek triple play van és hinyoznak fontos sportcsatornák a sportot kedvelőknek. Sokaknak számít ezt el kell fogadni. A csatornakínálat ettől függetlenül nem rossz szinte van minden más. Ami a minőséget illeti ha minden csatronát 5-6 Mbit/sec-re felhúznák akkor már a Digit verné is. A sport csatik viszont akkor sem okék még; mint írtam hiányzonak a Spílerek, Mach4 a másik gond pedig szerinem itt az alacsony fps. (Ez a Yettel Tv esetében is észre vehető volt ott viszont a csatornák képe a magasabb bitráta miatt - szerintem kb. duplája - szebb volt.)

[ Szerkesztve ]

(#503) vampire17 válasza trec12 (#502) üzenetére


vampire17
addikt

fps az fix, azt nem bantjak sztm.

(#504) trec12


trec12
addikt

Moziverzum HD megint nem elérhető. :U

[ Szerkesztve ]

(#505) szaboi6512 válasza trec12 (#504) üzenetére


szaboi6512
őstag

Azt írták hogy "egyes" csatornák időszakosan nem lesznek elérhetőek. Csatorna engedély hiányában. A többit tudja mindenki....
Kérek mindenkit, csak a hibákat jelentse, a nem elérhető tv műsorok bizonyos időkben az sajnos nem hiba, néhány tartalmat a jogtulajdonos kérésére kötelesek vagyunk kitakarni. Ezen tartalmak nem elérhetőek a felületeinken.

[ Szerkesztve ]

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#506) urgoz


urgoz
tag

A dolog jogi háttere azért érdekelne...

(#507) vampire17 válasza urgoz (#506) üzenetére


vampire17
addikt

Telekom ugyfelszolgalat is ugyanezt mondta, delelott beszeltem veluk.... Naluk is ez lesz a TV Go-n mostantol. Elv a Set Top Box-os dolgaikat nem erinti.

[ Szerkesztve ]

(#508) Adams84 válasza urgoz (#498) üzenetére


Adams84
tag

Néhány napja a Vodafone-nál sem lehet élőben megtekinteni és visszajátszani a TV2-s csatornák műsorainak túlnyomó részét ... :) Weben/mobilappon tiltva vannak, viszont a mediabox-on működik.

[ Szerkesztve ]

(#509) vampire17


vampire17
addikt

Infó:

Kedves Mindenki,
Ahogy korábban már jeleztem, én vagyok a Sweet TV tartalombeszerzési vezetője, így azt hiszem első kézből tudok választ adni a kérdéseikre. Egyrészt kérek mindenkit, hogy különböztessük meg a hibákat: a csatorna nem indul (pl kifagyott...), vagy a kék hátérrel és felhívó szöveggel elátott szövegdobozt látják a képen. Utóbbi esetében sajnos kötelesek vagyunk az adott tartalmat kitakarni. Sokan leírták már az igazságot, mi nem helyhez kötött szolgáltatást nyújtunk, a mi tv szolgáltatásunkat bárki elérheti az interneten keresztül, ezt a szakma OTT TV-ként definiálja. Ilyen egyébként a Yettel TV is, illetve a Telekomnak a TVGO szolgáltatása. Az, hogy mit jeleníthetünk meg a képernyőt és mit nem, az azon múlik, hogy a jogtulajdonos (jelen esetben a TV2 Zrt.) milyen jogokat ad számunkra.
Ahogy Önök is bizonnyára érzékelik, napjaink mindegyik médiaszolgáltatója elindult azon az úton, hogy saját streaming szolgáltatást indít a bevételei növelésére (Pl. TV2 Play, RTL Plusz, Sky Showtime...stb.) és az értékesebb tartalmakat csak a saját szolgáltatásukon belül lehet visszanézni (vagy valamelyik kábelszolgáltatón keresztül kvázi "élőben"). Sajnos ebben a protokollban nem várható változás a jövőben, tehát ezeket a tartalmakat sajnos a későbbiekben sem lesz lehetőségünk megmutatni Önöknek. A technológiai besorolás határozza meg azt, hogy ki mit mutatha, a legnagyobb merítést mindig a kábel TV-s megoldások kapják, hiszen ott az egész rendszer zárt és ami még fontosabb, csak őket méri az AGB Nielsen, ergó az ő fogyasztásuk számít bele a nézettségi adatokba (amiből aztán a csatornáknak a reklámbevétele keletkezik). Az interneten keresztüli TV-zés egyelőre nem mért, így ezt próbálják különböző módokon szankcionálni. A Yettel TV esetében nem az a helyzet, hogy bármiféle kormány befolyás miatt kapnának többet, egész egyszerűen régebbi típusú szerződésük van, mely még nem sértette a TV2 egyéb érdekeit. Ezt nekünk is tiszteletben kell tartani. A Sweet TV bár valóban külföldről indult, de már itthon bejegyzett cégként fog a jövőben operálni és megelőzve a kérdéseket a kitakarási kötelezettség miatt sajnos nem tudunk az árakon csökkenteni, mert mi sem kapjuk olcsóbban a csatornákat csak azért, mert azok egy része nem bemutatható. Igyekeztem részletesen megmagyarázni a problémakört, remélem nem lett túl szakmai a válaszom. Ha bármi kérdésük van még, állok rendelkezésükre.

[ Szerkesztve ]

(#510) urgoz


urgoz
tag

Ezzel nekem az a bajom, hogy így az embereket maguk a tartalomszolgáltatók is az illegális megoldások felé terelik.
Érdekes, hogy más tartalomszolgáltatók (RTL, Network4, Viacom, stb...) csatornáin nincs ilyen megkötés.
Legalább a műsorújságban illene jelezni, hogy mit lehet nézni és mit nem, mert kicsit bosszantó, hogy csak akkor tudja meg az ember, amikor leül a tv elé.
Én amúgy kivenném a kínálatból az összes TV2 csatornát, és adnám olcsóbban a szolgáltatást, mert ahogy elnézem, majdhogynem több a kitakart tartalom, mint a nézhető. Pl. a Fem3-on tegnap óta konkrétan semmit se lehetett megnézni, mikor odakapcsoltam.

(#511) vampire17 válasza urgoz (#510) üzenetére


vampire17
addikt

"Legalább a műsorújságban illene jelezni, hogy mit lehet nézni és mit nem"

Mar dolgoznak ezen a sweet nel.

(#512) allfinanz válasza vampire17 (#509) üzenetére


allfinanz
senior tag

"Az interneten keresztüli TV-zés egyelőre nem mért, így ezt próbálják különböző módokon szankcionálni." Ha valamit lehet tökéletes mérni, az pont ez. Belépsz user/pass és máris mérhetnék, hogy mikor mit nézel, ha visszanézel, mit tekertél előre-hátra, stb. Lényegtelen, hogy dedikált IPTV vagy OTT rendszer. Lehet(ne) mérni. Inkább kérjenek plusz összeget, kapcsolják be a mérést, de minden csatorna visszanézhető legyen beletekeréssel akár plusz összegért!

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#513) Pogifej


Pogifej
csendes tag

Aki úgy használná ki a 4 eszközön használhatóságot, hogy pl. 2 ember osztozik, ott számolni kell azzal az aprósággal, hogy kedvencek lista csak egy van, azon osztozik a 2 ember. Nincs profil választhatóság, mint netflixen.
A sportcsatornák bitrátája bizony kevés és ha már kaptak egy kis emelést, akkor a teniszt közvetítő eurosportok miért nem? A teniszlabda gyorsabban röppen, mint a bőr...

(#514) Bubukain válasza Pogifej (#513) üzenetére


Bubukain
senior tag

Az a baj, hogy bármilyen műsornál egy gyorsabb svenkelésnél már bekockásodik a kép, és nem sport adókról beszélek.

(#515) kis.zsolt válasza allfinanz (#512) üzenetére


kis.zsolt
tag

Igen, és a beágyazott Google Analitics kódokról sem ejtenek egy szót sem. Szóval mérhető. Pont.

Ne kérdezd: LEGÁLIS!!!

(#516) #72010496


#72010496
törölt tag

Közben HD-ra váltott a BBC Earth, csak az a gond, hogy nem tették rá a magyar hangsávot.

(#517) urgoz válasza #72010496 (#516) üzenetére


urgoz
tag

Rátették, csak fel van cserélve az angollal...

(#518) urgoz


urgoz
tag

A Network4 csatornák (Story4, Galaxy4, Film4), valamint a Film Cafe és az AMC is HD lett. A BBC Earth-ön pedig rendberakták a hangsávokat.

(#519) vampire17 válasza urgoz (#518) üzenetére


vampire17
addikt

Van meg olyan csatornajuk amugy, ami nem HD, de lehetne?

(#520) trec12 válasza vampire17 (#519) üzenetére


trec12
addikt

Prime pl.

(#521) urgoz válasza trec12 (#520) üzenetére


urgoz
tag

Nem valószínű, hogy a jelenlegi helyzetben beruháznának egy TV2 csoportos csatornába...

Film Mánia, Comedy Central, Nicktoons, ID, DTX, TLC, Food Network van még magyarul HD-ben.

[ Szerkesztve ]

(#522) zelikocc válasza urgoz (#521) üzenetére


zelikocc
senior tag

Én szinte csak a Comedy Centralt nézem és sajnos nem HD. Pedig várom régóta.

(#523) trec12 válasza urgoz (#521) üzenetére


trec12
addikt

Igaz. Moziverzumra ahogy rá-rá nézek elég sok tartalom nem elérhető. Ez így nem túl jó.... :(

[ Szerkesztve ]

(#524) trec12 válasza Bubukain (#514) üzenetére


trec12
addikt

Valóban, azért olyan 6-7 Mbitre felhúzhatnák a bitrátát már az sokat segítene szerintem...

[ Szerkesztve ]

(#525) szaboi6512 válasza trec12 (#523) üzenetére


szaboi6512
őstag

Van a csoportban egy hosszú indoklás.
A tv2 csoport nem engedi streamelni egyes csatornáit....

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#526) trec12 válasza szaboi6512 (#525) üzenetére


trec12
addikt

Erről tudok. Remélem az RTL csoport is nem kezdi el ugyan ezt. :U

(#527) Gordiann


Gordiann
őstag

TV2 csoport összes csatornája benne van az alapcsomagban.
RTL csoport egyik csatornája sincs benne az alapcsomagban.
Mit tud megfizetni a szegény magyar ember? A legkisebb csomagot.

Kormánypropaganda, mint mindenhol máshol. Én erről a piaci verseny szabályait "törvényesen" áthágó szutyok cégről inkább nem is beszélnék a fórumban.

(#528) Shame21


Shame21
csendes tag

Sziasztok! Nekem mostanában kezdte el reklámozni a telóm ezt a sweet tv-t. Az lenne a kérdésem, hogy a filmek azok ha előfizet az ember ingyen nézhetőek minden csomagban? Vagy azért külön kell fizetni még az előfizetésen felül?
köszönöm

(#529) szaboi6512 válasza Shame21 (#528) üzenetére


szaboi6512
őstag

Külön...

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#530) Shame21 válasza szaboi6512 (#529) üzenetére


Shame21
csendes tag

Köszönöm.
Akkor ez nem plussz motiváció az előfizetésre😂

(#531) szaboi6512 válasza Shame21 (#530) üzenetére


szaboi6512
őstag

Regisztráció kell, lehet hogy előfizetés nem feltétel. Ezt nem tudtam kipróbálni.

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#532) Shame21 válasza zelikocc (#522) üzenetére


Shame21
csendes tag

Sajnos a comedy central a tv-ben is csak sd sose volt hd.

(#533) Dave1984 válasza Shame21 (#532) üzenetére


Dave1984
őstag

Telekomnál HD

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#534) Shame21 válasza Dave1984 (#533) üzenetére


Shame21
csendes tag

Akkor a telekom valamit tud. Diginél nem hd 🙁

(#535) trec12 válasza Shame21 (#534) üzenetére


trec12
addikt

Diginél több minden nem HD ami lehetne az. Ráadásul a bitrátát is úgy vissza vették alig több mint a sweet tv-é.😡

[ Szerkesztve ]

(#536) kis.zsolt


kis.zsolt
tag

Hamarosan elbúcsúzom a kényszerhelyzetben fogant Voda mobilnetemtől, és optikára váltok (max. 1-2 hónap).
A Voda 20/5-ös netén gyönyörűen jön a sweet összes csatornája, kivéve a jogdíj problémák miatt nem nézhetők, de mert alapból blokkolom a propagandamédiát, ezért ez egyáltalán nem zavar.
A lényeg: tegnap néztem a Discovery Science csatornát, és megdöbbentően gyönyörű volt a képe. A világegyetemes izé ment és a csillagok és az egész minden nagyon szép, színes és részletgazdag volt.
Sok egyéb csatorna is nagyon szép FullHD-ben (ahogyan ők írják: FHD).
Szóval úgy érzem, révbe értek, és ami az én igényeimet illeti, nekem már 99,9%-os a Sweet.
A teszter csoportban is kommunikálok. Tegnap vettem észre, hogy az LG TV appban, ha kisképernyős nézetre váltok, és valamiért megfeledkezem róla, akkor a kép jobb felső harmadában marad a kép, és eltűnik a szöveg, ahol egy nagy feketeség marad.
Javasolni fogom, hogy az appba tegyék bele a fejlesztők, hogy a szöveg eltűnésével váltson vissza teljes képernyős módba a rendszer, mert így beleéghet a kép egy OLED tévébe, mint amilyen az enyém is.
Másik ötlet az időzíthető programváltás, mint az LG EPG-ben. Megnézem a programkínálatban, milyen műsor lesz, és amelyikre rábökök, arra a műsor kezdetekor automatikusan átkapcsol, persze előtte megkérdezi, hogy tényleg akarom-e.

Örülök, hogy már itt tartunk. Az igazat megvallva az elején picit szkeptikus voltam, de az én igényeimnek egyelőre nagyon bejön az, amit kínálnak.

Talán még annyit - nem sértésként - de a cseh és szlovák sláger tévécsatornákat és az ukrán csatornát elfelejthetnék. Szerintem itt nem igazán van létjogosultsága, de ez csak az én véleményem. ezzel az erővel a Magyarországon élő Urdu, Tuszi, és Hotu nemzetiségűeknek is lehetne külön csatornájuk.

Ne kérdezd: LEGÁLIS!!!

(#537) zelikocc válasza kis.zsolt (#536) üzenetére


zelikocc
senior tag

Az utolosó OFF-hoz:
Azért ne legyünk ennyire nacionalisták, hogy zavar ha a 100+ csatorna kínálatban ott van 1-2 db külföldi... simán átugrod és nem nézed, mint ahogy a csatornák 80%-át sem nézed.

Romániában teljes magyar csomag pakkok vannak a szolgáltatóknál, akkor ott is vegyék ki őket?

Miért ne lenne létjogosultsága egy nemzetiségi csatornának? Nyilván nem azért tették be, mert senki nem nézi. Persze ha nem nézi senki, akkor majd úgyis kiveszik. Ezt ők pontosan látják.

(#538) hedgehog


hedgehog
senior tag

Én is megváltam ma a YettelTV-től, a próbaidő majdnem három hónapja alatt semmivel sem lett jobb vagy gyorsabb az alkalmazás
A mostani korlátozásokban csak a FEM3-on futó "kastélyos" műsor hiányozna a feleségemnek, de pl. tegnap pont látható volt, reméljük így marad :D

-- aka p3d3str1an

(#539) kis.zsolt válasza zelikocc (#537) üzenetére


kis.zsolt
tag

Sajnálom, de zavar, és mindig is zavarni fog. Örülök, hogy téged nem.

Ne kérdezd: LEGÁLIS!!!

(#540) zelikocc válasza kis.zsolt (#539) üzenetére


zelikocc
senior tag

Én viszont nem örülök hogy téged meg igen. De hát ezért tart itt ez az ország ugye. Nem véletlenül szokás ezt mondani.

(#541) sparks


sparks
senior tag

Én is nagy megelégedéssel használom a sweet.tv-t.
Nekem egy igazi problámám van csak, hogy nem lehet a csatornákat saját igényeim szerint sorba rakni.
Tudom, hogy ott van a kedvenc lista és oda berakhatom, ahogy akarom, de ott a számozás nem változik meg. Én meg szeretném, hogy az alap csati lista is testre szabható legyen. A mostani lista az olyan káoszos, nehéz így megtalálni a dolgokat.
Vagy ha a kedvencekben saját sorszámozást kapna az is OK lenne... Meg persze nem tűnnének el a kedvencek néha-néha...

3900-ért nekem ez teljesen best, remélem marad ez az ár a régieknek és akkor én is maradok. :D

[ Szerkesztve ]

(#542) trec12 válasza hedgehog (#538) üzenetére


trec12
addikt

Én hűség nélkül próbáltam ki de pár nap után megváltam tőle. A sweet.tv villámgyors kezelhetősége ezerszer jobb. Igaz vannak hiányosságok is. Képminőségre a Yettel Tv azért láthatóan sokkal jobb volt. Sportcsatornák viszont nem tetszettek itt sem alacsony fps miatt.

[ Szerkesztve ]

(#543) vampire17 válasza trec12 (#542) üzenetére


vampire17
addikt

ezt az alacsony fps-t nem ertem mire gondolsz. Minden szoglaltato ugyanannyival adja...

(#544) trec12 válasza vampire17 (#543) üzenetére


trec12
addikt

Darabos a mozgás főleg labdajátékoknál látszik. Szerintem a kábeltévéknél szemre ez magasabb ha nem is minden csatornánál.

[ Szerkesztve ]

(#545) urgoz válasza trec12 (#544) üzenetére


urgoz
tag

A Tv-den milyen képfrissítés van beállítva? Próbáld meg 50Hz-es frissítésre állítani, ha nem azon van.

[ Szerkesztve ]

(#546) vampire17 válasza trec12 (#544) üzenetére


vampire17
addikt

Az altalanos frame rate 25 (PAL) vagy 23 976 (NTSC). A legtobb stream szolgaltatas amugy 25-el adja (pl a youtubenak is 25 a default, 60-at tud meg extraban)

A sweet szinten 25-el ad. Ennel tobbel en nem tartom valoszinunek, hogy adna barmi... Szoval ott neked valami mas gond lesz.

(#547) hedgehog


hedgehog
senior tag

az FPS (igazából szaggatás) probléma szerintem akkor lehet, ha a forrás nem 25fps, hanem mondjuk 29.97 (tippre mondjuk egy amerikaifoci közvetítés? nincs tapasztalatom, de arról el tudom képzelni...)
Ilyenkor ugye le kell konvertálni 25-re, és itt lehetnek kihagyások (lásd 3-2 pulldown, bár az pont fordítva történik).

Persze ez csak tipp, személyes tapasztalatom nincs. Nálam a tévén be van kapcsolva a motion compensation, amit a legtöbben utálnak a szappanopera effekt miatt, de azt meg lehet szokni, és utána sokkal kellemesebb a tévézés :D

-- aka p3d3str1an

(#548) urgoz válasza hedgehog (#547) üzenetére


urgoz
tag

Szerintem ez ma már nem lehet probléma a topkategóriás sportközvetítéseknél...
Inkább arra tippelnék, hogy nem 25 valamelyik egész számú többszöröse van a tv-n beállítva, így időnként van framedrop, vagy képkocka duplázás, ami szaggatást eredményez.

én a digi online-től megyek a falnak, mert ott 24 fps-re vannak az enkóderek állítva, a források meg ugye 25 vagy 50 fps. Másodpercenként 1 framedrop "gyárilag". Nincs az képjavító eljárás, ami ezt kompenzálja.

(#549) urgoz válasza kis.zsolt (#536) üzenetére


urgoz
tag

A BNT4-re gondolsz? Az bolgár.

(#550) mQWeXgsf válasza trec12 (#542) üzenetére


mQWeXgsf
aktív tag

Bizony, legalább a sportcsatornákat adhanták 50 fps-el és nem 25 fps-el, mert a jelet 50 fps-el kapják... Már minden nagyobb magyar tv csatorna 50 fps-el rögzíti és továbbítja a műsorait. (még a hírcsatornák is pl. ATV). Minél nagyobb a tv és minél kissebb a válaszideje (pl. OLED 0ms), annál jobban észrevehető az alacsony fps probléma.

Ettől függetlenül mi elég sokat használjuk a sweet.tv :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.