Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fagyalllo

    őstag

    válasz vadászcsiga #95055 üzenetére

    Szó sincs klikkesedésről, a saját véleményemet írtam le, nem toborzok híveket, nem öntök ágyút.
    Néhány gyerekkori élmény miatt (bevallom, ez volt az egyik :) ) nekem mindig is a Seiko és másodsorban a Citizen jelentette az órát, ezeket szeretem.
    A svájciak nem merészkednek az alap japán automaták árszintjére, nem tudnának gazdaságosan gyártani.
    Attól hogy egy Seiko 5 olcsó, még nem gagyi, hanem tisztességesen kivitelezett, jól működő, tartós órák, szerintem a jó minőség jelző pontosan illik rájuk. Nincsenek tele a fórumok évek alatt széthulló órákkal, a hirdetési oldalak viszont tele vannak 30-40 éves használt órákkal. Szerintem ez elegendő tartósság egy ilyen árú szerkezetnél.
    Minőséget a tervezésre, gyártásra, kivitelezésre értem, nem pedig a művészien dekorált szerkezetre, kézzel polírozott rózsaarany tokra és drágább, de esetenként funkciótlan anyaghasználatra.
    Nyilván a japók is a pénzért csinálják, nagy haszon a drágább, exkluzívabb modelleken van, amiket már a fanatikus svájci rajongók is elismernek, de ettől még nem lesznek rosszak az olcsó modelljeik.

    rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés