Hirdetés
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Flashback: Építsünk PC-t akciós alkatrészekből, lassan. upd: 05.28
- Szoszo94: Xiaomi Mi Router 3G - Padavanra fel!
- Szevam: Mennyire tipik Z-gen viselkedés? Tipizálható-e egyáltalán?
- Viber: ingyen telefonálás a mobilodon
- Ismerkedés a Zyxel NSA325 v2-vel
- sziku69: Szólánc.
- Sundesz: 20 éve a PH!-n
Új hozzászólás Aktív témák
-
M_AND_Ms
veterán
válasz
batai15 #42136 üzenetére
"(I)Szar gumi nem = a szélesebb biztonságosabb gumival(/I)"
Azt hiszem ilyet írtam "ezt árnyalja sok minden, pl tényleg szar volt a gumid, vagy csak nem megfelelő méretű volt és ha igen, az mennyire befolyásolta az autód mozgását, a fékutat, stb, stb."
Ebből nem az jön le, hogy én egyenlőségjelet tettem volna. És talán észrevetted, hogy nem a "mi a jó gumi" témára, hanem csak a te posztodra írtam és az a abban leírtakra reagáltam."ha beléd mennek akkor beléd mennek "
Ezt te csak most írtad. Az eredeti posztodban nem írtál ilyet. Ott általánosságban tett kijelentésed volt, és én arra reagáltam: "ha nem te vagy az okozó fél,. Onnantól lényegtelen" ... milyen gumi volt (mert, hogy ez volt a téma)
Én ezzel kapcsolatban írtam le, hogy nem így van, mert ettől a kitételtől ez nem következik egyenesen. Szóval, most ne gyere nekem újabb kitételekkel és pláne ne azzal érvelj, az eredeti kijelentsed mellett. Az, ott úgy nem igaz.Amit én írtam példát, abban, bizony úgy van, ahogy írtam. Nem teljesen egyértelmű a felelősség, vizsgálni fogják ki, mit vétett, mulasztott, stb. Pl a "ha beléd mennek akkor beléd mennek " esetébe is jön egy-két vizsgálni való: hol voltál amikor beléd mentek? álltál, vagy haladtál? milyenek voltak a látási viszonyok,? látszódtál-e rendesen? stb, stb.
"Ha nem ismeri el a vétkes a dolgot rendőrt kell hívni ."
Na, örülök, hogy ezt írtad, mert pont a rendőr lesz az aki mindent rögzíteni fog, mert nem biztos, hogy ő fogja eldönteni, hogy ki a hibás ezért még ő sem tudhatja milyen tényadatokra lesz szükség. Vannak persze egyértelmű(nek látszó) esetek, de általában elmondható a baleseteknek nem egy darab, jól meghatározó oka van. Szinte mindig vannak még ott tényezők, amiknek összejátszása kellett a balesethez.Megjegyzem, nekem nem biztosítási ügyem volt, hanem részese voltam személyi sérüléssel járó balesetnek és az akörül lezajló vizsgálatnak, büntető eljárásnak és aki nem ismeri a részleteket és csak az ökölszabállyal, a "ha beléd mennek akkor beléd mennek " kijelentéssel mondta ki a végső következtetést, annak bizony meglepő volt a hivatalos lezáró határozat tartalma...pedig az alapeset nagyon egyértelműnek tűnt...annak, aki nem gondolkozott, vagy nem vizsgálódott
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Autós topik
- Google Chrome
- Folyószámla, bankszámla, bankváltás, külföldi kártyahasználat
- Nintendo Switch 2
- Milyen légkondit a lakásba?
- Kávé kezdőknek - amatőr koffeinisták anonim klubja
- Azonnali mobilos kérdések órája
- Yettel topik
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- Apple iPhone 16 - ígéretek földje
- További aktív témák...
- Új és használt laptopok , üzletitől a gamerig , kedvező áron. Garanciával !
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 7700X 32/64GB RAM RTX 5070Ti 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 9800X3D 32/64GB RAM RTX 5070Ti 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Huawei Nova Y90 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Bomba ár! HP EliteBook 850 G2 - i5-5GEN I 8GB I 256GB SSD I 15,6" FULL HD I Cam I W10 I Gari!
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem
Város: Budapest