Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-17 09:07:23

LOGOUT.hu

Subaru topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#434) mmcc02


mmcc02
tag

Sziasztok!

Valamikor május körül esedékes lesz az autóvásárlás, erős versenyző a Subaru XV. Illetve a Forester is, de az XV méretben elég lenne. Illetve olcsóbb is, adott pénzért fiatalabbat/kevesebbet futottat találni. 2 literes dieselt nézek, a szívóbenzin szerintem lusta lenne, szeretek dinamikusan vezetni.
Kár, hogy nem árulták 2.0 benzin turbóval.

Németországból hoznám, egyrészt nem bízok az itteni eladókban (Románia), másrészt a választék nagyon gyér.

Viszont: ami eltántorított, az az Auto Bild tartóstesztje.

Röviden összefoglalva a lényeget, azaz a problémákat:
- 100000 km alatt az 1. és 3. henger dugattyúinak a széle megolvadt, fel is szántotta a hengerfalat. Feltehetőleg hibás befecskendezés miatt. Denso injektorok. Feltehetőleg még néhány ezer km után k.o. a motor. Érdemes megnézni a cikk galériáját.
- 52000 km - elfüstölt a kuplung, a végén (100000 km) az új kuplung is a végét járta már
- ropogó vezetőülés, kb. féltávnál jelentkezett. Az üléshuzat nyúlik. Az ülésfűtés fűtőeleme elmozdult.
- hamis, alaptalan hibajelzések a műszerfalon
- érzésre 2x annyi a km benne, a sok műanyag mozog és kellemetlen hangokat ad ki
- nem megfelelő korrózióvédelem

Ez egy elég szomorú hibalista, egy Daciában nem romlik el ennyi minden 100000 km és 2 év alatt :D
Főleg azért szomorú, mert az XV (meg a Subaru úgy általában) nem egy olcsó autó. Meg ugye Subaru == megbízhatóság...

A 2.0 D egyik bug-járól tudtam (főtengelytörés, 2011-ig), de ez a leolvadó dugattyú azért durva.

A tesztelt autó ugye 2012-es volt, én a 2013-2014-eseket nézegetem. Vajon javítottak ezeken a problémákon? Infót nem igazán találtam erről, US fórumokon talán lenne, de úgyis különböznek az autók piactól függően.

Üdv :R

* Gondolkodom, tehát vagyok, ez a kérdés, válasszatok! Avagy röviden: Gondolkodom, tehát válasszatok! * Búbos páka *

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.