Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-17 09:07:23

LOGOUT.hu

Subaru topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41) Parci válasza Jorus (#37) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem, egy sokkal szebb és kevesebbet futott, kék kombi volt. én is kattogtam rajta.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#42) Jorus válasza Parci (#39) üzenetére


Jorus
nagyúr

Hehe, azt észrevettem én is hamar, hogy jellemzően valamiért nem azt nézik ki az autóból, amit tud. :) M0-on belsőben 120-nál beállt ma mögém lökhárítóra egy RS Octavia; előttem még volt pár autó, de aztán padló, és vrömm, Octi meg elmaradt simán, arcában a benzingőz-függönnyel, pedig csak simán D-ben volt a váltó. :) Jó, hát mondjuk családi kombi formája van, aztán azt hiszik, úgy is megy. Persze így sosem lesz 9 lityis fogyi. :D

Van már topicösszefoglaló is. :R

Szerk.: Jaja, 2010-től felfelé már csak a 3.6 maradt, a többi H4-es 148 és 170 lóval... Mondjuk nekem formára sem tetszik az 5th gen.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#43) Parci válasza Jorus (#42) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a legújabb (2015-ös asszem) outback viszont bitangul tetszik, bár egy nagyon másik kocsi már. majd tíz év múlva megnézem a hahut :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#44) Jorus válasza Parci (#43) üzenetére


Jorus
nagyúr

Asszonynak is nagyon tetszik. Igen, 2015-től gyártják a 6th gent, de minden évben jön ki rá vmi frissítés, itt írnak az ideiről némi összehasonlítást.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#45) Parci válasza Jorus (#44) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

fú, az a barna is de pazar! :Y

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#46) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

urak, felnigumi téma: az outback 215/55 r17-tel jött. a mai divattal ellentétben nekem halálom a peres gumi, részemről minél ballonosabb, annál jobb, nagy kár, hogy nem 215/60 r16-tal adták. láttam viszont a subaruklubon hirdetve 205/70 r15 felnigumit.

mennyire gáz a keskenyebb gumi, van ilyesmivel tapasztalatotok? anno az ls400-hoz keskenyebb volt a téli, még szerettem is, de igazából fingom sincs, hogy mi a jó.

(igazából a peresség a kisebbik fele a dolognak, az csa nem az esetem, de eléggé bosszant, hogy sokkal drágább méret a 215/55 r17 a másik kettőnél)

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#47) Qru válasza Parci (#39) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igyekszem... :DDD

Igen, mondta Bögre hogy IS400-ad volt. Ő váltott téged márka téren mert mk3 WRX-ből ült át egy IS250-be.

mod:

Télre jobb a keskenyebb mert vizen és havon is az az előnyösebb. Vizen később úszik fel mint egy széles gumi (kisebb a vízkiszorítása) havon meg jobban utatvág magának a keskenyebb.
15"-os felni egyáltalán felmegy rá? :F

Az a Spec B tetszett nekem. Volt egy Spec B Lega sedan az AAA autonál de nagyon le volt lakva. :( Elmentünk megnéztük Bögérvel de borzasztóan le volt rúgva. Kb 1,5M lett volna helyrehozni így elengedtük nagy szívfájdalommal...

TIR elég kezdetleges, kéne bele még írni vmit... :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#48) Parci válasza Qru (#47) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a 15-ös felni igazából túlzás, a 215/60 volna jobb a 215/55 helyett. na mindegy, majd szitkozódom akkor, amikor cserélni kell a gumikat.

sokáig hirdetve volt az a spec.b 3.0r, hónapokig. jó gépnek tűnt. amit jorus vett, azon is látszott a képek alapján, hogy feltehetően jó vétel, az enyém meg el sem jutott a hahuig :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#49) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

:DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#50) Qru válasza Parci (#48) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az igazán jók elkelnek mielőtt felkerülnének a hahu-ra.

Drága méret nagyon mind a kettő... szerencsére az enyémre a tök átlag 205/55R16 kell. De ugye az enyém nem is terepre való a maga kis 15 cm-es hasmagasságával. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#51) Parci válasza Qru (#50) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát ez van. most hibátlan a téli alu szett is, conti gumi van rajta, kb. új. eladni nyilván értelmetlen, mert nem fizetnék meg, ha viszont használom, akkor 4-5 év alatt szétmennek télen a felnik is. na mindegy, majd lesz valahogy, ezeket örököltem, ezekkel főzök.

tényleg, Jorus: nálad mennyire megbízható a termosztát? nálam 16-17 fokra állítva is meleget fúj a klíma is, gondolom ideje újat tenni bele. erre hivatkozva viszem majd el a Hacéhoz szerintem, nézzék csak át.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#52) Qru válasza Parci (#51) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha lemosod róla a sót akkor nem lesz baja a gyári alunak.

#nincsbennetarcsi

(#53) Jorus válasza Parci (#46) üzenetére


Jorus
nagyúr

Elvileg váltóméret, legalábbis +-2.5%-on belül van az átmérő csökkenése a gyári ajánlotthoz képest, ami 205/55R16-tól 215/45R18-ig sokféle lehet, de szinte minden gyűjteményes oldal a 225/55R17-et írja "gyári" méretként.
Az általad írt felni+gumi párossal az autó több mint fél centivel alacsonyabban lesz, a sebességmérő közel 2 kmh-t fog csalni lefelé. A régebbi, 2000 előtti OBK-kat szerelték ilyen gumikkal, egy 4th gen elég furán hatna ilyen pici kerekekkel szerintem.

Aki sokat viszi terepre, a ballonosabb, /60-as 16-ost szokta használni. A keskenyebb gumi télen jobban jön, ahogy Qru is írta, de mondjuk a 205-ös azért nem olyan keskeny. Passaton az van, és nem tűnik keskenynek, pedig az szélesebb kaszni, mint a Subi. A magasabb oldalfalú, kisebb átmérőjű gumik plusz centiket adnak hozzá a hasznos rugóutakhoz, növelik a komfortérzetet, jobban gyorsíthatók, és összetettebb terepviszonyok között kényelmesebbek. Cserébe jó tapadásnál, gyors kanyarokban "taknyos", kenődő fílingjük van, ahogy az oldalfal próbálja megtartani az autó tömegét kanyarokban.

Szentem /60 R16-ban érdemes gondokodni, a 15-ös elég extrém lenne (és nem is szerepel a manualban - ami persze nem szentírás).

Én szerencsére kaptam két szett 225/55R17-es prémium gumit az autóhoz, egyet télre, egyet nyárra, ez így magában vagy 400k.

A termosztát szentem nálam rendben működik, ha letekerem 18-19 fokra, határozottan hűvös lesz az autóban, 22 fokon normális (itt szokott állni), 24-25 fokon meg szauna van már. :)

Ma nyomtam egy 7.2-es tripet 90 kmh-val, tempomattal. :D

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#54) Parci válasza Jorus (#53) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

érdekes, hogy mindkettő gyári méretnek tűnik. nekem is kvázi újak a 215/55/r17-esek, szóval hiába tetszene jobban a 16-os felni, nem éri meg variálni, csak ha elfogytak a gumik. akkor is inkább a télinél váltanék 16-osra, elsősorban.

a 225/55/r17 egyébként a legdrágább méret az összes közül, a váltómérete ismerős, mert az volt a lexus alá is: 225/60/r16. 40e ft egy normálisabb gumi.

ezzel szemben az x-trailünk (az a másik gép) 215/65/r16-osa jóval olcsóbb, ott 30e ft-ból megvagy.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#55) Jorus válasza Parci (#54) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nyírőék is a 215-öst javasolják rá, persze azért mondták, hogy ne kukázzam a 225-ösöket. :)

Holnapután viszem hozzájuk az autót kormányszervó cserére, remélem, péntekre elkészül.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#56) Qru válasza Jorus (#53) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem van gyári alu (azt most vettem) meg gyári acél is de ugye 4 évszakos gumim van így nem cserélgetem. Jelenleg az acélon majd tavaszra átkerül az alura és úgy is marad.

7,2? Az k. jó! Nekem ott kb 6,8-al beéri de ez tényleg 80-90 tempomat behajtott tükrökkel. :D Igaz az enyém jóval könnyebb és gyengébb is...

Kicsit upgrade-eltem a tir-t. Mit írjak még bele?

#nincsbennetarcsi

(#57) Parci válasza Qru (#56) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

egyelőre jó lesz, még csak hárman vagyunk :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#58) Jorus válasza Qru (#56) üzenetére


Jorus
nagyúr

Jaha, az már kvázi vitorlázás. Próbáltam tempomat nélkül, figyelve a pillanatnyi fogyira, de ő láthatóan jobban ért a finom szabályzáshoz, így hagytam a tempomatot. :) Az egy tankra számított átlagfogyi így most lement 11.8-ra, szal szentem ez beáll majd 11 körülre, ami nekem teljesen elfogadható.

Nálam csak a gyári alu jött az autóval, azon van most a téli, tavasszal felmegy rá a nyáro, aztán majd jövő télre veszel acélt a téli gumikhoz.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#59) Qru válasza Jorus (#58) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

11,8? Az kemény, az túl van a fájdalomküszöbömön 1,8 literrel. :D Nekem most a nagy átlagom (az elmúlt 5300 km alapján) 8,21 (sajnos csak nem rég kezdtem el írni a tankolásokat). De ugye alig használom városban ez kb a minimum fogyi ami kihozható normál közlekedéssel. Igaz van benne 2 torzító tankolás mert nyaraláskor kvázi abnormálisan lassan mentem és ott lett egy 7,5 meg egy 7,6-os átlag. Reálisnak inkább a 8,5-et mondanám.

Persze a Subaru klubos vezetési tréning után 13,5 lett az átlag (oda-vissza úttal együtt)... Szóval ez is tud enni ha rugdosod. :D

Parci: Jó, majd felfejlődik ez. :K

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#60) Parci válasza Qru (#59) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

milyen tréning volt az pontosan, mit lehetett csinálni, hol, mennyibe fájt?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.