Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Stellaris

Hozzászólások

(#701) Giovan! válasza warcat (#700) üzenetére


Giovan!
addikt

Igen, már egy ideje pedzegetik, hogy eléggé át lesz dolgozva a diplomácia, bár nem tudom mennyi fog ebből megvalósulni. A kémkedésnek meg rohadtul ideje lenne, az a durva, hogy eddig nem volt benne. Tech lopás, flották hátráltatása, bolygók lázítása, leaderek meggyilkolása, terror akciók, amit csak el lehet képzelni.

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#702) Drenadar válasza Giovan! (#701) üzenetére


Drenadar
veterán

Mint annak idején az imperium galaktika 2ben? Az durva volt 😀😀😀

(#704) BoB válasza Chabe89 (#703) üzenetére


BoB
veterán

Ennek már tényleg ideje volt, és végre van új faj ami nem csak reskin (legalábbis úgy tűnik)

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#705) Giovan! válasza BoB (#704) üzenetére


Giovan!
addikt

+új ship design. Nekem bejön, csak nem igazán megy az emberi fajhoz, de majd kitalálok valamit. Lehet kezdenem kell egy dwarf kampányt, azokat még elviselem :D

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#706) Giovan!


Giovan!
addikt

Ja, meg jó lenne, ha a monarchiáknál ki lehetne jelölni, hogy ki legyen az örökös, sőt, akár családfát is be lehetne építeni. A demokráciáknál meg adhatna a parlament küldetéseket, vagy kifejezhetné az elégedettségét vagy a nemtetszését egy adott politikai lépéssel kapcsolatban, ami hatással lehetne a népesség boldogságára pl. Áh, olyan sok fasza dolgot lehetne beépíteni ebbe a játékba, remélem idővel minden bekerül, szurkolok nekik :K

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#707) BoB válasza Giovan! (#706) üzenetére


BoB
veterán

Mire ez mind meglesz, addigra jön majd a Stellaris 2 új grafikával, de alap dolgokkal :D

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#708) Drenadar válasza Giovan! (#706) üzenetére


Drenadar
veterán

Szerintem a játék gyorsaságával kellene először is kezdeni valamit a szanitasokat optimalizálni valamint hogy használja rendesen a többi magot is....

De igen jatektechnikai dolgokban is fejlődhetne.

Nagyon gáz a flottak viselkedése is miszerint hiába próbálja az ember elérni a 150+ lotavot a csatahajok is oda mennek az enemy arcába. Stb.

(#709) Chabe89 válasza Drenadar (#708) üzenetére


Chabe89
addikt

Külön flottában artillery computerrel nálam mindig leghátul vannak.

(#710) Giovan! válasza BoB (#707) üzenetére


Giovan!
addikt

Remélem nem. Még az első Stellarist sem érte utol teljesen az emberi technológia fejlődése (pedig az már 3 éves játék...), a 2-t max a NASA gépein lehetne nyomatni :D

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#711) -vitya-


-vitya-
őstag

átnéztem ezeket a bejelentéseket, és:
- kőemberek viccesek lesznek, főleg ha nem csak poén volt, hogy ha őket purge-oljuk, akkor mineralt kapunk ;-)
- a federationnal még mindig nem olyan mélyen mennek bele a diplomáciába, mint szeretném, persze lesznek érdekes, és jó dolgok. Továbbra sincs semmi arról, hogy kémkedés lenne, szóval az nincs. Viszont azért van pár nagyon jónak tűnő dolog...

origin: nekem ez tetszett, jókat is sorolt fel, valamint lehet még akármi - alapból talán valami 18 félét fognak adni

federation: a többféle federation egész jó ötlet lehet(ne), de mivel a pontos mechanikába és setupba nem ment bele, így nehezen (egyáltalán nem) tudom megítélni, hogy ez most jó, vagy csak bonyolít-e a dolgon

összességében, nem tűnik olyan kihagyhatatlannak, mint anno a megastructures volt, de egy ancient relic szintű dlc simán összejöhet... várós.

-=Витя=-

(#712) Chabe89


Chabe89
addikt

Az a tudós :Y

(#713) Capricornus válasza Chabe89 (#712) üzenetére


Capricornus
aktív tag

The spice must flow!

Per aspera ad astra!

(#714) warcat


warcat
veterán

Stellaris: Lithoids Species Pack 1 839 Ft

EA: It's in the crate!

(#715) Giovan! válasza warcat (#714) üzenetére


Giovan!
addikt

Ezek nem drágábbak szoktak lenni, olyan 10 euro környéke? Vagy csak én emlékszem rosszul?

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#716) -vitya- válasza Giovan! (#715) üzenetére


-vitya-
őstag

steam-en is 7.99 ajro...

még nem döntöttem el, hogy most azonnal megveszem-e - lehet kivárok valami akciót, nem annyira fontos nekem

[ Szerkesztve ]

-=Витя=-

(#717) warcat válasza Giovan! (#715) üzenetére


warcat
veterán

Nem, a species pack-ok 7.99, és muven keresztül kapunk egy kis regionális kedvezményt, azért linkeltem.

Szerintem no-brainer, minőségi munka és tartalom, és extra játékmechanikát is csináltak hozzá, elképzelhhető, hogy ez jobban meg fogja érni mint az egész Federation dlc :))

EA: It's in the crate!

(#718) Drenadar válasza warcat (#717) üzenetére


Drenadar
veterán

nálam sajnos a regisztráció se ment, kifagy az oldal...

nah lehet rájöttek hogy olcsó, mert most meg azt írja hogy a termék nem elérhető :D

[ Szerkesztve ]

(#719) BoB válasza -vitya- (#716) üzenetére


BoB
veterán

Márt kint is van, lehet játszani... Ez igen gyors volt.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#720) BoB válasza BoB (#719) üzenetére


BoB
veterán

Known Issue: Lithoids are currently affected like other biological pops when there is a food deficit, instead of being upset by mineral deficits. They’re very empathetic.

Bahhh...mindig van valami.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#721) BoB


BoB
veterán

Hihetetlen hogy még mindig tele van bug-okkal a játék. Már jelentgetni sincs kedvem... :((

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#722) etejedu


etejedu
őstag

Sziasztok! Tudtok tippet adni flotta összeállításra?
Miből mennyi legyen egy flottában?
Hogyan tudom megoldani azt, hogyha kitaláltam 2-3 fajta romboló/ cirkáló/csatahajó tervet akkor midegyiket tudjam automatikusan fejleszteni és ne akarja átfejleszteni egy másikra! Gondolok itt arra hogy nem tudom csak az egyikre beállítani az autofejlesztést és ezért ráfejleszt a rakétásaimra egy kb a gép által kitalált fejlesztést! Huh! Remélem érthető amit akartam kérdezni!?

(#723) Chabe89 válasza etejedu (#722) üzenetére


Chabe89
addikt

Kapcsold ki, hogy ne állítson össze automatikusan semmit, utána megépíted amit te szeretnél és fleet managerben szépen hozzá lehet adni, hogy melyik típusból, mennyit szeretnél építeni.
Általában 2 Titan/20 Battleship és KÜLÖN flottában 20 Kinetic/20 Energy Destroyer/60 autocannon+plasma corvett felállást használok. Később lehet bővíteni ahogy engedi a naval capacity. Ezekből csinálok olyan 2-3 adagot, azzal midgame végére már a galaxis nagy részét le lehet gyalulni grand admiralon is. Hajó összeállításokat itt találsz (elavult, de alapnak jó).

[ Szerkesztve ]

(#724) etejedu válasza Chabe89 (#723) üzenetére


etejedu
őstag

:R :R :R

(#725) -vitya-


-vitya-
őstag

Mi a franc lett a ring world-ökkel, és mikor? :O

Régen 50-esek voltak (4x50, ugyebár), egy jó ideje nem építettem, mert kb így is lerohad a sok pop-tól a sebesség, és maximális időgyorsításon 1-2 sec 1 nap...

Most építettem, és már csak 5-ös a ring world (4x5...) - basszus, egy habitat nagyobb nála (8as)... Mikor vették ezt ennyire vissza?

-=Витя=-

(#726) Giovan! válasza -vitya- (#725) üzenetére


Giovan!
addikt

De a ring world esetén egy "négyzetben" (mi ennek a hivatalos neve?) dolgozik 20 pop, szóval nem éppen ugyanaz, mint egy habitat :D

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#727) -vitya- válasza Giovan! (#726) üzenetére


-vitya-
őstag

ja, ez igaz...
lehet valamelyik régi verzióban még nem 20 pop melózott benne? azért volt 50-es... Erre persze nem emlékszem :)

-=Витя=-

(#728) etejedu


etejedu
őstag

Hogy lehetséges az hogy a 40k flottám a következo naprendszerbe ugrásnál 89db-ra! redukálódik? Ez valami bug? De olyat is láttam hogy az egyik pillanatban a 73k flotta a kovetkezo ugrásnál 40k lesz majd tovább utazva ujra visszaáll eredeti méretre!

[ Szerkesztve ]

(#729) -vitya- válasza etejedu (#728) üzenetére


-vitya-
őstag

Erre egyszerű lesz a válasz ;)
Nézd meg a csillag leírását, ahol lecsökken az érték: olyan hely, ahol a pajzsok semmit se érnek. Minél több pajzsod van, annál nagyobbat esik a flották ereje ilyen rendszerekben. Viszont mindenre ugyanúgy hat. Rád, ellenfélre, űrbázisra - mindenre.

-=Витя=-

(#730) etejedu válasza -vitya- (#729) üzenetére


etejedu
őstag

És tényleg! :) A csilagköd miatt ... azt hiszem még van mit tanulnom.

(#731) Capricornus


Capricornus
aktív tag

2.5.1

Per aspera ad astra!

(#732) ETOM


ETOM
addikt

Sziasztok!
Nem rég megvettem a játékot. Viszont néha beragad a kamera, ha a szélső nyilakra kattintok.
Ezt a videót találtam róla: [link] (0:20 után látható)

Ez valami bug lenne? :R

[ Szerkesztve ]

(#733) Capricornus válasza ETOM (#732) üzenetére


Capricornus
aktív tag

Mintha már találkoztam volna ezzel, de nem túl gyakran. Mondjuk nem is nagyon szoktam a rendszerek között járni a nyilakkal :-)

Per aspera ad astra!

(#734) BoB válasza ETOM (#732) üzenetére


BoB
veterán

Ez nekem akkor van ha Linux alatt játszok, de ott majdnem mindig.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#735) -vitya- válasza BoB (#734) üzenetére


-vitya-
őstag

Sose használom ezt a "fícsört", egyszer kb kipróbáltam, és láttam, h lassú, xar, így hagytam a fenébe.

-=Витя=-

(#736) BoB válasza -vitya- (#735) üzenetére


BoB
veterán

Ha működik akkor nem lassú vagy szar nálam. Sokkal gyorsabb váltani a szomszédos naprendszerbe mintha visszalépnél a térképre meg megint be.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#737) -vitya- válasza BoB (#736) üzenetére


-vitya-
őstag

jó, DE egyszerűen egy bizonyos méret felett a "big picture"-höz kell a galaxis térkép, és franc se szokott a szomszédosba váltani, vagy nem jegyzem meg mi van ott, vagy úgy sem ott lenne dolgom. Ez csak a legelején hasznos. Aztán már sokkal jobb kilépni a nagy térképre, és onnan menni oda ahol valóban dolgom lenne.

-=Витя=-

(#738) BoB válasza -vitya- (#737) üzenetére


BoB
veterán

A kettő teljesen független dolog egymástól. A játék teljes egészében, elejétől végéig használom mind a nagy térképet, mind a nyilakat bezoomolva attól függően épp mit akarok.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#739) ETOM


ETOM
addikt

Köszönöm a válaszokat. :R Akkor ez ilyen sajnos. A neten nézelődve elég sok találat jött be rá szóval nem javították.
Én még elég kezdő vagyok ezért nem értettem, hogy miért nem működik megfelelően.

Windows 10 Pro legújabb verzióját használom.

[ Szerkesztve ]

(#740) BoB válasza ETOM (#739) üzenetére


BoB
veterán

Ezen kívül még van egy csomó bug amit nem javítottak még ha ez vigasztal :DDD

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#741) ETOM válasza BoB (#740) üzenetére


ETOM
addikt

Hmm, remélem elkerülöm a többi bugot :DDD

(#742) BoB


BoB
veterán

A lassú játék valódi oka: betöltetlen állások!

[link]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#743) Drenadar válasza BoB (#742) üzenetére


Drenadar
veterán

Én ezt nem olvasom végig mert nagyon hosszú. De több probléma is volt a számításokkal. Pl hogy a pop minden nap el dönti hogy melyik frakcióban akár lenni. Tök felesleges naponta számolni ezt....

(#744) Giovan! válasza BoB (#742) üzenetére


Giovan!
addikt

Külön remek, hogy a végén még megoldási javaslatokat is tesz a fejlesztők felé. Remélhetőleg kezdenek ezzel valamit a Paradoxnál.

Amúgy engem az a rengeteg hibris faj is irritál. Ha elfoglalok egy xenophile birodalomtól egy bolygót, egyből megszaporodik a birodalmamban élő fajok száma pár tucattal. Erre is hozhatnának valami korlátozást, mert bár logikus, hogy a hibridek mindig random fajt hozzanak létre, de akkor is zavarnak, és a végén úgyis ki kell irtanom őket emiatt :(

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#745) etejedu


etejedu
őstag

Üdv! Megint csak elakadtam!
A kereskedelem, és a szektorok ásvány- és energiaellátása fogott ki rajtam!
Először is a kereskedelmi útvonalak védelme, ha éppen nem megoldható csillagbázosokkal van az az opció, hogy járőrözés: Hát erre még egy egységemet sem tudtam rávenni!
Csak tegnap jöttem rá arra a számomra megoldatlan problémára, amikor nincs kereskedelmi kapcsolat; akkor csak ki kell jelölni az adott útvonalat és problem solved! Ok,de számít merre köti be az ember? Pl.: Két egymás mellett lévőt sorba kapcsolom vagy mindkettőt a fővároshoz? Vagy egy köztes állomáshoz?

Szektorok: ásvány és energia ha beállítom hogy dobjanak a közösbe, akkor miért nem lehet kikapcsolni? Vagy az nem a hó/ ásványt illetve energiát mutatja? Ha bekapcsolom az automata bolygómenedzsmentet gondolom a közösből kezd el épitkezni, már ha hajlandó az automata bármi is csinálni! :U

(#746) Drenadar


Drenadar
veterán

Sziasztok!

Nálatok is jelentkezik multiban hogy kB 100 év után el kezd sync out hiba üzeneteket dobálni a játék? És egy idő után jatszhatatlan lesz a játék.... 😭

(#747) Drenadar válasza etejedu (#745) üzenetére


Drenadar
veterán

Hát én nem nagyon szeretem az automata építkezést nem bízom benne hogy jól csinálja. Persze mostanában én kis birodalmakkal játszom ha lenne rengeteg bolygó akkor lehet én is automata ám hagynám... Tech népekkel nem érdemes nagy birodalmat fenntartani

(#748) -vitya- válasza Drenadar (#747) üzenetére


-vitya-
őstag

az automata management szerintem is vacak és gáz, egyszer kipróbáltam, de elrontotta minden tervem, minden bolygóm... Mostanában akármekkora birodalmat építek, 15-20 (maxmaxmax) élőhelynél többet nem építek, ezeket meg tudom kézzel intézni. így minden oké.

Szektorokat se töltöm fel cuccokkal így, hiszen majd én mindent intézek a közösből. Fixen 0 (nulla) cucc van a szektoraimban.

Szerintem ilyen kis birodalmakkal lehet a legjobban fejlődni (megjegyzem, körülöttem mindenki a vazallusom):

Itt 10 lakható helyem van (8bolygó, 2 habitat) - és nem is kellene több.

[ Szerkesztve ]

-=Витя=-

(#749) Drenadar válasza -vitya- (#748) üzenetére


Drenadar
veterán

Igen mert az admin cap az fontos része a játéknak... Sokan leszarjak.

(#750) Drenadar válasza Drenadar (#746) üzenetére


Drenadar
veterán

senki se játszik vele multiban?

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Stellaris
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.