Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Stellaris

Hozzászólások

(#401) Capricornus válasza woryz (#400) üzenetére


Capricornus
aktív tag

Ha nagyon nem megy, próbáld meg könnyebbre állítani a játékot. Egy csomó mindent lehet már állítani, amikor elkezdesz egy galaxist.

Per aspera ad astra!

(#402) woryz válasza Capricornus (#401) üzenetére


woryz
senior tag

Szerintem, (de lehet, hogy csak tényleg szerintem :) ), amíg nem kerül ütközetre a sor addig elég jól megy, csak mindig kapok valami militarista idegent a seggembe... Múltkor is akkora flottája volt, hogy csak pislogtam. Pedig igyekszem fejlesztgetni a hajóimat, felszerelni a legújabb cuccokat rá, stb. De még megnézem, hátha van valami wiki-n amit használni tudok a következő próbánál, ha meg nem, akkor marad a nehézség visszavétele (jó ötlet, nem is értem, hogy nem jutott eddig eszembe, köszi! :R ).

(#403) warcat


warcat
veterán

Stellaris: Apocalypse - Release Date / Story Trailer
Február 22-én érkezik!

EA: It's in the crate!

(#404) butch3r válasza warcat (#403) üzenetére


butch3r
senior tag

fasza trailer. remélem egyszer lesz stellarishoz valami jó kis scripteltebb story campaign ala imperium galactica 2 :)

(#405) warcat


warcat
veterán

Stellaris: Apocalypse (PC/MAC/LX) DIGITÁLIS 4599 Ft kicsit nyögvenyelősen,de megérkezett muve.hu-ra a preorder.

Még megfontolom,hogy Steam wallet "játékpénzből" vegyem meg teljes áron (nincs jó ajánlatuk,nehéz elkölteni) vagy ezt.

[ Szerkesztve ]

EA: It's in the crate!

(#406) Hokunda válasza warcat (#405) üzenetére


Hokunda
aktív tag

Perpillanat önkéntes lázadást folytatok a Paradox ellen!! Szeretem a tartalmaikat, de kicsit elegem van már a pofátlan árszabásukból, megcsinálták ezt a CKII-vel (nagyjából az összes kieg megvan), majd a Cities Skylineszal folytatták, ahol már jó néhány content (15 euroért) nem ütötte meg a workshopos közösség által előállított tartalom nívóját.

Erre jön a Stellaris az alap 40 euroja után jött 20ért az Utopia meg 10ért a Leviathan, aztán itt van újabb 20 euro. Dupla vagy tripla árszabás nem egy esetben az alapverzióba már beépített tartalom feloldásáért (CKII nem egy kiege, simán csak feloldotta a már beépítetteket)

Álljon már meg a hegyibusz, 100 euro azért, hogy teljes legyen a játékélmény.

(#407) Vesa válasza Hokunda (#406) üzenetére


Vesa
veterán

Ez mondjuk nem kifejezett Paradox módi, sajnos a játékpiac egészére jellemző jópár éve. Nem kell megvenni mindent teljes áron, hanem ki kell várni az akciókat. Kicsit később játszol vele, de reális áron tudod megvenni. Ráadásul nézd a jó oldalát. Mire lemegy az ára és bekerül masszív akcióba, addigra a hibãkat is kijavítják. Vagyis olcsóbban, jobb játékot vehetsz.

A tudomány a valóság költészete!

(#408) Hokunda válasza Vesa (#407) üzenetére


Hokunda
aktív tag

Persze ez nyilvánvaló, de pont ezzel van gondom, hogy kijövetelkor kerül többszörösébe, mint akár néhány éve. Szerencsére még nem jutottak el, az SW2 féle fizetős random lootboxig vagy p2w-ig,de már maguk mögött hagyták a season pass rendszert is! Így többet legombolnak a vásárlóról, mint azzal. Ez meg nem normális.

(#409) Vesa válasza Hokunda (#408) üzenetére


Vesa
veterán

Sajnos az a probléma, hogy amíg van erre fizetős kereslet, addig még csak nem is okolhatók érte, mivel üzleti vállalkozásról van szó és nyilván a saját nyereségének senki nem ellensége.
Piacgazdaságban a kereslet-kínálat arány szabja meg az árat. Amíg a közösség azt nem mondja, állj, addig a helyzet nem fog változni, csak romlani. "Kedvencem" ebből a szempontból a Train Simulator. Ha beteszed az összes DLC-t a kosárba, akkor egy laza 5800Euro-s végösszeget kapsz (kb. 1.7Mft). :D
Hol van még ehhez a Paradox...

Nagyon felszöktek az árak a PC piacon majdnem mindenhol, csak nézd meg mennyiért vesztegetenek ma egy jobb billentyűzetet, nem ritkán látok már 60-80ezer forintért is. Pá éve még a 25-30k-s már elképzelhetetlenül drágának számított, ma meg...belépőszint lassan.

A tudomány a valóság költészete!

(#410) warcat


warcat
veterán

(#411) BoB válasza Vesa (#407) üzenetére


BoB
veterán

Az igazán jó ebben az, hogy a dlc-knek köszönhetően a játék fejlesztése nem áll le, éveken keresztül fejlesztik, csiszolgatják tovább.

Ott van például a CK2. Rengeteg tartalom került bele kiadás óta.

Csütörtökig nincs már sok hátra, kíváncsi vagyok. :)

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#412) Capricornus válasza BoB (#411) üzenetére


Capricornus
aktív tag

Az igazán rossz meg az, hogy folyton tejelsz nekik.
Mondjuk tény, hogy a legtöbb nagyobb DLC elég jó lett a Stellarishoz, de ha majd a végén összeszámolod, hogy mennyit költöttél a Stellarisra, akkor lehet, hogy szomorú leszel.

Pl. egy Europa Universalis IV: Collection most 58% kedvezménynel 117 EUR.

Per aspera ad astra!

(#413) BoB válasza Capricornus (#412) üzenetére


BoB
veterán

Tudom mennyibe kerül, megvan a CK2 - EU4 - Stellaris - HOI4 kollekció :D

Ingyen nem is fognak rajta dolgozni. Ettől többet költöttem World of Tanks - War Thunder párosra. Nyilván azokért is azért kell folyamatosan fizetni mert a fejlesztés nem áll le.

Szóval lehet sok, de kapsz is valamit cserébe. A DLC-ket nem kötelező megvenni.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#414) Diopapa


Diopapa
addikt

Aki Muve-on szokott vásárolni nem tudja véletlenül, hogy előtte szokták-e a kulcsokat odaadni, vagy csak a megjelenés után? Az Apolcalypse dlc-ről van szó.

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#415) warcat válasza Capricornus (#412) üzenetére


warcat
veterán

Na akkor nézzük csak meg, hogy az én perpill 1500 órámra leosztva ez a hatalmas pénzszórás mennyi $/órára is jön ki? :P
Aki játszik is a játékkal és nem csak gyűjtögeti a Steam könyvtárba a dlcket, mint (jó esetben) a polcra az Arany összest,az nem hőbörög, legalábbis nem a Paradoxnál/kapcsán kezdi el.hiszen van bőven ki belekötni előttük (Uborkasoft, EA it's in the dlc, Activision Call of Dollar)

[ Szerkesztve ]

EA: It's in the crate!

(#416) warcat válasza Diopapa (#414) üzenetére


warcat
veterán

Nem lehet fixen megmondani,volt,hogy órákkal hamarabb kiküldték a megjelenés előtt (pl Utopia) vagy csak másnap (Humanoid pack).
Én most el fogom használni a Steam walletet rá amikor 15:00 után vásárolható lesz, nem tudok már vásár alatt sem jó szívvel venni ott semmit, kb bárhol olcsóbb minden.

EA: It's in the crate!

(#417) Diopapa válasza warcat (#416) üzenetére


Diopapa
addikt

Hát, szomorú lennék, ha megjelenés után egy nappal kapnám meg a preorderes kulcsomat... BTW én örülök, hogy folyamatosan fejlesztik a játékot, de a dlc-k ára tényleg nem olcsó.... :((( Mondjuk az OST lehet felesleges volt például :DDD

[ Szerkesztve ]

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#418) warcat


warcat
veterán

Várakozás közben lehet már nézni egy kis Apocalypse gameplayt , jól látható mekkora helyzeti előnyt lehet szerezni jól befoglalt rendszerekkel.

EA: It's in the crate!

(#419) Vesa válasza BoB (#411) üzenetére


Vesa
veterán

Valós tartalmat kínáló, reális áron kínált DLC-kkel semmi bajom nincs. Én is megveszem, ha látom értelmét. Bár sok esetben egy ingyenes MOD sokkal többet dob a játékon, mint egy gyári DLC. Erre tipikus példa a Cities:Skylines. Ott max. 2-3 DLC éri meg az árát a többi trash, ezzel szemben legalább 15 olyan MOD van, melyek nélkül már nem tudnék vele játszani.

Stellaris ebből a szempontból a jobbak közé tartozik, a DLC-k nagyobbik része simán megéri az árát.

A tudomány a valóság költészete!

(#420) Capricornus válasza warcat (#415) üzenetére


Capricornus
aktív tag

Jézus ereje, most segíts meg! 1500 óra? :-D
Én is szoktam kockulni, de ennyit még szerintem egy játékba sem toltam bele.

Jóhát, lejjebb mindig van, meg nyilván én is megvettem eddig az összes cuccot a Stellarishoz. :-)
De akkor is, néha picit fáj, hogy így átalakult a játékipar és az üzleti modellek.

Per aspera ad astra!

(#421) BoB válasza Capricornus (#420) üzenetére


BoB
veterán

Nekem is van olyan játékom amire a steam 1545 órát ír ki, de szerintem hazudik :D

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#422) Vesa válasza BoB (#421) üzenetére


Vesa
veterán

Nem a licit miatt, de nekem X3 Terran Conflict-ban 3000 órám van. Igaz, ez évek alatt jött össze.

A tudomány a valóság költészete!

(#423) Habugi válasza Capricornus (#420) üzenetére


Habugi
addikt

Valahol még megvan a statom, hogy ~8év alatt mennyi időt tettem az EVE Onlineba, ha gondolod kikeresem. :D
Persze nem az abszolút valós időt adja vissza ahogyan a Steam shem, elég sokat afk-ol az ember miközben nem lép ki..

(#417) Diopapa:

Sztem fölös pont most egy ~20euróssal elkezdeni az előrendelést ha eddig valaki nem tette, legfőképp azért mert a Cherryh kapcsán az első három-négy hétben folyamatos lesz a patchelés/változtatás és mire érdemben eljutsz időben az Apocalypseos fícsörök és eszközökig addigra kapja a Cherryh az x+1edik patchet ami elképzelhető h nem lesz kompatibilis a korábbi saveekkel. :D

A magam részéről megvárom amíg épkézláb lesz a Cherryh, az a pár hét pedig pont elég lesz ahhoz hogy a preorderhez képest pont feláron be tudjam húzni az Apocalypseot illetve ismerkedhessek a Cherryh féle újdonságokkal/változásokkal.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#424) warcat válasza Habugi (#423) üzenetére


warcat
veterán

Ha megnézed a let's playeket youtubeon, nem ütköznek komoly problémába, nyugodtan neki lehet esni holnap :)
A dlc megvásárlása abszolút nem kötelező,a változások többségét az alapjáték megkapja (amitől akár Stellaris 2 is lehetne)

Kb ez marad ki,ha nincs Apocalypse dlc:

-titan class(zászlóshajó) és colossus(bolygórombolás)
-a titan ellensúlyozására lerakható Ion Cannon modul a star fortressedhez
-űrmongolok (marauder/mercenary empires)
-unityért cserében aktiválható edictek

Ha megnézitek őt, akkor körvonalazódhat az új játékstílus ami lehetségessé vált (hörcsög módra lerabolod a galaxiskart, és a csomópontokat ahol be lehet jutni, kimaxolt erődökkel bezárod, és eldobod a kulcsot)

Eye of Horath - Stellaris: Apocalypse Pre-Release Series - Drakonian Imperium - #01 - Insane

Holnap én egyből meg fogom venni,amúgy a muve 4599 Ft-os ára 25% kedvezménynek felel meg, mire Steamen vagy Paradox boltjában megkapja a -50%-ot az minimum 2-3 hónap lesz, és 1500Ft-ot spórolsz vele csak.
Természetesen tiszteletben tartom, hogy mindenki úgy és akkor költ, ahogyan szeretne,de itt nem tűnik nagy üzletnek a várakozás, ha komoly időt töltesz a játék mellett :)

[ Szerkesztve ]

EA: It's in the crate!

(#425) BoB válasza warcat (#424) üzenetére


BoB
veterán

"Holnap én egyből meg fogom venni"

Nem rendeltél előre? :Y :D

Én paradox store-ban megtettem, akkor kevesebbet nyúl le a Valve.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#426) warcat válasza BoB (#425) üzenetére


warcat
veterán

Persze, én is eddig mindig muve/pdx bolt, de csörög több mint 80 euró a Steam pénztárcában ( nyári-téli vásárok alatti kártyapénzből jön vagy 16-18€ a kattintgatásokból) és nincs mire elkölteni,mert kb bárhol olcsóbban lehet vásárolni, de erre pont jó lesz és nulla a rizikó mert egyből megkapod a fiókra.

Ahogy írtam, muve elkéshet, paradox bolttal még nem volt gond, dél körül odaadják.

[ Szerkesztve ]

EA: It's in the crate!

(#427) Habugi válasza warcat (#424) üzenetére


Habugi
addikt

A lets playek kb annyira adhatnak betekintést az esetleges bugokba mint az ezt megelőző nagyobb updateket előtti lets playek bármelyike, shemennyire.

A DLC-k megvásárlása sosem volt kötelező semmihez, sőt a játékoké sem. :D

Visszatérő dolog ez egyébként kettőnk között ebben a topicban, sosem tudom eldönteni hogy azért nem érted amit írok mert nem akarod vagy azért mert félreérthető vagyok.

Neki futok mégegyszer, hátha.. :B

Szóval mint magad is írod a Cherryh változtatások mértéke alapján akár Stellaris II is lehetne, oké, ha most szépen számba vesszük az elmúlt egy-másfél évben kijött, az alapvető játékmenetet és mechanikát megváltoztató nagyobb updateket, majd summázuk (megpróbáljuk) hogy egyik-másik milyen durvább bugokkal indult és rendelkezett hetekig (melyeket egyébként itt rendre ki is tárgyaltunk), mellévéve azt h ráadásul egyik sem "nyúlt bele" annyira az eddig megismert alapokba mint amennyire/amilyen mértékben a Cherryh fog, nos ebben az esetben azt kapjuk hogy elég nagy valószínűséggel ezzel is lesznek nyűgök az elején.

Amit az Apocalypse DLC-vel kapcsolatban párhuzamra kívántam hozni az annyi, hogy a Cherryhnak ezt a kezdeti időszakát, amikor esélyesen 4-7naponta jön majd hozzá egy-egy fix (és a fix-ek fixe :DDD ) lazán ki lehet bekkelni az új DLC nélkül, addig is esik az ára.

Btw.., a SyntheticDawn kivételével az összes eddigi DLC-t az instantgaming/cdkeys/g2a trió valamelyikéről szereztem be, mivel általában az általad említett trió árai alatt lehet rajtuk vásárolni, adja magát hogy amikor azt írom adott időn belül féláron elérhető lesz egyiken-másikon adott DLC adott áron az azért lehet mert van kellő idevonatkozó tapasztalatom velük. Innentől nincs jelentősége annak hogy Steam/Paradox részről két-három hónap múlva mi mennyibe fog kerülni.

További félreértések elkerülése végett, összegezve..., egy szóval nem írtam/állítottam hogy az ár miatt éri meg halasztani, arra kívántam rámutatni hogy amíg nem tudjuk lesz-e a Cherryh-ban is gamebraker/erősen frusztráló tartós bug az első hetekben addig nem feltétlenül éri meg rögtön beleugrani a DLC-vel is, akár teljes áron, akár kisebb akciókkal, így reagálva az esetleges Preorderre, ami kiszámolható hány óráig aktuális még mint lehetőség.

Az hogy az első pár nap után látni/tapasztalni fogjuk már milyen állapotban érkezett meg a Cherryh egy másik téma, mint ahogyan az is, hogy amennyiben relatíve probléma mentes lesz, nyilván nem éri majd meg hetekig halasztani az Apocalypse vásárlást sem mint ahogyan azt kifogásolod is, a probléma annyi hogy ilyet senki nem is állított. :N

Értjük egymást ugye-e?! :)

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#428) Vesa válasza Habugi (#427) üzenetére


Vesa
veterán

Magam részéről -ismerve a játékipar jelenlegi folyamatait-, semmit nem veszek meg azonnal, mert szinte minden hibás valamennyire. Hibáktól függően kell 1-2 hónap, mire azt lehet mondani, hogy szívás mentesen lehet vásárolni. Nem örülök ennek, mert 1-1 jobb cím vagy DLC esetén eleve sokat kell várni a megjelenésre, de az elmúlt évek tapasztalata azt mutatja, hogy az előrendelés rizikós -mondjuk nem annyira DLC-knél, inkább komplett játékoknál-, de igazából értelme sincs sok mert itt nem fogy el a készlet mint anno a fizikai hordozós időszakban, másrészt mindig van bug ami miatt pár napig/hétig nem teljes értékű a termék.
Ezért én már a megjelenési időre eleve rászámolok egy hónapot lelkiekben, hogy nekem addigra érkezik a hőn áhított cím. Meg lehet szokni, cserébe akár olcsóbban, hibamentesebb játékhoz jutok hozzá.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#429) Diopapa


Diopapa
addikt

Közben megjött a Muve-os kulcsom...

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#430) warcat


warcat
veterán

Én is épp marauderekkel szkanderezek de itt jól leírják a problémát:
PSA - Marauders will indiscriminately attack you on the way to raid other empires. No warning, no response early game

Ha más is a célpontjuk, simán átgázolnak mindenen és mindenkin útközben,és ontják magukból a flottákat pár évente... :))

EA: It's in the crate!

(#431) Capricornus


Capricornus
aktív tag

Érdekes lett így a játék.
Bele telt vagy 10 percbe, mire rájöttem, hogy hol lehet science ship-et meg kolonizáló hajót építeni. :)

Viszont ez a hiperlane travel nagyon gyilkos. Egyszer már próbáltam régen, de amint lett jump drive azonnal váltottam.
A bázisos terjeszkedés viszont jó lett szerintem, meg a fleet manager is nagyon hasznos.

Per aspera ad astra!

(#432) Madwe válasza Capricornus (#431) üzenetére


Madwe
nagyúr

A bázisos terjeszkedés, védelem, és flotta limit mind nagyon sok stratégiai elemre ad lehetőséget hyperlane-ekkel. S annál nagyobb meglepetés lehet ha valaki hirtelen más driveokkal hirtelen átugorja a gócpontokat :) Nekem nagyon tetszik az új irány!

(#433) BoB válasza Madwe (#432) üzenetére


BoB
veterán

Eddig nekem is tetszik, teljesen egyetértek az extra stratégiai elemekkel kapcsolatban.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#434) Vesa


Vesa
veterán

Steam-en jól megosztotta a népet az új peccs...A DLC viszont jól szerepel eddig.

A tudomány a valóság költészete!

(#435) BoB


BoB
veterán

Akkor az első patch-ig hanyagolom is mert belefutottam egy szép bug-ba:

Machine empire-ként nem lehet követelni sem tributary-t sem vassalization-t (azután sem hogy valaki feloldotta a domination tradition-t). :(

Akartam bugreportot írni róla de már más megelőzött...

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#436) Semin válasza BoB (#435) üzenetére


Semin
senior tag

Ez nem megváltozott?

Nekem az jött le, hogy akkor követelheted ha a cél birodalomhoz képest Superior a relative powered.
(Mármint ha diplomáciában megnézed ezen pont mellett van x. gondoltam ez a gond)

[ Szerkesztve ]

(#437) BoB válasza Semin (#436) üzenetére


BoB
veterán

Több követelmény is van, én a domination tradíció-ról beszéltem.

Itt van a bugreport, nézd meg a képeket: [link]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#438) woryz


woryz
senior tag

Sziasztok!
Pár mondatban össze tudnátok foglalni ezeket a frakciókat? Hogy mire kell figyelni velük kapcsolatban, stb...

(#439) warcat válasza woryz (#438) üzenetére


warcat
veterán

2275-re felépült a saját science nexus.Sokkal hamarabb is összerakható,de csak 2255 környékén álltam át az új bétára amiben javítva van az unity formula.
15 havonta kaptam új tradíciót :)
Most épül a Dyson sphere...

EA: It's in the crate!

(#440) anatron válasza Vesa (#434) üzenetére


anatron
aktív tag

Összességében nem rossz,de két dolog marhára idegesít:

- A war exhausation rendszer túl gyorsan véget vet a háborúknak.Még épp csak elkezdek lövöldözni meg bolygókat foglalni amikor már vége is mindennek.

- Ezeket a nyúltápon felnőtt admirálisokat úgy seggbe tudnám rúgni.A csata kellős közepén lelép az admirálisom és ott maradok parancsnok nélkül!Ez meg mi ez? Antonius újragondolva?!?!

A többi újítás szerintem nem rossz.Bár nem nagyon értem mi értelme van pl a bolygó pajzsnak ,ha úgy is kilövik a katonáimat fentről,illetve az alap defensive army sem elég semmire ha megjön az ellen.

A szuper fegyverek érdekesek,de túl sok hasznuk nincsen, az invázós sereg gyorsabban dolgozik.

A gépekkel viszont rendesen kilett cseszve.Alapból 100 ásvány egy robot ami nem kis hátrány az elején ,de most már az outpostokra is költeni kell.

Viszont hosszú távon elég jók a gép birodalmak.Nem rég kipróbáltam azt ,hogy ellopom egy másik birodalom syntheticjét és láss csodát engedte modolni.Egyből le is cseréltem a standard robotjaimat az új T-2000-es modellre.(+30% mindenre és imádják a machine bolygókat is !!!) :D

[ Szerkesztve ]

(#441) BoB válasza anatron (#440) üzenetére


BoB
veterán

Első bekezdésre: igen, valóban gyorsan kapod a war exhaustiont. Szerintem ez azért gáz mert ha egy fő flottád van jó messze az ellentől, akkor váratlan hadüzenet esetén simán csinál egy csomó kárt amíg az odaér ezért a saját war exhaustion igen magas lesz. Ebbe futottam bele legutóbb.

Második bekezdésre: ez egy ismert hiba, dolgoznak a javításon. De mintha lett volna egy hotfix amiben ez javításra került.

Gépek nekem is a kedvenceim, szinte mindig velük játszok :)

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#442) Madwe válasza BoB (#441) üzenetére


Madwe
nagyúr

Igen, főleg az új lassab közlekedéssel gáz ez... bár vannak "előnyei" is ai ellen, tekintve h az ellennek is hamar növekszik, így ha esetleg egy nálad sokkal nagyobb erő szemet vet rád s esélyed sincs, ha addig kibírod míg nekik is 100 lesz mehet a status quo :D

[ Szerkesztve ]

(#443) warcat válasza anatron (#440) üzenetére


warcat
veterán

-Steamen át lehet jelentkezni bétára,ahol javítva lett a war exhaustion, illetve technológia is csökkenti már
-admirális eltűnik szintén bug, bétában javítva, viszont meg is hal fixen ha az utolsó hajót is kilövik a flottából

-bolygópajzs: időhúzás a játék neve pl ha hátbatámadnak, ha van mellette pár erőd, lelassul a foglalás.
Status quo béke esetén a gyorsan kilőhető outpostok átkerülnek a támadóhoz,azonban ha ha a bolygó a védők kezén van, a rendszert nem lehet lenyúlni villámbékével. Volt egy ilyen háborúm,ahol évekig ostromzár alatt volt hátbatámadás miatt egy határvilág, rommábombázták mert évekig tartott míg hazaértem,de megnyerte a háborút nekem, mert az AI ücsörgött persze felette és hozta,hozta a hadseregeit.

"szuperfegyverek érdekesek,de túl sok hasznuk nincsen":
ez nem ilyen egyszerű.Pacifistaként nehézkes háborút kirobbantani,és a célok is igen korlátozottak.Viszont ha van colossus-od az szabadon használható jelenleg...a felpajzsozott bolygóknak annyi, kiestek a játékból végleg.
Fontos tudni,hogy a legtöbb rendszer teljesen értéktelen még a viszonylag nyersanyagban gazdagok is,főleg ahogy telnek az évek.
Ami értékes,az a lakható rendszerek, főleg több bolygóval, habitattal megpakolva.
Na ezeket zúzhatod össze teljesen.
Hódítóként gyakran nem tudsz mindent vinni, háború közben szétlövöd az ellen értéktelenebb bolygóit, a többit claimeled és a háború megnyerésekor teljesen elpusztul az ellenfél,mert közben nem maradt bolygója a békekötés utánra.Kiütéses győzelem,nem jön vissza 36 föderációs partnerrel meg védelmi egyezménnyel megpakolva.

[ Szerkesztve ]

EA: It's in the crate!

(#444) Madwe válasza warcat (#443) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ez esetben egyébként mi történik?

tehát vannak ugye a claimelt bolygók s outpostok - tegyük fel mind meghódítottad, forceolod a békét s így hozzád kerülnek

vannak még a nem claimelt bolygók, ezeket elpusztítod, ahogy írtad, azaz megszűnik a birodalma. No de mi történik ilyenkor azokkal az outpostokkal, amiket nem claimeltél? hozzád kerülnek? vagy csak amiket elfoglaltál, annak ellenére, h nincs rá claimed? node ami nem kerül hozzád, azzal mi lesz :D?

(#438) woryz Szia. A fakciók különböző népességi ethicek kb a rendszeredben. Alap esetben igyekezz, ha a birodalmodhoz hasonlóak, kielégíteni a vágyaikat. Ezáltal, ha boldogok s eleve sokan vannak, elég sok influencet tudnak így neked adni. Nem mellesleg a boldogságuk lesz az őhozzá tartozó pop-oknak az alap boldogságuk, amikre jönnek a módosítók. Alapból ugye fakció nélküli popnak 50 az alap boldogsága.

Ha olyan popok vannak, amik nagyon mást akarnak - pl egalitárius birodalomban autokratikus dolgokat - akkor jobb esetben nincsenek sokan, ezáltal nem akkora baj h nem olyan boldogak. Rosszabb esetben sokan vannak s nagyon boldogtalanok :D

Az ilyen popokkal 2 dologgal tudsz küzdeni: vagy a frakciós lapon az adott frakciónál tudsz költeni influencet hogy kevesebben legyenek, vagy olyan frakciónál amit akarsz költesz influencet h többen legyenek a többi kárára. De tudsz olyan épületeket, edict-eket meg sokmindent hozni, amik segítik a government ethic-ek-re való áttérést. Ez gyk azt jelenti, h a neked hasznos frakciókban lesznek sokan, s ezek az egyedi frakciók elkezdenek fogyni, mert a popok áttérnek jó ethicekbe s ezáltal végül jó frakciókba.

[ Szerkesztve ]

(#445) butch3r válasza warcat (#439) üzenetére


butch3r
senior tag

ilyen rövid idő alatt hogy? fejtsd kérlek a noob-nak pls :D

(#446) Madwe válasza Madwe (#444) üzenetére


Madwe
nagyúr

Factionökre visszatérve: ugye abból is gond lehet, ha a government ethicjeid valamennyire ütköznek egymással. Hiszen ált. azok generálják a legtöbb popot factionökbe jó esetben, s bizony lehet olyan ethicpárokat választani, aminek a factionjei egymással ellentétes dolgokat akar majd tőled.

(#447) woryz válasza warcat (#439) üzenetére


woryz
senior tag

Lehet értenem kellene, de nem értem... :)

(#448) Capricornus válasza woryz (#447) üzenetére


Capricornus
aktív tag

Nagyon-nagyon leegyszerűsítve a lényeg:
Előbb utóbb kialakulnak frakciók, akik különböző dolgokat szeretnek.
Pl.: az Irtsuk Ki Az Összes Xeno Férget Mozgalom akkor lesz boldog, ha folyamatosan háborúzol és pusztítod a többi birodalmat.
De közben az Attól Még Hogy Hat Lába Van Ő Is Érez Mozgalom szomorú lesz, mert ők meg békében akarnak élni mindenkivel.

De ezer más frakció is létrejöhet. Van akik a terjeszkedést szeretik, van akik a tudományos fejlődést. Stb.

A lényeg, hogy amelyik frakció boldog, az ad neked influence-t, ami jó. Szóval ha látod, hogy milyen frakcióid vannak és mik az igényeik, akkor megpróbálhatod kielégíteni őket. Olyan nyilván sosem lesz, hogy az összes frakció örülni fog, de 1-2-t fel lehet tornázni. Nyilván érdemes azokat, amelyeknek sok tagja van.

Ha robotokkal vagy, akkor ezzel szerencsére nem kell foglalkozni. :)

Per aspera ad astra!

(#449) warcat


warcat
veterán

@woryz: bocsánat, írtam neked egy választ a frakciókról,aztán a hozzászólás második része a life-seeded/az elején kevés bolygóval lavírozó játékomról szólt, de csak az maradt meg belőle.

@Madwe: ilyenkor unclaimed system lesz mind ami a kezén maradt

@butch3r: az 1.9-ből esetleg ismert one planet challenge módszerrel, aktualizálva és persze nem szigorúan véve.
Civics: Life-seeded(nem kötelező), Inward perfection
Ethics: Xenophobe,pacifist,materialist
Government: Democratic (nem kötelező)
Traits: Industrious,Intelligent,Traditional + Nonadaptive,Sedentary

-discovery tradition-el kezdesz, és amint van rá pénz folyamatosan vásárolod a tudósokat a science shipekhez és küldöd őket surveyre,különböző irányokba ahol a kiszemelt chokepointok vannak
Tudomány fejlesztése ezerrel a robot->droid irányba,az anyabolygón minél több labot ki kell préselni,minél nagyobb a tudományos termelés,annál többet hoz a surveyért járó extra
-a lényeg az lenne,hogy bezárkózz a spirálkar egyik ágán egy olyan területre,ahova csak 3-5 rendszeren keresztül lehet bejutni. Itt lesznek az erődök. "odabent" válogatni kell a rendszerek között, a terület nagyságától függően egy rakat unclaimed marad,a fenti choke-ok eléréséhez az értékteleneket át lehet ugorni, illetve szétszereled(dismantle) outpost.A lényeg, hogy nagyjából 20 rendszer alatt maradj.

-droidokkal kolonizálsz,ezek a bolygók főleg ásványt fognak termelni.Nyilván módosított modelleket gyártasz (robomodding): bányász, tudós, unity stb. bónuszos "alfajokkal". A sok happiness bónusz miatt elképzelhető,hogy már a biológiai alapú néped is meg tud majd élni néhányon,ilyenkor érdemes betelepíteni őket,a lényeg,hogy minél hamarabb az összes mezőn dolgozzon valaki.

-remélhetőleg összefutsz a művészekkel, az art monumentek rengeteget segítenek.
A tudósaid improved assist researchet tolnak a bolygóidra,aki van felesben leader maximumig, az meg a galaxist járja felfedezőként. 4-6 bolygóról beszélünk,1-3 gaia (anyabolygó,ha találtál másikat, valamint az abandoned terraforming equipmentes eventért járó),sima, majd pedig 1-2 habitat telepakolva csak tudósokkal/csak erőművekkel ahogy a gazdaság elbírja.
Az erődök kizárják a rosszakarókat,a területeddel érintkezők sose legyenek összesített értékelésben superior-ök (vagy ne sokáig)

EA: It's in the crate!

(#450) BoB


BoB
veterán

Kint van a 2.0.2-es patch. Remélem mindenki játszik :D

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Stellaris
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.