Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Stellaris

Hozzászólások

(#751) Giovan! válasza Drenadar (#749) üzenetére


Giovan!
addikt

Leszarják, de mást nagyon nem is tehetnek, azon kívűl, hogy tall empire-t tolnak. De ha valaki, mint pl. én, szereti az egész galaxist az emberiség uralma alá hajtani és kiirtani vagy rabszolgasorba taszítani az összes többi ún. "értelmes lényt" elfoglalni, nos neki nem igazán állnak a rendelkezésére eszközök, amikkel az admin capet növelhetné (kivéve azt a pár technológiát, de azok meg ezekhez a méretekhez képest jelentéktelen hatást fejtenek ki). De mintha erről is szó lett volna valamelyik dev logban, elvileg már dolgoznak a megoldáson a fejlesztők.

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#752) Capricornus válasza Drenadar (#750) üzenetére


Capricornus
aktív tag

Személy szerint én jobban élvezem egyedül.

Egyszer megpróbáltam kevés bolygót kolonizálni és nem elfoglalni mindent. Nem sikerült. :-D Úgyhogy általában bekebelezek mindent, amit tudok és kolonizálom az összes bolygót, amit csak lehet. :-) Van egy pont, amikor az ember elengedi az admin cap-et.

Per aspera ad astra!

(#753) Diopapa válasza Capricornus (#752) üzenetére


Diopapa
addikt

Pont így szoktam járni én is :D Le szoktam venni a lakható bolygók számát de így is el szokott szabaduni a pokol... :DDD

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#754) BoB válasza Diopapa (#753) üzenetére


BoB
veterán

Én mindig a minimumra húzom a lakható bolygók számát (talán 0.5x?), Mert utálom amikor százezer bolygó van.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#755) Chabe89 válasza BoB (#754) üzenetére


Chabe89
addikt

Építenek helyette százezer habitantot, na én attól kapok agyfaxt. Legalább lenne rá lehetőség lebontani őket, de nincs. Marad a colossus...

(#756) -vitya- válasza Chabe89 (#755) üzenetére


-vitya-
őstag

Ja, kész őrület, mi habitatot össze tudnak rakni az AI birodalmak... :( láttam olyat, hogy volt két aszteroida öv, vagy 14 nagy aszteroidával, meg kb 4 bolygó, és végül 10 habitatot oda is épített a hülye AI - ebből meg endgame környékén is csak 3 volt lakott...

-=Витя=-

(#757) Giovan! válasza -vitya- (#756) üzenetére


Giovan!
addikt

Fektethetné inkább a flottába azt a rengeteg elpazarolt alloyt, akkor legalább jelenthetne némi kihívást endgame környékén is.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#758) -vitya- válasza Giovan! (#757) üzenetére


-vitya-
őstag

igen sokat lehetne az AIn javítani... így egyszerű játékosként lenne mindannyiunknak egy jó halom javaslata ;-) (gondolom - nekem lenne)

-=Витя=-

(#759) Capricornus


Capricornus
aktív tag

Origins Full Reveal

Per aspera ad astra!

(#760) BoB válasza Capricornus (#759) üzenetére


BoB
veterán

Ez a legjobb:
Doomsday: Your homeworld is doomed and it will explode after 64 years, so you need to find a new home for your species.

:DDD

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#761) Diopapa válasza Capricornus (#759) üzenetére


Diopapa
addikt

Van benne egy-két érdekes.

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#762) Capricornus válasza BoB (#760) üzenetére


Capricornus
aktív tag

Volt valami mod, amiben a kezdő naprendszered napja vált szupernóvává pár éven belül. Lehet, hogy onnan vették az ihletet. :-)

Per aspera ad astra!

(#763) BoB válasza Capricornus (#762) üzenetére


BoB
veterán

Egyébként most azon gondolkozom, hogy ez most mi pluszt adhat? :F

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#764) Capricornus válasza BoB (#763) üzenetére


Capricornus
aktív tag

Izgalmat? :-) Vagy ha valakinek túl könnyű a játék akkor ezzel lehet kicsit nehezíteni.

Per aspera ad astra!

(#765) Giovan! válasza BoB (#763) üzenetére


Giovan!
addikt

Az utolsó emberig* áttelepíteni egy bolygó teljes lakosságát 2250 környékéig, ez azért a játék elején rendelkezésre álló források ismeretében nem tűnik túl könnyű feladatnak, szóval kihívásnak nem is rossz ez. Meg írják is, ez még nem a végleges változat, szóval lehet tesznek még hozzá valami eventet is.

*vagy más értelmes létformáig, nem akarok xenophobenak tűnni :D

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#766) Giovan!


Giovan!
addikt

Új dev diary: [link]

Sok érdekes dolog van benne, pl:

In addition, to give us the best chance of improving some of the pain points you’ve shared with us, we have assigned some of our team members to focus solely on trying to improve performance and AI. [...]

While we have been unable to give concrete information or specifics related to these issues, we can say that it is very important to us. With that said, it's important for us that you know that your feedback is not being ignored, even if we have no news to share.


We want to thank you for being such a dedicated community and helping us by providing feedback and reporting issues with the game. We appreciate this to no end and encourage you to continue voicing your thoughts to us.


Mindent összevetve nekem eddig ez a kedvenc dev diary-m a stellaris csapatától :D

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#767) Giovan! válasza Giovan! (#766) üzenetére


Giovan!
addikt

Lejárt a szerkesztési idő, de ezt is érdemes a hozzászólásomhoz csatolni:

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#768) BoB válasza Giovan! (#767) üzenetére


BoB
veterán

Ja de szerintem ebből se lesz semmi idén.

Laptopon tiny mérettől nagyobb galaxis játszhatatlan lassú nálam. Ráadásul úgy hogy a lakható bolygók száma minimumra van véve.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#769) Giovan! válasza BoB (#768) üzenetére


Giovan!
addikt

Persze hogy nem lesz, pont erről szól a devlog, hogy jövőre jönnek a javítások a kieggel :D

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#770) Diopapa válasza BoB (#768) üzenetére


Diopapa
addikt

Milyen laptop?

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#771) BoB válasza Diopapa (#770) üzenetére


BoB
veterán

T480 :))

i5-8250u

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#772) Diopapa válasza BoB (#771) üzenetére


Diopapa
addikt

Annyira azért nem sz@r az... Lassan le kellene a Paradoxnak cseréni az engine-t... :((( Én spec annyira nem éreztem a problémát, talán a ghz számít neki... :F

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#773) Drenadar válasza Diopapa (#772) üzenetére


Drenadar
veterán

talán lesz egy stellaris 2,0 alapokról átírva. csak sajna a paradox nem arról híres hogy a motorokat fejlesztené, van egy olyan érzésem, hogy az összes stratégiájuk ugyanazzal a motorral megy, amit tovább hegesztgetnek.

(#774) warcat válasza Drenadar (#773) üzenetére


warcat
veterán

Háááát...CK3 kapott új motort? Csak a bejelentést/teasert néztem meg többet nem tudok róla.

EA: It's in the crate!

(#775) Diopapa válasza Drenadar (#773) üzenetére


Diopapa
addikt

Jól érzed.... :(

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#776) Capricornus


Capricornus
aktív tag

Stellaris Dev Diary #162 - New Diplomatic Features

Lesz 1-2 érdekes változás, már várom.
Meg azt is, hogy tényleg javítsanak a teljesítményen.

Per aspera ad astra!

(#777) MrCsiT


MrCsiT
addikt

Sziasztok!

Milyen (tudom, főleg Intel ) procikkal (méginkább: milyen órajelen?) és mennyi memóriával szerelt gépekkel játsszátok ezt a játékot?
Ahogy olvastam, 1 szálat használ csak a játék?

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#778) BoB válasza MrCsiT (#777) üzenetére


BoB
veterán

Hello

Én asztali gépen (i5-9600K, GTX2060, 32GB RAM), és laptopon is játszom (i5-8250U, 16GB RAM).

Laptopon gyakorlatilag csak tiny, esetleg small térképen tudok játszani, de a nagyobbak az asztalin is belassulnak bár nem annyira mint laptopon.

A többszálúségon dolgoznak, ha jól rémlik már van ami több szálon fut, de alapvetően még mindig csak egy szálat használ.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#779) -vitya- válasza MrCsiT (#777) üzenetére


-vitya-
őstag

nekem amd 2600as rizsám van, amivel egy ideig a huge map is korrektül fut. De mióta tudom, hogy a sok hülye pop a hiba, olyankor kivégzem az egész galaxist, és végig jól fut ;)

-=Витя=-

(#780) Capricornus


Capricornus
aktív tag

Úgy tűnik, hogy újra életre kelt a Stellaris: Galaxy Command.
[link]

"Please note that the game is available now only in: Canada, Sweden, New Zealand and Australia. Stay tuned for more available countries!" :(

Per aspera ad astra!

(#781) Drenadar válasza Capricornus (#780) üzenetére


Drenadar
veterán

A rendes játékot tennék már inkább rendbe

(#782) BoB válasza Drenadar (#781) üzenetére


BoB
veterán

Teljesen más csapat csinálja.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#783) Capricornus


Capricornus
aktív tag

Meglehetősen kiterjedt Dev Diary az eljövendő Galactic Community-től:
[link]

Per aspera ad astra!

(#784) Drenadar válasza Capricornus (#783) üzenetére


Drenadar
veterán

:U bezzeg a sok hibáról nem írnak semmit sem...

(#785) Giovan! válasza Drenadar (#784) üzenetére


Giovan!
addikt

Nem az volt ennek a Q&A szériának a tárgya, szóval nem értem miért hiányolod :F

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#786) Drenadar válasza Giovan! (#785) üzenetére


Drenadar
veterán

Mert azokra meg egyáltalán sehol se reagálnak hogy szar az egész játék alapja.

Én hiányolom te meg nem érted miért igazából ez van.

(#787) Giovan! válasza Drenadar (#786) üzenetére


Giovan!
addikt

Én nem mondom hogy rendben van a játék, csak azt, hogy nem szólhat minden arról, hogy mennyira szar állapotban van és mennyit kell dolgozni hogy ismét játszható legyen. Valamikor novemberben az egyik dev diary-ben beszéltek róla, megmondták, ráállítottak egy teamet a performance körüli problémákra, és részben ezért nem adják ki az új kieget sem, mivel az, mint minden eddigi kieg, egy új ingyenes patch-el egyidőben fog megjelenni, ami orvosolni igyekszik majd a játék jelenleg kétségkívűl komoly teljesítménybeli gondjait.

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#788) Capricornus


Capricornus
aktív tag

Örülök az új fejlesztéseknek, de a játék teljesítménye engem is zavar. Az utolsó 3 játékomat nem is vittem végig, mert 2400 körül már játszhatatlanul lassú volt. Remélem, hogy ezzel tényleg csinálnak valamit.

Viszont az új kieg egész ígéretesnek tűnik. Remélem, hogy előbb-utóbb kémkedést meg hasonlókat is beleraknak majd a játékba.

Per aspera ad astra!

(#789) Drenadar


Drenadar
veterán

A 600as galaxisban multizunk 4en. Így nem lassul be, de igaz én népírtó néppel játszom úgyhogy nem hagyom túlnépesedni a galaxist. Muszáj volt kisebbre váltani a nagy galaxisnal eltelik 70 év és játszhatatlanul lassú lesz.

(#790) Capricornus


Capricornus
aktív tag

Újabb Dev Diary, amiben folytatódik a Q&A. Most épp az "Origins" a téma.

Per aspera ad astra!

(#791) -vitya-


-vitya-
őstag

Tolok épp egy bazi nehézre állított Ironman játékot, amiben életemben először corporate vagyok. Huhh, ezzel bazi könnyű játszani! Rohadt csíterek a vállalatok :), semmiből sincs hiányom, töretlen fejlődés.

Egy dolgot rontottam el, hogy totálisan békés fajt állítottam be, így a jó öreg leverek bárkit (is) módszer helyett olyan átlátszó dolgokat kell csináljak, mint halálra inzultálni, majd lebontani a flottát, mikor elég sok shipyardom és alloyom van már. Ekkor úgyis megtámadnak, és lehet ütni őket. :)

-=Витя=-

(#792) Capricornus


Capricornus
aktív tag

Ismét újabb Dev Diary, ezúttal végre a teljesítményről is szó esik!

Úgy tűnik, hogy 15-30%-os javulásra számíthatunk a végjátékban.

Per aspera ad astra!

(#793) BoB válasza Capricornus (#792) üzenetére


BoB
veterán

A videóban valami elég optimális esetet mutatnak be, nagyjából 4x-er gyorsabb :K

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#794) Capricornus


Capricornus
aktív tag

Előrendelhető a Federations. 19.99 EUR

Per aspera ad astra!

(#795) Giovan! válasza Capricornus (#794) üzenetére


Giovan!
addikt

Nagyon adja az új trailer :K

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#796) -vitya- válasza Capricornus (#794) üzenetére


-vitya-
őstag

És meg is vettem. :)

lássuk ...

Március 17-ig még várok, de aztán ledarálom ismét a galaxist, sokszor :D

-=Витя=-

(#797) warcat válasza -vitya- (#796) üzenetére


warcat
veterán

Én is leporolom a tervek szerint, de jó lesz nekem a muve.hu-ról is, vélhetően 4599Ft lesz mint a többi nagy dlc :) Steamen most csak 0.3€ van a pénztárcában :))

EA: It's in the crate!

(#798) Capricornus válasza warcat (#797) üzenetére


Capricornus
aktív tag

Hmm, isthereanydeal-en van 16.38 EUR-ért is. De lehet, hogy én is megvárom muve-n, főleg ilyen EUR árfolyam mellett. :(

Per aspera ad astra!

(#799) Giovan! válasza -vitya- (#796) üzenetére


Giovan!
addikt

Én is meg fogom szerintem venni a megjelenés után, aztán végre megint elvihetem majd az emberi értelem fényét a galaxis sötétben tengődő népeinek :D

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#800) Amartus


Amartus
senior tag

A népesség növekedési rátáját hogyan lehet felturbózni? Alig növekednek, 0.7-től 2.5-ig vannak csak az értékek a bolygóimon.
A másik probléma, hogy az influence-t szintén turbózni kéne, mert a terjeszkedés igencsak lelassult, igen sokat kell várnom, hogy bázis tudjak telepíteni a rendszerekbe.

Istenem, tele van csillagokkal...

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Stellaris
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.