Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Stellaris

Hozzászólások

(#51) vvega30


vvega30
senior tag

Mi a különbség a Nove edition és a Galaxy edition között?

NEE NED ZB 6TNN DEIBEDH SIEFI EBEEE SSIEI ESEE SEEE !!

(#52) warcat válasza vvega30 (#50) üzenetére


warcat
veterán

Nagyon is megéri,ha zsíros rendszerekre teszed rá a mancsod(és közben elvágod tőle a gépet),annyi a trükkje,hogy amint lehet,a környéken kolonizálj egy bolygót.
Ha bolygód utána lefedi a zónát,elbonthatod,iletve ha átadod a területet egy szektornak,a -1-es költség megszűnik.

Nem teszteltem teljesen, de jól látom, hogy jelenleg a -épületköltséges kormányzó exploitolható?
Átrakod amikor építkeznél,elindítod őket a csökkentett költséggel (pl egy planetary capital 500 helyett csak 400 mineral) aztán (ha épp kell máshova, visszarakod)

[ Szerkesztve ]

EA: It's in the crate!

(#53) vvega30 válasza warcat (#52) üzenetére


vvega30
senior tag

Hm ez jó. Erre nem is gondoltam, hogy utána elbonthatom...
Ez az "átadod a területet egy szektornak" ez mit takar? Létrehozhatok egymástól független területeket is? Mondjuk az outpostal nyilván. Arra gondolsz?

NEE NED ZB 6TNN DEIBEDH SIEFI EBEEE SSIEI ESEE SEEE !!

(#54) warcat válasza vvega30 (#53) üzenetére


warcat
veterán

Volt talán épp korábban róla szó most nem tekerek vissza, a manage planets ablak tetején van olyan hogy szektor létrehozása.
A szektor irányítását átveszi az AI, adhatsz nekik kormányzót,beállíthatod,hogy mire koncentráljon (mineral,energy,research esetleg army).
Adóztatod őket amit szabadon állíthatsz max a termelt dolgok 75%-ig, de ez csak a nyersanyagokra és az áramra vonatkozik, a kutatást teljes mértékben átadják neked. Szóval hasznos nagyon,alapvetően az általod kiválasztott 5 fő bolygón kívüli területeket így kell irányítani.Fontos,hogy legalább egy általad irányított bolygó kell a szektorba.

Az elején ha nincs felépítve,vedd le az adót,adj nekik egy halom mineralt és energyt majd hagyd,hogy a kormányzó felépítse a területet,aztán fel lehet tekerni az adózást.
Egyébként pont a 75% max adó miatt érdemes a saját bolygókon az áram és ásványtermelést kimaxolni,kutatás meg főleg a szektorokból.

EA: It's in the crate!

(#55) vvega30 válasza warcat (#54) üzenetére


vvega30
senior tag

Látom már:) Köszi.
Bonyolult így elsőre de nagyon élvezetes a játék.
Mára az utolsó kérdés már a többit majd holnap:) Az amőbákkal lehet valamit kezdeni azon kívül, hogy leverem őket?

NEE NED ZB 6TNN DEIBEDH SIEFI EBEEE SSIEI ESEE SEEE !!

(#56) Vesa válasza Madwe (#46) üzenetére


Vesa
veterán

Igen, ez csak annyi, hogy több tech-ből (7) lehet választani. Annyiban azért előny, hogy így jobban lehet taktikázni a fejlesztésekkel, mert így eleve kiválaszthatom azt, amit a 3-4 darabos verzióabn pl. csak másodikra kínálna fel, ezáltal nyerek 10-20hónapot fejlesztési időben az adott tech-hez

A tudomány a valóság költészete!

(#57) Vesa válasza vvega30 (#47) üzenetére


Vesa
veterán

Van olyan tech, amivel +1 influence-t kapsz, de erre csak később lesz szükség.

A tudomány a valóság költészete!

(#58) Madwe válasza Vesa (#56) üzenetére


Madwe
nagyúr

Nem, félreérted. Ez a mod annyit csinál, hogy az ablakban 7 technek ad helyet. De ettől függetlenül annyi techből választasz amennyi jár. Alapból 3ból, bizonyos governmentnél 4ből, 1-2 techel ezt lehet feltornászni 7re. Az egyetlen különbség, h alapból scrolloznod kell ha 4nél több lehetőséged van, itt nem. Semmilyen pluszt nem kapsz, csak az ui más egy kicsit. Szó szerint azt csinálja ami a neve, increased research window size, nagyobb a research ablak mérete. Ettől függetlenül nem kapsz több researchöt :)

[ Szerkesztve ]

(#59) Vesa válasza Madwe (#58) üzenetére


Vesa
veterán

Ja értem, köszi, akkor valóban nem jó semmire és tényleg félreértettem.. :-(

Egy kérdés: Fagyos bolygón hogyan tudom növelni a happyness-t? Nagyon utálják a popok a hideget.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#60) dunee


dunee
újonc

Sziasztok!

Elkezdtük a Stellaris fordítását. Egyelõre nagyon gyerekcipõben jár, de haladunk vele. A fordítás fontosabb mérföldköveit a @MagyarStellaris Twitteren érdemes követni. Aki esetleg szeretne beszállni a fordításba, az a http://stellaris.kdconsulting.net címen tudhat meg többet a fordítás szakmai részleteirõl.

Biztosan lesz magyar fordítás, csak az a kérdés, hogy mikor :)

dunee

Stellaris Magyarul a Twitteren: @MagyarStellaris

(#61) Chabe89


Chabe89
addikt

Jól tartja magát. :Y :D

(#62) Vesa válasza Chabe89 (#61) üzenetére


Vesa
veterán

:))

A tudomány a valóság költészete!

(#63) butch3r


butch3r
senior tag

steamspy-on mos ténn #1 a stellaris közel 300k játékossal. réteg játéktól nem rossz :)

(#64) wednesday válasza Vesa (#59) üzenetére


wednesday
őstag

Épületek, techek (Alien pet, meg alien zoo :) ), kormányzó képessége, Ediktum (Edicts) választása az adott kolónián infuence pontért "Social Welfare Programs" +15% Happiness cserébe -20% Energy Credits, -20% Minerals.

De, ha nagyon utálnak egy bizonyos klímájú bolygót, akkor szerintem ne kolonizáld. Majd később, mikor mehet a terraformálás is.

[ Szerkesztve ]

(#65) Ry0K3N válasza wednesday (#64) üzenetére


Ry0K3N
senior tag

Pedig jó az ha minél durvább bolygót kolonizálsz a fajoddal mert alkalmazkodhat az ottani populáció az adott bolygóhoz. Nálam kaptak egy csomó pozitív trait-et.

"Doom fans are not like Disney fans. If doom fans don't like what you have done they burn your house down."

(#66) warcat


warcat
veterán

Itt még nem volt linkelve, örvendetes,hogy jól látják a fejlesztők a jelenlegi problémákat.

A béta 1.1 jövő hét végén várható.

Az is jó hír,hogy gyakorlatilag a játék középső szakaszára tartalomnak szánt kolóniákon felmerülő problémákat( a science shipeknek feladat) valamint a diplomáciai botrányokat a játék eleji felfedezés,survey valamint a végjáték nagy galaktikus fenyegetései miatt hanyagolták el a közeli megjelenés miatt,most nekiugranak.

EA: It's in the crate!

(#67) wednesday válasza Ry0K3N (#65) üzenetére


wednesday
őstag

Na ezt nem is tudtam. :)

Nem erősebb ilyenkor az ethics divergence hatás?

(#66) warcat: Örülök ha nekiugranak. Ha úgy kezelik, mint az EUIV-et, akkor évek múlva is lesz rajta bőven alakítás. Aztán majd győzzük a DLC áradatot. :D

[ Szerkesztve ]

(#68) Vesa válasza wednesday (#64) üzenetére


Vesa
veterán

Köszi!
Kénytelen voltam kolonizálni, mert el kellett vágnom a szomszédos birodalom terjeszkedési útvonalát. Viszont szerencsétlen módon, a környező 16 rendszer egyikében sem(!) volt a fajomnak megfelelő ideális bolygó, csupa sivatagos, fagyos planéták voltak csak. Pipa is voltam, hogy a fenébe sikerült a proginak ilyan hülyén generálni a galaxist. :-)

A tudomány a valóság költészete!

(#69) wednesday válasza Vesa (#68) üzenetére


wednesday
őstag

Építhetsz outpostokat is a csillagokra és azzal le stipi stopizod az adott rendszert. Igaz elég drága, főleg az influence miatt, de ideiglenes megoldásnak megteszi, amíg be nem húzod és utána le lehet bontani. Persze asszem az is csak szomszédos rendszert lehet outpostolni.

(#70) wednesday


wednesday
őstag

Tudom sokaknak fáj, hogy nincs tech tree, de nekem nagyon tetszik ez a "kártyapaklis" rendszer. Kicsit kiszámíthatatlanabb, ami jobban szimbolizálja a fejlődést. Honnan tudnánk előre, hogy 200 év múlva milyen ágra is juthatunk egy technológiával? :D

Meg a játék szavatosságának is jót tesz. Most az elején még mikor minden új, furcsa más, de majd mikor a 40. új játék indítás történik, akkor sem a egy monoton statikus tech tree-t bogarászunk.

(#71) Madwe válasza Vesa (#68) üzenetére


Madwe
nagyúr

Robotokkal tudsz bűrmit kolonizálni, idegen fajokat legyűzve de ki nem irtva tudsz velük kolonizálni, illetve őslakos preFTL lényeket fel tudsz fejleszteni s velük kolonizálni, szóval idővel sokmindenre lehetőséged lesz, ha már tartasz ott technológiailag.

(#72) vvega30 válasza wednesday (#70) üzenetére


vvega30
senior tag

Mellesleg ha az outpostot hozzárendeled egy sectorhoz akkor már nem volnja le az influencet.
Lehet vele taktikázni foglaláskor.

NEE NED ZB 6TNN DEIBEDH SIEFI EBEEE SSIEI ESEE SEEE !!

(#73) Vesa válasza wednesday (#69) üzenetére


Vesa
veterán

Pont ez a bajom. Szomszédos rendszer nem volt elég, a szomszéd megállításához messzebb kellett zárni. Ugyanakkor az influence miatt is probléma volt, sajnos rettenetesen kevés van belőle.

A tudomány a valóság költészete!

(#74) Madwe válasza vvega30 (#72) üzenetére


Madwe
nagyúr

Mondjuk az elég nagy mechanikai exploit, hogy outpostokkal teli szektorokat hozok létre, h ne vonja tőlem az influencet :) Miután a szektor nem kezel külön influencet ezért én úgy érezném jogosnak ha azt továbbra is a birodalmunktól vonná le... Írok is nekik gyorsan :)

Amúgy a rabszolgák továbbra se lázadnak, vagy már bekerült az a patch amivel nem lehet exploitolni őket?

(#75) Vesa válasza Madwe (#71) üzenetére


Vesa
veterán

A robotok jók igen, de valamiért nekem energiát csak alig akarnak termelni. Food-ot pl. nagyon nyomják, és nekik nincs gondjuk a happiness-el sem. Valamennyi pop így is kell, bár nem tudom, hogy tisztán robotos bolygót lehet-e csinálni, ezt még nem próbáltam.

A tudomány a valóság költészete!

(#76) Madwe válasza Vesa (#75) üzenetére


Madwe
nagyúr

Robotok főleg mineralra vannak, energiára és tudományra nem jók. Ugyanakkor még mindig jobb, mintha semmit se termelnél onnan :)

(#77) Vesa válasza Madwe (#76) üzenetére


Vesa
veterán

Ez igaz. :-)

A tudomány a valóság költészete!

(#78) Chabe89 válasza Vesa (#75) üzenetére


Chabe89
addikt

Jah tényleg nagyon jók a robotok. Az idióta pingvinek rászabadították őket az egész galaxisra és most ilyen 14-15k flottákkal foglalgatnak. :DDD Nem győzöm őket irtani. :))

(#79) wednesday válasza Chabe89 (#78) üzenetére


wednesday
őstag

Mik vannak. :DDD

Gondolom neked más a politikai hozzáállásod a mesteséges inteligenciákhoz.

[ Szerkesztve ]

(#80) wednesday válasza Vesa (#75) üzenetére


wednesday
őstag

Valamit valamiért. Viszont a robotokat lerakhatod zord bolygókra. Bár ki tudja, lehet idővel gondot fognak okozni. :D

Az AI se menedzseli néha jól a POP-okat. Láttam már olyat, hogy a szektorok vezetői rabszolgákat dolgoztattak a tudományos épületekbe, a bányákba meg szabadokat.

(#81) Chabe89 válasza wednesday (#79) üzenetére


Chabe89
addikt

Hát a déli részt már kitakarítottam, de folyamatosan jelennek meg újabb és újabb foltokban. :D

Spiritualist, Xenophile, Millitarist összeállítással játszok és robotokat egyáltalán nem fejlesztettem. A korábban leigázott bolygókon is deaktiváltam az összeset, mióta elkezdődött a lázadás. :)

(#82) wednesday válasza Chabe89 (#81) üzenetére


wednesday
őstag

Mi lesz ebből a játékból, ha rendesen kikalapálják és felhízlalják 6-8 DLC-vel. :)

Például azt eddig is tudtam, hogy lehet robot hadsereget bevetni (földi egységek), de ez csak egy variáns.

Lehet rabszolga seregünk is. Vagy psi-k, klónok, génmódosítottak, xenomorph-okat is bevethetünk. :D

(#83) warcat


warcat
veterán

Érdemes megemlíteni,hogy ha a syntheket a kifejlesztésük után állampolgárként kezeled,adsz nekik szavazati jogot stb. akkor kapsz egy eventet amiben "aláírnak" egy accordot a biroldalmaddal.
Innentől kezdve immunisak az AI lázadásra és a te oldaladon harcolnak :)

Viszont ha ideáig nem jutsz el és csak sima robotokkal/droidokkal rendelkezel,akkor ezeket elvileg a máshol kitört AI lázadás ellened fordíthatja.

[ Szerkesztve ]

EA: It's in the crate!

(#84) Madwe válasza warcat (#83) üzenetére


Madwe
nagyúr

És így oldható meg az is h szép lassan átvegyék birodalmad felett az irányítást s a végén egy robotbirodalmat menedzselj - esetleg lehet 1-2 rabszolgád, a miheztartás végett :)

(#85) Ry0K3N válasza Madwe (#74) üzenetére


Ry0K3N
senior tag

A szektortól magától viszont vonja az influencet. Ha sok outpostot adsz nei akkor nem tudja majd upgradelni a planet capitalt mert ahhoz influence kell.

"Doom fans are not like Disney fans. If doom fans don't like what you have done they burn your house down."

(#86) warcat válasza Ry0K3N (#85) üzenetére


warcat
veterán

Kemény 25 influence pontért kiveszed a szektorból ,raksz gyorsan rá egy -20% building costos kormányzót,elindítod az upgradet,majd visszarakod a szektorba,élvezzétek amíg tart.

Mondjuk bár bugként van elkönyvelve,engem idegesít,hogy nem festheted a sajátodra még a viszonylag közeli rendszereket sem majd az outpost nélküli világban,a kinézet mellett taktikai hátránya is van, a wormholeos ellen oda tud építkezni engedély nélkül is.

EA: It's in the crate!

(#87) Ry0K3N válasza warcat (#86) üzenetére


Ry0K3N
senior tag

Mikor van már 50 kolonizált bolygód hát tudod ki nézi át egyesével :DDD

"Doom fans are not like Disney fans. If doom fans don't like what you have done they burn your house down."

(#88) Vesa válasza Chabe89 (#78) üzenetére


Vesa
veterán

Replikátorok... :D

A tudomány a valóság költészete!

(#89) Vesa válasza warcat (#83) üzenetére


Vesa
veterán

Erről nem tudtam, köszi az infót! :R

A tudomány a valóság költészete!

(#90) Vesa válasza Ry0K3N (#87) üzenetére


Vesa
veterán

Azt hogy? Moddal kolonizálsz ennyit?

A tudomány a valóság költészete!

(#91) Ry0K3N válasza Vesa (#90) üzenetére


Ry0K3N
senior tag

Dehogy, miután genetikailag módosítod a fajodat hogy az adott bolygótípushoz alkalmazkodjon onnan már lehet széttelepülni mindenhova. Csak ne laggolna ennyire rohadtul a játék ha a galaxis negyede már az enyém.

"Doom fans are not like Disney fans. If doom fans don't like what you have done they burn your house down."

(#92) wednesday válasza Ry0K3N (#91) üzenetére


wednesday
őstag

És ez mutánsnak számít, vagy új emberi fajnak?

A régiek és az újak nem akarnak egymásnak esni? Vagy ugyanolyan etikával rendelkeznek?

(#93) Ry0K3N válasza wednesday (#92) üzenetére


Ry0K3N
senior tag

Elvileg még mindig saját faj. De volt valamelyik bolygó amelyiken valamiért negatív happinesst kaptam alien overlord miatt de az szerintem még bugos. Viszont tényleg volt Post-faj, na őket tényleg új fajként tartja számon és nagyon nem szerettek. :D

[ Szerkesztve ]

"Doom fans are not like Disney fans. If doom fans don't like what you have done they burn your house down."

(#94) butch3r


butch3r
senior tag

Mást is támadott meg interdimenzionális birodalom? Nevükre nem emlékszem, de néhány év alatt egész méretes birodalmat építettek ki. Egy féregjáraton keresztül tudnak után pótlást küldeni, amit eddig nem siekrült legyőznöm, mert ha támadom összes flottáját oda viszi, ami 3x17k-t takar, plusz 1-2 1k-s flotta és 3 2k-s bázis...

Most megpróbálkozom mással mint a frontális támadás és a rendszereikben egyesével levadászni a 17k-s flottáit...

Honnan tudhatnék meg többet arról, hogy milyen fegyverekkel szereljem fel hajóimat ellenük, hogy jobb legyen? Ránézésre főleg energiából vannak ezért most sok csak distruptoros csatahajót gáyrtok, hátha a +100% vs shields hazsnálni fog, de azért jobban örülnék ha ezt biztosan megtudhatném valahonnan :)

Közben eszembe jutott, Unbidden a nevük.

[ Szerkesztve ]

(#95) Madwe válasza butch3r (#94) üzenetére


Madwe
nagyúr

Az late game mechanika mint a robot lázadás stb. Ezekre általában egyedül nem leszel képes eleinte, szerezz erős szövetségeseket:)

(#96) butch3r válasza Madwe (#95) üzenetére


butch3r
senior tag

itt van 1-2 tipp a legyőzésükre bár nekem még nincs meg hozzá a technikám.

Hát pont az invázióval van szomszédban 1 nagy birodalom, de nem túl barátságos velem, lévén én vagyok kb az egyetlen igazán erős ellenfele :(

Fura, hogy már late game mechanic van, annyira nem érzem úgy, hoyg late game-ben lennék...

(#97) Madwe válasza butch3r (#96) üzenetére


Madwe
nagyúr

Late game onnantól van, amikortól a birodalmad ereje kb. a legnagyobb, s már nem lenne kihívás leigázni a maradék népeket, fallen empire-öket. Mondjuk a linked alapján a warp3 technikára gyanakszanak ami triggereli őket...

[ Szerkesztve ]

(#98) butch3r válasza Madwe (#97) üzenetére


butch3r
senior tag

Én nem éreztem úgy hogy legnagyobb lennék, van 1 militaristic kicsi birodalom amire mielőtt megjöttek unbidenék még azt írta, hogy superiror military strength illetve egy 4-5 birodalmat magába foglaló föderáció...

Amit írnak tachyonos technológia még aközelében nem vagyok (na nem mintha tudnám mikor jön) és félek, hogy ha hagyom sokáig unbiddent úgy megerősödik, hogy esélyem sem lesz ellene.

Na nem mintha most lenne, de egyelőre a galaxis másik végén vannak... (de 3 wormhole generátorral körbe oda utodok ugrálni hozzájuk)

(#99) wednesday válasza Madwe (#95) üzenetére


wednesday
őstag

Olyan valyon megtörténehet -e a late game-ben, hogy egyszerre több Crisis tör ki. Fellázadnak a gépek és betámadnak az Invaderek vagy a Swarm? :)

Nem úgy van, hogy a Crisis-eket kiváltják bizonyos dolgok, amiket a galaxis lakói okoznak idővel? Ha így van, akkor megtörténhetne, kivéve, ha a játék korlátozza az eseményt.

(#100) Madwe válasza wednesday (#99) üzenetére


Madwe
nagyúr

Nem tudom van e rá korlát, de én örülnék neki ha egyszerre jönnének (kivéve ha középen lennék :D) amíg az invaderek a robotokkal hadakoznak addig én felkészülök :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Stellaris
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.