Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Stellaris

Hozzászólások

(#351) Habugi válasza Xalderon (#345) üzenetére


Habugi
addikt

:R

(#347) warcat:

Elég gyász h nincs Paypal náluk.

(#350) warcat:

Na itt kezdődik a vaskos patchnotes fogalma..! :Y

Kis túlzással gyakorlatilag egy teljesen új játékot kapunk, megjegyzem nem kedvelem az ilyen mértékű változtatásokat egy játék esetén sem mert sokszor nincs túl jó vége viszont ezt momentán optimistán várom, linkelhetném mely változtatások üdvösek számomra/szerintem de elég hosszú lenne a lista mert a tételesen felsorolt dolgok cirka 70%-a ilyen.. :K

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#352) warcat válasza Habugi (#351) üzenetére


warcat
veterán

Viszont a béta fül alatt ugyebár ott van a megjelenés óta kiadott összes nagyobb verzió,bármikor vissza lehet állni rá.

Ha nincs bankkártya, akkor itt UK ip-ről angol fontban lehet vásárolni,PayPalt nem érdekli, 6.99 GBP és egyenesen a kiadóhoz megy a pénz.

EA: It's in the crate!

(#353) Habugi válasza warcat (#352) üzenetére


Habugi
addikt

Nagyon hasznos lehetőség az ott igen, az utóbbi két nagyobb patch alkalmával éltem is vele mivel pont olyan időpontokra estek amikor éppen benne voltam egy-egy élvezetesebb kör kellős közepében, most sincs ez másként.

Kártya van, csak nem tolom be az adatokat minden random, számomra eleddig ismeretlen oldalra, hiába minden presztizs vagy megbízhatósági mutató, a PayU acc pedig felesleges onnantól h PayPalt használok régóta, ezen kettősön bukott volna el nálam a Muve, azért a feltételes mód mert az előrendelésen még a hét elején átestem, Muvera csak azért néztem fel mert linkelve lett, Capricornushoz hasonlóan magam sem ismertem őket eddig és szimpatikusak voltak az áraik.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#354) anatron


anatron
aktív tag

Hmm ez tetszik:

"- Planetary Fortifications will now be repaired even during bombardment, at a slower rate than normal. Fleets are not large enough to beat out this rate of repair will not cause any damage to the planet"

(#355) Habugi


Habugi
addikt

Na.., topic szintű tipmix ?! :D

A kérdés az lenne hány db hotfix fog kelleni ahhoz, hogy játszhatóság tekintetében "csak" a mostani 1.6.2 szintjére visszahozzák a játékot az 1.8 tetemes változáslistáját követően?!

Ugye az utolsó nagyobb game updatek, Utopia & Adams együttvéve összesen sem nyúltak bele annyira az aktuál játékmenetbe/tartalmaztak annyi változtatást mint amennyit a Čapek fog.

Hova-tovább ugye, utóbbi azaz az Adams egymaga olyan szinten barmolta szét, annyi hibát és bugot tartalmazott h sokak szerint még most sem olyan a játék mint előtte volt, sokáig emlékezetes marad a terraformálási mániában szenvedő pacifista galaxis.. :DDD :))

Szhóóóval a kérdés adott, vajon tanultak az Adams esetéből és normálisan tesztelt, korrekt munkát dobnak ki, vagy megint várhatjuk a féltucat hotfixet? :U

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#356) Vesa válasza Habugi (#355) üzenetére


Vesa
veterán

Szerintem ez utóbbi a valószínűbb...Tesztelni házon belül már nem sokan szoktak, ezt a feladatot pár éve már a vásárlókra bízzák. :-)

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#357) warcat


warcat
veterán

Érdekes, patch notes alapján úgy tűnt,hogy nehéz(kesebb) lesz a játék eleje (a korvettek drágábbak lettek,a telepeshajó 495 ásvány és sokkal tovább készül illetve a kolonizálás időtartama is megnőtt) de érzésre inkább könnyebb lett.
Maradtam a hive mindnál(insane),de már nem kell hozzá semmi adaptability a traitek közül,mehet helyette minerals stb.A 20% lakhatóság csak annyit jelent,hogy -20%-ot kapsz a megtermelt erőforrásokra a bolygón ami nem igazán érdekes.

EA: It's in the crate!

(#358) warcat


warcat
veterán

Greenmangaming-en aki regisztrált korábban, küldtek vouchert emailben amivel kb 1900 a Synthetic Dawn.

Harcolós AI javult kicsit, már nem lehet megbolondítani egy darab corvettel amit beküldtél a területére és vég nélkül kergette a flottájával míg te felépítetted a sajátodat.

2240-re az AI birodalmak szépen elterpeszkedtek, talán már nem éheztetik magukat halálra.

Tetszik,hogy a kormányzód az összes core planetre hat mint a szektoroknál.
Jó lett szerintem.

EA: It's in the crate!

(#359) szucstom válasza warcat (#358) üzenetére


szucstom
őstag

Sziasztok!

Tudnátok nekem adni 1-2 tippet, hogy hol tudnám megvenni a Stellaris egy olyan változatát, amiben minden benne van, ne kelljen külön-külön megvásárolni mindent? Nemrég elfogott a nosztalgia, IG2-vel játszottam, mikor egyik barátom kölcsön adta a játékot, hogy próbáljam ki. Eléggé tetszik, szóval úgy döntöttem megveszem. Keresgéltem, de nem igazán tudok dönteni, hogy hol lenne érdemes megvenni. Steam, g2a, vagy esetleg vhol máshol?

szerk.: bocs, újként akartam, nem válaszban.... Mobilversion 4ever

[ Szerkesztve ]

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#360) warcat válasza szucstom (#359) üzenetére


warcat
veterán

Ezer helyen akciós most hétvégén a játék, többek közt Steamen is.
[Stellaris - Digital Anniversary Edition] ehhez hozzácsapod a Synthetic Dawnt.
1-2 ezrest lehet spórolni ha összevadászod máshonnan a legolcsóbb ajánlatokat

Vagy pl bedobálod muve-n kosárba a dolgokat.

EA: It's in the crate!

(#361) szucstom válasza warcat (#360) üzenetére


szucstom
őstag

Hát, úgy látom marad a Steam. A Synthetic Dawn nélkül is játszható azért?

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#362) warcat válasza szucstom (#361) üzenetére


warcat
veterán

Bármiféle dlc nélkül is játszható, az alapjátékot is felpatchelik a legújabb változásokkal.
Nyilván úgy van ami nem elérhető,de az élvezeti értéke teljes a játéknak.
Mondanám,hogy nyugodtan kipróbálhatod csak az alapot is és ráérsz utána is költeni,de azt írtad ez már megtörtént.

EA: It's in the crate!

(#363) szucstom válasza warcat (#362) üzenetére


szucstom
őstag

Jaja, jól leköti az embert :D Köszi a segítséget! :D

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#364) szucstom


szucstom
őstag

Skacok, a befolyást hogy lehet szinten tartani? keresgéltem, próbáltam, de vhogy mindig sikerül átmennem minuszba... így meg eléggé megreked az ember egy idő után.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#365) warcat válasza szucstom (#364) üzenetére


warcat
veterán

Nem szabad túl sok frontier outpostot építeni, a fenntartásuk befolyásba kerül, expansion perk nélkül 1 influence/darab.A fajsúlyosabb diplomáciai dolgok is befolyásba kerülnek (defense pact pl). Ami eszi még a havi bevételt,az a bekapcsolt edictek.Nyilván addig kell nyújtózkodni amíg a takaró ér.

EA: It's in the crate!

(#366) szucstom válasza warcat (#365) üzenetére


szucstom
őstag

Na igen, közben rájöttem :D most meg a határaim növelése a gond, de előbb "google a barátom" címszó alatt keresgélek aztán jövök ide a piti kérdésekkel, ha nem találok semmit. Köszi a választ! :D

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#367) warcat válasza szucstom (#366) üzenetére


warcat
veterán

Egyébként a tooltipek is egész jók, szépen kilistázza mire megy el az influence ha fölé viszed az egeret.

EA: It's in the crate!

(#368) anatron


anatron
aktív tag

Ez az új Csillagfaló gép elég durva lett.
Ha fullra felépíted 1000 energyt ad.

(#369) szucstom


szucstom
őstag

skacok, olyankor mi tudok tenni, ha bebuggol az escape gombom? Egyszerűen nem tudok máshogy kilépni menübe, csak ha egérrel csinálok mindent. Nagyon zavaró...

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#370) Habugi


Habugi
addikt

1.8.1 Optional beta: [link]

Kipróbáltam, kompatibilis az 1.8-as mentésekkel. :)

Btw.., nekem eddig nagyon tetszik a SD, korábban sosem próbáltam még a Hivemindot, most a Machine/RougeServitor okán ugye adta magát, hát meg kell mondjam baromi jó. :K

A servitorral szórakozom egyelőre, a Pampering/ServitorMorale okán eddig elég OP-nak tűnik, eszement módon jön a Unity. Csináltam anno az 1.6-ban kemény Unity buildet pacifistával de ez minden eddigit felülmúl.

Egy példa.., a min. 30-40%-os BioTrophy population arány/így a High-Max Morale fenntartása érdekében az ilyen bolygókból rendszeresen, minden 2.-3. robot only termelő kolónia után érdemes csinálni egyet..:

DAT Unity output.. :D
..és mindezt egy +15% -os Unity Civic nélkül..

Semmi nem kell hozzá gyakorlatilag, 4-5 popnyi robot h legyen áram stb és kb ennyi, a resettlementjük kb ingyen van, nagyon olcsó, továbbá ez a ParadiseDome szerű épület ami az extra unity termelésüket adja második unlockként elérhető a Synchronicity fán, már a játék legelején és ami a vicc, az épület automatikusan/ingyen/insta felépül amint egy Pop felnő.., lol. :DDD

Ugye a kezdő BioTrophy faj attribjai szabadon állíthatóak, mehet nekik habitability, 20% growth speed és még valami jópofa +1, happiness, consumer goods stb, aztán az ember alájuk vág 3db, leadershipre vonatkozó mínuszt, révén amúgy sem lehet közülük recruitolni, kvázi kit érdekel..!?

Ragozhatnám még ez miért duuurva, főleg a játék legelején de sztem felesleges.

Egy másik érdekesség, a tegnapi 1.8.1 -ben 15 --> 25%-ra felhúzott MachineWorld termelékenység számokban, nálam.., ~20éve Capitalnak kinevezett MW bolygón:

Resource Output..!!! ;]

Lv. 10-es HiveMind főmufti & kormányzó, továbbá 40%-os Morale kíséretében.

Tetszik noh.., tetszik a SD, tetszik a HiveMind & Machine páros, egyben és külön-külön is, bár még szoknom és tanulnom kell mert elég új számomra.
Vannak még érdekes kis bugok az 1.8.1 -el is de élhető/viselhető.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#371) woryz


woryz
senior tag

Milyen patch volt ma? Nem látok semmit a forum-on, de ma frissített a Steam...

(#372) warcat válasza woryz (#371) üzenetére


warcat
veterán

1.8.3 patch released (checksum b3cd)

EA: It's in the crate!

(#373) woryz válasza warcat (#372) üzenetére


woryz
senior tag

Köszi!
A fórum főoldalán kerestem, az almenübe nem léptem. :)

(#374) warcat


warcat
veterán

Elég komoly változások jönnek:
Dev Diary #91: Starbases

EA: It's in the crate!

(#375) Vesa válasza warcat (#374) üzenetére


Vesa
veterán

Hű, ez jóféle lesz! De azért remélem nem szállnak el az árazásnál...

A tudomány a valóság költészete!

(#376) Habugi válasza Vesa (#375) üzenetére


Habugi
addikt

Tekintve h nem DLC lesz hanem szimpla game update/patch, így elég valószínű h nem szállnak el az árazással. :)

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#377) Vesa válasza Habugi (#376) üzenetére


Vesa
veterán

Sorry, nem figyeltem ... :D

A tudomány a valóság költészete!

(#378) Capricornus


Capricornus
aktív tag

Sziasztok!

Nem tudom eldönteni, hogy a következő jelenség bug vagy feature:

Elfoglaltam pár bolygót egy hive mind birodalomtól és mivel tudtam, hogy ki fognak halni a népek a bolygón, ezért ebben a pár rendszerben építettem frontier outpost-ot, hogy ne veszítsek területet. Ezek szépen fel is épültek, de amikor a populációk kihaltak a bolygókon, akkor a kolónia elpusztult (erre számítottam), viszont az ezekben a rendszerekben lévő outpost-ok is megsemmisültek. (erre nem)

Ez normális része a játékmechanikának, vagy bug vajon?

Illetve ha a jövőben elfoglalok tűlük bolygót és mondjuk resettle-lel telepítek oda más népeket, akkor nem semmisül meg a kolónia, ugye? UGYE? :-)

Per aspera ad astra!

(#379) warcat válasza Capricornus (#378) üzenetére


warcat
veterán

Ez bugnak hangzik,a betelepítés működik,megmarad a kolónia.

EA: It's in the crate!

(#380) warcat


warcat
veterán

Stellaris: Humanoids Species Pack 1839 Ft

EA: It's in the crate!

(#381) butch3r válasza warcat (#380) üzenetére


butch3r
senior tag

hu köszi! akit érdekel, utopia is akcióban van, 3679Ft

(#382) Capricornus válasza warcat (#379) üzenetére


Capricornus
aktív tag

Köszi!
Sajnos azóta nem tudtam kipróbálni, mert kicsit keresztülhúzta a számításaimat egy Awakened Empire :-)

Per aspera ad astra!

(#383) woryz


woryz
senior tag

Most megint kicsit olcsóztak a Steam-en a DLC-k között (is), melyik az amelyiket érdemes lenne megvegyem? Csak a Leviathans Story Pack van meg...

(#384) warcat válasza woryz (#383) üzenetére


warcat
veterán

1.Utopia
2.Synthetic Dawn
3.a két species pack

EA: It's in the crate!

(#385) woryz válasza warcat (#384) üzenetére


woryz
senior tag

Köszönöm!

(#386) aberdeener


aberdeener
csendes tag

Törpökkel együtt játszunk és kezdők vagyunk. :-) Hogyan tudunk két csapatot összevonni/egyesíteni? Hogyan lehet elfoglalni egy ellenfél bolygóját?

(#387) Capricornus válasza aberdeener (#386) üzenetére


Capricornus
aktív tag

Jelöld ki a két egyesíteni kívánt flottát és nyomd meg a g gombot.

Bolygót úgy tudsz elfoglalni, hogy előbb odaküldöd a flottád, ők lebombázzák és amikor a planetary fortification 0 körül van a seregeidnek azt mondod, hogy land armies.

Per aspera ad astra!

(#388) aberdeener válasza Capricornus (#387) üzenetére


aberdeener
csendes tag

Igen, de nem tudjuk a bolygót megtartani. A háború inditásánál a feltételeknél nem fogadja el a bolygó elfoglalását csak a felszabadítását. A háború zárultával a bolygó felszabadul és nem kerül hozzánk.

(#389) Capricornus válasza aberdeener (#388) üzenetére


Capricornus
aktív tag

Lehet, hogy a néped nem szereti a totális háborút és csak liberation war mehet. Itt tudsz erről olvasni: [link]

Ha tényleg ez a helyzet, akkor reformáld meg valahogy a birodalmad, hogy az Unrestricted Wars mehessen és akkor el tudsz szedni bármilyen bolygót a másiktól.

Per aspera ad astra!

(#390) warcat


warcat
veterán

Stellaris Dev Diary #98 - Fleet Manager

Jó lesz ez a 2.0 csak az a baj,hogy egyre kevesebb kedvem van játszani a "régivel" a sok érkező jóság ismeretében.

EA: It's in the crate!

(#391) warcat


warcat
veterán

Muve.hu-n Stellaris akciók most érdemes teljessé tenni a játékod:

Stellaris: Utopia 1 564 Ft
Stellaris: Synthetic Dawn 782 Ft

[ Szerkesztve ]

EA: It's in the crate!

(#392) butch3r válasza warcat (#391) üzenetére


butch3r
senior tag

köszi, meg is vettem mind kettőt :R

(#393) woryz válasza warcat (#391) üzenetére


woryz
senior tag

hm... Ez legális? Hogy tud ennyivel olcsóbb lenni, mint a Steam? Noh, nem baj, ha legális, csak kérdezem, mert noob vagyok. :)

(#394) warcat válasza woryz (#393) üzenetére


warcat
veterán

Steam kb. a lehető legdrágább hely nekünk,ez az alaphelyzet, nem nehéz olcsóbbnak lenni náluk.

A muve az nagyjából a lengyel cdgalaxisnak felel meg, onnan indultak, van már cseh meg magyar aloldaluk is.
Paradox a lengyel piac felé komoly engedményt ad az alapáraiból, és most nem vacakoltak hanem gyakorlatilag az összes nem friss megjelenésű dlcre engedélyeztek egy -66%-os akciót.

EA: It's in the crate!

(#395) Capricornus válasza woryz (#393) üzenetére


Capricornus
aktív tag

Teljesen legális, pár dlc-t én is itt vettem meg a Stellarishoz, meg máshoz is Pl. itt is a megbízható viszonteladók listáján van.
Eddig mindegyik cd kulccot sikerült aktiválnom steamen.

Per aspera ad astra!

(#396) warcat


warcat
veterán

Stellaris: Apocalypse - Expansion Reveal Teaser

Utopia árában érkezik, 19.99€ illetve helyi megfelelője

Stellaris Dev Diary #100 - Titans and Planet Destroyers

[ Szerkesztve ]

EA: It's in the crate!

(#397) butch3r válasza warcat (#396) üzenetére


butch3r
senior tag

uh köszi, jól hangzik.

ez milyen pajzs? ez is az új kiegészítő része lenne vagy már most is elérhető?
még nem találkoztam vele...

(#398) warcat válasza butch3r (#397) üzenetére


warcat
veterán

Enigmatic deflector.

Az enigmatic fortressen keresztül elérhető, régebben az összes technológiát megkaptad, gyakorlatilag rejtett tech ter 6 volt a játékban, most viszont csak egyet kapsz meg.

EA: It's in the crate!

(#399) butch3r válasza warcat (#398) üzenetére


butch3r
senior tag

ahh köszi.
következő játékban meg kell szereznem :D

(#400) woryz


woryz
senior tag

Hát én valamit nagyon elrontok, mert az első 20-30 év után szétvernek az idegenek... Ezért nem is játszok vele, csak 2-3 havonta teszek próbát mostanában. :)

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Stellaris
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.