Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Stellaris

Hozzászólások

(#1101) BoB válasza Capricornus (#1100) üzenetére


BoB
veterán

Nájsz!

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1102) BoB


BoB
veterán

[3.2.1 'Herbert' patch and the Aquatics Species Pack]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1103) warcat


warcat
veterán

Stellaris Sale

Stellaris: Aquatics Species Pack 6.69$

EA: It's in the crate!

(#1104) warcat


warcat
veterán

(#1105) BoB


BoB
veterán

Hihetetlen hogy ahogy újra elkezdek játszani ezzel a játékkal mindig bug-ba futok :(

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1106) Diopapa válasza BoB (#1105) üzenetére


Diopapa
addikt

Mi történt?

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#1107) BoB válasza Diopapa (#1106) üzenetére


BoB
veterán

1. Flotta egyhelyben "kavarog" a naprendszer szélén és nem csinál semmit, nem mozdul sehova
2. ellenséges flotta lövi az én flottám, az meg nem lő vissza :C

Végül restart megoldotta.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1108) Diopapa válasza BoB (#1107) üzenetére


Diopapa
addikt

Hm, ilyen beragadt flottám nekem is volt régebben, mondjuk akkor a restart sem oldotta meg. Csak van itt fejlődés. :DDD

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#1109) BoB válasza Diopapa (#1108) üzenetére


BoB
veterán

:DDD

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1110) Skilly


Skilly
aktív tag

Sziasztok!

Most jó áron beszerezhező a Stellaris Galaxy Edition. Ez a verzió mennyire játszható? Kellenek a dlc-k?

BÚÉK!

[ Szerkesztve ]

HyperX

(#1111) -vitya- válasza Skilly (#1110) üzenetére


-vitya-
őstag

Hali egyszer osszefoglaltam (nem tul reg), h mi a velemenyem a dlc-krol: itt van

-=Витя=-

(#1112) Skilly válasza -vitya- (#1111) üzenetére


Skilly
aktív tag

Köszönöm! :R

HyperX

(#1113) BoB


BoB
veterán

Bruhaha ;]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1114) -vitya- válasza BoB (#1113) üzenetére


-vitya-
őstag

Cool. Egyszer megcsinálom én is ;) de a bajom a mekákkal, h én a pszichot szeretem ;)

-=Витя=-

(#1115) Louro


Louro
őstag

Sok-sok kihagyás után újra elővettem és...uh... mennyire megváltozott. A kolóniák menedzsmentje kissé kaotikus lett és ezeket a körzeteket nem értem. Lehet újratanulni a játékot. Nekem szimpatikusabb volt a korábbi nézetben pakolgatni a populációt és követhetőbb, hogy mi mire hat.

Most törpölök, hogy menjek a mikromenedzsment irányába vagy bízzak az automatizmusban.

[ Szerkesztve ]

Mess with the best / Die like the rest

(#1116) warcat válasza Louro (#1115) üzenetére


warcat
veterán

Épp béta fázisban van megint egy nagy rakat változtatás :))

EA: It's in the crate!

(#1117) BoB válasza Louro (#1115) üzenetére


BoB
veterán

Jó régen játszhattál utoljára :D

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1118) Louro válasza BoB (#1117) üzenetére


Louro
őstag

Lehet van két éve is, ha nem több. Még Humble Bundle-ben vettem, amikor az volt a top ajánlat. Akkor még nem Choice volt a neve. Leviathant és az Utopiát megvettem. Nem ma volt.

Ezzel a kolónianézettel nehezen barátkozok. Meg ez az amenities se, se empire sprawl se volt. Lehet tolnom kell egyet előlről fullos tutoriallal :D De gyorsan pótoltam a főbb dlc-ket. Úgy érzem megint pár óra bele fog csússzanni.

Mess with the best / Die like the rest

(#1119) Diopapa válasza Louro (#1118) üzenetére


Diopapa
addikt

Először nekem is furcsa volt a sok változás, de már megszoktam igazából. Szerintem ezzel, hogy üresek az épületek amíg nincs elég pop és igazából kevesebb is van, talán az AI-nek akartak kedvezni, nem tudom. De szokható és az új tartalmak is jól szvsz. (pl ásatások)

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#1120) -vitya- válasza Diopapa (#1119) üzenetére


-vitya-
őstag

Igen, szerintem is alapvetően jó irányba fejlődik a játék. Úgy érzem, hogy egy olyan (elméletileg komolynak kellene lennie) rész van, ahol csak kapargatják a felszínt, és az azt célzó kiegészítő se hozza amit elvárnék, az a kémkedés, és a birodalmak közötti kommunikációk. Túl egyszerű, túl sematikus, és nem túl sok lehetőség van benne. Világmegváltó dolgot sem lehet vele elérni. Sztem ebben kellene még igen sokat fejlődni.

[ Szerkesztve ]

-=Витя=-

(#1121) BoB válasza -vitya- (#1120) üzenetére


BoB
veterán

Kémkedést én egyetlen dologra használom: intel szerzésre (bolygók, flották hol vannak, miylen erősek, stb.)

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1122) Diopapa válasza -vitya- (#1120) üzenetére


Diopapa
addikt

Igen, szerinem is kevés, de sokszor nem tudom értelmezni pl gestalt robot birodalmakban hogy a fenébe lehet kémkedni? :D

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#1123) -vitya- válasza Diopapa (#1122) üzenetére


-vitya-
őstag

na, elkapsz egy drónt, átprogramozod, és kész is :)

-=Витя=-

(#1124) Diopapa válasza -vitya- (#1123) üzenetére


Diopapa
addikt

Igen, és a közös tudatnak nem tűnik fel, hogy az drón nem tagja a kollektívának :D

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#1125) Giovan!


Giovan!
addikt

Frissült a Starnet AI a steam workshopban.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#1126) Capricornus


Capricornus
aktív tag

Új dlc.

Overlord, a new full expansion for Stellaris, grants access to new features designed to unlock the next level of your empire. Guide a galaxy full of potential subjects to glory - or subjugation. New mechanics provide many ways to specialize your vassals’ roles within your empire, bring new planets and subjects under your reign, and new magnificent megastructures to project your power further, faster.

Per aspera ad astra!

(#1127) Giovan! válasza Capricornus (#1126) üzenetére


Giovan!
addikt

Én egy belpolitikát mélyítő DLC-nek jobban örültem volna, de az admin cap átalakítása után végül is logikus, hogy a vazallusokra mennek rá, hogy a decentralizált birodalom is élhetőbb alternatíva legyen.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#1128) Capricornus válasza Giovan! (#1127) üzenetére


Capricornus
aktív tag

Még nem játszottam vele azóta, hogy megbirizgálták az admin cap-et. Kicsit félek is tőle, mert mindig az első dolgom volt teljesen elterjeszkedni a galaxisban. :D

Per aspera ad astra!

(#1129) -vitya-


-vitya-
őstag

Életemben először megnyertem a játékot úgy, hogy én voltam a crisis, és kiirtottam mindenkit (csak második crisis voltam, előzőt is levertem)...
Meglepő nehézséget okozott az awakened fallen empire :)
Ironman mód volt. Kétszer kifagyott a nyomorult stellaris a végén, döcögött rettenetesen.

Amúgy általában nem játszom végig, mindig elmegy a kedvem, ha kiderül, hogy esélytelenek ellenem.

-=Витя=-

(#1130) BoB válasza -vitya- (#1129) üzenetére


BoB
veterán

Ja, pont ezért jó krízisnek lenni, mert nem kell beszántani a végén minden esélytelen birodalmat, elég megnyomni a piros gombot :)

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1131) -vitya-


-vitya-
őstag

Még mindig nem fejeztem be azt a kimondhatatlan nevű dyson sphere szerű cuccot - arra gondolsz mint piros gomb?

Mert ezt most a nehezebb, és izzasztóbb módon nyertem meg: utolsó kolóniát is elfoglaltam.

-=Витя=-

(#1132) BoB válasza -vitya- (#1131) üzenetére


BoB
veterán

Azaz igen.

Instant win.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1133) Amartus


Amartus
senior tag

Minden játékostól kérdezném, alkalmitól és rendszerestől, hogy milyen fajjal játszotok?
Az előre megalkotottak közül választotok, vagy egyedileg állítjátok össze? Próbáltam egyedileg összeállítani fajt, de mindig odajutottam, hogy ha kiválasztom a legjobb tulajdonságokat, akkor csalok. És hagytam a fenébe.
Esetleg valaki felnyithatná a szemem, hogy nincs igazam.

Istenem, tele van csillagokkal...

(#1134) BoB válasza Amartus (#1133) üzenetére


BoB
veterán

Én mindig magam rakom össze, de ez egyáltalán nem csalás, pont ezért vannak a limitek.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1135) warcat válasza Amartus (#1133) üzenetére


warcat
veterán

Nincs igazad, tessék.

EA: It's in the crate!

(#1136) -vitya- válasza Amartus (#1133) üzenetére


-vitya-
őstag

Én is saját fajokat alkotok. Már a sima embernél se értettem egyet az előre definiáltakkal - beacon of liberty, muhaha...

-=Витя=-

(#1137) Giovan! válasza Amartus (#1133) üzenetére


Giovan!
addikt

Emberekkel, mindig. A faji traiteket van hogy variálom, de az intelligent-hez nem nagyon szoktam nyúlni (szeretném azt hinni, hogy ebbe az irányba tart a fajunk fejlődése :D).
Az államforma szintén változó, de a legtöbbször vagy a citizen republic-ra, vagy a martial empire-re szokott esni a választásom.

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#1138) Amartus válasza Giovan! (#1137) üzenetére


Amartus
senior tag

Köszönöm, eddig az utolsó volt a leginformatívabb. :)
A traite-kből van favorit?

Istenem, tele van csillagokkal...

(#1139) Drenadar válasza Amartus (#1133) üzenetére


Drenadar
veterán

csak saját... és tud nehéz lenni úgyis a játék és persze hogy olyan fajjal akarok lenni ami leginkább passzol az elképzeléseimhez... sztem nem csalás ez.

(#1140) Giovan! válasza Amartus (#1138) üzenetére


Giovan!
addikt

Én nagyon szeretem a poszt-apokaliptikus origint, az ad egy traitet ami habitability bónuszt ad a tomb world-ökre és még a leaderek életét is meghosszabbítja 10 vagy 20 évvel. De ez nem tartozik a konvencionális traitek közé (mivel origin-hez kötött), szóval nem tudom ez számít-e. A normál traitek közül a már fentebb is említett intelligent az ami szerintem messze a leghasznosabb (vagy legalábbis régen az volt, az új patch óta már lehet nem ez a helyzet de azzal nem nagyon volt még időm játszani sajnos).

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#1141) BoB válasza Amartus (#1138) üzenetére


BoB
veterán

Nem tehetek róla de valahogy mindig gépeket vezetek :D

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1142) Amartus válasza Giovan! (#1140) üzenetére


Amartus
senior tag

Az "új patch óta", itt mire gondolsz?

Istenem, tele van csillagokkal...

(#1143) warcat


warcat
veterán

Nem linkelte senki szerintem, május 12-én érkezik az Overlord dlc.

Stellaris: Overlord Expansion | Release Date Announcement Trailer

Szokás szerint árasztja rendesen a hangulatot... :)

EA: It's in the crate!

(#1144) Giovan! válasza Amartus (#1142) üzenetére


Giovan!
addikt

Amelyikben megreformálták a unity-t, mint erőforrást. Pár hónapja jött ki ha jól emlékszem.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#1145) Giovan! válasza warcat (#1143) üzenetére


Giovan!
addikt

Különösebben nem hoz lázba ez a vazallusos kieg, de azért valószínűleg ki fogom próbálni.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#1146) lev258


lev258
veterán

Sziasztok.
Valaki próbálta már az ST: New Horizons mod-ot? Vélemények? Az érdekelne, hogy mennyire gördülékeny, az esetleges bug-ok zavarják-e a játékélményt.
Kedvem támadt egy kis Star Trek-hez, hiányzik a Borg kocka.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#1147) Diopapa


Diopapa
addikt

Ha valakit érdekel az új Overlord DLC, akkor a muve.hu-n 4599 Huf-ért behúzható.

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#1148) Capricornus válasza Diopapa (#1147) üzenetére


Capricornus
aktív tag

Köszi!
Erre gondolsz? [link]
Mondjuk itt a szöveg az az Utopia DLC-re utal. Te itt vetted meg?

Per aspera ad astra!

(#1149) BoB válasza Diopapa (#1147) üzenetére


BoB
veterán

K4G, Eneba-n is ugyanennyi.

[link]

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1150) Diopapa válasza Capricornus (#1148) üzenetére


Diopapa
addikt

Igen, tényleg elég béna a leírás, de az Overlord dlc az. Kb 5 perc után ért ide a kód.

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#1151) BoB


BoB
veterán

Eléggé elkezdett zavarni mostanában a logisztika hiánya a játékban. (Avagy túl árkád)

Azaz a logisztikai vonalak nem támadhatóak. Minden kitermelt dolog teleportál. Körbezársz egy bolygót ahol az élelem importálva van? Nem gond, odateleportál!

Kettévágod a birodalmát, az egyik félben termeli az űrhajó építéshez szükséges alloyt, a másikban meg űrhajót építene? Nem gond, teleportálja az összes alloyt!

:W

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1152) lev258 válasza BoB (#1151) üzenetére


lev258
veterán

Már kvantum katapult is van. Akkor meg mi a probléma? ;]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#1153) BoB válasza lev258 (#1152) üzenetére


BoB
veterán

Mostanában már nem játszom a Stellaris-al (váltotta egy kevésbé arkád 4X űrjáték), úgyhogy semmi ;]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1154) Giovan! válasza BoB (#1153) üzenetére


Giovan!
addikt

Megkérdezhetem melyik játékról van szó? Mostanában a munka miatt nem nagyon jut időm játszani de hétvégén lehet tennék vele egy próbát. A Stellarist kissé már unom így 2000 óra után :DDD

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#1155) BoB válasza Giovan! (#1154) üzenetére


BoB
veterán

[Distant Worlds 2]
De csak a kitartóknak, még most is béta állapotú kb.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1156) Giovan! válasza BoB (#1155) üzenetére


Giovan!
addikt

Most volt időm ránézni, de egyelőre nem nagyon fogott meg. A gameplayek alapján egyszerre érződik komplexebbnek és kezdetlegesebbnek mint a Stellaris. Talán néhány patch és jó lesz, mindenesetre azt a pár szabad órácskámat egyelőre nem ezzel fogom elütni. Azért kösz a tippet, maga a játék nem tűnik rossznak, csak még nem az igazi.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#1157) Drenadar válasza BoB (#1151) üzenetére


Drenadar
veterán

Pedig mennyire durva lenne a játék ha nekünk kellene managelni ezeket is :D :D hogy melyik bolygón miből mennyi van tárolva, szállítani ide oda, és milyen jó lenne ha a hajógyáradba küldött alloy szállítmányt megtámadná valami hülye kalóz ai, és huss nincs alloy :D

(#1158) Diopapa


Diopapa
addikt

Gondolom akit érdekel a Stellaris, az már belefutott az új faj-DLC-be..

[Trailer] , [Origin highlight] , [Feature reveal]

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#1159) etejedu


etejedu
őstag

Üdv!
Nem értem a Unity mechanikáját. Hiába gyüjtök egy rakattal 100+/hó jön be , rendeletekre is van elég edictem, de ha már ott kijelölök 2 komolyabb rendeletet bezuhan a tradicióknál az idő. Szóval bőven van unity-m edicteknél sem lépem át a határt. De amugy sem sokat változik a dolog, hiába gyujtok rengeteget nem sokkal rövidebb az idő. Nincs balansz; túl sok erőforrást visz el a unitiy termelés. Észszerűbb az erőforrásokat alloyra költeni ezért az árért. Vagy bug van a levesben vagy valamit nagyon nem jól csinálok.

[ Szerkesztve ]

(#1160) Capricornus


Capricornus
aktív tag

Megjelent az új DLC, a First Contact

Trailer: [link]

Should You Buy Stellaris First Contact (Review) (Aspec): [link]

Per aspera ad astra!

(#1161) warcat


warcat
veterán

Miután muven már EUs árak vannak, maradt US

Stellaris: Overlord 7.99 dollár

kicsivel 3000Ft felett most hogy épp zuhan a forint, a többi dlc nagy része is akciós.

EA: It's in the crate!

(#1162) Louro


Louro
őstag

Már sok éve, hogy játszottam a Stellaris-szal. Lehet újra előveszem és megnézem mi változott. Bár gyanítom, hogy menedzselés terén a helyzet nem egyszerűsödött. Nem erről volt nevezetes.
Arra emlékszem, hogy legutóbb, amikor elővettem, akkor a bolygókezelés egészen megváltozott valamiféle körzetekre. De sebaj, újratanuljuk a játékot. :)

Pár DLC-t beújítottam, bár nem mindet. Ami megvan, az a Leviathan, Utopia, Apoc, Distant stars, Megacorp, Ancient relics és a Federations.

Mess with the best / Die like the rest

(#1163) Louro


Louro
őstag

Nem rémlik, hogy régen lett volna ilyen Consumer goods és Amenities. A bolygómenedzselés is szimpatikusabb volt. Pakolgatni a népességet könnyebb volt, mint ez a szakmázgatás. Nagyon nem esik le, hogy hogyan lehetne hatékonyan. Lehet megnézem, hogy ha DLC-k nélkül indítom, akkor visszanyerem-e a régi kis kedvencet.

Úgy érzem ezek az újítások már csak a veteránok miatt kerülnek be. Új játékosokat nem hiszem, hogy nyernek ezekkel a bonyolításokkal.

Mess with the best / Die like the rest

(#1164) -vitya- válasza Louro (#1163) üzenetére


-vitya-
őstag

Nekem végig jól jött minden, régen is jó volt, a bonyolítások után is jó :) - szerettem vele mindig játszani. Sajna most Ultimate Admiral Dreaghnoughts-ot KELL játsszak ;-)

-=Витя=-

(#1165) Louro válasza -vitya- (#1164) üzenetére


Louro
őstag

Csak nem tudom mennyire bízhatok az automatikus építésben eleinte. Vagy az első időkben mikromenedzselni kell-e.
Mondjuk azt régen sem értettem, hogy funkcióbillentyűre miért nem került ki a Technology. De a Leaders is gyakran használom, mert fejlesztéseknél odafigyelek a bónuszokra.

Mess with the best / Die like the rest

(#1166) -vitya- válasza Louro (#1165) üzenetére


-vitya-
őstag

Sztem mikromanage felesleges, foleg ha mar elertel egy szint fole - onnantol mar fajdalmas is. Leadersre en is figyeltem. De uj verziokban nem olyan ecceru, mert nem penzbol jonnek...

-=Витя=-

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Stellaris
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.