Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Stellaris

Hozzászólások

(#301) vvega30 válasza Habugi (#299) üzenetére


vvega30
senior tag

Random fajjal, beállítással úgy az igazi:)
@Louro +++ ezek is mind legyenek benne:)

NEE NED ZB 6TNN DEIBEDH SIEFI EBEEE SSIEI ESEE SEEE !!

(#302) anatron válasza butch3r (#25) üzenetére


anatron
aktív tag

Az outpost a játék elején jön jól.Én pl arra szoktam használni,hogy úgymond kjelölöm a leendő birodalmam határait.Mert ugyebár az outpost alá kerülő bolygóra lehet hogy nem tudsz telepeseket küldeni,mert nem olyan a bolygó mint szeretnéd,viszont más se fog tudni oda letelepedni.Ezzel a taktikával szoktam a játék elején az egyik szomszédomat "megfojtani" a másikkal meg igyekszem defesive stancet felvenni.Ez elég jó tax az elején szerintem.Közben a feljelölt területeken folyamatosan építem ki a gazdaságot is,aztán ha eljön az ideje elkezdem terraformálni a bolygókat és telepeseket küldök oda.Utána persze már nem lesz szükséged az outpostra.

[ Szerkesztve ]

(#303) Drenadar válasza Habugi (#295) üzenetére


Drenadar
veterán

Ha szabad megjegyeznem egy fontos tényt nem vettél számításba.

Oké, hogy a habitat olcsóbb, és lehet ad annyi fejlesztési buffot.

Viszont! Ad nem kevés "büntetést" is a fejlesztéshez, hisz ne felejtsük el hogy amennyivel nagyobb a birodalmat (bolygók, pop) annál nehezebb fejleszteni is.

Ha direkt a fejlesztésre mész rá nagyon durván, akkor muszáj az hogy ne legyen mínuszod a fejlesztésekre...

(#304) Habugi válasza Drenadar (#303) üzenetére


Habugi
addikt

Hát bizony de, ezt külön figyeltem amikor a másodikat felhúztam mivel az első után meglepett h benépesítés után nem számolta bele/hozzá a core systemek közé és ennek okán érdekelt h azt a bizonyos -10%ot rábünteti-e a fejlesztésre vagy csak a Popokkal kalkulál és mind kiderült csak az utóbbi. :)

Egy 12 Popos bolygó esetén a penalty 10+12% lenne, Habitat esetében a másodiknál kiderült h "csak" 12%, szóval nem olyan dráma az közel sem szerencsére.

Fejlesztésre egyébként már bőven késő olyankor rámenni amikor a Habitat belépő szinten elérhetővé válik, ez a mostani játék ahogyan írtam is korábban egy tesztjátéknak indult, sokmindent próbálgattam, többek közt azt is mekkora hax 2-3 Meticulous tudóssal nyomulni Science hajó szinten..

+10% Anomaly Discovery Chance ugye, namost viszonylag hamar feltornászható ez az érték 25%-ra, később és/vagy mákkal korai Curátor modullal még feljebb.
Miért hax..?!
Basszus, folyamatosan jönnek az anomáliák, az embernek csak az tűnik fel, hogy a környező rendszerek kb mindegyike dugig van/lett pakolva kutatási pontokkal de valami eszméletlen durván..! :K

Ennél olcsóbb és főleg a játék elején hatékonyabb módszer kb nincs, egyedül influencebe kerül mert folyamatosan érdemes a Leader poolt túrni hogy meglegyen a minimum 2db Meticulous a Science/Survey hajókba.
Már az az alap 10% is többet számít mint azt az ember gondolná.., egy 10+ objektumos rendszer esetén adja a garantált 1db anomalyt.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#305) butch3r


butch3r
senior tag

Paradox spring sale-ben 30-50% stellarisra. Sajna új dlc nincs köztük még.
[link]

(#306) woryz válasza butch3r (#305) üzenetére


woryz
senior tag

Nekem csak az alapjáték van meg, szóval melyik DLC-t / kiegészítőt ajánljátok? :)

Bár ahogy nézem, nem olyan sok minden van amit érdemes megvenni... Talán csak ez: "Stellaris: Plantoids Species Pack" nem? Vagy ez sem? :P

[ Szerkesztve ]

(#307) Louro válasza woryz (#306) üzenetére


Louro
őstag

Szerintem pont az olyan semmilyen. Pár képet a Workshop-ból is le lehet tölteni. A többi DLC az, ami markáns dolgokat ad hozzá a játékhoz. Annyit még nem játszottam, hogy tudjam a nagy különbségeket. De az Utopiával rengeteg változás érkezett a leírások alapján.

Mess with the best / Die like the rest

(#308) Habugi válasza woryz (#306) üzenetére


Habugi
addikt

Leviathans & Utopia

A Plantoids az kb shemmi.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#309) Hokunda


Hokunda
aktív tag

Akinek esetleg még nincs meg a játék, csak olvasgat (rosszabb esetben warez) jövő havi monthlyban (humble) 12 euroért megszerezhető, eddig histroy low, legit helyről.

(#310) Habugi


Habugi
addikt

Kedden érkezik az 1.6 Adams.., itt a changelog: [link]

Van benne pár érdekes és régóta időszerű dolog, pl ilyenek:

"Added the ability to drain sector resource stockpiles, giving you 75% of their stockpiled resources at the cost of 100 influence. The cost is reduced to 25 influence during defensive wars"

"You can now set taxes for Energy Credits and Minerals on sectors separately"

:C :C

Bugfix lista legalul embertelen hosszú, juhúú, továbbá _elvileg_ az 1.5 óta készült savek folytathatóak lesznek.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#311) anatron válasza Habugi (#310) üzenetére


anatron
aktív tag

Ejha:

* The Prethoryn Scourge crisis will now show up more often and the Unbidden less often
* More than doubled the base strength of the Prethoryn Scourge invasion fleets
* Doubled the base strength of the Extradimensional fleets, and their initial fleet has been more than quadrupled
* Extradimensionals now turn planets barren after destroying colonies

:Y

[ Szerkesztve ]

(#312) warcat


warcat
veterán

1 éves lesz este 6-kor a játék :) Boldog szülinapot aztán reméljük a második évében is ilyen sokat fejlesztenek rajta.
1.6 patch notes

A habitat nerf várható volt sajnos, túl erős volt ha telepakoltad 10-es naperőművekkel, a 100%-os környezet miatt gyorsan megtelt,én arra használtam főleg,hogy az (előre felépített) állomásokat (2-3 darabot igény szerint) pár évvel a nagyobb háborúk/kimaxolt flotta (pl fallen empirek legyalulása) kolonizáltam,és mire elindult a harc,már adtak annyi energiát,hogy fenntartható legyen a gyakran 1.5x limit fölé tolt haderő.
A bolygóimat meg telepakoltam laboratóriumokkal/bányával szükség/bónuszok függvényében.

A +100% megastructure építés megint variál a dolgokon, de mivel a survey-ből jövő pontokat jól megnyesték,szerintem el lehet felejteni,hogy 2280 körül épül a ring world.

EA: It's in the crate!

(#313) Louro válasza warcat (#312) üzenetére


Louro
őstag

+ a humblebundle-nek köszönhetően nem kicsit megnő a játékosállomány.

Mess with the best / Die like the rest

(#314) warcat válasza Louro (#313) üzenetére


warcat
veterán

Vannak kételyeim,hogy mennyire csábulnak el (tartósan) a bundlis újoncok.
Persze biztos lesz közöttük,akinek a legjobb dolog lesz a szeletelt kenyér feltalálása óta,de akit igazán érdekelt,már rátalált :)
Jól csinálja a Paradox a heti streamekkel,olcsó és mivel mindig a friss, épp készülő verzióval játszanak,újoncoknak és veteránoknak is érdekes és pl. Wiz redditen,twitteren is kifejezetten aktív és olvas,válaszol, hatalmas plusz.
Egyébként most 12 000 játékos van in-game Steam szerint ami rengeteg,nem kell aggódni,hogy elapad a játéktámogatás.

Más:
Paradox Announces Digital Anniversary Edition of SciFi Epic
Minden együtt 69.99-ért,ez később az akcióknál lehet majd érdekes a még nem-tulajoknak.

Viszont:
"Paradox is also giving away the pre-order pack Creatures of the Void and a new Anniversary Species Portrait Pack to all Stellaris owners as a thank you for their support over the last year. "

Az elsőt sokan kérték és 1 év után teljesen korrekt,utóbbit meg bezsákoltam aztán majd ránézek.

[ Szerkesztve ]

EA: It's in the crate!

(#315) BoB válasza Louro (#313) üzenetére


BoB
veterán

Jelentkezem :D

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#316) Habugi


Habugi
addikt

Ha valaki új/hosszabb játékot kezdene szerintem egyelőre várjon, Ironman helyett pl most pár napig inkább csak tesztelgetni érdemes a változtatásokat..

Jó pár dolog el lett kefélve az 1.6-ban, kezdjük mindjárt azzal hogy achievementeket ismét nem ad a játék, folytatva egy olyan apróságnak nem nevezhető dologgal, hogy az AI képtelen warokat indítani.. ;]

PDX fórumon botlottam bele a topicba ami ezzel foglalkozik, van pár arc akik 300évet belepörgettek egy-egy olyan körbe, amiben 10+ fanatic purifier indult (xenohobe..)/militaryst és ilyen ~100-150év elteltével ezekből 7-8 ethicet váltott pacifistára (sírok.. :DDD ) és egyetlen nyomorult wardec nem történt ezidő alatt.

Szóval hamarosan várható a 1.6.1 tűzoltás jelleggel..

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#317) Drenadar válasza Habugi (#316) üzenetére


Drenadar
veterán

Haver meg tegnap este azt mesélte hogy ellene meg fellázadt a fél galaxis föderációt alapítottak ellene stb.

(#318) Habugi válasza Drenadar (#317) üzenetére


Habugi
addikt

Az teljesen normális olyankor, amikor az ember nagyon "föléjük nő".. :K

Btw.., 1.6.1 kint, friss és ropogós, itt a changelog: [link]

Itt (#29 @Jamor) pedig az olvasható, hogyan lehet működésre bírni az achievementeket, ezt meg kell csinálni egyelőre mert az 1.6.1 erről nem gondoskodik. :N

Egyébként ha rám hallgattok a sorrend az legyen hogy az offical 1.6-ra ráengeditek az integrity checket ahogyan Jamor írja, majd csak ezután updatelitek manual 1.6.1-re a játékot. :K

VAGY..

Pár nap várakozás az offical 1.6.1-re és abban már remélhetőleg minden meg lesz oldva.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#319) Habugi


Habugi
addikt

Elhúzódó harcot követően meglett az utolsó "öcsi" is.., a WarInHeavenre vonatkozó Last, Best hope.. :)

Meg kellett dolgozni érte, Murphy tudta a dolgát hogyan fogadjon a 65.-ért cserébe.., éppen készültem lerohanni a Xenophobe Fallen Empiret a 4db Holy Worldjéért és a gazdaságáért cserébe h kellően rá tudjak készülni a Spiritualista & Materialista várható párharcára, mikor is a wardecet követően beköszönt az 1.6-al felturbózott Unbidden is.., igazán szuper időzítés volt.. :DDD ;]
Persze hogy melyik egyéb birodalom triggerelte azt nem tudom, mert direkt kihagytam a JumpDriveot szóval én biztosan nem..

Spiritualista / Fanatikus Militaristaként indultam, volt 3db 220-260K-s Fleetem, Dreadnought, Dragon és Avatarom is (hajó / földi egyaránt, utóbbi 3db Titán Beast jeles társaságában.. :D ), bitang FireRate bonuszok minden téren de a FE Wardec & Unbidden buli, társítva azzal h még az Unbidden szétverése előtt kitört a WarInHaven és elkezdték csúnyán felszívni magukat mielőtt profitálhattam volna a Xenophobe területeiből.., szóval kalandos egy történet volt mielőtt sikerült volna lezárni és behúzni az utolsó achievementet.

Más tekintetben persze de hasonlóan kalandos történet volt a "Föld inváziója miközben tart a II. VH" nevezetű öcsi is, révén teljesen random h mikor generálja le ilyen feltételek mellett a Sol rendszert a játék.
Na hát mit ad isten én akkor találtam rá ebben az állapotában amikor éppen Fanatikus Pacifista & Xenophilet játszottam, ugye se Unrestricted Native Interference sem War Philosophy, szóval az akkorra ~550 Popos fanatikusan békeszerető és idegenbarát birodalmamat dolgozhattam át Militaristává, ami mellé úgy jött ki a frakciók népszerűsége / támogatottsága okán, hogy az Egyenlőségieket tudtam még a kormányba beszorítani melléjük csak h végleg eltűnjenek a Xenophileok.. :D ;]

Nagyon durva menet volt.., Governing Ethics A. bónuszoktól sem tudtam teljesen megszabadulni a "transzformálás" megkezdése előtt, mert addigra már be volt nyomva a OneVision, a maga jó kis 30%-ával.. :O :C
Hűűűű srácok.., valami meghalt bennem mire sikerült lerohannom Sol III-at, már sosem lesz olyan mint előtte volt (:DDD), pedig operáltam ahogyan csak tudtam.
A pacifistákat még nem is volt nehéz elkedvetleníteni a Szupresszió mellett, random Wardec/warban tartás megtette a hatását, hamar meg is született a Militarista frakció akiket lehetett tolni, de basszus a Xenophileokat kiírtani a kormányból egy rémálom volt.., amikor már nagyon televolt velük a hócipőm azt csináltam, hogy némi Influence felhalmozást követően random kolonizáltam egy-két bolygót, megnéztem mely bolygóimon van a legtöbb Xenophile Pop és szépen szisztematikusan Resettlementtel elkezdtem ezen Popokat átpakolni a frissen kolonizált/letakarított 20-25ös bolygókra és amikor már fullon voltak Trade formájában marha gyorsan átdobáltam őket más birodalmaknak, a rajtuk lévő Xenophile rohadékokkal egyetemben.. :))
Ezzel ugye nem kis mértékben megborítva a frakciók egymáshoz/Xenophileokhoz képesti erőviszonyát.

Na mindegy.., kalandos volt az biztos. :D

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#320) .OM. válasza Habugi (#319) üzenetére


.OM.
aktív tag

Na, ilyenkor látom, hogy a játék mennyire összetett. A frakciókkal még nem foglalkoztam soha bővebben - pedig nagyon jó mókának tűnik :)

ex .Oldman.

(#321) Vesa válasza Habugi (#319) üzenetére


Vesa
veterán

Jó kis leírás volt! :)

A tudomány a valóság költészete!

(#322) anatron válasza Habugi (#319) üzenetére


anatron
aktív tag

Én most egy általam generált birodalmat (imperial humans) próbálok vallásossá tenni,mert úgy csináltam meg a népet anno ,hogy fanatikus militarista és rabszolgatartó a társadalom.Csak játék közben esett le,hogy bizony a telepátiát csak spiritualisták tudják megtanulni,mondom ó édes fa... Szerencsére egy Gaia bolygón találtam 1 db igaz hitű populációt ,most tolom őket ezerrel hogy ugyan jó inkvizotorként mossanak már pár agyat a birodalmamban,de mit nem mondjak rohadt lassan haladnak.50 év alatt 10%-ot tudott nőni a birodlamamban az új vallás követőinek a száma ,de kéne még 9%-hogy feltudjam venni a spiritualista ideát.

Hát nem egyszerű az agymosás a stellarisban.

(#323) Habugi válasza .OM. (#320) üzenetére


Habugi
addikt

Jó móka mi, garantáltan halálra fogod röhögni magad. ;] :P

Magam is csak az ominózus achievement kedvéért fogtam bele a táncba, hasonlóképp nem mélyedtem el addig a témában max annyi figyelmet kaptak hogy termeljék serényen az influencet.

(#321) Vesa:

Próbáltam rövidre de mégis informatívra & szórakoztatóra fogni. :R

(#322) anatron:

A Gorverning Ethics Attraction bónuszaidat próbáld meg annyira leredukálni amennyire csak tudod. Épületek, Civic, Strategic resourcesok mint Satramene Gas & Mutagaan Crystals, dózer.. :K
Minden mást csak ezután.

Mivel nálad "csak" a Spiritualistákat kell betolni a kormányba és a Materialisták nincsenek is ott annyira azért nem vészes a helyzet, ámbár igen, még így is tetves lassú tud lenni.
Amennyiben van már materialista frakciód sanyargasd őket, suppress mellett nézd meg azokat a pontokat melyektől boldogak ha teljesül(t)ek és vonj meg mindent olyat amit tudsz nélkülözni.

Ugyan ez érvényes sajnos a Militaristákra is, mivel azt vettem észre hogy amikor új frakciót tolna be az ember akkor először mindig a "duplás" azaz a fanatikus szemléletből esik egy szint, azaz 3as kormányzás lesz, Militarista/Authoritarian/Spiritualista esetedben.
Persze ha a kormányzó pártok/frakciók aránya engedi az is lazán megtörténik néha, hogy elég pl az Authoritarianusokat suppresszálnod ha elég sokan vannak (a militaristákon kívül, egyéb frakciókhoz képest) elég sok Popot tudnak veszteni ahhoz, hogy már meg tudod tolni a Spiritualistákon az Embracet de ők is bentmaradnak a kormányban.

Aztán érdemes még a folyamat elején, az első aktuális választás alkalmával a Spiritualisták frakciójából vezért választani, aki legfelülről tolja majd az egy és egyetlen Imperial Humanok atyaúristenének hitét a fejekbe.. ;]
A spiritualista párt megjelenésének első pillanatától kezdve érdemes rajtuktartani a Supportot, még ha valamiért meg is csappan a influence háztartásod és spórolnod kell.., inkább az edicteken tedd illetve a suppresst vedd le másokról ideiglenesen. Nulla közelire redukált G.E.A. bónusz mellett elég sokat számít a folyamatos support.

A folyamatot talán úgy tudod a leginkább belendíteni, hogy keresel a környező birodalmak között egy fanatikus spiritualistát (jó a sima spiritualista is csak ha fanatic akkor több spiritualista Pop-ra számíthatsz..) és szépen bewarolod, legnagyobb/leginkább belakott bolygóira pedig rányomod a Cedet. A háború végeztével ellátod őket a megfelelő jogokkal és ilymódon "egycsapásra" lesz egy csomó spiritualista Popod ami előrelendít annak a bizonyos 20%-nak az irányába.

Megemlítendő még, miszerint a frakciók listáján a felső sor által közölt adatokat érdemes teljes mértékben ignorálni, megtévesztő infót adnak, ami számodra fontos az Embracehez szükséges min. 20% érdekében azt a kimutatást itt éred el, sárgával jelöltem a lényeget, alul:

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#324) Mr.White


Mr.White
senior tag

Helló!

Az mennyire normális, hogy egy anomália kutatásához 5-ös kutatót kér a játék, eléri a level 5-öt elindulok az anomália felé erre meghal.
Nagy nehezen csinálok még egy level 5-ös kutatót, elindulok az anomália felé és ez is meghal.
Az agyam eldobom, hogy ekkora peches vagyok vagy nem tudom...
A baj ott van, hogy csillagtérképet cseréltem már mindenkivel akivel lehet (így utólag elég nagy hiba szvsz), így a naprendszereket sem tudom felfedezni és azokkal xp-t farmolni...

(#325) warcat válasza Mr.White (#324) üzenetére


warcat
veterán

Ezért nem használom a fleeting tulajdonságot,és legalább az első +10 év fejlesztést érdemes időben felfedezni.

Egyébként meg ha ilyen helyzetbe kerültél, az assist research-től is szépen fejlődnek a tudóspalánták,de persze kell majd pár év.

EA: It's in the crate!

(#326) Habugi válasza Mr.White (#324) üzenetére


Habugi
addikt

A kutatás megkezdése után haltak meg vagy esetleg út közben, mert nem mindegy ám.. :N

Van nem is egy olyan özvegykészítő anomaly, ahol benne van a pakliban h elfújja az azt kutató scientisted gyertyáját, ettől függetlenül persze az hogy adott esetben egymásutánban 2db odaküldödd scientisted is ott marad, az bezony hatalmas pech.

Ugyanakkor pedig.., a magam részéről jártam már úgy, hogy az anomaly felé vezető úton volt egy bizonyos rendszer amin át kellett haladni, mely lakott volt egy bizonyos entitás által, pl egy leviathan és útközben szép sorjában pusztultak el ott a scientistek.. :DDD

Csillagtérkép csere az felejtő, csakúgy mint a Curatoroktól való vásárlásuk, leírtad miért, a többség a saját bőrén tapasztalja meg, viszonylag hamar/gyorsan.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#327) Chabe89


Chabe89
addikt

Fincsi :D

(#328) warcat válasza Chabe89 (#327) üzenetére


warcat
veterán

Majd érkezik a meglepetés :)

EA: It's in the crate!

(#329) Chabe89 válasza warcat (#328) üzenetére


Chabe89
addikt

Már megérkezett :D

(#330) anatron


anatron
aktív tag

Csak én érzem úgy,vagy ez a Hive mind tényleg OP lett?

(#331) woryz


woryz
senior tag

Érdemes űrállomást építeni a rendszerekbe illetve melyik rendszerekbe érdemes? Én először arra gondoltam, hogy amelyik rendszerben van kolóniám. De emlékeim szerint nem túl sokat érnek ezek a létesítmények. (melóban sajnos csak az emlékek vannak meg, és lehet, hogy nem is pontos emlékek... )

(#332) Drenadar válasza woryz (#331) üzenetére


Drenadar
veterán

Háború idején oda érdemes tenni őket ahol az ellatmany/utánpótlás /építő hajó mozog. Mármint ellenséges. Ezekre teljesen jó.

Amikre még nagyon jó... Az az idő húzás. (ellenséges flotta ugyan azonnal kinyirja a bázist de mondjuk ha középre teszed akkor újra idő a flottanak kimennie a szélére hogy újra ugorjon.

Illetve a játék elején ha úgy teszed le bázist hogy az a kolónia bazisanak vonzasaban legyen akkor nagyobb az esélye ugye a bolygónak mert a flottanak több célpontot kell lőnie. Plusz ugye a bázis segíthet is mondjuk regenerációval ami sokat számít...

Kb ennyi szerintem.

(#333) anatron válasza woryz (#331) üzenetére


anatron
aktív tag

A katonai bázis a játék elején nagyon jól jön,akkor még kevés hajóval röpköd az ellen.Az első háborúimat általában úgy szoktam megnyerni,hogy gyakorlatilag csak védekezek katonai bázisokkal ,valamint egy az ellenségnénél alapvetően gyengébb flottával.

Mivel a flották megsemmisítése pontot jelent háborúban egy idő után megadja magát az ellen ,még akkor is ha nem foglaltad el egyetlen bolygóját sem.

Az űrállomást (ami hajókat épít) érdemes minden bolygódnál maxra húzni!
Mert minden űrállomás és azok fejlettségi szintje emeli a flottád maximális limitjét.

[ Szerkesztve ]

(#334) warcat


warcat
veterán

Az a baj,hogy 1 darab korvettel végtelenségig lehet az AI-t körbe-körbe vezetni, míg felépíted a flottádat(ha nem volt) majd ledózerolod a teljes infrastruktúráját és elfoglalod a bolygóit.
Wormhole segítségével a legkönnyebb kipróbálni, rakj le egy ugróállomást az AI területének szélére,majd háború alatt ugráltass 1 corvette-t a környező rendszerekbe, ha kiadsz vagy 20 parancsot shifttel,rá se kell nézni egy ideig,az AI csak kergeti,kergeti...Miután ezt kiismerted,nem nagyon van szükség másra :)

Fortresst én csak a fallen empirek lezúzásahoz használom.A hadüzenet után beóvakodsz valamelyik rendszerébe,lehetőleg lakottba ahol pont nem érik el az erődjei a constructort,majd arra a pontra,ahova a flottám érkezne FTL ugrás után,elkezdek felhúzni egy FTL berántócsapdával felszerelt erődöt.

Amint felépül,a Fallen empire felhergelt bikaként elindítja a flottáját(fortress=vörös zászló),hogy lerombolja,ez a flotta pontosan az erőd tetején landol.A jól időzített flottád kb pont ugyanekkor érkezik meg a féregjáratból(a lenti méretnél kb 30 és 40% elkészültségi fok között kell indítani az ugrást), és a FE flotta közepén jelenik meg,nem kell elszenvedned a távoli sortüzeket és erődök sem támogatják őket,nehézségi foktól függően 800-1000 corvette felaprítja őket tüzifának.A 100-200 elvesztett hajót pótolva sorba lehet menni az összesen.

[ Szerkesztve ]

EA: It's in the crate!

(#335) woryz válasza anatron (#333) üzenetére


woryz
senior tag

Köszi, megnéztem, és én a defensive platformra gondoltam, remélem Te is. :)

(#334) warcat:
Én a warpot használom, szinte csak azt próbáltam ki. De tegnap megfingatott az ellen, pedig olyan jó kis területem volt, tök sok lakató és nagy bolygóval... :(
Fortress? Ammegmi? :)

Más:
Most lehetne vásárolni Steam-en occsóért DLC-t. Mit lehet érdemes megvenni? Kicist off, de ugyanez a kérdés EUIV és CK2 esetében is...

(#336) Drenadar válasza woryz (#335) üzenetére


Drenadar
veterán

fortress az a defensive platform fejlesztett verziója...

(#337) woryz válasza woryz (#335) üzenetére


woryz
senior tag

Jééé, mit találtam! Ha az ember kicsit vissza olvasná a kommenteket ugye... Ráadásul a saját kérdésére kapott választ, hát, no comment. Azért köszi (#308) Habugi! :)

(#336) Drenadar: Ájszí! Köszi! :)

(#338) woryz válasza woryz (#337) üzenetére


woryz
senior tag

Az Utopiát nem vettem végül is meg, kevésnek éreztem a 10% kedvezményt. :) Majd télen lesz ez még olcsóbb is. :) De a Leviathans Story Pack-ot megvettem. :B

(#339) Habugi válasza woryz (#337) üzenetére


Habugi
addikt

;)

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#340) warcat


warcat
veterán

Stellaris: Synthetic Dawn Story Pack - Announcement Trailer

Stellaris Dev Diary #80 - Machine Empires

Ár,megjelenési idő ismeretlen de valószínűleg legkorábban szeptemberben.

[ Szerkesztve ]

EA: It's in the crate!

(#341) Habugi


Habugi
addikt

Steamen már meg is kapta a játék a Synthetic Dawnhoz köthető 5db új achievementet:

Megjelenési idő/ár továbbra is ismeretlen, bár az utóbbi sejthetően ~20euro körül alakul majd.

A Paradox elkészítette a szokásos kedvcsináló/ismertető gameplay videót ehhez a DLC-hez is, van benne pár érdekes újdonság: [link] :)

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#342) Vesa válasza Habugi (#341) üzenetére


Vesa
veterán

Csak nem tudom ezt a marha ronda dagadt nőt honnan sikerült összeszedni, de azóta nem nézek Stellaris videókat, annyira irritál..

A tudomány a valóság költészete!

(#343) Habugi válasza Vesa (#342) üzenetére


Habugi
addikt

Belenéztem pár részbe, pusztán mert kíváncsi voltam rá h egy Paradoxos hogyan s miszerint kezdi a játékot az első ~20évben és sztem egyáltalán nem volt vészes a csaj. :N

Vannak nála sokkal de sokkal rosszabbak is, nem vihog agyatlanul mindenen megállás nélkül, nincs bólogatási és mosolygási kényszere shem, kvázi relatíve bullsh1t mentes.

Megjegyzem amint konstatáltam hogy szüksége van a kék hajra ahhoz hogy teljesebbé válljon az önképe/önkifejezése.., nos a feltételezhető sérülés mértékét tekintve helyből jóval megbocsájtóbban szemléltem az alakítását. :D

Azért pedig részemről külön plussz jár a Paradoxnak amiért nem valami etiop tüdőbeteg 30kilós szexháziállatot ültettek oda, egyrészt mert az olyanok tolják az igazi viselhetetlen hikomatot, másrészt olyan dolgok miatt h nem a sexy assel próbálják eladni/hypeolni a játékot, hova-tovább amikor Stellaris gameplay videót nézek pont úgy hiányzanak a pajzán gondolatok mint üvegesnek a hanyatesés. :)

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#344) Vesa válasza Habugi (#343) üzenetére


Vesa
veterán

Ez nyilván ízlés dolga is, már bánom, hopgy szóba hoztam mert nem is illik, csak hirtelen kijött belőlem. Én sem a vihogó p*csákra vágyom egy stream közben, de az esztétikumra igen. Az van még emellé, hogy a dagadt nők iszonyatosan irritálnak, erről valószínűleg nem tehetek.:-) De ez nem is tartozik ide mert magánügy, maximum akkor én nem nézem. Elnézést a témafelvetésért! :)

A tudomány a valóság költészete!

(#345) Xalderon válasza Habugi (#341) üzenetére


Xalderon
tag

Quil18 csinalt Lets try videot az uj DLC-rol a Gamescom-on. (Meg nem neztem.)

[ Szerkesztve ]

(#346) warcat


warcat
veterán

Nekem kicsit meglepetés,de itt a preorder a Synthetic Dawnra (és így az árat is lehet tudni, 9.99€)

Viszont ha UK ipről vásárolsz, csak 6.99 font és a mostani gyenge árfolyam miatt,ennél tippre muve-n se lesz olcsóbb.

Megjelenés: szeptember 21

[ Szerkesztve ]

EA: It's in the crate!

(#347) warcat


warcat
veterán

Megérkezett muve-ra a dlc,
Stellaris: Synthetic Dawn 2299 Ft

EA: It's in the crate!

(#348) Capricornus válasza warcat (#347) üzenetére


Capricornus
aktív tag

Biztosan én vagyok alul művelt, de nem ismerem ezt az oldalt. Megbízható? Nem vernek át?

Per aspera ad astra!

(#350) warcat


warcat
veterán

Synthetic Dawn Patch Notes

EA: It's in the crate!

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Stellaris
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.