Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Stellaris

Hozzászólások

(#501) Aljasvip


Aljasvip
senior tag

Nekem kicsit felemás érzésem van az update után. Egyrészt remek, hogy mégjobban belelátok a "világom" működésébe, másrészt idegesítő a sok "önigazoló" elem.
Néhány észrevétel:
1) Nagyon meredek a learning curve. YouTube videók nélkül (ASpec) fogalmam sem lenne mi micsoda, 10-féle nyersanyag, mit termel ez-az, és a végtelen spirál, épp miből van/lesz hiány. Ezen az épületekhez adott törpe ikonok se segítenek, mert van pár hasonló.
2) Stellaris -> Stellar Economy Micromanagement Simulator.
Épp annyira szerettem meg, amennyire nem kedvelem ezt az új arcát, helyzettől függően. A nép boldogságát vagy a gazdasági célokat priorizálom? Megtehetem mindkettőt, és működik is.
Kár, hogy szakaszosan Pause-olni kell a játékot, ha sok bolygót menedzselsz egyszerre, hogy megnézd mi a stájsz.
3) Felesleges elemek: Nincs elég spec kristály vagy "motes" nyersanyagod? Akkor gyárts magadnak! Hát de akkor mi benne a különleges nyersanyag, ha tudok csinálni... Vagy tegyél le gázfinomítót, ami a továbbfejlesztett kutatólaborjaidat táplálja. Miért nem jó erre direktben a nyersanyag? A POP rendszerhez kellettek az állások, és azt fel kellett tölteni tartalommal?
Cserébe lehet vele kereskedni...
Ami viszont kifejezetten tetszik, mint ennek hozománya, hogy lehet magadnak "venni" modifier-eket (pl +25% pajzs) az Edicts fülön. Ez így már kevésbé unfair, mint amikor szét van szórva a galaxisban.
4) Automata szektor létrehozás. Én speciel szerettem a makromenedzsment részét, ahol a szektorok termelését ki kellett egyensúlyozni, mert tényleg egy nagy birodalom vezetőjének érezhettem magam. De az tény, hogy az új rendszer egyszerűbb lenne...
5) Nálam az AI nem képes a bolygóit kezelni néhány esetben. Egyes bolygók szépen építik magukat, más szektor pedig téli álmot alszik, majd kapom a piros értesítést, hogy gáz van. Másnál sem megy ez?
Nekem most egy közepes méretű pályán van 10 bolygóm, amit mind mikromanagelni kell, ez elég bosszantó...
6) A háborúzás továbbra is a játék gyenge pontja. Konkrétan jobban élvezem a bolygó management és kutatás szervezését, mint a háborút.
7) A kereskedelmi útvonal és az azon pprtyázó kalóz csürhe nagyon jó ötlet volt. Sokkal közelebb kerültünk valósághoz, és ki ne omádná a járőröző hajókat nézni néha-néha.
8) A frissített diplomácia rész annyira nem is változott sokat, de ez nem baj.

TL;DR: A változások ellenérea játék még mindig függőséget okoz az űrstratégia szerelmeseinek, és van benne annyi újdonság, hogy aki ráunt, az most újra elővegye.

+) Egy dolgot hiányolok csak, hogy a kultúrámmal nem tudok más nemzet/bolygó stabilitására hatni. Egy SoaSE szerű kultúrális terjeszkedés rendszerre gondolok konkrétan.

(#502) Giovan!


Giovan!
addikt

Üdv mindenkinek!
Megvettem én is a játékot, és azt kell mondanom, nagyon tetszik. Utoljára ennyit Total Warral játszottam. De lenne egy problémám, amire a neten nem igazán találtam megnyugtató megoldást. A játék közepe környékén, 200 év után, elkezd laggolni. És nem arról van szó hogy beesne 30 fps-re az addigi 60 helyett, hanem konkrétan akadozva fut a játék, még normal speeden is (i7 6700HQ van a gépemben, nem a legerősebb darab, de nem gondoltam volna hogy ennyire kevés lesz ide).
A paradox fórumokon azt olvastam, hogy a huge map és a sok AI empire az ok, szóval medium mapon, kevés lakható világgal és kevés AI empire-el később jelentkezik a probléma. A baj csak az, hogy én nem szeretnék kis mapon játszani, mert az megöli a feelinget. Az lenne a kérdésem, hogy van valami egyébb mód a lag elkerülésére, esetleg várható valami változás a közeljövőben ezzel kapcsolatban? Vagy csak nálam szarakodik ennyire?
Amúgy tényleg kár érte, mert a játék maga borzasztóan bejön, de úgy nem igazán van értelme, ha a végén már csak akadozva tudom játszani :(

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#503) BoB válasza Giovan! (#502) üzenetére


BoB
veterán

Hello

Ez ilyen.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#504) Giovan! válasza BoB (#503) üzenetére


Giovan!
addikt

Hát akkor marad a várakozás a 2.3-ra, hátha abban már lesz változás. Köszi a választ azért.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#505) BoB válasza Giovan! (#504) üzenetére


BoB
veterán

A 2.3-ban ez biztosan nem fog változni, ezért hiába vársz rá.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#506) Habugi válasza Giovan! (#504) üzenetére


Habugi
addikt

Erős IPC kell a játéknak, főleg nagyobb mapokon úgy/akkor, amikor már van működő SentryArray-ed is.

K-s Intelek, 4.5 fölött ameddig csak lehet, határ a csillagos ég, esetleg egy koppra húzott Ryzen.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#507) BoB válasza Habugi (#506) üzenetére


BoB
veterán

Csak az egyszálas teljesítmény számít, eddig egyelőre ebben még az Intel jobb.

Sajnos nem nagyon várható hogy több szálat is képes legyen használni.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#508) Habugi válasza BoB (#507) üzenetére


Habugi
addikt

"Csak az egyszálas teljesítmény számít.."

Ezért hangsúlyoztam az IPC-t és vettem előre az Intel. :K

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#509) warcat válasza BoB (#505) üzenetére


warcat
veterán

Nana.
A játék teljesítménye jelentősen romlott 2.2 alatt a korábbihoz képest, és ez vissza lett vezetve a trading value számításokhoz.
Vélhetően javítható, illetve a romlás jelentősen mérsékelhető még.Kb most hétfő óta vannak újra teljes személyzettel Paradoxnál munkában,tehát a karácsony előtti gyorsfoltozás után most lesz munka rajta érdemben.

EA: It's in the crate!

(#510) Habugi válasza warcat (#509) üzenetére


Habugi
addikt

Nagyjából tartják a megszokott ütemtervet, ünnepek ide vagy oda az állandó gányolás miatt íratlan szabály lett, hogy cirka negyed évig hanyagolni kell a játékot nagyobb updatek után.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#511) BoB válasza warcat (#509) üzenetére


BoB
veterán

Ja igen. Az 1.2-es motorból kikerült a chip tuning így a 65 lóerős teljesítménye visszaesett 62-re. Ezt valóban elfelejtettem :DDD

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#512) warcat válasza Habugi (#510) üzenetére


warcat
veterán

Szerintem most azért annyi extra dolog volt a karácsonyi extra eladások mellett, hogy a főfőmester Martin-t átrakták másik projekt élére, és ha tippelnem kellene, annyi feltétele volt a dolognak,hogy még elkészíti a bolygószimulácók újratervezését, azért eléggé szenvedélyesen dolgozott a játékon szerintem.Év vége volt az extra határidő erre amit kaphatott jó eséllyel.

EA: It's in the crate!

(#513) Giovan!


Giovan!
addikt

Szóval akkor nagy változásra ne számítsak, hacsak nem fejlesztek a gépemen. Erre sajnos nincs lehetőségem, a procit pedig feljebb húzni nem merem a melegedés miatt, szóval marad a medium galaxy kevés frakcióval :( Hát ez így már nem olyan vonzó, de persze ez nem a ti hibátok, köszi a válaszokat.

Egy másik kérdésem is lenne. Az AI gyorsabb volt, és hamarabb nyitotta meg az L-Gate-et mint én. Befoglalta a galaxison túli rendszereket, és hiába tanultam ki én is pár hónap múlva a technológiát és nyitottam meg a saját L-Gate-emet, nem tudok keresztül menni rajta. Ott van az opció, hogy Go to Egress, de mikor rákattintok, odamegy a hajóm, de nem történik semmi. Nem állok háborúban az említett frakcióval, sőt, még a határaink is nyitottak. Ez bug, vagy ennek ilyennek kell lennie?

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#514) warcat válasza Giovan! (#513) üzenetére


warcat
veterán

Szerintem a mostanihoz képest javulni fog, de az 1000-es galaxis mindig is akadozott ~2300 után.
Nem véletlenül jön konzolra max 600-as galaxissal.

Az L-kapuk kinyitása után az összesnek működnie kell ezért elvileg használhattad volna a sajátodat,hogy az Egressbe juss, onnan meg az összes többi kapu elérhető.Kapura kattintás helyett próbálj a térképen útvonalat terveztetni?Még ilyen gondom nem volt.

Én mindenképp népirtást javaslok, géptől ilyesmit nem tűrök el, ráadásul lenyúlja azt a jó kis kormányzót amit (ha jól sejtem) ezúttal üres L-clusterben lehet szerezni.Stratégiai szempontból sem lehet elengedni, a galaxis nagy része elérhető onnan.

EA: It's in the crate!

(#515) Giovan! válasza warcat (#514) üzenetére


Giovan!
addikt

Köszi a tippet, ha még egyszer előfordul ez a dolog, nem kegyelmezek majd a xenoknak. Sajnos a lag teljesen elvette a kedvem annak a kampánynak a folytatásától, kezdtem tegnap egy újat medium mapon. Remélem itt elviselhetőbb lesz a lag :D

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#516) Giovan!


Giovan!
addikt

Tegnap volt devlog (igazából nem az volt, de ez részletkérdés). Kb. ez a két komment keltette fel a figyelmemet:

Xentropy:

"...the time they've been given..." scares me a bit in this context. What if the "drop-dead date" comes and goes and the AI is still pants-on-head with incredibly slow lategame performance? Will extra time be budgeted or are we just left in a continual spiral of tech debt as the team is forced to move on to the next DLC? Just how long are you prepared to spend polishing the existing state?

Dnote (Product Manager):

We don't stop fixing the game just because we start working on an expansion, but it becomes a balancing act then, where as right now their sole focus is on fixing. The plan can always change if needed, I'm not completely evil.. just mostly.

[link]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#517) BoB válasza Giovan! (#516) üzenetére


BoB
veterán

[link]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#518) TommyGun


TommyGun
őstag

Sziasztok
2.2.2-vel tolom, most lett meg az L-Gate aktivációs tech, feldob 2 opciót hogy bezúzom a kutatást és kapok kegyetlen mennyiségű engi pontot meg creditet vagy szerzek egy kaput az aktiváláshoz, namost van a határomon belül inaktív kapu de nem frissül a log hogy menjek oda vagy csináljak vmit. Én úgy olvastam ezt a bugot már elég régen javították 2.1.2-ben talán.
Volt vkinek ilyen bugja? Vagy játsszak tovább mert később adja csak be hogy kinyithatom a kaput?

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#519) BoB


BoB
veterán

2.2.3

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#520) Giovan! válasza BoB (#519) üzenetére


Giovan!
addikt

Végre! Ha hazaértem, ki is próbálom. Kompatibilis ez a már létező mentésekkel vajon?
Kösz az infót amúgy :R

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#521) BoB válasza Giovan! (#520) üzenetére


BoB
veterán

Nem igazán. [link]

"As always we don't have the time or resources to go back and check an endless combination of empire setups on older saves, so while many of the fixes may work retroactively, some of them surely will not. A new save may be your best recourse to really check the functionality of new fixes."

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#522) Zeddyon


Zeddyon
újonc

Sziasztok!

Nem rég kezdtem játszani egy hive mind devouring swarm-al ami miatt nincs lehetőségem diplomáciára és így nem tudom hogyan foglalhatok el bolygókat, ill. elvileg valami sereget (Army-kat) kéne használnom de nincsenek csak védekezők a bombázással meg nem lehet foglalni. Szóval sereget a bolygómon csak később lehet létrehozni vagy ez most hogy van pontosan mert az infrastruktúra már megvan a foglaláshoz...?

[ Szerkesztve ]

(#523) Capricornus válasza Zeddyon (#522) üzenetére


Capricornus
aktív tag

Szia!

A 2.2-t nem ismerem még annyira és devouring swarm-mal sem játszottam még , de szerintem már az elejétől tudsz assault army-t képezni. Menj valamelyik bolygódra és ott lent az Armies fülön nézz szét.

Per aspera ad astra!

(#524) Zeddyon


Zeddyon
újonc

Köszönöm szépen közbe meg is találtam .... Ott volt végig a szemem előtt. :D

(#525) -vitya-


-vitya-
őstag

Sziasztok... mire észrevettem ezt a játékot, addigra kb úgy látom le is állt vele szinte mindenki :D

Van egy kis gondom, van egy rendszer, ahova be kellene menni, a feladat miatt, ami oda szólít, de ugyanabban a rendszerben - közvetlen mellettem feltűnt egy idegen flotta, ami agresszív és mindent megtámad. Van 3 flottám 8-9 hajóval, olyan 200 körüli military értékkel. Az idegen flotta meg 3500-as... :O

Hogyan lehet erősebb hajók fejlesztését erőltetni? Mindig csak 3 lehetséges következő fejlesztést ajánl fel, nem tudom, hoyg lehet erősebb flottákat csinálni... :( így abba rendszerbe se jutok be

-=Витя=-

(#526) BoB válasza -vitya- (#525) üzenetére


BoB
veterán

Dehogy fejeztük be.

Ne aggódj majd bemész akkor ha majd le tudod nyomni őket.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#527) Capricornus válasza -vitya- (#525) üzenetére


Capricornus
aktív tag

Az elején teljesen normális, hogy gyenge a flottád. Majd idővel nő a fleet limit meg a naval capacity is, meg jönnek a fejlesztések a jobb fegyverekre és felszerelésekre. Türelem. :-)

Per aspera ad astra!

(#528) -vitya- válasza Capricornus (#527) üzenetére


-vitya-
őstag

közben kiderült, hogy ezeket le se kell nyomni... lehet kis fejlesztés után barátkozni... ugyanis space amoebák voltak :D

micsoda fordulatok.
eddig tetszik ;-)

-=Витя=-

(#529) Madwe válasza -vitya- (#528) üzenetére


Madwe
nagyúr

igen, az űrtehenekkel eleinte érdemes jóban lenni :D

(#530) -vitya-


-vitya-
őstag

Na, egy csomó mindenre rájöttem magamtól, de van egy érdekes dolog, amin nem tudom magam túltenni...

a kolóniáim....

Szóval minden kolóniám megállt 5 pop-nál.
Közben a főbolygó, 50-es pop-on áll.

Hogy fejlesztitek a kolóniátokat? Mi a legjobb épület, mit érdemes először építeni?
Hogy a rákba lehet nagy kolóniát csinálni? :D
(a 10db nem fejlődő kolóniámon kb 50 éve folyamatosan osztogatom a luxust meg a kaját, és semmi... :( )

most 2300 körül járok, szóval van olyan kolóniám ami már vagy 90 éve pop5... :O

-=Витя=-

(#531) Chabe89 válasza -vitya- (#530) üzenetére


Chabe89
addikt

Gondolom nincs elég housing, amenities, vagy kaja. Már kezdéskor érdemes átállítani a food policyt nutritional plenitude-re + gene clinics, amint elérhető. Utána szépen sorban, ha olyan techet látsz akkor egyből ráugrani. Na meg egy új koloniánál egy darabig -50% bünti van a növekedésre.

(#532) warcat


warcat
veterán

Ha jön valaki Stellaris mellé Imperator: Rome-ozni, a lengyelektől hozzánk digitális terjesztésben eljuttatott változat a legolcsóbb.
A sima változat 9199 Ft, cdgalaxisnál és muve.hu-n is elérhető.

EA: It's in the crate!

(#533) Giovan!


Giovan!
addikt

Ismét leárazták a Stellarist és sok kiegjét (mot 27 euro a Starter Pack), és kiadtak egy új cinematicot is (szerintem az eddigi egyik legjobbat: Stellaris - Three Year Anniversary - Free Weekend 9-12th of May on Steam

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#534) BoB válasza Giovan! (#533) üzenetére


BoB
veterán

Ja, tényleg nem rossz.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#535) Puma K


Puma K
veterán

Gondoltam ha már az elején rámegyek a galaxis felfedezésére, akkor gyorsabban el tudok foglalni fontos csomópontokat:

Közben megtaláltam az első közeli szomszédot, és nem lettem a szíve csücske... annyira nem, hogy miután elfoglaltam egy pontot amivel már összeértek a határaink... megjelent egy 82k-s egységgel :DDD

Ettől a menettől így már elment egy kicsit a kedvem, de megnézem meddig és hogyan tudok csavarni a történeten :)

Pedig én tök békésen felfedezgettem, fejlesztgettem és terjeszkedtem... :U :D

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#536) Giovan! válasza Puma K (#535) üzenetére


Giovan!
addikt

A fallen empire-ök közül páran nem tolerálják a közös határokat (a militant isolationist-ek talán), és hadat is üzennek miatta. Szerintem a játék elején ne erőltesd velük az "összeéérést", és nem lesz gond :)

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#537) Puma K válasza Giovan! (#536) üzenetére


Puma K
veterán

Köszi az infót! :R

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#538) Madwe válasza Giovan! (#536) üzenetére


Madwe
nagyúr

Érdemes utánanézni az adott frissen felfedezett fallen empireök tipús szerinti viselkedésének, főleg a játék elején :D

(#539) Puma K válasza Madwe (#538) üzenetére


Puma K
veterán

2016-ban játszottam utoljára a játékkal, és azóta elég sokat változott. Amit linkeltem képek az tegnapi játékból voltak és idén vettem elő ismét a Stellaris-t.

Ezekről a "fallen emipre"-ökről nem is hallottam :)
Csak most mikor találkoztam velük.

Köszi a linket! :D

Fut még egy kör, ami ~3 év kihagyás után az első volt kiegészítőkkel együtt.

Ott korábban egy horde/great khan jelent meg aki 22k-s egységekkel... mikor én még a 10k-t sem értem el a legerősebb egységeimmel.

Azaz egy 22k-s megcsócsálta rendesen a birodalmamat és az egységeimet... majd visszavertem, de erre fel megjelent 4db 22k-s egységgel :DDD ezek belekezdtek egy elég komoly pusztításba, de szerencsére azért nem volt olyan gyenge a flottám és kitartottam addig az űrbázisaimmal együtt ameddig meg nem halt a great khan és szét nem hullott a birodalma 4-5 részre.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#540) Chabe89 válasza Puma K (#539) üzenetére


Chabe89
addikt

Pedig azok már megjelenés óta benne vannak a játékban. :D
Amúgy ezt a foltos terjeszkedést szerintem gyorsan felejtsd el, mert már van egy olyan dolog, hogy administrative cap amit ha túllépsz akkor elég szép büntiket kapsz. Ha pedig így "kígyózol" meg "foltozol" akkor nagyon hamar túlléped. Később persze ez nem gond, de így az elején nagyon vissza tudja fogni a fejlődésedet.

(#541) warcat válasza Puma K (#539) üzenetére


warcat
veterán

Mivel keveset játszottál vele, nincs elég tapasztalatod hozzá és túl lassan fejlődsz, a kános sztori a játék középső részének felrázására került bele; amikor már jól megy, az alapbeállítású időzítésen érkező kán ásítós, talán közvetlen szomszédodként hirtelen ébredve problémás egyedül.

Egyszerűbb, ha nullára húzod a marauder empire csúszkát amíg tanulsz.

Bár magasabb nehézségi fokozaton még mindig van helye egy-egy chokepoint bebiztosításának a korábbi rendszerek kihagyásával, ha nem admiral+ on játszol teljesen felesleges.

Rengeteg influence-t elpazarolsz vele amiből futtathatnál edicteket, valamint ahogy már előttem említették, be lett hozva az "empire cohesion" módosító.
Szabad kihagyni pár érdektelen rendszert, valamint a felfejlesztett űrbázisok is csökkentik/eltörlik a "sajtlyukas" hatást,de a fenti képen már erősen életbe léphetett.

EA: It's in the crate!

(#542) BoB válasza Chabe89 (#540) üzenetére


BoB
veterán

Igen, ehez hozzátenném hogy:

Probléma volt régebben hogy a jatékosok a játék elején megpróbáltak kígyózva minél több csillagrendszert megkaparintani. Ezért hozták be azt hogy a "kimenő/bejövő" csatlakozások száma alapján büntetést kapsz ha egy értéket ez túllép.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#543) etejedu


etejedu
őstag

Sziasztok!
Én most kezdtem el ; alap + az ingyenes kiegészítők vannak meg, egyelőre nem tervezek dlc-t venni ami meg nem tanulom a játékot! Van pár dolog ami ködös:
A szomszéddal elég jo viszonyt ápolunk, kereskedelmi és kutatási kapcsolatban vagyunk!
Ugye át tudunk menni egymás területeire! Azt vettem észre hogy folyamat kolbászol a teruletemen egy kutato és épitő hajoval! Minek? Nem tud csinálni semmit! Mehetne ures teruletre vele de nem teszi!
Másik: mennyire gáz ha egy vezető nem teljesíti az igéreteit?
Azt vettem észre hogy mindig 2 frakcióvezető kozul valaszt a gép, és igazábol mindkettő jo hasznos tulajdonsággal rendelkezik nem bánom ha felváltva tolják!

[ Szerkesztve ]

(#544) etejedu


etejedu
őstag

A bukott birodalommal lehet valami hasznos kapcsolatot létesíteni?

(#545) Chabe89 válasza etejedu (#544) üzenetére


Chabe89
addikt

Fentebb linkelték nemrég, hogy miként szoktak viselkedni.
Néha kérnek egy leadert vagy néhány embert "megőrzésre", így ideiglenesen javítható velük a kapcsolat. Ha nagyon jóban vagytok adhatnak feladatokat, vagy küldhetnek ajándékot (Eddig 1! db escortot kaptam tőlük). Szerintem, ha már vagy elég erős, akkor érdemesebb megtámadni őket a technológiáért. Én úgy tudom, hogy a dark matter cuccokat máshonnan már nem lehet megszerezni csak tőlük.

(#546) -vitya- válasza Chabe89 (#545) üzenetére


-vitya-
őstag

Ezaz!

Most esik le, itt puffogok magamban, hogy miért nem jön elő a technológia - a dark matter-esek. Pedig minden megvan, meg már jó régen csak a repetitív techeket tolom. És nem lesz semmi.

Szóval meg kell szerezni a fallenektől! AHA! :)

Amúgy a repetitiv techeknél azt vettem észre, hogy nem látszik a fejlődés a flottámon, de egy save/load után hirtelen lesz 10k-val nagyobb erő bennük. Tehát a háttérben a %-okat felírja a flottának, nem csak az új építésűek kapják meg (updatelni már rég nem lehet).

Amúgy a Dessanu Consonance-t kaptam L-Gate aktiválásnál, ha nem bántom őket, hanem csak szépen bekúszok a full flottámmal a központba, szétkapom pikkpakk a gyárat, akkor az megoldja a leverésüket? Vagy netán ebben azért van valami huncutság még? :)

[ Szerkesztve ]

-=Витя=-

(#547) Chabe89 válasza -vitya- (#546) üzenetére


Chabe89
addikt

Szerk.: Szerintem a maradék flottákat még le kell verni utána, de én szépen sorba mentem, nem egyből a központba.

SPOLIER!
Amúgy ők is csak az eredeti kapuépítők másolatai amiket a nanobotok újjáépítettek. Miután levered őket az összes bolygójuk tomb vagy barren world lesz, de terraformálhatod őket. Nekem valami 10+ bolygó lett csak az L-clusterben.

[ Szerkesztve ]

(#548) -vitya- válasza Chabe89 (#547) üzenetére


-vitya-
őstag

Na, teszteltem :)

Ez működik. Barátságban bevezettem az összesen 200 ezres flottát a központba, ahol kaptam tőlük 60 nap haladékot, hogy távozzak. Levertem kb veszteség nélkül a nanite factory-t, és vége lett azonnal, nem kellett a 30db különálló flottát egyenként szétütni:

[ Szerkesztve ]

-=Витя=-

(#549) Amartus


Amartus
senior tag

Eddig mindig feldolgoztam, de most "élve" hagytam egy kimentett robotkorvettet. Megörültem, mert lett egy flottavezérem, de nem tudok hajókat rendelni hozzá. Mire tudom használni, vagy fejlettebb robotika kell hozzá?

Istenem, tele van csillagokkal...

(#550) warcat válasza Amartus (#549) üzenetére


warcat
veterán

Ha nem javították, akkor szimplán bontsd el a hajót, ezután felszabadul az admirális.

EA: It's in the crate!

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Stellaris
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.