Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Stellaris

Hozzászólások

(#551) Amartus válasza warcat (#550) üzenetére


Amartus
senior tag

Nem tudom mi számít javításnak? Újra kellett futtatni a diagnosztikát, meg talán bootolni kellett...

Istenem, tele van csillagokkal...

(#552) etejedu


etejedu
őstag

Üdv ismét!
Befolyás pontokat, rendeleten (már ha létezik ilyen) illetve casus belli- n kívül mivel lehet még növelni/gyarapítani?
Ugyanígy területekre vonatkozóan? (Ha nincs elég pont büntetést ad - elég drága)

(#553) etejedu válasza etejedu (#552) üzenetére


etejedu
őstag

Ki ellen érdemes előbb menni? Bukott birodalom vagy a gülü szemű űrzabálók?

(#554) warcat válasza etejedu (#553) üzenetére


warcat
veterán

Ideális esetben a fallen empire-k már halottak az end game crisis érkezése előtt.Ha addig nem teszik meg, akkor a krízis alatt felébredhetnek és bár lehet,hogy ez segítene a végveszély ellen, az AI jelenlegi állapota mellett inkább csak út a szolgaság felé.
Hasznosabbak azok a zsíros planéták új ügyvezető alatt. ;]

Amúgy ha jobb lenne az AI, akkor ezt a kérdést fel se (kellett) volna tenned :)
A scourge, az unbidden, contingency is egyre veszélyesebb és erősebb minél tovább van életben.
Konkrétan felfalják a galaxist, ha nincsenek kezelve.

Nem kell izomból beléjük rombolni, ha nem sikerült felkészülni az érkezésre,de az óra ketyeg folyamatosan.

Ha túl könnyűek, akkor tessék feljebb tekerni a nehézséget és a crisis strength-et a következő játéknál :)

EA: It's in the crate!

(#555) Chabe89


Chabe89
addikt

(#556) BoB válasza Chabe89 (#555) üzenetére


BoB
veterán

Noice

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#557) etejedu válasza warcat (#554) üzenetére


etejedu
őstag

A fallen empire végig csucsuzza az egész játékot!
Most kezdte el támadni a galaxist a hittérítő banda, de mivel mindenkinek hadat üzent kb. föderáció nélkül is le lesz darálva, mert mindenki azt pofozza! Azért elég acélos flottái voltak, nem maga a számuk, hanem a fejlett technológia miatti erő! Ha ez megvan akkor végre neki lehet esni az utolsó feladatnak (űrzabálók). Amugy már nagyon uncsi lett így a végére! Rohadt sokat kellett balanszolni a bolygókat, főleg a sok rohadt munkanélküli pakolgatása viszi/vitte el az időt! Ha újat kezdek valami más taktikát kell válasszak meg valami más politikát is.
Leolni az elején meg nem volt lehetőség, messze voltak és amugy se szeretett senki hogy átengedjen! :)

[ Szerkesztve ]

(#558) warcat


warcat
veterán

Muve.hu-n 2249 Ft a Stellaris: Ancient Relics Story Pack.

EA: It's in the crate!

(#559) etejedu


etejedu
őstag

Létezik olyan bug a játékban, hogy bármit csinálok kb 500 -al többet fogyaszt mindenből a birodalmam?
Szinte mindent leépítettem addig a szintig, hogy ne legyen túlfogyasztás. Pl csillagbázisok védelme, összes katonai hajó feloszlatása... Egy háború utáni állapot van,(senki nem nyert semmit) ami nem szűnik azáltal sem, hogy rendszereket osztogattam szét illetve ami már súlyos anyagi gondokat okoz(?), előörsök leépítése.
(Adminisztrációs kapacitásom alacsony volta miatt a költségeim a fellegekben volt, kb 150-200% ez miatt gondoltam hogy valami gebasz van! A meglévöhöz képest kb. 3-4 rendszerrel bővült a birodalom.)

[ Szerkesztve ]

(#560) Giovan! válasza etejedu (#559) üzenetére


Giovan!
addikt

Lakott bolygók is vannak a megszerzett rendszerekben? Mert amíg azokat be nem illeszted a gazdaságodba, előfordulhat, hogy bajt okoznak.

A másik amire gondolni tudok, hogy túllépted a starbase capedet.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#561) etejedu válasza Giovan! (#560) üzenetére


etejedu
őstag

Csak egy, de az előző háborúimban sem okoztak ilyen lenullázós gondott. Csillagbázis is kettővel lett több. De mint irtam minden "felesleges" dolgot leépítettem, és nem szunt meg a probléma! Az is feltunt hogy kovetelés nélkul, háboru alatt azonnal tulajdonommá váltak a rendszerek nem csak pl bányászati jogok hanem azonnal háboru alatt a birodalom részévé vált! Eddig csak ugy mukodott hogy oké elfoglaltam de nem volt még az enyém az majd csak a kovetelések illetve kiegyezés során derul ki mit kap meg az ember!

Futottam már bele olyanba, hogy rég lenulláztam az ellenfelem de csak nem akarta megadni magát (nem a politikája miatt) , ö közös megegyezést akart, de úgy, hogy amit haboru kozben foglaltam el bolygoját csak azokat kérte! Ezt nem értettem, mert csak onnantol lehet (majd) az enyém, ha igényt tartok rá (tudtommal) és vége a háborunak.
ERGO miért kéri tolem azt ami alapbol az ove. Kikényszerítette a békét, mondom fasza buktam két rendszert, majd látom mégsem kapta meg, én meg :W ezért kellett elhuzni a harcokat évekig?

(#562) BoB válasza etejedu (#561) üzenetére


BoB
veterán

Totális háború esetén azonnal tulajdonos váltás van.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#563) etejedu válasza BoB (#562) üzenetére


etejedu
őstag

Így már világos! Na tobbet nem kérdezek, még igy is csak a második játékomat játszom, majd belejovok, kitapasztalom! :R

(#564) Giovan!


Giovan!
addikt

Az új kieget aki kipróbálja, majd legyen olyan jó, és ossza meg velünk a tapasztalatait.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#565) gabor7th


gabor7th
addikt

Hello! Elővásároltam, letöltődött és instant crsuh van, nem indul. Letöröltem mindent, újratelepítettem... nem segít. Remélem valaki itt tudja a megoldást.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#566) Capricornus válasza gabor7th (#565) üzenetére


Capricornus
aktív tag

Arckönyvről:

Quick Public Service Announcement!

If you're having trouble launching your game after the update, make sure to update your NET Framework to the latest version.

Nekem gond nélkül fut, mondjuk én linuxon csapatom most.

Per aspera ad astra!

(#567) gabor7th válasza Capricornus (#566) üzenetére


gabor7th
addikt

Végül úgy tűnik, hogy az oldotta meg, hogy kompatibilitást átállítottam. (Pedig előtte ment, és volt már két DLC-m)

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#568) gabor7th


gabor7th
addikt

Amúgy nem nevezhetem még magam veteránnak, most hogy végre elindult nem látok semmi story game mod-ot, pedig ez elvileg egy story dlc valahogy, nem?

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#569) Capricornus válasza gabor7th (#568) üzenetére


Capricornus
aktív tag

Itt nincsenek külön játékmódok. Minden attól függ, hogy milyen birodalommal játszol és hogy hogyan állítod be a kezdeti galaxist.

A különböző DLC-k tartalmai játék közben jönnek elő.

Per aspera ad astra!

(#570) etejedu


etejedu
őstag

Nekem nincs meg az új kieg., de a 2.3.1 most települt!
Régi mentéssel is tudom használni. Eddig csak a bolygók menedzselésében tapasztaltam változást, pl. be lehet állítani automatikus működésre.

(#571) Capricornus válasza Giovan! (#564) üzenetére


Capricornus
aktív tag

Szerintem jó lett, nekem tetszik.

Hozott némi plusszt a játékba az ásatásokkal , ráadásul jó cuccokat lehet szerezni , ha szerencséje van az embernek.

Per aspera ad astra!

(#572) gabor7th válasza Capricornus (#571) üzenetére


gabor7th
addikt

Viszont lettek új hibák is. Az egyik kutató hajom beszorult örökre az ásatási helyre mikor megjött az ellenség oda és ami még rosszabb az AI megállás nélkül elkezdte mondani, hogy jön az ellenség... még akkor is mikor már ki lettek nyirva; teli lett a sáv ennek ikonjával és megállás nélkül mondta a szöveget. Ez még az új patch előtt volt... Remélem javítva lett.

A másik meg ami csak most tünt fel... az achievement-et sose kaptam meg semmiért.

[ Szerkesztve ]

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#573) gabor7th válasza Capricornus (#571) üzenetére


gabor7th
addikt

Én még kezdő vagyok hiába van benne már nem kevés órám... Ez a megastruture építése azt írják, hogy valami null-g vagy mi környezetben épülhet... az hol van?

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#574) warcat válasza gabor7th (#573) üzenetére


warcat
veterán

Az egy technológia.
Engineering ágon a II.verziója annak ami +1 housingot ad a districtekhez.

EA: It's in the crate!

(#575) Chabe89 válasza gabor7th (#572) üzenetére


Chabe89
addikt

Ezért nem játszok én rögtön megjelenés után. Várok egy két hotfixet, akkora újdonságok úgysem jöttek.

(#576) Capricornus válasza gabor7th (#572) üzenetére


Capricornus
aktív tag

Ezzel nem találkoztam.

Amivel viszont igen, hogy az egyik ásatásból lett egy titánom, amit sikerült a flottámba raknom. Viszont a következő flotta fejlesztésnél a titán összes cuccát első szintűre visszavette. :-( Emiatt nagyon szomorú voltam.

Achievement-ek csak ironman módban vannak.

Per aspera ad astra!

(#577) gabor7th


gabor7th
addikt

Köszönöm a válaszokat. Nekem is lett Titanom az egyik kutatás végén, de a statját nem ellenőriztem.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#578) etejedu válasza Capricornus (#576) üzenetére


etejedu
őstag

Nekem abban se számolja el.

(#579) Capricornus válasza etejedu (#578) üzenetére


Capricornus
aktív tag

Hmm, vannak modok felrakva? Mert ha igen, szerintem azok is kiütik az achievementeket.

Per aspera ad astra!

(#580) etejedu válasza Capricornus (#579) üzenetére


etejedu
őstag

Csak a magyarítás, illetve a gyári két darab ingyenes kieg. Ahogy olvastam, nem szabadna a magyarítás miatt gondnak lennie.

(#581) gabor7th


gabor7th
addikt

Ez a megastructure továbbra is rejtély nekem. A living metal, vagy mi megvan tehát elvileg építhetnék, de valami null-g space helyen lehet csak. Neten azt írják az olyan hely ahol a Nap körül nincs bolygó, meg valamit csak azteroidán lehet építeni... már enyém szinte a fél galaxis de nem látok ilyen helyet, pusz két ellenség már épített... Valami nem oké és nincs egy normális leírás; még az angol forumokon se találtam. Csinált már itt valaki ilyen cuccot? Amúgy az Utopia DlC nincs meg nekem, de angolul úgy olvasam attól még van ilyen cucc csak kevesebb fajta és az ikon is ott van nekem, meg unlockoltam a techet.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#582) Chabe89 válasza gabor7th (#581) üzenetére


Chabe89
addikt

Pontosan melyiket szeretnéd megépíteni?

(#583) gabor7th válasza Chabe89 (#582) üzenetére


gabor7th
addikt

Bármelyiket mostmár, csak valami legyen. Hol van null-g környezet?

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#584) Chabe89 válasza gabor7th (#583) üzenetére


Chabe89
addikt

Mindegyiknek vanak feltételei. Ami most így hirtelen eszembe jut: Ringworld rendszerben nem lehet lakható bolygó, Matter Decopressor csak fekete lyukhoz lehet, Dyson Sphere pulsar köré nem lehet, Gateaway csak a naprendszer szélére tudsz rakni stb. Null g legutóbb csak ecumenopolishoz kellett, de lehet most az új patch ezen változtatott, nem próbáltam még azóta. A legegyszerűbb, ha csinálsz egy képet, hogy mit és hová szeretnél építeni és, hogy mit ír neked, miért nem lehet.

[ Szerkesztve ]

(#585) gabor7th válasza Chabe89 (#584) üzenetére


gabor7th
addikt

Próbálgattam utánnaolvasni angolul és a gateway-t megtaláltam, meg már talán értem akkor, hogy van ez, de egy durva háború volt most amire koncentráltam inkább.

Amúgy melyik az a megastrukture, ami aféle Deadstar-t ad?

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#586) Chabe89 válasza gabor7th (#585) üzenetére


Chabe89
addikt

Colossus, de az nem igazán megastruktúra, inkább hajótípus.

(#587) BoB


BoB
veterán

Lehet játszani: 2.3.1 Patch

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#588) Giovan! válasza BoB (#587) üzenetére


Giovan!
addikt

A Marsot még mindig nem lehet tarraformálni. Lehet hogy így akarják a népet a Surviving Mars felé terelgetni.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#589) Capricornus válasza Giovan! (#588) üzenetére


Capricornus
aktív tag

Ja, a barren world-ök terraformálása még mindig nem halad semmit. :-(

Per aspera ad astra!

(#590) BoB válasza Capricornus (#589) üzenetére


BoB
veterán

2.3.2 Beta Patch Released

"Fixed barren worlds not terraforming"

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#591) Capricornus válasza BoB (#590) üzenetére


Capricornus
aktív tag

Remek! Remélem jön a stabil patch is hamarosan.

Per aspera ad astra!

(#592) etejedu


etejedu
őstag

Sziasztok!
Az áttelepítés esetében találkoztatok olyannal hogy a bolygón ( és az oldalsó panelen is jelzi a piros házikó) ezerrel mutatja a munkanélkülieket, addig az áttelepítéses panelen, pont az ellenkezője látszik: nincs munkanélküli és még bőven akad munka!?
Sok bolygónál már elég zavaró, hogy nem látok valós értéket, igy általában az időm nagy része ezzel telik megint, hogy pakolgatom az embereket és figyelnem kell hogy tényleg hiány, vagy esetleg munkanélküliség van! Ez tovább görgetve van pár bosszantó dolog a játékban: Kalózok illetve lázadás egy bolygón! Lázadás: csak amikor már gond van akkor szól! Kalózok: Kijelölt őrjáratok elfelejtenek dolgozni! - maga az egész őrjárat elinditása macerás!

(#593) Capricornus válasza BoB (#590) üzenetére


Capricornus
aktív tag

Ki is jött stabil patch:
[link]

Per aspera ad astra!

(#594) -vitya-


-vitya-
őstag

A steam nyari akciojaban a stellaris is benne van, rendesen. Alapjatek 75% , kiegeszitok is olcsobban. En a full-full mindenbenne szettre valami 76 euro korul szamoltam.

-=Витя=-

(#595) -vitya- válasza -vitya- (#594) üzenetére


-vitya-
őstag

igen, úgy nézem annyira jön ki

-=Витя=-

(#596) -vitya-


-vitya-
őstag

Vegre megvettem. ;) Altalaban a torrentboltbol kiprobalom ami jol hangzik, aztan ha valoban tetszik, akkor mindig megveszem. Ez annyira bejott, hogy a 76eurot teljesen jogosnak erzem, es szivesen perkaltam.
Kicsit mas, mint a letoltott, eddig meg nem is lattam olyan rare techet, amikkel a kulonbozo megastructurekat lehet kifejleszteni.
Eddig nem lehetett a szektorokat se modositani, uj szektort csinalni, epp ahogy szeretnem (nagy segitseg ha bizonyos rendszerekbol akarok fuggo birodalmat letrehozni...).

Szoval orulok, hogy pont most van a summer sales.

[ Szerkesztve ]

-=Витя=-

(#597) Chabe89 válasza -vitya- (#596) üzenetére


Chabe89
addikt

Szektorosdi most került vissza az Acient Relics DLC-vel, azért nem tudtál eddig csinálni.

(#598) Giovan!


Giovan!
addikt

Tapasztalt már valaki olyat, hogy nem látja a játék a steames mod-okat? A steam jelzi, hogy fel vagyok iratkozva és telepítve is van, elvileg minden kiegészítő megvan a játékhoz ami szükséges a mod indításához, de mikor a stellaris indítójában a mods fülhöz lépek, egyszerűen semmi nincs ott. Eddig működtek, de most sem a régieket, sem az újakat nem jelzi.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#599) Giovan! válasza Giovan! (#598) üzenetére


Giovan!
addikt

Újratelepítés megoldotta, ettől függetlenül zavaró egy bug volt, remélem nem futunk össze többet.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#600) BoB


BoB
veterán

2.3.3 beta patch [checksum 35d6]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Stellaris
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.