Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

AMD AM1 "Kabini" platform – Athlon széria termékek:

AMD AM1 "Kabini" platform – Sempron széria termékek:

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#2) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Első tesztjeim AMD Athlon 5350 APU-val ASRock AM1H-ITX alaplappal + 90W LiteOn notebook adapterrel
jelenleg még csak 1333 MHz-es RAM-al.


3DMark alatt CPU 48 fokig ment csak, GPU 30 fokot írt (nem tudom ez mennyire valós - szerintem hibás)

Cinebench R11.5 (64 Bit):

Cinebench R15.0 (64 Bit):

Aida64 (v4.30.2900) tesztek:
CPU Queen: 14745
CPU PhotoWorxx: 4035 MPixel/mp
CPU ZLib: 95.7 MB/mp
CPU AES: 4660 MB/mp
CPU Hash: 941 MB/mp

Aida64 GPGPU:
(szöveges jelentés)

SuperPI

XBMC úgy indul mint a villám, böngészés is érezhetően gyorsabb (nem friss Windows, hanem az előző telepített Win7 van most alatta - majd ha meg lesz a 8GB 1600MHz-es RAM, akkor újra teszem a gépet).

MadVR High beállításokkal Sentai Filmworks' Angel Beats-el:

Valamint mértem egy kis fogyasztást. Eléggé ingadozó jelenség, bár eddig még nem néztem PC-vel ilyet.
Filmnézésnél 15-45 között ugrált, főleg 26W-on állva.
Full terhelésnél 46W-ot mutatott Prime95 alatt.

1 db SSD van a gépben és egy 12cm-es venti hűti a CPU-t 700 RPM-el.

Brazossal még az volt a bajom, hogy nem tudtam szaggatás mentesen lejátszani az Apple.com HD filmelőzeteseit. Ezzel végre az is megy. :C
Példa a terhelésre (link a filmhez):

BD3D kompatibilis a gép, azaz HDMI 1.4 van rajta. :C

Index.hu oldalt megnyitva már max 10mp után simán görgethető, csak betöltés közben akad picit.

WinRAR 5.01 x64 egyszálas teszt:

WinRAR 5.01 x64 többszálas teszt:

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#3) zsolt501 válasza radi8tor (#2) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Jó fajta ramokkal (alacsony késleltetésű) ezek az értékek szépen javulhatnak.
Olyan 20%-ot még javulhat, illetve nem tudom a mostani driverek mennyire vannak erre a rendszerre optimalizálva, mert az is hozhat még pár százalékot.

Az alaplapodról nincs kép, mert az is meghatározó.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#4) radi8tor válasza zsolt501 (#3) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Milyen képre gondolsz az alaplapról? Erre?

ASRock AM1H-ITX + AMD Athlon 5350 APU

Most leszedtem a mini zajkeltőt (na nem mintha hangos lett volna, csak felesleges nekem):

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#5) zsolt501 válasza radi8tor (#4) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ez így jó, főleg hogy beépítve is látható.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#6) canniball válasza radi8tor (#4) üzenetére


canniball
nagyúr

Jut eszembe: a "mini zajkeltő" ugye azért (volt) halk, mert a lap tudja szabályozni azt a csatit?

No meg azt sem kérdeztem még: jól értem hogy egyszerűen rákötötted a korábbi Brazosos Windowst?

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#7) radi8tor válasza canniball (#6) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Persze, 4 vagy 5 üzemmódot lehet választani UEFI-ben Silent-től Default-ig.
Mint kiderült alaphelyzetben 4 pinesre van állítva a vezérlés, ezt 1 nap után raktam át 3 pinesre, de meglepő módon így is tudta vezérelni. :)
Amúgy 50 fok felett már kezdett hangja lenni ilyen hibás beállítás mellett, ekkor 3400-al pörgött.

A 12cm-es most 700-al teszi a dolgát zajtalanul.

Szerk: úgy nézem van egy User mód is, ahol te adhatod meg a hőfokhoz tartozó sebességet.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#8) canniball


canniball
nagyúr

Remek; az a pár lépcsős szabályzás is szvsz elég ahogy a Brazosnál talapasztalom.

Mire válaszoltál az előzőbe beleszerkesztettem még egy kérdést. :R

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#9) AxBattler válasza radi8tor (#7) üzenetére


AxBattler
félisten

A hibás beállításon a 4pin-t érted?
3pin-en már halk?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#10) zsolt501 válasza AxBattler (#9) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Mivel a procihoz adott ventilátor 3 pin-es, és nem 4 pin-es nem is tudja rendesen szabályozni a 4pin -es beállítás.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#11) Nova96


Nova96
őstag

radi8tor1
Ha van időd egy madvr beállítás tudnál nézni mennyit bír?pl. egy 1080p 5000+kbps mkv-el :B :R Elkezdtem nézni az árakat és kezdek elcsábulni pedig várni akarok még a vásárlással, mert sok ötletem van mire költsem...csak dönteni kéne.

(#12) radi8tor válasza canniball (#8) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Először rádobtam a korábbi Windowsra, majd tegnap újratettem, de semmi változást nem tapasztaltam.
USB3 drivert még kell keresnem, mert ASRock oldalán levő nincs hatással a hátlapira. :)

AxBattler: igen hibás volt a 4 pines, mivel 3 pines ventilátort adtak a procihoz. Bevallom nem néztem azóta, most leszedtem róla a ventit.

Nova96: priviben megbeszéljük a részleteket.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#13) canniball válasza radi8tor (#12) üzenetére


canniball
nagyúr

Az jó, ezek szerint Brazosról váltva még reinstall sem szükséges. :))

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#14) radi8tor válasza canniball (#13) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez szerintem Windows érdeme, az enyém járt egy laptopban is.

⭐ Stella

(#15) Barton


Barton
senior tag

Sziasztok!

Athlon 5350 mini video Review
[link]

(#16) iMaverick válasza Nova96 (#11) üzenetére


iMaverick
addikt

mert sok ötletem van mire költsem...

Ez így szokott lenni.

Egyelőre én még várok a Brazos cseréjével. Nem vagyok meggyőzve. (Ez az Apple trailer előzetes dolog engem nem érint, a többiben pedig nem látom, hogy akkora előrelépést hozna.)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#17) cekkk


cekkk
veterán

Jó fajta dolgok lesznek ezek.

Szerintem a HP szerveremet le is fogom cserélni egy ilyen kis gépre.
Remélem elboldogul majd a feladatokkal :D

(#18) radi8tor válasza cekkk (#17) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha NAS funkciók mellett filmnézésre is van igény a gépen, akkor megéri.

⭐ Stella

(#19) sb válasza Nova96 (#11) üzenetére


sb
veterán

720p-vel többet dolgozik a resample miatt a madvr, nem? :F
1080p-t nálam az Atom+Ion is vitte közepes beállítással. Ugyanazzal a beállítással a 720p képregény volt.

(#20) radi8tor válasza sb (#19) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha leírjátok hogyan és mit mérjek, szívesen megnézem.

⭐ Stella

(#21) cekkk válasza radi8tor (#18) üzenetére


cekkk
veterán

HTPC az már van ugye most a Micro szervert lenne jó lecserélni, mert ezzel a fogyasztás a felére csökkenne. Ahogy mértem régebben kb 50W-s a fogyasztása.
Mondjuk én nasnak linuxot tudok elképzelni, filmezésre/zenehallgatásra a Win vált be. :B
Mondjuk alaplap még nem sok van. De majd lesz :)

(#22) sb válasza radi8tor (#20) üzenetére


sb
veterán

Köszi.
Madvr. De azt regger jobban tudja. HTPC topicban szerintem leírta már.
Engem a fogyasztási adatok érdekelnének már csak igazából. Azt meg nemtom hol írtam le. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#23) ShinjiNo válasza radi8tor (#4) üzenetére


ShinjiNo
tag

Szia!

Pontos típus szerint milyen ram ot tettél bele? Ill ha 1600Mhz esetében milyet tervezel majd?

(#24) radi8tor válasza ShinjiNo (#23) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Most Kingston KVR1333D3N9/4G van benne (Brazos is ezzel ment).
Crucial 8GB Ballistix BLS8G3D1609DS1S00CEU a kiszemelt példány.

⭐ Stella

(#25) #75912448 válasza sb (#22) üzenetére


#75912448
törölt tag

Ha megjönnek a cuccok le tudom mérni, de előbb haver gépét rakom össze 200W Chieftec táppal, az én külső adapteremre még várni kell... Megnézem madVR 1080p-t alacsony és magas chroma mellett, plusz image upscaling a felskálázók kedvéért, és ezek fogyasztását.

(#26) radi8tor válasza #75912448 (#25) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Áruljátok már el, mit kell beállítani a méréshez.

⭐ Stella

(#27) sb válasza #75912448 (#25) üzenetére


sb
veterán

Én írtam anno régen, hogy 720p, SD nekem 10x annyit terhelt a gpu-n, mint 1080p. Azt kellene megnézni.
Gondolom 1080p-ben csak a chroma upscale marad feladatnak.

(#28) #75912448 válasza radi8tor (#26) üzenetére


#75912448
törölt tag

MPC-HC felrak, madVR mellé és start :) Nem tudom mennyire ismered a program működését, ha nem, akkor link (természetesen rád csak madVR konfiguráció vonatkozik) és pl Chroma upscaling alatt végigmenni Jinc-ig, stb. Másikleírás.

(#29) #75912448 válasza sb (#27) üzenetére


#75912448
törölt tag

Aham, emlékszem, de ott felkonvertál, míg 1080p mellett a chroma u. zabál, pl bekapcsolt anti ringig plusz Jinc. Ez adná ugye normál felhasználónak a legjobb minőséget. Persze megjelenítő kérdése is, egyáltalán van-e szüksége rá, látja-e a különbséget vs Spline, stb...

(#30) Nova96 válasza iMaverick (#16) üzenetére


Nova96
őstag

:K
Majd eldől, itt nagy ugrás lenne pedig ugyan úgy brazos van .

(#19) sb
Mivel én nagyrészt animéket nézek én azt mondom nem így van, mivel az általában ténylegesen jobb mint a 720p.
Ha upscale 1080p az anyag akkor tényleg fent áll, egyébként nem kéne ilyet csinálnia vagyis saját tapasztalat. :B

De, az is lehet becsúszott egy 720p 10-bites anyag, azért volt képregény. Ami megeszi a gépet ha nincs jól beállítva (igaz egyébként is eszi rendesen)

(#31) iMaverick válasza Nova96 (#30) üzenetére


iMaverick
addikt

Még bent melóban nézegettem árakat... Nekem tuti nem éri meg lecserélni a Brazos-t. Esetleg ha "megdöglene" és vennem kell újat, akkor megérné már a Kabini-t vennem, de így. Vagy Neked van vevőd a mostani Brazos-ra? Ha sikerül jóáron elpasszolni, akkor rendben lehet a téma, de ezt most így lecserélni...

szerk: Te magad írtad: mert sok ötletem van mire költsem...

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#32) Nova96 válasza iMaverick (#31) üzenetére


Nova96
őstag

Nekem a tesztektől függ, ami hamarosan kiderül.
Nincs még rá vevő, de már egy ideje tervezgetek, hogy cserélek. Csak mint mondtam sok az ötlet kevés a pénzt. :DDD

(#33) canniball válasza radi8tor (#14) üzenetére


canniball
nagyúr

Igen, a Win-t dicsértem. :D

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#34) PeterPH


PeterPH
senior tag

Két dologra lennék kiváncsi:
-ugyanazon konfiguráció esetén milyen fogyasztáskülönbséget produkál a tápegység megválasztása (ATX vs. PicoPSU vs. Integrált).
-a különböző processzorok (2650, 3850, 5150, 5350) fogyasztása között idle/full terhelés esetén mekkora fogyasztáskülönbség van.

(#35) lehella


lehella
senior tag

Sziasztok! Jó ötlet egy AMD Athlon 5350/5150-re építkezni otthonra egy netezetős (face,yt) + videónézős géphez? A cél, hogy pici de fürge számítógépet raknék össze, 4 GB RAM + SSD-vel idővel. Árban ahogy számolgattam, ugyanúgy jönne ki mint egy AMD A4-es doboz.

[ Szerkesztve ]

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#36) radi8tor válasza lehella (#35) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem elég jól használható a gép netezésre is.
Filmnézés az alapból fekszik neki. :K

PeterPH: Szerintem ezeket a teszteket még egy jó darabig nem fogod látni sehol. Én amiben tudok segítek, de több táppal, APU-val nem tudok tesztelni.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#37) AxBattler válasza lehella (#35) üzenetére


AxBattler
félisten

Szvsz arra még egy Brazos is elegendő az E450-tel, ez az Athlon meg abszolút időtálló lenne a feladatra. :K

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#38) PappTibor


PappTibor
csendes tag

Sziasztok!
Kinéztem magamnak egy Asrock AM1H-ITX lapot, ezzel kapcsolatban lenne kérdésem,
hátha valaki próbálta már azt ami mozgatja a fantáziám.. :DD
Szóval, Laptop tápról hajtanám a kicsikét (18,5 4.9A), ilyet sikerült szereznem..,
az első kérdésem, hogy raknék bele 2 7200-as 1 terrás samut, mivel ilyen van..
Valaki próbálta már hogy az alaplapon lévő SATA táp elbír-e 2 vinyót?
Az az igazság, hogy nem szeretnék ATX-tápot, a fogyasztás miatt..
Aztán hátha az alaplap is elbírna, vele.

Előre is köszi a válaszokat!

(#39) radi8tor válasza PappTibor (#38) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Biztos, hogy el fogja bírni a két merevlemezt. Nem fogyasztanak azok annyit.

⭐ Stella

(#40) qqcqqc válasza PappTibor (#38) üzenetére


qqcqqc
őstag

nekem paneltápon 3 hdd csücsül egy e350-es lapnál. szóval ez is elviszi valószinüleg.

(#41) lehella válasza radi8tor (#36) üzenetére


lehella
senior tag

Láttam a windows élményindexet, hogy elég jó pontot kapott. Nagyon tetszene ha kicsi számítógépházban relatíve olcsón kihozhatom. A tapasztalataidat figyelembe véve kiváltana ez a konfig egy AMD A4 3-3.4Ghz-et?

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#42) lehella válasza lehella (#41) üzenetére


lehella
senior tag

Egy ilyen házikó a benne lévő táppal jó vétel? Nagyon bejön kívülről :)

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#43) gere


gere
tag

Jó igy külön a mini-től...

Sokszor a drága olcsóbb...

(#44) zsolt501 válasza lehella (#42) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Igen, főleg, hogy 250W-os a táp benne, és nem 200W-os.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#45) lehella válasza zsolt501 (#44) üzenetére


lehella
senior tag

Elírták az iponosok? :Y Akkor lehet bele rakni szinte bármit.
Az a terv, hogy ~50ezerből (HDD/SSD nélkül) összerakjak egy korrekt gépet, de még csak a lehetőségeket írom össze.
Tervem a következő:
CHIEFTEC FI-01B-U3 (16e)
AMD Athlon 5350 (15e)
ASROCK AM1B-ITX (12e)
KINGSTON 4GB HyperX Blu DDR3 1600MHz CL9 (12e). Ez végülis 55ezer, talán 1-2 hónapul belül lemennek az árak kicsit. Jó az elképzelésem, vagy inkább egy AMD A4 netezésre, youtubera és 1080p videózásra? :)

[ Szerkesztve ]

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#46) zsolt501 válasza lehella (#45) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Igen elírták az Iponnál a táp teljesítményét. Ha rákeresel a neten a gyártó oldalán is 250W-os táppal írják.

Az ár csökkenésben nem túlzottan bízok, főleg ha lemennek a választások.
Nem tudom az A4-es procival milyen áron jönne ki, de hogy ez vinni fogja a netet, és az 1080P-filmeket az 100%-biztos.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#47) lehella válasza zsolt501 (#46) üzenetére


lehella
senior tag

Ugyanennyiért néztem az (Audi :DDD ) A4-es configot. Ami az AM1 mellett szól részemről, az csak az ITX méret, valamint a kis fogyasztás, illetve hogy újabb konstrukció. Lassú gépet semmiképpen nem szeretnék, arra ott van a régi AthlonXP-m, szóval ha azt mondod hogy alkalmas lesz ez az 5350 a kor alap igényeihez, pl sok flashelt oldal nézegetésére, facebook, akár több fülön is, akkor inkább ezt választom. Windows 8.1-et szándékozom venni hozzá majd. Az 5150-es proci az már erősen nagy lazítás? Csak kíváncsiságképpen, 3 ezerrel olcsóbb.
ui: Sajnos most kaptam a hírt, hogy VGA hibás a t43am, úgyhogy muszáj lesz helyette egy gép :( :( :(

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#48) zsolt501 válasza lehella (#47) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ha túl sok ablakot fogsz megnyitni lehet lassulás, mivel ez 1 csatornás memóriavezérlőt használ.
Én gyengébb procit, mint az 5350 nem raknák bele.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#49) lehella válasza zsolt501 (#48) üzenetére


lehella
senior tag

Ha a memóriavezérlő a szűk keresztmetszet, akkor érdemes DDR1600-at rakni bele, vagy elég az 1333 is? Árban mondjuk nincs nagy különbség. Esetleg jobb ha 2x2 GB ramot veszek bele, egyetlen 4 gigás helyett? Eredetileg ilyet terveztem, árban is jobb, de ez ugye 1x4-es, esetleg ha a Dual Channel sokat dobna rajta, akkor egy ilyen?

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#50) zsolt501 válasza lehella (#49) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Mivel nem Dual-os a memória vezérlő, így felesleges 2db-os memóriát venni, viszont az 1600Mhz-s memória viszont ajánlott hozzá, minél jobb időzítésűt érdemes hozzá keresni, azt meghálálja, mivel azt használja a videóhoz is.
Én 1db 8Gb-os memóriát javasolnék, de 1db 4Gb-os is elég neki.
Ha win8 lesz rajta akkor a 8Gb-ot meghálálja, érezhetően gyorsabb valamiért 8Gb-on mint négyen, az okát nem tudom.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.