Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Sony Vegas

Hozzászólások

(#851) [pod]Diablo


[pod]Diablo
őstag

Mgeőrülök.Egyis helyre sem tudtam edifvfeltölteni msot probálkozok a filefrontal ahova már egyszer töltöttem fel és most regeltem meg minden és ezt írja ki a file feltöltésnél:

This function is currently down for maintenance and will be back shortly.

"Sült hal, Tom Jones, délutáni tea, rossz kaja, mégrosszabb idő, kibaszott Mary Poppins, LONDON!" // ...when i get sad.i stop being sad and be awesome instead...

(#852) BigBadPlaYeR válasza [pod]Diablo (#851) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Ez kb azt jelenti, hogy be nem látható időn belül nem tudsz feltölteni

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#853) Szabesz válasza [pod]Diablo (#851) üzenetére


Szabesz
őstag

esetleg beregelszt atw-re (500Mb), és feltöltöd TotalCommanderrel

¯\_(ツ)_/¯

(#854) jhony777


jhony777
tag

szevasztok, .ape kiterjesztésű fájlokat hogy lehet megnyitni, kiírni? Iso Busterral próbáltam, de nem tudja. A fájl megvan és jó is szerintem de nem tudom hogyan kell a Nero számára értelmezhetővé tenni. Amúgy egy opera audio CD-ről van szó!

Éjjjen a VEGAS !! :-)

(#855) jhony777 válasza jhony777 (#854) üzenetére


jhony777
tag

Hopp meg oldottam! Monkey audio-val van tömörítve. Veszteségmentesen! Nem semmi :)

Éjjjen a VEGAS !! :-)

(#856) BigBadPlaYeR válasza Szabesz (#853) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

ATW-re nem sazbad semmit tenni. Ha oda felkerül egy fragmovie, azt másnap már nem lehet leszedni, mert ráfogják, hogy FTP-zel és kérdés/értesítés nélkül törlik. Vagy csak úgy hirtelen a tárhelyet is, mikor csak html van fönnt rajta, stb.

Szal ATW-re semmi ilyesmit, mert úgyis csak filefront lesz belőle, akkor meg az ember megspórol magának egy ilyen tortúrát az atw-vel.

Most biztos mondják majd emberek, hogy nem rossz az, meg stabil meg ilyesmik, de higgyétek el. Akárhány fragmovie volt kihírezve a callofduty.hu-n, ami ATW-s volt, azt már nem tudtam leszedni másnap, gyakran már aznap sem.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#857) Szabesz válasza BigBadPlaYeR (#856) üzenetére


Szabesz
őstag

Ilyennel még nem találkoztam (eddig csak uw-ről töröltek mert szerintük nem volt fenn kezdőoldal, pedig volt.. na mind1)(pedig csontig tele van két lapom is, van rajtuk nem egy movie, egyik sincs kirakva a főoldalra...)
Alternatívaként még mindig ott van a feltöltés.eu, meg persze filefront

¯\_(ツ)_/¯

(#858) ssolitude válasza BigBadPlaYeR (#856) üzenetére


ssolitude
őstag

Na ezt én is aláírom.Két éven belül kétszer törölték a komplett tárhelyemet.Egyébként gyors,meg stabil,blablabla....

[Szerkesztve]

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#859) K9


K9
tag

Filefrontal csak az a baj hogy iszonyat leterhelt főleg az esti időkben. Valószínű ilyenkor probálkoztál te is.

(#860) oleewear


oleewear
csendes tag

Hi all!
az a kérdésem h ez a progi tud e olyat v van e egyáltalán olyan prog ami tud olyat hogy:
van sok kép jpgben v bmilyen formátumban és ezeket szépen egymás után fűzi, másodpercenként 24et majd ebből avit v bmit konvertál?ilyen rajzfilmszerűségez kellen
előre is thnx a válaszokért

(#861) Szabesz válasza oleewear (#860) üzenetére


Szabesz
őstag

Szerintem kivitelezhető, bemásolod a képeket, kiszámolod h meddig kell tartania a filmnek (képek száma/24=így megkapod másodpercbe h meddig tart) majd ezzel a scriptel 'időreszabod' > ''Size Events To Time''
én így csinálnám, kezdő vegas használóként, biztos van jobb gyorsabb mód is :)

¯\_(ツ)_/¯

(#862) K9 válasza oleewear (#860) üzenetére


K9
tag

Neked a virtual dub kell ingyenes. Van leírás róla bőven. Ide is linkeltünk már.

(#863) BigBadPlaYeR válasza oleewear (#860) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Ahogy K9 mondta, neked a virtualdub kell. Behúzod az összes képet, aztán meghatározod milyen FPS-el (itt 24), milyen codec-el mentse el AVI-ban. Aztán WinAvi-val átkonvertálhatod vmilyen más formátumba, ha az avi nem felel meg.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#864) Grant


Grant
csendes tag

Hlo mindenki!

A vegassal csináltam egy kis video vágást, de a renderelésnél kis piros ''x''eket tesz a videoba. Ez a Vegas csak DEMO! Ezért csinálja? Vagy miért?

kérlek válaszoljon valaki, mert nemsokára le kell adni a videot a suliba.

Köszi: Grant.

(#865) jhony777 válasza Grant (#864) üzenetére


jhony777
tag

Szerintem igen, de nekem ilyet nem csinált sose! Igaz demom se volt még :)

Éjjjen a VEGAS !! :-)

(#866) jhony777


jhony777
tag

Nézegetem ezt a Prerender funkciót a tools ( Shift-M), menüben, de nem értem mire jó. Segítene valaki? :) Nem teljesen vágom mire is jó ez. Biztos jó lehet vmire :) Köszi

[Szerkesztve]

Éjjjen a VEGAS !! :-)

(#867) K9


K9
tag

Na bővíteném a listát http://www.filewire.com/ LIMIT 250mb free.

(#868) K9


K9
tag

Na lenne egy olyan kérdésem hogy azt szeretném megcsinálni példáúl van egy mozgó ellenség a szép textúrás pályán, tehát nem egyszínű fal előtt van(néhol mondjuk egy színű falnál), és az egész mozgó karaktert egy fehér szín tölti be így jobban észre vehető a karakter. Ezt elöszőr ugy gondoltam megoldani hogy szépen kimentem képekben a mondjuk 1seces jelenetet, és az összes képet photoshopban megcsinálom ugy hogy átlátszó (transparent) minden kivéve a karakter aminek fehér színt adok, és majd összefűzni a sok képet berakni a vegasba felső videósávba és hát így a fehér szín takarni fogja a játékos modellt.
Egyszerűbb mondjuk az hogy megállítani egy pillanatra a moviet és akkor csak egy képpel máris fehérszínűvé varázsolnám de én mozgást akarok közben.
Van valami egyszerűbb megoldás mert ez így nem tűnik rövid melónak?
Esetleg after effectben mondjuk van ilyen opció ami ezt sokkal könyebbé teszi?
Jah és amiben elbuktam hogy kell teljes képernyőbe rakni a moviet hogy kimenthessem a képeket, mert nem tudom negyed képernyőnél nagyobbra venni:S ?


[Szerkesztve]

(#869) ssolitude válasza K9 (#868) üzenetére


ssolitude
őstag

Az első problémád szerintem sok lesz a Vegasnak.Ez valami eléggé haladó maszkolás.After Effect jó megoldásnak tűnhet.
A snapshot meg csak akkora lehet amekkora a forrás felbontása, függetlenül attól, hogy teljes képernyőn van vagy nem.Ha 320x240 a forrás akkor hiába mentesz egy 1024x768-as monitoron teljes képernyőben,akkor is 320x240 lesz.

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#870) BigBadPlaYeR válasza K9 (#868) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Hát ez elég húzós... én is csak annyit tudnék mondani, hogy photoshopban átszerkeszted... Majd még gondolkodok rajta, mit lehetne, de tartok tőle nekem se lesz jobb ötletem :(

Képet úgy tudsz kimenteni, hogy átállítod a preview-nál a megjelenítést ''Best (full)'' -ra és a floppy ikonnal lementi az aktuális kockát.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#871) rEnk válasza K9 (#868) üzenetére


rEnk
tag

HEHE! Ha jól értem azt szeretnéd megcsinálni hogy körülvágod a karaktert???

Nos ez a vegaszban lehetséges... a Pan/crop ablakban alul a sávban bepipálod a ''MASK'' sávot! Ekkor eltünik az F betű a képről.... mostmár elérhetőek a kijelölő egérgombok a bal sávban... kiválasztod a normal edit tool alattit(ha ráviszed az egeret akkor kiírja hogy ''anchor creation tool''). ezzel le tudsz rakni pontokat a képre és ezáltal kijelölhetsz bizonyos részeket. Ezt pedig úgy teheted meg hogy elkezdessz a karakter körül menni végig a körvonala mentén. Ha körbeértél rákattintassz a legelső pontra és ha megnézed a preview alblakban már csak a karakter látható....
deviszont neked nem ez kell hanem az hogy a pája legyen látható és a karakter legyen fehér ha jól értettem a kérdésed... ezt innentől egyszerűen megoldhatod ugyanis beteszel egy fehér solid color eventet a felső sávba(a képed fölé). És ezen is bepipálod a mask-ot és amit megcsináltál a körbevágást az eredeti képen annak a keyframeját átmásolod a fehérre. Egyszerűen jobb klikk rajta copy és a fehér eventre paste...

most már az original képen kikapcsol6od a maskot. és látszik a pája alul felül pedig a karakter körvonala fehérben.... ennek ha kicsit lejjeb viszed az átláccóságát akkor az egész jól is néz ki...

ezt a megoldást mozgóképen is lehet alkalmazni csak az a baj hogy kicsit időigényes amíg körbeklikkeled a karaktert 3600millió képkockán..... ;]

pl evolutionba amikor az elején az én karakterem szemellenzőén látszódik a m$r karaktere az is így lett megoldva...

remélem segítettem....

a hosszú élet titka: iddqd

(#872) tommie válasza lacibacsi (#91) üzenetére


tommie
csendes tag

Sziasztok!

Botzasztó nagy gondban vagyok! Hosszú idő óta először végre oda jutottam, hogy lenne időm áthúzni a családi felvételeket a winyóra. Elkezdtem a video capture-t de a hang nagyon szaggat a frameket pedig százasával dobálja. A konfiguráció annyiban változott, hogy egy elvileg jobb winchesterre történik a rögzítés de minden a régi. Programok nem futnak, csend és nyugalom van mégis élvezhetetlen lesz az átvett anyag. Lövésem sincs mi lehet a baj... segítsetek kérlek.

(#873) tommie válasza tommie (#872) üzenetére


tommie
csendes tag

Bocs még annyit az előzőhöz, hogy bár az egyik winyó új a régie való capture-nél is ugyanez a helyzet. Lehet az oprendszeremmel van baj? Esetleg a windows tweak beállításai vágták haza? Teljesen tanácstalan vagyok.

(#874) BigBadPlaYeR válasza tommie (#873) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

USB-n veszed át az anyagot? Annál szoktak ilyen gondok lenni. FireWire-n keresztül próbáltad már? A konfigodat sehol sem látom...

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#875) K9


K9
tag

Köszönöm szépen a válaszokat főleg Renk-nek a nem egyszerű választ:) holnap megnézem mostmár hulla vagyok:S

(#876) tommie válasza BigBadPlaYeR (#874) üzenetére


tommie
csendes tag

Bocsánat nem írtam. Firewireön keresztül. PIII 1GHz 512M memó, 1 80GB seagate és egy 250GB Samsung 8M. Régen ezzel a konfiggal TÖKÉLETESEN ment a dolog de most vmi nem jó és egyszerűen nem értem. Az oprendszer okozhatja?

(#877) BigBadPlaYeR válasza tommie (#876) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Egy megfelelően öreg windows ami tele van spyware-el megy vírussal meg háttérben futó kémprogikkal akár lehet a probléma forrása. De nem sok ötletem van :( , mitől fordulhat elő ilyesmi egyik pillantról a másikra, ha közen nem állítgattál semmit vagy ilyesmi.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#878) tommie válasza BigBadPlaYeR (#877) üzenetére


tommie
csendes tag

Lehet hülyén hangzik de nekem lelkiállapot kell ahoz, hogy videot szerkesztgessek. Ha ez megvan akkor, gyorsan és szépen dolgozok de enélkül nem lesz annyira jó a végeredmény. Ez a lelkiállapot utoljára, kb 3 hónapja környékezett meg. A windows, router és egy softveres tűzfal mögött van, bár ettől még lehet rajta szemét. Tehát akkor húzzam újra?

(#879) BigBadPlaYeR válasza tommie (#878) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Hát, ha nem nagy meló szerintem egy próbát megér. A 3 hónapos windows már elég elhasznált. Nálam legalábbis :)

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#880) ESP


ESP
senior tag

Nos Tisztelt Nagyrosszjáccó!
(észveszejtő az angolom mi?)

Régebben már párszor benéztem ide, s az oldalad is igen tete...

Készült már a Sony Vegas6-hoz magyar kézikönyv???
Vagy esteleg létezik egy olyan összerakott doksi, amivel el lehet rajta indulni???

Előre is köcce! :R

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#881) BigBadPlaYeR válasza ESP (#880) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Sajnos a több mint 400 oldalas manualt még nem volt humora lefordítani senkinek...
De a PC WORLD fórumán van egy hasonló téma, ahol egy bizonyos Egerb írásai nagyon jó kiindulóalapot nyújtanak: [link] Érthetően, képekkel le van írva minden alap dolog.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#882) ROEL


ROEL
csendes tag

Sony Vegas 6 és DVD Architect magyar kezelőfelület!

[link]

:R

DVD Architect 4.0 HUI és Vegas 7 HUI : http://www.roel-film-productions.eu

(#883) BigBadPlaYeR válasza ROEL (#882) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Akik először próbálkoznak a programmal, azoknak ez nagy segítség lehet. Köszi a hsz-t a nevükben is :) Csak kíváncsiásgból: mennyibe kerülnek ezek?

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#884) jhony777 válasza BigBadPlaYeR (#883) üzenetére


jhony777
tag

Úgytudom 5000+áfa
Nekem megvan a vegas, de meg kell mondjam, nem használom, mert zavar nagyon a magyar nyelv :) pár lappal ezelőtt be is írtam honnan lehet letölteni) (free of charge) :)

Meg a renderelés helyett, nem akarok pl ''olvasztani'' stb.. ;)
A másikat azért megnézném, milyen...

[Szerkesztve]

Éjjjen a VEGAS !! :-)

(#885) BigBadPlaYeR válasza jhony777 (#884) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Igen, ez már nekem is a ''magyarul már nem megy'' kategóriába tartozik :)

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#886) tommie


tommie
csendes tag

Gyíkhús írta a problémámra:

Ha USB, akkor előfordulhat, hogy az okozza. Ha 1.1-es szabványt használ, akkor ott keresendő a hiba, mivel a 2.0-val nagyobb sávszélességen megy a cumó, aminek elvileg elégnek kell lennie ahhoz, hogy átjöjjön a tömörítetlen adatfolyam.
Másik, hogy beállítás a probléma: ha nem uncompressed avi-ban húzod át a gépre az anyagokat, akkor a másolás mellett a rendszererőforrások a konvertálásra is használódnak, ami ugye nem egészséges.
Harmadik opció, hogy nézd meg, mi fut a háttérben. (Task Manager, TuneUp Process Manager, ami tetszik) Valami előfordulhat, hogy lefogja az erőforrásaidat (pl. Diskeeper, ártalmas rezidens programok, spyware, vagy valami, amit felraktál, de megfeletkeztél róla és kisajátítja az erőforrásaidat, szóval van lehetőség)

Ja, és próbálj egy olyat, hogy a preview-et leveszed olyan kicsire, amennyire csak tudod, az se' zavarjon be.
De sztem legegyszerűbb, ha firewire-ral próbálkozol.

Ja, ha gondolod, akkor dobd ki ezt a hsz-t a fórumra, a többiek okulására is szolgálhat...
(amúgy csak időm nem volt írkálni bele...)

Üdv!

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#887) BigBadPlaYeR


BigBadPlaYeR
senior tag

Egy ismerősöm javaslatára elgondolkodtam azon, hogy feltennék az XP mellé egy UHU Linux 1.2-t. Van valakinek tudomása arról, hogy a Vegas-t rá lehet-e erőltetni erre az oprendszerre? Ha nem az se tragédia, csak érdekelne.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#888) BigBadPlaYeR


BigBadPlaYeR
senior tag

rEnk: Az evlolution movie-dban van több olyan rész is, amikor a kép ütemre ''szaggat'', majd egyre folyamatosabbá válig míg újra normális sebességgel megy. Azt hogyan csináltad meg? Velocity?

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#889) rEnk válasza BigBadPlaYeR (#888) üzenetére


rEnk
tag

Jobb klikk az eventre és aztán tulajdonságok---> a video event fülön alul van egy ojan hogy undersample rate. Azzal lehet állítani ezt a szaggatós efektet tehát hogy 1 képkockát mennyi idejig mutasson. Az ütemhez pedig neked kell igazítani bár ezt tudod :)

a hosszú élet titka: iddqd

(#890) BigBadPlaYeR válasza rEnk (#889) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Köszönöm, működik rendesen.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#891) Darla


Darla
tag

Sziasztok!

Tud valaki olyan oldalt, ahol mindenféle plug-in-eket lehet letölteni a Vegashoz? Köszi

(#892) jhony777 válasza Darla (#891) üzenetére


jhony777
tag

Pl itt.[link]

sok minden van csomó ingyenes jó cucc is, presetek stb.. Válogas és tudod..barátunk a Gúgli :) Aki keres-talál :)

Éjjjen a VEGAS !! :-)

(#893) Darla válasza jhony777 (#892) üzenetére


Darla
tag

Köszi!
Jó barátok a gugli, de ezúttal cserben hagyott (magyarul nem találtam jó oldalt). ;)

(#894) K9


K9
tag

Van egy pár érdekes kérdésem. Tegyük fel van 100gb tömörítetlen anyagom és lerendelem xvidbe mondjuk határnak 500mb adok meg. Nos mi van akkor ha wincin összvisz 1gb szabad hely van? Tehát mennyi helyet zabál fel kb ez a művelet?
Másik kérdés hogy a sata megoldással szinte nem is gyorsúl a renderelés művelet legalábbis nem valami félelmetesen.Lehet ugy gyorsítani hogy két vinyót használunk egyiken a nyers anyag másikra az eredmény kerül. És a scsi megoldás mennyit dob? Talán ez a legjobb?

(#895) ssolitude válasza K9 (#894) üzenetére


ssolitude
őstag

A két vinyós megoldás valamennyit gyorsít a renderelésen, de nem kimondottan számottevő.
Hálózatban lévő két gépen már látványosabb a dolog.Az egyik gépen van a nyersanyag,és a másik gépre renderel.A gyorsabbik gép végzi a renderelést,azon fut a Vegas, és itt a nyersanyag is,a másik gépre kerül a kész video.
Érdemes kipróbálni még azt a verziót is, hogy az egyik gép csak a Vegast futtatja, a másik gépen van a nyersanyag és a kész video is.
A 6.0-ban van RenderService, egyszer kipróbáltam.A host gép felosztja a renderelni való anyagot,és figyeli, hogy a másik gép végzett-e a rászabott feladattal.Ha nem, akkor nekiáll a következőnek,ha végzett, akkor ad neki újabb darabot.Maga a renderelés kb feleannyi ideig tart, viszont a végtermék nem egy avi, hanem sok kis darab avi, amit a végén még össze kell fűzni.Kísérletezgettem vele, de aztán valahogy abbamaradt.Ennél sokkal érdekesebb, hogy a 6.0 támogatja már a kétmagos technológiát.Ezt nem tudtam sajna kipróbálni,mivel olyan processzorom még nincs.

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#896) jhony777 válasza K9 (#894) üzenetére


jhony777
tag

Nekem az 1giga RAM-tól gyorsult be a renderelés, de azt is éreztem amikor betettem az új vinyót és a C-n van az op meg a Vegas, és az E-re renderelek! Minden más leállítva. Még az alap megjelenés is puritánra véve, mintha win 98 SE lenne! :) Így nem is olyan rossz! Ja és jó hűtésem van, de még így is izzad a proci 3.2 gigás Pentium 4. Hyper tr.

Éjjjen a VEGAS !! :-)

(#897) ---Lasali---


---Lasali---
Közösségépítő

Láttam ezt a network os dolgot a vegasban.
Látom itt volt is róla szó hogy hálózatba kötött gépeket is bevonunk a dologba.
Azt meg lehet vele csinálni hogy egyik gép nyomja a cuccost (mpeg2 ből xvid be konvertál) és egyben ugyan arra is ment, de megosztja a munkát, és a fileból másnak is küld darabokat, és akkor azokat ők számolják át majd küldik vissza?
Ha létezik ilyen beállítás valaki legyen szives magyarázza el, kicsit szájbarágósan ha kérhetem -)) nem naon értem a program ezen részét még.

[Szerkesztve]

(#898) BigBadPlaYeR válasza ---Lasali--- (#897) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Azt hiszem ssolitude a #895-ös hsz-ben pont erről beszélt. RenderService.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#899) ssolitude válasza ---Lasali--- (#897) üzenetére


ssolitude
őstag

A kész anyag renderelésekor engedélyezed a hálózati használatot:
[kép]

Tűzfal,portok,egyebek beállítása után a Refresh status aktív lesz, és megjelenik a guest gép.Indulhat a renderelés.
[kép]

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#900) ssolitude válasza jhony777 (#896) üzenetére


ssolitude
őstag

A Hypertradinget támogatja a 6.0.Az már egy jobb megoldásnak tűnik.

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Sony Vegas
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.