Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Sony Vegas

Hozzászólások

(#1401) franky boy válasza BigBadPlaYeR (#1398) üzenetére


franky boy
csendes tag

Gratula BigBadPlaYeR-nek!
Különösen tetszik a dinamikája, amihez hozzájárul a jó muzsika, ho meg , hogy ritmusra következnek a vágások, vagy az akciók!
profi, nekem teccik no!
ha nem szakmai titok:
melyik betűtipust használtad? ( ez az írógépes izé )
letöltöttem kb 150 szerintem tetszetős fontot, ha beinstallálom a windows alapkészletébe, mennyire fogja vissza a gépet ( memorit )? erről van e tapasztalat?
( AMD 3000+, RAM 1G )
köszi

lacafater

(#1402) BigBadPlaYeR válasza franky boy (#1400) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Script-eknél Render Image Secuence vagy mi. Képenként rendereli ki a videt. Megadhatot, hogy minden ''x''-edik képet renderelje ki és aztán azt összefűzöd virtualdub-ban. A P!t movie-jában is csináltam 1x (mikor az emeleten mozog és lemegy a földszintre).

Köszi a dícséretet :) A font neve 1942 valami. A HighFonts-ról töltöttem le. [link]
Akármennyi fontot betölthetsz, nekem is van vagy 50+ -ban )és még vagy 100-at át se válogattam :D) és nem fogja meg a Cerka 2,5-öst sem :))

[Szerkesztve]

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#1403) K9 válasza BigBadPlaYeR (#1398) üzenetére


K9
tag

Na nekem tetszett a movie jó volt a bevezetés hozzá a zene egész movien keresztűl nagyon jó volt.És a Fragek is jók voltak.Nagyon szeretem az ilyen éppenhogy elkapom az ellent című műsort:)
Az tetszett még hogy a intro és outro a maghoz annyira kapcsolódott hogy nem éreztem hogy erőltetett.Kellemes átmenetek voltak egyik jelenetről a másikra.Példáúl egyiket nem is tudom pontosan hogy csinálhattad 6:16.
Na megtartom a videót:)
------------------------------------
Felgyorsításhoz egy mod felgyorsítod 4+3 majd kirendereled és ujra megcsinálod a gyorsítást .



(#1404) BigBadPlaYeR válasza K9 (#1403) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Köszönöm a dícséreteket :) Az említett áttünés az Adorage Magic FX+Transition pack-ból származik. Ha esetleg nem tudnád beszerezni a teljes verziót, akkor ez még a demo-ban is benne van. Bár a látványosabb áttünéseknél ott díszeleg egy nagy DEMO felirat, de néhánynál ilyen nincs és szabadon használhatóak. Persze a teljessel ilyen gondok nincsenek :)

Írjatok már valami rosszat is, hogy tudjak min javítani legközelebb, amire még jobban odafigyelhetnék :P

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#1405) franky boy válasza BigBadPlaYeR (#1404) üzenetére


franky boy
csendes tag

ok, majd KIELEMEZZÜK! :DD

lacafater

(#1406) K9 válasza BigBadPlaYeR (#1404) üzenetére


K9
tag

Köszi szépen az infót.
Na hogy akkor valami ''rosszat is mondjak'' ami lehet hogy csak nekem volt probléma hogy a pixeles vagy nem is tudom milyen effectnek hívjam....Az én szememet eléggé bántja.Nagyon koncentrálok hogy lássam az akciót, és üres időkben használtad amikor nem volt akció. és én meg ugymond elfelejtek akkor pihenni egy picit amikor ez az effect van, és feleslegesen erőltetem a szemem ilyenkor.Jobban vettem voltna ha pl az 5:05nél lévő rajzos effectet használod akkor is, mert az olyan kellemes látvány.Nem tudom érthető voltam e:)
Ez amúgy lehet inkább csak ilyen ízlés függő.
---------
Csak annyit még hogy az én moviem címe már biztos hogy forever lesz mint a duke nukem forever: :Y
Mert garantáltan még egy hónapig nem tudom csinálgatni pedig már csak egy perc hiányzik.Sok a meló :W
Csak azért mondom hogy nehogy azt gondoljátok hogy feladtam vagy meguntam :W

(#1407) franky boy válasza franky boy (#1405) üzenetére


franky boy
csendes tag

UGYE MEGMONDTAM! :C :DD :C :DD

Adorage Magic okés nagyon, csak nem találok sehol letölthető, megvásárolható verziót, csak mindenhol demo!?!

lacafater

(#1408) BigBadPlaYeR válasza K9 (#1406) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Igen, pont ezt akartam elkerülni. Annyira utáltam a moviekban, mikor egy-egy részen végig megy az effekt és nem látom a lövést, ami a lényeg lenne. Úgyhogy elhatároztam, hogy nálam ilyen nem lesz :) Így csak az üres részekre raktam olyan effekteket, amik nagyon torzították a képet. Lehet néhol erős lett. Legközelebb inkább valami sejtelmeset alkalmazok mindenütt ;)
-----
Ahogy az anyagismeret tanárom mondta: ''Arra van időd amire szakítasz''
Bár ilyen egyszerű lenne :) Már nagyon várjuk a movie-dat! :DD

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#1409) ~DD~ válasza BigBadPlaYeR (#1398) üzenetére


~DD~
tag

Gratula, nekem is tetszett! :)
A zenei ízlésem más, de az effectek + fragek mennek a ritmushoz, a fragak meg szép tiszták. Meg szabad kérdezni, hogy menni idő volt ezt elkészíteni és mekkora (milyen hosszú) volt az ''alapanyag''?

All of this has happened before, and will happen again.

(#1410) BigBadPlaYeR válasza ~DD~ (#1409) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Kérdezni mindent szabad :P De válaszolok is rá ;)

Viszont az hosszú lesz. 2006. márciusában keresett meg egy klán, hogy készítsek nekik egy clanmovie-t. Mivel helyileg eléggé szétszórtan voltak és tőlem igen távol, ezért FTP-n küldték át az anyagot, legkisebb XviD tömörítéssel (ez a kétszeres tömörítés rá is nyomta végül a bélyegét a minőségre :( ) El is kezdtem, tuti intro, stb. 5 ember lett volna és már el is kezdtem az elsőnek a fragjeit csinálgatni a zenére. Aztán bejelentették, hogy föloszlanak, mindenki elillant a szélrózsa minden irányába. Csak a CL-el tartottam ez után a kapcsolatot. Vele kezdődött a movie is, így úgy döntöttünk, ha már ennyi munka volt benne (kb 2 hónap) akkor nem hagyjuk abba, csinálunk csak neki egy movie-t. Szépen fokozatosan küldözgette az anyagokat, hol többet, hol kevesebbet. Hol semmit :) Én sem értem rá mindig, így eltartott a dolog egészen mostanáig :) Az intro-t sajnáltam, nem lett volna rossz, de végül csináltam helyette (az készült el utoljára) másikat, ami mellesleg szerintem jobb is lett. Bár még szerettem volna több időt belefektetni, de azt is szerettem volna, hogy elkészüljön és hát lassan beindul a suli, nem lett volna már rá időm, így befejeztem. Ugyan e miatt egy kicsit összecsapottnak érzem, és nem mindenütt ugyanolyan szakértelemmel készítettem el, hiszen sok dolgot a készítés közben tanultam meg, tapasztaltam ki. Nah, hát ennyit erről, mert még valaki blog-nak nézi a topicot :DDD

Ja, majdnem nem válaszoltam rá (''mekkora (milyen hosszú) volt az ''alapanyag''?''). Az alapanyag max egy fél perccel volt több mint a kész, mert folyamatosan küldözgette nekem a frageket a P!t és azokat raktam be oda, ahol passzolt a zenéhez. Az összes forrásanyag mérete: 45,7GB (zenével, PNG-kkel, mindennel együtt), a már kész, kirenderelt AVI mérete pedig 30GB.

Remélem kielégítő volt a válasz :)

[Szerkesztve]

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#1411) ~DD~ válasza BigBadPlaYeR (#1410) üzenetére


~DD~
tag

Igen, a. köszi :) Megnyugtató, hogy ez nem egy párnapos/hetes munka, hanem több hónapig tartott. Gondolkoztam rajta, hogy csinálok valami fragmovie (vagy egyéb igényesen kidolgozott film) féleséget, de az időm szinte 0 erre, így, tudván, hogy ez hosszú munka bele se kezdek. Max nyáron.. szóval köszi a választ :)

All of this has happened before, and will happen again.

(#1412) franky boy


franky boy
csendes tag

s.o.s.
egyszer már megoldottam, de úgy látszik kevés a kavington :F hogy lehet egy 130 szereplős tábori film végén a szereplőket lentről felfelé gördülően listázni???
lista beillesztve szövegként, de a mozgatással nem tudok tovább lépni :)) PLEASE :O

lacafater

(#1413) BigBadPlaYeR válasza franky boy (#1412) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Hát ezt bizony lehet egyszerűbb lenne megoldani valami Credit Roll-ban.
De persze ha már kész a text, kár újracsinálni. Ebben az esetben a Pan/Crop-al tudsz mozgatni a keyframek segítségével.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#1414) rEnk válasza BigBadPlaYeR (#1398) üzenetére


rEnk
tag

Gratula a muvihoz! Nagyon teccet és köszi hogy beleírtad a nevem (illetve még néhányunk nevét) !
Zene nagyon teccet és a minősége is nagyon király lett szerintem! Ha jólemléxem akkor a haverod frapsal szedte ki a klippeket... ahoz képest nagyon jó lett (úgyértem folyamatos a kép) !
Csak gratulálni tudok hozzá!

S ha már újra felnéztem ide mutatok én is valamit!!

[link]

[Szerkesztve]

a hosszú élet titka: iddqd

(#1415) BigBadPlaYeR válasza rEnk (#1414) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

cl_avidemo 30 -al vette föl. A minőség sokkal jobb is lehetett volna, ha nincs szükség a fentebb írt kétszeri tömörítésre. De köszi a dícséretet :)

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#1416) rEnk válasza BigBadPlaYeR (#1415) üzenetére


rEnk
tag

Ja bocsi akkor lehet hogy valakivel kevertelek már.... :R

a hosszú élet titka: iddqd

(#1417) NF


NF
csendes tag

Hali!

Szeretném kérdezni tőletek hogy mit állítsak be a vegasban ahoz ,hogy ne legyen csíkos a tv-n a 3D átmenet ( 2 videót egymásra húzok ).Minden más szép és jó. :F :F

(#1418) BigBadPlaYeR válasza NF (#1417) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Hi!

A szignómban lévő linken találtsz útmutatást. A leírás vége felé van.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#1419) mr_knight


mr_knight
senior tag

Sziasztok !
Már egy ideje használom a Vegas-t most jelenleg a 7.0-val vágok. Kosaras videókban utazok ! Mivel sok benne a mozgás, lassítás, effekt ezért szeretném, hogy a legjobb minőségű legyen a videó. Azt szeretném megkérdezni, hogy milyen beállításokkal kellene dolgoznom, hogy a legjobb minőség/méret arányt érjem el. Jelenleg úgy szoktam csinálni, hogy behozom a kameráról a DV anyagot Adobe Premiere Pro 1.5-vel. 60 perc kábé 12GB ami Lower Field-es (ez számomra kínai), majd betallózom a vegas-nak és megcsinálom a vágás + effektelést, majd ezután kellenne beállítani a dolgokat, hogy a legjobb minőségben adja vissza ! H.264-et nem enged alapból, XVID-ben meg túl sok macera van a beállításokkal. Hogyan tudom megoldani, hogy a legjobb minőséget kapjam ? :U

(#1420) BigBadPlaYeR válasza mr_knight (#1419) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Ha nem szenvedsz meg érte, nem vacakolsz vele, nem lesz jó eredménye. Ha már annyit ''maceráltál'' a vágással, akkor egy kis ''macerát'' megér a tömörítés szerintem.
XviD + x264 leírás a szignómban lévő linken található. XviD részletesebb.

De ha nagyon nem akarsz macerálni vele, akkor WMV, VBR Bit Rate, 4M - 5M tömörítés. Bár az könnyen lehet, hogy egy kicsit nagy lesz. Javaslok inkább Progressive scan-t.

u.i.: miért van szükség a premierre :F

[Szerkesztve]

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#1421) mr_knight válasza BigBadPlaYeR (#1420) üzenetére


mr_knight
senior tag

Válaszodat köszönöm !
Azért van szükségem premier-re, hogy behozzam az anyagot. Valamiért a Vegas-nak a Capture nem jön be.... De lehet, hogy megpróbálok vele megismerkedni.
A progressive scan-t azt pontosan mire érted ? Project Properties-ben lévő beállítás ?

(#1422) BigBadPlaYeR válasza mr_knight (#1421) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Ott. Premiere-ben meg Vegas-ban is. Szvsz úgy jobb a kép.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#1423) mr_knight válasza BigBadPlaYeR (#1422) üzenetére


mr_knight
senior tag

Köszönöm, utánajárok ! :)

(#1424) NF válasza BigBadPlaYeR (#1418) üzenetére


NF
csendes tag


hali!

Köszi a választ,de sajnos nem segített a problémámon.Ez a jelenség csak az elöbb írtam alkalmazásával jelentkezik.Vagyis mindig amikor a filmet mozgatom be-ki , fel-le,( előre- hátra ''zoom'' ).Ha sima átmenetet alkalmazok,amelyik nem mozdítja meg a ''képet'' semmi gond, tökéletes minden. :( :( :F

(#1425) BigBadPlaYeR válasza NF (#1424) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Namost ez előnézetben? Ott még csíkozhat. FlyckerBuddy-ban adj neki egy Disable Resample-t és egy Reduce Interlace Flickert (mindezt úgy is megteheted, ha jobb egérgombbal rákattitnasz az event-re és ezek a funkciók ott lesznek a ''swiches'' fülnél. Vagy hogy írják...). Plussz javaslom neked is a Progressive Scan-t a Project Properties-ben. Csinálj egy próbarendert, elvileg a kirenderelt részen már nem lehet gond.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#1426) NF válasza BigBadPlaYeR (#1425) üzenetére


NF
csendes tag

Végigpróbálgattam, mind ki írtam DVD-re, de sajnos nem jó sehogysem.Lassan megőrülök!! :O A Reduce Interlace Flickert egyébként nagyon lerontja nálam a minőséget is.DV-AVI-t dolgozok fel, átmenetnél olyan az egész mintha hirtelen fordított félképpel dolgozna. Totál tanácstalan vagyok. :F

(#1427) Banzai


Banzai
csendes tag

Sziasztok, valaki segítsen!

Kezdő Vegas felhasználó vagyok, a gondom az hogy DVD-ből AGK val kódolt avit a vegas 6 nem ismer fel. Mivel tudnék egyszerűen vob-ból, olyan avit, vagy mpg-et csinálni, amit vegassal utána már szerkeszthetek?

Előre is köszi, Üdv.

(#1428) BigBadPlaYeR válasza Banzai (#1427) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Jobb klikk a *.vob-ra, átnevezés *.MPEG-re. Ennyi. Ez után aktiválni kell a vegasban az mpeg plug-int és már viszi is.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#1429) NF


NF
csendes tag

Hali!

( #1426 )-ra valakitől valami SEGÍTSÉG!!
Egyedül képtelen vagyok megoldani!
KÖSZI! :U :F

(#1430) rEnk válasza NF (#1429) üzenetére


rEnk
tag

Nemtudom hogy mi lehet a gáz nálad. Mindenesetre leírom hogy én hogy szoktam belállítani:

-Field order -> None(progressive scan)
-Pixel aspect ratio -> 1,0000000(Square)
-Deinterlace metod -> None

Meg minden eventre nyomok egy disable resamplet ! -> de ez nem a csíkosságot állítja, hanem a framek összemosását, ha gyorsítassz vagy lassítasz az eventen.

Viszont az igazsághoz hozzátartozik hogy én nem kameráról felvett cuccokat szoktam összevágni!
Remélem segítettem..

a hosszú élet titka: iddqd

(#1431) franky boy


franky boy
csendes tag

üdv a csapatnak!
kérdés:
zenés videoklipp vágásnál a 3-4 perc kb 60-100 klippből áll ( nálam), az átmenetek természetesen ritmusra vágva. Állandó bpm-s számnál pl szükség lehet 40 drb 3 másodperces elemre. és most a kérdés:
létezik e olyan funkció amely képkockára pontosan ugyanolyan hosszúságra illeszti az ''alklippeket'', mert ez hagyban gyorsítaná a vágást, nem kellene minden darabot külön-külön ütemre méregetni a time line-on.
nem tudom elég sötéten sikerült-e kifejezni magam?
egyébként vega7 el nyomulok, hát nagyon jó, és szerintem sokkal gyorsabb!
előre is köszi a választ

lacafater

(#1432) franky boy válasza rEnk (#1430) üzenetére


franky boy
csendes tag

milyen konfigurációt használsz NF?

lacafater

(#1433) BigBadPlaYeR válasza franky boy (#1431) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Hát, elvileg vannak ilyen jellegű scriptek. Bár engem nem igazán érintettek, de többször volt már szó ilyesmiről. Azt hiszem a [link]-on láttam ilyesmit. De a [link]-on is van script shareing, ott is nézz körül szerintem.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#1434) NF válasza franky boy (#1432) üzenetére


NF
csendes tag

Hali!

Így sem jó, sajna. :O
A gépem: intel celeron 2.4 GHZ, 1GB RAM. Video kártya: ( bár szerintem ez mindegy ) nVidia FX 5200.
Remélem van még valami ötlet!
Köszönöm a segítségeket!!

(#1435) franky boy válasza BigBadPlaYeR (#1433) üzenetére


franky boy
csendes tag

DANKE!
próbálkozom

lacafater

(#1436) franky boy válasza NF (#1434) üzenetére


franky boy
csendes tag

Gép ok
nekem fordult elő ilyen csíkozás, mai napig nem értem miért, de kisérletező koromban felraktam 4-5 vágóprogit a gépre. hosszas vajúdás után rájöttem, hogy a canopus let's edit nevű editor, ami havernál tökéletesen működik, felrak valami saját encoder-t, ami hogy mi a búbánattal, de nem fért meg a gépemen, és belenyúlt a többi vágóprogiba is, csinálta mozgatásnál a fésűs széleket, meg az áttűnésaknél is a horizontális csíkokat.
persze ennek lehet, hogy semmi köze a te gondodhoz, csak ecsetelni akartam, hogy a probléma mennyire lehet egyedi!
én megoldottam egy két hét sz...kodás után:
FORMAT C: ÉS SEMMILYENADOBE MEG ULEAD MEG CANOPUS,
VEGAS!

lacafater

(#1437) NF válasza franky boy (#1436) üzenetére


NF
csendes tag

Hali!

Most örülök is meg nem is.Tökéletesen igazad lehet, én is kisérletezgettem és nem ez az 1 vágóprogi van fent. :W A jelenség ugyan az mint nálad volt, ( mozgatásnál a fésűs szélek, áttűnéseknél horizontális csíkok ).Ha törlöm a többi vág.progit egyesével, törli azt az encoder-t? :F
Köszi hogy segítesz!!! :R

(#1438) BigBadPlaYeR válasza NF (#1437) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

''Ha törlöm a többi vág.progit egyesével, törli azt az encoder-t?''
Szerintem nem feltétlen. Könnyen lehet, hgoy franky boy-nak igaza van és ide egy alapos kipurgálásra lesz szükség. Először talán a ''programok telepítése és törlése'' részt kéne átnézni, hátha találsz valamit még a vágóprogikon kívül. De elég esélyes a teljes win reinstall és only Vegas.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#1439) franky boy válasza NF (#1437) üzenetére


franky boy
csendes tag

hi!
nekem speciel egyesével való törlésnél kibukott a bűnös, szóval leinstallálja a kodeket, ez arra jó, hogy tudni fogod melyik progi a honyó, de mindenképp egy új win installt ajánlok utána, hogy biztos alapról tudj építkezni.
Kíváncsian várom az eredményt!

lacafater

(#1440) agyurma válasza franky boy (#1439) üzenetére


agyurma
csendes tag

Akkor egy kicsit off, mivel nem tartozik szorosan a tárgyhoz:
Ti, szűz windowsra, mit pakoltok fel? Windows Media Player, Vegas, és ..... ?
Ki mit használ lejátszásra, stb.

(#1441) BigBadPlaYeR válasza agyurma (#1440) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Hát, úgy kezdem, hogy feltolom a Kerio-t és visszatöltöm a back-up-ot. Ez után belövöm a netet, az a legfontosabb :) Meg hozzá Opera. A miranda-t nem kell installálni, csak elindítom és már megy is az ICQ és az MSN. Meg a Bat!-et is back-up-olom.
MS Office
BSPlayert szoktam felrakni, de most a K-Lite 2.72 által felajánlott WindowsMediaPlayer Classicot tettem fel, az se rossz.
xNview-ot szoktam fetenni, de most irfanview-ot pakoltam fel, kevesebbet eszik.
.NET 2, Vegas 7+sok-sok plugin, DVDA, Particle Illusion.
Ez után meg amikre épp szükségem van, ami kell, azt gyorsan telepítem :) Nero, Ventrilo, FoxitReader a PDF-ekhez, uTorrent.
Aztán egyenlőre kb. itt tartok a keddi win reinstall óta :)

Ez egyébként miért is fontos?

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#1442) NF válasza franky boy (#1439) üzenetére


NF
csendes tag

Hali!

Kb 2 hét múlva jön meg az új gépem,akkór majd kezdem az ''építkezést''.Letöröltem minden más szerk. progit, de nem javúlt meg, sajna. :(

(#1443) AAA21


AAA21
csendes tag

Van valakinek arról infója, hogy a Vegas7 esetében van e értelme a H264es kodolót használni, vagy az új Sony program minősége már vetekszik vele?

(#1444) agyurma válasza BigBadPlaYeR (#1441) üzenetére


agyurma
csendes tag

A kérdésem arra vonatkozott, hogy milyen kodekek, lejátszók és szerkesztő progikat tesztek fel, hogy ne akadjanak a kodekek, hogy szinte mindent lehessen játszani valamint szerkeszteni.

(#1445) BigBadPlaYeR válasza agyurma (#1444) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Értem. De akkor miért nem ezt kérdezted? :)

Nekem a bevált kombináció a K-Lite 2.72 (A legújabbat még nem próbáltam, de ez stabil) és a BSPLayer 135.823 lejátszásra (Ez messze nem a legújabb, de kevesebb erőforrást használ, tök ingyenes és stabil. Egyedül az x264-et játsza le fejjel lefelé, de végülis mindegy, mert a gépem kevés hozzá, mással se tudom lejátszani ezt a formátumot). Sony termékből jöhet bármi, azzal nincs gond. Adobe-ból meg csak photoshop-ot rakok föl, bár nem sűrűn használom. Ált. elég a paint is amire nekem kell :) CS2 csak azért kell, mert az létre tud hozni áttetsző hátterű képeket és akkor nem kell chroma key-ezni Vegasban. Leszedtem hozzá egy kiló tutorial vid-et [link], de eddig csak a bevezetőt néztem meg 3 hónap alatt :B
Tudom, sokan azt mondják, hogy ne pakolgassunk fel codec-pakkokat. Általában én is ezt mondom, de a K-Lite ez alól kivétel. Vannak benne encoderek is dögivel. Bár a mega codec pack ebből is vacak, az alap jó, nem akad vele semmi össze, a képpel sincs gond.

[Szerkesztve]

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#1446) ROEL válasza agyurma (#1444) üzenetére


ROEL
csendes tag

Igazából én nem használok codec pack-okat,csupán MainConcept DV és DVC Pro codecet, DivX 6, valamint telepítve van a Power DVD és Quick Time 7.
Szerkesztő progi csupán az Adobe Premiere Pro 2.0 van, ez mellett After Effects 7.0, Encore DVD 2.0, Audition 2.0 , valamint a Creative Suite 2.0.
A Sony programokból a Vegas 7.0, DVD Architect 4.0, Cinescore 1.0 és Sound Forge 8.0.

Amit merek állítani, az az, hogy a két program család nem zavarja egymást, sőt...
Ami ezeket az ingyenes codec pack-okat illeti, nem értek egyet a használatukkal és terjesztésükkel sem. Tapasztalatom szerint befolyásolhatja a programcsaládok megfelelő működését.

Amit fontos tudni:

- Túl sok codec, illetve egy codec pack telepítése nem pótolja a használni kívánt program (ok) eredeti változatában, illetve az eredeti változatban szereplő codeceket,

- A Sony illetve Adobe cég a megvásárolt szoftverekben biztosítja a működésükhöz szükséges összetevéket ( MP3, MPEG és egyéb codeceket )

- Amennyiben a rendelkezésünkre álló codec nem megfelelő ( pl. zavarja egy-egy program működését ), olyan gyártó által létrehozott codecet keressünk, mint pl. Main Concept, aki ugye mind két termékcsaládot támogatja. Költséges, de megéri!

Nem akarok okoskodni, de szerintem egy tiszta gép tiszta programokkal sokkal többet ér, mintha tele lenne tört progikkal, melyek alapjában teszik tönkre az amúgy is instabill Windowst. ( hiába a frissítések...egyenlőre...de várom a csodát )

Ajánlat

Aki elküldi a Sony Madison , illetve a Magyarországi forgalmazó ( Leonardo SNS Kft. ) által elküldött számla másolatát ( Vegas 6 és 7, illetve DVD Architct 3 ) az e-mail címemre, ingyenesen hozzájut a magyarításhoz.
Ugyanez vonatkozik az Adobe Encore DVD 2.0 változatára is.

Magyarul, aki megvásárolta a programokat, használhatja magyar nyelven ingyen, ha kedve tartja.

Várom a maileket!

És bocsi törzstagok, kevés időm van, de néha itt vagyok és örülök, hogy ez a fórum változatlanul jó!

DVD Architect 4.0 HUI és Vegas 7 HUI : http://www.roel-film-productions.eu

(#1447) woodyka


woodyka
csendes tag

Üdv Mindenkinek!

Én még nagyon új vagyok a témában. Most ismerkedem a Vegassal és lenne egy kérdésem... egyelőre...
Hogyan lehet beállítani, hogy a megvágott anyagok majdani mérete éppen egy DVD mérete 4.7 GB legyen?

Magyarul: ha avi-ban vágok egy nagy méretű anyagot, hogyan tudom meg, hogy az tömörítés után nem lesz-e nagyobb 4.7 GB-nál. Mert ha több, akkor nem fér egy DVD-re.

Bocs, ha hülye a kérdés, de tényleg nagyon kezdő vagyok, eddig csak egy anyagot készítettem el, abba sem tettem sok flikk-flakkot.

...és még egy kérdés: a sok-sok gyakorláson túl hnnan tudnám megtanulni a kezelését a Vegasnak? Van-e leírás, vagy valami tájékoztató anyag?

Előre is köszi. Üdv.

Amit nem látunk, az nem biztos, hogy nem létezik...

(#1448) BigBadPlaYeR válasza woodyka (#1447) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Üdv!

E-mailben küldtem egy ''kevéske'' segédletet, ha nem bánod ;)

Hát, ha tömörítés után is 4.5GB-ot (ugyanis csak ennyit lehet írni egy DVD lemezre, a 4.7 csak névleges) nyom az avi, akkor valamit nagyon elkattintgattál :)
Kezdjük azzal, hogy milyen jellegű videókkal dolgozol, mire kell? Fragmovie, családi videók, esküvői videók megrendelésre, vicces videók, házi-rendezésű kisfilmek, stb? Ha nem hosszú az anyag, tehát mondjuk nem nagyon több 20 percnél, akkor AVI-ban meg lehet csinálni egy DivX / XviD codec-el, hogy ráférjen egy CD-re is akár. Ha már 1-2 órás dologról van szó, akkor pedig érdemes lenne beszerezni egy DVD Architect-et, vagy valamilyen DVD készítő progit és MPEG-be kimenteni az anyagot és egy menüs DVD-t készíteni amiben akár jelenetválasztás is van (DVDA-hoz szintén tudok küldeni egy kis tutorialt: menü+jelenetválasztás).

De, hogy a kérdésre is válaszoljak: A K-lite biztosan, de valszeg egy külön feltelepített xvid codec is feltesz egy bitrate calculatort, amivel kiszámolhatod, hogy mekkora bitrátához és időtartamhoz, mekkora méret párosul. Bár ez szerintem nem feltétlen pontos adat. Esetleg egy másik módszer: Kirenderelsz egy olyan időtartamú részt amivel künnyű számolni (pl. fél perc - 1 perc) azokkal a beálíltásokkal, amiket a végleges verziónál is tervezel. Ez után csak egy egyszerű szorzással megkapod a körülbelüli értéket. Ez egész jó lehet, de ha VBR-es tömörítési módszert választasz, nagyban eltérhtnek az adatok, a mozgások gyorsaságátúl függően (VBR=VariableBitRate, azaz gyorsmozgásoknál kevésbé kódol, ahol meg kevés mozgás van, többet csippent le, így jó marad a minőség is, a méret pedig akár drasztikusan csökkenhet). Audio-nál VBR-t ne alkalmazzunk, csak CBR-t (Constant)! VBR audoi-val ált. rossz tapasztalatok vannak.

De, ha AVI-ba mentesz, javaslom, hogy először mentsd ki tömörítetlenbe és utána VirtualDub-al tömörítsd. Az több codec-et kezel mind video, mind audio terén.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#1449) T-lapó


T-lapó
csendes tag

Sziasztok!

Már egy ideje tolom a Vegas hatot de most jelentős problémába ütköztem.

Mielőtt belevágnék, csak mondom, hogy a gépem korrekt, azzal nem nagyon lehet baj (3,2GHz - 2 Gb RAM)

Eddig sok filmet csináltam már, jók is lettek, mindet DVD PAL-ban csináltam

1. Amikor a Default részt választom, valami extrém képmérettel meg minden, akkor egyszerűen szar lesz a hosszú., akár 1 órás film, a hang késik, akadozik, pedig csak a felbontát változtattam, pl 720*480, annyira nem is extrém.

Mi lehet a gond, valami nem stimmel, illetve mi nem stimmel?

2. Ugye ez a progi HD, és lehet is vele HD kameráról felvenni, de az nincs, viszont kíváncsi voltam, hogy mit lehet ebből kihozni

Le is töltöttem net-ről egy Hd 1940*1080 as felbontású videót Wmv formátumban. Nagyon szép a kép, minden tetszik. Hanem aztán gondoltam, nézzük meg mit kezd vele a Vegas, erre mondom neki, hogy itt ez a HD video (4 sec), beteszem a rendszerbe, és minden trükk nélkül azt mondom, hogy reender please. Erre azt mondja, hogy oksa, beállítom én is az 1940*1080 as felbontást, el is indul, dolgozik rajta fél percig elkészül.

Majd a vinyón megjelenik egy m2t nevű fájl. Mondom, mi a gyík ez? Aztán kerestem megfelelő progit, ami lejácca az m2t-t le is jácca, korekt kép meg minden. NAde mindezt én úgy állítottam be, hogy MPEG2 videó legyen belőle, mert azt legalább más is meg tudja nézni!

Kérdésem: Miért csinaálja, hogy Mpeg helyett eza soha nem hallot kiterjesztés van, illetve hogyan lehetne kiküszöböli?



Előre is kössz a segítséget!


U.I.: eddig sok programot kipróbáltam és azt gondolom, hogy az otthoni felhasználásra a legjobb program a Vegas, mindent tud, a feliratozásnál nagyon több nem is kell.

Kössziiiiiii

Dönci

(#1450) ROEL


ROEL
csendes tag

Megújult a [link]

Ingyenes letöltések, oktatóvideók, magyarítások :C

DVD Architect 4.0 HUI és Vegas 7 HUI : http://www.roel-film-productions.eu

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Sony Vegas
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.