Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Sony Vegas

Hozzászólások

(#801) ssolitude válasza Scytha (#800) üzenetére


ssolitude
őstag

Úgyvan.Olyan mint a zöld csík, csak nem zöld.Ott van a videohoz tartozo audio tracken.Csak le kell huzni.

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#802) Scytha válasza ssolitude (#801) üzenetére


Scytha
tag

De akkor az egész audiót lehalkítja, én pedig csak egy rövid részletet akarok, itt nincsenek olyan zöld négyzetek amivel be lehetne állítani pontos intervallumot.

(#803) ssolitude válasza Scytha (#802) üzenetére


ssolitude
őstag

Nem otthon vagyok,ugyhogy nem tudom megnézni, de ugy emlékszem, valami billentyű(ctrl vagy shift vagy alt?) + egér kattintás, és hozzáadja a vonalra a kis négyzetet.De lehet, hogy csak sima kattintás.Vagy dupla katt.Valami ilyesmi:)

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#804) BigBadPlaYeR válasza Scytha (#800) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

insert -> audio envelopes -> volume (Shift+V)

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#805) ssolitude


ssolitude
őstag

Na úgy. (Bár én másra emlékeztem.)

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#806) jhony777 válasza ztibor (#796) üzenetére


jhony777
tag

Mondom, szerintem szedd le a d verziót, azzal másnak sem volt még gondja, de aszthiszem valóban az MPEG2 pluginnal lesz a baj! Vmi nem frankó, de ilyen problémával még nem találkoztam. Vagy nem jó a cucc amivel regisztrálod :)

De gondolom rendesen, szépen a boltban vetted a progit :)

Éjjjen a VEGAS !! :-)

(#807) ssolitude


ssolitude
őstag

Na. Simán nyomd meg a V-t,audion megjelenik a kék csík,dupla katt és ott a pozícionáló.

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#808) lacibacsi válasza BigBadPlaYeR (#799) üzenetére


lacibacsi
addikt

Most éppen dolgozom, de estére megnézem.

KÖSZÖNÖM!

Mondtam, hogy több szem többet lát...

Egyébként nem akarok olyan nagy kollekciót, de így a saját kamerám felvételeinek javítására, csinosítására készíthetek tényleg használható preseteket...

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#809) Scytha válasza BigBadPlaYeR (#804) üzenetére


Scytha
tag

Köszi.

(#810) ponix válasza BigBadPlaYeR (#798) üzenetére


ponix
aktív tag

Köszi

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#811) jhony777


jhony777
tag

Ha dolgozom egy filmen és mondjuk sok efekt van benne meg fotók, stb és előrenderelem hogy ne tartson a végső fázis napokig, avi-ba vagy mpeg be rendereljem szerintetek?

Én aviba szoktam csak felmerült a kérdés hogy jó e ez így. Mert utoljára aztán mégegyszer renderelni kell, és ahányszor hozzányúlok anyiszor romlik, nem?

Köszi előre is

Éjjjen a VEGAS !! :-)

(#812) BigBadPlaYeR válasza jhony777 (#811) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Hát ha van elég helyed hozzá, akkor rendereld tömörítetlen avi-ba és akkor nem lesz gond a minőségromlással. Bár ahhoz legalább kell egy külön vinyó... Najó, nem lesz 120GB egy tömörítetlen AVI, de 40-50GB-os simán lehet ha ilyen fél órás-órás anyagról van szó.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#813) jhony777 válasza BigBadPlaYeR (#812) üzenetére


jhony777
tag

ok. Én is így gondoltam, de így megerősítve még jobb :) van a gépben egy 160 as vinyó, de igen hamar tele lesz így :)

Éjjjen a VEGAS !! :-)

(#814) ponix válasza BigBadPlaYeR (#798) üzenetére


ponix
aktív tag

Na virtual dub-al sikerült de Xvid-ből divX-re konvertáltam 932 megárol 523 mega lett szemmel látható minőség romlás nélkül

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#815) BigBadPlaYeR válasza ponix (#814) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Az tuti, Gratulálok :) BitRate-eket megosztanád velünk? Hányas xvid-ből hányas divx lett?

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#816) ponix válasza BigBadPlaYeR (#815) üzenetére


ponix
aktív tag

ilyen volt [kép]

ilyen lett[kép]

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#817) rEnk


rEnk
tag

Hali ismét!

Egy vegason kívüli kérdéssel fordulnék hozzátok.
Dolgozom egy újabb (q3) videón amibe 2 aláfestő zenét szeretnék. Az egyik már megvan és teccik is mindenkinek aki majd szerepelni fog benne.
Ez--> The Roots and BT - Tao Of The Machine (Scott Humphrey's Remix)
Ha valakinek így elsőre nem is mond semmit a mostwanted-be benne van. (18.track)

Szóval valami hasonló stílusú zenét ha tudtok ajánljatok már légyszi...

előre is kösz.

a hosszú élet titka: iddqd

(#818) [pod]Diablo


[pod]Diablo
őstag

Azt szeretném kérdezni hogy mejik az a videó formátum amibe ha lementem a videómat a leg kevesebbet helyet fogja foglalni a videóm?

"Sült hal, Tom Jones, délutáni tea, rossz kaja, mégrosszabb idő, kibaszott Mary Poppins, LONDON!" // ...when i get sad.i stop being sad and be awesome instead...

(#819) BigBadPlaYeR válasza [pod]Diablo (#818) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Hát gyakorlatilag bármelyik, ha elég alacsony bitrate-et adsz neki. A legjobb méter/minőség aránnyal az XviD rendelkezik, bár az nagyobb videókhoz jó inkább. De ha csak a méret a lényeg (és gondolom az internetes terjesztés), akor WMV lesz a befutó azt hiszem.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#820) [pod]Diablo válasza BigBadPlaYeR (#819) üzenetére


[pod]Diablo
őstag

Nagyon köszönöm :R :R :R .Egyszer kell a méret hogy feltudjam rakni.Még egy kérdésem lenne:
És mejik az amejiknaka legjoba minősége?(mert majd nevezek a csmouvie.hu versenyére és ahhoz sztem a minőség a lényeg.(Bár lehet hogy mind a 2 fontos.)

"Sült hal, Tom Jones, délutáni tea, rossz kaja, mégrosszabb idő, kibaszott Mary Poppins, LONDON!" // ...when i get sad.i stop being sad and be awesome instead...

(#821) BigBadPlaYeR válasza [pod]Diablo (#820) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Ahogy elöbb írtam, nagyobb videóknál XviD. Fragmovie-k terén az igényesebb munkák mindegyike XviD-es. A szignómban lévő linken leirogattam nagyjából, hogy mit, hogyan érdemes, de lehet még kísérletezgetni. Ha esetleg találsz vmi komolyabb leírást, azt oszd meg kérlek velünk. Nekem eddig nem sikerült :( De a minőség nagyon fontos, nameg azért 5-600MB-nál nagyobb ne nagyon legyen, még ha fél órás, akkor sem. De az XviD és a Lame MP3 tökéletesen jók, mindegyik elég jól tömörít jó minőségben és ingyenesek is. Nem úgy mint pl a DivX. WMV nagyon nagy méretben sem tud olyan minőséget hozni mint az XviD-es AVI, az MPEG meg a legkevésbé tömörített formátum, ugye a DVD forma miatt.

Egy szó, mint száz: fragmovie-hoz az XviD a befutó :D

[Szerkesztve]

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#822) [pod]Diablo válasza BigBadPlaYeR (#821) üzenetére


[pod]Diablo
őstag

THX. :R :R :R Akkor egyéertelmű hogy az XviD-et fogom használni.Oks majd én is fogok keresgélni leírásokat.Még egyszer kössz.

"Sült hal, Tom Jones, délutáni tea, rossz kaja, mégrosszabb idő, kibaszott Mary Poppins, LONDON!" // ...when i get sad.i stop being sad and be awesome instead...

(#823) [pod]Diablo válasza [pod]Diablo (#822) üzenetére


[pod]Diablo
őstag

Nem tud valaki valamilyen proigt amivel tudok convertálni XviD-be?
Csak mert en töltöttem le pár progit ami ilyennek volt kiírva de nem működtek. :(

"Sült hal, Tom Jones, délutáni tea, rossz kaja, mégrosszabb idő, kibaszott Mary Poppins, LONDON!" // ...when i get sad.i stop being sad and be awesome instead...

(#824) ponix válasza [pod]Diablo (#823) üzenetére


ponix
aktív tag

A virtual dub a leg alkalmasabb erre a célra [link] ezen a linken nagyon sok okosságot találsz a témával kapcsolatban. A fórumukat nézd át alaposan. meg fogsz döbbeni mennyi tudás található ott.

[Szerkesztve]

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#825) [pod]Diablo válasza ponix (#824) üzenetére


[pod]Diablo
őstag

THX. :R :R

"Sült hal, Tom Jones, délutáni tea, rossz kaja, mégrosszabb idő, kibaszott Mary Poppins, LONDON!" // ...when i get sad.i stop being sad and be awesome instead...

(#826) ponix válasza [pod]Diablo (#825) üzenetére


ponix
aktív tag

persze, hogy bármit is tudj bármibe konvertálni, nem ártana néhány codeket is feltelepíteni a gépre. Milyen kodek van most?

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#827) Scytha


Scytha
tag

A Vegas 6 minden indításnál ezt írja ki nekem: ''An occured with the Media Manager. This feature will be unavailable. Media Manager initalization failed.''
Ugye nem is működik a media manager. Haveromnak is ugyanezt csinálja. Mit tehetek azért, hogy működjön a media managerem?

(#828) [pod]Diablo válasza ponix (#824) üzenetére


[pod]Diablo
őstag

Na lehet hogy én vagyok vak(ez valószínű)de a virtulad dub-ban megnyitottam egy evit és mikor convertálni akarom más formátumba akkor azt láttam hogy csak aviba tud convertálni.Azt hol kéne benen megcsinélni hogy xvid-eb convertálja?Mert a file menübe csak olyat láttam hogy avi. :F

"Sült hal, Tom Jones, délutáni tea, rossz kaja, mégrosszabb idő, kibaszott Mary Poppins, LONDON!" // ...when i get sad.i stop being sad and be awesome instead...

(#829) ssolitude válasza [pod]Diablo (#828) üzenetére


ssolitude
őstag

Video/Compression.Ott fel van sorolva az összes gépeden található kodek.Ezeket külön külön konfigolni is tudod.Beállítod a kodeket,ami tömöríteni fog,és utána File/Save as...

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#830) [pod]Diablo válasza ssolitude (#829) üzenetére


[pod]Diablo
őstag

thx :R :R

"Sült hal, Tom Jones, délutáni tea, rossz kaja, mégrosszabb idő, kibaszott Mary Poppins, LONDON!" // ...when i get sad.i stop being sad and be awesome instead...

(#831) [pod]Diablo válasza [pod]Diablo (#830) üzenetére


[pod]Diablo
őstag

Na szóval:
fogtam ott ahol mondtad rámentem a codekre és nyomtam egy ok-ot de nem csinált semmi.Ha más codekre mentem rá akkor sem csinált semmit.

"Sült hal, Tom Jones, délutáni tea, rossz kaja, mégrosszabb idő, kibaszott Mary Poppins, LONDON!" // ...when i get sad.i stop being sad and be awesome instead...

(#832) K9 válasza Scytha (#827) üzenetére


K9
tag

Nekem már két gépen halt be így. Szerintem elég hasztalan és sokat eszik.És ha ilyen instabil akkor minek használjam.
De ha neked mindenképp kell akkor telepítsd ujra csak ezt a részt. Szerintem akkkor jó lesz.

(#833) ssolitude válasza [pod]Diablo (#831) üzenetére


ssolitude
őstag

Miért,mit kellene csinálnia?
Kijelölöd mondjuk az xvid-et.Jobb oldalt lesz olyan hogy Konfig,stb.Itt tudod állítani a bitrátát,egyebeket.Miután beállítottad,nyomsz egy OK-t.Ezzel a VirtualDub-nak megmondtad, mivel tömörítsen.
Ezután File menü,Save as... vagy Save AVI.
Nem olyan bonyi.

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#834) ssolitude


ssolitude
őstag

[link]
Persze ezt nem lehet konfigolni, de ha nálad vannak fenn xvid,dvix,egyebek,annál a Configure gombnak működni kell.

[Szerkesztve]

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#835) [pod]Diablo válasza ssolitude (#833) üzenetére


[pod]Diablo
őstag

Valamit megint rosszul csináltam,mert beadtma a plugint,és rámentem hogy files save ass avi,és mikor megcsinálta kevesebb helyet fogalalt ugyan de írtó szar lett a minősége.Akkor mit rontottam el?

[Szerkesztve]

"Sült hal, Tom Jones, délutáni tea, rossz kaja, mégrosszabb idő, kibaszott Mary Poppins, LONDON!" // ...when i get sad.i stop being sad and be awesome instead...

(#836) ssolitude válasza [pod]Diablo (#835) üzenetére


ssolitude
őstag

Még mindig jobb mint félrelépni :U

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#837) ssolitude válasza ssolitude (#836) üzenetére


ssolitude
őstag

Save ass=Mentsd a seggem! :))
Ugyebár a Configure megnyitásakor a kodek saját felülete látszik ( a Vegasban is,meg mindenhol),itt van néhány beállítás:Quality,Bitrate meg most fejből nem tudom még mi.Na azokkal kell kikísérletezni a még megfelelő minőségű de már kisebb méretű fájl eléréséhez vezető beállításokat.
Az xvid-nél konfigurálásánál elő lehet hívni egy csúszkát, ahol láthatod a bitrátát,illetve egy arányszámot a minőséghez.Itt értelemszerűen az 1.00 a legjobb minőség.A video jellegétől is függ, de 4.00-tól akár 8.00-ig is viheted a csuszkát,így már elég kis méretet készít.
Saját tapasztalat,illetve ahogy én csináltam: készítettem egy kis mpeget(mondjuk 1 perc) vagy kivágtam egy aviból szintén egy egyperces jelenetet,és többféle kodekkel többféle beállítással tömörítgettem.Amelyik a legmegfelelőbb az a nyerő.pár perc alatt kiderül,mit érdemes használni.Innentől meg már úgy hívják, hogy rutin.

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#838) [pod]Diablo válasza ssolitude (#837) üzenetére


[pod]Diablo
őstag

Nagyon köszönöm. :R :R Így már menni fog remélem :D

"Sült hal, Tom Jones, délutáni tea, rossz kaja, mégrosszabb idő, kibaszott Mary Poppins, LONDON!" // ...when i get sad.i stop being sad and be awesome instead...

(#839) ponix válasza [pod]Diablo (#838) üzenetére


ponix
aktív tag

tőltsd le ezt és telepítsd fel [link]
Ez az ace mega codek pack 6.3 verziója, nálam is ez van fent teljesen jó és rengeteg codek van benne. Majd sokan le akarnak beszélni róla, de ne hagy magad :))))

[Szerkesztve]

egyébként pedig ha végig nézted volna a filmkonvertáló fórumot és letöltötted volna a bemutató filmeket már te taníthatnál minket a virtual dub-al kapcsolatban :))

[Szerkesztve]

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#840) jhony777


jhony777
tag

Bocsi, tudom ez nem idevág, de annyi okos emberke van itt hátha tudtok segíteni. Szal, a C meghajtón levő FAT32 -őt szeretném NTFS-re formázni, úgy hogy természetesen megmaradjon rajta minden,használhatóan.Ugyanis ujra húztam egy gépet win 2000-ről XP-re, de ezt nem mertem bántani, valami parancsra emléxem. convert c: /fs:ntfs
De nem merem mert nem tudom ez jó e, lehet e egyáltalán,így? Mert ha elvesznek az adatok, nekem annyi :) Segítsen valaki ha tud! Köszi :R

[Szerkesztve]

Éjjjen a VEGAS !! :-)

(#841) ssolitude válasza jhony777 (#840) üzenetére


ssolitude
őstag

PartitionMagic-al vagy Acronis-al tudod átkonvertálni NTFS-re úgy, hogy az adatok rajta vannak.(Állítólag jól működik,én sosem bíztam az ilyenekben.)

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#842) ponix válasza jhony777 (#840) üzenetére


ponix
aktív tag

Ha jót akarsz magadnak, akár egy kölcsön vinyóra is kimented a cuccaidat, azután varázsolhatsz vele

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#843) BigBadPlaYeR válasza jhony777 (#840) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Hát én tuti fognék mindent, rámásolnám egy kölcsönvinyóra, aztán winXP telepítő CD-ről boot, partíciót levágnám, újat csinálnék a helyére és egy friss, teljes NTSC-s formázás. Ezt mindig megejtem a C: partíciómon mikor windows reinstall van :) Sose kell defragolni :)

[Szerkesztve]

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#844) jhony777 válasza BigBadPlaYeR (#843) üzenetére


jhony777
tag

Köszi a válaszokat :) Még átgondolom ezt a manővert :) Nem egyszerű ez a vindóz, mondom én mindíg :)

Éjjjen a VEGAS !! :-)

(#845) [pod]Diablo


[pod]Diablo
őstag

Ez nwm teljesen ide vágó kérdés:
Nemtduaj valaki hogy mejik az a hely ahova a leggyorsabban tudnám feltölteni a videómat?(egy 360mb-os vdidórol van szó)

"Sült hal, Tom Jones, délutáni tea, rossz kaja, mégrosszabb idő, kibaszott Mary Poppins, LONDON!" // ...when i get sad.i stop being sad and be awesome instead...

(#846) K9 válasza [pod]Diablo (#845) üzenetére


K9
tag

Yousendit
Space: 1Gb, download can resume, special download manager
Limits: 25 download or 7 days

megaUpload
Space: 100MB
Limits: No limits

rapidShare
Space: 50Mb, Unlimited downloads
Limits: One Download per hour, wait for countdown, inactive link deleted after 30 days

UploadHUT
50 mb of file space, all file types allowed, file-name gets renamed

freespace.FileFront
UNLIMITED Bandwidth
UNLIMITED Space
NO File Size Restrictions

turboUpload
Allowed file size is 70 MB, 30sec wait

file.UpYours
Unlimited file size, low bandwidth

http://ultrashare.net/hosting/dl/dc365de655/244afc9b/ LIMIT 250mb

Mostanában nem néztem milyen limitek vannak de azt tudom hogy néhol van változás.
Akkor jártál volna legjobban ha 250mb alatt van a videód, mert akkor sok lehetőséged lenne.
Ezen kívűl még vannak oldalak és akinek tudomása van róla írja le pls.
De példaként a megauploadnál 3-4 részletbe is felteheted tehát 100mb-ra bontva.

(#847) [pod]Diablo válasza K9 (#846) üzenetére


[pod]Diablo
őstag

THX

"Sült hal, Tom Jones, délutáni tea, rossz kaja, mégrosszabb idő, kibaszott Mary Poppins, LONDON!" // ...when i get sad.i stop being sad and be awesome instead...

(#848) Szabesz válasza [pod]Diablo (#845) üzenetére


Szabesz
őstag

Ez eddig korrektnek tűnik[link]

¯\_(ツ)_/¯

(#849) ssolitude válasza K9 (#846) üzenetére


ssolitude
őstag

Ez egy hasznos lista.Thx.Úgy lett volna az igazi ha van mindegyikhez link, de egye fene megkeresgéli akinek kell:)

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#850) [pod]Diablo válasza Szabesz (#848) üzenetére


[pod]Diablo
őstag

Thx.Tényleg jónak tűnik.

"Sült hal, Tom Jones, délutáni tea, rossz kaja, mégrosszabb idő, kibaszott Mary Poppins, LONDON!" // ...when i get sad.i stop being sad and be awesome instead...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Sony Vegas
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.