Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Sony Vegas

Hozzászólások

(#1501) BigBadPlaYeR válasza Tpetike (#1500) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Ez elég pöpec kamerának tűnik :D

Ezt találtam: [link]
Ebből kiragadva egy részletet:
''The new HDR-FX1 utilizes the 1080 lines horizontal resolution / 60 interlaced frames per second frame rate for the HDV specification, which records to standard MiniDV tapes.''
azaz a HDV szabványnak megfelelően HD képméret, 60FPS-el interlace-ben, de miniDV kazira rögzít. 11.5GB AVI-ban 1 óra. Csatlakozásokat nem nagyon láttam, de sztem egy ilyen profi cuccon lesz minden :)

Azt javaslom várd meg, amíg megérkezik és utána 1 perc alatt fel lehet mérni, hogy milyen módon tudod levarázsolni róla a képet, utána meg fél óra max a legközelebbi számtech-boltban és már megy is.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#1502) jhony777 válasza Tpetike (#1500) üzenetére


jhony777
tag

Hát gratula, nagy mákod van nagyon jó a cucc!! Volt már kezemben. firewire kártya kell hozzá pár fillér sima OHCI és már nyomhatod is át. Ha HD ben veszel fel és azt akarod szerkeszteni ahoz erőmű kell, az 1 GB RAM nagyon kevés neki. De asszem választhatsz sima dv formátumot is. Gyönyörű lesz a képe. MIkrofonja viszont nem a legjobb. És elég sok fény kell neki a HD miatt, ami eszi a fényt nagyon, különben zajos lesz. De én is ilyet szeretnék majd egyszer ha nagy leszek :)

Ha vid digit kártya kell konvertáláshoz csakis az AVID MOJO 1700 vagy 2400 dolcsi Itt nézheted meg:http://www.avid.com/products/dna/Avid-Mojo-SDI.mov :))
jöhet szóba! Nem olcsó de onnan indul az ipar :)

Éjjjen a VEGAS !! :-)

(#1503) agyurma válasza Tpetike (#1500) üzenetére


agyurma
csendes tag

Tpetike!
Majdnem egy ''mihály'' ez a kamera és Te minden videós alapismeret nélkül kapsz egy ilyet egy ismerőstől jó áron?!? Szerinted a Csipkerózsikán nőttünk fel?
Ne vedd rossz néven, de egy kicsit az az érzésem, hogy meg akarsz vezetni minket. Tényleg nem bántásnak mondom.

(#1504) Tpetike válasza agyurma (#1503) üzenetére


Tpetike
csendes tag

BigBadPlaYeR,Jhony777:
Köszönöm,szerintem elég lesz a fireware kari elösször,mert nincs fölös 300 rongyom,erre az Avid-ra,meg hát akkor kéne egy picit a gépemmel is foglalkoznom,azt meg 1 hónapja tettem, szóval jó lesz nekem a fireware :DDD


Agyurma:
Nem veszem rossz néven,de kérdem,miért lenne nekem az jó,hogy megvezetlek titeket,attól nekem nem lesz olcsobb a kenyér......
A másik meg,hogy akkor mért nem írtam 5 millás Canon,vagy Sony kamerát???!!!
Amúgy tényleg egy ismerőstől kapom,de NEM INGYEN ha azt gondolod,csak ő már nem akar foglalkozni vele,én meg ha bejön,nagy pénzt látok benne,ugyanis amerre lakok,nincs olyan ember aki esküvőket filmezne,gondoltam belevágok,ha meg nem jön be,akkor meg eladom.
Ezért az alapismeret....
Remélem megnyugtattalak.....

(#1505) agyurma válasza Tpetike (#1504) üzenetére


agyurma
csendes tag

Mondtam: ne vedd rossz néven, nagyon hihetetlennek tűnt.
De nem akartalak vele megbántani. Legyen vele szerencséd és legyen belőle nagy üzlet.

(#1506) Tpetike válasza agyurma (#1505) üzenetére


Tpetike
csendes tag

Nem történt semmi!
És köszönöm, a jó kivánságokat!!!

(#1507) jhony777 válasza Tpetike (#1506) üzenetére


jhony777
tag

Hát akkor mindent bele, menni fog az csak sok fórumot olvassgas, és tanulsz sokat. Pl ezt itt:http://forum.sg.hu/listazas.php3?azonosito=mennyegzo&id=1092734225

az elejétől olvasd el! Rengeteg hasznos infót találsz majd benne. Amúgy meg azért vagyunk a fórumon, hogy segítsünk egymásnak :)

Éjjjen a VEGAS !! :-)

(#1508) jhony777


jhony777
tag

Én pl azért javaslom a Vegast Capture-höz mer folyamatosan figyel és kulcsolja a hangot a képhez, amit nem sok progi tesz meg. A Premier sem. Nekem eddig megfelelő beállítások mellet nem volt soha bajom a Vegas Capture-rel :) Sőt profik is mondták a kulcsolás szinkron figyelés miatt hogy ez nagyon jó tulajdonsága, pl a 7 es ben ezt is tovább fejlesztették :) Én Panasonic 500 as Mini DV-vel nyomom. Vettem rá egy Rode profi dideo mikrofont és már jó is. De a beépített zoom mikije is kivállóó!!
Naggyonn jóó kis kami!
Procoder2-vel konvertálok általában és óriásian királyságos :))

[Szerkesztve]

Éjjjen a VEGAS !! :-)

(#1509) agyurma válasza jhony777 (#1508) üzenetére


agyurma
csendes tag

Vegas Capture funkcióját én sem találtam rossznak, de ha erről tud valaki valami cikket vagy véleményt, akkor ossza meg velem, érdekel.
Capture-ölni a scenalyzer az egyik legjobb - bár nekem gond volt a kódjával.

(#1510) tomej


tomej
aktív tag

sziasztok.
1. valahol elébb olvastam, hogy pre-renderelni lehet architect-hez, de nem találom, hogy kell csinálni lehetőleg látványos minőségromlás nélkül?
2. tudtok nekem mondani olyan plug-int, ami animációssá alakítja a felvételt?
Előre is kösz.

(#1511) jhony777 válasza agyurma (#1509) üzenetére


jhony777
tag

scenalyzer miért jobb szerinted? Nekem is megvan de még nem próbáltam ki soha. Jobb vagy gyorsabb vagy kényelmesebb mint a Vegas? Te ugye használod? Bár nekem eddig mondom a Vegas soha nem hibázott!! Ezért nem próbáltam ki eddig ezt a kis progit. De sokan dicsérik az biztos :)

Éjjjen a VEGAS !! :-)

(#1512) K9


K9
tag

Na Sziasztok!!!
Elöször is kezdeném egy kedvelt mondással: Ami késik, az nem múlik :)
Kész van a moviem és lehet letőlteni, remélem tetszeni fog mindenkinek.
Itt is megköszönném a segítséget a movieval/effectekkel kapcsolatban.
Letőltéssel nem lehet baj mert fast http.
Bármilyen megjegyzést,dicséretet:),kritikát szivesen fogadok.
Bár már nagy meglepétést nem hiszem hogy tud valaki okozni, mert a hibákat már ismerem.
[link]
Annyit mondhatok bármilyen lecsengése lesz a movienak, én folytatom a munkámat:)



(#1513) rEnk válasza K9 (#1512) üzenetére


rEnk
tag

Már alig vártam hogy végre meg tudjam lesni a művedet! Gratulálok hozzá!
Jókis videó lett. Kütön teccik a történet amit köré szőttél... főleg a végén aza pisztojos jelenet. Nemtom mejik filmbe láttam de nagyon összehoztad.
Köszönöm hogy a special thxnél viszont láthattam a nevem. Sok sikert a továbbiakban is.
Ne hagyd abba:!

:R :R :R

a hosszú élet titka: iddqd

(#1514) K9 válasza rEnk (#1513) üzenetére


K9
tag

Én köszönöm szépen a segítséget, és már ott megigértem hogy benne lesz a neved, és így is lett:)
A pisztojos jelenet, egy régi nagy filmet idéz, a piszkos harry-t.( Client Eastwood)
Örülök hogy tetszett:)
rEnk te is dolgozol valami projecten amúgy?:)

(#1515) oregharcos


oregharcos
csendes tag

Sziasztok!
Miért van az, hogy a Vegas4-es a fílmen apró csíkozást csinál?
Ez különösen akkór látszik, amikór pl. egy függöleleges oszlop vagy egy ház szélét mutatja
a kamera. Az egyenes mellett látszik az apró berezgés, ill. csíkozás.
Ugyanezt a fílmet megcsináltam a PowerDirectorral, ott jó lett.
A segítségeteket köszönettel veszem!
Pista

(#1516) K9 válasza oregharcos (#1515) üzenetére


K9
tag

http://bigbadplayer.roel-film-productions.eu/ itt meg leled a választ.

(#1517) rEnk válasza K9 (#1514) üzenetére


rEnk
tag

Bizony bizony dolgozgatok egy q3 fragmuvin. Csak hát elég nehezen jön össze. De talán karácsonkor....

a hosszú élet titka: iddqd

(#1518) rEnk válasza rEnk (#1517) üzenetére


rEnk
tag

Akit érdekel itt egy kis ízelítő : [link]

[Szerkesztve]

a hosszú élet titka: iddqd

(#1519) oregharcos


oregharcos
csendes tag

Köszi a segítséget, majd elolvasom. Még 1 kérdésem lenne, hogy mekkora gépet igényel a Sony Vegas 4 ill. a 6-os? Nekem 1.7 Ghz-es P4-es és 512 MB-os DDR-RAM. Szóval véleményetek szerint ez elég? Köszi a segítséget! Pista

(#1520) BigBadPlaYeR válasza oregharcos (#1519) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

A felnti hozzászólásokból ítélve már használod a progit... nem értem akkor, hogy hol a kérdés... Vagy ez nem a te géped? Mindenesetre a Vegas (Hál Istennek) viszonylag alap gépeken is már elfutkorászik (configom a profilomban), de azért az általad írt gép elég keskenynek tűnik videóvágáshoz... Gondolok itt pl. a renderelésre. Nekem volt már 24 órás renderidőm a Cerkával :)

[Szerkesztve]

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#1521) oregharcos válasza BigBadPlaYeR (#1520) üzenetére


oregharcos
csendes tag

Szia!
Nem használom a Vegast a fenti probléma miatt.A Power Directort használom, a Vegast kipróbáltam. Tetszik és szeretném használni, mert nekem csak a családi videófelvételeket csinálgatom. A renderelés talán nem is lenne baj, ha hosszú ideig görcsöl vele.
Kipróbáltam az Adobe Premier 7.0-t, az is elment a gépen, csak e kicsit bonyolult.
Mindenesetre köszi az infókat!
Pista :P

(#1522) K9 válasza rEnk (#1518) üzenetére


K9
tag

Beszarás nagyon jó lett a trailer!!! Csak így tovább, én mindenképp várom a teljest. És kéretik bejelenteni ha kész van!:)

(#1523) NF


NF
csendes tag

Hali!
Azt szeretném tudni, hogyan lehet megcsinálni a 2-3 kamerával egyszerre felvett anyag vágását úgy, hogy a hang és a mozgás zökkenőmentesen és szinkronban kövessék egymást.Előre is köszi!! :F

(#1524) BigBadPlaYeR válasza NF (#1523) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Nem igazán értem mi a probléma... Most a felvételek egymás után készültek, vagy egymással párhuzamosan? Mit értesz zökkenőmentes és szinkron követés alatt? Ha arra gondolsz, hogy hogyan lehet megvágni úgy, hogy a képek időben ne legyenek egymáshoz képest eltolva, mikor kameranézetet váltasz, akkor az nem Vegas specifikáció; csak sok idő és türelem kérdése.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#1525) NF válasza BigBadPlaYeR (#1524) üzenetére


NF
csendes tag

Arra gondoltam hogy pl.:koncertet felveszünk 3 kamerával párhuzamosan.A felvett anyagot úgy megvágni hogy külömböző kameranézetek legyenek a filmben, de a zene és kép szinkronja tökéletes legyen. :F

(#1526) ROEL válasza NF (#1525) üzenetére


ROEL
csendes tag

A Trimmerben jelzők segítségével szinkronba lehet hozni a videokat, ha aztán felhúzod a Timeline-ra őket, a jelzők alapján könnyebb dolgozni.
A VAST Ultimate S2 multi kamera funkciójának segítségével pedig még könnyebb.
Igazából időkódok alapján szokták a videókat szinkronba hozni, de gondolom a felvételeiden ez nincs.
Ha végképp nincs más megoldás, a hang alapján is szinkronizálhatod az eseményeket.

Sajnos a Vegas alapfunkciói a multi kamera szerkesztést nem tartalmazzák,csak a hang és kép elcsúszásának szinkronizálását,mozgatással és csúsztatással.
Ahogy BigBadPlayer írta,sok idő és türelem. :U
Minden esetre ajánlatos jelzők segítségével szinkrozinálni,az Ultimate S 2 is azok alapján dolgozik.

DVD Architect 4.0 HUI és Vegas 7 HUI : http://www.roel-film-productions.eu

(#1527) agyurma válasza ROEL (#1526) üzenetére


agyurma
csendes tag

Sokszor csináltam ilyet 3 kamera felvételével.
Kép és hang (mivel nincs egységes időkód) alapján az elején szinkronba kell hozni, és a mielőtt tovább mennél, többször ellenőrizd a felvételek végéig. Azért mondom ezt, mivel másodpercenként az 50 félképnél is lehetnek egymáshoz képest kicsi szinkron eltérések (pl egy villanásnál, pislantásnál jön ez ki). Ha minden a helyén van (egymáshoz képest) a pl három videó- és hangsávon, akkor G-vel group-old (egy csoportba tedd őket a hanggal együtt) őket. Így az idővonalon mozgathatod ha később erre szükség van, de a szinkront nem veszíted el. Enélkül könnyű (szerintem) összebarbárkodni szinte észrevétlenül - egy-két hibával - az egészet.
Ez után vagy felszabdalod a klipeket és kiszeded a nem kellő részeket, vagy az opacity-vel játszasz vagy a composit level-el. Van sok megoldás, pl az előzőkben említett plug-in-ok is.

ROEL: a trimmerben hogy hozod szinkronba a felvételeket? Marker és egymás alá tologatod őket?

(#1528) NF válasza ROEL (#1526) üzenetére


NF
csendes tag

Köszi a választ, a 3 kamera közül az enyémen van egyedül időkód, így sokkal elöbre nem vagyok.Ez el fog tartani 1 kis ideig, elég macerás lessz, de megpróbálom.Szivesen fogadok még valami reális ötletet! Köszi! :U

(#1529) nemo30


nemo30
csendes tag

Sziasztok!
Valaki elárulná honnan tudom ingyen letölteni a Vegas 7hez a magyarosítást? Nagyon kellene!!!!! :D

Az emilem nemo30@freemail.hu
Köszike!!!

[Szerkesztve]

(#1530) BigBadPlaYeR válasza nemo30 (#1529) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Ilyen kérdésnek itt helye nincs! Egyrészt mert a készítő jó ismerőse itt többünknek, másrészt ''NO WAREZ'' ezen a fórumon!

[Szerkesztve]

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#1531) videos


videos
csendes tag

Helló NF és mindenki!
A time kód még akkor sem ér sokat ha mind a három kamerán van és nem szinkronizálható.
Vagyis gondolom, hogy amatőr kamerát használsz amin Dv kamerákon van ugyan time kód,de minden kamera a kazetta elejéről számolja az időt.Vagyis csak akkor tudsz erre hivatkozva pontos time kódra állni,ha teljesen egyszerre inditanád őket imi nem valószinü,de ha a környezet nem zajos akkor a hang igen pontos beállítást ad.Én is így szoktam csinálni a többkamerás felvételeket.Ha a környezet zajos akkor bizony nehéz a dolgod,mert a hasznos jel elvész a zajban és nehéz egybehozni.Fontos, hogy keress egy olyan részt ahol a legkevesebb a zaj és nagyits rá jól, hogy az idővonalra betöltött videók hang jelzőseit minnél pontosabban egyvonalra húzhasd.Minden esetre én az első ilyen 1.5 órás anyagomon kb 1 hónapot dolgoztam,mire jól összejött.Már most kb 3 órányi anyagot elkészítek 2 hét alatt.Ha nincs ennyi időd ne is kinlódj vele.De mivel jelezted, hogy szivesen teszed sok sikert hozzá. :Y

(#1532) jhony777 válasza BigBadPlaYeR (#1530) üzenetére


jhony777
tag

bizony, bizony !!! Szerintem nem kerül sokba, ha szükséged van rá, támogasd a fejlesztőket és vedd meg!

De komolyan!

Éjjjen a VEGAS !! :-)

(#1533) NF válasza videos (#1531) üzenetére


NF
csendes tag

Köszönöm! Nekirugaszkodom, csak nem esek túl nagyot. :DD

(#1534) jhony777


jhony777
tag

scenalyzer magyar tutoriált tud valaki? Tetszik a dolog de hirtelen túl sok infót látok és ilyesztő :) Nem tudom jobb e mint a Vegas de kipróbálnám csak nem szeretnék mindent előről kezdeni, ha valaki használja segítsen plíz mik az alap ill., javasolt beállítások, MiniDV kamról húznám be a videket, Most a Vegas Capture akadozni látszik, nem is értem, eddig ilyen nem volt!!!! Thanks in advance! :R

Éjjjen a VEGAS !! :-)

(#1535) videos válasza jhony777 (#1534) üzenetére


videos
csendes tag

Helló! :
Mikor csináltál töredezetségmentesítést.Az akadozásnak sok oka lehet.Többek közöt a sok töredezett fájl is.Lehet pl. a kábel is.Egyszer én így jártam,hogy nem tudtam mire válni az akadozást míg végül vettem egy új kábelt és egyből tökéletes lett.Ugyanis nekem állandóan be van dugva és gondolom, hogy a sok hajlitgatásnál megtört.
Nekem is lenne egy problémám.Aki tudja a megoldást szivesen veszem.Mostanában idegesít,hogy amit másnak csináltam nem hozzám jön vissza, hogy csináljak neki másolatot.Nem magának egy biztonsági másolatot,mert az természetes lenne,hanem másoknak másolgatja.Ezért gondoltam,hogy a DVD írásnál bekapcsolom a macrovision és a Css másolásvédelmet.Tudom erra azt mondjátok, hogy nincs értelme, mert úgyis feltörhető.Azt is tudom,de abban is biztos vagyok, hogy sok ember van aki,ha egyszerűen nem megy akkor nem keres más megoldást.Vagyis töbnyire ezt egyszerűen berakják a DVD lejátszójukba és átmásolják VHS-re,vagy ha a számítógépbe másolja másik DVD-re akkor töbnyire csak a Nérót ismerik.Akik tudják a megoldást azok többnyeri nem is kérnek meg, hogy csilnáljak nekik videót.A lényeg az, hogy hiába próbáltam az adobe encore és az ulead DVD workshop-al.Ha berakom a DVD lejátszóba simán letudom másolni és a Néró sem írja ki,hogy macrovision másolás védelem lenne.Viszont a számítógépen a WinDVD kiírja,de akkor miért nem aktivizálódik? :W

(#1536) ROEL válasza videos (#1535) üzenetére


ROEL
csendes tag

Van értelme a Macrovisionnak és a CSS-nek is. Persze könnyen másolható a DVD ezekkel a védelmekkel is, viszont aki nem foglalkozik kicsit behatóbban a lemezek másolásával,az nem tudja lemásolni.Ez sajnos nagyon csekély százalék, de azért van.
Az Adobe Encore DVD 2.0-át ajánlom authoring munkára,mindenben a legjobb.
Sajnos a legkiválóbb DVD Authoring progikkal, beleértve az Encore-t is a CSS-t kizárólag DualLayer lemezekre lehet tenni, a Macrovision megy a DVD-5 ön is.
Egyik megoldás tehát, ha a munkákat Dual Layerre írod, vagy csak Macrovisiont használsz. A Video kazettára való másolást legalább megakadályozza.
Másik megoldás, ha a kész anyagot Macrovisionnal, vagy akár védelem nélkül ( és itt mindegy, milyen authoring progit használsz ) ISO-ba mented és a DVD5-ös lemezedet GEAR Pro Mastering Editionnal írod ki. Ez a progi rá fogja tenni a DVD5-re is a CSS-t.

[link] :Y

DVD Architect 4.0 HUI és Vegas 7 HUI : http://www.roel-film-productions.eu

(#1537) videos válasza ROEL (#1536) üzenetére


videos
csendes tag

Helló Roel!
Én azon csodálkoztam,hogy az asztali DvD lejátszóval lejátszot lemezt fel tudtam venni VHS-re vagyis a macrovision sem működött.Lehet,hogy valami mégis feloldotta?Vagy az asztali lejátszómat oldotta,fel egy estleges lemez?Az iso fájlra én is gondoltam,de ezt a GEAR pro-t nem ismerem.Lehet hogy kipróbálom.Köszi a tippe.tDul layeres lemezt egyenlőre nem használok,mert az ára több mint :R két normál lemez ára dupla lemezes tokkal.

(#1538) jhony777 válasza videos (#1535) üzenetére


jhony777
tag

Ja ja köszi, szerintem kábel volt. Töredezettséget szinte 2 naponként csinálok, kell is :)

Az egész gép belassult de most megy megint, vírus nem hiszem pedig arra gondoltam, de az a gép még netet nem látott:) Nem is fog!! Mind1, a lényeg hogy most megint tuti :)

Hát.. szerintem nincs olyan másolásvédelem amit ne lehetne feltörni.. De én sok embert ismerek aki még audio CD-t sem tud átmásolni:) Szal van még remény:)

Éjjjen a VEGAS !! :-)

(#1539) jhony777


jhony777
tag

ROEL,

Az Adobe Encore DVD 2.0 jobb mint a DVDA? Csak nem haragban áltok a Sony-val? :)

De most komolyan, miért jobb?

Éjjjen a VEGAS !! :-)

(#1540) NF válasza ROEL (#1536) üzenetére


NF
csendes tag

Hali!
GEAR Pro Mastering Editionnál mit kell beállítani hogy rátegye a lemezre a ''kódot''?
Probáltam, de nekem eddig nem sikerült, a néró simán vitte! Bár már késsz DVD-t szerettem vola kódóltan ki írni.

(#1541) ROEL válasza jhony777 (#1539) üzenetére


ROEL
csendes tag

Ha lesz időm, ezt leírom bővebben, összevetem nektek az Adobe és Sony programok közti különbséget, melyik miben jobb. Ami az Encoret illeti, jobb mint az Architect.
A Sony ''elbaszta'' az Architectet már a 3-as változatnál, egyéni DVD specifikációval akarja megoldani a végeredményt, ami nem igazán akar működni.
Sokszor a kész lemez nem is működik,már a first play sem. Vagy mert nem támogat minden DVD lejátszót, amit kétlek, hiszen Sony DVD lejátszóban sem ment, vagy egyszerűen csak rossz az egész. Pedig össze tudok rakni egy DVD-t, elhiheted. ;)

Ezt tükrözi az is, hogy ha a Vegas 7.0-ből renderelsz egy 4 GB-os MPEG, állítólag a DVD Architect specifikációval kompatibilis fájlt, akkor az a DVD Architectben nem 4 GB lesz, hanem 4,3, vagy még több. Egyszerűen érthetetlen számomra, hogy készülhettt ilyen Authoring progi a Vegas mellé!?
Ugyanakkor a Vegasban szerkesztett videók az Encore-ban, vagy más authoring progikban ugyanakkorák lesznek.
Ugyhogy én a magam részéről a következő felállásban dolgozom:
Sony Vegas 7.0, Adobe After Efects 7.0, Adobe Audition 2.0, Adobe Photoshop CS2 és Adobe Encore DVD 2.0.
Persze nagyon szép, hogy a DVD Architect ennyit fejlődött 2 év alatt, de inkább figyeltek volna oda jobban az együtt forgalmazott termékeik kompatibilítására. :U

Ami az Encoret illeti, nekem mindent megér, hogy a menüket az After Effects-ben és a Photoshopban szerkeszthetem egyetlen klikkel.Ez olyan,mintha a DVD Architect menülyét egy kattintással megnyithatnád a Vegasban,majd amikor elmented, az rögtön bekerül az Architectbe a változtatásokkal minden renderelés nélkül.

A vegasról nem tudok és nem is akarok leszokni ( persze előfordul, hogy inkább Premiere Proval szerkesztek, de ez inkább a HD-re vonatkozik ), viszont az Architectet kivontam az életemből,már a 2-es változat után. Nagy csalódást okozott a Sony, az Architect nem hogy nem alkalmas professzionális DVD Authoring munkára, véleményem szerint semmire sem alkalmas. Ahogy pedig a mester anyag elkészítése meg van benne oldva, hát tudod a DDP2-es mester fájlt a merevlemezre menteni számomra nagyon durva! A DLT írómat nem is ismeri,( Na az Encore-nál ilyen gond sincs ) pedig a mester anyagot nem a merevlemezre, hanem Cartridge-re kell írni,külön a két réteget.Vagy amikor kész a mesterelés, még egyszer írjam ki a DDP2-es fájlt Cartridge-r?
Mindent összevetve én soha többé nem kínlódok az Architectel, megvan a bevált folyamat és a bevált progik.

DVD Architect 4.0 HUI és Vegas 7 HUI : http://www.roel-film-productions.eu

(#1542) ROEL válasza NF (#1540) üzenetére


ROEL
csendes tag

Ha próbálni akarod,hogy van e védelem a lemezen, tegyél egy szűz windowst.Ne legyen a gépeden sem Any DVD, DVD Region free, sem pedig más olyan progi,melynek segítségével DVDket fel lehet törni.
Bár elvileg a Clone DVD ellen már az Encore által feltett Macrovision is véd,nem kell CSS.Legalább is ezt tapasztaltam
Az options-preferences-DVD / Copyright Management (CPMI) No copying is permitted lehet beállítani azt hiszem.
A CPMI egyben tartalmazza a Macrovisiont és a CSS-t,Content Scrambling System.
A DVD Book versiont állítsd 2.0 ára.

DVD Architect 4.0 HUI és Vegas 7 HUI : http://www.roel-film-productions.eu

(#1543) NF válasza ROEL (#1542) üzenetére


NF
csendes tag

Hali!
Próbáltam úgy csinálni ahogy írtad, de nekem a néró utánna is simán beolvassa.Az elvileg kódólt lemezt.Szerintem hibaüziket kellene hogy kapjak. ( vagy nem? ) Ezt be kell pipálni?USE CSS Encryption. a gépemen csak Alkohol van, de attól a nérónak még csődöt kellene mondania.

(#1544) videos válasza ROEL (#1542) üzenetére


videos
csendes tag

Sziasztok!
Úgy látom, hogy jó hogy felhoztam ezt a témát mást is izgat.
Roel egyetértek a DVD archiect-et én sem értem, hogy miért mutat nagyobb méretet.Egyébként nem lenne rosz,de az adobe profibb.Nem tudom, hogy hol találom a DVD Book version beállítást,pedig már mintha találkoztam volna vele,de most sehogysem találom.A CPMI helyett nem CGMS-t akartál írni?Itt kellene lennia a book version beállításnak is?Ha igen akkor nekem inen eltünt.
Az én gépemen is csak a néró van és nekem sem írja,hogy macrovision lenne.Ezen kívül azt is írtam,hogy az asztalival is tudok simán másolni.Az is igaz, hogy a vegas 7-es verzió telepítése előtt váltottam a windows Xp sp2-es verziójára és az 1-es-el biztos, hogy működött a macrovison ha asztali DVD-ről akartam VHS-re másolni.Lehet, hogy az Sp-2es verzió oldja fel?

(#1545) videos válasza videos (#1544) üzenetére


videos
csendes tag

Most kipróbáltam,hogy az ulead DVD workshop-al is és az Adobe DVD encore-val is ISO-ba rendereltem és utána a néróval próbáltam megírni egy újraírható lemezre és a következőt tapasztaltam az uleadal készült iso-t rendesen lejátsza ,de a macrovisiont továbra sem érzékeli a néró által megírt lemezt,de amit az adobe-val készítettem azt le sem tudom játszani.Az asztali lejátszó kidobja a számítügép pedig nem ismeri fel.Túl jól működik a másolás védelem,hogy lejátszani sem engedi?Persze biztonság kedvéért csak újraírható lemezre írtam. :W
Másik probláma az, hogy aGear prot nem tudom telepíteni.Mi lehet a bibi.

(#1546) NF válasza videos (#1545) üzenetére


NF
csendes tag

Nem tom, nekem simán felment, De nem vagyok vele sokkal elöbre mint írtam az elözőekben.

(#1547) ROEL


ROEL
csendes tag

Gyerekek! Itt tényleg mindenkinek ennyi pénze van? Játszunk a programokkal,ezt is és azt is kipróbáltam, ezt is és azt is használom,mégse jött be!
Ez nem crack forum, de ahogy látom, a világ még nem hordott a hátán ennyi ''simlist''.(Elnézést)

Valaki árulja már el, de tényleg a sok crackelt cucc mellet kinek van még törvényes progija a gépén! KI az a sok forumozó közül, aki a Vegas 7.0-át törvényesen használja?!
Hogy létezik,hogy mindenkinek megvan minden ,mégsem tud vele mit kezdeni?

Egy dolgot tisztán kell látni. A DVD gyártás ugy folyik, hogy a mester anyagot DLT-n, vagy akármilyen lemezen leadom a gyárnak,

( ez a gyár fügvénye, mert találkoztam már olyan sokszorosító céggel is, aki nem tudott dual layer lemezről sokszorosítani,ragaszkodott a régi DLT módszerhez, mert álítólag a rétegeket nem tudta leszedni a lemezről, ugyhogy külön kellett a Cartridge-n leadni )

akik egy üveg tükrözést csinálnak és ennek alapján készülnek a lemezek.
A védelem az authoring munka során kerül a lemezre, a macrovision (amiért egyszeri jogdíjat kell fizetni, melyet a gyártási menyiség határoz meg) és a CSS is.
100 % ig meg vagyok arról gyözödve, hogy az Encore ráteszi a Macrovisiont bármelyik lemezre.Ugyanezt nem tapasztaltam a DVD Architectnél.
Sőt, nem csak a macrovisiont, a CST is, az, hogy modjuk a nero másolja, az egy dolog.
Az új nerok már nem figyelmeztetnek popup ablakban,csupán figyelmeztető szöveget írnak, a lemez másolásvédelemmel van ellátva, vagy valami hasonlót.Persze az egy az egyben való másolásnál ezt is kell tenni, figyelmeztet, aztán ír.A végeredmény pedig vagy egy nagy zöld képernyő lesz, vagy oks.
Elvileg ugye a CSS-el ellátott lemezeket egy az egyben nem is tudod a számítógépedre másolni.Mert ha megteszed, akkor a végeredmény tényleg egy nagy zöld képernyő lesz és csodálkozol,hogy ez miért van.
De akkor miért van a DVD Decrypter?Pont ezért, hogy leszedje a védelmet és felhúzza a gépedre a filmet, hogy aztán bármit tehess vele.
Kell egyáltalán érteni ahhoz, hogy lemásolhass egy filmet?
Szerintem nem, lgalábbis annyit, hogy kell berippelni, aztán a többi már gyerekjáték.A mai világban már ne akard levédeni a filmedet, mert ugy sincs értelme! Ha azt nézem, a törvényesen használható DVD feltörő progikból is már tultengés van.A nero egy a sok közül, bármit lemásolhatsz, de csak a saját felelősségedre.Vagyis figyelmeztet, de már nem olyan feltünően,mint régebben tette, aztán döntsd el te, mit akarsz tenni!
A DVD-t nem lehet másképpen levédeni, csak a CSS-el és a Macrovisionnal.Ez nem is fog változni, akár ráteszed, akár nem, másolni fogják, mert a jó az kell, de ingyen!
Ez Magyarország! I
de kár bármit is csinálni ,ezek vagyunk! :R

DVD Architect 4.0 HUI és Vegas 7 HUI : http://www.roel-film-productions.eu

(#1548) jhony777 válasza ROEL (#1541) üzenetére


jhony777
tag

Köszi az infót :) Nos akkor kezdhetem tanulni az Adobe Encoret! Meg is nézem majd a héten. Elsőre bonyi:) Az Architect egyszerűbbnek tűnt.

Tudsz esetleg adni valamilyen magyar tutoriált vagy ismertetőt az Encore-hoz? Először át kellene tanulmányozni mielőtt neki esek, szerintem :)

Tehát Pshoppal megcsinálom a menüt és kész is? Behívom, linkelem és ennyi? Tényleg? :) Tök jól hangzik!

Szal, kösz mégegyszer :)

Éjjjen a VEGAS !! :-)

(#1549) ROEL válasza videos (#1544) üzenetére


ROEL
csendes tag


Valaki mesélhetne nekünk kicsit arról, mi is az az adatfolyam, vagy másképpen Data Rates.
De tudjátok mit?
Legyen ez a legujabb verseny!
Aki a legjobb leírtást adja, megkapja a Vgeas és DVD Architect magyarítását, sőt egy kis plusz ajándékkal is meglepem.
Tehát, Data Rates a feladat ( BigBadPlayer nem nevezhet, ő zsűritag! :W ), a megoldásokat pedig a:
info@roel-film-productions.eu
címre várom.
A határidő pedig legyen December 23. :))

(Különben szerintem minden valamire való beküldő meg fogja kapni a magyarításokat, de azért játszunk) :P

Szerintem menni fog ez nektek, ami pedig azt illeti, szívem szerint már rég ingyenessé tettem volna az összes magyarítást, de sajnos ez képtelenség, különböző okokból.


[Szerkesztve]

DVD Architect 4.0 HUI és Vegas 7 HUI : http://www.roel-film-productions.eu

(#1550) NF válasza ROEL (#1547) üzenetére


NF
csendes tag

Hali!
Szerintem itt senki nem beszélt nagy üzemü DVD-gyártásról.Azt hogy kinek milyen progija van úgy gondolom nem épp a forumhoz tartozik, ellenben a progik használóinak esetleges segítség nyujtás, talán igen.Amit én személy szerint köszönök is szépen!! Részben értem a felháborodásod, mivel te is véded az általad készített magyarosítást, de most ennek megszerzése nem merült fel a témánkban, részemről nem is fog!!Crack-ről szó sem volt. Azért az 1 kicsit fáj hogy esetleg én is szeretnék valamit védeni, te pedig előszeretettel irod a védés ellenszerét.Hát igen, Ez Magyarország! I

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Sony Vegas
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.