Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Sony Vegas

Hozzászólások

(#51) gyikhus válasza tomej (#50) üzenetére


gyikhus
tag

A kérdés nagyon jogos!
Ha igen, akkor:
- Használható?
- Teljes körű?
- Magyar manual?

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#52) gyikhus válasza papaya (#47) üzenetére


gyikhus
tag

Javaslatom, a következő (kicsit macerás, de beválik)
- ne optimized módban csináld meg, hanem rendesen, legyen annyi, amennyi csak lehet (de prepare módban!)
- Utána csinálj belőle egy ISO-t és pl. Daemon Tools-zal vagy Nero Image Drive-val mappeld be meghajtónak
- Ereszd rá a DVD Shrink nevű progit.
- Ha kész, akkor írd ki.

Menni fog, nekem is voltak az optimize-val problémáim, de ez megoldotta...

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#53) ROEL válasza tomej (#50) üzenetére


ROEL
csendes tag

A Vegas 6 hungarian UI 0.091 még béta, de a Video Capture kivételével teljes körű és tökéletes fordítás.Az ára csak 2500 Ft, nem sok, mindenki megveheti.
Ráadásul 1-2 héten belül kész az 1.-es verzió, amelyben a video capture is teljesen le lesz fordítva.
Más lehetőség, hogy magyar nyelven használld a Vegas 6c-t, nem igen van.Esetleg nekiállhatsz magyar kezelőfelületet készíteni hozzá.Garantálom, hónapokig is eltarthat.

DVD Architect 4.0 HUI és Vegas 7 HUI : http://www.roel-film-productions.eu

(#54) ROEL válasza gyikhus (#51) üzenetére


ROEL
csendes tag

Igen, használható és teljes körű.Nem magyar manual, hanem magyar kezelőfelület, tehát a menük és minden a programban magyar.

DVD Architect 4.0 HUI és Vegas 7 HUI : http://www.roel-film-productions.eu

(#55) tomej válasza gyikhus (#52) üzenetére


tomej
aktív tag

Hi Gyik! Kicsit volt időm a vegasra, de egy dolgot sehogy sem találok: Ha importálsz egy állományt, hogy lehet scene detection-t csinálni rajta, avagy másképp: van mondjuk egy 1 órás mpeg-ed aminek a jelenetei közt úsztatást, stb. akarsz csinálni. But how? Gondolom, hogy van ilyen funkció, mert manuálisan egy kicsit lassú lenne:DD.

(#56) tommie


tommie
csendes tag

Hali
Vegasban képtelen vagyok a feliratot úgy rárakni a filmre, hogy a film menjen és jelenjen meg előtte a szöveg.
Csak addig sikerült a dolog, hogy a felirat megjelenik és a felirat háttere felülírja a filmet.
Segítsetek kérlek, biztos vmi banális hibát követek el.
Utána szeretném animálni is a szöveget de ezt sem sikerült beállítanom. Ezt merre keressem?
Sajnos a manual nem segít a problémámon, ha úgy csinálom a feliratot ahogy ott van, felülírja a filmet.

(#57) gyikhus válasza tommie (#56) üzenetére


gyikhus
tag

A felirat milyen formában van? A vegassal csináltad, v valami képből származik?
Ha vegas gyártmány, akkor nézd meg a background-ot és az opacity-t (vagy transparency-nek hívják, már nem emléxem) told le a csúszka aljára.
Ha kép, akkor Chroma Keyer a hátterére és kész.
Ja, és a legfontosabb, hogy a videó fölötti track-re kerüljön (mondjuk 1-es a felirat, 2es a film) a felirat!

Animáció: vagy track motion kell neked (az egész sávval tudsz buherálni, függetlenül a felirattól - persze azt is) vagy pedig az event motion-nal (csak a feliratot mozgatod)
Én az előbbit javaslom, ott is a 3D motion használatával.
Esetleg kisebb animációkhoz a transition effekteket is használhatod, kombinálgatva őket elég jó (és főleg árnyalt) mozgásokat lehet létrehozni.

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#58) tommie válasza gyikhus (#57) üzenetére


tommie
csendes tag

Nagyon köszönöm, holnap megcsinálom.
Én végig a film alá rakosgattam, tudtam, hogy vmi marhaságon csúszok el. Egyébként vegas felirat.

(#59) gyikhus válasza tommie (#58) üzenetére


gyikhus
tag

Szívesen, hajrá. A feliratok pozícionálásánál - ha TV-re szánt az anyag - akkor a Safe region-okat használd a preview-nél, különben kicsúsznak a képről.
Még egy apróság: ha a default text editorját használod a Vegasnak, akkor az nem igazán tudja néhány betűtípusnál kezelni az ékezetes karaktereket. Ekkor a megoldás:
- használd a (legacy text) résznél lévő szöveggenerátorokat - kevesebb effektezést tesz ugyan lehetővé...
- a karaktertáblából tudsz copy/paste-elni, az is megteszi

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#60) tommie válasza gyikhus (#59) üzenetére


tommie
csendes tag

woow, köszönöm ezt a segítőkészséget
A safe regionnak elég a gyári 10% vagy állítsam beljebb?
(alig várom, hogy kipróbálhassam :))

(#61) tommie válasza tommie (#60) üzenetére


tommie
csendes tag

Annyi időm volt tegnap, hogy kipróbáltam a szimpla feliratot. Ha az 1. sorba tettem tényleg megjelent. Köszönöm.
Nálad mi a sorrend? 1. tex, 2. video 3. zene egyéb+hang?

(#62) gyikhus válasza tommie (#61) üzenetére


gyikhus
tag

Ez teljességgel változó, attól függ, hogy mit hogy szeretnél láttatni. Kicsit próbálj úgy gondolni a sávokra, mint egymásra fektetett írásvetítő fóliákra - a legfelső kitakarja az alatta lévőt és így tovább...
Hangnál már más a helyzet, ott minden szól, ott a sorrend már nem annyira lényeg (legalábbis szerintem)

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#63) lacibacsi


lacibacsi
addikt

Sziasztok!

Még csak most ismerkedem a programmal, de nagyon szuper (legalábbis az Ulead után)....

Egy kérdésem lenne: Ha jól tudom van valami bónusz DVD a programhoz (nem a Vegas 6+DVD-re gondolok, amin rajta van az Architect, meg egyebek, hanem valami más). Tud erről valaki valamit? Mi van rajta pontosan? Érdemes beruházni rá?

És mégegy kérdés: A magyar kezelői felületet megrendelte közületek valaki? Korrekt az ügyintézés? Belevághatok én is?

Köszi a válaszokat!

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#64) gyikhus válasza lacibacsi (#63) üzenetére


gyikhus
tag

Hali!
Ismerős a kérdés, az Ulead-et (is) volt szerencsém látni, mielőtt Veg. user lettem...
A plusz DVD-t illetően én egy olyannal találkoztam egyelőre, amin a DVD Architect-en kívül egy sound library volt, komplett hangeffektekkel, kiváló minőségben.
Ezen kívül - és szerintem Te erre gondolsz - külön csomagként van a Vision Series, ami loop-okat, animációkat tartalmaz.
http://www.sonymediasoftware.com/visionseries/default.asp

A magyar kezelőfelület - ami engem illet - még megfontolás tárgya. Amit sikerült rajta megtanulni, azt használom anélkül, h elolvasnám a gombot... Amit meg nem... nos, a manual ölég precízen elmagyarázza a dolgokat, másfelől meg ugye a puding próbája a megevés. De szerintem a kolléga, aki ideírta a címet tud neked közelebbit mondani.

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#65) lacibacsi válasza gyikhus (#64) üzenetére


lacibacsi
addikt

Helló!

Nem is tudom. Ezek sem rossz dolgok, de nekem valami más rémlik. Na majd pontosabban utána nézek (valahol meg van otthon egy elmentett oldalon az a fél infó, amire most emlékszem). Arról nem is beszélve, hogy igen drága játékszerek ezek.

A magyar kezelői felület meg azért lenne jó, mert az angolom minimális és bár tényleg nagyon szuper terjedelmes manual van a programhoz, azt mégiscsak el kellene tudnom olvasni :(( Ugyanakkor igazad van abban, hogy az alapvető dolgokat können betanulja az ember és már nem is kell nézni, hogy mi van odaírva, de én szeretm a programok rejtett nyalánkságait is kihasználni...

Köszi a válaszod.:R

[Szerkesztve]

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#66) lacibacsi


lacibacsi
addikt

Hali!

Egy konkrét kérdésem lenne:

Hogyan tudom mozgatni a feliratokat?

Ilyenre gondolok, hogy úsztatás alulról felfelé (stáblista), jobbról balra (fényújság), stb...?

Valahogy nem lelem a módját?

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#67) tommie válasza lacibacsi (#66) üzenetére


tommie
csendes tag

Gyíkhús írta:
''A felirat milyen formában van? A vegassal csináltad, v valami képből származik?
Ha vegas gyártmány, akkor nézd meg a background-ot és az opacity-t (vagy transparency-nek hívják, már nem emléxem) told le a csúszka aljára.
Ha kép, akkor Chroma Keyer a hátterére és kész.
Ja, és a legfontosabb, hogy a videó fölötti track-re kerüljön (mondjuk 1-es a felirat, 2es a film) a felirat!

Animáció: vagy track motion kell neked (az egész sávval tudsz buherálni, függetlenül a felirattól - persze azt is) vagy pedig az event motion-nal (csak a feliratot mozgatod)
Én az előbbit javaslom, ott is a 3D motion használatával.
Esetleg kisebb animációkhoz a transition effekteket is használhatod, kombinálgatva őket elég jó (és főleg árnyalt) mozgásokat lehet létrehozni.''

(#68) tommie


tommie
csendes tag

Azt hiszem kezdek ráérezni a használatára de még mindig nem látom át az egészet.
Most hétvégén volt időm játszogatni vele, sikerült megvágni, feliratozni, zenésíteni egy jó kis kirándulás felvételét.
A gondom az, hogy bármilyen formátumba renderelem (még ha DV-s avi-ba is) az amúgy elmosódott mozgóképek (ahol a kamerát vízszintesen mozgatom) becsíkozódnak.
Olyasmi mintha pixelesednének de csak vízszintes csíkokra bomlik fel még az amúgy nem túl gyors de közeli kép is. Az eredeti felvételen nincs ilyen gond, ott a szokásos elmosódás látható.

Ez a csíkozás nagyon zavar, tudok ezen segíteni valahogy?

(#69) gyikhus válasza tommie (#68) üzenetére


gyikhus
tag

Halihó!
Már egy előző hozzászólásomban közkinccsé tettem egy történetet, ami szerintem - a hsz.-od alapján - sokat segíthet Neked is.
A csíkozást az valójában a két félkép elmosódása okozza. Ugye a DV nem egy egész képet rögzít, hanem csíkozva felet, amiből aztán fésűszűréssel (interlace) állítja elő az egészet. Ha nem figyelsz oda, akkor ez látszódni fog az anyagodon is.
Erre egyszerű a megoldás. A klippekre egyenként propertes -> ott pedig a ''Reduce interlace flicker'' kipipálása és már meg lesz oldva a probléma. Előfordulhat ugyan, hogy a preview ablakban/monitoron továbbra is csíkoz, de ez a végtermékben már nem fog megjelenni.

UI.: Van egy nagyon hasznos script a Vegashoz, a FlickerBuddy, amivel, ha kiejlölöd a videóklippeket (minden egyes különálló részt a videó sávodban/sávjaidban) akkor egyszerr lehet bekapcsolni a reduce i.l. flickert.
Itt megtalálható:
[link]

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#70) tommie válasza gyikhus (#69) üzenetére


tommie
csendes tag

Köszönöm.
Hétvégén kipróbálom

(#71) dummy68


dummy68
csendes tag

sziasztok. codec problémám van a vegas 6b-ben. konkrétan rajta kivul minden lejátszó windows mediaplayer, mediaplayer classic, és a virtual dub is lejátsza hibátlanul a divx és xvid fájlokat. Ő csak azt irja:'' stream couldn't be determined'' hangra képre egyaránt.
vajon miért? holott kódólásra felkinálja az adott codecet.honnan olvasa be a codeceket a vegas?

[Szerkesztve]

(#72) gyikhus válasza dummy68 (#71) üzenetére


gyikhus
tag

A kérdés jó, eddig nálam a divx/xvid nem, csak a Quicktime rendetlenkedett, de az is megoldódott valahogy...
Én a .NET-re gyanakszom, nézz utána, hogy azzal minden rendben van-e. Nálam biztos működést a .NET service pack jelentette, bár lehet, hogy összefüggés nincs, csak gyanú...

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#73) dummy68 válasza gyikhus (#72) üzenetére


dummy68
csendes tag

Feltelepítettem az sp -t a .NET hez. Probléma lehet még az acemega codecs pack esetleg? Ezt azért használom mer kapcsiból elintézi, hogy a virtual dub kezelje a dv fájlokat is. Enélkűl a regisztribe való matatással lehet csak a panasonicdv codec-kel ugyanezt elérni, és annak már xp telepites lett egyszer a vége.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#74) gyikhus válasza dummy68 (#73) üzenetére


gyikhus
tag

Ja, így már világos, nálam is okozott gubancot az ACE. Próbálj csak különálló kodekeket használni (így elkerülheted a fölöslegesen telepített szutykot) vagy, ha muszály, akkor vagy a K-lite vagy az XP Codec Pack-ot javaslom.

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#75) tommie válasza gyikhus (#69) üzenetére


tommie
csendes tag

Hali!

Ez az interlace nagyon bejött, köszönöm. Bár így van néhány mozgókép ami szellemképes, de legalább nem csíkos :)
Azonban kérdeznék még:
-Ezt a szellemképet tudom korrigálni? Konkrétan egy repülő sirálynál jelentkezett tehát elég szélsőséges felvételről van szó (gyors mozgás, auto fokusz nagy gondban mert a tárgy kicsi, ellenben a háttér nagyon változatos).
-Ha a media managgerről egyesével viszem a klippeket a time-linre (lehet, hogy máshogy hívják, arra gondolok ahol az általad említett fóliás metódusban rakom egymásra a feliratot, képet, hangot) akkor két klipp között pici, félkockányi szünetek vannak néha, amik apró villanásokat csinálnak a filmben. Autómatikusan ki lehet ezeket szűrni, vagy nekem kell figyelnem, hogy mindig összefésüljen a réseket?
-Ha multimédia cdt szeretnék írni akkor a korábban mpeg2-be renderelt filmet ismét rendereli (szintém mpeg2-be). Ez a kissebbik baj, mert után vmi hibakóddal elszáll és nem írja meg a lemezt.
-Vagy hagyjam az egészet és mpeg2-es tömörítés után használjak egy DVD író progit?
-Az utolsó kérdésem, ha a renderelésnél a NO LETTERBOX mezőt üresen hagyom, akkor szép teljes képernyős felvételeket kapok, ha kipipálom akkor a két széle le van vágva. Ennek gondolom a nagyképernyős tvknél van jeletősége. Ha én nem használom ezt a funkciót akkor egy normál tvn el fog tűnni a kép széle?

Nagyon köszönöm az eddigi segítséged, remélem ezúttal sem viszem túlzásba :)

Tom

(#76) gyikhus válasza dummy68 (#30) üzenetére


gyikhus
tag

Lehet, h későn reagálok, de a továbbiakban is hasznos lehet (Neked, v bárkinek) hogy nem kell újrarenderelni ilyenkor a videót a forrásanyagból, hanem elég a kirenderelt anyagon ''még 1x átmenni'' úgy, hogy a reduce i.lace flicker be legyen pippantva.

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#77) Lev Andropov


Lev Andropov
senior tag

Szasztok lenne 1 kérdésem!
Vegasban, hogy lehet azt megcsinálni, hogy video alatt egy szöveget akarok kiiratni a képernyőre? Pl megy egy film és a bal alsó sarok ba egy feliratot 2 sec-re ! THANKS :R

(#78) dummy68 válasza Lev Andropov (#77) üzenetére


dummy68
csendes tag

video track fölé csinálsz meg1et.kurzorral oda állsz ahova kellene a text.aztan insert/text media. szoveget beirni meretezni formázni, majd a placement fülre kattintva elhelyezni a képernyőn.a video feletti tracken megjelenő dobozt meg lehet huzigáli olyan hosszura amilyen hosszu szoveg kell. ennyi

[Szerkesztve]

(#79) Lev Andropov válasza dummy68 (#78) üzenetére


Lev Andropov
senior tag

Kösz, ezt fölfedeztem én is, DE
azt nem tudom sehyogysem megcsinálni, hogy ne fekete legyen a szöveg háttere hanem végig full átlátszó, nem halványodik, nem kicsit sötétedik VÉGIG átlátszó, legyen a háttér, ne fekete!! KÖSZI :R

(#80) gyikhus válasza Lev Andropov (#79) üzenetére


gyikhus
tag

Ezt két módon tudod elérni.
Az első, és lényegesen egyszerű az, ha a szövegdoboz tulajdonságaiban a background opacity csúszkát 100%-ra veszed, ezzel teljesen átlátszó lesz a háttér.
A másik, ha a szöveg külső progiból vett animáció, vagy kép, akkor Chroma Keyer effektet kell rábökni és megadni a háttér színét.

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#81) lacibacsi


lacibacsi
addikt

Hali!

A következő dologgal nem boldogulok:

Szeretnék olyan klippeket készíteni, amelyek gyorsabban, illetve lassabban ''forognak'', mint az eredeti. A video gyorsítására/lassítására ott van az ''insert velocity envelope '' lehetőség. Ez nagyon jó csak a hangsáv hossza (sebessége) nem változik ennek módosításával. Megoldásként azt tudom csinálni, hogy a hangsáv tulajdonságainál a hosszát felülírom olyan mértékben, amilyen mértékben változtattam a video-n. (Például 20%-ot gyorsítottam, akkor 20%-kal rövidebbre veszem a hangsáv hosszát.)
Ez majdnem tökéletesen működne, csak az a baj, hogy az átszámításnál jelentkező tizedesek miatti kerekítés egy 4-5 perces filmnél már igencsak látványos hangcsúszást eredményez.

Kérdésem tehát:

Hogyan tudom a video és hozzá tartozó hangsáv sebességét egyszerre, egyenlő mértékben változtatni?

Köszi minden segítséget!:R:R

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#82) gyikhus válasza lacibacsi (#81) üzenetére


gyikhus
tag

A velocity envelope egy igen hasznos, ugyanakkor eléggé automatizált folyamat. Én a következőt javaslom:
-Először is a hangsávot és a videó sávot ne tartsd csoportban. (Kijelölöd és ungroup) ha ez megvan, akkor tetszőlegesen tudod változtatni a hang és a kép hosszát, méretét stb.
- Aztán ne a velocity envelope-ra támaszkodj, hanem kezeld manuálisan a dolgot. Tehát szedd szét a videót aszerint, hogy mikor milyen sebességre van szükséged (kurzor, S gombbal tudod bontani)
- A CTRL lenyomva tartásával told össze/húzd szét a gyorsítani/lassítani kívánt szegmenseket. Láthatod, hogy ezzel a mozdulatsorral a hangsáv hossza nem változik.
Javaslatom, hogy először csináld meg a képet, aztán jöhet a hang bepozícionálása.

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#83) lacibacsi válasza gyikhus (#82) üzenetére


lacibacsi
addikt

Helló!

Hát, ez így elsőre elég összetett folyamatnak tűnik, főleg, hogy munkahelyen vagyok és nincs előttem a program, de estére kipróbálom a technikát...

Köszi szépen. (Azért ha gondom van, még kérdezek)

Üdv!

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#84) tommie


tommie
csendes tag

Hali!

Ez az interlace nagyon bejött, köszönöm Gyikhus! Bár így van néhány mozgókép ami szellemképes, de legalább nem csíkos
Azonban kérdeznék még:

-Ezt a szellemképet tudom korrigálni? Konkrétan egy repülő sirálynál jelentkezett tehát elég szélsőséges felvételről van szó (gyors mozgás, auto fokusz nagy gondban mert a tárgy kicsi, ellenben a háttér nagyon változatos).
-Ha a media managgerről egyesével viszem a klippeket a time-linre (lehet, hogy máshogy hívják, arra gondolok ahol az általad említett fóliás metódusban rakom egymásra a feliratot, képet, hangot) akkor két klipp között pici, félkockányi szünetek vannak néha, amik apró villanásokat csinálnak a filmben. Autómatikusan ki lehet ezeket szűrni, vagy nekem kell figyelnem, hogy mindig összefésüljen a réseket?
-Ha multimédia cdt szeretnék írni akkor a korábban mpeg2-be renderelt filmet ismét rendereli (szintém mpeg2-be). Ez a kissebbik baj, mert után vmi hibakóddal elszáll és nem írja meg a lemezt.
-Vagy hagyjam az egészet és mpeg2-es tömörítés után használjak egy DVD író progit?
-Az utolsó kérdésem, ha a renderelésnél a NO LETTERBOX mezőt üresen hagyom, akkor szép teljes képernyős felvételeket kapok, ha kipipálom akkor a két széle le van vágva. Ennek gondolom a nagyképernyős tvknél van jeletősége. Ha én nem használom ezt a funkciót akkor egy normál tvn el fog tűnni a kép széle?

Nagyon köszönöm az eddigi segítséged, remélem ezúttal sem viszem túlzásba

Tom

(#85) lacibacsi


lacibacsi
addikt

Hali!

Még valami eszembe jutott:

Bár nagyon lelkes, de mégis csak kezdő vagyok Vegas programmal kapcsolatban, de piszkálja a fantáziám, hogy a DVD-n lévő Boris FX és Boris Graffiti programokat hogyan lehet életre kelteni. A telepítéskor valami számot kér :U, de bármit írok be csak nem akar tovább menni. Tud valaki segíteni ebben? Hogyan tudnám használni ezeket?

Köszi!

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#86) gyikhus válasza tommie (#84) üzenetére


gyikhus
tag

Hali!

A szellemkép valószínűleg a félképek simítása miatti asszinkron miatt keletkezhet. Esetleg az ilyen szélsőséges estekben deinterlace? Mármint hogy kirendereled úgy, hogy ne félképezzen, akkor elvileg összeteszi és nem jelentkezhet ez a probléma.
Mondjuk az eddigi anyagaimnál nem okozott ez problémát, de mint ahogy te is jól írtad, ez szélsőséges...

A másik. A félkockányi különbség azért lehet, mert a két klippet nem egymás után, hanem egymásra (transistion, azaz átfedés használatával) A hirtelen váltásoknál a 6 képkocka tapasztalataim szerint a jó, amúgy meg olyanra csinálod, amilyenre szeretnéd.
Mindezt a properties-ben beállíthatod, hogy mi legyen a default, bár szerintem érdemesebb manuálisan csinálni, igényesebb lesz az anyag.

-Multimédia CD - szerintem erre a DVD Authort használd. Asszem abban CD-t is lehet alkotni (bár nem 100%)

A normál TVn az tűnik el, ami a TV Safe Region-on kívül van (a preview-ben látszik)
Ha olyan az anyagod, hogy számít az is (pl homlokok...) ami ezen kívülre csúszik, akkor javaslatom, hogy az egész track-et kicsinyítsd le (persze az arányok megtartásával) annyira, hogy pont benne figyeljen. Én megmondom őszintén, a letterbox-ot nem használom.

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#87) gyikhus válasza lacibacsi (#85) üzenetére


gyikhus
tag

A boris-ok jó plugin-ek, de szerintem túl bonyolultak ahhoz, hogy jobban teljesítenének mint mások.

Nézz utána szerintem a Debugmode WAX 2.0-nak, nekem nagyon bejött (bár fagyásra hajlamos, legalábbis nálam)
Amúgy meg felmész a Boris honlapjára, és ha onnan letöltöd a trial-t, akkor e-mail-ben kapsz mellé trial szériaszámot, amivel fel tudod rakni. Asszem 14 napig jó.

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#88) tommie válasza gyikhus (#86) üzenetére


tommie
csendes tag

Köszönöm Gyikhus!

Mégegyet kérdeznék.
Ha a klippeket egyesével rakosgatom egymás után akkor gyakran előfordul, hogy fél kockányi vagy esetleg teljes kockányi ''rések'' maradnak a két klipp között. Teljes kocka esetén nincs hiba, manuálisan összébb húzom. Ez esetben az mondjuk gondot okoz, hogy ha van egy 1,5 órás, több mint 200 klippes filmem akkor ezt a műveletet túl gyakran kell végigküzdeni. Ezt lehet valahogy automatizálni? Tehát, hogy a klippek közti ''réseket'' automatikusan kivágja.
A másik esetben ha csak fél kockányi a ''rés'' akkor cinkesebb a dolog mert egymásra kell húznom a két klippet ami picit érezhető lesz a felvételen.
Azért gondolom, hogy ezek a ''rések'' könnyedén eltávolíthatóak mert ha az összes 200 klippet kijelölve, egyszerre húzom át a media managgerből akkor sehol nem lesz ''rés''.

Kicsit körülményes vagyok de remélem érthető :)

Jó hétvégét nektek

(#89) BigBadPlaYeR


BigBadPlaYeR
senior tag

Üdv mindenkinek!

A Vegast már régebb óta ismerem, de cska mostanában kezdtem el igazán használni, mióta lett firewire kártyám, így már meg tudom vagdosni a videókat.

De nem ezért írok :) Olyan gondom lenne, hogy nincs elég helyem tömörítetlenbe kimenteni a videókat (pár percesnél nem gond, de vannak ilyen 45 percesek is), hogy aztán virtualDub-al tömörítsek videót és hangot is. Ezért közvetlen a vegasból próbálkozok, de az nem viszi valamiért se a Fraunhoffer MPEG Layer 3-t, se a LAME MP3-at. az Xvid-et meg a DivX-et igen, bár én az előbbit használom.

Egyenlőre úgy oldom meg, hogy a hangot tömörítetlenben hagyom és miután kész, a virtualdub-al csak a ahngot tömörítem. Szóval a dolog megoldható, csak hát engem zavar. Tudom, milyen bajom nincs még :D

Előre is köszönöm, ha valaki tudna valamilyen megoldást adni.

Minden jót mindenkinek!

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#90) BigBadPlaYeR


BigBadPlaYeR
senior tag

Üdv!

Máris felmerült bennem egy újabb kérdés: A Vegas-ban lehet-e ''backup''-ot csinálni a beállításokról? Amiket pl. a Preferences-ben meg a Toolbar-ban machináltam? Vagy ha újra felteszem, mindent állíthatok be újra? Én kerestem, de nem találtam, hogy lenne benne ilyen, pedig pl. Kerio-nál is nagy segítség.

Előre is köszi a választ!

[Szerkesztve]

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#91) lacibacsi


lacibacsi
addikt

Sikerült megszerkesztenem az első igazi Vegas-os videómat.

25 perc, amiben 15 db klip található a beépített áttűnésekkel összefűzve.
Végig aláfestő zene szól és van benne 6 felirat is, plusz a végén 15 kép, szintén áttűnési effektekkel összefűzve.

Gondoltam, hogy megcsinálom belőle a dvd fájlt. Beállítottam az mpeg2-t és PAL DVD-t, a minőséget legjobbra vettem, majd hadd menjen.

Ekkor egészen ledöbbentem, amikor jó 20 perces számolás után azt írta ki, hogy a renderelés várható időtartama kicsivel több, mint 11 (tizenegy!!!) óra!!!!!!!

Nem mondom, hogy szuper erős számítógépem van, de úgy gondolom, hogy egy AMD A64 3000+ és 512MB Dual DDR-nek azért ennél gyorsabban kellene végeznie.
Már csak azért is, mert az Ulead-nak a legvadabb effektezéssel és mindenféle feliratokkal, kép-a-képben dologgal is x percet legfeljebb 2,5x ideig tartott renderelni.
Biztos, hogy a Vegas nagyobb tudású (és ugye már félprofi kategóriájú), de azért ezt egy kicsit soknak találom.

Ezzel kapcsolatban szeretnék a tapasztalataitokról kérdezni:

Meddig tart egy ilyen jellegű renderelés. Vagy valamit elrontottam a beállításoknál? Hogyan tudnám lerövidíteni ezt az időt, úgy, hogy ha majd elkészítem a DVD-lemezt akkor se legyen minőségvesztés?

Köszi minden segítséget!

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#92) BigBadPlaYeR válasza lacibacsi (#91) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

A rendereléssel én is sokat szívok (lásd. 89-es hozzászólás) de én 4 féleképp rendereltem le egy 45 perces kisfilmet.

WMV -ben VBR -el: 12,5 óra alatt

WMV -ben CBR -el: Szintén 12 óra alatt.

AVI -ban XviD-el Single passosban: 2,5 óra.

AVI -ban XviD-el 2 Passosban: 2 x 2,5 óra.

A videóban sok effekt nincs, csak feliratok meg fade in/out (családi videóba mi kell még?) de azért... szal nekem az jött le, hogy a WMV kicsit gyengén tömörít, ráadásul az XviD-es sokkal szebb és tized annyi idő alatt csinálja. Ráadásul a film mérete is kb a felére csökkent.

A lényeg a lényeg: Még csak most ismerkedek igazán a Vegas-al én is, de én arra tippelnék, hogy maga a codec ilyen lassú. De biztosra nem tudom. Egy hozzáértőbb biztos okosabbat tud mondani, csak gondoltam elmondom a tapasztalataimat, hátha valaki tanul az én... hmmm... hibám/bróbálkozásomból.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#93) Arnold2


Arnold2
őstag

Két kérdésem is lenne.Most kaptam meg a Vegast és nem találok rajta fogást.
-Van egy TVből felvett mpg fájlom,hogy tudom megvágni?Eddig 2 dolgot próbáltam,de rendre eltünt a kép.
-Hogy tudom kissebbé tömöríteni a videóimait különösebb veszteség nélkül (értsd minimális veszteséggel kép/hang)?

Sürgős lenne!
Köszi!

(#94) lacibacsi válasza BigBadPlaYeR (#92) üzenetére


lacibacsi
addikt

Szia!

Az a helyzet, hogy én mindenképpen DVD-t akarok csinálni a filmjeimből, amihez viszont .wmv, vagy a tömörített .avi nem igazán jó. Tehát mindenképpen mpeg2 tömörítés kell. Ha ezután egy HQ minőségű DVD-t csinálsz, akkor ebből lehet legjobb minőségben összerakni a lemezt.

Egyébként a video-val végül 7 óra 45 perc alatt végzett a Vegas, az előre jelzett 11 óra 20 perc-cel szemben. Ami önmagában ''látványos'' gyorsulás, de összességében nagyon sok még így is.

Szóval attól tartok, hogy a gépem kénytelen lesz éjszakázni a továbbiakban, mert ez a próba is meggyőzött arról, hogy nem érdemes visszatérnem az Ulead-hoz (bár a 10-es verziót még nem ismerem, de nem hiszem, hogy tudna annyit, mint a Vegas).

Végül: ''családi videóba mi kell még?''. Nem tudom mióta foglalkozol videószerkesztéssel, de magamból kiindulva azt kell mondjam, hogy eleinte nekem is elég volt a fade-in/fade-out. Aztán kicsit szebb áttűnést szerettem volna... később video-effekteket is pakoltam bele... majd a feliratokat szerettem volna egyre dögösebbé tenni... stb., stb...
Szóval: minél többet foglalkozol a dologgal, annál jobban nőnek a saját magaddal és a ''teremtményeddel'' szembeni igényeid. Ezért váltok most én is a Vegas-ra. Később pedig... ki tudja mi lesz még később, de lehet, hogy nem a Vegas a végállomás...

Üdv!

lacibacsi

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#95) gyikhus válasza tommie (#88) üzenetére


gyikhus
tag

Értelek, a rés az valójában a preferences-ben beállítható metódus. Én media managert nem használok, szimplán a broweser ablakból dobom fel a cuccokat, úgyhogy ez a módszer nem tudom a MM-ben műxik-e.
Ha dupla kattintással adom a videóhoz a file-t, akkor elvileg automatikusan a legvégére illeszti, olyan paraméterekkel, ami a beállításokban található (pl. fade transistion, 6 frame, stb...)
Ha felhúzod a file-t a sávra, akkor oda teszi, ahova csak akarod. Ez lassabb, de szabadabb.

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#96) gyikhus válasza lacibacsi (#91) üzenetére


gyikhus
tag

Helló!

Az általad adott idő tényleg húzós.
Először is:
Ha DVD architect-tel kívánsz DVD-t gyártani, akkor érdemes a hozzá tartozó MPEG2 profilt használni (meg a hozzá való ac3-ast is, így a DVD a. hamar végez).
Mellesleg a BEST beállítást a referencia csak fényképek használatánál javasolja, ezért szerintem a fényképes részt (ha különálló) érdemes előrederelni és úgy a normállal.
A renderelési sebességet mellesleg a következők befolyásolják:
3D animált videósáv
Particle effektek (pl. sunburst)
sok mozgást tartalmazó frame-ek.

Mellesleg a hátralévő időt a pillanatnyi sebességre vonatkozik, tehát elég pontatlan. Ott, ahol sok az effekt, ott megugrik, ahol meg szinte 1-1-ben copy-zik, ott lecsökken.
Amúgy nekem átlag egy 1,5-2 órás komplett anyagot szokott 4-6 órán át renderelni (konfigomat lásd a helyén)

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#97) gyikhus válasza BigBadPlaYeR (#92) üzenetére


gyikhus
tag

A kodekkel elvileg nem lehet gubanc. Mármint ha a MainConcept-et használod. Egy különálló szoftvere is van a cégnek, én azt MPEG2 archiválásra használom és egyáltalán nem lassabb, mint bármi más.

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#98) tommie


tommie
csendes tag

Sziasztok!

Én is kiegészíteném két kérdéssel a korábbit.
Az első egy banális dolog, nem találom a klippek paraméterei között a felvidel időpontját. Kellene a dátum, óra perc is. Biztos benne van valahol de egyszerűen nem lelem. Hol keressem?
A másik kérdésem, hogy van-e rá lehetőség, hogy külső audio szerkesztő nélkül egy audio klipben csak egy részletet szerkesszek? Vagy szét kéne darabolni és a darabokat egyesével szerkeszteni? Egyébként milyen audio szerkesztőt használtok?

(#99) lacibacsi válasza gyikhus (#96) üzenetére


lacibacsi
addikt

Hali!

A Best/Good beállítással igazad lehet, legközelebb figyelek majd rá.

Most nem vagyok a saját gépem közelben, de hirtelen nem emlékszem, hogy hol lehet az Architect-hez tartozó profilt kiválasztani. Mert ugye van két lehetőség. Az elsőnél határozom meg, hogy milyen formátum legyen (ez esetben: mpeg2), majd az alsó legördülő menüben kiválasztom a ''DVD PAL'' lehetőséget. Ezek után van még egyéb, ahol kimondottan az Architect-re tudom állítani a kimeneti beállításokat?

Egyébként a fenti videómban nem volt semmi különleges effekt (3D, meg Particle meg különösen nem. Ezért nem értem, hogy miért tartott eddig. Mert az igaz, hogy nekem fele annyi RAM-om van mint neked, de a procim meg csak jobb egy jó nagy lépéssel. Ha jól tudom a videókártya meg nem jelent ebben az esetben semmit, bár egy Radeon9600pro-m van, tehát az sem lehetne hátráltató tényező.

A kezdetben kiírt 11 óra 20 perc valóban sok és tényleg a pillanatnyi állapot függvényében számolja a program, de a végeredmény (majd' nyolc óra) is rengeteg, ha a te számaidat nézem. Ráadásul minden egyéb háttérben futó alkalmazást ilyenkor ki szoktam kapcsolni, hogy a gépem csak a renderelésre ''figyelhessen''.

Tegnap még volt arra időm, hogy összeállítsak egy újabb, ezúttal 27 perces videót, amit ma este megpróbálok megcsináltatni. Kíváncsi vagyok, hogy meddig fog majd tartani....?!?!?

Addig is köszi a válaszod!

Üdv!

[Szerkesztve]

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#100) gyikhus válasza lacibacsi (#99) üzenetére


gyikhus
tag

A profil kiválasztásánál nem kell aggódnod, úgy hívják, hogy MPEG2 Video Stream For DVD Architect (vagy valami hasonló, de a DVDA benne van)
Amúgy az előrenderelgetések rendkívül hasznosak!

A VGA nem befolyásol, csak a preview esetében számít. A beállításokat nézd át alaposan, mivel tudsz spórolni (pl. renderelés alatt perview kikapcs, dynamic RAM foglalást vedd le jó alacsonyra stb.) és amikor elkezdett renderelni, akkor tedd high priority-ba, az is sokat számít.

Ja, 100!!!

A dzsungelben minden ehető. Te is.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Sony Vegas
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.