Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Sony Vegas

Hozzászólások

(#1) cadarn


cadarn
tag

BigBadPlaYeR leírása olvasd el mielőtt kérdezel!

[ Módosította: RoyalFlush ]

''Ez kizárt dolog mert nem tudom!''

(#2) Lotusz


Lotusz
tag

udv, nagyon fontos kerdesem lenne:
vegasban hogy tudom kimenteni a cuccot dvdbe?? fontos:Y

The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist.

(#3) gyikhus válasza Lotusz (#2) üzenetére


gyikhus
tag

Hi!
A Vegas erre úgy igazából nem képes, kirenderelheted az anyagodat DVD kompatibilis formátumba (MPEG sablonok vannak benne dögivel) de kimondottan DVD-t nem tudsz vele készíteni. Erre való a DVD Architect társszoftvere (szintén a Sony gyártmánya) Ezzel elég tisztességesen lehet szerkeszteni DVD-t, menüvel mindennel.
Vigyázz a PAL-NTSC különbségekre, mert bár az Architect nem annyira kényes, mint pl. a TMPEG szoftverek a felbontás stb. tekintetében, azért el tud szöszölni tisztességesen azzal, hogy átkonvertálja a PAL-t NTSC-re és fordítva...

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#4) gyikhus válasza Lotusz (#2) üzenetére


gyikhus
tag

Ja, még egy nagyon fontos dolog!

Ezzel én jól megsz*vtam, és csak okulásul szolgáljon a történet:
Egy kb. 2 órás anyagot készítettem úgy, hogy a dig. kamera/VHS inputokat (amik uncompressed AVI-ban voltak) MPEG-be dolgoztam át Vegassal. Aztán ezeket a fejezeteket egy filmmé újrarendereltem (a kész anyaggá) ami szintén MPG. Utána irány a DVD pörk, minden gyönyörűen rendben volt, viszont az asztali lejátszón a gyors mozgásoknál (pl. gyors transistionok, gyors mozgások stb.) berezgett a kép, hullámosak lettek az amúgy egyenes dolgok, szóval a statikus ill. lassú mozgásoktól eltekintve kissé nézhetetlen lett az anyag. Gépen persze továbbra sem volt semmi gond.

A sok szívást nem ecsetelem, de a végeredmény, amire NAGYON érdemes odafigyelni, amikor MPEG-gel dolgozol. A klippen jobb klikk, tulajdonságok -> Reduce interlace flicker checkbox legyen bekapcsolva! Ezzel az interlace-es problémák kiküszöbölhetők!

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#5) tomej válasza gyikhus (#4) üzenetére


tomej
aktív tag

Hi Gyik! az lenne a kérdésem hozzád, hogy digizés kapcsán érdemes -e belevágni a vegas 6-ba? Nézegettem a mánuelt és eléggé összetettnek tűnik...

(#6) gyikhus válasza tomej (#5) üzenetére


gyikhus
tag

Hali!

Szerintem mindenféleképpen érdemes a Vegasba beleugranod. Mielőtt én is ezzel dolgoztam volna, kipróbáltam szinte mindent: Premiere, Pinnacle Studio, Intervideo,Cyberlink, Ulead termékek de valahogy egyikkel sem sikerült annyira hamar zöld ágra vergődnöm, mint az SV-vel.
Átláthatóbb és dinamikusan lehet vele dolgozni, mint bármelyik hasonyszőrű programmal. Hogy bonyolult... nos ez igaz, de az szóljon mellette, hogy egy profi progi attól profi, hogy sok mindenre alkalmas. Nem akarok kampányolni, de az SV alkalmasabb inkább arra, hogy kicsiben kezdj dolgozni (egy-két effekt stb.) és utána tanulj bele, míg pl. a Premiere-nél már ahhoz is mélységeiben kell ismerned a programot, hogy elkezdj vele bármit is csinálni.

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#7) tomej válasza gyikhus (#6) üzenetére


tomej
aktív tag

Igen a felsorolt programokat én is majdnem mind kripróbáltam, a premeiere-hez könyvet is vettem, de meglehetősen túlbonyolítottnak találtam, míg a pinacclét túl egyszerűnek. Ezért kezdem el nézegetni a vegas-t, első ránézésre arany-középútnak tűnik, bár hangsúlyozom, hogy még csak az install-ig jutottam el, többre még nem volt időm, no meg kinyomtattam az elébb a mánuelt színesben.
Még egy kérdés: gondolom DV kamerád van... A vegasnak vannak saját DV codec-jei, vagy egyéb codec-et használsz?

(#8) gyikhus válasza tomej (#7) üzenetére


gyikhus
tag

Elvileg sajátjaként használja a MainConcept kodekjeit, amik MPEG téren szerintem nagyon jók. Más kodekkel igazából nem foglalkozom, a DV kameráról az anyagot tömörítetlen formában tárolom, aztán a ''vegasított'' végterméket írom ki DVD kompatibilis MPEG-ként.

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#9) tomej válasza gyikhus (#8) üzenetére


tomej
aktív tag

A MainConcept kodekjeit utólag kell telepíteni, vagy az installnál felkerülnek?

(#10) gyikhus válasza tomej (#9) üzenetére


gyikhus
tag

Fölmegy vele gond nélkül, kérdés nélkül, ne foglalkozz vele.

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#11) tomej válasza gyikhus (#10) üzenetére


tomej
aktív tag

kösz.

(#12) reewer


reewer
aktív tag

Hi
Szeretnem felrakni a progit és ezt irja ki:

''Vegas requires Microsoft .NET Framework version 1.1 and .Net Framework version 1.1 Service pack 1.''


Si vis pacem, para bellum.

(#13) gyikhus válasza reewer (#12) üzenetére


gyikhus
tag

Tölsd le a microsoft-tól a .NET 1.1 service pack-ot és dobd rá az 1.1-re. Menni fog. Amúgy a scripting-hez és a Media Manager-hez szükségeltetik. Talán a sony honlapján is fent van...

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#14) reewer válasza gyikhus (#13) üzenetére


reewer
aktív tag

ja microsoftrol sikerul letöltenem időközben

pedig aszittem service pack 2 kell hozza :D (aztviszont nemtom felrakni :D )

Si vis pacem, para bellum.

(#15) reewer


reewer
aktív tag

hmm a progi nem ismeri a tga fileokat?? valami ilyesmit irt ki nektek megy?

Si vis pacem, para bellum.

(#16) gyikhus válasza reewer (#15) üzenetére


gyikhus
tag

Én TGA-kat nem, csak TIFF-eket használom, és elő szokott fordulni, hogy nem ismeri fel őket, legtöbbször akkor, amikor az transparency layer-t is használ.
A logikájára nem sikerült rájönnöm, hogy mi szerint nem látja, :F de megoldásképpen, ha tp. layerre is szükségem van, akkor PSD-ként mentem Photoshop-ból, vagy ha erre nem, akkor 100% quality JPEG ként használom.
Ha ez nem megoldás, este megnézem a TGA-t.

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#17) reewer válasza gyikhus (#16) üzenetére


reewer
aktív tag

azabaj hogy nekem tga ba kell nemváltozatathatom meg egy hosszu késpsorozat lenne azt kéne tömöriteni+effektezni

Si vis pacem, para bellum.

(#18) gyikhus válasza reewer (#17) üzenetére


gyikhus
tag

Megnéztem a manualt, aszerint mindent kezel, beleértve a TGA-t is. A termék demó? Mert ha igen, akkor azért nem fogja vinni (mint ahogy .mov -ot se viszi pl.) de ha regelt, akkor elvileg gond nem lehet, csak a technika ördöge. (lásd előző hozz.szólásomat)
Mindenesetre megnézem este Neked.

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#19) reewer válasza gyikhus (#18) üzenetére


reewer
aktív tag

teljes verzio :R

Si vis pacem, para bellum.

(#20) gyikhus válasza reewer (#19) üzenetére


gyikhus
tag

Megnéztem otthon, és hiba nélkül beilleszti.:F
Hogy nálad mi lehet a hiba, nem tudom, csak ismételni önmagamat: néha van X aktás dolog a képbeillesztéseknél...
Amúgy tanácsként még annyi, hogy nézz körül a neten, hátha valami custom script megoldás a problémádra.

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#21) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Vegasban lehet pl mpeg2-ből xvidbe kódolni?

(#22) gyikhus válasza ToBeY (#21) üzenetére


gyikhus
tag

Bár nem használok xvidet, de ha van fönt kodek akkor minden további nélkül. Rendereléskor válaszd ki az avi-t és utána a legördülő listából az xvid-et. Nálam minden telepített kodeket lát.
Ha nem, akkor rendereld ki DV-ben (az a leggyorsabb viszont qrva sok hely kell neki) és utána tömörítsd xvid-del - bár ez macera és nem hinném, hogy szükséged lene rá.

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#23) ToBeY válasza gyikhus (#22) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Majd nem sokára kiderűl:) Felvettem tv-ből klippeket mpeg2-ben és ezt szeretném xvidbe kódolni,de előtte hangosítani meg ilyesmi.

(#24) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Ez nem ismeri az mpeg2:F Felvett klippet meg akarom nyitni erre nyavajog valami pluginért....:U

(#25) ToBeY válasza ToBeY (#24) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Illetve regisztráljam az mpeg2 plugint ezt nem nagyon értem de nem baj...
Ennyit erről a progiról:(((

(#26) gyikhus válasza ToBeY (#25) üzenetére


gyikhus
tag

Naja... nézz körül marha hamar meg lehet találni hozzá a megfelelő okosságot.
Amúgy a mainconcept MPEG2 kodekjét használja, ha gondolod akkor azzal is lehet konvertálgatni...

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#27) gyikhus válasza ToBeY (#25) üzenetére


gyikhus
tag

Nyugi, pillanatok alatt meg lehet oldani. Amúgy meg gondolom a progit is ''regisztráltad.'' Na ez is az, csak komponensre is pluszban (ezen kívül van még a Noise Reduction, az is így műxik)

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#28) dummy68 válasza gyikhus (#27) üzenetére


dummy68
csendes tag

szevasz, egy korábbi hozzászólásodban irtad a deinterlace reduce alkalmazásáról.Ezt akkor használod ha számitogépen fogod nezni a DVD-t v. ha TV-n is(tehát interlaced megjelenítőn)?

[Szerkesztve]

(#29) gyikhus válasza dummy68 (#28) üzenetére


gyikhus
tag

Ez akkor játszik szerepet, amikor TV-n jeleníted meg a DVD-t, tehát pontosan olyan eszközön, ami használja a 2 félkép összefűzését.
Jó tesztje ennek vagy az újraírható DVD, vagy ha Radeon-t használsz, akkor a DVD player (én spec. a WinDVD-t használom, ezt tudom, hogy jól elkapja)ben ki/bekapcsolni a hardveres mpeg2 dekódert. (már nem emléxem melyik fülön van, de ott köll lennie) Ha a két kép közt nincs különbség, akkor nincs gebasz, menni fog a TV-n is. (90%) Illetve a DVD Architect is kidobja, ha remeg a kép, de én még mindig a DVDRW-nél maradnék.

Amúgy ártani nem árt, hogyha a kész anyagra rápipálod a Reduce interlace flicker-t. Igazából nem kerül semmibe (egy pipa az egész/klipp) úgyhogy veszteni valód meg nincs.

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#30) dummy68 válasza gyikhus (#29) üzenetére


dummy68
csendes tag

ok koszi. most lettem 1mpg2 renderrel kész. akkor ujra.

(#31) gyikhus válasza dummy68 (#30) üzenetére


gyikhus
tag

Csak hajrá! Csak vigyázz, előfordulhat, hogy a default template-t akarja használni, azt ne engedd, mert nagyon lecsapja a minőséget. DVD PAL az már jó, a BEST-et meg csak akkor használd, ha nagyobb felbontású anyagok (pl. 720x576-nál nagyobb képek ) vannak vmelyik sávon. Különben csak időpocsékolás!

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#32) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Mind1 amennyire nekem kell videot vágni és tömörítgetni állítgatni arra jó a Vdub is és az nem szivat legalább!:(((:(((

(#33) gyga


gyga
senior tag

megtudhatom honnan szerezted? én az 5-öst használom és szivesen kipróbálnám a 6-ost is.

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#34) ToBeY válasza gyga (#33) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Töltsd le a demo verziót kipróbálni az is tökéletesen elég.Amúgy elég sok variáció van ki honan szerezi meg.

(#35) gyga válasza ToBeY (#34) üzenetére


gyga
senior tag

köcc de a demot ne. :) amugy már húzom le... :))

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#36) tomej válasza gyga (#35) üzenetére


tomej
aktív tag

Hemzsegnek a crack-ek hozzá...

[Szerkesztve]

(#37) gyikhus válasza tomej (#36) üzenetére


gyikhus
tag

Igen, bár nemrég kijött egy Platinum Edition, amihez az istennek nem találok krekket. Valaki? Ja, ez integráltan tartalmazza a Pixélan Spicemaster 2.5-öt (Filter/transistion Pack). Ahhoz valaki?

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#38) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Nos mivel újoncok vagytok,megsúgom nektek hátha nem tudjátok hogy ez nem warez site!!!:(:(((

(#39) gyikhus válasza ToBeY (#38) üzenetére


gyikhus
tag

Sorry...

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#40) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Egyébként nem tudjátok hogyan kéne regisztrálni mpeg2 vegas 6ban?Van valami tipp jöhet e-mailben

(#41) tomej válasza ToBeY (#40) üzenetére


tomej
aktív tag

MC MPEG Plug-in 1.0 érdekel?

(#42) ToBeY válasza tomej (#41) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Már megoldottam a problámát minden működik rendesen:C

(#43) gyga válasza ToBeY (#42) üzenetére


gyga
senior tag

hogy? mail pls

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#44) dummy68 válasza gyikhus (#31) üzenetére


dummy68
csendes tag

koszi a best is jo tipp volt.
Viszont ha allóképet illesztek be es nehány masodpercig ki van merevitve igy a mozgokep gyakran remeg a szélein a beilesztett cucc. Ez mitől van? Itt is a deinterlaced a megoldás?

(#45) gyikhus válasza dummy68 (#44) üzenetére


gyikhus
tag

Elméletileg ha fotó van az anyagban, akkor rendereld le best quality DVD-n. Az a legtöbb esetben megoldás. Ha nem - és ugye feltételezzük, hogy TV-re szánod az anyagot - akkor elég jól el lehet játszani a szélekkel a TV safe region-hoz viszonyított méretével (a videó anyag illeszkedjen a safe region széléhez, míg a kép a remegő szélei nyúljanak ki ezen - házitákolmány, de bejöhet)

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#46) ROEL


ROEL
csendes tag

Megjelent a Sony Vegas 6 c változatához a magyar felhasználói felület!
A Vegas 6 Hungarian UI - ról bővebb információ itt található:

http://www.vegas.roel-filmproduktion.de

DVD Architect 4.0 HUI és Vegas 7 HUI : http://www.roel-film-productions.eu

(#47) papaya


papaya
senior tag

helló .. nekem olyan kérdésem lenne, hogy hogyan lehet kb . 1,5 órás filmet kiírni a dvd-re ?? amúgy most jelen pillanatban DVD Architect 3.0-mal próbálkozom...

Alapba a cucc (dv kamcsiról bedigizve) olyan 5,5 Gb. Na most van egy ilyen funkció hogy ''Optimize Dvd...'' ezzel átalakítja (94%) 4,4 Gb-ra a filmet. De a probléma az hogy még így sem engedi kiírni :((( De MIÉRT NEM :F

mi az hogy csak 60 percet enged , hogyan lehet akkor több órás dvd filmet kiírni ???

please help me !:O

(#48) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Vegas tud-e olyat,hogy van 3db video file-om és én azt tetszés szerint vágom össze.Tehát pl 3 file-ból kivágok egy 10mp és azt beillesztem az első darab 20mp után.Majd miután a 3filet összevágtam 1 fileként mentem el a 3-at!?:U

(#49) ROEL


ROEL
csendes tag

Igen, van.A Vegasban az S billentyü lenyomásával tudsz vágni.Ezt megtalálhatod az Edit menüben is: Split
A videódból kivágott jeleneteket tetszés szerinti sorrendbe teheted.
Viszont talán magyar nyelven könnyebben meg tudnád tanulni a Vegas kezelését.Nézzd meg ezt.

http://www.vegas.roel-filmproduktion.de/

DVD Architect 4.0 HUI és Vegas 7 HUI : http://www.roel-film-productions.eu

(#50) tomej válasza ROEL (#49) üzenetére


tomej
aktív tag

És te megvetted?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Sony Vegas
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.