Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Sony Vegas

Hozzászólások

(#701) jhony777 válasza ponix (#700) üzenetére


jhony777
tag

Köszönöm, meg is nézem mindjárt! :R

Éjjjen a VEGAS !! :-)

(#702) jhony777 válasza ponix (#700) üzenetére


jhony777
tag

Nagyon jó!! Működik szépen, köszi mégegyszer!!

Éjjjen a VEGAS !! :-)

(#703) ^Boss válasza jhony777 (#694) üzenetére


^Boss
őstag

háát, kodolashoz lehet segitene egy kis ram, ha nagyon nagy uzembe kodolgatsz akkor egy kodolast gyorsitani tudo VGA kari is kellene, de az nagyon draga (ati csucskari, 100k folott van, ezt csak ha sok penzed van), illetve egy raid 0ba kotott vinyotomb kene, az gyorsitana, de amugy proci max 2 magos pentium lenne jo, elerheto aron, nemtom a lapod szereti-e :)

(#704) jhony777 válasza ^Boss (#703) üzenetére


jhony777
tag

Ok, köszi, gyűjtögetek :)

Éjjjen a VEGAS !! :-)

(#705) jhony777


jhony777
tag

Szerintem ennek örülni fogtok. Itt letölthető a Vegas / c és d magyarosítás, ingyér :)

Naggyon jó!!
[link]
609 és 605-ös hozzászólás-nál :)

Használjátok egészséggel, már akit érdekel, mintha valaki kereste volna valamelyik régebbi hozzászólásban. Épp most leltem rá!

Üdv

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Éjjjen a VEGAS !! :-)

(#706) K9 válasza jhony777 (#705) üzenetére


K9
tag

ó óóóó köszi ez hasznos lesz.

(#707) BigBadPlaYeR


BigBadPlaYeR
senior tag

Üdv mindenkinek!

A húsvétkor összelocsolt pénzzel együtt már van elég egy új vinyóra :DDD Namost arra gondoltam, hogy a mostani ATA-s mellé, vennék egy SATA-sat. SATA-s lenne a secondary. A tárhelynövekedés mellett ez elvileg valamenynire növelné a renderelési sebességet is, ha egyik vinyóról a másikra renderelek. Namost az ATA->SATA átkódolásnál nem veszik el ez az előny? MEg egyáltalán megfér egymás mellett az ATA meg a SATA? (Eddig úgy hallottam igen, de hátha itt is van valakinek még valamilyen tapasztalata.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#708) jhony777 válasza BigBadPlaYeR (#707) üzenetére


jhony777
tag

Szerintem növeli a renderelési sebességet. Nekem is ilyesmi van a gépben asszem. De biztos vannak itt okosabb kolegák is :)

Sokat locsolkádtál ezekszerint :DDD

Éjjjen a VEGAS !! :-)

(#709) BigBadPlaYeR válasza jhony777 (#708) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Mit értesz az alatt, hogy ''ilyesmi''? De amúgy ja, nem sajnáltam a kölnit :DD

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#710) jhony777 válasza BigBadPlaYeR (#709) üzenetére


jhony777
tag

ATA a c vinyó, progik stb SATA a 160 GB másik amira renderelek meg hasonlók. De nekem egy kábelen van a kettő! De elég gyors.

Éjjjen a VEGAS !! :-)

(#711) Darla


Darla
tag

Sziasztok!
Van egy fényképem és egy videóba illeszteném be de nem tudom, hogy lehet azt megcsinálni, hogy a kép kicsit mozogjon. Tehát van egy nagy méretű képem ami nem fér rá a képernyőre és azt akarom, hogy a kamera pl a kép bal oldaláról átmenjen jobbra. Az event pan/crop-ban próbáltam, sikerült is részben, de az a baj, hogy amikor megy a kamera jobbra, és már majdnem vége lenne a mozgásnak, akkor visszafelé indul el. Remélem érthetően írtam le. Segítsetek légyszi! Köszi

(#712) Scytha


Scytha
tag

Sziasztok!

Sony Vegasban lehet osztott képernyőt csinálni (úgy hogy két részre osztja a képernyőt és két különböző videót játszik le)? Ha nem milyen videószerkesztőt ajánlotok?
Az én konfigomon rettenetesen szaggat a vegas (főleg amikor két vágás közti átmenetet rakok be), teljesen diavetítés szinten. A minimumja a proginak 256 mb nekem 4x annyi van (gondolom itt a ram a legfontosabb...). Már töredezettségmentesítettem, de nem lett jobb. A nagy gépigényű játékok is megfelelően mennek. Akkor mivel lehet a baj?

(#713) Darla válasza Darla (#711) üzenetére


Darla
tag

Megoldottam! (Rossz helyre kattintottam mindig) :C

(#714) BigBadPlaYeR válasza Darla (#711) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Akkor valamit a keyframekkel nem jól csináltál. Bizot benne maradt valahol egy hibásan beállítot keyframe. Tüzetesen nézd át őket újra, valószínűleg ott lesz a hiba.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#715) BigBadPlaYeR válasza Scytha (#712) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Üdv!

Lehet! Van valami Cutter effect. Cookie cutter talán... valami ilyesmi, azzal el tudod fágni a képet, az alatta lévő sávra berakod a másik képet. pan/crop-al kicsit elmozgatod a képeket oylna irányba ahogyan akarod és kész. Azt hiszem erre gondoltál.

A videóvágó progiknál igazából csak a Proci a fontos. Dobhat rajta a ram meg a gyors vinyó, de igazából a minnél durcább proci a fontos. Én pl. a Celeronnal szenvedek nagyon... többet ilyen sz*rt nem veszek az tuti.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#716) BigBadPlaYeR válasza jhony777 (#710) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Okés, köszi a választ, akkor ez után már bátran veszek SATA-s vinyót :)

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#717) Scytha válasza BigBadPlaYeR (#715) üzenetére


Scytha
tag

Most az AMD 2500+ Bartonom 1833 mghrz-en megy. Ezen szabadna ennyire szaggatnia? Érdekes módon a videó fx-ek szaggatás nélkül mennek (1-2 kivételével) az átmenetek meg lejátszhatatlanul akadnak -bármelyik. Ezek az átmenetek tényleg ilyen nagy prociigényűek? Vagy más probléma lehet?

(#718) Scytha válasza BigBadPlaYeR (#715) üzenetére


Scytha
tag

Nem igazán értem, hogy mire gondolsz a kép vágásával. Én csak annyit szeretnék, hogy két különböző videót egymás mellett játszon le (pl. filmekbe is szokott lenni, amikor párhuzamosan mutatja be, hogy mit csinál két szereplő). Pan/croppal már próbáltam, de ott nem teszi odébb a videót csak azt lehet beállítani, hogy melyik részét mutassa a videónak, a lejátszott anyag pozíciója nem változik.

(#719) ssolitude válasza Scytha (#718) üzenetére


ssolitude
őstag

Két videosávot használsz.A Pan Croppal az egyik sávon a kép aljára teszed a videot, a másikon a kép tetejére, majd az egészet egymásra teszed.A két képmezőt akár külön lehet mozgatni is.

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#720) Szabesz


Szabesz
őstag

Üdv!
Ismét helpet kérnék tőletek, a videó 720*576 16:9 aránnyú eredetileg, ha betöltöm vágni akkor torz lesz a kép... hogy tudom 16:9 arányra állítani?

¯\_(ツ)_/¯

(#721) ssolitude válasza Scytha (#718) üzenetére


ssolitude
őstag

Helyesbítek.Nem a Pan Crop-al, hanem a track elején található Track Motion opcióval.Hasonlatos a Pan Crophoz.Ha változtatni akarod a képarányt, hogy mindkét video teljesen takarja a képet, akkor a Sony Deform-ot is használni kell, ha kivágsz, akkor elég a Crop, majd a Track Motion.Az alábbi kis videoban mindkettőre van példa.

[kép]



[Szerkesztve]

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#722) ssolitude


ssolitude
őstag

Video [link] vissza kell nevezni .wmv-nek. 6MB

[Szerkesztve]

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#723) K9 válasza BigBadPlaYeR (#707) üzenetére


K9
tag

Nem tudom én a sata-s vinyókról csak a rosszat hallottam. Még nem olvastam utána, de ezeket hajtogatják hogy nem gyorsabb ez kamu, meg bootolási problémák vannak, meg megbízhatatlanok.Lehet hogy csak szó beszéd, de nem hiszem hogy alaptalan.
Én is pont ebbe reménykedtem hogy vinyóra való összegyűlik erre 5000ft pfffff azzal kitörőlhetem...:D

(#724) K9 válasza ssolitude (#722) üzenetére


K9
tag

Tetszik a mw a movieban, van esetleg teljes movied is amit lelehet tőlteni?

(#725) ssolitude válasza K9 (#724) üzenetére


ssolitude
őstag

[link]

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#726) K9 válasza ssolitude (#725) üzenetére


K9
tag

Szerintem valami probléma van a linkel, mert nem szedi nekem.

(#727) ssolitude válasza K9 (#726) üzenetére


ssolitude
őstag

Jobb klikk, Save as...

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#728) K9 válasza ssolitude (#727) üzenetére


K9
tag

hm ezt nem értem.

[Szerkesztve]

(#729) K9 válasza K9 (#728) üzenetére


K9
tag

Ugy tölt eszeveszett módon hogy csak rámegyek a linkre de nem adhatom meg hogy hova mentse (firefox,netscape) Flashgetbe meg hiába teszem be az is baszik rá.
Na mindegy.

(#730) ssolitude válasza K9 (#729) üzenetére


ssolitude
őstag

Mivel wmv, a böngésző alapértelmezetten megnyitja.Felteszem rar-ban.
Szerk.: vagy inkább .zip-ben,az mindenkinek van.

[Szerkesztve]

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#731) ssolitude


ssolitude
őstag

Egyébként:
[kép]

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#732) Scytha válasza ssolitude (#721) üzenetére


Scytha
tag

Kösz, megpróbálom.
Egy AMD 2500+ bartonon (1833 mghrz) az normális ha az átmenetek (transition) szaggatnak. Mindegyik még a legegyszerűbbek is. Mit tudok csinálni ha vágni szeretnék ezen a gépen normálisan?? :O

(#733) ssolitude


ssolitude
őstag

Íme: [link]

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#734) ssolitude válasza Scytha (#732) üzenetére


ssolitude
őstag

Nem normális.A Vegas-t kellene a legoptimálisabban beállítani.Persze kétségtelen, van hardverigénye, de nem szaggathat.Mennyi RAM-od van?

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#735) Scytha válasza ssolitude (#734) üzenetére


Scytha
tag

Épp mostanában vettem bele 512-t így van most 1 gb, de nem lett jobb a vegas, tök ugyanúgy szaggat. Töredezettség-mentesítés is megvolt, de semmi eredmény. A video fx-ek simán mennek, azoknak ennyivel kevesebb a gépigényük?

(#736) ssolitude válasza Scytha (#735) üzenetére


ssolitude
őstag

1 G-vel nem szaggathat, legalábbis nem annyira, hogy ne tudjál dolgozni.(Ha jól értem a szerkesztésnél szaggat, nem a renderelt anyagban.)

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#737) Scytha válasza ssolitude (#736) üzenetére


Scytha
tag

Pedig szaggat. Szó szerint diavetítés.
Igen, csak a szerkesztésnél szaggat a betett videót lejátssza. Valami ötlet, hogy megoldjam a problémát?

(#738) ssolitude válasza Scytha (#737) üzenetére


ssolitude
őstag

Beállításokon próbálj finomítani (Preferences) A Windows-nak ( már ha az van) jó nagy lapozófájlt állíts be (2 GB),a program képi megjelenítéseit butítsd le, egyáltalán minden olyan dolgot kapcsolj ki, ami nem túl fontos( pl. a track sávon a szerkesztéshez elegendő a 8 bites kép).Az egész hasonlatos a játékok beállításaihoz: ha szaggat, akkor kompromisszumokat kell kötni, innen-onnan elvenni, de azért még élvezhető legyen. Ha a kompromisszumok elfogytak, na akkor jöhet a számtech bolt. :U

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#739) Scytha válasza ssolitude (#738) üzenetére


Scytha
tag

Kösz. Azt hiszem rájöttem miért szaggatott. DV-ről vettem át gépre egy videót és deinterlaceltem, úgy tűnik ez nem tetszett neki, mert a deinterlacelés előtti videóknál nagyon kicsit szaggat, ami nem is zavaró.

(#740) K9 válasza ssolitude (#731) üzenetére


K9
tag

Hidd el ez is megvolt. Nekem arról a linkről semmi nem jön.
Viszont a köv. linked müxik.

(#741) ssolitude válasza K9 (#740) üzenetére


ssolitude
őstag

Bővítményeknél (Firefox,IE) állítsd be, hogy a .wmv-t ne nyissa meg, hanem kérdezzen rá!

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#742) K9 válasza ssolitude (#741) üzenetére


K9
tag

Na megnéztem fain lett.Tetszett a zene választás is. Szerintem nyugottan adhattál volna rá még bitratet a jobb minőségért.

(#743) ssolitude válasza K9 (#742) üzenetére


ssolitude
őstag

Kösz.Még lehetne rajta farigcsálni...Minél kisebbre akartam, így letöltés-barát:)
Egyébként lehet, hogy tényleg a linkkel van a baj, ATW-nél valamiért nem úgy megy mint eddig.Állítólag.Pedig ugyanúgy linkeltem, csak az egyik .wmv a másik meg .zip.Na mindegy.

[Szerkesztve]

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#744) K9 válasza ssolitude (#743) üzenetére


K9
tag

Felesleges ilyen letöltés barátnak lenni, mert nem több száz megákról van szó.
Főleg hogy nem 56K modemmel szedjük le.
A filmed 3:46 sec és 33mb. Szerintem bőven lehet akár 66mb is. És még énis visszafogott voltam:)
Az ilyen játék moveikat legtöbben 3000-5000 közötti bitratebe teszik be.
Akit érdekelnek a moviek, az nem fog szívozni +33mb-on.

(#745) ssolitude válasza K9 (#744) üzenetére


ssolitude
őstag

Végülis van benn valami. Reflexből igyekszem a dolgokat kicsiben tartani.(Anno 56k-s modemmel nem volt egyszerű az élet.)
A másik: ugyebár a nyersanyag. Mivel sajna csak egy 6600GT van a gépben, ezért ahhoz, hogy a Fraps-ot is kiszolgálja rendszer, jócskán vissza kell venni az opciókból.Játék 1024-ben de a rögzítés csak halfsize, tehát 512x384,30fps.Így még aránylag szép a kép:árnyékok,élsimítás,tükröződések,részletesség,stb.
Ha full size-on rögzítek, akkor a felvétel elkezd darabos lenni, ezt nem lehet Sony-val korrigálni.Ha megemelem a felbontást, akkor meg a játék nem szalad(Frapsal együtt!), tehát ugyanott vagyok.
Az így elért felbontásból egy bizonyos bitrátán túl nem lehet jobbat csinálni. Talán az a 60-70 mega tényleg megcélozható.
Persze mindez nem lenne gond két 7900GT-vel SLI-ben.:) (280ezer) :(

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#746) rEnk válasza ssolitude (#745) üzenetére


rEnk
tag

Hát igen 56K-s modemmel nem egyszerű az élet... nekem pl még most is az van és ha valamit töltögetni kell akkor rohanhatok 1ik havertól a másikig hogy:: ''légyszi szakíts már 1kis időt rám és tölcsed már le ezt meg azt...'' :O

Már 1 ideje olvasgatom ezt a fórumot de eddig nem irogattam semmit mert nem nagyon van kérdésem ha meg valamit ti kérdeztek az előttem ugyis megválaszolják, de látom hogy most videokról van szó éshát nekem is van 1. Még tavaj decemberben csináltam és a jó öreg q3 világában jáccódik. :))
Akit érdekel innen leszedheti: http://cybergames.hu/~soma/EV0LUT1ON.rar

Ja és esetleg egy rövid értékelést is irjon már valaki pls... :P

a hosszú élet titka: iddqd

(#747) ponix válasza rEnk (#746) üzenetére


ponix
aktív tag

Na ez meg jó nagy. Most hogy lecsökkentették a sávszélességemet, kétségbe vagyok esve több mint egy óra alatt fog lejönni. de most már kivárom

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#748) ponix válasza ssolitude (#745) üzenetére


ponix
aktív tag

Na nekem egy 6 megás cucc jött le ami nagyon tetszik és kérdezném is , hogy nem akarsz e véletlen egy olyan Vegas prezentációt csinálni, ami a vegasz használatát mutatja be?

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#749) jhony777


jhony777
tag

Volna egy újabb kérdésem. Jól gondolom, hogy minél magasabb bit rate-tel húzom be analóg Hi8-as kameráról az anyagot, (pl 9 vagy 12 MB/sec) annál jobb lesz? Aztán vegasos vágások után úgyis best-be renderelem ki, váltakozó bitrat-tel. Estleg two pass-szal. Szóval van egy külső ADS digitalizáló egységem, azzal viszem be a cuccot. USB2 vel, mert ezen csak ez van :( És szeretném a lehető legjobb minőségben bevinni. PL VHS-ről is próbáltam de nem látok sok különbséget a 4MB és vagy a 8 Mb os behúzás között, csak a file lett sokkal nagyobb ugye :)
Még egy, 44100 vagy 48000-be érdemes ilyenkor a hangot behúzni szerintetek?

Köszi előre is :)

Éjjjen a VEGAS !! :-)

(#750) ponix válasza rEnk (#746) üzenetére


ponix
aktív tag

Renk. Az én meglátásom szerint, brutálisan profi a filmed. Csak bámultam. szeretnék ennyit tudni. Bármikor szivesen fogadom a tanácsaidat ötleteidet és bármilyen okitást, és azt bár csak megköszönni tudom, de azt őszintén.

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Sony Vegas
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.