Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Sony Vegas

Hozzászólások

(#1901) #97544192


#97544192
törölt tag

Sziasztok!!! Keresek valami jó kis codecet, amivel jól lehet cod2-be demot menteni, pjBmp2Avi ismerje fel!!! Ja, és ne legyen a képen reklám, lehetőleg... Sony Vegashoz kéne, szóval mp4 codecek kizárva. :R

(#1902) BigBadPlaYeR válasza #97544192 (#1901) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Szia!

A legjobb codec az uncompressed. De a Huffyuv is még megbírja. Mást a Vegas úgysem ismer fel (vagy nagyon bizonytalan) és a minőségromlás miatt értelmetlen a további szerkesztés.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#1903) Gááboor


Gááboor
tag

Szerintetek mitől van az , hogy az elkészített és dvd-re kiírt cuccot fekete-fehéren játsza le a dvd lejátszó (asztali). Dvd architectel készítettem, a számítógépen persze minden klappol.
Ja és más dvd lejátszó meg rendesen lejátsza.

[Szerkesztve]

(#1904) BigBadPlaYeR válasza Gááboor (#1903) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Akkor a DVD lejátszó a ludas kizárásos alapon. Lehet, hogy egy régebbi típus. Azokkal néha akadnak gondok.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#1905) Nimrod válasza Gááboor (#1903) üzenetére


Nimrod
addikt

Írott lemezekkel nem mindegyik asztali boldogul. Egyébként a fekete-fehér másolásvédelem is szokott lenni.

(#1906) Gááboor


Gááboor
tag

Hát a dvd lejátszó elég új és elég jó is. Nem lehet a baj , hogy esetleg túl magas bitrátát állítottam be?

(#1907) #97544192 válasza BigBadPlaYeR (#1902) üzenetére


#97544192
törölt tag

Értem... Hát nemtudom, hogy pjBmp2Avi-ba van-e ilyen, hogy tömörítetlen... :F
HuffyUV-t letöltöttem, de megmondom őszintén, nem tudom, hogy hogy kell alkalmazni... Van egy DLL fájl, de hogy azzal mit kell, és hogy, azt nem tudom sajnos. :(

Na mindegy, köszönöm szépen a segítséget.

(#1908) K9


K9
tag

Sziasztok!
Nem bírtam magammal és ezért csináltam egy szép hosszú moviet.
[link]
Jó szorakozást!
Csak 2ghz feletti procival! (x264)

(#1909) K9 válasza #97544192 (#1907) üzenetére


K9
tag

Gondolom frapsal veszel fel és a fraps codecje szerintem jó.Szügségtelen azt még mondjuk huffyuvra átkonvertálni.Bár kétségtelen helyet spórólsz meg, de több lenne a befektetett munka mint a haszon. Egyébként *.inf fájl jobb klikk és telepítés.

(#1910) #97544192 válasza K9 (#1909) üzenetére


#97544192
törölt tag

Nem!!! CoD2-be veszem fel a videót, vagyis a képeket. Másodpercenként 30 jó minőségű képet csinál a cuccos, és azt pjBmp2Avi-val összerakom.

(#1911) K9 válasza #97544192 (#1910) üzenetére


K9
tag

Jah hogy cod2ben van ilyen beépített kép kiszedő? Ezt nem tudtam.
pjBmp2Avi kiválthatod akkor a virtualdubbal, mert az sokkal profibb több funkciós progi.

(#1912) franky boy


franky boy
csendes tag

Hali Mindenkinek'
Megint vagyok, remélem már tartósan!
Na Írom a gondom:
( volt már ''ilyenem, de nemtom, hogy oldottam meg)
Kamera DCRVX 9000 Sony, felvétel kitűnő, DV avi-ban összevágom Vegas 7-el, renderelem, = kitűnő! Dvd architect-el tömörítem dvd-re, oldalirányú, vagy gyorsabb fel-le irányú kaneramozgásoknál a kép darabos, az alakok körvonalai mosódnak, és darabosan, akadozva, fűződnek egymásba!
Tömörítem Divx-be, a jelenség ugyanez! ismétlem, tömörítetlenül kitűnő minőségű a film!
Valakinek ötlet?
Fontos lenne, mert megüt a guta!

lacafater

(#1913) Daneeka


Daneeka
senior tag

Szoktam látni komolyabb GTA Stuntvideok-ban (mondjuk teljesen mindegy, hogy hol :) ) olyan extra betütípusokat (ezek elég komoly,nem word szintű betütípusok, hanem egyedi rajzolatú,textúrájuak) amelyek nincsenek benne a Vegas 7-ben. Saját elmondásuk szerint csak a Vegas-t használták a klipp elkészítéséhez.
Kérdésem: Vannak pluginok extra betütípusokhoz, és ha igen hol?

(#1914) BigBadPlaYeR válasza Daneeka (#1913) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Bármilyen font-ot berakhatsz a Vegas-ba. És még plugin sem kell hozzá! Annyi a dolgod, hogy szerzel pár font-ot és azokat bemásolod a :\Windows\Fonts könyvtárba. Újraindítás után a Vegas már látja az új betütípusokat.

Én innen szoktam letölteni ingyenes Font-okat: [link]

[Szerkesztve]

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#1915) megintrich válasza BigBadPlaYeR (#1914) üzenetére


megintrich
csendes tag

koszi a hasznos linkert

(#1916) BRinyo


BRinyo
aktív tag

[link]
Elkezdtem dolgozni a gépen, kell a sok ram, kevés még a 2GB is. Most 3 gigával elmegy. Kérdés, mit szólna, ha az E6600 helyett Q6600 volna a gépben. Kinek van ilyen tapasztalata? RAID0 tömbön használja vki? (közben amíg gondolkodtok, olvasok vissza)
Ezt gondolom ismeritek: [link]
Van egy fullos(abb) anyag a demonoid-on. Azt is érdemes megnézni...

[Szerkesztve]

(#1917) megintrich válasza BRinyo (#1916) üzenetére


megintrich
csendes tag

a raid 0 kifejezetten ajanlott, building peaks-nel latvanyos javulas, uncompressed videonal nelkulozhetetlen. ha a render nem tul szamitasigenyes az is szepen gyorsul. nekem egy adaptec 1200A van ket seagate-tel. hibatlan. szomorubb lenne az eletem nelkule.

(#1918) BRinyo


BRinyo
aktív tag

[link]
Be kellett tennem azt a +1GB ramot. Nekiálltam renderelni, aztán így járt a gép. A raid0 lesz a következő. Van 2db 250es vinyóm, már csak egy harmadik kell, amire mentek. Lévén hogy 280GB adatom van jelenleg, elég is lesz egy 320as backup vinyó... Bár jól hangzana az 500GB is.... :D

(#1919) Sleed


Sleed
aktív tag

Sziasztok!
Egy olyan kérdésem lenne hogy a vegas 7.0-ban lehet-e a hangot lassítani?
Nem úgy gondolom hogy egy egész résznek mondjuk kétszer anyni időt adok meg és fele olyan lassú lesz..
Valahogy úgy,mint ahogy a videót lehet...
Vagy nincs valami beállítás rá,hogy ha a videót lassítom,akkor a hozzárendelt hang is lassuljon?
Esetleg ha olyan videót teszek be,amihez alapból van hozzárendelve hang,akkor az fog vele lassulni?Ha így teszem be akkor lehet mozgatni a hang képhez viszonyított pozícióját?
(utóbbit próbáltam,nem sikerült..)

kicsit sok lett egy kérdésnek :B

a válaszokat előre is köszönöm!

(#1920) BigBadPlaYeR válasza Sleed (#1919) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Üdv!

A hangot sajnos úgy, ahogy a videót lassítani (gondolom a velocity-re célzol) nem lehet. Viszont az összetartozó hang és képállományt lehet egymással arányosan lassítani/gyorsítani. A honlapomon ott a leírása, de a lényeg: Nyomva tartos a Ctrl billentyűt és közben húzod az event szélét az egérrel.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#1921) ROEL válasza BigBadPlaYeR (#1920) üzenetére


ROEL
csendes tag

Big,

a hangot a Vegasban ugyanúgy lehet lassítani, ahogy a videót is. A CTRL-al, vagy jobb klikk és tulajdonságok ablak. Az Idő nyújtás/Hangolás változtatás opciónál át kell állítani Klasszikusra, akkor meg lehet adni az új hosszt, ami vagy gyorsítani, vagy lassítani fogja a hangot.
De neked ezt tudnod kell! :R

Üdv
Rob

DVD Architect 4.0 HUI és Vegas 7 HUI : http://www.roel-film-productions.eu

(#1922) Daneeka


Daneeka
senior tag

Hali!
Az a gondom, hogy pl.: a Pan&Crop nem új ablakba nyílik, hanem bepréselődik arra a kis helyre ahol az effekteket, transitionokat stb. választhatjuk.
Mit tegyek, hogy újra új ablakban nyíljon meg mint régen?

(#1923) Daneeka válasza Daneeka (#1922) üzenetére


Daneeka
senior tag

Sorry, többet nem kérdezek hülyeséget, meg van a válasz.
Pedig a kérdés előtt megnéztem a manualt, átfutottam BigBadPlaYeR oldalát + beírtam a topic keresőjébe, hogy: új ablak...

(#1924) ROEL


ROEL
csendes tag

Sziasztok!

Tudom, hogy ez a topic nem a reklámozásról szól, nem is annak szánom, csupán INFO!

:Y

Mától BigBadPlayer oldala új elérhetőséget kapott, a www.bigbadplayer.eu domain-en juthattok hozzá az általa megosztani kívánt infókhoz.

:C

A régi elérhetőség pár hétig még megmarad!

Köszönöm a hozzáértésed és barátságod Big! :R

Üdv

Kapronczai Róbert (RO&EL)

DVD Architect 4.0 HUI és Vegas 7 HUI : http://www.roel-film-productions.eu

(#1925) BigBadPlaYeR válasza ROEL (#1924) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Igen, tudom, hogy hogyan lehet lassítani / gyorsítani a hangot, csak úgy nem, mint a videónál a velocití-vel.



Nagyon köszönöm az új honlap elérhetőséget! Így talán könnyebben megjegyzik az emberek.

Viszont köszönöm a Te hozzáértésed és barátsáod Rob! :R

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#1926) gsc73


gsc73
aktív tag

Sziasztok!

Nem teljesen, de kezdő vagyok a video szerkesztésben, és nem tudom merre induljak a következő projecttel.
Eddig a VSO ConvertXtoDVD progit használgattam: egyszerű menüszerkesztés, minden formátumot megevett: DivX, XVID, MPG, stb, nem kellett több. Most kéne:

Ami van:
Egy koncertfelvétel DVD formátumban ( kb 4db 1gB-os *. vob file), + több videóklip mpg, DivX formátumban
Ameddig jutottam:
Tömörített videóklipeket VirtualDUB-al ''kitömörítettem'', DVD architect 4.0-val csináltam menüt, ki is próbáltam, működik.
Amit szeretnék:
- A DVD formátumot nem sikerült ''importálni'' az Architec-be, illetve ha átnevezem a vob file-t mpg-re, akkor megeszi, de nem játssza le egybe, ez így nekem nem jó. Azt szeretném, hogy ha a főmenüben kiválasztom a koncert menüpontot, akkor azz játssza végig
- szeretnék csinálni egy ''fejezetek'' menüpontot, ami a koncetrfelvétel számainak elejére ugrana.
- a menüben lehetne olyat csiálni, hogy csak egy keret ugrál a képek körül. Nekem valahogy csak átszínezni sikerült, pl. áttetsző kékre, vagy pirosra.

Előre is köszi a segítséget.

g.


kedvenc szavaim: palack, flakon, kredenc, fridzsider, ibrik, trafik, szvetter, fregoli, rezsó, sparhelt, vájdling, szifon, gardrób, partvis, spejz, tégely, drót, abrosz, lavór...szocreál.

(#1927) BigBadPlaYeR válasza gsc73 (#1926) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Tehát van sok VOB (-> MPEG) fájlod és szeretnéd őket egyesíteni, ha jól értem. Lehet, hogy az egyik VirtualDub variáns képes rá. Esetleg kérdezz rá a topicjában: [link].
Vagy van ''gányabb'' megoldás is... Pl. a DVDA-ban megadod end action-nek, hogy játsza a következő részletet. Ha nagy a szünet a váltásnál, akkor pedig MPEG -> uncomp. AVI és Vdub-al összefűz. Csak itt ugye többszörös konvertálás van.
De valahogy elvileg vissza lehet fejteni rendesen a menüsDVD-t is, csak nem tudom a módját sajnos. ilyennel még nem próbálkoztam.

DVDA jelenetválasztáshoz dvdX oldalán van egy elég jó kis leírás: [link]

De nézz körül az oldalon; könnyen lehet, hogy a visszafejtése is találsz ott megoldást!

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#1928) gsc73 válasza BigBadPlaYeR (#1927) üzenetére


gsc73
aktív tag

Köszi a gyors választ!

Az elmúlt órákban sokat próbálkoztam, keresgéltem...Találtam egy jó leírást: [link]
ami alapján már el tudtam indulni, és a fentebb feltett kérdéseimre találtam választ.
A VOB-ok összefűzésével kapcsolatban: Lejátszásnál megoldható, hogy a következő VOB-ot indítsa, de a fejezeteket csak VOB-onként kezeli, úgyhogy össze kell fűzni. Azzal később próbálkozom, az alapján, amit írtál.

Egy gond jött elő: csináltam egy főmenüt (root) , és egy fejezetek menüt is (title menü). A Power DVD alapján a két menü felcserélődve működik. Sajnos kiírni, és asztali lejátszóba kipróbálni, most nincs lehetőségem.

Üdv:

g.


[Szerkesztve]

kedvenc szavaim: palack, flakon, kredenc, fridzsider, ibrik, trafik, szvetter, fregoli, rezsó, sparhelt, vájdling, szifon, gardrób, partvis, spejz, tégely, drót, abrosz, lavór...szocreál.

(#1929) BigBadPlaYeR válasza gsc73 (#1928) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Megadtad, hogy melyik legyen a kezdő menü?

[kép]

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#1930) gsc73 válasza BigBadPlaYeR (#1929) üzenetére


gsc73
aktív tag

Igen, igen megadtam! pontosan a kép szerint, csillagocska meg is jelent.

Úgy néz ki a dolog, hogy a preview-ban ha lépkedek a különböző klipek között, bármelyikbe belépek, elkezdi játszani, ha megnyomom a virtuális távirányítón a ''menü'' gombot, visszaugrik a főmenübe. Ha belépek a fejezetek menübe, és elindítok egy fejezetet, abból csak a fejezetek menübe ugrik vissza, ha a menü gobot megnyomom akkor is, ha a vissza gombot akkor is. Ki kellene próbálni asztali lejátszón is, talán ma délután...

g.


u.i.
VOB összefűzésre találtam egy progit: TMPGEnc DVD Source Creator [link] csak az a baj vele, hogy újrakódolja az egészet, ami rengeteg idő, és szerintem az én esetemben szükségtelen. Akkor kellene, ha különböző forrásokból dolgoznék, és egységesííteni kellene a bitrátákat, felbontást, miegyebeket.

kedvenc szavaim: palack, flakon, kredenc, fridzsider, ibrik, trafik, szvetter, fregoli, rezsó, sparhelt, vájdling, szifon, gardrób, partvis, spejz, tégely, drót, abrosz, lavór...szocreál.

(#1931) BRinyo


BRinyo
aktív tag

Ma találtam nézgelődés közben egy olyat, hogy DVD Architect Studio 4.5
Szóval mivel tud ez többet az én production suite-omban lévő DVD Architect 4.0 ?
Mert egyelőre nem találtam meg, mivel is különbözne...

(#1932) megintrich válasza BRinyo (#1931) üzenetére


megintrich
csendes tag

Notable Fixes/Changes in Version 4.5a

-Added Japanese, French, and German language support.

What's New in Version 4.5

-Adjustable markers in picture compilations to control picture slide duration.
-Simulate preview on 4:3 and 16:9 monitors.
-Ability to burn 8-cm camcorder DVD discs to 12-cm standard DVD discs.
-Ability to specify random playback order for playlists.
-Improved DVD size estimation

[link]

[Szerkesztve]

(#1933) gsc73


gsc73
aktív tag

Hali!

A VOB-okat sikerült összefűzni, egy VOBMerge nevű progival.
Sajnos a menü/almenü kérdést nem sikerült megoldani. Ha csak egy főmenü van, semmi gond, asztali lejátszóban is tökéletes. Ha bejön egy almenü, vagy fejezetek almenü, és egyszer belépek, nem lehet visszalépni a főmenübe. Biztos van valami apró beállítás, amit nem vettem észre. Most nem leszek egy hétig, aztán újra próbálkozok, ha addig van valakinek ötlete, szívesen venném!

Üdv:

g.

kedvenc szavaim: palack, flakon, kredenc, fridzsider, ibrik, trafik, szvetter, fregoli, rezsó, sparhelt, vájdling, szifon, gardrób, partvis, spejz, tégely, drót, abrosz, lavór...szocreál.

(#1934) Daneeka


Daneeka
senior tag

Hali!

A célom egy olyan effekt létrehozása amelyet sokszor látunk auto-reklámokban. Megpróbálom jellemezni: megy az autó és őt követi a saját maga ''átlátszó'' (alacsonyabb opacityjű) mása.
Vegasban magyarázkodás helyett készítek egy sreenshotot. A képen látjátok a próbálkozásom és a hibát is egyszerre. Mottó: Egy kép többet mond ezer szónál! :D
Ha esetleg tudna valaki megoldást a problémára annak megköszönném előre is! :R
A kép linkje [link]

(#1935) BigBadPlaYeR válasza gsc73 (#1933) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Az almenükben, fejezetek menükben el kell helyezni egy kis gombot, ami visszamutat a főmenüre, vagy az előző oldalra, stb. és akkor jó. De szerintem ezt említ dvdX is a leírásában.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#1936) BigBadPlaYeR válasza Daneeka (#1934) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

A probléma ott lesz, hogy a felső sávban nem csak az autó van ám... Tehát az eredeti autót gyakorlatilag még ''lefátyolozod'' egy 50%-osan áttetsző réteggel, ami történetesen az eredeti háttér, ezért tűnik átlátszónak.

Vagy kimaszkolod képkockánként az új autót (Ez csak vicc :D); vagy pl. megpróbálhatod bevetni a cookiecutter FX-et (vagy hogy kell írni). Levágod a kép felét, ott lesz az eredeti autó, a hiányzó részre pedig berakod egy lentebbi sávra az azt követő autót. És ha csak 50%-os átlátszóságot szeretnél, akkor az alá még berakod az eredeti képet még 1x. Remélem érthető voltam :D

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#1937) Daneeka válasza BigBadPlaYeR (#1936) üzenetére


Daneeka
senior tag

Köszi a választ!
Meglepődtem egyébként, én azt hittem logikusnak ha egy réteg felé áttetszően kerül egy, akkor összeadódik az ''élessége'', kontrasztosabb lesz.
Még ilyet próbáltam, a hsz-em írása közbe, hogy custom-autó alakú cutter, és keyframsekkel követné az autó mozgását a kivágás de nincs custom alakú kivágás.

Viszont sajnos a hsz-ed érdemi részét nem értettem meg :B

(#1938) BigBadPlaYeR válasza Daneeka (#1937) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

A kamera-állás fix, vagy követi a mozgást? (Utóbbi esetben amit írtam nem működik)

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#1939) Daneeka válasza BigBadPlaYeR (#1938) üzenetére


Daneeka
senior tag

Rájöttem, hogy muszáj fixnek lennie ezért fix is lesz :) Szívesen alkalmaznám amit írtál, ellenben nem fogtam fel :B

Ezt a részt nem értettem: ''Levágod a kép felét, ott lesz az eredeti autó, a hiányzó részre pedig berakod egy lentebbi sávra az azt követő autót. És ha csak 50%-os átlátszóságot szeretnél, akkor az alá még berakod az eredeti képet még 1x''

Ha esetleg paintbe összedobnál néhány csíkot egymás felett hogy hogy vannak a layerek, vagy netalántán egy szkrínsotot akkor nagyon hálás lennék!

[Szerkesztve]

(#1940) Daneeka


Daneeka
senior tag

Mostanában mért ilyen kihalt ez a topic? (az eddigi állapotokhoz képest)
Kijött valami új killer progi és mindenki azt használja? Nem elég jó a Vegas vagy éppenséggel túl bonyolult?

(#1941) BigBadPlaYeR válasza Daneeka (#1939) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Ha Vegas 7-et használsz, akkor linkelj be ide 2 képet a videóból (egyet mikor az autó még a földön van, egyet meg mikor már a levegőben; ugyanabból a kameraállásból). Megcsinálom egy .veg fájlba mutatóba, hogy mire gondolok aztán belinkelem. Az alapján meg meg tudod majd csinálni magad is szerintem.

A Vegas-t szerintem pont, hogy könnyű megtanulni :) Az alapvető funkciókat néhány leírás alapján is el lehet sajátítani, sokaknak pedig ennél több nem is kell.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#1942) Daneeka válasza BigBadPlaYeR (#1941) üzenetére


Daneeka
senior tag

Sajnos az autós nem jó mert automatikusan zoomolt egy kicsit rajta a program de van egy másik: ezen egy motor a főszereplő :)
3 kép ugyanabból a kameraállásból, motor helye változik:
[link]
[link]
[link]

(#1943) BigBadPlaYeR válasza Daneeka (#1942) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Csináltam egy kis .veg-et a három képből. [link] Az eredmény:

[kép]

A fájlok max pár hétig lesznek fönn!

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#1944) Daneeka válasza BigBadPlaYeR (#1943) üzenetére


Daneeka
senior tag

Nagyon köszi mindent! :R
Alkalmazom majd az új videomba :) Ha kész lesz, belinkelem ide is :C

(#1945) gsc73 válasza BigBadPlaYeR (#1935) üzenetére


gsc73
aktív tag

Hali!

Minő egyszerű, és nagyszerű megoldás....Tipikus esete, amikor az ember a fától nem látja az erdőt! Kipróbáltam, működik!

Köszi! :R :R :R

g.

kedvenc szavaim: palack, flakon, kredenc, fridzsider, ibrik, trafik, szvetter, fregoli, rezsó, sparhelt, vájdling, szifon, gardrób, partvis, spejz, tégely, drót, abrosz, lavór...szocreál.

(#1946) polar


polar
tag

Sziasztok!

Lehet hogy rossz helyen kopogtatok és nem a Sony Vegas lesz a megfelelő program, de hátha:)
Egy videóhoz kéne nekem szöveget illeszteni, de nem egy külső file-ba (pl srt), hanem hogy magán az .avi-n legyen a szöveg. Ezt hogy lehetne megoldani a Vegassal? Vagy van erre hatékonyabb megoldás?
Köszi!

Bárcsak három madár lehetnék és felülről láthatnám, ahogy magam alatt repülök...

(#1947) BigBadPlaYeR válasza polar (#1946) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Azt hiszem a VirtualDub képes ''ráégetni'' a feliratot a videóra. A topicjában kérdezz rá.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#1948) polar válasza BigBadPlaYeR (#1947) üzenetére


polar
tag

Köszi

Bárcsak három madár lehetnék és felülről láthatnám, ahogy magam alatt repülök...

(#1949) Daneeka válasza Daneeka (#1944) üzenetére


Daneeka
senior tag

Hihetetlen de videoval ez nem működik. Legalábbis itt a szkrínsot az én próbálkozásommal : [link] ami sztem ránézésre megegyezik azzal a veg.-gel amit linkeltél nekem.
Azért leírom a trackeket hátha nem fogtam fel valamit:
1: az eredeti video
2: kivágott rész, eltolva kicsivel, ez követné árnyékként a motort, 50% opacity,fade in
3: 1 trackkel megegyezik, annak a folytatása. (neki nem értem a szerepét egyébként :F )

(#1950) BigBadPlaYeR válasza Daneeka (#1949) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Az addig oké, hogy a track-ek jó sorrendben vannak egymás felett/alatt. Az FX-eket is megnézted az eventekben? Van benn egy Cookie Cutter is! Az egésznek az a lényege.

Az a lényeg, hogy elkezdődik a video, elindul a motor. Mikor már elérne a kép széléhez, akkor berakjuk a jelenetet az elejéről, de a kép szélét levágjuk (áttetszővé tesszük), hogy a másik sávon lévő motor még látszódjon.

Most jut eszembe egy egyszerűbb megoldás. Az áttetsző motort rakd az eredeti videó FÖLÉ, 50%-os áttünés és ebből a képből vágd ki (CookieCutter) a képnek azt a felét, ahol alatta az eredeti motor látható. Tehát felső sávban 50%-os áttünés, cookiecuterrel a kép bal széle levág (ezt rendes FXhez hűen mozgathatod is), alatta pedig megy a rendes video.

A .veg-eknek nem az a célja, hogy szolgaian másoljuk őket. Ha a kezedbe kerül egy ilyen jellegű .veg, akkor azt szedd szét alaposan. Húzz szét minden eventet, nézd meg külön-külön minden alkotóelemét, minden FX-et, Pan/Crop-ot, stb. Nézd mi történik, ha változtatsz valamit. Alapos vizsgálódással kiderül, hogy mit hogyan csináltak. Hasonló .veg-eket egyébként a VegasUsers.com-ról [link] lehet szedni szép számmal (Veggie Sharing).

Az eredeti megoldásban azért volt szükség a 3. track-re, mert a felette lévő track-en volt a kivágás. Így mikor megjelent a motor, akkor a kép felében feketeség volt és nem a rendes háttérből tűnt elő.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Sony Vegas
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.