Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Sony Vegas

Hozzászólások

(#3001) ponix válasza matyiGo (#3000) üzenetére


ponix
aktív tag

Akkor most jöhetnek a werkfilmek :))

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#3002) matyiGo válasza ponix (#3001) üzenetére


matyiGo
aktív tag

egyenlőre elég sok meló van, de amint lesz egy kis időm csinálok egy komoly tutorialt, magyar nyelven ;)

addig is a kész verzió: http://www.vimeo.com/3198199

(#3003) matyiGo válasza matyiGo (#3002) üzenetére


matyiGo
aktív tag

ez uitobbiban mondjuk elég sok kompromisszum is van, mert ilyen külső lcd-kre fog menni ..

(#3004) ponix


ponix
aktív tag

Kollégák! Hol lehet átállítani, hogy egy képet mennyi ideig játszon le a Vegas? Konkrétan az a kérdés, hogy van mondjuk 50 képem (jpg) amit szeretnék lejátszatni, mondjuk 5 másodperc alatt! Ezt hogy lehetne megoldani?

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#3005) BigBadPlaYeR válasza ponix (#3004) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Arra gondolsz, hogy hol lehet bellítani, hogy az újonnan berakott állóképek milyen hosszúak legyenek?

Options -> Prefenreces -> Editing -> New still image lenght

Beállítasz mondjuk egy ~2sec-et, aztán jó. Ha bekapcsolod az Automatically overlap... funkciót is, akkor pedig átfedést is rak a képek közé.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#3006) ponix válasza BigBadPlaYeR (#3005) üzenetére


ponix
aktív tag

Igen adott egy kép, illetve 50 db most 5 másodpercig mutatja őket darabonkként! Egyesével össze tudom húzni őket, hogy csak egy villanásnyi ideig látszanak, de az hosszadalmas lenne! Erre jó lenne valami automatikus lehetőség! Amit mondtál, azt átállítottam, de semmi hatással nem volt a képekre, továbbra is hosszan látszottak! Mi lehet a gáz?

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#3007) BigBadPlaYeR válasza ponix (#3006) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Mi lehet a gáz?

Erre gonoszul mondhatnám, hogy nem tudsz angolul. De én nem voltam elég részletes.

A beállítás az új (new) állóképekre (still image) vonatkozik.

Fogd a már meglévő képeket, állítsd be a fentebb megbeszélt beállításokat, Explorer ablakban jelöld ki azt az 50 fájlt egyben és húzd be.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#3008) ponix válasza BigBadPlaYeR (#3007) üzenetére


ponix
aktív tag

Na így már műkszik :DD

Köszi a segítséget

Nem tudsz valahol leírást illetve fordítást arról a rengeteg dologról ami még ott található? Meg, hogy mi mit jelent?

[ Szerkesztve ]

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#3009) ponix


ponix
aktív tag

Úgy belejöttem a kérdezésbe :DD

Azt hogyan lehet megoldani, hogy ha van egy adott film, és azt szeretném, egyenlő nagyságú részletekre felvagdosni?

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#3010) BigBadPlaYeR


BigBadPlaYeR
senior tag

Leírást találsz itt és itt.

Ha a Project propertiesben beállítod az FPS-nek megfelelő Timeline felosztást (tehát a 29,9 vagy 25 FPS-t), akkor a timeline-on szépen látható a perces, ill. nagyítástól üggően 5-10 perces vonalkázás. Plusz Page Up, Page Down gombokkal pontosan 1-1 másodpercet ugorhatsz. Lehet, hogy van valami bill. combo, hogy PgUp+Shift és akkor 10 percet ugrik, vagy ilyesmi, nem próbáltam.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#3011) ponix válasza BigBadPlaYeR (#3010) üzenetére


ponix
aktív tag

Automatikus lehetőség nincs ezek szerint? Gondoltam olyasmire, hogy markereket lehetne esetleg automatikusan berakatni valahogy, és a markereknél történne a vágás, mint a legtöbb hangszerkesztő progiban, pl a Cool Edit Pro-ban beteszek markereket, és külön-külön menti a kijelölt részeket!

Más:

Ezt a maszkolás dolgot nagyon nem értem! Photoshop-ból indulok ki, ahhoz konyítok valamicskét! Ott ha maszkolásról beszélek, akkor azt értem alatta, hogy kivágok egy területet, és vagy a területen kívüli rész látszik, vagy a területen belüli! Mozgóképnél, ezt úgy képzelem, hogy mondjuk fut egy ló az egyik filmen, azt körbe jelölöm, a környezetét kivágom, törlöm, és egy új környezetbe tudom így helyezni a lovat! Vagy egy új környezet csak a ló testének körvonalain belül látszik, ez mozgás közben még érdekesebb! Szóval ilyesmiket hogy a bánatba lehet csinálni? Egy két jó tutorialt megköszönnék :DD

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#3012) BigBadPlaYeR válasza ponix (#3011) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

A Photoshop Adobe termék, ez meg Sony. Mondjuk nekem minden Adobe termék valahogy nagyon kényelmetlen. Abszolú profi cuccok, csak nekem nehézkes.

Ilyen maszkolást, amit említettél egyébként a Pan/Crop-ban tudsz véghezvinni.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#3013) ponix


ponix
aktív tag

Az hogy van, hogy konvertálok egy Vegassal készült filmet, Virtualdub-al, és gspot fájl infója szerint wmv3 a használt kodek, de a film mégis *.avi kiterjesztést kap!

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#3014) BigBadPlaYeR válasza ponix (#3013) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Hát ha a renderelésnél csak annyit állítottál be, hogy AVI, akkor az Isten tudja, hogy milyen codec volt beállítva. Az itt már sokszor elhangzott mondat: "Az AVI csak egy konténer." Olyan mint egy narancsos kosár. De lehet a kosárban görög narancs meg spanyol is!

De Virtualub-ban már ne kódolgass mégegyszer... Vagy Vegasból tömörítetlenbe nyomd ki, majd VDub-al rányomod a codec-et, ha neked ez szimpatikusabb; vagy eleve Vegasból a végleges codec-el rendereld ki. Nem jó buli 2x kódolni. Egyrészt minőségromlás, másrészt sok elpocsékolt idő.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#3015) ponix válasza BigBadPlaYeR (#3014) üzenetére


ponix
aktív tag

A Vegassal uncompresed-be ment, mert nem hajlandó bármilyen kodeket kezelni, de majd kipróbálom, hogy ezt a wmv3-t tudja e kezelni? Egyértelműen jobb lenne, ha nem kellene kétszer csinálni! Elég jónak tűnik a wmv3, de úgy látom, hogy még sok kísérletezés áll előttem :DD

Régebben is foglalkoztam a vegassal de csak nagyon alap szinten, most valahogy rákaptam ;)

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#3016) fsb1000


fsb1000
nagyúr

Üdv Urak!

Kéne egy kis segítség.
Sony Vegas-val nem tuduk AVI-t renderelni.
(Divx, vagy XVid kéne az asztali lejátszónak.)

Illetve elkészül a videofile, de VLC-vel, vagy más progival lejátszva csak hang van, de kép nincs. Próbáltam már a saját kodekjével is, meg le is töltötögettem valamit...

wmv-ben töklételetes.... de azt nem játsza le az asztali dvd.

Köszi!

(#3017) BigBadPlaYeR válasza fsb1000 (#3016) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Részletesebben írd le, hogy mivel próbálkoztál eddig, mert ennyi alapján nem tudunk segíteni.

Esetleg annyi, hogy a Preferences General fülén ellenőrizd, hogy az "ignore third party codecs" opció elött nincs pipa.

Az alapokhoz ajánlom a szignómba lévő linket. A leírás végében van szó a renderelésről.

[ Szerkesztve ]

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#3018) fsb1000 válasza BigBadPlaYeR (#3017) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Igen, elolvastam már pár hete.
Pipa nélkül és pipával is próbálkoztam.

ffdshow van a gépen, de mikor kérdezte elöször a SV, akkor azt választottam hogy soha ne használja,.

Ezenkivül minden alapbeállítás.
720x576-ban szeretném renderelni. 30p-vel.

Kipróbáltam úgy is, hogy más AVI-t próbáltam konvertálni AVI-ba SV-vel és ugy sem volt kép.

(#3019) BigBadPlaYeR válasza fsb1000 (#3018) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Értem, de mivel és hogyan próbálkoztál? Milyen codec-et állítottál be a Render -> Custom beállításokban, stb.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#3020) fsb1000 válasza BigBadPlaYeR (#3019) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Csak a "beépített" XVID kodecet használom.

Megvan a hiba oka.

Bementi file 1920x1080 30fps [wmv]
Kimeneti file 640x360, 25fps [avi]

Ha a kimenetet átállítom 30 fps-re, akkor van kép is. Minden OK

Tehát a kérdés: hogy lehet HDV 30fps-ből DV(pal) 25 fps-t készíteni???

Persze lehet, hogy a 30fps file-t is megeszi az asztali lejátszó, de jobb lenne a 25FPS konverzió megoldani.

(#3021) Pollux66


Pollux66
tag

Hi all!
SOS-be kellene 1kis segítség!
Vegasban vhogy meg lehet valósítani h a 4:3-as videók tetejéből ill aljából a progi levágjon
1-1 egyenletes részt h így 16:9arányt állítson elő?

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." George Carlin

(#3022) BigBadPlaYeR


BigBadPlaYeR
senior tag

fsb1000: Elvileg ha a Project Propertiesben beállítod az FPS értékét, akkor azzal kódolja. De nyugodtan hagyd 30-on. Meg fog vele bírkózni az asztali lejátszó.

Pollux66: Beállítasz a Project Propertiesben egy 16:9-es képarányt, behúod a 4:3-as filmet, majd a Pan/Crop-ban kapcsold ki a Lock Aspect Ratio-t, majd a kép alsó szélét kezd felfelé húzni.

De ha más nem akarsz csinálni, akkor elég lenne számodra a VirtualDub is szerintem.
A Resize filterben a Crop/Letterbox to aspect ratio-t nézd meg (A show preview-al tudsz előnézetet vaázsolni).

Mindkét progamhoz van videó tutorial is a szignómban lévő oldalon.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#3023) Pollux66 válasza BigBadPlaYeR (#3022) üzenetére


Pollux66
tag

1000THX! Ez most tényleg nagyon fontos volt!
Még1-szer köszönöm a gyors választ! :C

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." George Carlin

(#3024) fsb1000 válasza BigBadPlaYeR (#3022) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Köszi!
Akkor marad a 30fps, mert a 25 nem akar sikerülni.

(#3025) ponix


ponix
aktív tag

Kolléga urak! Szöveg maszkot szeretnék valahogy összehozni, konkrétan, azt, hogy a szövegen átlátszódjék a háttér! Ezt hogyan lehetne megoldani szerintetek! Egyet tudok, de hátha tudtok jobb megoldást!

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#3026) ponix válasza ponix (#3025) üzenetére


ponix
aktív tag

És ebben is tudna valaki segíteni? [proba] megköszönném!

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#3027) lacibacsi válasza ponix (#3025) üzenetére


lacibacsi
addikt

A text videósávját tedd a film fölé, mint "rendes" esetben.
Készítsd el a szöveget.
Chroma key-el tedd átlátszóvá a betűket.
A háttered megmarad, tehát nem lesz átlátszó, a szövegen át viszont láthatod az alatta lévő videót.
A szöveg mozgatásával pedig sok izgalmas dolgot lehet csinálni... :)

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#3028) luw2win


luw2win
őstag

Hali!
Lenne egy problémám.
Miért nem tudok Sony Vegas 8.0 Pro-val mp4-et importálni?
Teloval készült felvételekről van szó.
Ez ezt irja ki.

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#3029) ponix válasza luw2win (#3028) üzenetére


ponix
aktív tag

konvertáld át valami progival wmv-be azt eszi a vegas rendesen!

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#3030) ponix válasza lacibacsi (#3027) üzenetére


ponix
aktív tag

úgy valahogy csináltam! Köszi a tippet azért! A szöveg körbevágására nincs valami gyors megoldás?

Néha bánom, hogy a photoshop nincs összeépítve a vegassal, meg valami efektező, meg 3D-s dolog kellene egybel! Az lenne ám a profi szerkesztő rendszer! ! :DDDD

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#3031) lacibacsi válasza ponix (#3030) üzenetére


lacibacsi
addikt

Ha "sima" szöveget raksz be, akkor még gyorsabb, ha a háttér átlátszóságát felveszed 100%-ra a betűét meg 0%-ra.

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#3032) BigBadPlaYeR válasza ponix (#3030) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Ha azt szeretnéd, hogy minden progi kooperáljon egyszerre, akkor az Adobe Premier, After Effects és Photoshop kombót tudom ajánlani. Ennek mondjuk az a hátulütője, hogy így 3 féle progit kell megtanulni kezelni. Bár aki elvan az Adobe termékekkel, annak nem lehet gond.
Én spec nem szeretem az Adobe cuccokat. Nekem nehézkes a kezelésük. De tény, hogy az az egyik legprofibb cucc. Keyframezésben mondjuk jobb. Viszont simán a Premierben nem tudsz annyi dolgot megcsinálni, mint a Vegasban. Sokminden már nem megy az AE nélkül.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#3033) ponix válasza BigBadPlaYeR (#3032) üzenetére


ponix
aktív tag

Hát nálam meg az van, hogy a Photoshopot nyomom évek óta, és annak a logikája alapján próbálok következtetni a Vegas dolgaira! Néhány dologra rá is jöttem egyébként a PS logika alapján :DD Egy egyszerű dolog a Track fényviszonyait a PS rétegkezelése alapján lehet megközelíteni jobban! Tehát ami Vegasban track, az PS-ben réteg! hasonló módon lehet a rétegek egymáshoz való viszonyát állítgatni, csak még rá kell jönnöm, nyilván sok kísérletezés árán, hogy vannak-e és ha igen akkor hol olyan tudások a Vegasban, mint a PS-ben! Azért vannak hasonlóságok! Például a Vegas-ból nagyon hiányolom azokat a kijelölési lehetőségeket, amik a PS-ben alapból megvannak! Sokkal könnyebb lenne a maszkolás, és még egy két technikát is sokkal könnyebb lenne a vegasban megcsinálni!
pl Bluebox technikát is, hogy könnyebb legyen új hátteret rakni mozgó alak mögé! Ezt nem is tudom, hogy Vegasban meg lehet-e oldani, PS-ben persze könnyebb, ott csak 1 állóképpel kell babrálni!

Azért kísérletezgetek, este majd feltöltök egy kis szösszenetet, kíváncsi vagyok a véleményetekre :DD

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#3034) fsb1000 válasza ponix (#3033) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Hehe... én is a PS logikája mentén probáltam értelmezni néhány dolgot.

És mi lenne ha PS-ben készítenéd el a statikus szöveget (akármit) és képként emelnéd be egy trackbe?

Még régebben igy csináltam átmenetet 2 jelent között. (vágatlan filmnél)
Aztán leszoktam róla....

(#3035) ponix válasza fsb1000 (#3034) üzenetére


ponix
aktív tag

Azért inkább szeretnék rájönni a Vegas dolgaira, nem mondom, hogy álló képeket képet ne lehetne előállítani PS-ben és importálni Vegasba, de a kép mozgatását jobb szerintem a Vegasra bízni! Majd mindig kérdezek :DD szerintem pár ezer kérdésen belül elkezdem megérteni a Vegast :))

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#3036) ponix


ponix
aktív tag

Na kezdődik a kérdezősködés :))

Hogy a bánatba lehet perspektivikussá tenni a képet?

Tutorial linket is megköszönném!

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#3037) ponix válasza ponix (#3036) üzenetére


ponix
aktív tag

Közben találtam rá tutorialt!

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#3038) ponix


ponix
aktív tag

Na elkészült a remekművem egy rövid részlete :)) [link] szerintem 10 év se kell és tehetséges kezdő leszek :DD

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#3039) BigBadPlaYeR válasza ponix (#3033) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

BlueBox-al mi a gond? Rányomsz egy ChromaKey FX-et a kékre (+színárnyalatbeállítások), aztán alsó trackre megy a háttér.

Ha vágod a PS-t, akkor feliratokat én tuti abban csinálnék. Vegasban elég vacak feliratozási lehetőségek vannak, ez a ProTitler meg szerintem rettentő nehézkes. Hátteret transparentre rakod, elmented *.PNG-be aztán kész.

[ Szerkesztve ]

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#3040) ponix válasza BigBadPlaYeR (#3039) üzenetére


ponix
aktív tag

Egy kicsit rosszul fejeztem ki magam! A bluebox-al semmi baj, hanem az nehézkes, ha egy hátteret egy mozgó alak mögött változtatni szeretném! Minden képkockán kimaszkolni az alakot? Az eléggé gázos nem?

"ez a ProTitler meg szerintem rettentő nehézkes" Mi az a ProTitler?

Eddig jó a felirat a Vegasba is, fix hátteret csináltam PS-el, feliratozásra akkor kell majd, ha valami kacifántos krix-krax-os feliratra lesz szükség, egyébként egyetértek :)) A háttér effektezést meg Particleillusionnal csináltam, de gondolkodom, valami 3D-s dolog megtanulmányozásán, de hát már így is szét durran az agyam a sok gombtól, meg csúszkától :DDD

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#3041) BigBadPlaYeR válasza ponix (#3040) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

"...ha egy hátteret egy mozgó alak mögött változtatni szeretném..."
Arra gondolsz, hogy akármilyen háttér, előtérben pedig ozgó alak, környezetéből kimaszkolva? Nos, az bármilyen progival "nehézkes". Ezért találták fel a Blue-GreenBoxot.

Asszem Vegas 8-tól van benne valami ProType Titler cucc, aminek az lenne a célja, hogy jobban lehessen a feliratokkal variálni, könnyebb legyen keyframezni. Hát nekem csak nehezebb benne, így nem használom. Aztán lehet csak szokni kéne.

Particle Illusion teljesen jó. Meg volt még valami nagyon frankó 3D-s szöveg-varázsoló is, mindenféle FX-el, de nem jut eszembe a neve.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#3042) lacibacsi válasza BigBadPlaYeR (#3041) üzenetére


lacibacsi
addikt

"Meg volt még valami nagyon frankó 3D-s szöveg-varázsoló is, mindenféle FX-el, de nem jut eszembe a neve."

BluffTitler (www.blufftitler.com)

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#3043) BigBadPlaYeR válasza lacibacsi (#3042) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Az volt az :K

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#3044) ponix válasza lacibacsi (#3042) üzenetére


ponix
aktív tag

Na a BluffTitler meg is vettem :)) majd kísérletzezek azzal is!

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#3045) lacibacsi válasza ponix (#3044) üzenetére


lacibacsi
addikt

Jajj! Még lelkiismeretfurdalásom lesz, hogy miattam vered magad kőccségbe :DD :DD

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#3046) ponix


ponix
aktív tag

Melyik FX-el tudok robothang szerű hangot előállítani? Arra gondolok, hogy felmondok egy szöveget, és azt szeretném eltorzítani!

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#3047) lacibacsi válasza ponix (#3046) üzenetére


lacibacsi
addikt

Ne FX-el! Ha már Sony, akkor Acid. Vagy ha Adobe, akkor Audition. Szerintem...

(Kb. annyiba kerülnek, mint a BluffTitler :D )

[ Szerkesztve ]

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#3048) ponix válasza lacibacsi (#3047) üzenetére


ponix
aktív tag

Bassza meg jó drága vót :DDD Ráadásul a Acid meg is van már régebb óta :))

Na de ebbe a válságba!!!! :DD

[ Szerkesztve ]

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#3049) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Sziasztok!
Lenne egy elég fura kérdésem.

Történt az, hogy youtuberól letöröltek egy accot, az összes videójával egyetemben, most felregelt új néven, de a videóit (amv = anime music video) nem töltötte fel újra. Megkérdeztem, hogy ugye nem vesztette-e el őket, mier ez a válasz jött:

"Well to be honest I didn't loose my amvs, its just my vegas isn't working so I can't upload them. I've been trying to fix the problem but its not working."

Szóval ezt számomra érthetetlen. Sosem használtam Vegast, szóval létezik, hogy olyan fileformátumba mentett vele, amit csak Vegassal tudna kezelni, és azzal tudna átalakítani általánosan olvasható furmátummá? :F Vagy van egyéb ötletetek, hogy mi köze van a Vegas működésének illetve nem működésének ahhoz, hogy fel tudja-e őket rakni youtubera?

(#3050) BigBadPlaYeR válasza Szten Márs (#3049) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Lehet, hogy csak a project fájlai vannak meg, de renderelt formában nincs meg neki.

Válaszolva a kérdésre: igen, van olyan fájl, amit csak a Vegas nyit meg. A saját project fájlait (.veg). Ezeket, egy úgynevezett renderelési eljárással lehet általánosan olvasható AVI, WMV, MOV, stb. fájlformátumokra "kódolni".

Amennyiben nincsenek meg az eredeti forrásfájlai, akkor a project fájlok nem érnek semmit. Használhatatlanok.

Talán a szabóhoz tudnám hasonlítani az esetet. Van egy sablonja, azt rárakja a kívánt ruhaanyagra, körülrajzolja, majd kivágja és összevarrja. Ha nincs ruhaanyag, akkor a sablon (.veg fájlok) értéktelen, mert nincs mit kivágni.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Sony Vegas
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.