Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Sony Vegas

Hozzászólások

(#1701) franky boy válasza Gááboor (#1698) üzenetére


franky boy
csendes tag

hi!
nemtom jól értetteme de válasz itt![link]http://media.proxnet.hu/upload/20070224/22073984647.jpeg

[Szerkesztve]

lacafater

(#1702) franky boy válasza franky boy (#1701) üzenetére


franky boy
csendes tag

az előbbi, 2 külön link akar lenni, tehát 2 kép!
bocsi[link][link]

[Szerkesztve]

lacafater

(#1703) rEnk válasza Gejza_RuleZ (#1695) üzenetére


rEnk
tag

Hát athiszem ki foglak ábrándítani... A zene ami a videó alatt van az így volt nekem.
Ha érdekel a címe: Kai Tracid - Welcome egy album felvezetőszáma(intró)!

a hosszú élet titka: iddqd

(#1704) rEnk válasza #97544192 (#1699) üzenetére


rEnk
tag

Videókészítéshez álltalában valamijen tömörítetlen codeket szoktak használni! Ez azzal jár hogy nagy lesz a fileméret! Az esemény hoszától föggően 1-akár 20 giga is(vagy még enyél is nagyobb). Viszont a minősége az nagyon jóó lesz.
Én a huffyuv codeket ajánlom. Ez is tömörítettlen de mégis feleakkora fájlokat csinál mintha uncompressedbe tömörítenél!
[link]

a hosszú élet titka: iddqd

(#1705) rEnk válasza #97544192 (#1700) üzenetére


rEnk
tag

ezt viszont most nemértem!
egy keretet szeretnél csinálni az egész videó köré úgy hogy elejétől a végéig ott lenne?
ha igen ezt én nem ajánlom mert hmm... hogyismonjam hogyha egy állóképet rámaszkolsz végig az egészre akkor az kicsit ojan ''olcsó'' megoldásnak fog tünni. Bár ez csak egy vélemény...
amúgy meg nem kell fotoshop ahoz hogy azt megcsináld amit szerenél... vegasba is ugyanúgy lehet a képekkel buherálni mint fotoshopba. Najó ez erős tulzás hogy ugyanúgy de én pl mindig vegassal szerkesztek képeket is.
[link]

[Szerkesztve]

a hosszú élet titka: iddqd

(#1706) rEnk válasza NF (#1697) üzenetére


rEnk
tag

nem a legjobb de kezdetnek talán megteszi

[link]

a hosszú élet titka: iddqd

(#1707) #97544192 válasza rEnk (#1704) üzenetére


#97544192
törölt tag

Oké, és ezt h a fenébe kell itt leszedni?!... :U Bocs, de rohadtul utálom, h mindenki ezt az oldalt ajánlja, de én hülye, nemtok innen semmit leszedni... ;]

(#1708) #97544192 válasza rEnk (#1705) üzenetére


#97544192
törölt tag

Ebbe igazad van, csak ez a keret nekem azért kéne, h ne kelljen túl sokat lehúznom CoD2be... Ugyanis a bal felső sarokban van egy eredmény jelző, amit én ezzel a kerettel akarnék eltüntetni. És akkor ez egybe szép lenne, jó megoldás, és még mindig jobb, mint h összehúznám mondjuk 1024x580-ra... Ez így 1024x628 lenne, ami nekem pont megfelelne. Ezért kéne a keret. Meg hát h ha egy designos keret ottvan, akkor az azért elég jól mutat ám. ;)

(#1709) #97544192


#97544192
törölt tag

Oké rEnk, már letudtam szedni, bocs, h olyan láma voltam... :B Köszi szépen! Egy keretet akkor nem tudnál nekem csinálni? :B

EDIT: Leszedtem, csak felrakni nem tudom... OMG... :((

[Szerkesztve]

(#1710) franky boy válasza #97544192 (#1707) üzenetére


franky boy
csendes tag

egyik linked üres oldalra vezet, amásiknál a *.veg fájlból hiányzik a képanyag, szerintem!

lacafater

(#1711) #97544192 válasza franky boy (#1710) üzenetére


#97544192
törölt tag

Gondolom ezt nem nekem akartad címezni...

(#1712) Gejza_RuleZ


Gejza_RuleZ
csendes tag

az én mp3-as kérdésemre nem tud valaki vmi megoldást? nagyon kéne!
codec vagy mi kellhet neki?

(#1713) rEnk válasza franky boy (#1710) üzenetére


rEnk
tag

igen egyenlőre úgynézki bekresselt a képfeltöltés.hu...
viszont a veg fájlba direkt nincs kép... csak 1-2 vegasos media generator!

a hosszú élet titka: iddqd

(#1714) rEnk válasza Gejza_RuleZ (#1696) üzenetére


rEnk
tag

rendereld ki külön csak a videót és külön csak a hangot wav-ba.
után virtualdubba megnyitod a videót. a streams-nél megadod h azt a hangot használja és állítsd be hogy mp3ba tömörítsen. én így csinálnám

a hosszú élet titka: iddqd

(#1715) franky boy válasza #97544192 (#1711) üzenetére


franky boy
csendes tag

Hi!
Nem hát, bocsi, rEnk-nek szántam

lacafater

(#1716) BigBadPlaYeR válasza Gejza_RuleZ (#1712) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Azt kell csinálni, amit rEnk írt, de a szignómban lévő linken le van írva lépésről lépésre is.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#1717) BigBadPlaYeR válasza #97544192 (#1708) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Csak ezért ne rakj be képkeretet... a modokat vágd le, a config file-ban meg kapcsolj ki minden compass-t meg egyéb jelzővackot a felvételnél. Biztos akad pár haverod, akik vágják a cfg-t, azok majd segítenek. De ha a callofduty.hu -n írsz az üzenőfalra, akkor is szívesen szoktak segíteni. Szvsz nekem se szimpi a keret amúgy. Csak a szép kép és a fragek. A tömörített állományokat a Vegas meg se eszi, ahogy a többi videóvágó progi se nagyon... A hiuffuv-ot nemtom megeszi-e, de ha rEnk mondja, akkor biztos :) A végrső renderelésnél meg XviD vagy x264.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#1718) #97544192 válasza BigBadPlaYeR (#1717) üzenetére


#97544192
törölt tag

Nah, de a HuffyUV legújabb verzióját h kell installálni? Van minden fájl, csak installáló nincs. :) Meg readmebe se találtam választ...

(#1719) #97544192


#97544192
törölt tag

Na figyeljetek: Én CoD2-be kimentettem a TGA képeket, van vagy 1300 darab most, amit össze is raktam a pjBmp2Avi nevű programmal: A probléma ott kezdődik, h amilyen codeceket kiír, ahányszor rámegyek pl. az ffdshow-ra, hibát ír ki... Tud valaki megoldást? Esetleg másik, egyszerű programot, amivel könnyen összelehet rakni TGA formátumokat? Egy olyan codecet is szívesen eltudnék fogadni, ami tömörítetlen avi-t csinál, és kompatibilis a Sony Vegas 6-al, meg a pjBmp2Avi-val... Előre is köszi! :(

(#1720) BigBadPlaYeR válasza #97544192 (#1719) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

pjBmp2Avi egy rakat trágya szerintem... csak azért reklámozza mindenki, mert egy cod-os gyerek egyszer azzal csinálta és a leírásában megemlítette. Virtualdub + hyuffuv és kész.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#1721) #97544192 válasza BigBadPlaYeR (#1720) üzenetére


#97544192
törölt tag

Virtualdub-hoz nem nagyon értek... TGA-t összelehet vele rakni? :)

(#1722) BigBadPlaYeR válasza #97544192 (#1721) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Különben nem írtam volna a bjBMP2AVI-val hasoníltva. A szignómban lévő linken le van írva a használatának az alapja. Csak kijelölöd a képeket és behúzod. A többi le van írva.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#1723) NF válasza rEnk (#1706) üzenetére


NF
csendes tag

Nekem is csak így sikerült.!Azért Köszönöm!!

(#1724) franky boy


franky boy
csendes tag

Hi mindenkinek!
Mintha már láttam volna, de nem jegyeztem meg, hogy lehet 3 dimenzióban forgatni a pépet, úgy ahogy pan-crop-ban 2D-ben mozgatod, csak még meg lehessen mélységében forgatni!
ave

lacafater

(#1725) BigBadPlaYeR válasza franky boy (#1724) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Track motionban be kell kapcsolni a 3D source alpha-t és onnantól megy minden.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#1726) franky boy válasza BigBadPlaYeR (#1725) üzenetére


franky boy
csendes tag

Dunke sör! :R

lacafater

(#1727) Gejza_RuleZ válasza BigBadPlaYeR (#1716) üzenetére


Gejza_RuleZ
csendes tag

köszi a válaszokat (neked is rENk)

(#1728) bogingrol


bogingrol
aktív tag

tsa!
reg jartam erre o;)) de hat nem is halad nagyon a videozas, leginkabb csak kiserletezgetek mostanaban (epitkezes rlz) szal, nem tom pl vegasban van e erre egyealtalan lehetoseg, de bekerdezek.
Csinaltam egy feliratot amit megpedergettem 3d-ben, es szepen forog meg minden allat, de nem tudok neki sehogyan sem vastagsagot csinalni.nem tom ertheto e, de a lenyeg az az hogy van egy nagyon baba folirat, megfordul a sajat tengelye korul, es van egy pillanat amikor csak egy alig eszreveheto csik latszik az egeszbol (mint a szarnyasbetet reklamban o;)))))), na en ezt a csikot szeretnem ugymond ''vastagitani''.lehet ilyet csinalni?

...hozd el, megisszuk azt is! ...sabadabadabada , meg a lovamat...PéjPólkőőőő

(#1729) ROEL válasza bogingrol (#1728) üzenetére


ROEL
csendes tag

Üdv,

igen. lehet.Viszont egy plug-int nem árt beszerezned hozzá a Heroglyph -ot.

[link]

DVD Architect 4.0 HUI és Vegas 7 HUI : http://www.roel-film-productions.eu

(#1730) bogingrol válasza ROEL (#1729) üzenetére


bogingrol
aktív tag

sajnos anyagi javaknak igen csak a hijjan vagyok, es nem igazan van se 250 sem 700 eurom o;((( esetleg tudnal mas modon segiteni ;) ?

...hozd el, megisszuk azt is! ...sabadabadabada , meg a lovamat...PéjPólkőőőő

(#1731) bogingrol


bogingrol
aktív tag

Megen en
Ilyet is meg kellene oldanom, biztosan volt mar, csak szorit az ido, es nagyon nagyon.
szal roviden:
kb 5 masodperc videot ki kellene szednem kepkockankent, aztan amikor megcsinalodott vele az amit meg kell csinalni ujra ossze kellene fuzni oket movie-va (filmbol kepeket, editalas, aztan editalt kepekbol filmet) mivel lehet ezt megoldani, es esetleg egy par mondatos leirast ha tudna valaki mellekelni vagy egy linket a lamanak, azt is megkoszonnem , nem kicsit, nagyon ;)

...hozd el, megisszuk azt is! ...sabadabadabada , meg a lovamat...PéjPólkőőőő

(#1732) ROEL válasza bogingrol (#1731) üzenetére


ROEL
csendes tag

Ha jól tudom, a render as beállítások között a quick time-nál lehet választani tiff bild sequenc-et,bár ez nem 100%. Akkor a videódat ki tudod exportálni képkockánként.
A behozatalhoz az általános beállításoknál kell beállítani, hogy az importált képfájl milyen hosszú legyen.
Nincs előttem a progi, de ha otthon leszek és nem felejtem el,megnézem neked pontosan, mit hol kell állítani.

DVD Architect 4.0 HUI és Vegas 7 HUI : http://www.roel-film-productions.eu

(#1733) rEnk válasza bogingrol (#1731) üzenetére


rEnk
tag

valahol a scirptek között van ojan hogy renderer image sequence... aszem itt a totyikban is volt már egyszer róla szó csak nemtom pontosan merre felé :/
másik
te a szöveget akarod pörgetni. nos van eza plugin hogy ''wax 2.0''. ez tök ingyér van és tudja azt ami neked kéne. hogy mit vagy hogy azt most nemtudom (mivel én videóhoz még nem használtam csak láttam hogy lehet vele csuda dolgokat mívelni) - de 100% hogy van bene 3d-s szöveg és ott is lehet rotálni öszevisza és van a szövegnek z irányú kiterjedése.

innen szedheted a waxot: [link]

a hosszú élet titka: iddqd

(#1734) bogingrol válasza ROEL (#1732) üzenetére


bogingrol
aktív tag

nagyon koszonom , ha esetleg lesz idod megnezni a cuccot pontosan azt is , danke :R

...hozd el, megisszuk azt is! ...sabadabadabada , meg a lovamat...PéjPólkőőőő

(#1735) bogingrol válasza rEnk (#1733) üzenetére


bogingrol
aktív tag

koszonom, wax-om van, bar erdemben nem igazan sikerult tul nagy attorest elernem ami a hasznalatat illeti, leginkabb csak barmoltam benne, es orultem ha sikerult valamit csinalnom vele vegasban, na persze sosem azt amit akartam :D azert ha lesz kedved bivebben kifejteni pl a wax-al kapcsolatban barmit, en mint kezdo lama-felisten halas leszek, nem kicist, nagyon :U

...hozd el, megisszuk azt is! ...sabadabadabada , meg a lovamat...PéjPólkőőőő

(#1736) ROEL válasza bogingrol (#1735) üzenetére


ROEL
csendes tag

Privát üziben leírtam mindent, amit tudnod kell.Sok sikert! :C

DVD Architect 4.0 HUI és Vegas 7 HUI : http://www.roel-film-productions.eu

(#1737) agyurma


agyurma
csendes tag

Ajánlom figyelmetekbe a következő linket, mely nekem nagyon tetszett:
http://www.youtube.com/watch?v=AJzU3NjDikY

(#1738) BigBadPlaYeR válasza agyurma (#1737) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Mindig csodálattal töltött el, hogy az embereknek mennyi szabadidejük van :Y

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#1739) lacibacsi


lacibacsi
addikt

Sziasztok!

Eddig Vegas 6-tal és Architect 4-gyel dolgoztam és soha nem jött elő az a probléma ami most a 7-es Vegas és a 4-es Architect használata során.

Vegassal elkészítettem két videót. Ezt mpeg2-be, PAL DVD formátummal mentettem.
(Tudom, sokszor volt szó arról, hogy külön video és audio stream-et kell csinálni, de nekem más okból fontos, hogy egyben legyen a kép és a hang.)

Szóval. Ebből a fájlból az Architect-tel szeretnék DVD-t készíteni. A két fájlt szépen berendezem menübe, chapterezés, stb... Méretük összesen kb. 45 perc és a 3,5 GB méretet sem érik el. Amikor szeretném megcsinálni a DVD-t, akkor is azt írja ki, hogy a DVD mérete 82%-a maximális méretnek. Ennek ellenére át akarja tömöríteni a videókat.
Azt írja a ''Recompress'' mellé, hogy ''Required'', ezen belül azt írja, hogy ''Media is not a DVD-compilant MPEG file''.

No, ez hogy van? A Vegassal készített fájl miért is nem felel meg neki? :F :F

Nem jutok vele előre... Pedig eddig jónéhány videót (és DVD-t) készítettem már, de az előző generációs programok esetében, ha a DVD méretet nem haladta meg a fájlok mérete, akkor 20 perc alatt összedobta a kész anyagot. Most meg át akarja nekem tömöríteni, holott erre látszólag semmi szükség. És különben is, mi az, hogy ''Media is not a DVD-compilant MPEG file''? Nekem egy Sony program ilyet ne mondjon! :((


Aki érti, kérem segítsen!

Köszi! :R :R

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#1740) BigBadPlaYeR válasza lacibacsi (#1739) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Hát nem igazán tudom mirevélni a dolgot... Talán a render beállításoknál elmászott valami... De ha ott bejelölöd, hogy külön mentse a hangot és a képet, mv2 és wav állományba, akkor percek alatt el kéne készítenie a DVD-t.

Talán másnak még lesz okosabb ötlete.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#1741) lacibacsi válasza BigBadPlaYeR (#1740) üzenetére


lacibacsi
addikt

A render beállításokat defaulton hagytam, ez nem lehetett az oka.

HANEM!

Tegnap nem hagyott nyugodni a dolog és kísérletezgettem egy darabig. Csináltam egy 2 perces klipet és azt rendereltem le többféle képpen, majd próbáltam az Architect-tel DVD-t csinálni belőle.

Arra az érdekes következtetésre jutottam, hogy ha a render beállításoknál bejelölöm, hogy a fájlba mentse ''bele'' a markereket, akkor az Architect mindenképpen át akarja renderelni. Ha a markerek nem kerülnek mentésre, akkor minden további nélkül kezeli a fájlt.

Természetesen nem biztos, hogy ez az ok, de az furcsa, hogy csak azokat akarta áttömöríteni, amikben benne volt a marker.

Ha valakinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata, vagy egyszer kipróbálná ezt a dolgot, akkor talán előbbre jutnánk a megoldásban. Egyenlőre még próbálkozok, kísérletezgetek én is, hátha valami egyszerűbb megoldásra jutok....

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#1742) agyurma válasza lacibacsi (#1739) üzenetére


agyurma
csendes tag

Ahogy néztem, a különbség a két mpeg2 (DVD Architect PAL és DVD PAL) választásnál csak annyi, hogy az audio fülön include vagy nem include. Tehát ettől függhet, hogy az Architect szereti vagy nem szereti.
DVD Architect csak AC3-at vagy PCM-ben teszi a hangot a dvd-re. Az Mpeg1 audio Layer 2-ben (amit a DVD PAL választás esetén automatikusan generál) nem készít dvd-t.
Egyébként a DVD Architect pipát jelez ''prepare -> optimize'' esetén?

(#1743) agyurma válasza agyurma (#1742) üzenetére


agyurma
csendes tag

Érdekesség:
AviCodec-kel megnéztem az elkészített fájlokat és azt mutatta, hogy a DVD Architect Pal-ban előkészített mpeg2 lejátszását nem támogatja (kodek oldalról) a gépem, a sima DVD PAL mpeg2-t viszont igen. Nem tudom az okát.

(#1744) lacibacsi válasza agyurma (#1742) üzenetére


lacibacsi
addikt

Kicsit vitatkoznék veled. Mint azt mondtam a 6-os Vegassal is mindig úgy készítettem mpeg videót, hogy benne volt a hang. A 3-as Architect ezt minden további nélkül kezelte is (felismerte és ha a DVD mérete engedte, akkor tömörítés nélkül csinált belőle DVD-t.)

Ez a probléma kimondottan Vegas7-Architect4 párosnál jött elő először. Ezért gondolom, hogy valami olyan oka lehet, ami az előző verziókban még nem volt benne (vagy másképp volt).

Mint azt írtam, tudom, hogy az Architect jobban szeretné az anyagokat úgy, hogy külön video és audio stream-et csinálunk, de nekem szükséges, hogy olyan anyagok készüljenek el, amikben a hang benne van. (Azt meg nem szeretném gyakorlatommá tenni, hogy két féle anyagot csinálok, mert hát van olyan filmem, amivel bizony egész éjszakát dolgozik a Vegas mire elkészül...)

Egyébként a hibát a prepare-> optimize esetén jelzi. Az üzenet ablakban jelzi, hogy a videó újratömörítésre fog kerülni (bla-bla-bla will be recompressed), és ha megnézed az adott filmhez tartozó 'video' fület, akkor ott írja a 'Recopress' alatt, hogy ''Media is not a DVD-compilant MPEG file''.

Ja, és sima 'DVD PAL'' beállítást alkalmaztam(ok).

[Szerkesztve]

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#1745) Gááboor válasza franky boy (#1702) üzenetére


Gááboor
tag

Hello
Kicsit régen volt már , amikor válaszoltál..de..
Nekem az a problem , hogy , a dvd elkészítése utén a tv-ben kitakar körbe minden hol a témából. Számítógépen ,monitoron természetesen semmi baj . 720X576 a felbontás ez jó szokott lenni nem? dvd-hez. A linket nem igazán értem , hogy hogyan befojásolja ezt a problémát... :F

(#1746) BigBadPlaYeR válasza Gááboor (#1745) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

A jelenség természetes. Sajnos. Vegasban a preview-nál bekapcsolhatod az action-safe és title-safe area-kat. Két kis szaggatott négyzet. Ezeken belül próbáld tartani a lényegi részeket, hogyha a végcél TV-képernyő. A 720x576 pedig a szokványos DV PAL felbontás. Ha DV kazi volt a forrás, akkor a DVD-hez tökéletes lesz. A felbontást javaslom ne állítgasd, hagyd az eredeti méretben, amikor csak megteheted, hogy ezzel is minnél kisebb legyen a minőségromlás.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#1747) Georgexy


Georgexy
csendes tag

Sziasztok!

Nekem a Vegas 7.0d-hez lenne szükségem magyar felületre.
Tud esetleg valaki ebben segíteni?
Sürgős lenne.
Köszi

Ha azt hiszed már nem lehet rosszabb csak keveset éltél!Ha azt hiszed nem lesz kékhalál akkor jön el érted!

(#1748) ROEL válasza Georgexy (#1747) üzenetére


ROEL
csendes tag

[link]

DVD Architect 4.0 HUI és Vegas 7 HUI : http://www.roel-film-productions.eu

(#1749) agyurma válasza lacibacsi (#1744) üzenetére


agyurma
csendes tag

Nem is veszem rossz néven. Ezekből is tanulunk mindannyian.
Én csak a V7 + DVDA 4-el próbáltam ki, és az ott szerzett tapasztalatokat, valamint az ebből levont következtetéseimet írtam le.
Én már jó ideje nem teszem a hangot ac3-ba vagy mpeg-be (hacsak nem kell égetően az a néhány száz mb hely a dvd-n), mivel pcm-ben a hangzás ulorérhetetlen.

(#1750) Gááboor válasza BigBadPlaYeR (#1746) üzenetére


Gááboor
tag

Szia
Mit tegyek , hogy belül maradjon? A track motionmél összetudom húzni ,hogy a külső szaggatottra essen a kép , de ez nem valami pontos.
Egyébként dv kazi a forrás, és a projetcnél dv PAL -t állítok be. pixel apect r. pedig 1.0926.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Sony Vegas
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.