Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Sony Vegas

Hozzászólások

(#1101) BigBadPlaYeR válasza bogingrol (#1100) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

OFF: Itt [link] rengeteg tutorial cucc van. Photoshop-hoz pl. egész garmada MAGYAR videótutorial található. Csak egy regisztráció és már lehet lefele szedni.

[Szerkesztve]

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#1102) ---Lasali---


---Lasali---
Közösségépítő

Valaki segítsen.
MPEG2 codec be a deinterlace-t hogyan lehet bekapcsolni?
TV Tunerrel veszek föl mpeg2 be, hardwaresen akkor mindig interlace-s a kép, és valamit mindig fölrakhatok a gépre mert ugye magától nem változik általába semmi, de bekapcsol valahogyan ez a deinterlace, és akkor minden program deinterlace sen látja az interlace-s mpeg2 es videót.
Újraraktam a rendszert és most megen nem deinterlacés a kép. Valaki segítsen már hogyan tehetem azzá.. nagyon kéne...

(#1103) BigBadPlaYeR válasza ---Lasali--- (#1102) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Itt leírtam: [link] a vegas menüpont alatt a lap alján található a ''csíkozás elkerülése'' rész alatt a lap alján.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#1104) gyikhus válasza jhony777 (#1093) üzenetére


gyikhus
tag

Lekezel az mindent, csak egynémely ékezetes karaktert nem. Tartsd készenlétben a karaktertáblát, és amit nem vág, azt onnan (a megfelelő betűtípusból) copy/paste.
Nekem ez eddig bevált, bár igaz, hogy pepecs néha.

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#1105) franky boy


franky boy
csendes tag

Üdv mindenkinek!
örülök, hogy ide találtam.
Szenvedélyes Vegas-os lettem, és nem bánom!
Próbálok mindenkit rábeszélni!
És itt egy kérdés, nem tudtam rá választ adni:
megy e a VEGA MAC-en?
előre is köszi és további jó vágást :C :C !

lacafater

(#1106) BigBadPlaYeR válasza franky boy (#1105) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Csak ugyanazt tudom írni amit a PC World fórumon erre a kérdésre:
Tartok tőle, hogy nem. Esetleg valamilyen emulátorral... de ha inteles mac-ed van, akkor arra rámegy az OS X meg a win is. Majd.... majd valamikor én is ilyet akarok :)

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#1107) franky boy válasza BigBadPlaYeR (#1106) üzenetére


franky boy
csendes tag

köszi, sajnos nem nekem van mekim, hanem egy osztrák barátomnak, viszont a sony honlapján sem utal arra, hogy ez csak pc progi lenne, legalább is én nem találtam. ha esetleg valahol rászaladsz adatra, kérmém!
köszi

lacafater

(#1108) franky boy


franky boy
csendes tag

U.I.
ugyanígy használom sony-tól: sound forge, acid music pro, dvd arh.,sinescore, és egyiknél sem említi sehol a op.rend. elvárásokat!

lacafater

(#1109) BigBadPlaYeR válasza franky boy (#1108) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

A Windows movie Maker sem említ semmilyen op.rendszer függést :) És még sok másik progi sem :) De ettől sajnos még van nekik. :(

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#1110) franky boy válasza BigBadPlaYeR (#1109) üzenetére


franky boy
csendes tag

windows movie maker, nem emliti, hogy windows??? :F :DD

lacafater

(#1111) franky boy válasza franky boy (#1110) üzenetére


franky boy
csendes tag

Mindez persze nem vigasz, mert valószínű igazad van! :R

lacafater

(#1112) jhony777 válasza gyikhus (#1104) üzenetére


jhony777
tag

Köszi, működnek a fontok :)

Éjjjen a VEGAS !! :-)

(#1113) BigBadPlaYeR válasza franky boy (#1110) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Nincs odaírva sehova, hogy CSAK windows-on megy, mégis mindenki számára egyértelmű. De ezen kár lovagolni.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#1114) ---Lasali--- válasza BigBadPlaYeR (#1103) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

De én a vegas on kívül is akarom hogy deinterlaces legyen az mpeg videó, nekem sikerült úgy megcsinálni csak nemtom hogyan...
Tul képp ennek vegas hogy nagyon köze sincs de nem találtam normális mpeg es topic ot.

(#1115) BigBadPlaYeR válasza ---Lasali--- (#1114) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Akkor talán a videókártya beállításoknál lehet valami gubanc... Nem igazán találkoztam még ilyesmivel... nekem csak azok a videk voltak deinterlace-esek, amikből vegas alatt nem szedtem ki renderelés előtt.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#1116) franky boy


franky boy
csendes tag

Ezzel a pluginnal ki lehet ügyeskedni a ''fekete fehér filmben a piros szoknyás csajszit'' ;]

6cc is a basic ''six-vector'' secondary color corrector.......

http://www.moosehill.se/index.php?page=vegas/6cc.php

telepítettem, műxik! :))

lacafater

(#1117) BigBadPlaYeR válasza franky boy (#1116) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Lehet csak én nem értem, de nem nagyon látom át, hogy ez most hogyan is működik és végülis mit is csinál :F

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#1118) franky boy válasza BigBadPlaYeR (#1117) üzenetére


franky boy
csendes tag

Mintavétel nélkül, pár mozdulatban annyira szelektíven kezeli az alapszíneket,
hogy színes felvételből egy mozdulattal tudsz fekete fehéret csináli, úgy hogy egyedül a kiválasztott szín marad mint ''szín''.
pl.kék:

raknék fel ide képet, de a francba se tudom kitalálni hogy kellllll!!!!!

lacafater

(#1119) franky boy válasza franky boy (#1118) üzenetére


franky boy
csendes tag

Küldtem Emilben :DD

lacafater

(#1120) jhony777 válasza franky boy (#1119) üzenetére


jhony777
tag

Nekem is küldjél lécci :R Mert leszedtem én is és nézegetem is nagyon, de jó volna 1 kis infó még. Köszi

Éjjjen a VEGAS !! :-)

(#1121) rEnk válasza franky boy (#1118) üzenetére


rEnk
tag

Én a www.kepfeltoltes.hu-ra szoktam feltenni K-pack-et és úgy belinkelni a forumba..... bár nekem se ártana ha valaki elmagyarázná hogy is kell ez kultúráltan megcsinálni... pl hogy legyen egy mini kép amire ha valaki klikkel akkor megyissa a nagyméretűt... :F
HTML-t sose tanultam rendesen.... :(

a hosszú élet titka: iddqd

(#1122) K9


K9
tag

Ő ha jól értem ezt az alap vegas is megcsinálja plugin nélkül, sőt én már csináltam pár ilyen felvételt, gondolom ez a plugin csak egyszerűsíti. De azért meglesem.
Képfeltőltéshez én ezt használom [link]

(#1123) franky boy válasza K9 (#1122) üzenetére


franky boy
csendes tag

itt azt írja , hogy nem tartalmazza a vega ezt a funkciót, és szeintem sem, habár még gyűröm!

6cc is a basic ''six-vector'' secondary color corrector, allowing you to adjust the color spectrum using six ''vectors'' or ''channels'': Reds, Greens, Blues, Cyans, Magentas and Yellows.

Vegas already has a secondary color corrector, but it lacks a true six-vector function. 6cc does the job it's designed for with much less effort, and at much faster rendering rates.

lacafater

(#1124) BigBadPlaYeR válasza franky boy (#1123) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Alapból nincs benne. Trükközni kell, maszkolni meg miegymás. K9 bleinkelt fentebb egy tutorialt. Az nekem működött, ez a 6cc eddig még nem :)

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#1125) K9 válasza BigBadPlaYeR (#1124) üzenetére


K9
tag

''Vegas already has a secondary color corrector, but it lacks a true six-vector function.''
Jahhh ugyanez:) Megnéztem énis, nem jöttem rá. De azért elég gyorsan feladtam, mert elég szipmi megoldás a secondary color corrector+ trükk.

[Szerkesztve]

(#1126) K9


K9
tag

Na problémám akadt, és valakinek a segítségét kérném, akinek sony vegas 6.0d-je van, nem c, meg más, hanem a legújabb d verziója van. Az lenne a problémám hogy nagyon fontos lenne hogy vegasból x264 codekkel tömörítsek és ugy tudom (néztem a change listet is) ,hogy ezen a verzión 6.0d-n, már elviekben használható. Nekem 6.0c-m van és fontos lenne tudnom hogy valóban működik e a 6.0d-vel, mivel potyára nem szeretném updatelni a 6.0c-t.
6.0c-nél kiválaszthatom hogy x264 H264/AVC encoder, ugyanott ahol az xvidet, csak startolnám a tömörítést akkor an error occured...the select codec not support.
Sajnos a technikai lehetőségeim miatt nem tehetem azt hogy tömörítetlenbe szedjem ki a 6perces videót és virtualdub-ba majd használjam az x264-et...sőt lenne vagy 50gb a fájl, és én meg fat32 winnel szenvedek (ugye ha jól tudom 2gb a max fájlméret amit kezeleni tud..)
xvidet szintén nem használhatok, mert ha most nem is lenne problémám későbbiekben nagyon is lenne, ha felakarom tőlteni a 8kb/s feltőltésemmel valami tárhelyre:(
Linkelem a codecet az x264et (ha valaki nem tudná akkor ez a codek most a best...)
És annyit kellene csinálnia hogy a 6.0d-vel csak egy kis szösszenetet megprobál vele tömöríteni, és ha megy akkor csak jelezze hogy no problem:)
Két linket is adok(500kb) :
[link]
[link]




[Szerkesztve]

(#1127) BigBadPlaYeR válasza K9 (#1126) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

6.0d, AVI, X264:

''An error occurred while creating the media file XY.avi.
The selected codec does not support the current render settings.''


Az audio-tömörítés miatt nem dobhatta vissza, mert azt tömörítetlenben hagytam.

De igazából nem értem mi baj az XviD-el. 2 pass-osban tök szép képet lehet elérni elég kis helyen.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#1128) K9 válasza BigBadPlaYeR (#1127) üzenetére


K9
tag

p*csába:((((
Hát persze jó az xvid, de nem anyira mint a x264:(
Most egy kb 10perces moviet megbírnék csinálni számomra megfelelő minsőségű 250mb helyre leszorítva:S
De xviddel lesz így ugyanazzal a minsőggel kb 350mb.Már egy csomó feltöltési helyről lemondhatok nem beszélve arról hogy 250mb barátságosabb és a feltöltésem 8kb/s.
Hogy a picsába nem ismeri, nem müxik... nem vágom:(
Kell valami trükknek lennie, de hiába böngészem a netet.

Changes in Version 6.0d
The MainConcept AVC/AAC codec has been added to Vegas. You can use this plug-in to import H.264 video in your projects and to render H.264 video (including support for HD frame sizes, two-pass encoding, main and baseline profiles, export to all common frame rates— including NTSC, PAL, and 24p

Na ez mit akar jelenteni ha nem azt amire én gondolok:S
Azt hiszem kezdek már azért rájönni, van egy rakás cég által csinált H.264 és vegas talán nem szereti a pont ezt a VideoLAN H.264 x264 (free) Link (used by VLC, MEncoder and ffdshow).
Amit mi telepítettünk...
Itt az oldal mennyi H.264 van:[link]
Na nem adom fel azért, holnap folytatom:)

(#1129) K9 válasza K9 (#1128) üzenetére


K9
tag

'' Changes in Version 6.0d
The MainConcept AVC/AAC codec has been added.........''

Most látom hogy van ilyen cég(vagy mi a rák) hogy ''MainConcept'', van egy 20mb encoder csomagjuk H.264. Lehet hogy csak ezt támogatja a vegas kizárolag LOL.
Na ezt meglesem mit produkál.
Kiváncsi lennék premireben lehet e gond nélkül x264 vagy H.264 mindegy hogy nevezzük...tömöríteni.

[Szerkesztve]

(#1130) K9 válasza K9 (#1129) üzenetére


K9
tag

Jólvan rájöttem.
Azért nem támogatja az ingyenes x264 codecet, mert hatalmas pénzt kaszál mainconcept cég által, akit mellesleg nem kisebb cégek támogatnak mint az intel.
A legújabb videokártyák az x264 támogatására épülnek szóval érződik hogy mekkora pénz van ebben. Ez a jövő.
Csak ez az x264 ami belinkeltem csak ez ingyenes, ugy 4 (vlc,virtualdub,AviSynth,MEGUI) progam támogatja ami szintén mind ingyenes.
Adobe premierenél is ugyanez ők a Lead-et választották...Ez melett még lehet támogat más nem ingyenest is.
Persze van trial, meg demo mindegyik x264ből...
Most már csak az érdekel hogy ha mainconcept x264el betömörítek egy videót akkor kénytelen e a user feltenni a trial codecüket hogy lejátszhassa, mert ha igen akkor mennyenek a pics*ba!
Akkor marad az xvid.
Kérdés valaki már tömörített 40gbnál nagyobb tömörítetlen avit? Vagy e körüli méretűt? Érdekel hogy megy e, vagy hogy van e méretbeli korlát.
--------
Hehe azért ez elég lol duma hogy az ingyenes x264 codecre azt írja a vegas hogy nem ismert fájl formátum:D írták volna az öszintét.

(#1131) rEnk válasza K9 (#1130) üzenetére


rEnk
tag

Ja! Amikor az evolutiont csináltam akkor kiszedtem az egészet tömrítetlenbe. 1024*576-ba 30fps el 42 Giga lett!
Mondjuk nekem ntfs a partícióm de nem problémázott semmit... amúgy meg mérnek konvertálod át??
Ja és mijen felbontású lesz a videód hogy a 10 perc nem lesz 250 mega?? az enyém 259 mega volt és az is tíz perces :F

a hosszú élet titka: iddqd

(#1132) K9 válasza rEnk (#1131) üzenetére


K9
tag

Ő még lehet hogy jó lesz xvid. Még tesztelnem kell mert pálya egyszerű és lehet hogy így hatékonyabb lesz mint gondltam. 800*600 a movie. Particionálással nem szórakozok, mert parázok hogy valami elveszik.Meg nincs sok kedv win reinstal:(
Mert meglehet ugy oldani hogy nem veszik el a win és semmi kárt nem tapasztalok?
Kénytelen vagytok kicsit nagyobb bitrateban gondolkozni, mert olyan akciók vannak, olyan távolságokban, ami miatt ellengedhetetlen a nagyobb bitrate.
Most a másodlagos gépet készítem elő a mainconcept betesztelésére...
Jah és a konvertálás(fat32-->ntfs) azért sem jó nekem, mert az én esetembe ez most pillanatnyilag fél megoldás, mert onnantól kezdve ha ez megvan, akkor még mindig kell egy 50gb szabad hely aminek az 1/10 van csak meg, és nem lesz több:D
Ha csak nem egy új vinyó, de az nincs, és zsé sincs.
Vagy haver segítség lesz, hmmm, na mindegy, majd lesz valami.

(#1133) rEnk válasza K9 (#1132) üzenetére


rEnk
tag

Majdnem leírtad a megoldást....
Parancssorba beírod:'' convert [kötet] /fs:ntfs '' és átnyomja a c:\-t is ntfsbe.

Persze ha így sincs elég hely akkor lehet hogy fölösleges... A fat32 asszem max 4Gb-s fájlokat kezel. De már erősen megkopottak az emlékek...

a hosszú élet titka: iddqd

(#1134) K9 válasza rEnk (#1133) üzenetére


K9
tag

Köszi szépen, megnézem ha ennyire nincs mit veszíteni.
És BigBadPlaYeR-nek is köszi, hogy megnézte a tömörítést!
:C

(#1135) K9 válasza rEnk (#1131) üzenetére


K9
tag

Na ugy látszik semmi probléma, mert kiszedtem a legakciósabb 20seces jelenetet huffyuv kodekkal. és mindössze 450mb lett kerekítve.Nos akkor egy 8perces movie kb 11-12gb fog foglalni. Annyi helyet össze tudok kaparni. Neked anno hogy lett 42gb?
Talán nem huffyuv kodeket használtál? Pedig hasonló adatok( 800x600; 30fps)
Jah és még annyit, hogy a vegasban ez a mainconcept H.264 kodek egy kalap sz*r. Azon kívűl hogy a bitratet tudja az ember meg hogy hány passos legyen meg a szokásos felbontás/fps mi legyen azon kívűl semmi állítás ilehetőség. Persze ez nem baj, de az hogy a minőség annyira gyenge hogy az xvid alatt van, ez már több mint probléma. Szóval delete, és marad befejező műveletnek a virtualdub.

(#1136) rEnk válasza K9 (#1135) üzenetére


rEnk
tag

Úgy lett 42 giga hogy 1024-576@30fps-el csináltam meg az egészet és UNCOMPRESSED-be tömörítettem le.(pontosabban nem tömörítettem le :B )
Így semmi minőségromlás nem volt. Aztán ezt a verziót csináltam meg xvidbe. Magamnak meg HD-s DivX-be megtartottam. Úgy azért tényleg kicsit más a minősége...
Ha az a huffyuv cucc is tényleg jó akkor lehet legközelebb én is azt használok.

Kössz a hasznos infókat az x.264-ről... :C

a hosszú élet titka: iddqd

(#1137) K9 válasza rEnk (#1136) üzenetére


K9
tag

Huffyuv kodekkel kapcsolatban elmondok pár dolgot. Uncompressed kodek, és valami nagyon speciális, a lényeg a lényeg nem tapasztal az ember különbséget a uncompressed és a huffyuv között. Jah de egy különbség van, hogy a 20seces jelenet nem egy giga hanem csak 500mb:) kb ilyen mértékű a különbség. v1.3.1 használom, de ennél van újabb is. Egyszer ki probáltam a legújabbat, de azt nem nyitotta meg a vegas.Valami külföldi fórumon az 1.3.1et javasolták és akkor is volt már ujabb... Valaki esetleg ujabb verziót használ? és müxik?
Vagy tudna valaki specko infót mondani a codecről?
Mert nehezen tudom felfogni hogy lehet valami fele akkora, és mégis ugyanolyan minőségű.
De hát csak nem hazudnak...
Hogy még hasznos infót mutassak a x264ről adok egy két oldalt:
[link]
Aki szeretne kicsit jobban érteni a kodoláshoz annak ez nagyon hasznos olvasmány. Kicsit nehéz felfogni, főleg azért mert olvasmányba való rövidétés eltér eléggé a a win ablakos megnevezésektől. Ezért adom ezt a külföldi oldalt is.. és így a kettő kombinálásával rájön az ember melyik megnevezés mire vonatkozik.
[link]
Ma vagy 3órából azzal foglalkoztam hogy xvid és x264 képminőséget néztem ugyanazok a bitrate(3500) beállításokkal és egy passos. Ugy néztem hogy egymás mellé raktam a két tipusú moviet és bizonyos részeknél pauset nyomtam. 2passosnál persze ugrott volna a minőség.
x264 nyert és ahogy ésszel nyukáltam a beállításokba egyre jobb és jobb végeredményt kaptam. Persze a tömörítési idő elég félelmetes az x264nél az xvidhez képest, de nekem megéri.
Egyébként például a karakter kezében lévő fegyver sokkal élesebb volt, meg a távoli dolgok körvonalai szintén élesebb, ez ugy elég szembetűnő volt.

(#1138) BigBadPlaYeR válasza K9 (#1137) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Az own-age.com-ról szedtem le már olyan movie-t, ami x264-el volt tömörítve. Ez a Top10-es lista első helyezettje: [link] Szerintem mindenkinek érdemes megnézni, attól függetlenül, hogy ez CoD2-es (én ugyanúgy megnézem az UT-s, CS-s, Q3-as, SOF-os videket pl. és nagyon élvezem azokat is).

A minősége valóban ott van nagyon, pláne az élesség terén. XviD-el ilyesmi valóban nehezen hozható össze. Mikor először néztem nem tűnt föl különösebben a dolog, de most már engem is érdekel ez az x264 :DDD Szóval a mainConcept pénzért adja az encodert?

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#1139) Márton


Márton
nagyúr

Ti milyen új hasznos dolgokat találtok a 6-os verzióban amit a 4-es nem tudott?
Szerintem csak csicsa a 6-os, a mediamanager-rel meg csak lomhan indul.
Valaki emlitette a motion blurt Van. Mar a 4-esben is volt. Igaz nem a videofx-nel.
Megtalaljatok?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#1140) BigBadPlaYeR válasza Márton (#1139) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Mediamanagert ki lehet kapcsolni. Én ált. fel se teszem. motion blur valahol van benne, most így hirtelen nem tudom, hogy hol. Egyébként meg sok-sok javítás van benne. A progi honlapján lehet látni, hogy melyik verzió mikkel bővült, mit javítottak benne. Egyébként vágásra tökéletes bármelyik korábbi verziói is, ez tény.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#1141) Márton válasza BigBadPlaYeR (#1140) üzenetére


Márton
nagyúr

''motion blur valahol van benne, most így hirtelen nem tudom, hogy hol. ''
Tudom, hogy van és azt is hogy hol. Találós kérdésnek szántam.
Lehet, hogy sok-sok javítás van benne, de gondolom jött egy pár újabb bug is, ahogy ez lenni szokott. Én a 3-as verzió óta követem a progi honlapját, mikor, melyik frissités mit hoz.. De a 4-es óta olyan hatalmas újításokaz nem láttam, lehet a mostani 6-osnak is inkább a 4.5-ös verziószám állna jobban.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#1142) K9 válasza BigBadPlaYeR (#1138) üzenetére


K9
tag

Na köszi hogy ajánlasz egy feltehetően jó moviet, a képek alapján dúrva!
Énis tőltök le mindenféle moviet, minden játékról persze, cod2 moviem is van már.
Mainconceptet felejtsd el, szerintem nagyon gagyi. Az az ipod vagy mi a rák, meg quicktime codecos részét nem néztem, az még lehet jó. De ami nekünk kell az nagyon rossz:S
Viszont az ingyenes x.264 amit doom9 és csapata csinál az nagyon über király codec .Ahoz csak ugy férünk hozzá ha tömörítetlenbe kiszedjük egy az egybe vegasból. Huffyuv codecal ez már nem vész kb 10perc jön ki 15gb (800x600 30fps)
Már ha megnézitek a filmeket is előszeretettel csinálják ezzel a codecel is, nem pedig xvid.
Régebben ugy fél éve még xvid párti voltam, mert nagyon bugos volt az x264, de mostmár legutobbi teszt eredményem nagyon jól sikerült.(ok nélkül beszagatott, meg nagyon lassú volt még régen).
Persze minél jobb gépe van az embernek annál többet hozhat ki a codecből.

Vegas 6-nál én nem találkoztam buggal.Elég tökéletes programnak tartom.Bár a régieket nem ismerem.A gépigénye is szerintem nagyon pici. Nem egyszer volt már hogy 4 vegas volt megnyitva egyszerre azokba is elég komoly anyag. Persze a zabagép, a media manager, kivan lőve nekem is.

Jah persze mainconceptel még az a gáz hogy a user akinek nincs fent a demo változat az nem fogja megnézni a moviet. Ez az ingyenes x264 már minden kodec csomagba beleteszik, már midnenki számára elérhető. És a már a wines media player is megeszi.
Vp7 codec amit még nagyon jónak tartok, csak ott megint az van hogy nem ingyenes, felkell tenni a trial változatot hogy lejátszhassa a user, nem is elterjedt, szóval gáz.

[Szerkesztve]

(#1143) BigBadPlaYeR válasza Márton (#1141) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Tudom, hogy a topic címe a 6-os verzióhoz kötődik, de szerintem ezen kár szőrözni, hogy a topic nyitója odabiggyesztett egy 6-ost is. Mindegyik Vegas gyakorlatilag ugyanúgy működik. Ez a topic azért van, hogy ha valaki elakad valamiben, vagy nagy fába vágta a fejszéjét, annak segíthessenek a többiek. SZVSZ...

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#1144) BigBadPlaYeR válasza K9 (#1142) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Gyorsan kipróbáltam ezt a H264-es codec-et virtualdub alól. Hát huhh :)) A különbség valóban szemmel látható :) Azt hiszem ez után az AVi-kat ezzel tömörítem :) Köszi, hogy felhívtad a fórum figyelmét erre a codec-re :R

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#1145) Márton válasza BigBadPlaYeR (#1143) üzenetére


Márton
nagyúr

Jaj, félreérted. Nem szőröztem a topic címe miatt, inkább a fejlesztők
felé szólt üzenetem..

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#1146) BigBadPlaYeR válasza Márton (#1145) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Én kérek bocsánatot. Félreértettük egymást, van ilyen :)

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#1147) Darla


Darla
tag

Sziasztok!
Szeretnék editálni egy videót, és külön kéne választanom a hangot a képtöl, magyarul külön mozgatni tudjam a hangot, ne mozogjon vele a kép is, és fordítva. Ezt hogy lehet megtenni?

(#1148) BigBadPlaYeR válasza Darla (#1147) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Javaslom ezt olvasd el: [link]
De, hogy ne csak linkelgessek: Jobb klikk az event-re -> group -> remove from.
Vagy kijelölöd az eventet és megnyomod az ''U'' gombot.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#1149) Márton válasza BigBadPlaYeR (#1148) üzenetére


Márton
nagyúr

Másik megoldás kattintani az eszközsoron az
''ignore event grouping'' ikonra.
Majd ha elvegezted, visszakapcs.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#1150) Darla válasza BigBadPlaYeR (#1148) üzenetére


Darla
tag

Köszi! Ismerem az oldaladat, sokszor hasznát vettem már ;) :R , de ezt most nem vágtam, hogy kell csinálni.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Sony Vegas
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.