Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Sony Vegas

Hozzászólások

(#151) BigBadPlaYeR


BigBadPlaYeR
senior tag

Üdv!

Gondom támadt a DVD Architect 3.0c-vel. Csináltam egy projectet, minden menü meg minden nélkül, csak egy MPEG2-t tettem bele, meg beállítottam, hogy AC3-as hang (a renderelésnél vegasból annyit csináltam, hogy a minőséget max-ra tettem, meg amit lehetett high-ra, az audio-n nem állítottam). Elkészült az 1,8GB-os mpg, bedobtam DVDA-ba, rámegyek, hogy Make DVD, azon belül a Prepare-re, kiválasztok neki egy üres mappát, de utána nem lép tovább. Annál az ablaknál akad meg, ahol be lehetne álíltani, hogy milyen üzeneteket jelenítsen meg.
Ezt nem tudom mit szeretne jelenteni: Estimated project size (várható méret, eddig nem gond): 4057,6MB (87% of 4,700 GB media) Gondolom azt akarja mondnai, hogy ráférne egy DVD disc-re. De akkor miért nem hajlandó továbblépni? csak vissza tudok lépni, vagy megszakítani az egészet. Write MAsternél ugyanezt írja. Van 15GB helyem a D:-n, vagy ez mindenáron a C:-re akarna dolgozni?

Valaki ha tud segítsen, még sose foglalkoztam ezzel a DVDA-val.
Előre is köszi a segítséget.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#152) gyikhus válasza BigBadPlaYeR (#151) üzenetére


gyikhus
tag

A program beállításainál nézd meg, hogy hol van a munkakönyvtára (ez általában a dok. szokott lenni)
Oda rakja ki előre a szegmentált file-okat (m2V - Mpeg2 video és m2A - Mpeg2 audio formátumokban) és ezeket állítja össze dvd strukúrába oda ahova mondtad.
Egy pld. Nálam a D meghajtón van a nyers és az E-re akarom a kész terméket előállíttatni. Akkor fogja a cuccokat a D-ről, elő-összerakja (hülye szó... :DD ) a C-re és onnan az E-re.
Sztem a végcél meghajtón csinálj min. 2x akkora helyet, mint a célszám (akkor náldad cca. 8 giga kellene biztosra) és a munkakönyvtárat állítsd oda.
Nem tudom, milyen rendszered van, de az alapszabályt ne feledd: sokkal gyorsabban dolgozik a gép, ha a forrás és a cél fizikailag nem ua. a meghajtó!

Amúgy részemről a biztonságos +oldások híve vagyok: én Prepare DVD-vel összerakom, oszt' WinDVD-t neki. Ha jó, akkor mehet a Néróval, nem tudom, hogy a belső írószoftvere milyen... A write master-ről meg csak halvány elképzeléseim vannak, eddig nem sikerült kipróbálni.

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#153) BigBadPlaYeR válasza gyikhus (#152) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Köszi, ez volt a gond :) Az ideiglenes fájlokat a C-re akarta nyomni, dehát ott alig volt 1GB szabad hely. Nem is tudtam, hogy vinyóról vinyóra gyorsabban dolgozik. Bár ha belegondolok logikus, mert az egyikről csak olvas, a másikra csak ír. Majd nekem is azt kéne mint az egyik tanáromnak. Van egy 160-as vinyója csak renderelésre :D Majd ha nagy és gazdag leszek meg olyan szinten nyomom veszek külön erre én is egy vinycsit :D

Köszi a naprakész válaszokat!

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#154) tommie


tommie
csendes tag

Sziasztok!
Sajna a vizsgaidőszak háttérbe kényszerítette a vegast de lassan kilábalok belőle. Nagy fájdalmamra azonban a korábban előforduló hiba (a mozgó felirat becsíkoz) még mindig itt van.
Bár úgy tűnt megoldódott a dolog, számomra érthetetlenül a renderelés után újra ott volt. Csak a mozgó felirat csíkoz de az gyors mozgásnál nagyon. A videósávból kivettem, sőt külön sávra is tettem, de semmi nem segít. Sok tervem volt a feliratmozgatással de így nem lenne szép a végeredmény. Gyíkhus van ötleted mi lehet amit rosszul csinálok?

[Szerkesztve]

(#155) nfsu17


nfsu17
veterán

Sziasztok!

A 100MB-os valami az csak a demó?
Nekem is arra kéne a progi, mint Tobey-nak, hogy mpeg2-ből avi-t akarok gyártani.
Először nem ment neki, majd megoldotta, de nem írta, hogy hogyan.

Segítenétek ebben?
Kéne még nekem deinterlace, meg pár jó filter, hogy jó minőségű legyen a videó.
Amit a tévéből felveszek az egész jó (12MB/sec), de amint xvid-be tömörítem, nagyon romlik a minőség, hiába állítom be, hogy csak minimális legyen a tömörítést (ezt eddig vdubbal csináltam). Így kaptam egy 100MB-os fájlt egy 4 perces kisvidre, de a minősége messze gyengébb volt a nyers mpegnek.

Ezzel nagyobb sikereket tudok majd elérni? Vagy ne is álmodozzak? :U

Köszönöm.

(#156) nfsu17


nfsu17
veterán

Feltettem (volna) ezt a 100MB-ot, de .net-ért nyavalygott....hát pedig azzal meg nem b@szom el a gépem..úgyhogy marad vdub. vagy vmi más. :O

(#157) BigBadPlaYeR válasza tommie (#154) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Hi!

Nekem is ez volt a gond. Maga a videó jó volt, de a felirat csíkozott. Pedig nagyon flash-es, mikor ütemre megáll a kép, fekete fehér effekt, meg beugrik egy felirat. Csak hát csíkoz. Próbáltam mindenféleképp, de így-is úgy is csíkozott. Én sajnos nem jutottam előrébb, de ha bárkinek van valami ötlete én is szívesen venném.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#158) gyikhus válasza tommie (#154) üzenetére


gyikhus
tag

Bocs az eltévelyedésért, de sajna dolgoznom is kell... :O
Látom még mindig ez a probléma.
Igazából sok helyen utánaolvastam a kérdésnek, mert látom, hogy elég necces a téma, de sokkal okosabb nem lettem tőle.
Sajnos a két félkép összeillesztése során keletkező csíkozás néha-néha átcsúszik az anomália fogalmába. Sose fogom elfelejteni az első anyagot, amit csináltam: minden pöpec volt, kb. 4 hónap munkája volt benne, borító, tok, vonó, miegymás, mindenki örül, oszt amikor beindul a DVD, elindul ez a mizéria...
Hát, gáz.
Továbbra is azt tudom mondani, ami eddig nálam bevált: ha a forrás standard AVI (DV-ről felvett, nem Divx/Xvid és társai) vagy standard MPEG2 (VCD-től DVD-ig) akkor a ''reduce interlace Flicker'' az alapbeállítások mellett (asszem blend fields, de nem biztos, a project properties-ben PAL DVD formátum mellé adott alapértelmezett érték) nincs vele probléma.
Ja, és MPG-be kirenderelve (dvd formátumra)
Ha asztali lejátszó és DVD a cél, akkor a DVD architect számára használt templét a legjobb, és ha az ottani previewben jó, akkor a TV-n is az lesz. Ha nem, akkor az ő reduce interlace flicker (de qrva hosszú ezt leírni, maradjunk a RIF-nél... :DD ) megoldása esetleg egy végső mentsvár. Ezzel persze megugrik a renderidő, dehát valamit valamiért.
Divx/Xvid-et nem szoktam belőle előállítani, de szerintem ha kész avi-ban vagy mpegben a tömörítetlen anyag, külső szoftverrel utólag essetek inkább neki, szerintem ez a biztos...

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#159) tommie válasza gyikhus (#158) üzenetére


tommie
csendes tag

Köszönöm
Holnap kipróbálom a dolgot, és mivel csak egy hét múlva leszek legközelebb
Nagyon boldog, békés karácsonyt a fórumlakóknak.
Gyíkhus neked pedig külön köszönöm azt a sok-sok segítséget amit kaptam tőled. :R

(#160) gyikhus válasza tommie (#159) üzenetére


gyikhus
tag

Not at all :B
Mint a tanúban: ''egyszer majd kérünk magától valamit...''

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#161) tommie válasza gyikhus (#160) üzenetére


tommie
csendes tag

Jó de csak ha itt nem előre készül el az ítélet :DDD

(#162) nfsu17


nfsu17
veterán

Tudtok ehhez hasonló profi videószerkesztőt?

Főleg mpeg2-ből kéne divx-et, vagy xvid-et csinálnom.

:R

(#163) BigBadPlaYeR válasza nfsu17 (#162) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Nekem kicsit pontatlannak tűnik a kérdés... Ha konvertálni akarsz, akkor a WINAVI progi a neked való. Pár klikk és már tömörít is, gyakorlatialg szinte bármiből bármit.

Ha meg vágni akarod, akkor meg a Vegas 6.0c egy MPEG plug-in 1.0-val tökéletesen kielégíthet minden ilyen jellegű igényt. Szvsz.

De ha a Vegas nem tetszik, akkor Adobe Premiere Pro 1.5 (nekem az spec bonyolult).

[Szerkesztve]

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#164) nfsu17 válasza BigBadPlaYeR (#163) üzenetére


nfsu17
veterán

Konkrétan azt kellene, hogy:

-vágjam
-konvertáljam (mpeg2 to xvid or divx)
-''filterezzem'' (nem is tudom mit jelent, csak úgy hallottam, hogy nem rossz dolog :D )
-deinterlace
-hang konvertálás (to 128 or 192kbps mp3)

Ezt mind tudom vdubbal, de a minőséggel nem vagyok megelédve. Mégha a tömörítést minre állítom, akkor sem.

(#165) BigBadPlaYeR válasza nfsu17 (#164) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Hát... igazán nem akarlak megbántani, de ha virtualdubbal nem elég jó a minősége... akkor nem tudom, hogy milyen a jó minőségű. Bár sztem az mgpeg nem a legjobb minőségre törekszik (ez személyes vélemény). Értsd: Én sokkal jobb minőségű avikat szoktam kihozni ugyanakkora fileméretben mint mpeg-ben. Tehát ez a ''szarból várat effektus''.

Vagy akár a bitaránnyal (bitrate) is lehet gond, mert ilyesmit nem emlegettél. XviD-nél a nagyon jó minőséghez olyan 2000-es bitrate minimum kell. Persze a tömörítési beállítás is fontos, de ilyen szempontból másodlagos szerepet élvez. Én pl. egy videót 1900-as bitrate-re és 3-as tömörítésre raktam és egész jó volt. Mondjuk spec az miniDVD-s videókameráról szedet anyagból készült (VOB -> MPEG2 -> Vegas -> Avi)

Egyébként sztem DivX felejtős. Az XviD ingyenes, kisebb és a tömörített kép sokkalta szebb, mint a DivX-nél. Sztem már csak az ''ingyenes'' szó miatt jobban megéri :D De viccen kívül tényleg sokkalta szebb képet ad mint a DivX.

A filterek pedig ilyen okosságok, a deinterlace is ilyen (virtualdubban, Vegas-ban klippenként kell beállítani, vagy scriptet kell használni), de rengeteg filter van még: zajszűrés, képélesítés, stb. Bár ezekről kb. ennyit tudok mint amit most leírtam :)

Remélem valamit tudtam segíteni.

Nem tudom mikor írok ide legközelebb, de addig is mindenkinek Boldog Karácsonyt kívánok! :)

[Szerkesztve]

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#166) [pod]Diablo


[pod]Diablo
őstag

Elnézéstelőre is hamár volt ez a kérdés.Naszóval az lenne a kérdésem hogy felvettem 1-2 videót a farps-el és zilyan avi formátumba van,és hogy azokat mikor megnyitom ebbe a progiba akkor hang az megvan de képet nem mutat.Ez mitől van?És hogy ha pl:öszerakok párvideót alá rakok zenét ilyesmi és kész vagyok vele akkor hogy mentesem el?Mert már rámentem egyszer egy olyanra hogysave de nem mentette el sehova amit csináltam.Bocsi az ilyen alapvető kérdések miatt,de ezt most kezdtem el és itt le is ragadtam.
Előre is köszi

"Sült hal, Tom Jones, délutáni tea, rossz kaja, mégrosszabb idő, kibaszott Mary Poppins, LONDON!" // ...when i get sad.i stop being sad and be awesome instead...

(#167) LZoli


LZoli
csendes tag

Tisztelt Fórum!

A Sony DVD Architect problémával kapcsolatban írok. Van egy hardwares MPEG-2-es digitalizálókártyám amivel videókazettáimat archiválom át DVD-re. Felvételkor a kártya DVD-Videó szabvány által előirt 720x576 soros felbontással 25 félkép/s és 8 MB/s VBR tömörítű MPEG-2-s file-t készít.

DVD-utómunkához a Sony DVD Architect 3.0 verzióját használom amivel történt valami és ez egy kicsit megnehezíti az életemet. Eddig az utómunkát követően csak a hangot kódoltam át AC-3-s formátumba a kép maradt úgy ahogy van. Nem is volt rá szükség mivel a videó szabványos MPEG2-s adatfolyam. Két napja meg a videót is újra akarja kódolni ami teljesen felesleges és nagyon hosszú idő. A ''File -> Optimize DVD'' menüpontban a videó újrakódolását nem lehet kikapcsolni. Alapból szürke minden és nem lehet a beállításokon módosítani.

Mit és hol kell átállítani, hogy ne kelljen a videót újratömörítenie?

Minden segítséget előre is köszönök!

(#168) BigBadPlaYeR válasza [pod]Diablo (#166) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Üdv!

A file -> render menüpont alatt tudod elmenteni videó fájlba az elkészített projectet. A save-el csak a projectet menti el.ű

Namost, innen ált. 3 felé vezet az út. Ha elsősorban számítógépre kell a dolog [ahogy meséltél nekem fragmovie szaga van a dolognak :) ], akkor vagy WMV-be mentsd (ez jár a legkevesebb macerával),

vagy AVI-ba. Itt vagy DivX, vagy XviD-es tömörítésből lehet válogatni, ami a legjobban elterjedt. Én az XviD-et ajánlanám, általánosabban elfogadottabb (szvsz).

Éppen ezért az XviD-et írnám inkább le, bár ha ragaszkodsz a DivX-hez, az se sokban különbözik. Szal XviD: a tömörítést tedd olyan 3-as 4-esre, a bitrate-et pedig olyan 2000 körülire, úgy már jó a minőség.

Ha DVD-t akarsz belőle, akkor pedig MPEG2-be mentsd és onnan a DVD Architect 3-assal tudsz belőle videóDVD-t gyártani. Remélem kielégítő volt a válasz. Kezdetnek biztos megteszi.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#169) BigBadPlaYeR válasza [pod]Diablo (#166) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Javaslom elolvasásra a #69-es üzenetet a csíkozás elkerülése végett.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#170) Blutuszkapcs


Blutuszkapcs
csendes tag

Sziasztok!
A program trial verziójához úgy tűnik csak a MainConcept mpeg plugin standard változatát kaptam, amit a Custom gombbal nem lehet konfigurálni, csak az előre megadott template-ek közül lehet választani. Ha valaki netán tudja, hogy hogyan lehet upgradelni a professional változatra az írjon nekem legyen szives egy emailt.

(#171) BigBadPlaYeR válasza Blutuszkapcs (#170) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Hát én pontos adatokat nem tudok szolgálni, de magunk közt szólva szerintem előszört próbálj ki valamilyen verziót ami nem eredeti, de amin megy minden, mielött kiadsz a dologért 80-100ezer Ft-ot. Természetesen csak próbaképpen.

De szerintem a progi honlapján meg lehet venni a licencet és letölteni magát a progit. Sok helyen legalábbis így működik.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#172) gyikhus válasza LZoli (#167) üzenetére


gyikhus
tag

A kérdésre a következő lehet a válasz:
1. Azért tömörít (pontosabban recompress azt hiszem, hiszen az MPEG2 is már egy töm. formátum, de ez tök lényegtelen) mert meghaladja a 4,7Gb.-t a kész anyag (ilyenkor tanácsos nem engedni neki, csinálja csak meg nagyobban (a properties-nél a disc format-ra mondj 8,5Gb-os méretet) és utána még lehet bohóckodni pl. DVD Shrink-kel.
2. Rábökhettél a RIF-re, ami itt is jelen van. Ezzel újrasample-ezi a videóállományt. Önmagában ugyebár hasznos jószág, de itt már elég, ha a menükre (pláne a mozgókra) dobod rá, a nagy ''múvi''ra már nem.

Amúgy látom, amíg távol voltam, nagyon buzgott (önmagához képest) a topic.
Igyexem olvasni!!! :DD

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#173) [pod]Diablo válasza BigBadPlaYeR (#169) üzenetére


[pod]Diablo
őstag

köszi :R :R Már csak egy kérdésem lenne.Egyik havertól kérted egy videót egy játékról és meg akarom csinálni a Vegassal.De a videó egy -dem formátumu.Azzal mit tudok kezdenimert a vegas nem ismertefel azt írta hogy rosz fomátum.Abból valahogy tudnék valami avi-t vagy más foemátumot csinálni hogy beolvassa a vegas?

[Szerkesztve]

"Sült hal, Tom Jones, délutáni tea, rossz kaja, mégrosszabb idő, kibaszott Mary Poppins, LONDON!" // ...when i get sad.i stop being sad and be awesome instead...

(#174) BigBadPlaYeR válasza [pod]Diablo (#173) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Hmm... Oké, rébusz már van, most 1-2 konkrétum kéne :))

Milyen játék ez? Akkor talán többet tudnánk segíteni. Tippre talán CS lehet. Bár én CoD2-zök, abban is hasonló, *.dm_1 fájlokat hoz létre a játék. Ezek demó fájlok, amiket aztán a console-ban lehet megnézni. CoD-ban pl: ''/demo demoneve'' paranccsal. Utána kéne nézni az adott játék fansite-jain. Ha már elindult a demó, akkor:

1. Használhatsz fraps-ot: 1 gombnyomásra azonnal veszi a videót tömörítetlen avi-ba, viszonylag nézhető minőségben. (minden játéknál működik, bár ne csodálkozz, ha az FPS 125-ről leesik 25-re :DDD:Y:Y:Y:Y:Y:Y:Y:Y:Y

2. Egyes játékokban lehetőség van bebindelni, hogy képfájlokba mentse a látottakat. Ezt érdemes felvenni pl. 1024x768, vagy ha atomerőműved van, akár nagyobb felbontásban. Az így kapott képeket egy PaintShopPro-n vagy PhotoShop-on átküldeni. Tudod, lehet megadni, olyan automatizált folyamatokat, a nevüket nem tom micsoda... felveszed mit csináltál és autómatikusan megcsinálja a többi képen is... biztos ismered. Ha nem, akkor valami képszerkesztő fórum, vagy a gugli a barátod :D Szal a képekre rányomsz egy resize-t (800x600, 640x480 vagy ilyesmire), esetleg sharpen effektet, aztán mehet a virtualdubba összefűrézre és avi-ba renderelésre (természetesen tömörítetlenbe).

Mondanom sem kell utóbbi bonyolultabb, bár korszakokkal szebb képet ad.

Ez után Vegas :D

Remélem tudtam segíteni.

MOD
(Az a fránya helyesírás :D )

[Szerkesztve]

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#175) tommie


tommie
csendes tag

Hali!

Egy kicsit elbizonytalanodtam az Event Resamlpe-el kapcsolatban.
Ha jól értem a manualt akkor ez a frame rateket fésüli a project ratejeihez. (De szép is így az angollal kevert Magyar.)
Viszont a Smart és a Force közötti különbséget nem sikerült megértenem. Ezt segítsetek pls tisztázni.
A másik kérdésem, hogy a resample befojásolhatja-e a mozgó szövegek csíkozódását? Ezzel ugyanis azóta is küzdök.

Amúgy aki még nem tette, töltse le Gyíkhus által közreadott Fickerbuddy (ha jól írtam) scriptet, sokat segít egy néhány száz klippből álló videó elkészítéséhez, ráadásul az alapértelmezések szerkeszthetők benne. (Wincommander alól F4 és az eredeti mov-ot át lehet írni avi-ra.)

(#176) LZoli válasza gyikhus (#172) üzenetére


LZoli
csendes tag

Köszönöm válaszleveledet! A file mérete 3,2 GB (50 percnyi videó). A DVD Architect kétrétegű lemezhez (8,5 GB-ra) van beállítva. A ''Reduce Interlace flicker'' ki van kapcsolva.

Mégis újra akarja kódolni az egészet.

Ha van még ötlet akkor örömmel várom.

(#177) gyikhus válasza tommie (#175) üzenetére


gyikhus
tag

A forced és a smart között elvileg a különbség az automatizmusban rejlik. A smart megvizsgálja az adott klippet, és ha eltérés mutatkozik a framerate-ek között, akkor nekiesik és korrigál. A forced ezzel szemben minden egyes másodpercnyi anyagot resample-ez (tényleg gáz ez a hunglish... :Y ).
Magyarán, ha elvesztetted a fonalat, hogy mi gyorsított/lassított és mi normális, akkor kell neked a smart, elvileg mindent úgy csinál, hogy az jó legyen. Viszont az automatizmus ki tudja mennyire jó. Én forced-et szoktam használni, igaz ez nagyban megnöveli a renderidőt...

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#178) tutuke


tutuke
csendes tag

Én is, mint mindenki, egy kérdéssel kezdeném. Olyan gondom van, hogy enm tudom megcsinálni azt, hogy a felvétel készítésének ideje állandóan látható legyen az anyagon. Tehát, hogy állandóan lehessen látni, mikor is készült a film. Addig már eljutottam, hogy kiszedtem .txt formában a teljes időanyagot, de egyszerűen nem tudtam rájönni, hogy szúrjam az anyagba.
Köszi!!!!!!! :R

(#179) gyikhus válasza tommie (#60) üzenetére


gyikhus
tag

űSzívesen...
A 10% a legtöbb esetben megfelelő, én mindenesetre a szövegeket nem rakom túl közel a határhoz, inkább beljebb pozícionálom, igazából az ördög nem alszik elv alapján. A 10% egy átlagos érték, TV-je válogatja...

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#180) tommie válasza gyikhus (#179) üzenetére


tommie
csendes tag

Köszönöm :))

(#181) BigBadPlaYeR válasza tutuke (#178) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Szerintem nem a vegas a legjobb erre a célra. De nem a videókamerának kellene ráégetnie a felvételre az időpontokat?

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#182) tutuke válasza BigBadPlaYeR (#181) üzenetére


tutuke
csendes tag

Az én kamerámon (Sony DCR-HC 39) áttöltés után, időkódként ki tudom szedni a filmből az időt, egy bizonyos programmal. Azt hallottam, hogy a Vegassal bele tudom égetni a filmbe,de nem jöttem rá hogy kell :O :O

(#183) BigBadPlaYeR válasza tutuke (#182) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

És ezek az időkódok milyen fileformátumban vannak? TXT vagy micsoda? Klippenként tárolja, vagy egybe az egészet?

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#184) Hulot


Hulot
tag

Lehet-e a Vegas-al
- logót eltűntetni a filmből (TV felvételről)
- PIP-et csinálni ?

(#185) BigBadPlaYeR válasza Hulot (#184) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Logót legfeljebb úgy, hogy levágod a kép tetejét, vagy rávágsz valamit. [Ennek a módjáról tudok leírást küldeni (magyar).]

Mi az a PIP :F

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#186) nfsu17 válasza Hulot (#184) üzenetére


nfsu17
veterán

Szerk: már válaszoltak. :D

PiP: Picture in Picture

[Szerkesztve]

(#187) BigBadPlaYeR


BigBadPlaYeR
senior tag

Persze, a ''kép a képben'' alap. Itt egy kis leírás: [link]

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#188) BigBadPlaYeR


BigBadPlaYeR
senior tag

Hmmm... Felteszem a 2-es .NET Frameworkot, erre vegas installnál benyögi, hogy kell az 1.1 SP1-el. No Comment.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#189) tutuke válasza BigBadPlaYeR (#183) üzenetére


tutuke
csendes tag

Az időkód benne van az anyagban,amit egy program segítségével tudok külön, .txt formában láthatóvá tenni, de egyébként alap állapotban nem jelenik meg a filmen! Éppen ezért szeretném hozzárendelni a filmhez!

(#190) gyikhus válasza tutuke (#189) üzenetére


gyikhus
tag

A videoeffektek között találsz egy olyasmit, hogy SMTPE Drop (vagy vmi hasonló, de az effecteket böngészd át) az kell neked!

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#191) Rocy


Rocy
csendes tag

Hali!
itt el olvastam 1-2 hozászolást...
hát amikor le toltotem a vegast nekem is azt irta, hogy : ''Vegas requires Microsoft .NET Framework version 1.1 and .Net Framework version 1.1 Service pack 1.'' :F
aztán elkezdet up datalni.. majd ujra indult a gépp és tönkre vágta az xp-t és utana ilyen jelszavas lett meg minden szal jol elbasztam a faterom geppet.. most fogok venni magamnak vinyot.. és azzon akarok majd megint probalkozni... de félek hogy azt is tonkre vágom..

tudnatok egy linket adni ahonan le tom tolteni a vegas 6.0-at?
meg valami olyat halotam hogy van vegas 6.c is már ami elvileg magyar...
és az még jobb lenne..

elöszre is köszi bye

(#192) gyikhus válasza Rocy (#191) üzenetére


gyikhus
tag

A gép valószínűleg nem a Vegas végett füstölt el (illetve igen, ha az utolsó szalmaszál elvet követjük) úgyhogy nyugodtan nekiveselkedhetsz.
A restart ha jól emléxem a Sony Media Manager okossága, és igazából a .NET 1.1+SP1 is ehhez kell.
A vegast leszedheted a Sony honlapjáról (mediasoftware.sonypictures.com/products/vegasfamily.asp) ami (természetesen) nem magyar. Hozzá való magyarítást lehet vásárolni, olvass vissza lsz, ott lesz valahol.

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#193) tutuke válasza Rocy (#191) üzenetére


tutuke
csendes tag

A Magyarosítást én is vadászom. Találtam is egy olyan oldalt, ahol meg lehet VÁSÁROLNI 2.500 Ft-ért. Sajna nem szánok rá annyit, de jó lenne, ha meg lenne. Valaki nem adná közkincsé???

(#194) Hulot


Hulot
tag

Egy Vegas szintű programhoz? 2500Ft?
Gondolom te a cukrászdában is a markodba kéred a gombót fagyit, mert
az 5Ft-os tölcsért drágállod.

(#195) gyikhus válasza tutuke (#193) üzenetére


gyikhus
tag

Az én szerény véleményem szerint egy Vegas-komplexitású szoftver magyarításáért az a 2,5k nem sok pénz - annak aki nem boldogul az angollal - legalábbis ilyen mélységben - és a Vegasszal kíván dolgozni, vagy legalábbis belekóstolni a videóeditálás világába, annak megéri a befektetés...
Nem szentbeszédet akarok tartani a magyarosítók/magyarítás mellett, félre ne érts/értsetek, csak úgy gondolom, hogy ha már valaki szívott vele egy csomót, és végül is hazánk fiainak csinálta, akkor honoráljuk...
Mármint nem én, mert nem szorulok rá, de abban igazad van, hogy ha ingyenes lenne én is megnézném, márcsak kíváncsiságból...

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#196) lacibacsi


lacibacsi
addikt

Én is úgy gondolom, hogy egy ilyen program magyarításáért nem sok az a 2500 Ft. Én már el is utaltam az árát, várom, hogy megérkezzen.

Szerintem abba gondoljon bele mindenki aki itt van a fórumon, hogy mennyit is fizetett potosan a Vegas-ért? Mert gyanítom, hogy az itt hozzászólók 99%-a nem perkázta le a Sony-nak a program 475 (vagy 675) dolláros árát.

Ezek után valóban megéri, hogy támogassuk azt, aki legalább az angolul nem tudó honfitársainkat (köztük engem is) segít azzal, hogy lefordítja a programot...

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#197) conyg válasza lacibacsi (#196) üzenetére


conyg
csendes tag

Hello!
A kérdésem az lenne,hogyan lehet a vegasban (6.0) a video sebességét lassítani/gyorsítani egy track-en, hogy ki is lehessen renderelni? Nem a rate csúszkával.
Válaszokat előre is köszi.
Üdv:cony

(#198) gyikhus válasza conyg (#197) üzenetére


gyikhus
tag

Controlt lenyomva tartva állítgatod (bal gomb lenyomva tartásával) a videót. Ha hang is van hozzá, akkor bontsd a csoportot (ungroup) különben a hang is lelassul...

Aztán jelöld ki csak a klipp részt (dupla katt pl.) és a render as... ablakban a ''render loop region'' pipát kapcsold be.

Üdv & jó 7végét, vége a melónak :C :C :C

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#199) conyg válasza gyikhus (#198) üzenetére


conyg
csendes tag

THX!

(#200) Rocy válasza tutuke (#193) üzenetére


Rocy
csendes tag

Hali!
Akor ha meglesz a vinyom megprobalkozok vele..
amugy szerintem se sok 2,5 k... ha szemlyesen kenne oda adnom a haveromnak aki el intezne.. még fizetnek is.. de igy 15 évese én postazni meg utalgatni nem igazan tudok :U
lacibácsi majd nem akarod publicolni véletlenul?;) :P

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Sony Vegas
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.