Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Sony Vegas

Hozzászólások

(#1451) BigBadPlaYeR válasza T-lapó (#1449) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Default mi? Project properties?

1.: próbáld meg külön kimenteni tömörítetlen AVI-ban és WAV-ban a kép-és hang állományokat és virtualdubban összefűzni, nekem az mindig beválik.

Ha átméretezed a videót, akkor szintén a virtualdubot javaslom, hogy előbb azzal méretezd át, 10 perc alatt kész van vele; ne a vegasnak kelljen még azzal is kínlódnia.

2.: A HD-hoz sajnos nem tudok hozzászólni...

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#1452) ROEL válasza T-lapó (#1449) üzenetére


ROEL
csendes tag

Ami az m2t fájlt illeti, ez a Native HDTV formátum.
Program Stream, vagyis egyben tartalmazza a video és audio anyagot, mint az mpeg.
Nyugodtan átnevezheted mpeg-re, akkor is le tudod játszani, sőt szét is szetheted ( demultiplex ) külön audió mpa és videó mpv, illetve m2v fájlra ( Main Concept MPEG Encoder, TMPGenc XPress ), vagy akár megváltoztathatod a Vegasban a beállításokat az Egyéni beállításoknál a System fülnél pipálld ki:
Save as seperate elementary streams (m2v és mpa fájlokba.)
Akár azt is megteheted, hogy a Video fülnél átállítod a HDV-t DVD-re, ha szerencséd van kirendereli a Vegas mpeg2-esbe, de erre kicsi az esély a felbontás miatt, mivel nem szabványos.

Az első variáció, az elementary Stream biztos menni fog.
Amit még fontos tudnod, hogy a mai MPEG és DVD Playerek többnyire le tudják játszani az m2t fájlt. Az Elecard MPEG Player , illetve a Sonic Cine Player 100 %

HD Videó felvételhez ajánlom a Cineform Connect HD-t, [link] jobb mint a Vegas HD felvevő része. Igazából ( tapasztalat ) a Vegas Capture része ( a DV is ) egy kalap sz..

Sok szerencsét és türelmet a HD Videószerkesztéshez.

DVD Architect 4.0 HUI és Vegas 7 HUI : http://www.roel-film-productions.eu

(#1453) franky boy válasza ROEL (#1452) üzenetére


franky boy
csendes tag

Hi!
Nem tudom mi gond lehetett a Vegas DV capture-val, mert én semmi rosszat nem tudok felróni a kárára! Egyébként biztos jó lehet a Connect HD v3.22, ha van valakinek 100 dolcsija plusszba!
A reklám amúgy jó! :C

lacafater

(#1454) ROEL válasza franky boy (#1453) üzenetére


ROEL
csendes tag

Számomra a Vegas 6XPress működése ködös.( Nem a hozzáértéssel van a baj. )
Értem ez alatt a funkcionális hibáit. A Video Capture 5.0-val még csak elvoltam, de a 6.0-ás nagyon nem akar működni. Minden ok nélkül leáll a program, a kamera irányítási funkciói hibásak ( gyors előretekercselésnél fagy a kép ),
ami pedig a felvétel minőségét illeti, azzal sem vagyok megelégedve. Pedig Native AVI formátumban ( 1 óra 25 GB ) vesz fel.
Ami azt illeti, ebben a Premiere Pro 2.0 veri a Vegas 7.0-át. DV AVI-ban vesz fel, a minősége mégis sokkal jobb a Vegas Capture által felvett anyagoknál. ( Ez pedig ugye elméletileg nem lehetne igaz! )
Ha pedig hozzáveszem, hogy a Main Concept plug-In-t használva akár m2v formátumban is vehetek fel, majd a Premiere Pro-val ezt szerkeszthetem is, máris megspóroltam egy csomó helyet. Ezzel nem akarom azt mondani, hogy a Premiere jobb a Vegasnál, de sajnos vannak bizonyos funkciók, melyeket a Sony már a 6.0-ás verzióba is beletehetett volna. (Mint például az m2v,mpv import) Miért kell muxolnom egy m2v fájlt, hogy szerkeszthessem???
Persze ebbe a kis hibába már rég beletörődtem, csupán ismerem oda-vissza a Premiere Pro 2.0-át is és a Vegas 7.0-át is és sajnos nem mindenben jobb a Vegas. :O





[Szerkesztve]

DVD Architect 4.0 HUI és Vegas 7 HUI : http://www.roel-film-productions.eu

(#1455) franky boy válasza ROEL (#1454) üzenetére


franky boy
csendes tag

HI!
így már értem a ''gondot''. a premier pro 2-vel nem volt még dolgom, de most beszerzem,és ''tréning'' alá teszem mind a kettőt.egyébként mint már írtam, nálam
a sony cap.6-os nem fagyogat gyorscsévélésnél sem, a kamera kezelőszervek kiválóan működnek, szóval eddig legalább 500-600 gb-nyi anyagot behúztam vele és meg sem ''nyekkent''. esetleg nem lehet forrás-kamera függő a dolog?
jó munkát, békés ünnepet! :R

lacafater

(#1456) ROEL válasza franky boy (#1455) üzenetére


ROEL
csendes tag

Kamera gond nem hiszem, hogy lehet, mert a DV kamerám Sony VX2100-as. Furcsállanám, ha a két Sony termék nem értené meg egymást.
A gépem is jó, mert csak olyan progik vannak fent, ami a munkámhoz kell.
Mindegy, ezen a dolgon már tól vagyok egy ideje, a felvételt mindíg más progival oldom meg.
Neked is békés ünnepet!

DVD Architect 4.0 HUI és Vegas 7 HUI : http://www.roel-film-productions.eu

(#1457) ROEL


ROEL
csendes tag

[kép]

[link]

[Szerkesztve]

DVD Architect 4.0 HUI és Vegas 7 HUI : http://www.roel-film-productions.eu

(#1458) BigBadPlaYeR


BigBadPlaYeR
senior tag

Hi!

A Sony capture részével nekem eddig semmi gondom nem volt, de azért érdekelne különálló, csak DV AVi capture-re szakosodott progi. Tudnátok ajánlani néhányat?

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#1459) jhony777


jhony777
tag

Hali mindenki,

Most szeretnék venni a gépbe valami jó kis DVD írót. Muszáj mert a régi haldoklik. Nem merek csak 4x esen írni vele hogy mindenhol olvasható legyen a DVD! Ha gyorsabban írom, jó nyersanyagra akkor a vége néha itt ott akadozik. :(
Mit vennétek ti? Ahogy láttam árak zuhannak lefelé rendesen!!

És a lájtszkráb-ról :) tudtok valamit? Érdemes ha az ember beruház egy újra?

Kösz előre is. Mindenkinek kellemes 7 végét :)

Éjjjen a VEGAS !! :-)

(#1460) firewolf válasza jhony777 (#1459) üzenetére


firewolf
tag

Én ha vennék, akkor LG-t vennék, most is az van és tökéletesen működik... Hát ''lájtszkráb''-osat nemtom, hogy milyet vennék, szerintem nem is vennék, mert nem használnám ki. De most szerepelt egy ASUS a pcwolrd-ben, ami tesztgyőztes lett. Itt van róla 1 egy kis leírás: http://prohardver.hu/hirek/2006-09-13/megerkezett_asus_lemezfeliratozo_dvd_iroja.html

(#1461) ROEL válasza jhony777 (#1459) üzenetére


ROEL
csendes tag

Tudhatod, a Sony mellett szavazok! :Y

Viccet félretéve, szerintem most vegyél egy bármilyet, ami ír - és + os lemezt. Gyanítom, most olcsón hozzájuthatsz és a következő legalább 1 évig nincs gondod.
Tényleg, te kihasználnád a LightScribe eljárást? Mert akkor mindent bele és vedd meg azt!
Valójában azt gondolom, ennek a LightScribe -nek adjunk még kis időt.( Már az ára miatt)

Mellesleg mennyibe kerül egy LightScribe lemez?

Egy LightScribe CD-R 0.70 Cent és 1 euro között, a LightScribe DVD-R 1.30 - 2 euro között mozog. Legalább is ezt látom.

Nem akarlak sem lebeszélni, sem rábeszéli. Igazából a LightScribe egy nagyon elmés megoldás, nekem nagyon bejön! :P

DVD Architect 4.0 HUI és Vegas 7 HUI : http://www.roel-film-productions.eu

(#1462) ROEL


ROEL
csendes tag

[kép]


November 14-től! :C

[Szerkesztve]

DVD Architect 4.0 HUI és Vegas 7 HUI : http://www.roel-film-productions.eu

(#1463) jhony777 válasza ROEL (#1461) üzenetére


jhony777
tag

Köszi mindenkinek, még gondolkodom, 230-250 ft körül van 1 LightScribe dvd alapanyag! Az nem olyan sok szerintem. Hát..még nemtudom. De azt hiszem LightScribe lesz a vétel!! Igényes szép grafikát lehet vele készíteni festék nem fogy, patron nem szárad be, stb .. :)

Éjjjen a VEGAS !! :-)

(#1464) ROEL


ROEL
csendes tag

Megnyílt a RO&EL FORUM . :C

[link]

Szeretttel várunk mindenkit!
Kérlek benneteket, aki moderátor szeretne lenni, írjon e-mail címemre. Mindenesetre regisztráljatok minnél többen! :))

DVD Architect 4.0 HUI és Vegas 7 HUI : http://www.roel-film-productions.eu

(#1465) BigBadPlaYeR


BigBadPlaYeR
senior tag

Üdv!

Egy kis érdekesség, VirtualDub okítás: http://ebookz.hu/video.php?azon=21b652

A kérdés továbbra is él: Valaki tud ajánlani valamilyen jó Capture progit?

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#1466) agyurma válasza BigBadPlaYeR (#1465) üzenetére


agyurma
csendes tag

Scenalyzer a legjobb ilyen program. www.scenalyzer.com

(#1467) ROEL


ROEL
csendes tag

Új témák megnyitásához keresünk Moderátorokat a RO&EL forumba.
Aki szeretne saját témát felvetni, és azt moderálni, jelentkezzen!

info@roel-film-productions.eu




DVD Architect 4.0 HUI és Vegas 7 HUI : http://www.roel-film-productions.eu

(#1468) jhony777


jhony777
tag

Bocsi off de fontos lenne nekem: hogyan tudom az outlookExpress címjegyzéket ill leveleket beállításokat lementeni és áttenni egy másik gépre? Most lett egy másik PC-m és ezt meg elviszik. Eddig erről neteztem meg minden, és fontos lenne hogy ezek az Email-es dolgok meglegyenek, az uj gépen is! Tud vki tanácsot adni? :R Meg pl a Firefox könyvjelzők is!

Éjjjen a VEGAS !! :-)

(#1469) agyurma válasza jhony777 (#1468) üzenetére


agyurma
csendes tag

- Outlook Express nálam itt található: C:\Documents and Settings\gep-3\Local Settings\Application Data\Identities\{BFF5D465-6CF6-4558-968F-17A76145508E} \Microsoft\Outlook Express
A hosszó szám-betű rengeteg helyett sztem neked egy másik könyvtárban van, de a többi megegyezik. Szóval az ott található fájlok mindegykét le kell menetni, és az új gépen az új OE könyvtárban első indítás előtt megadni.
- Firefoxnak van egy mentése MozBackup néven.

(#1470) jhony777 válasza agyurma (#1469) üzenetére


jhony777
tag

Köszönöm :R

Éjjjen a VEGAS !! :-)

(#1471) franky boy


franky boy
csendes tag

HI MINDENKINEK!
Kipróbáltam a premier capture-t, a kamera kezelés tényleg gyorsabb, szinte nincs reakciós idő az utasítás kiadása után. más különöset nem találtam benne, persze nem is mentem bele disszertációs szinten!
probléma!!!!:
videóztam egy bálat a hétvégén, műsor: 30 táncos égő vörös ruhában!
világítás viszonylag gyenge, mesterséges hideg reflektorfény.
A VÖRÖS SZÍNEM NEM HOMOGÉN, VIZSZINTES VONALAKBAN ELMOSÓDIK, VAGY KIÉKESEDIK a fene tudja, DE NEM TETSZIK!
két kamerával vettem: félprofi JVC, meg 3CCD PANASONIC 500
mindkét felvételen ez a gond!
van valami része a proginknak amivel ezt tudom korrigálni?
az fx részben lévő color correctorok nem célravezetőek!
jó vagdalózást mindenkinek!
laca

lacafater

(#1472) ROEL


ROEL
csendes tag

Elindult BigBadPlayer információs oldala!

[link]

DVD Architect 4.0 HUI és Vegas 7 HUI : http://www.roel-film-productions.eu

(#1473) jhony777


jhony777
tag

Olyan külső digitalizáló kártyát vagy mit keresek ami bármilyen analóg jelet mpg méginkább rögtön avi-ba húz be firewire porton keresztül. USB2 esem van ADS Dvd Express de ez nem jó, mostmár rájöttem sok szenvedés után!! Láttam valahol az avid-nak van valami ilyenje. Tud valaki valamit esetleg? Köszi :)

Éjjjen a VEGAS !! :-)

(#1474) jhony777


jhony777
tag

Avid Mojo

Ez az de ez 400 ezer forint :( szóval ez csupán fikció, valami egyéb ötlet?

Éjjjen a VEGAS !! :-)

(#1475) ROEL válasza jhony777 (#1474) üzenetére


ROEL
csendes tag

A probléma, hogy van ugyan a piacon egy csomo digi kártya, ami nagyon jó, de sajnos drágák.Egytől egyig. Azért nézz körül a Matrox honlapján, talán az RTX 10-es, ha lehet még kapni nem kerül sokba.Persze a Canopus honlapján is szétnézhetsz, de ha vegaszhoz keresel valamit, akkor a Blackmagic oldalt keresd.
Ha van rá, könnyű választanod, különben be kell érned valami home,pl. Pinnacle cuccal, ami semmit nem ér.
Ez van

DVD Architect 4.0 HUI és Vegas 7 HUI : http://www.roel-film-productions.eu

(#1476) jhony777 válasza ROEL (#1475) üzenetére


jhony777
tag

Ok, köszi. Hát szomorú ez :( Sokat kell spórolgatni :(

Éjjjen a VEGAS !! :-)

(#1477) NF válasza franky boy (#1439) üzenetére


NF
csendes tag

Hali!
Meg van az új gépem, és a win install után Felpakoltam céltudatossan a vid.szerkesztéshez számomra szükséges progikat.Minden tőkéletessen működik, semmi csíkozás és hullámzó szélek!!
Köszönöm a segítségeket, jó hogy vagytok! :R :R :C :DD

(#1478) ROEL


ROEL
csendes tag

Megjelent a DVD Architect 4.0 Hungarian UI.

[link]

DVD Architect 4.0 HUI és Vegas 7 HUI : http://www.roel-film-productions.eu

(#1479) jhony777


jhony777
tag

Sziasztok, ha 1 GB helyett 2 GB DDr RAM van a P4-es 3.2Ghz Dual Chanel memoriás gépben sokkal gyorsabb lesz? Egyáltalán a vegas meghálálja a plussz 1 GB Ram-ot? Mi lesz jobb? Hogy lehetne gyorsabb renderre fogni? Mert 400 ezerért nem tok venni kártyát, a ram sokkal olcsóbb asszem:) Köszi előre is :)

Éjjjen a VEGAS !! :-)

(#1480) jhony777


jhony777
tag

aszongya a 3.2Gh P4 es procit 4000Gh ig lehet húzni:) Igenám de hogy? mondjuk 3.6 ig megpróbálám de a biosban nem tudom. Nincs olyan menü v én nem találom :) please help me :)

Éjjjen a VEGAS !! :-)

(#1481) agyurma válasza jhony777 (#1480) üzenetére


agyurma
csendes tag

Hah! Pont ezzel kínlódtam a hétvégén, abszolút kezdőként. A 2,66-os P4-et 3,14-ig sikerült húznom csak a biosban, emelve a 20 x 133-at 20 x 157-re. Eddig ment, utána már nem bírta. Feszültséghez meg ilyesmihez nem nyúltam, nem is tudom, hogy hogyan kell.
Tapasztalatom, csak az érdekesség kedvéért:
kreáltam az új Vegas 7.b-be egy tessék-lássék effektes, bla-bla-bla videót, és 3 procival rendeletettem ugyanazt. Az eredmény:
- 2,4 cerka = 29,37 mp,
- 2,8 P4 = 22,27 mp,
- 2,66 P4 (alapon) = 23,34 mp,
- ugyanaz felhúzva 3,14-re = 19,42 mp.

(#1482) jhony777 válasza agyurma (#1481) üzenetére


jhony777
tag

na a BIOS-ban volt egy olyan hogy gyárilag felkínálta az Overlocking-ot. Nekem Hyper Traidinges Prescott P4 es alapból 3.2Gh-es most 3.56Gh-en fut mint állat, stabilan, 10%-os túlhajtással! Mondjuk jobban melegszik a proci magja. De Vegasnál érezhetően gyorsabb lett!
Manuálban nem merem húzni!! Nem is ajánlom senkinek! Alapból még 10%-ot lehetne húzni de azt sem merem!
Elég ennyi :)

A 2 GB DDR Ram-mal már elég szépen renderelget :)

Éjjjen a VEGAS !! :-)

(#1483) jhony777


jhony777
tag

Azt hiszem ROEL-nek 2 proci van a gépben.
2X 3.6GH! Na az se lehet semmi:) Vajon hogy hűti? Jégkocka? :)

Éjjjen a VEGAS !! :-)

(#1484) Tpetike válasza gyikhus (#29) üzenetére


Tpetike
csendes tag

Szia Gyikhus

Olyan problémám van,hogy nem tudom használni a Sony dvd architect 2.0-s programot........meg haladja tudásom szintjét!
Kérdésem az lenne,hogy esetleg nem-e lehet rendelni vlmi könyvet hozzá,vagy esetleg vlmi MAGYAR leírást,mert lehet béna vagyok,de nem találok semmit. :F
A Vegas megismerése nem volt ilyen nehéz.......

(#1485) BigBadPlaYeR válasza Tpetike (#1484) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Üdv!

Gyikhust elég rég láttam errefelé sajnos, de ha nem bánod, megpróbálok válaszolni helyette. A RO&EL-ék elkészítették a DVDA 4 magyarítását: [link] (tudom, hogy te 2-t írtál, csak hátha beszereznéd az újabb verziót.)
De még régebben lementettem vmilyen honlapról a 2-höz némi leírást. A lényeg benne van: menüszerkesztés alapjai jelenetválasztással együtt. Ha gondolod elküldhetem e-mailben.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#1486) Tpetike válasza BigBadPlaYeR (#1485) üzenetére


Tpetike
csendes tag

Köszi BigBadPlaYeR
Nagyon jó!
Mégegyszer ezer köszönet :R :R :R

(#1487) Tpetike válasza BigBadPlaYeR (#1485) üzenetére


Tpetike
csendes tag

Még egy kérdésem lenne:
Írtátok,hogy van magyar vegas: http://www.roel-film-productions.eu/Bundle.php
Ha most ezt megveszem,akkor csak a magyarosítást veszem meg,vagy ebbe benne van az eredeti program?

(#1488) jhony777 válasza Tpetike (#1487) üzenetére


jhony777
tag

Szia, nem az eredeti progi nincs benne :) Nem is lenne rossz! Azt neked kell megvenni :) De a ROEL-féle magyarosítás tényleg nagyon jóó! Pl lehet h neked jól jönne!
Sok sikert:)

Éjjjen a VEGAS !! :-)

(#1489) Tpetike válasza jhony777 (#1488) üzenetére


Tpetike
csendes tag

Sziasztok!

Lenne két kérdésem, Vegas 7.0-ról van szó.
Az egyik, hogy meg tudok benne nyitni bármilyen videjót,de avi-t nem...... :F
Kinnt a Windows letudja játszani,de a Vegas sehogyse.
Fel kell tennem vlmi kiegészítőt?

A másik kérdésem egy picit bonyolúltabb:
Hogy lehet pl. olyat csinálni, hogy egy könyvet lapozgat magától,és a könyv lapjai pedig fényképek,persze a könyvet 3d-be lehet látni,a képernyő közepén, tehát nem csak simán a Vegas-nak a Page-peel-es kötésére gondolok,remélem érhetően mondtam..... ;)
Most ezt tudja a Vegas is,vagy ez egy teljesen más program????

Királyok vagytok!!!!
Köszönök mindent!!!! :R :R :R

(#1490) BigBadPlaYeR válasza Tpetike (#1489) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Hi!

1.: A vegas csak a tömörítetlen AVI állományokat veszi be, az xvid és hasonló tömörítési eljárással tömörített állományoknál max a hangot fogja bevágni. Virtualdubban külddá t ömörítetlenbe és jó lesz (Ennek a menetéről már írtam korábban részletesen, keress rá, ha nem ismernéd az eljárást).

2.: Ez külön plug-int igényel. Azt hiszem az Adorage-nek van ilyesmije, de a fejemet nem tenném rá.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#1491) lacibacsi


lacibacsi
addikt

Sziasztok!

Szeretném az egyszerűbb anyagokat (pl. régi VHS-ről bedigizett filmek) VirtualDub-bal szerkeszteni. A kamerám által DV kazira bedigizett anyagot a Vegas-sal beimportálom. Ezt azután tudom szerkeszteni Vegas-sal, de a VirtualDub már nem olvassa be, mert valami kodek problémát ír ki.
K-Lite-om van és eddig soha, semmilyen program nem akadékoskodott, de most a VirtualDub nem akarja olvasni a ''tömörítetlen'' DV-Avi-t.
Mi a hiba? Segítsetek!

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#1492) jhony777 válasza Tpetike (#1489) üzenetére


jhony777
tag

Adorage-nek valóban van ilyen effektje. Nézz utána a neten :) Tetszeni fog! Nézz körül az ilyen jellegű FX-ek általában stand alone, és/ vagy Cél progikhoz is vannak, pl Adobe Premier, Vegas, Avid,Edius Canopus, stb..
Hajrá :)

Éjjjen a VEGAS !! :-)

(#1493) oregharcos


oregharcos
csendes tag

Sziasztok Mesterek!
Sony Vegassal hogyan tudnám megcsinálni, hogy a videó hangot lehallkítom egy szakaszon,és pl. egy zenét teszek alá. Már több programmal is dolgoztam, de számomra érthetetlen, hogy a Mixerrel ezt nem lehet megcsinálni.Az egyszerű Power Director is tudja. Csináltam már fílmet az Adobe Premier 7.0-val is, azzal is megoldható a time-line-on a hangkezelés.Végűl is a mixer a SV-nál mire való? Csak úgy sikerűlt a fenti problémát megoldani, hogy elvágtam a klipnek egy részét, és ott levehettem a hangot.
Segítségeteket szivesen és köszönettel venném!
Üsv mindenkinek!
Pista

(#1494) oregharcos


oregharcos
csendes tag

Kiegészítés.
Az elöbb elfelejtettem leírni, hogy probálkoztam a 4.0-ás verzióval és a 6.0-al is.
Egyiknél sem sikerűlt a hang variálás.
BY

(#1495) BigBadPlaYeR válasza oregharcos (#1493) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Insert -> Audio Envelopes -> Volume (Shift + V)
A Velocity-hez hasonló módon tudsz rajta elhelyezni pontokat (Shift + Bal egér klikk) és mozgatni azokat (Drag&Drop), ezzel halkítva, hangosítva az audió sávot.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#1496) oregharcos válasza BigBadPlaYeR (#1495) üzenetére


oregharcos
csendes tag

Sziasztok fiúk!
Nagyon köszönöm a segítségeteket! Kipróbáltam, amit mondtatok és megy rendesen.
Mégegyszer köszi! :C
Pista

(#1497) Tpetike válasza BigBadPlaYeR (#1495) üzenetére


Tpetike
csendes tag

Sziasztok!

Ismét van egy kérdésem :D
Kameráról szeretnék bedigizni videókat,Vegas-ba.....gondolom ehez egy Tv-tuner,vagy egy digitalizáló kártya kellene, de nem tudom,hogy melyiket lenne érdemes megvennem!
Nézegettem depo-n egy Tv-tunert,de halvány lila gőzöm sincs ezekről....
Tudnátok nekem mutatni vlmi jót,árban olyan 20-30e körül gondoltam!

http://depo.hu/?pn=product&c_main=68&c_parentid=99&c_id=236&p_id=20469&Avermedia%20AVerTV%20Box9

Még egy:ha Vegas-ba szerkesztek,akkor a vegas monditorján szaggat a kép,régen azt hittem,hogy ez a gép miadt van,de 2 hete vettem gépet(Core2,1G ram) és ezen se sokkal jobb ...
Ez mindig is szaggatni fog????? :F

Köszi!
Királyok vagytok :R

(#1498) agyurma válasza Tpetike (#1497) üzenetére


agyurma
csendes tag

Ha effektek nélkül játszod le az idővonalon levő fil-okat, akkor nem szabadna szaggatnia.
Ha tele van effektekkel, áttűnésekkel, akkor minden lehet. De akkor is kapcsold az előnézet ablakot ''preview - auto''-ra, ez ideális választás.

(#1499) BigBadPlaYeR válasza Tpetike (#1497) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Túl kevés információ: ''Kamera''. Milyen kamera? DV-s? Ha miniDV-s, akkor elég hozzá egy firewire port és hozzá kábel. Ilyet bármelyik műszaki/számtech boltban be lehet szerezni max. ~1-2K áron. Ha nincs firewire port, akkor lehet venni PCI-os bővítőkártyát, ahhoz még kábelt is adnak általában. Az se nagyon lehet drágább ~5K-nál.

Capture-öléshez Vegas nem ajánlott, valamiért rontja a képminőséget, amit ugye nem lenne szabad... De ezzel pl. lehet: ''MainConcept MPEG Encoder''. Meg van sok más capture progi. Hasonlítsd össze.

Vegas-ban az előnézetben meg sok függ attól, hogy milyen típusú és milyen képméretű videót szerkesztesz és ahogy agyurma is mondta, hogy vannak-e FX-ek, vagy sem. De azt hiszem a beállításokban valahol be lehet álíltani, hogy a Vegas mennyi memóriát ''sajátítson ki''. Nem mernék mérget venni rá, majd utánanézek, ha el nem felejtem. Ja, és az sem mindegy, hogy milyen meghajtón van a nyersanyag. A 3 éves PATA-s Maxtor nem igazán hozza azt a teljesítményt, mint a pár hónapos SATA-s Samsung :) Legalábbis nálam :)

De én a gyenge gépem miatt az előnézetet a preview - half módban használom. Úgy néha megvan a 25 FPS is lejátszásnál, FX nélkül :))

[Szerkesztve]

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#1500) Tpetike válasza BigBadPlaYeR (#1499) üzenetére


Tpetike
csendes tag

Hát a kamera az egy Sony HDR-FX1,azért nem tudom,hogy milyen kártya kell,mert nem újonnan veszem,hanem egy külföldi ismerőstöl kapom,nagyon jó áron....de ezt hosszú történet!
Szóval,ha nem akarom,hogy a felvétel minősége rosszab legyen digitalizálás közben,akkor mit javasolnál!
Nem kell nekem százezerért,de olyan 20-30e között jó lenne!

Thx

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Sony Vegas
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.